Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Toch zes voor De dictator Intrede ds Flink volgende week Examen brandweer Afsluiting Kerkweg Moerkapelse raad fel het geweer tegen ideeën burgemeester van der Hooft garages bredere dienststraat „Mag ’k me effe...” \/an der Hooft Teleurgesteld Zilveren gedenkmunt 1970 5 „Samenwerking niet gevraagd” Knapenkoor in oprichting WARMST OV&? WAMT SLWEN TOCAf 5FQA/Z34A/ ACH7ER VAKANTIE ’70 Kindercarnaval Structuurplan Politiek spel Bestuur middenstand Vanaf heden Coöp. Raiffeisenbank „Waddinxveen” T Bejaardenmiddag PER VLIEGTUIG Wereldgebedsdag PER BUS - „De Gaulle” Grof geschut DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 24e JAARGANG - Nr. 1274 t/m 9 maart 1970 kunt u bij onze bank de pf. EB MOERKAPELLE De Moerkapelse gemeenteraad heeft maandagavond fel gepraat over de uitlatingen van burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen die in een Persoonlijke visie herhaalde keren uitlatingen doet over uitbreiding van de Waddinxveense grenzen. De gemeenten Boskoop- Reeuwijk (gedeeltelijk), Moerkapelle en Zevenhuizen zouden moeten worden opgeheven waardoor een nieuwe gemeente „Zevenmoerbosveen” zal ont staan. De publicaties van de afgelopen dagen volgens welke provinciale top ambtenaren tijdens een bezoek aan Waddinxveen hebben laten dóórscheme ren dat Gedeputeerde Staten niet ongeïnteresseerd zijn in de ideeën voor het nieuwe tuindorp tussen Groot Gouda, Alphen aan de Rijn en andere grote steden, deed de vier raadsfracties besluiten B. en W. om een spoedeisende raadsvergadering te verzoeken. Op verzoek van de heer Duursma worden alle redevoeringen van deze vergadering aan de omliggende ge meentebesturen gezonden en aan de hogere instanties in Den Haag. Ook zal aan de Gedeputeerde Staten ge vraagd worden de goedkeuring te onthouden voor het structuurplan, waarvoor de gemeente Waddinxveen 50.000,heeft gevraagd. Een greep uit vele honderden mogelijkheden. Vraag vrijblijvend bij ons alle informa ties. WIJ bieden u alle voor uw reis denkbare service. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. De heer De Knegt vergeleek bur gemeester Van der Hooft met gene raal de Gaulle die dictator was en wilde gaan heersen over West-Euro- pa. Hij was echter plotseling van het toneel verdwenen. Met de leus die op het aanplak bord voor het gemeentehuis staat: burgemeester v.d. Hooft kan veel vertellen, maar niet over Moerkapel le. Want wij blijven toch spontaan achter I. J. P. staan”, besloot de nes tor zijn betoog. Nadat de vertegenwoordigers van de raad het woord hadden gevoerd gaf burgemeester I. J. P. Keijzer zijn visie over de geruchten van de afge lopen weken. „Wij moeten begrip hebben voor het Politieke spel dat steeds weer de aandacht vraagt en op bepaalde punten gespeeld moet worden. Er zijn onbegrijpelijke za ken. Bij de opening van ons nieuwe gemeentehuis in 1968 ontvingen wij de gemeentebesturen van alle om liggende gemeenten. Collega Van der Hooft stak toen de loftrompet over de initiatieven van de kleine gemeenten. Hij kwam woorden te kort over de goede verstandhoudingen en samen werking op verschillend terrein. Wij hebben nog waardering en respect voor deze persoon maar we vragen ons af: waarom zo vriéndelijk en ge zellig doen tegen elkaar terwijl we onze Plaats en positie ook oP andere wijze gebruiken?” Het ging in Moerkapelle van dik hout zaagt men planken te gen de toekomstvisie, die bur gemeester Van der Hooft van Waddinxveen heeft ten aanzien van de kleine gemeenten. Voor het gemeentehuis, waar maan dagavond in een spoedverga dering van de raad het vuur op de Waddinxveense burge meester werd geopend, stond een bord met de leus: „Van der Hooft kan veel vertellen, maar niet over Moerkapelle. Want wij blijven toch spontaan, ach ter I. J. P. staan. En die I. J. P. is dan burgemeester Keijzer van Moerkapelle. (foto Sjaak Noteboom) Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. 