over aan in Prijs voor voor Politieke partijen houden op 13 april gezamenlijke hearing over Groenswaard Veertig jaar geleden trad de ziektewet in werking aardgas gaat tuinders omlaag Bezoek uit Oegstgeest rolstoelwoningen „Ho geen risico EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK I Ds D. van Vliet 15 maart in Waddinxveen Zeventien jaar van vertraging Waddinxveen Waddinxveen Zevenhuizen Moerkapelle Zevenhuizen Moerkapelle Gerealiseerd Zekerheid BURGERLIJKE STAND Rapport k. DOKTERSDIENSTEN Wijzigingen Teleurstelling Representanten Vergelijkbaar WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 5 maart 1970 WADDINXVEEN MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN De Gemeente Waddinxveen heeft APOTHEEK VAN DOORN Prins Bernhardlaan 5, telefoon 4162. DEN HAAG „Ho - geen risico”. Met dit motto start het Verbond voor Veilig Verkeer op 3 maart een grootscheepse voorlichtingsactie die ten doel heeft het verkeersgedrag op spoorwegovergangen te verbete ren. Maak een afspraak wan neer WIJ bij u komen be hangen. Bel behangersbe- drijf Hogendoorn, bel 2520. Geboren: Linda Maria, d.v. M. Hoo- gendijk en G. J. Evers; Patrick Jo hannes Andries, z.v. A. W. Bal en M. Bronmeijer. Geboren: Ylonka Angeline, d.v. B. M. Peters en A. J. M. Zuihoff; Hele na Adriana, d.v. R. Dewald en T. van der Dussen; Leon André, z.v. L. M. Harland en A. L. Pathuis; Wijnand, z.v. A. J. Metten en A. M. van der Gaag; Geertje Catharina, d.v. W. Dekker en T. de Hoog; Jan, z.v. A. v.d. Spek en C. J. Paul. Bethel: 9.30 uur: ds H. Stolk, Sche- veningen; 16.30 uur: ds W. Vroegin dewey, Katwijk. Immanuëlkerk: 9.30 uur: Dr A. van Haarlem, Groningen: bevestiging ds H. J. Flink; 15 uur: intrede ds H. J. Flink. Ontmoetingskerk (RK)zo. 8.30,11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur; za. 9.00 en 19.00 uur. Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds W. F. van der Staat, Amsterdam; 19 uur: ds J. G. van der Vlist. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds J. G. van der Vlist. Zat. 7 maart: J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979. Zo. 8 maart: E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078. Apotheek Van Doorn geslo ten. Geref. Kerk: 9.30 uur en 6.30 uur: ds H. Dijkstra, Boskoop. Ver. Vrjjz. Herv.: 6.30 uur: da De Jonge van Gouda. Naast en groot aantal inlichtingen over gedetailleerde gegevens wordt B. en W. verzocht om voor de hearing gebruik te mogen maken van de ma quette en tekeningen van Groens- Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds T. L. H. Pie- terse, Culemborg. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds T. L. H. Pieterse, Culem borg, 17 uur: ds B. Koekkoek. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop: Woensdag: Biddag: 10 uur en 15 uur. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 19.00 uur: ds H. Rijksen, Gouda. Remonstr. Gem.: 10.30 uur: streek- dienst, AlPhen a.d. Rijn. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Het was op 1 maart precies 40 jaar geleden dat de Ziektewet in werking trad. Er is aan de invoering van deze wet heel wat voorafgegaan. Geen onzer sociale verzekeringswetten is met zoveel barensweeën gepaard gegaan als deze. Reeds toen rond de eeuwwisseling het ontwerp Ongevallenwet in be handeling kwam werd er in de Tweede Kamer bezwaar gemaakt dat niet eerst de ziekengeldverzekering werd geregeld. Voor minister Abraham Knij per was dit aanleiding onmiddellyk na het tot stand komen van de Ongeval lenwet een ontwerp-Ziektewet in te dienen. Daarin werd niet slechts een ver zekering van ziekengeld (loonderving) voorgesteld, doch tevens een ziekte kostenverzekering (wjj zouden thans zeggen de ziekenfondsverzekering). De directeur van de Dienst Sociale Zaken, de heer J. van Steijn, gaf vervolgens de gasten een uiteenzet ting over het tot stand komen van de zeven Waddinxveense revalidatie- woningen, de zgn. ’rolstoelwoningen’. Hij benadrukte hierbij het belang van de mogelijkheid om minder- valide patiënten na him terugkomst uit een verpleeginrichting als vol- waardigen in een aangepaste woning op te vangen. Ü.B.O. alle verzekeringen Sinds 1902. Zijn al uw ver zekeringen op peil? Ook uw Brandverzekering? Even een berichtje en wij maken het in orde, en ge ven u vrijblijvend advies. C. H. de Vries, Esdoomlaan 29, telefoon 4719. Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds C. J. v. d. Graaf, Putten; 18.30 uur: ds I. Schipper, Ede. Herv. wjjkgebouw: 9.30 uur: dr H. Bout, Utrecht; 18.30 uur: ds J. Koo ien, Werkendam. Herv. Kerk: 9.30 uur: Dr. G. Huls, Gouda; 18.30 uur: Ds. J. van Wier, Nieuwerkerk a.d. IJssel. J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892 - 2500 (van za. 12 uur tot ma. 8 uur). Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw „Het An ker”, Kerkweg 234, tel. 4522. Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: ds A. F. Honkoop. Aanstaande zondag neemt ds Van Vliet afscheid van zijn huidige ge meente in Zetten-Andelst. De nieuwe predikant is 48 jaar oud. Hij was aanvankelijk godsdienst- ondrwijzer. In 1946 werd hij evan- gelist-voorganger van de Nederlands Hervormde Bond voor inwendige zending op Gereformeerde grond slag in Culemborg. Vandaar vertrok hij in 1949 voor eenzelfde bediening naar Wieringerwaard. In 1961 riep de Hervormde gemeente van Kolhom hem als hulpprediker, hetgeen hij tot 1965 bleef. Ds Van Vliet legde in 1960 een colloquium doctum af, waarmee voor hem de weg vrij kwam naar een theologische studie aan de Gro ningse rijksuniversiteit. In 1963 werd hij kandidaat en in 1965 legde hij het kerkelijk examen af. In september 1965 werd ds Van Vliet in zijn eerste gemeente Zetten- Andelst bevestigd. Hij vervulde daar tal van functies bij het christelijk onderwijs. WADDINXVEEN Op zondag 15 maart zal ds D. van Vliet worden bevestigd als hervormd predikant in Waddinxveen. Dit gebeurt in de ochtenddienst in de Brugkerk door ds T. van ’t Veld. In de middag- dienst zal de nieuwe domjnee in trede doen. Dan heeft de Brugkerk eindelijk weer een vaste predikant, nadat ds J. Verwelius in september 1967 naar Schoonhoven vertrok. indertijd een zeer gedocumenteerd rapport laten maken over de ver ontreiniging, die het stoken met olie in de tuinbouwgebieden met zich mee brengt. Dit rapport is ter be schikking van de hogere overheden gesteld en heeft bij het besluit om te komen tot een regeling, waarbij de tuinders een tegemoetkoming wordt verstrekt een niet onbelangrijke rol gespeeld. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: donkere jongensbril, grijs dralon meisjesvest, voor- en achter deur sleutel, zilveren bedelketting met bedeltjes, linker naturelkleurige nylon-lere handschoen, rode kinder- want, beige glacé (dames). Verloren: licht bruine aktetas, blau we step, pop met rode trui en blauwe broek, lapjeskat, zwarte portemon nee met inhoud, aluminium strip, een schuursleutel, zilveren armbandje met inscriptie, rood driewielertje, blauw-grijze kinderbril, huissleutel aan ring, blokfluit in doos, zwarte leren want, een donker bruine kin derbril. De partijen achten de hearing van belang, omdat zij van mening zijn dat de gemeentelijke bestuurders, al vorens over het Plan Groenswaard III te beslissen, kennis kunnen nemen van de opvattingen, meningen en zienswijzen van de locale bevolking. Temeer achten ze dit belangrijk, omdat - althans voor zover de hogere overheden niet anders zullen beslis sen - Groenswaard III het laatste uit breidingsplan van Waddinxveen zal zijn. Men gaat van de veronderstelling uit, dat het college van B. en W. in de gemeenteraadsvergadering van april de raad om een principiële uit spraak zal vragen. Teneinde een ieder in gelegenheid te stellen tijdens de hearing gemoti veerde opmerkingen te maken en vragen te stellen en achten de initi- anten een zo breed en gedetailleerd mogelijke informatie van de bevol king over het plan nodig. Te koop Jonge Californiërs en witte Nieuw Zeelanders KONIJNEN. Derendorp, Tuinbouwweg 16, W’veen. Alleen zaterdag. Tel. 2767. Tal van wijzigingen zijn in de loop der jaren in de Ziektewet aangebracht. De loongrens van 3.000,is vele malen verhoogd. In 1947 werd de uite- van 26 weken verlengd tot Wat minister Aalberse in 1925 reeds beoogde werd in 1967 gerealiseerd: on gevallen- en ziekteverzekering werden