Schotloos Waddinxveen Woerden verliest van I Winst voor ,De Gouwe’ na spannende wedstrijd Kandidaten CHU I 1 Gravin en Tsarina Weinig animo voor kerkvergadering I „Zang en Kleur” Kruiswoordraadsel i! 2843 4143 Van Eeuwen I Nr. 600 t B< Schaaknieuws R< M Drie Molenstenen Ruilbeurs I door Valentina Luellen Appêlavond voor ondergrondse kerk r de aar dit Bn Gymuitvoering Klaverjasavond Damnieuws WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 5 maart 1970 Brederolaan 4 blijft de OKU Wordt i 'i '11 Slij terij /Wij nhandel delicatessen Met ingang van heden is ons telefoonnummer Zuidkade 3 gewijzigd in WADDINXVEEN Het eerste herenzevental van de Waddinxveense zwemclub „De Gouwe” boekte in een spannende en sportieve wedstrijd een 4-2 overwinning op Neptunus Zaan dam. Uitslagen: de Gouwe 5-Boskoop 3 Heren 6-0 de Gouwe 3-de Zijl 3 Heren 0-8 H.Z.G.B. 1-de Gouwe 1 Heren 6-8 Donk 1-de Gouwe 1 Dames 3-5 de Gouwe 4-L.Z.C. 3 H. (Gouwe n.o.) PROGRAMMA: Zaterdag 7 maart: 8.30 uur De Zijl-de Gouwe a Jongens 9.10 uur Sleutelstad 3- de Gouwe 3 H. 8.45 uur de Gouwe 1-T.Z.V. 1 Heren Dinsdag 10 maart: 8.00 uur: Gouwe 5-de Gouwe 4 Heren Zaterdag 14 maart: 8.45 uur: Sleutelstad 1-de Gouwe 1 H. 8.00 uur D.K.D.-Gouwe meisjes 8.50 uur de Gouwe 1-G.Z.C. Dames 7— vel liel r 1 de de pre Gr en spe mii I teg dal bei He de 1 hai het in pui kw UV scb str Lei de2 ter get I Sle UV na: ma Be laa I va liet aUi Me kre teg af: I sp< we na; eer vel ree (0- gel rus do< (1-! C ste mii we vei 1 we vei kei MOERKAPELLE Vrijdagavond 13 maart zal in het Dorpshuis in Moerkapelle de eerste grote soos- avond van de miniraceclub de Drie Molenstenen gehouden worden. Het DMC-bestuur heeft inmiddels beslo tenten de' bejaardensoos, waarvan men onlangs met de oprichting was begonnen, te doen opgaan in de grote DMC-soos. De sterke toename van het ledenaantal (momenteel reeds 80) is tenslotte voor het bestuur aanlei ding geweest met ingang van april naast de zaterdagmiddag ook de vrij dagavond als clubavond er bij te ne men. Zaterdags kunnen dan de leden uit de A-groep en vrijdags de leden van de B-groep miniracen. GOUDA Zaterdag 7 en 21 maart en vervolgens de 1ste en 3de zater dag van iedere maand kunnen er postzegels, munten, sigarenbandjes, lucifermerken, oude ansichtkaarten enz. geruild worden in de Professor Gunningsschool, Kon. Wilhelminaweg 1, Gouda. Geopend van 2 tot 5 uur. Zowel voor jongeren als voor oude ren. BOSKOOP Vrijdagavond 13 maart om 20 uur, wordt in Boskoop in de Ichthuskerk van de Geref. Gem. aan de Mendelweg een streek-appélbij- eenkomst gehouden door het comité tot steun aan de ondergrondse kerk in communistische landen. Het be staan van deze kerk is aan het licht gekomen door het appélerend optre den van de bekende Roemeense pre dikant Richard Wurmbrand, die eni ge tijd geleden, na jaren van ge vangenschap naar het vrije westen is gekomen door bemiddeling van en kele kerkgenootschappen. Sprekers in Boskoop zullen zijn: de heer W. van Kranenburg te Amster dam, secretaris bij de International Council of Christian Churches, de heer G. van Bemmel en Ds. H. Dijk stra, Geref. Pred., beiden te Boskoop. Medewerking verleent de organist H. Brinkhorst. De toegang is vrij. buitenshuis door. Natasja dacht dat hij Promotie had gemaakt en ze was daar blij om, daar het betekende dat zij hem minder