voor Oude traditie in ere hersteld wensen weer in zoekt ASSISTENTE Bevrijdingsfeesten in Moerkapelle Kandidaten KVP Verbakel viert volgende week zijn gouden jubileum Heengaan Jan van Nielen betekent groot verlies D ’66 geelt uitgebreid programma Jeugdvakantieweek 3 tot 8 augustus Feest werd fiasco Vrolijk carnavalsfeest „Overkant-j eugd ««i Franse landwijn Margnat Foto Sjaak Noteboom Steeds de tijd vooruit zijn Van Eeuwen Concert Voorwaarts „Passagier” i ANWB-avond Kerkconcert Schoolcollecte Vergadering NCVB Bijeenkomst D ’66 Burgerzin Zwembad Vertrouwensman f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 5 maart 1970 (foto Sjaak Noteboom) Nu ook in Nederland van het grote huis Ter kennismaking per liter 2.75 4 liters voor 9.95 Slij terij /wij nhandel Passage 143, Waddinxveen. voor diverse werkzaamheden en winkel. Per 1 april of eerder. Tel. 01828-2477. U kunt kiezen uit rood - wit - rosé Op fles gebotteld in Frankrijk L. W. Verbakel viert volgende week zijn gouden jubileum. Ook vorig jaar was het goud voor hem, toen hij bij de lin tjesregen de eremedaille ver bonden aan de Orde van Oran- je-Nassau kreeg opgespeld. Met een luid hoera werd prins Car naval „Lodewijk de Eerste” oftewel „Prins Lowieke” verwelkomd. Met zijn dwaze grapjes zorgde hij ervoor, dat de stemming op een hoogtepunt kwam toen de optocht begon. Een echte Boerenblaaskapel, een grote menigte hossende en zingende kinderen in de meest bizarre uitmonstering, zo vier de de speeltuinvereniging „De Overkant” uitbundig het ver late carnaval. Reunie: Do., Vr., 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u. „Django de genadeloze kil ler” (14 jr). Za. 11 u.: „Vrouwenja gers” (18 jr). Zo. 7-9 u., Di-Wo. 8.15 u.: „De volgelingen van Dracula” (18 jr). Schouwburg: Do. 8.15 u., Zo. 9.15 u., Ma. en Di. 8.15 u.: „Justine” (18 jr). Vr. 8.15 u., Za. 3-7-9.15 u., Zo. 3-5-7 u.: „Ultimatum voor de Saint” (14 jr). DINSDAG 10 MAART 1970 om 6.30 uur worden alle jongens in de Ontmoetingskerk verwacht die zich hebben opgegeven voor het dan op te richten CHRISTELIJK WADDINXVEENS Knapenkoor Aanmeldingen zijn nog mogelijk: gaarne vóóraf aan het secretariaat Mannenkoor, Vijverlaan 11, tel. 4635 WADDINVEEN In het zieken huis De Wijk te Gouda is zondag op 83-jarige leeftijd overleden de heer Jan van Nielen. Met zijn heengaan heeft Waddinxveen een zeer mar kante figuur verloren, die zich ge durende tientallen jaren op velerlei gebied voor de gemeenschap verdien stelijk heeft gemaakt. Jan van Nie len, geboren en getogen Waddinxve- ner, had een florerend garagebedrijf in de Dorpsstraat. Maar heel Wad dinxveen kende hem meer als de man op wie nooit een vergeefs beroep ge daan werd in andere zaken. WADDINXVEEN Op een ver gadering van het KVP-bestuur en een adviescommissie in Waddinxveen is een voorlopige kandidatenlijst sa mengesteld voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. De lijst is als volgt: F. F. J. van Schie, mevrouw W. Rottinghuis, Th. B. Mourits, P. J. A. Hogenelst, C. J. Smit en J. Th. M. Lernrn. Alle leden ontvangen een brief, waarop zij him advies kunnen invul len over de kandidaatstelling. Voor al zijn verdiensten werd Jan van Nielen bij de lintjesregen van 1961 onderscheiden met de ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud. Gistermiddag is het stoffelijk over schot van deze verdienstelijke Wad- dinxvener op de algemene begraaf plaats ter ruste gelegd. De „Boerenblaaskapel” blies op het feestelijk vlaggende speeltuinterrein het hele repertoir van oude en nieu we camavalsschlagers bijelkaar, ter wijl de feestvierdertjes al kwetterend en tetterend vrolijk ronddwarrelend in hun bonte fantasiekostuums en maskers: clowns, varkentjes, tover heksen, Blauwbaards, van alles kri oelde door elkaar. MOERKAPELLE Een groot aantal leden van de Nederlandse Christenvrouwen Bond was woens dagavond in het dorpshuis van Moerkapelle bijeen voor de jaarver gadering. Na de gebruikelijke ope ning door de presidente mevr, de Graaf-Fillkes, bracht mevr. Noorland -de Bruin op rijm een uitgebried verslag van alle activiteiten