Zaterdagelftallen alle naar winst een van over naar een Proloog STANDEN V<olleyballers van Be Fair I de promotieklasse Be Fair nog slechts één punt koploper verwijderd Klaverjassen ten bate van blinden Productief Groeneweg geeft Alphia een gevoelige klap e 11 *1 Be Fair RCV WSE Moerkapelle-zat. Moerkapelle-zon. Hengelnieuws L WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 5 maart 1970 bo1 ;ep ZATERDAGVOETBAL 4e kl. C KNVB le kl. afd. Gouda ar hi ZONDAGVOETBAL u 4e kl. e KNVB 4e kl. d KNVB •ylei .en, le kl. afd. Gouda Haastrecht 11 13 re ge' verv ;ja W >rl Lekkerk. Woerden Bergamb. Groenew. Bodegr. Zevenh. Bodegr. 1 V( naa a slai e rar Sportlust Be Fair aar ng v izicht iet b ladi- naaf WSE zette alles op alles voor een gelijkspel, maar de keeper van de thuisclub stond het verdiende gelijk spel van de Waddinxveners in de weg. met winst naar Be Fair, (15-12; 15- 12)vooral door zuiver spel en goede concentratie. ESTO Zwervers 10 11 9 10 9 9 9 8 8 6 9 9 8 6 5 2 9 7 6 4 9 8 8 8 7 n ha houd tar N ladid toen gesh e te j zijl ve e< bij le a< >ie Z’ SVOW Duinoord Haz. B. Floreant Woubr. UVS Nieuwk. WSE RVC Soc. Boys Siveo Sportief Moerkap. RCV Rijnstr. WDS Aarl.veen VEölia sn z| nwe zond tel de -ng se ll om 13 er; ur- iig op 26 dig er- ort ere or- id- .ie- el- !ld, oor >ei- v. ide ru ide uk; zil- nt- ek- ek- er bijl i du^ zich Foto boven: Het le herenzevental van Be Fair dat zo succesvol promo veerde naar de Promotieklasse. WSE ging uit tegen Nic. Boys vlot van start en had het beste van het spel. Met aardig opgezette aanvallen zetten de voorwaartsen van de be zoekers de thuisclub onder druk. Zij namen dan ook een verdiende voor sprong door een doelpunt van Droog (0-1). Even voor de rust kreeg Nic. Boys een vrije trap te nemen, die door Hoogervorst werd benut. Na de thee werd Nic. Boys sterker, maar het duurde toch nog tot een kwartier voor het einde eer het zijn slag kon slaan. Wederom door een doelpunt van Hoogervorst (2-1). Foto onder: Een spelmoment uit de wed strijd Be Fair III tegen Zeven klappers II. Een gelijkspel werd het resultaat (2-2). Be Fair komt thuis in het veld te gen het in het midden van de rang lijst staande SVOW. Wil Be Fair kans blijven maken, dan moet het de wedstrijd winnen. Daar gaan we dan ook van uit. WADDINXVEEN De stichting „Vrienden van de Blinden” afdeling Gouda en omstreken organiseert op vrijdagavond 13 maart om 20 uur een klaverjasavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stations straat. Het batig saldo van deze avond komt ten goede aan blinden en slechtzienden. Men kan zich inschrij ven aan de zaal. In een tamelijk goede maar vooral sportieve wedstrijd is RCV in de uit wedstrijd tegen Siveo als overwin naar uit de bus gekomen. Reeds na een kwartier spelen wist RCV zijn veldmeerderheid in een doelpunt van rechtsbuiten J. Vanen uit te drukken (0-1). Siveo vocht terug en kwam op gelijke hoogte (1-1). Nog voor de rust nam RCV weer een voorsprong door een doelpunt van P. Randeraard (1-2). Ook na de hervatting bleef RCV sterker. De tweede helft was tien minuten oud toen P. Randeraard weer scoorde en zijn elftal op een veilige 3-1 voorsprong zette. Tegen het einde van de speeltijd werd het zelfs 4-1 voor de Waddinx veners, toen Gardenier de Siveo- keeper wederom het nakijken gaf. In deze wedstrijd van Moerkapelle tegen Sportief kon men duidelijk zien dat de langdurige winterperiode de beide elftallen geen goed had gedaan. Het vertoonde spel was vooral aan de kant van Sportief uitermate zwak. Eindelijk- Eindelijk kon er weer gevoetbald worden. Koning Winter, die vanaf eind november - op een enkele wedstrijd na - spelbreker was geweest, liet het nu toe dat de bal weer kon rollen. Voor de