vaak zag. De maand mei bracht de eerste lentebloemen in de tuin van Krylenko’s huis. Hun frisse rode, blauwe, gele, roze en witte kleuren deden Alexandre ja steeds meer naar Bratz verlangen. Hoe lang zou het nog duren, eer Natasja besloot Sint Petersburg te verlaten? Alexan dre ja wist dat zij van Vladimir’s vaak langdurige af wezigheid gebruik maakte om André weer te ontmoeten. Vaak bleef zij tot laat in de nacht weg. Herhaaldelijk was het voorgekomen dat Alexandreja Vladimir leu gens had moeten vertellen, voorwendend dat haar zus ter vroeg naar bed was gegaan. Om zijn achterdocht te sussen zag zij zich vaak gedwongen met hem te soupe ren of nog een glas wijn te drinken voor zij zich in haar eigen kamer terugtrok. Haar positie werd steeds moei- lijker want hij toonde weinig of geen belangstelling voor zijn vrouw, die zogenaamd ziek in bed lag, maar zocht meer en meer het gezelschap van zijn schoon zuster. Op een avond kwam Natas ja haar zuster’s kamer bin nen, slechts enkele ogenblikken nadat de voordeur ach ter Vladimir was dichtgevallen. Zij was gekleed om uit te gaan. „Alexa, ik moet je voor ik ga even spreken.” „Wat is er?” „Ovier ons vertrek naar Bratz. Vanavond zal ik je kunnen zeggen wanneer we kunnen gaan.” De veelvormigheid der kerkdien sten mag er zijn, heeft het gevaar van elk wat wils, en behoeft niet gro ter. Wel zou discussie over de preek en de dienst, maar dan erna, in een nevenruimte, zeer nuttig zijn. Jonge ren stellen veelvormigheid in litur gie lang niet altijd op prijs. De open bare geloofsbelijdenis kan een andere vorm krijgen, en mag niet de enige of formele voorwaarde voor de toe gang tot het Avondmaal zijn. Overi gens zullen hiervoor toch regels no dig blijven. De oude regel deed het niet (zie de praktijk van vele lidma ten), en doet het nu niet mieer bij de jongeren, die toch wel naar de kerk gaan. Tenslotte werden diaken Van der Kooij en de ouderlingen Van den Berg, Sterkenburg en Oskam aange wezen als candidaat-afgevaardigden. MOERKAPELLE De gymnastiek vereniging „Tarzan” geeft donderdag 12 maart in de grote zaal van het Dorpshuis haar jaarlijkse uitvoering. De avond begint om half acht. de de aanvallen goed op te vangen. Vooral Henny van den Bosch was in een uitstekende vorm. Vlak voor de tweede periode werd er opnieuw een Neptunus-speler naar de kant verwezen, doch de Gouwe wist van deze kans geen gebruik te maken. NePtunus maakte de gelijkmaker met een frommeldoelpunt, nadat de Gouwe-verdediging de bal slecht had opgeruimd. Stand 1-1. De Gouwe sloeg echter terug. Via enkele goed opgezette aanvallen brachten twee treffers van Gijs v.d. Leden de Gou we naar 3-1. De zeer harde afstands schoten van Leo van Nieuwenhuyzen en Jan Kraan hadden niet het ge wenste effect. In het begin van de derde periode profiteerde Neptunus van een ver- dedigingsfout van de Gouwe en bracht daarmee de stand op 3-2. Nog twee maal werd een Neptunusspeler naar de kant verwezen, doch de Gouwe zag geen mogelijkheid deze kansen te benutten. Eerst in de vierde periode hield de Gouwe de zege veilig door een treffer van Eef Overdam, die de bal op maat kreeg toegespeeld van Leo van Nieuwenhuizen. De uitstekend kepende doelman van Neptunus be waarde zijn ploeg voor een grotere achterstand. De Gouwe startte goed. Met enkele snelle aanvallen drukte hiet Neptunus in