7-daagse Rijnreis f 235, 10 dg. Garda per trein f 280, ZEVENHUIZEN Tijdens een vergadering van de Middenstands- vereniging werd in het bestuur in de plaats van de aftredende heer G. Hoogeveen, de heer A. Rodenburg gekozen. WADDINXVEEN Dinsdag 3 maart wordt om 2.30 uur in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoomlaan een middag voor bejaarden gehouden. WADDINXVEEN Drie leden van de Vrijwillige Brandweer Wad dinxveen zijn vorige week in Gouda geslaagd voor het examen ’perslucht- maskerdrager’. Het zijn de heren G. J. Huizer, A. P. N. Wallaart en N. van Nielen. 15 dagen naar Italiaanse Rivièra f 479, Corsica f 370,Majorca f 464,Be- nidorm f 375,Lissabon 470, Joego-Slavië f 418,Rhodes f 495, Tunesië 420,11 dagen Costa Brava 290,—. Zondagmiddag 1 maart zal ds Flink afscheid nemen van zijn gemeente in Burgh op Schouwen, die hij vier jaar als zijn eerste gemeente heeft ge diend. Ds Flink, die 31 jaar oud is, wordt opvolger van dr A. van Haarlem, die vorig jaar een beroep naar Gronin gen aanvaardde. Hij zal zich met in gang van 3 maart vestigen in de pas torie aan de Vijverlaan. WADDINXVEEN De nieuwe Merdoorgang, die de Zuidkade met 6 Nesse verbindt, wordt volgende p® bestraat. In verband hiermee r het straatgedeelte Kerkweg- pidkade van 2 tot 6 maart afgeslo- p zijn van doorgaand verkeer. Weekblad voor Waddinxveen De eerste repetitie wordt gehouden op dinsdag 10 maart van 18.30 tot 1915 uur in de Ontmoetingskerk in Groenswaard. De mannen van het grote koor stel len nu al in het vooruitzicht, dat zij graag eens samen met het knapen koor willen optreden, zodra dit een beetje geoefend is. Jongens van acht jaar en ouder kunnen lid worden van dit Christe lijk Waddinxveens Knapenkoor. De contributie bedraagt veertig cent per week en voor een tweede jongen uit en gezin een dubbeltje. Aanmeldin gen kunnen gedaan worden op het secretariaat Vijverlaan 11, Waddinx veen, telefoon 4635. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinx veen betreurt de reacties van de ge meenteraad van Moerkapelle op zjjn visie ten aanzien van een toekomstig samengaan van een aantal gemeen ten in de Goudse agglomeratie. „Ei genlijk heb ik geen commentaar, om dat de discussie oP dit peil te laag bij de grond is,” aldus de heer Van der Hooft. „Ik heb altijd bewezen, dat ik een voorstander ben van samenwerking. Als ik zoiets zeg, dan meen ik dat. Maar men kan of wil dat niet begrij pen en denkt, dat ik uit eigenbelang spreek.” Nogmaals stelt hij, dat het toch een algemeen gevestigde mening is, dat samenwerking in de toekomst de enige mogelijkheid biedt. Hij wijst daarbij op de fusies in het zakenle ven en op de gemeenschappelijke re gelingen tussen de gemeenten. „Maar deze mensen denken kenne lijk uit een andere mentaliteit. Daar over ben ik diep teleurgesteld,” aldus burgemeester Van der Hooft. WADDINXVEEN In het kader van de Vrouwenwereldgebedsdag wordt vrijdagavond 6 maart om 8 uur een gebedssamenkomst gehouden in de hal van de Immanuëlkerk. De heer Duursma (Alg. bel.) vroeg zich in een uitgebreid betoog af wat burgemeester Van der Hooft bedoel de met „Als het initiatief niet van onderaf komt, regelt Den Haag het zonder ons”. „Nooit is er met ons over enige vorm van samenwerking gesproken. Wij vernemen alle Plan nen van Waddinxveen’s burgemees ter uit de kranten. Over ons wordt wel beslist, maar ook zonder ons”, zo meende dit raadslid. I „Wanneer er aanvallen op bepaalde Igemeenten worden gedaan en er om [samenwerking wordt gevraagd zal [eerst moeten worden nagegaan in Ihoeverre samenwerking schipbreuk Iheeft geleden. Een tot samenwerking [bereid zijnde gemeente met een ge hand financieel beleid moet zelfstan dig blijven. De regels uit het oude llied op Moerkapelle die op het muur- |tje rond het raadhuisplein staan: l.Ook hier zal vrijheid heilig wezen”, Iblijven voor ons heilig.” I „Wij strijden voor onze zelfstan- Idigheid omdat de ligging van ons (tadje dit vraagt. Wij menen duide