in één wet ondergebracht. Door het verval len van de loongrens werd de werkings sfeer uitgebreid. Thans valt een ieder die in dienstbetrekking is of wiens arbeids verhouding met een dienstbetrekking wordt gelijkgesteld onder de Ziektewet. De uitkeringsduur is weliswaar ge handhaafd op 52 weken, maar er is bij voortdurende arbeidsongeschiktheid een bijna automatische overgang naar de W.A.O. Voorheen kwam degene die uit de Ziektewet was „uitgetrokken” veelal in aanmerking voor een uitkering krach tens de Invaliditeitswet (later aangevuld met de Interimwet voor Invaliditeitsren- tetrekkers), doch in bijna alle gevallen betekende dit een aanzienlijke verlaging van de uitkering. Weliswaar werd deze in de laatste jaren in vele gevallen opge vangen door een aanvullende uitkering door de bedrijfsverenigingen, maar deze berustte enerzijds op vrijwilligheid en was anderzijds van beperkte duur. Te koop moderne kinder wagen. De Genestetlaan 94, W’veen, tel. 01828-3711. Laat elke rol een feestrol worden in Uw woning. Plak met vreugde behang van Hogendoom, tel. 2520. Bij C. Verwey, Kerkweg 69, iedere vrijdag en zater dag cyclamen, cinararia’s, azalea’s en anjers. Van nog ingrijpender betekenis was de wijziging van 1 juli 1967. Deze was het gevolg van de likwidatie der Ongevallen en Invaliditeitswetten en het in werking treden der Wet op de arbeidsongeschikt heidsverzekering op genoemde datum. Terugziende op 40 jaren geschiedenis Ziektewet kunnen wij constateren dat in die periode een stuk sociale zekerheid is gegroeid voor een zich steeds uitbreiden de groep van werknemers. Niet bij bena dering valt te zeggen hoeveel miljarden guldens in die 40 jaren in Nederland aan ziekengeld is uitgekeerd. In de eerste plaats is dit vanzelfsprekend van grote betekenis geweest voor allen die in deze jaren gedurende korter of langer tijd door ziekte van het arbeidsproces waren uit geschakeld. Daarnaast mag naar onze mening toch ook de economische bete kenis van eengoede ziekengeldverzekering niet uit het oog worden verloren. Kan een werknemer niet meer aan het ar beidsproces deelnemen en is hij geduren de die tijd voor een belangrijk deel van inkomsten verstoken, dan vermindert zijn koopkracht en zal hij in toenemende ma te zijn uitgaven moeten beperken. Dat dit bij een zo omvangrijke beroepsbevolking als ons land telt en een betrekkelijk hoog percentage aan ziekteverzuim belangrijke gevolgen heeft voor ons gehele economi sche leven is wel zonder meer duidelijk. Dat een goede ziekengeldverzekering niet alleen van betekenis is voor de indi viduele werknemer en diens gezin, maar ook voor de gehele samenleving mag bij het veertigjarig bestaan van de Ziektewet ook wel worden gememoreerd. Zowel de sociale als de economische betekenis van onze sociale verzekeringswetten in het algemeen en van de Ziektewet in het bij zonder mogen niet worden onderschat. De waarschuwing „Ho - Geen risi co” komt ook te staan op duizenden affiches, gebaseerd op het Andreas kruis, die zullen worden geplaatst bij alle automatisch beveiligde en niet beveiligde overwegen. Deze af fiches zullen ook na de actieperiode de aandacht van het publiek blijven vragen, o.a. tijdens de drukke va kantiemaanden. Een tweede ondersteuning van de actie „Ho - Geen risico” wordt ge leverd door twee televisiespots, die een groot aantal malen op het beeld scherm zullen komen. De ene spot zal de kijker op rea listische wijze confronteren met de gevaren en mogelijke gevolgen van het negeren van rode knipperlich ten; de andere zal met enige humor het thema van de actie introduceren. Om een zo groot mogelijke be kendheid te geven aan de campagne zullen verkeersambassadrices van het Verbond en NS-hostesses in de omgeving van overwegen, in weg restaurants, stations en in treinen aan alle weggebruikers - dus ook (brom)fietsers en voetgangers - pro pagandamateriaal uitreiken. Dat materiaal bestaat uit folders, rebussen en stickers. In de folder wordt gewezen op de remweg van een trein, op het in file rijden op spoorwegovergangen en op het ge drag bij onbeveiligde overwegen (stop, kijk, luister). Uit de inhoud van de folder zijn enkele gegevens