Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Air Products gaat nieuwe zuurstoffabriek bouwen II Extra contingent voor huizenbouw Toneeluitvoering Kohnstammschool DEBRON Cash and Carry in Moerkapelle sluit RAIFFEISENBANK rara waddinxveen SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Kom or een kwaliteits w piano of orgel kijken en vergelijken bij BOOT in Bodegraven lil SI MCA 1000 Centraalgarage Van Loon Zoon LUXE HERENHUIZEN 24.95 voor 15.95 leder half uur treinen voor Waddinxveen Promotie arts C. A. de Geus 15 gulden 28.95 voor 19.95 SS? Toestemming structuurplan '-S& SU ff l Ié r 9 t I Maak een proefrit bij: 60 O VAKANTIE ’70 VEREDELT UW KLEDING ■BSB TE KOOP IN fc WADDINXVEEN f. S3 F voor een kwaliteits PER VLIEGTUIG 1 I -- - 4 V Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. U zult, er een unieke collecties electronisdhe Orgels en piano.)® aankeffen van vele merkeft'; modellen en prijzen. PER BUS Kerkweg207 Waddinxveen tel (01828)4488 Ss SS SJ/ 'Jii R m DONDERDAG 5 MAART 1970 24e JAARGANG - Nr. 1275 De fabriek zal worden gebouwd in Nieuwe Markt 19-27, L 11 11IJ 1V,5 CHEMISCH REINIGEN DRY CLEANING K. W. Plein 57 Telefoon 01828-3144 Waddinxveen Een 5 tree trap van T type meander, bevatten 5 kamers, luxe keuken, 2 toiletten, CV. Koopsommen vanaf 64.500 V.O.N. 90% hypotheek. Een greep uit vele honderden mogelijkheden. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). energiebron voor het opwekken van stoom. Door het toepassen van deze, relatief schone, brandstof zal de fa briek geen nadelige invloed hebben op het leefklimaat rond het industrie gebied van Rotterdam. Besprekingen met de Nederlandse industrie voor de levering van stoom ketels met een totaalcaPaciteit van 225 ton per uur ter waarde van ca. 5 miljoen gulden zijn reeds afgerond. Inlichtingen NV Bouwteam Waddinxveen Verkoopkantoor Chopinlaan, Waddinxveen. Tel. 01828-2028 (b.g.g. 3469) I I Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. 7-daagse Rijnreis f 235, 10 dg. Garda per trein f 280, Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Speciale aanbieding HUISHOUDTRAPPEN Bij aankoop van Een 4 tree trap van Deze actie loopt van 6 maart tot 12 maart Gouda, Tel. 01820-15000 Speelgoed Luxe- en huish. artikelen WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen heeft een extra contin gent van vjjftig woningwetwoningen toegewezen gekregen. Uit dit contin gent wordt de laatste haakflat in Groenswaard II gebouwd, waarna dit bestemmingsplan vol is. Waddinxveen had voor dit doel om een extra contingent gevraagd. Het gebeurt niet vaak, dat op zo’n ver zoek toewijzing volgt. Alleen gemeen ten, die beschikken over bouwrijpe grond en een aanvaardbare huurprijs kunnen bieden komen voor dergelij ke toewijzingen in aanmerking. MOERKAPELLE Het Cash- and Carrybedrijf van de heer J. H. E. Hartog, gevestigd in een loods aan de Julianastraat in Moerkapelle, gaat begin april de poorten sluiten. De ex ploitatie van het bedrijf is beneden de verwachtingen gebleven, die de eigenaar zich had voorgesteld. Acht maanden geleden veroorzaak te de komst van de Cash- and Carry een ware opstand onder de Moerka- pelse middenstanders, die zich in hun nering bedreigd voelden. Voor twee winkeliers was het zelfs aanleiding om hun bedrijven samen te voegen tot één winkel, die werd gevestigd in de vroegere kleuterschool. 15 dagen naar Italiaanse Rivièra f 479, Corsica f 370,Majorca f 464,Be- nidorm f 375,Lissabon f 470, Joego-Slavië f 418,Rhodos f 495, Tunesië f 420,11 dagen Costa Brava f 290,—. i WADDINXVEEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben thans officieel laten weten dat zij kunnen instemmen met het besluit van de Waddinxveense gemeenteraad om een nieuw structuurplan te doen samen stellen. Hiervoor is een kre diet van 50.000,beschikbaar ge steld. Het college van B. en W. be raadt zich nu over de vormgeving van deze materie. de Rijksuniversiteit moveren tot doctor wetenschap op een titeld „Huisarts en Promotor is prof. R. Hoornstra. WADDINXVEEN De Waddinx veense huisarts C. A. de Geus zal op dinsdag 17 maart om 16.15 uur aan te Utrecht pro- in de medische proefschrift ge- kankerPatiënt.” Vraag vrijblijvend bij ons alle Informa- ties. Wij bieden u alle voor uw reis denkbare service. Een omvangrijk waterzuiveringsin stallatie zal evepeens binnenkort worden aanbesteed. De bouw zal in mei 1970 aan vangen en de fabriek zal in de herfst van 1971 gereed zijn. weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN Door de ouder- commissie van de Professor Kohn stammschool voor openbaar mavo werd een ouderavond gehouden, waarvoor De' Schouwburg in Gouda was af gehuurd. De zaal was geheel gevuld met ouders en leerlingen toen de voorzitter van de oudercommissie de heer J. Vermeer allen een welkom toeriep. In het bijzonder burgemees ter C. A. van der Hooft en zijn vrouw, wethouder F. M. van Tol en de heren A. Both en T. van Berkel, beiden hoofdambtenaren van de af deling onderwijs en personeelszaken. Het programma werd door de leer lingen zelf verzorgd. Zij voerden het toneelstuk „Als de klok waarschuwt” op. Er werd uitstekend gespeeld. De spanning bleef er tot het laatste mo ment in totdat omstreeks 11 uur de ontknoping volgde, onder adembene mende stilte. Daarna volgde een lang applaus. Leraar J. Th. Leeuwerink, onder wiens leiding het stuk was in gestudeerd en die zelf ook meespeel de, verdient alle lof. Na het toneelstuk gingen de leer lingen en aanwezigen naar de dans vloer om tot één uur te dansen op de muziek van „The Mellow Tones”. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. araris via de aïffeisenbank akkelijk voor iedereen: een privé- ling bij de Raiffeisenbank. U enerzijds uw salaris, pensioen of re inkomsten op deze rekening en. Anderzijds voeren wij al uw ingsopdrachten stipt uit en leer u dat wenst worden perio- betalingen automatisch voerd. De Raiffeisenbank bovendien dat u precies i hoogte blijft van het 1 op van uw rekening, door u een betere controle op uw uitgaven. Deze (verlening is volkomen loosen u krijgt 31/2°/o op uw privé - rekening, geens inlichtingen of ion brochure re bank. UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen zijn van mening, dat het reizigersvervoer op het traject Gou- da-AlPhen aan de Rijn v.v. dringend moet worden verbeterd. In de nieu we dienstregeling 1970-1971, die in mei wordt ingevoerd, wordt voor dit baanvak een volledige half-uur dienst opgenomen. Dit betekent, dat Wad dinxveen van mei af ieder half uur in beide richtingen een treinverbin ding krijgt met Gouda en met Bos koop-Alphen aan de Rijn. Tot nu toe geldt voor deze trajecten behalve in de spitsuren een uurdienst. De Spoorwegen zijn van plan om deze dienst met het meest moderne materieel te gaan onderhouden. Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. betalingssprëiding inruilen francp levering landelijke.service-dienst enzovoort HARTELIJK WELKOM BIJ; V 5 dg. Parijs f 110,5 dg. Londen f 265,—; 6 dg. Harz f 167,—; 9 dg. Zwarte Woud 214,10 dg. Kitzbühl f 275.-. WADDINXVEEN Air Products Ned. N.V. maakt bekend een van de meest omvangrijke fabrieken in West-Europa te gaan bouwen voor de produktie van zeer grote hoeveelheden zuurstof en stikstof, alsmede processtoom. Deze bekendmaking volgt negen maanden na de aankodiging betreffende de kon- struktie van een fabriek voor industriële gassen in Terneuzen en maakt Air Products de belangrijkste producent van deze gassen in Nederland. De nieu we fabriek vormt het grootste afzonderlijke investeringsprojekt van de Air Products groep in Europa. Eikenlaan 54 leplaan 122 Tel. 2401. Na 18.00 uur 4647 In een tot de laatste plaats bezet Verenigingsgebouw hiel den de Waddinxveense Platte lands Jongeren „Putchy” hun jaarlijkse feestavond, die even als vorige jaren een groot suc ces werd. De heer P. Boer heette in zijn openingswoord afgevaar digden van de Plattelands Vrouwen en van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, welkom. Vervolgens werden de jaar verslagen voorgelezen door mej. C. Verkerk en de heer C. Bos. Het toneelstuk „Hoeraeen drieling” van Dick van Maas land, een humoristisch stuk, werd leuk en vlot gespeeld en de rollen waren goed verdeeld. De regisseur was de heer Fr. van Kooten. Souffleuze mej. L. Kroes. De heer P. Kroes, voor zitter van de Holl. Mij. van Landbouw, bedankte alle me despelenden en reikte bloemen en boekenbonnen uit. „De Ritmers” uit Haarlem besloten deze geslaagde avond met een tot ver na middernacht durend bal. I het Europoortgebied en zal een pro- duktiecapaciteit hebben van 1.000 ton I zuurstof en 225 ton processtoom per uur, alsmede grote hoeveelheden stikstof. De eindprodukten zullen door middel van een pijpleiding wor den geleverd aan de nieuwe chemi- sche fabrieken van Oxirane Chemie (Nederland) met welke maatschappij kortgeleden een leveringsovereen- komst is getekend. Een zeer omvangrijke additionele I produktiecapaciteit is tevens inge- I bouwd om tegemoet te komen aan de zich ontwikkelende vraag naar indu- I striële gassen van zowel afnemers I die deze gassen via een pijpleiding I ontvangen als van de zijde van de snel groeiende Nederlandse en Euro pese markt voor vloeibare en gecom primeerde gassen. Deze nieuwe fa briek vormt een belangrijk onderdeel van de plannen van de Air Products groep (dochtermaatschappij van Air Products and Chemicals Ine. en So- ciété Génerale de Belgique) voor het verder ontwikkelen van haar pro- duktiepotentie in Europa. De bouw van deze fabriek zal in teressante mogelijkheden geven voor Nederlandse toeleveranciers en kon- struktiemaatschappij en Een nieuw concept is dat Air Pro- I ducts aardgas gaat gebruiken als r,S; IIHUUIJU in

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1