in het afgelopen jaar uit. De afdeling telt nu 114 leden. Mevr. Steenbergen sloot de kas af met een klein batig saldo. De dames Van Dommelen-Breedijk en Van Pole-LePelaar werden met al gemene stemmen als nieuwe bestuurs leden gekozen in de plaats van de dames Van Malkenhorst en Van Kuy- venhoven. Veel interesse was er voor de tentoongestelde produkten van de cursus „cadeautjes maken met naald en draad”. Achter de „Boerenblaaskapel” aan trok die hele stoet feestkinderen, om- stuwd door en enthousiaste schare supporters, langs de Brugweg, de Henegouwerweg, door de Tromp straat, de Piet Heinstraat en de De Ruyterstraat om uiteindelijk weer hossend en zingend op het uitgangs punt aan die Kromme Esse terug te komen. Het was een pracht van een buurt feest, waarmee het bestuur en mede werkers van „De Overkant” een heel goede beurt sloegen. WADDINXVEEN Op een open bare bijeenkomst, die D’66 maandag avond 9 maart om 8 uur in het Gere formeerd Verenigingsgebouw belegt zal het Tweede Kamerlid Imkamp spreken over „Het gezicht van D’66”. WADDINXVEEN Vijftig jaar geleden zei een jongeman van zo omstreeks twintig jaar „nee” toen ze hem chef wilde maken van een filiaal van een grote manufacturenhaindel in Den Haag. Hij had de ingeving, dat hij voor zichzelf moest gaan beginnen. Hij trok er als een soort marskramer met de fiets op uit: Bleiswjjk, Moerkapelle, Boskoop, Waddinxveen. Donderdag 12 maart viert die „marskramer” het gouden jubileum van zijn zaak en van zijn directeurschap: L. W. Verbakel, oprichter van Verbakel N.V. aan de Zuid- kade. Van 3 tot 5 uur is er die dag receptie. De heer Verbakel hoopt er veel mensen „van het eerste uur” de hand te kunnen drukken. WADDINXVEEN De Politieke partij D’66, die voor het eerst in Wad dinxveen zal meedoen in de verkiezingen voor de gemeenteraad, heeft een ontwerpprogramma uitgebracht, dat als discussiestuk is toegezonden aan alle andere politieke partijen en aan meer dan honderd verenigingen en instel lingen. In een begeleidende brief vraagt D’66 de geadresseerden om opmer kingen, adviezen en wensen ten aanzien van dit stuk, opdat met te meer vrucht kan worden gewerkt om Waddinxveen tot een bloeiende gemeente te maken. Het lijvige rapport telt voorlopig dertien pagina’s en behandelt tal loze aspecten van het gemeentelijk bestuurlijk beleid en de visie, die D’66 daarop heeft. dat hij over een ruime parkeergele genheid beschikt, waardoor het be drijf niet geïsoleerd is. Deze Pluspunten en de eigen activi teiten: goede service verlenen, het juiste assortiment hebben tegen re delijke Prijs, net bij de tijd blijven in het modebeeld zijn de hoekstenen, waarop het succes van Verbakel is gebouwd. Een succes, dat werd ingezet toen vijftig jaar geleden een jong door- zettertje „nee” zij toen ze hem chef wilde maken. „Nee”, omdat hij de in geving had voor zichzelf te moeten beginnen. En hij begon. Op de fiets. Volgende week is hij de gouden L. W. Verbakel. MOERKAPELLE De torenklok van de Hervormde Kerk van Moer kapelle werd voor het aankondigen van de kerkdiensten en bij begrafe nissen tot nog toe met de hand ge luid. Binnenkort zal dit echter niet meer nodig zijn omdat een onbeken de gever hiervoor een elektrische luidinstallatie aan hiet kerkbestuur ten geschenke gaf. In verband hiermee werd besloten om een oude traditie weer in ere te herstellen en elke middag om twaalf uur de klok te laten luiden. Dit was vroeger het sein voor de middagpau ze en waarschijnlijk hoofdzakelijk bedoeld voor de arbeiders die op het land werkten. klas. Als enige reële mogelijkheid hiervoor ziet men een neutrale bij zondere schoolstichting. Men wil, dat voor de kinderen van de werkende vrouw de inrichting van kinderdagverblijven wordt bevorderd en dat de gemeente hieraan concrete medewerking verleent. Ter bevordering van de burgerzin ziet D’66 nut in een regelmatige ken- nismakingsavond, waarop de burgers kennis kunnen maken met het ge meentebestuur, de ambtelijke dien sten en de plaatselijke verenigingen en partijen. Verder zouden hiervoor zo mogelijk de gemeenteraadsverga deringen