lijk bewezen te hebben gepast te |rerk te zijn gegaan in de achter ons [liggende Periode en proberen dit ook l’oor de toekomst”, aldus de heer (Duursma. Over het Moerkapelle van Morgen ■Prak de heer Duursma naar aan leiding van de Nota ruimtelijke Or- jdening die de gemeente in 1968 op- Istelde. Het is treurig te weten dat dit ■^langrijke stuk nog altijd ongelezen |.i de bureauladen van de hogere '•erheden ligt”. WADDINXVEEN Ds N. J. Flink, die een beroep heeft aanvaard naar de Immanuëlkerk, de buitengewone wijkgemeente in wording binnen de Hervormde gemeente van Waddinx veen, zal zondag 8 maart om drie uur ’s-middags in deze kerk intrede doen. Om tien uur ’s-morgens wordt de nieuwe predikant bevestigd door consulent ds C. B. Roos uit Gouda. WADDINXVEEN De Speeltuin- viereniging „De Overkant” organi seert zaterdagmiddag 28 februari een kindercarnaval met optocht, waar aan de Boerenblaaskapel van ’Voor waarts’ medewerking verleent. Het feest begint om 2 uur. Vertrek van de optocht om 2.30 uur van de Speel tuin aan de Kromme Esse. 5 dg. Parijs f 110,5 dg. Londen f 265,—; 6 dg. Harz f 167,—; 9 dg. Zwarte Woud f 214,10 dg. Kltzbühl f 275,-. a 10,bestellen. Bestelkaarten zijn op onze kantoren ver krijgbaar. deponeren. Met de garages zouden zij meteen de nu ontbrekende maga zijnruimte verwerven. Bovendien achtte hij de Plek voor een speelter- reintje wel erg klein. goedkeuring zullen verlenen aan het raadsbesluit, waarbij 50.000,werd beschikbaar gesteld voor het doen maken van een structuurplan voor een toekomstig Waddinxveen. Een kranteverslag maakte daar maar even van, dat de heer Van der Hooft zou hebben ge zegd, dat Gedeputeerde Staten met een aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid gun stig zouden beslissen over een groei van Waddinxveen naar een bevolking van 50.000 zie len. Op grond van deze misvat ting stelt een lid van Provin ciale Staten vragen aan het college van Gedeputeerden. Als de zaak niet zo ernstig was zou hij haast komisch worden. Het is begrijpelijk, dat be- stuurderen van een gemeente vechten voor de belangen hier van. Het blijft de vraag of die belangen goed worden gezien langs strak gerichte oogklep pen. De toekomst zal dat leren. Het zit erin, dat die toekomst het beeld zal geven, dat de heer Van der Hooft nu reeds voor ogen heeft. Tegen die tijd zal de „machtswellustige dic tator” niet zelf de scepter zwaaien over het veroverde gebied, omdat hij dan al met pensioen zal zijn. Misschien heet zijn opvolger I.J.P. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. WADDINXVEEN Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor gaat een knapenkoor oprichten. In een circu laire „aan alle jongens die graag zingen” wordt een enthousiaste op roep gedaan om zich voor dit koor aan te melden. Dirigent wordt de heer A. Verhoef uit Zevenhuizen. i De heer De Knegt (pvda) als altijd M in zijn uitlatingen, was diep te leurgesteld over de handelwijze van pet hoofd van de buurgemeente Wad- Pinxveen. Het was voor hem wel een troost dat zelfs gemeenteraads leden van Waddinxveen hun burge meester om nadere toelichting ver kochten en een gezamenlijke gesprek het de gemeenteraden voorstelden fmdat met deze wijze van handelen pel kwaad bloed zou worden gezet. De teleurstelling van burge meester Van der Hooft over de reacties, die zijn visie op de toekomst van kleine gemeen ten heeft uitgelokt, is begrijpe lijk. In de gemeenteraad van Moerkapelle is hij om die visie vergeleken met De Gaulle, die dan tussen neus en lippen door een „dictator” wordt genoemd. Zijn aanbod om voor de Moer kapelse raad zijn ideeën uiteen te zetten wordt afgewimpeld met de kreet „mosterd na de maaltijd’’. Kortom, Van der Hooft is een machtsusurpator, een soort heks, die Hans en Grietje in het koekhuisje wil lokken om ze daarna op te vreten. Wanneer men de bouwste nen, die de heer Van der Hooft heeft aangedragen nuchter be kijkt dan lijken deze een kwa liteit te