de verdediging. Toch had de Gou we een dubbele nummerieke meer derheid nodig om een, doelpunt te scoren. Nadat twee spelers van Nep tunus naar de kant verwezen waren schoot Leo van Nieuwenhuizen Gouwe naar 1-0. Neptunus kwam terug, maar verdediging van de Gouwe wist ZEVENHUIZEN Vrijdagavond 27 februari organiseerde de Stichting „Vrienden van de Blinden” een kla- verjas-avond in Zevenhuizen. Voor deze avond hadden de Plaatselijke middenstand en industrie zich van hun beste zijde laten zien door zeer vele prijzen beschikbaar te stellen. Door een deel hiervan te gebruiken voor de klaverjaswedstrijd en het andere deel voor de verloting wist men een bedrag van f 568,voor de Blindenbond bijeen te vergaren. Er namen 84 Personen aan de wedstrijd deel. WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van de Damclub Ex celsior werd in het Geref. Vereni gingsgebouw de 23e ronde gespeeld: T. Driesse-A. A. Rietveld 2-0; A. Blom-C. Stalker 2-0; T. den Ouden- R. van Dijk 2-0; D. Zwanenburg-A. Molenaar 0-2; G. v.d. Zijden-J. de Heer 0-2; H. Boele-A. Koster 2-0; T. Twigt-F. van Kempen 2-0; P. Swart- J. Vermeulen 2-0; G. Heeren-W. v.d. Heijden 2-0. WADDINXVEEN In het Gere formeerd verenigingsgebouw hield de Christelijke Historische Unie, afde ling Waddinxveen een ledenvergade ring met als hoofdmoot het samen stellen van de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. De C.H.U. zal de komende verkiezin gen alleen ingaan, omdat gebleken is dat een samengaan met de A.R.P. niet mogelijk is. Als bestuurslid werd gekozen de heer S. P. Visser, wegens bedanken van de heer Van Veen. Na stemming werd de kandidaten lijst als volgt samengesteld: 1. J. v.d. Roovaart, 2. A. Noorlander (beiden thans raadslid), 3. W. C. Slob, 4. Ir. W. Stuulen, 5. Mevrouw H. J. Groe nendij k-Bemard, 6. A. Oudijk, 7. P. Sliedrecht, 8. S. P. Visser, 9. Jac. Hoogendoom, 10. A. Mulder, 11. J. H. den Boer, 12. G. Bos en 13. Nic. Vis. Ds J. G. van der Vlist, die de avond leidde, zette na de opening kort de bedoeling en de werkwijze uiteen, waarna de schriftelijk en mondeling ingediende vragen werden geïnven tariseerd. Uit de gesprekken resul teerden o.a. de volgende standpunten Het is gewenst dat de kerk in kortere vorm en duidelijker taal de inhoud der belijdenisgeschriften die in het algemeen juist geacht mogen wor den, weergeeft, voor een beter func tioneren ten dienste van het persoon lijk geloofsleven en de oecumene. Het is heel nuttig, dat de kerk hier naast haar geloofshouding in nieuwe situaties bepaalt. Het Reformatorisch karakter der kerk moet gehandhaafd blijven zowel als eigen wezensken merk alsook als Positieve inbreng in het oecumenisch gesprek. De eenwording der kerken moet niet geforceerd, wel bevorderd wor den. Behalve dat groeien naar elkaar nodig is, die tijd kost, is er ook het gevaar van verdere scheuringen. Er moet op alle mogelijke gebied in ge sprek en samenwerking naar eenheid gezocht worden, in principe m;et alle kerken, althans die Christus voluit als Heer, Fundament en Heiland der kerk belijden. Met nadruk werd gesteld, dat op eenzelfde wijze en tegelijk de oecu mene naar binnen in woord en daad beoefend moet worden, omdat anders de oecumene naar buiten een schone schijn wordt. Het probleem van de zgn. geboor teleden bleek verre van eenvoudig. Vanuit een christelijke „bewogen heid met de schare” zal er eerder en meer gewerkt moeten worden, om hen, desnoods via evangelisatie al leen, bij de kerk terug te krijgen, dan om hen hoe dan ook te schrap pen. En het probleem van de Her vormde vrijblijvendheid, een erger lijke kwaal, is voor een zeer groot deel het probleem van het tekort aan pastorale mankracht en benadering. Mentale en categoriale gemeente- structuren zijn ongewenst; zij staan eigenlijk vierkant tegenover het oecumenisch streven. ZEVENHUIZEN Behalve een tiental kerkeraadsleden waren er vorige week slechts enkele gemeen teleden aanwezig op de bijeenkomst van de Hervormde gemeente, waar de agenda vbor de algemene kerk vergadering werd besproken. Dit on danks het feit dat de agendapunten in het kerkblad waren opgenomen. WADDINXVEEN Uitslagen voor het persoonlijk kampioenschap van de Waddinxveense Schaakvereniging. Groep I 2e ronde: A. v.d. Starre- W. v. Oort afgebr.; A. Versluis-Drs. W. H. Wientjens afgebr.; W. v. Vuu- ren-N.E. Plantfeber afgebr. Groep II 3e ronde: L. Wolfs-J. v. Oort afgebr.; G. de Willigen-A. A. v. Oort 0-1; A. Littooy-P. Broer %-%; P. Perdijk-A. v.d. Ende 0-1; W. Ver- stoep-D. E. v.d. Weiden 0-1; Mevr. Stulen-J. Kleiweg 0-1. Uitslagen van de Jeugdkompetitie 14e ronde: W. de Waardt-B. Overdijk 1-0; A. Stulen-K. Zuidam 0-1; P. v.d. Hoek-J. Voskuilen 0-1; N. Littooij-O. Glasbeek 0-1; J. v.d. Schoor-G. Bur ger 0-1; R. Hofman-J. Dolfing 0-1; S. Olie-A. Schrooder 0-1; H. Kooyman- R. J. Schuuring 1-0; L. de Kooter-P. v.d. Berg 1-0; C. v.d. Berg-W. Goor 0-1; Th. Goor-C. v.d. Stelt 1-0; P. v. Roode-W. Baas 0-1; A. van Rijn-F. KnaaPen 1-0; A. v. Rijn-S. Olie 1-0; W. de Waardt-Th. Goor 1-0; P. Over- dijk-C. v.d. Stelt Gedwongen onder hetzelfde dak te wonen als zijn maitresse en verraderlijke Graaf Munich, die door Eli zabeth wegens hoogverraad naar Siberië was verban nen, maar door Peter onmiddellijk weer in zijn mach tige positie hersteld, verzamelde Catharina een nauwe kring van belangrijke officieren om zich heen. Een van hen was Graaf Alexis Orloff, een admiraal van de vloot en zijn broer, Generaal Graaf Gregory Orloff, haar min naar van het ogenblik, en natuurlijk de man die dag en nacht over haar leven waakte, haar trouwe Dmitri. Met deze mannen op haar hand en nog een half dozijn an dere van lagere rang, wist zij zich van de steun van bijna het hele leger verzekerd. Een belangrijke troef om haar echtgenoot te weerhouden van stappen om zich van haar te ontdoen. Het angstige gefluister van de bevolking veranderde in verontwaardigd gemompel, dat zich in het hele land deed horen, toen bekend werd dat de tsaar een bond genootschap had gesloten met Frederik van Pruisen, waarbij hij niet alleen beloofde twintigduizend man naar Silezië te zenden om die vroegere vijand van Rus land te steunen, maar ook zelf een rang in het Pruisische leger aannam. Al gauw zag men Kolonel Peter in zijn nieuwe uniform trots door het paleis stappen en daarna haalde hij zich de haat van alle officieren van zijn leger op de hals door het ook voor zijn Russische troepen voor te schrijven, in plaats van de veel minder formele, Russische dracht, waar allen zich in thuisvoelden. Vladimir Krylenko bracht een groot deel van zijn tijd De Gouwe behield de voorsprong van 4-2 tot het einde van deze wed strijd, welke bijzonder goed werd ge