met agenda eerder bekend gemaakt moeten worden. Tenslotte wordt op dit punt gepleit voor de re gelmatige uitgave van een plaatse lijke informatiegids, die zo nodig moet worden gesubsidieerd. WADDINXVEEN De Jeugdcon- tactraad Waddinxveen organiseert van 3 tot en met 8 augustus de Jeugd vakantieweek 1970. Het voorlopige programma meldt een keur van at tracties. Er komen een wijken-voetbaltoer- nooi, een poppenmodeshow, een hen- geltoemooi, een puzzelrit met veilig- verkeer-test, wielerwedstrijd, straat- tekenwedstrijd, jeugdcircus, sport wedstrijd, lampionoptocht, jeugdreis je en tienerbal. Naast de vele buiten activiteiten is er rekening gehouden met een binnenprogramma in geval van slecht weer. Bovendien staan er naast genoemde programmapunten nog een groot aantal uitwijk- programma’s. MOERKAPELLE In het kerk gebouw van de Hervormde Gemeente zal vrijdagavond een bijzonder con cert gegeven worden door de Chr. gemengde zangvereniging Sursum Corda en het meisjes en kinderkoor. Bijzondere medewerking verlenen Bernard Hoon, sopraan-saxophoon, Hans van Collum, viool en Wim van Wijnen, orgel. De algehele leiding is in handen van dirigent Hans van Collum. Op het pragramma staan werken van Goudimel, Teleman, De- metry Bartnianski en Andriessen. Het concert begint om half acht. ZEVENHUIZEN Vorige week hielden de Plattelandsvrouwen, de Landbouw Jongeren en de Hollandse Maatschappij van Landbouw hun ge combineerde feestavond in Hotel ’Vos’. De Landbouw Jongeren moch ten dit jaar het programma verzor gen. Hiervoor hadden zij het ’Muzeval- Cabaret’ uit Utrecht uitgenodigd. Dit cabaret, waarvoor Henny Oliemuller de tekstverantwoording heeft, sloeg dermate slecht aan dat voor de pauze al vele feestgangers waren vertrok ken. Na de pauze werd het gezel schap verzocht iets anders te presen teren of zo het niets anders op het repertoir had te vertrekken. Het werd het laatste; waarna de overge blevene de gelegenheid kregen de verdere avond dansend voort te zet ten. WADDINXVEEN-De Muziek vereniging „Voorwaarts” geeft mor gen, vrijdagavond 6 maart, haar jaarlijkse uitvoering in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw. Zo was hij twintig jaar ouderling van de Gereformeerde Kerk, vijftien jaar lid van de gemeentelijke woning- adviescommissie, twintig jaar be stuurslid van de „Bovag”, vele jaren bestuurslid van de plaatselijke mid- denstandsverenlging en tien jaar lid van de Oranjevereniging. Beide laat ste verenigingen benoemde hem tot ere-lid. Grote verdiensten had de heer Van Nielen voor de ouden van dagen, voor wie hij gedurende dertig jaren de bejaardenreis heeft voorbereid. Het sterkst van alles blijft de naam van Jan van Nielen verbonden aan de Vrijwillige Brandweer, die hij van 1915 tot 1947 diende als motorcom mandant. Bij de opening van de brandweergarage kon men hem vorig jaar nog een keer glimmend van trots de bok van zijn oude Magirus zien beklimmen. Zo wil de partij streven naar een meer direct contact van de inwoners met het plaatselijk bestuur en daar door mogelijk grotere belangstelling voor het doen en laten van de plaat selijke bestuursorganen. Hiervoor acht men het nodig, dat de gemeente lijke overheid bij de uitoefening van haar taak de grootst mogelijke open heid betracht en dat een zo ruim mogelijke inbreng van de inwoners wordt verzekerd. WADDINXVEEN De A.N.W.B. organiseert maandag 23 maart een propaganda-filmavond in het Gere formeerd Verenigingsgebouw. De avond wordt geopend door wethou der P. Lips. Aan dat steeds vooruit zien schrijft hij dan ook de groei en bloei van zijn zaak toe. En aan het voorrecht, dat hij altijd goed personeel heeft gehad en kinderen, die in het bedrijf mee hielpen. Dat doen die kinderen nog: mejuffrouw J. C. Verbakel en de he ren J. W. en P. A. Verbakel zitten in de directie van de naamloze vennoot schap. Jubilaris Verbakel is blij, dat die kinderen de voetsporen van hun va der hebben gedrukt. „Het is heerlijk om na vijftig jaar er nog bij te mo gen zijn, niet meer als stuurman, maar als passagier. Na vijftig jaar is het welletjes.” Zijn dochter