standaard-elftallen werd alleen Sportief II tegen Waddinxveen-zaterdag afgekeurd. Be Fair, RCV en Moerkapelle kwamen zaterdag tot de volle winst. Bij de zondagvoetballers kregen Waddinxveen en WSE een nederlaag te slikken. Moerkapelle kwam tegen Donk tot een verdienstelijk gelijkspel. Nog beter ging het Groeneweg af: het verpletterde Alphia met niet minder dan 7-3. In een harde wedstrijd heeft Moer kapelle onder uitstekende leiding van scheidsrechter A. Butter het GoudSe Donk een punt afgesnoept. De wedstrijd was nog in begin-fase toen de gevaarlijke J. Jaspers van Donk uit een listig genomen vrije trap Moerkapelle tegen een 1-0 ach terstand deed aankijken. Moerkapelle vocht hard terug. Na een kwartier wist E. Kievit uit een voorzet van F. Zwarte veld de partijen weer in evenwicht te brengen. Nog voor de rust nam Donk weer een voorsprong. Wederom was het J. Jaspers die scoorde, nu met een ver schot waar op de Moerkapelse-keeper Klos zich verkeek. De tweede helft speelde zich voor namelijk af op het middenveld. Toen iedereen van Moerkapelle zich al verzoende met een nederlaag, was het weer E. Kievit die tegen het ein de zijn aanhang deed juichen en een gelijkspel voor zijn elftal wist te be halen (2-2). 11 10 12 11 10 wa ■s v Geul r da llind pres x>rn j o, r Ml vogl verdl vrud hoe I i kla ebbd t kvj els. 1 rs v| vredl enha Het enige en beslissende doelpunt kwam in de eerste helft tot stand in het voordeel van Moerkapelle. Een aanval werd door de meegekomen halfspeler B. Hertog met een schot vanaf het strafschopgebied afgerond (1-0). De tweede helft gaf niet veel beters te zien. Het spel speelde zich voor namelijk op het middenveld af. De achterhoedes maakten nog de beste indruk. Moerkapelle kwam tót een magere maar kostbare zege. Nic. Boys 12 17 11 16 12 16 Oudewater 12 15 Gouderak 12 14 12 17 12 16 Koudekerk 11 14 Oegstgeest 12 12 Sch.hoven 12 12 12 11 12 10 12 10 11 11 11 11 12 11 12 W.kwartier 11 12 11 11 11 12 24 12 17 Zwam.dam 12 14 12 11 12 10 12 11 11 12 12 Groeneweg heeft de winterslaap goed overleefd en overklaste Alphia met 7—3. Wel geldt hier het excuus voor Alphia dat het met drie invallers in het veld moest komen, daar drie opgestelde spelers het zonder afschrijven af lieten weten. Voor rust speelde Groeneweg tegen de sterke wind in. Ondanks dit werd de Alphia-verdediging voor grote problemen gesteld door de aanval van Groeneweg, waar vooral D. v.d. Haak en A. van Vliet een goede partij speelden. In de zevende en negende minuut verscheen D. v.d. Haak al- Een fel spelend UVS gaf Be Fair handen vol werk. Be Fair nam direkt het initiatief en drukte de thuisclub in de verdediging. Het eerste doel punt van Be Fair viel binnen het kwartier. Een in het nauw gebrachte UVS-verdediger maakte in het straf schopgebied hands. De toegekende strafschop werd benut door A. van Leeuwen (0-1). UVS Putte kracht uit deze achterstand en drukte Be Fair terug. Maar voor de rust vielen er geen doelpunten meer. Na de hervatting verzette Be Fair de bakens en het ging weer in de aanval. In de tiende minuut bracht dit succes door een doelpunt van W. Bron (0-2). Hierna was Be Fair uitgepraat. Slechts een minuut later verkleinde UVS de achterstand (1-2). De Leide- naars probeerden door te drukken, maar met kunst en vliegwerk wist Be Fair de kleine voorsprong tot het laatste fluitsignaal te handhaven. De beide volgende sets waren dui delijk voor Zevenklappers (3-15; 6- 15). Door Zevenklappers werd voor al sterk aanvallend gespeeld. Het blok van Be Fair, dat in de eerste en tweede set sterk was, kon in de laatste set de hoge, harde aanval niet keren. In het achterveld werd goed verdedigd, maar Be Fair kon niet meer tot een goede opbouw ko men. Mentaal aangeslagen