leid door scheidsrechter P. M. van der Spoel uit Barneveld. De dames van de Gouwe boekten een 3-5 overwinning op het Goudse Donk, waardoor de Gouwe met nog een wedstrijd dicht bij het kampi oenschap is. Samen met GZC staat het boven aan de ranglijst. De Gouwe ontmoet op 14 maart a.s. G.Z.C. en dan zal de beslissing vallen wie zich winterkampioen mag noemen. De vorige wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. Het zal dan een uiter mate spannende strijd worden waar in wij de Gouwe toch licht favoriet achten. Alexandreja legde haar boek opzij en keek op, ver baasd dat haar zuster’s opgewekte stemming zo plot seling was verdwenen. Ze zag er bleek en bezorgd uit. „Gaat Luitenant Bruckner met ons mee?” „Ik denk het wel. Hij weet het nog niet zeker.” Na tasja beet op haar lippen. „Hij denkt dat Vladimir het weet, van ons.” Alexandreja verstijfde. O nee, dacht zij, dat niet! „Waarom, wat is er dan gebeurd?” „Niets speciaals. Het is meer zijn houding,” ant woordde Natasja en er kwamen tranen in haar ogen. „André weet zeker dat Vladimir spionnen heeft in de barakken. Vladimir laat hem telkens extra dienst doen en praat erover hem aan het eind van de volgende maand naar Molinsk te zenden om de boeren daar in bedwang te houden. Misschien is het wel een list, Alexa! Vladimir kan hem laten doden, of naar Siberië zenden. Niemand zou het ooit te weten komen.” „Natuurlijk doet hij dat niet,” protesteerde Alexan dreja. „André is tenslotte niet de eerste rivaal die hij heeft gehad. Ik bedoel daar niets onaardigs mee, Tasja, maar hij heeft je andere minnaars toch ook niet ge dood?” „Dat was anders en hij weet het,” antwoordde Natasja. „Bovendien kon het hem weinig Schelen hoeveel man nen ik had, zolang ik maar hier bleef. Als ik hem ver laat en met jou meega, wordt het een heel andere zaak. Als het bekend werd dat André mij had gevolgd, zou hij in de ogen van heel Sint Petersburg belachelijk zijn gemaakt. Om dat te verhinderen zou hij André zeker doden, - en mij ook.” Alexandreja voelde zich koud worden van angst. Natasja glimlachte en gaf haar zuster een hartelijke kus. „Dank je, dat je zo’n engel bent. Ik zou niet weten wat ik zonder jou moest beginnen. Wacht niet op mij. André is de hele avond vrij, dus het zal zeker laat worden.” Toen zij weg was ging Alexandreja naar bed en lag uren lang te piekeren voor zij in slaap viel. Plotseling werd zij gewekt door het geluid van hard dichtslaande deuren. Zij ging overeind zitten en pakte haar kamerjapon, terwijl zij wachtte tot haar zuster haar slaapkamer binnen zou gaan. In Plaats daarvan hoorde zij Vladimir’s boze stem en die van Natasja, schril van angst, gevolgd door het onmiskenbare geluid van vallende meubels. Alexandreja sprong uit haar bed en snelde naar de tussendeur. Zij begreep meteen dat haar vrees bewaar heid was. Haar blik ontmoette een afschuwelijk tafe reel. Haar zuster lag snikkend op de vloer, met wild om HORIZONTAAL 1 bouwsel met oplopende rijen plaatsen; 6 innerlijk besef van goed en kwaad; 12 sleuf in ’n hoef ijzer; 14 beetwortel; 15 voorzetsel: 17 volksnaam v.d. kauw; 18 huis dier; 20 bijwoord;21 sint (afk.); 22 laag, verachtelijk; 24 schuins af lopende scheepswerf; 27 rolrond halfbont voor dames; 28 slagin strument; 30 vreemde taal; 31 nauwe opening; 32 boom; 33 aard rijkskundige aanduiding (afk.); 