interrumpeert prompt: „Over tien jaar zegt hij hetzelfde.” Ze kan wel gelijk krijgen. Want Verbakel zegt: Het bedrijf is voor mij een hobby. Met mensen omgaan, persoonlijk en zakelijk. Daardoor ben ik aan de zaak gekleefd.” Hij ziet het als een van de grote aantrekkelijkheden van die zaak, dat deze aan de Gouwe is gevestigd. Ver der acht hij het een groot voorrecht, In die wensen zijn onder meer ver vat een volledig overdekt zwembad, dus niet alleen een instructiebad voor gewoon zwemgebruik, voor zwemlessen, voor lessen aan gehandi capten en voor waterPolowedstrijden en de bouw van een sporthal op korte termijn. In het pakket wensen voor het on derwijs acht D’66 het nodig, dat Wad dinxveen een scholengemeenschap krijgt met MAVO, HAVO en Athene um met één gemeenschappelijke brug den B. en W. vragen te stellen met betrekking tot de behandelde agenda. De woningnood voor de minst draagkrachtigen moet volgens het programma in de eerste Plaats wor den bestreden door het doorstro- mingsbeleid uit te voeren en daarna door hiet bouwen van keuzewoningen. D’66 vindt, dat bij de uitgifte van winkelruimte in de nieuwe winkel centra alleen die gevestigde midden stand voorrang dient te krijgen, die door dorpsontwikkeïing of sanering is gedupeerd. Uitgebreid worden de wensen ken baar gemaakt ten aanzien van de sport en de recreatie. In 1920 begon hij zijn eerste zaak op dezelfde plaats, waar nu zijn im ponerend bedrijf staat: in een piep klein pandje van vijf bij tien meter. Een Pand, dat in 1928 werd uitge breid, in 1960 afgebroken en geheel nieuw opgezet, in 1964 een uitbrei ding onderging en in 1968 tenslotte tot zijn huidige vorm kwam. Het is gegroeid, zoals de gemeente is gegroeid. We zijn steeds met de eigen tijd en met de bevolkingsgroei meegegaan,” zegt de heer Verbakel, „je moet niet gaan verbouwen oP de tijd dat het nodig is, niet wachten tot het dringend wordt. Je moet de tijd vooruit blyven.” ZEVENHUIZEN De schoolcol lecte die gehouden is onder de leden en ouders van kinderen die leerling zijn van de christelijke lagere school, heeft een bedrag van 2.270,op geleverd. Na de Pauze genoten de dames van het toneelstuk „Zij kwam in de avond” dat leden van de afdeling Bergschenhoek zeer verdienstelijk opvoerden. Thalia: Vr. 7.30 u., Za. 2.30-7.30 u., Zo., Ma., Di., Wo. 7.30 u.: „My Fair Lady” A.L. Zo. 3 u.: „Er kan nog meer bij” A.L. Za. 10 u., Wo. 2.30 u.: Jeugdvoorstelling „Sandy de zee hond” A.L. Zuidkade 3 Brederolaan 4 D’66 wil bevorderen, dat de ge meenteraad een onafhankelijke, niet Politieke functionaris aanwijst als vertrouwensman voor elke inwoner. Ook wenst de partij een speciale commissie van raadsleden en niet- raadsleden voor de behandeling van bezwaarschriften. Het programma pleit voor een gro tere invloed van de bevolking op de benoeming van de burgemeester, waarvoor men in de eerste plaats een aanbeveling door de raad als moge lijkheid ziet. Tijdens de rondvraag in de raads vergadering moet - zo vindt D’66 - een ieder gelegenheid worden gebo- MOERKAPELLE Het Oranje- comité van Moerkapelle heeft .grote plannen voor de viering van konin ginnedag en de herdenking van de bevrijding. De gedachten gaan on dermeer uit naar het houden van een allegorische optocht waarvoor de medewerking van de gehele bevol king is gevraagd. Geheel nieuw is het feit dat het Oranjecomité ook voor de overige feesten de inspraak van de bevolking heeft gevraagd. Huis-aan-huis zijn circulaires verspreid met een ant- woordstrook, waarop men voorstel len met betrekking tot de feestelijk heden kan invullen. Het definitieve programma zal eerst worden samen gesteld nadat die ideeën van de in woners bekend zijn. WADDINXVEEN De kinderen van de speeltuinvereniging „De Over kant” hebben in hun Zeeheldenbuurt zaterdag de schade dubbel en dwars ingehaald. Want de „Boerenblaaska pel” van Voorwaarts had het in de carnavalsdagen zo druk gehad, dat het feest voor de Overkanters een beetje in de verdrukking kwam. Maar nu hebben ze dan hun carnaval ge vierd. En hoe! .«i

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 5