door deze felle tegenstand ging het spel steeds slechter. Be Fair moest dus met 2-2 uitslag genoegen nemen. Door deze uitslag is de beslissing nog niet gevallen en een beslissings wedstrijd zal mogelijk nog volgen, daar beide teams gellijk kunnen ein digen. Vrijdag 27 februari speelde het derde damesteam een uitwedstrijd tegen Olympia 2 uit Gouda in de sporthal „De Springers” te Gouda. Een grote handicap voor de dames was de grote sporthal; dit kwam vooral tot uiting in de eerste set waarin de dames niet tot redelijk spel kwamen. Be Fair liep nog wel wat op de achterstand in, maar Olympia wist deze set te winnen (15-8). De eerste helft van de twee de set gaf een zelfde beeld, doch na een time-out ging Be Fair tot de aanval over, vocht voor elke punt en won deze set met 14-16. WADDINXVEEN Zaterdag speel de heren I van Be Fair volleybal tegen Radius/MVC 4. De eerste set ging bijna traditiegetrouw verloren (11-15). In de tweede set herstelde Be Fair zich goed en bracht de stand in evenwicht door met dezelfde cij fers de set nu naar zich toe te halen. De beide volgende sets werden door een sterker aanvallend spel van de heren van Be Fair met duidelijke cijfers in winst omgezet (15-9); (15- 8). Hiermede speelde Be Fair zijn laatste competitiewedstrijd van dit seizoen, waarmede hun promotie naar de promotieklasse een feit werd. De promotieklasse vormt een overbrugging tussen de eerste klas se en overgangsklasse. In deze klasse welke komend competities eizoen voor het eerst verwezenlijkt wordt, komen teams uit van de rayons Gouda, Delft en Leiden. Deze klasse kan worden gezien als een reserve overgangsklasse en is op deze wijze een goede springplank naar het na tionale top-volleybal. Vrijwel even belangrijk was de thuiswedstrijd van heren 3 tegen Zevenklappers 2, beide koplopers van de derde klasse. Winst voor een der partijen zou zekerheid geven oover het kampioenschap. Spanning en supporters genoeg. De eerste en tweede set gingen Keeper v.d. Weyde van Groe neweg stompt de bal weg en ontneemt de Alphia-spelers een doelrijPe kans. In de derde set keek Be Fair we derom snel tegen een grote achter stand aan alvorens het initiatief te nemen. De harde smashes van Joke Schaart en de tactische ballen van Aria v. d. Berg verkleinden de ach terstand wel, doch de winst was voor Olympia (15-13). Met de lering, getrokken uit de voorgaande sets, ging Be Fair in de vierde en laatste set fel van start om er alsnog een gelijkspel uit te halen. Het liep uit tot 1-10, Olympia kwam terug en liep in tot 7-10. Hierna werd de strijd snel beslist en Be Fair won de set met 10-15. Beide teams konden dus met 1 winstpunt naar huis te rugkeren. Eveneens zaterdag speelde het le damesteam een uitwedstrijd tegen Rapid in de Vliegermolen te Voor burg. Het was een mooie kans voor Be Fair om een plaatsje te klim men op de ranglijst, welke nog steeds door Haag ’68 wordt aange voerd en waarop Be Fair nog steeds in de middenmoot staat. Rapid won deze wedstrijd met 3-1. Uit de eind uitslag zou men een duidelijk over wicht van Rapid vermoeden, doch de gehele wedstrijd bood een gelijk- opgaand spel hetgeen uit de onder staande setstanden 15-12, 17-15, 12- 15 en 15-13, blijkt. Het vierde damesteam speelde woensdag een zeer spannende wed strijd tegen DOS 3 uit Schoonhoven. De eerste twee sets werden door Be Fair gewonnen. De beide volgende sets waren voor DOS; er werd aan beide zijden fel gestreden. leen voor keeper Rietveld, maar zijn schoten werden door de AlPhia-doel- man gestopt. Enkele minuten later nam Groene weg een verdiende voorsprong. Een voorzet van G. van Vliet werd keurig afgerond door A. van Vliet (0-1). In de twaalfde minuut omspeelde D. v.d. Haak de gehele