35 grootvader (kindertaal); 36 uit roep; 37 letter v.h. Griekse alfa bet; 38 adellijke titel; 40 ijverig, arbeidzaam; 43 technisch hulpmid del om schepen enz. bij mist bin nen te loodsen; 44 roofdier; 46 plaats in ’t Gooi; 48 drijftonnetje aan een haringvleet; 50 hoewel, ofschoon; 52 overblijfsel bij ver branding; 53 magertjes; 55 mu zieknoot; 56 muzieknoot; 57 schoor steenzwart; 59 voorstelling ener hoeveelheid door cijfers; 61 deel v. h. oog; 63 mannelijk dier; 64 reukloos gas; 66 Roemeense munt; 67 voorzetsel; 68 chemisch sym bool; 69 Sociaal Economische Raad (afk.); 70 onder andere (afk.); 72 boksterm (afk.); 73 plattelandsgemeente; 75 vesting werk; 77 uitkomst v. e. redene ring; 78 vakantiewoonwagen. Drie minuten voor het einde maak te een Waddinxveense achterspeler een kostbare fout. Hij speelde de bal naar de vrijstaande tegenstander Schilait, die met een schitterend schot de goed keepende doelman De Joode kansloos liet (0-2). De thuisclub Probeerde nog de nul weg te werken, maar een schot van invaller Hofstede verdween net naast, waarna de zwak leidende scheids rechter Pullen affloot en Woerden dolgelukkig met de twee puntjes naar huis kon keren. ZEVENHUIZEN Vrijdag w er voor de leden en donateurs i de vogelvereniging „Zang en Klei een dia-avond gehouden. Voor d gelegenheid was de heer Möllin uit Delft uitgenodigd. Deze sprei verzorgt regelmatig lezingen door hele land, hij beschikt daarbij o honderd dia’s van vogels die hij ai maal zelf maakte. Voor de pauze sprak de heer N linger over het voederen van voj in de wintermaanden. Ook wen de diverse stadia van een bevit» ei geprojecteerd en zag men hoe dooier zich ontwikkelde tot een kl vogeltje. Voor de kanarieliefhebt gaf hij veel informatie over het kt ken en verzorgen van deze vogels, de pauze werden de liefhebbers tropenvogels en parkieten tevre gesteld en kreeg ieder de gelegen!) zijn vragen te stellen. Gezien het feit dat de heer Möll ger een boeiend spreker is en 1 dia’s Prachtig zijn, zien alle aanw gen terug op een geslaagde avonc In een matige wedstrijd heeft Waddinxveen tegen Woerden door gebrek aan schotvaardigheid met een nederlaag genoegen moeten nemen. Waddinxveen, dat met de harde wind in de rug startte, nam direct het heft in handen en was voortdurend voor het Woerdense doel te vinden, maar door resoluut ingrijpen van de Woerdense defensie en mede door het slechte schieten van de Waddinx- veners werd er weinig gevaar ge sticht. Woerden beperkte zich tot uitval len, die niet altijd zonder gevaar wa ren. In de 25ste minuut kreeg Woer den een vrije schop te nemen even buiten het strafschopgebied. Deze werd snel genomen en de bal ging naar de volkomen vrijstaande rechts buiten Kop, die hard inschoot. Via het lichaam van doelman De Joode kwam de bal bij de gevaarlijke links buiten Schilait, die niet miste (0-1). Ook na de rust was Waddinxveen sterker, maar het kon geen vuist ma ken om de aanvallen doeltreffend af te ronden. De strijd werd steeds har der. In het laatste kwartier trok Waddinxveen met man en macht in de aanval om de stand in evenwicht te brengen. De vaak in paniek zit tende Woerdense achterhoede wist het met „weg is weg” echter steeds te klaren, mede door het uitstekende werk van doelman De Jong. haar gezicht vallende haren. De ene mauw van h japon was helemaal losgescheurd