hebben, waarmee best eens het huis van de toekomst kan worden gebouwd. Meer noch minder heeft burgemees ter Van der Hooft nooit be weerd. De sensatie rond de visie- Van der Hooft schijnt volko men uit de hand te loPen. In de laatste raadsvergadering heeft de burgemeester - naar men mag aannemen op goede gronden - de veronderstelling geuit, dat Gedeputeerde Staten WADDINXVEEN De Waddinx veense gemeenteraad heeft een kre diet van 23.000,beschikbaar ge steld voor de verbreding van de dienststraat achter de winkelgalerij aan het Koningin Wilhelminaplein en de aanleg van een parkeerterrein en openbaar groen ter plaatse. In de oP- zet van het voorstel van B. en W., dat de raad aanvaardde, is rekening gehouden met de mogelijkheid tot het bouwen van een zestal garages met bergingen ten behoeve van de winkeliers. Dat laatste kreeg nogal wat voeten in aarde. Eerst was het de heer Van Schie (KVP), die zich af vroeg of die garages nu wel nodig waren. Hij zag op de vrijkomende strook een laatste gelegenheid voor een speelterrein. De burgemeester antwoordde, dat de verbreding in de eerste plaats moet worden doorgevoerd om einde lijk van de rommel af te komen, die de winkeliers bij gebrek aan opslag noodgedwongen achter hun winkels WADDINXVEEN De amb tenaren van dë Waddinxveen se gemeentesecretarie, die uit hoofde van hun functie veel met het publiek moeten om gaan, krijgen binnenkort op hun bureau een bordje met hun naam. Dit gaat gebeuren naar aanleiding van een sug gestie, die de heer Van Hete- ren (Gemeentebelang) deed tij dens de rondvraag van de laat ste raadsvergadering. De heer Van Heter en zei, dat het vaak voorkomt, dat iemand op het gemeentehuis met een ambtenaar heeft gesproken maar bij thuiskomst niet meer weet met wie hij van doen heeft gehad. Bij het mondeling voorstellen gaat een naam heel gauw uit het geheugen verlo ren. Een naambordje op het bureau zou dit euvel kunnen verhelpen. „Heel modern,” zei burge meester Van der Hooft en hij beloofde het idee te zullen la ten uitvoeren. Abonnement: f 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en f 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. I i i De heer Van Gent (PvdA) kwam met grover geschut. Hij zei niet met het voorstel akkoord te kunnen gaan als hier de bouw van de garages aan zou worden gekoppeld. Ook hij pleit te voor een speelterrein voor de jeugd. De heer Huizer (Herv. groep) wees erop, dat vlakbij een speeltuinver eniging haar domicili heeft, maar dat daar niemand komt. Burgemeester Van der Hooft viel hem ten dele bij: „De ouders sloven zich uit, maar in die hele mooie zo mer van vorig jaar zijn er maar en kele honderden kinderen geweest. We moeten eens zoeken naar een speelstraat daar in de buurt.” De heer Van Gent bleef bij zijn vraag naar een speelplaats, ook toen de burgemeester had proberen dui delijk te maken, dat men verplicht is de winkeliers iets terug te geven, wanneer men hen door een verbre ding van de dienststraat ruimte ont neemt om hun rommel kwijt te ge raken. „Dan stel ik voor om niet tot ver breding over te gaan,” zei de PvdA- fractievoorzitter. Dit voorstel kreeg echter geen en kele steun, waarop de heer Van Gent met de zucht „een échec” de handdoek in de ring wierp. „We respecteren de provinciale overheid en wij suggereren niets als we stellen dat een gmeenschap als Moerkapelle alleen maar sterker wordt omdat mensen die hier leven, wonen en werken van dit dorp hou den, ja hier zelfs graag willen wo nen.” „Maar wij vertrouwen erop dat met begrip en of goed overleg nog veel gedaan en bereikt zal mogen worden, waarbij we ons niet in zullen laten met de zaken van de buurgemeenten, doch wel voor de belangen van deze streek zullen opkomen,” aldus de burgemeester. Aandachtig werd op de publieke tribune geluisterd die geheel gevuld was door de bijna voltallige gemeen teraad van Waddinxveen en enkele raadsleden uit Boskoop.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1