Alphia ver dediging, waarna ook de keeper kans loos was 0-2. De wedstrijd was een kwartier oud toen Groeneweg op 3-0 kwam. Weer scoorde A. van Vliet uit een voorzet van G. van Vliet. Groeneweg verslapte hierna en dit gaf Alphia de gelegenheid meer in de aanval te gaan. Groeneweg-keeper v.d. Weijde moest enkele malen goed ingrijpen om onhieil te voorkomen. Alphia kon de achterstand uit een strafschop - genomen door D. van Wieringen - verkleinen. Een te harde ingreep van spil C. van Helden bracht de bal op de elfmeter stip 1-3. Groeneweg beantwoorde dit met enkele goede aanvallen en keeper Rietveld moest al zijn talenten tonen om een grotere achterstand te voor komen. Even voor het rust-signaal redde doelman v.d. Weijde nog fraai bij een hard schot van een Alphia-speler. Na de rust zag men hetzelfde spel- beeld. Een aanvallend Groeneweg en een verdedigend Alphia, dat met uit vallen tot succes probeerde te komen. In de veertiende minuut kreeg Alphia weer hoop toen de Pater - de beste speler van de thuisclub - een vrije trap van zeker 30 meter hard inkogelde 2-3. De vreugde was echter van korte duur, want een minuut later was het G. van Vliet die een houdbaar schot loste, dat echter de Alphia-keeper verraste 2-4. Enkele minuten later liet D. v.d. Haak, die zich goed vrij wist te spelen, nummer vijf aanteke nen 2-5. In de twintigste minuut was het weer A. van Vliet die een hard schot loste, dat via de Alphia-keeper in het doel verdween. Hij scoorde hiermee zijn derde doelpunt 2-6. Alphia bleef sportief volhouden en S. van Leeuwen bracht zijn elftal te rug tot 3-6. D. v.d. Haak scoorde na een half uur zijn derde en laatste doelpunt in deze wedstrijd. Via de palen verdween de bal in het doel 3-7. PROGRAMMA vrijdag 6 maart te Haastrecht 21.00 VCH 1-Be Fair 2 (heren) zaterdag 7 maart Staringlaan 15.00 u Be Fair 3-Rad/MVC 3 (dames) zaterdag 7 maart Staringlaan 16.00 u Be Fair 2-Zevenkl. 1 (dames) zaterdag 7 maart Staringlaan 17.15 u Be Fair3-Vires2 (heren) Donk 11 16 Vios 11 16 Hillegersb. 11 15 Kranenb. Moerkap. 10 15 10 12 11 12 10 11 10 10 Nieuwerk. 10 10 RKNSV Alphia Unio W’veen Schoonh. WADDINXVEEN Zaterdag 7 maart organiseert de H.S.V. „Wad dinxveen” een prij zenconcours alle maten. De wedstrijd wordt gehou den aan de Otweg te Boskoop. Inschrijfgeld 2,—; Jeugdleden 1,Inschrijven bij J. Hoogen- doorn, Hengelsportzaak. Voor vrij dag 6 maart 19 uur. Aanvang der wedstrijd 8.30 uur ’s morgens. Vertrek van het station 7.30 uur. Paraat SMV Concordia 11 ’t Noorden 11 SVDPW 10 Moerkapelle-zaterdag gaat naar Ze venhoven, de ongeslagen koploper in de afdeling. Hoe jammer ook, Moer kapelle gaat onherroepelijk een ne derlaag tegemoet. RCV ontvangt degradant WDS. Hoewel een kat in het nauw rare sprongen kan maken geven we RCV de volle winst. SF Waddinxveen-zondag gaat naar Bergambacht, het elftal dat koploper Lekkerkerk j.l. zondag de eerste ne derlaag toebracht. Een zware opgave voor de Waddinxveners. Meer dan een gelijkspel zien we er niet in zit ten. Groeneweg gaat weer een overwin ning tegemoet. RKNSV moet te zwak worden geacht voor de Zevenhuize naren. Maar laat men de tegenstan der niet onderschatten. Dus een over winning voor Groeneweg. MoerkaPelle-zondag gaat naar kop loper Vios. Een zeer zware wedstrijd voor de bezoekers. Een puntenverde ling is het hoogste dat er voor Moer kapelle uit de bus zal komen. Zelfs dit mag dan als een goed resultaat worden beschouwd. WSE dat dit seizoen niet uit de verf is gekomen en zelfs een slechte posi tie op de ranglijst inneemt, ontvangt Soccer Boys, dat er nog slechter voor staat. Deze wedstrijd moet zeker door de Waddinxveneners gewonnen kun nen worden. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 3