en op haar schou waren rode striemen zichtbaar, waar Vladimir haar i geslagen. Vladimir stond zwaaiend van dronkenschap bo' haar, met een rijzweep in zijn hand. „Houdop!” gilde Alexandreja, toen hij de zweep hief om Natasja nogmaals te slaan. Houd op!” „Dit is een zaak tussen man en vrouw,” riep Vla® en hij duwde Alexandreja zo heftig van zich af toen zijn arm wilde vastgrijpen, dat zij terug werd ges gerd tegen de deur. „Alexa, niet doen, hij is stomdronken.” Natasja! beerde overeind te komen. Haar mond bloedde. J mand kan hem tegenhouden.” „Houd je mond, valse slet.” Vladimir sloeg naar b waarbij hij bijna zijn evenwicht verloor. „Ik ga hulp halen.” Alexandreja rende naar schellekoord en trok er heftig aan. Vladimir ging’ de deur staan, zodat zij er niet uit kon. „De bedienden hebben orders zich er niet mee te moeien. Zij komen toch niet,” sneerde hij. „Zij z;!: verstandig om tussen een man en zijn ontrouwe e< genote te komen. Hij bracht zijn gezicht vlak bij van Alexandreja en zijn naar drank stinkende maakte haar misselijk. „Weet je wat dat mooie van je gedaan heeft, hè?” vroeg hij. „Wat het ook is, je hebt niet het recht haar te sla antwoordde zij. „Ga de kamer uit, of ik doe de ra open en roep om hulp.” Vladimir’s ogen keken in haar woedende gezicht zelfs in zijn dronkenschap begreep hij dat zij niet voor hem was. „Ga onmiddellijk de kamer uit, Majoor Kryte zei Alexandreja weer met bevelende stem. Er kwam een uitdrukking van diepe haat in Vladi mir’s ogen, terwijl zijn blik van de ene zuster naa! andere ging. „Je zuster en ik hebben nog iets af te handelen, vin. Ik doe dat liever onder vier ogen.” Natasja gilde, toen zij zag hoe hij haar zuster N schouders greep en haar eigen kamer binnen du’ Vladimir kwam terug, deed de deur achter zich slot en nam zijn zweep weer op. „En nu, mijn lieve vrouwtje, waar waren we 9 ven?” Onder de inzenders van de goede oplossing worden twee boekenbonnen v loot ter waarde van resp. 7,50 en 5,Inzendingen tot uiterlijk 20 rr.a: VERTICAAL 1 muziekinstrument; 2 titel (afk.); 3 steengruis; 4 staat in de V.S.; 5 Ned. Spoorwegen (afk 7 laagtij; 8 plaats van oorsprong (figuurlijk); 9 alvorens; 10 be kend sportevenement (afk.); 11 openbaar ambtenaar, bevoegd om authentieke akten te verlijden; 13 levendige dans; 16 grappenmaker; 18 gaping, verwijdering (figuur lijk); 19 dwingeland, gewelddadig heerser; 21 vloeibare spijs; 23 op het ogenblik; 25 voegwoord; 26 naschrift (afk.); 27 bouwkundig ingenieur (afk.); 29 flink, onver saagd; 31 slot, burcht; 34 soort schoeisel; 36 hersteld; 38 bittere stof; 39 vlaktemaat; 41 gehooror gaan; 42 korte tijdsduur; 45 hand tas met twee grote oren; 47 nie mendal; 48 blaasachtige opzwel ling der opperhuid; 49 droombeeld, hersenschim; 51 vergoeding voor werk; 54 licht ontvlambare vloei stof; 56 kegelvormig onderdeel v, e. uurwerk; 58 eerstkomende (afk.); 59 persoonlijk voornaam woord; 60 muzieknoot; 62 oude lengteëenheid; 64 kort muziekstuk; 65 Europeaan ;68 groot aantal wil de varkens (jagerstaal); 71 bont gekleurde papegaai; 73 muziek noot; 74 rivier in Italië; 75 muziek noot; 76 televisie (afk.). 5 10 13 15 16 18 19 20 22 23 24 25 26 28 T9 30 31 32 33 35 36 37 38 39 43 46 |49 50 51 52 55 56 57 58 59 60 62 63 64 65 66 67 68 69 70 73 75 76 78

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2