gebruikt voor het samenstellen van een overwegrebus; onder de goede inzenders wordt een aantal prijzen, o.m. enkele verzorg de treinreizen, uitgeloofd. „Ho - Geen risico” wordt tenslotte ook via de radio onder de aandacht van het publiek gebracht (actuali teiten- en verkeersrubrieken). WADDINXVEEN Het college van B. en W. van Oegstgeest is vori ge week onder aanvoering van bur gemeester jhr Van Eijsinga en in ge zelschap van een sociaal-medisch team op werkbezoek geweest in Wad dinxveen. Op het gemeentehuis ont ving burgemeester Van der Hooft zijn collega en beide wethouders en de groep artsen, geestelijken en maatschappelijk werk(st)ers. Ondertrouwd: A. de Kooter en L. H. Mulder; F. B. A. Bunnik en A. M. Karsten; A. G. Kamperman en E. Verhoef. Geboren: Erik, z.v. J. Valk en G. van der Pol; Elisabeth Margarete, d.v. R. Esser en E. M. Weygers; Nancy, d.v. G. J. Vogelaar en A. G. E. van der Hoorn; Marijke, d.v. H. den Haan en C. P. Schuurman; Ingeborg Rita, d.v. J. M. Berghuis en W. K. van den Broek; Leendert Jacobus, z.v. J. van der Spek en P. E. van den Berg. Overleden: Muilwijk, Arie, oud 72 jaar; van der Neut, Margje, w.v. Al- blas, oud 73 jaar; Zalm, Jacob, oud 76 jaar; Brouwer, Gerrit Uilke, oud 61 jaar. Gehuwd: K. Schouten. Kuijpers’ ontwerp haalde de Tweede Kamer niet en werd in 1910 door Talma ingetrokken en door een geheel nieuw ontwerp vervangen. Daarin kwam de ziektekostenverzekering niet meer voor. Weliswaar werd Talma’s Ziektewet op 5 juni 1913 in het Staatsblad afgekondigd, maar het zou 17 jaar duren aleer de wet in werking trad. Met name twee zaken zijn de oorzaak van deze vertraging geweest. In de eerste plaats de strijd over de vraag of in de Ziektewet ook de ziekte kostenverzekering diende te worden op genomen. In de tweede plaats de ver schillen van opvatting over de organen aan welke de uitvoering van de wet moest worden opgedragen. Talma, de geestelijke vader van de Raden van Arbeid, wilde naar het voor beeld van de Duitse Ortskrankenkassen, de wet uitsluitend zien uitgevoerd door ziekenkassen van deze Raden. Daartegen rezen ernstige bezwaren in de Tweede Kamer, als gevolg waarvan een amende ment werd aanvaard dat het mogelijk maakte ook door werknemers gestichte ziekenkassen als uitvoeringsorgaan in te schakelen. Herhaaldelijk werden wijzigingsvoor stellen ingediend. Daarin werd dan weer wel, dan weer niet de ziektekostenverze kering als onderdeel van de ziekengeld verzekering voorgesteld. De Raden van Arbeid kwamen als uitvoeringsorganen steeds meer op de achtergrond, terwijl bedrijfsverenigingen naar voren kwamen. In 1925 heeft minister Aalberse een poging gewaagd de ongevallen- en zie kengeldverzekering in één wet te regelen, met als uitvoeringsorganen in de eerste plaats bedrijfsverenigingen. De Raden van Arbeid zouden nog slechts als aan vullende uitvoeringsorganen optreden. Door het aftreden van de regering kwam het ontwerp-Aalberse niet in be handeling. Het in maart 1927 gehouden tweede congres sociale verzekering van de Ver eniging van Raden van Arbeid stond ge heel in het teken van de wettelijke rege ling van de ziekengeldverzekering. Er heerste alom en met name in ar beiderskring teleurstelling en ontstem ming over het lange uitblijven van een wettelijke regeling. In vele collectieve ar- Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstr.; 9.30 uur: samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenst. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur; wo. 20.00 uur en za. 19.00 uur. beidsovereenkomsten waren daarom reeds bepalingen opgenomen die de onder deze c.a.o.’en vallende werknemers een uitkering bij ziekte garandeerden. Minister Slotemaker de Bruine trok het ontwerp Ziekte- en Ongevallenwet van 1925 in en greep terug op de in 1913 afgekondigde Ziektewet-Talma. Hij dien de een aantal voorstellen tot wijziging in, die door de beide Kamers werden aan vaard. De belangrijkste wijzigingen wa ren: a) de ziekengeldverzekering zou een col lectief en geen individueel karakter dragen; b) de uitkering zou niet 70% doch 80% van het dagloon bedragen; c) de wet zou uitsluitend gelden voor werknemers met een loon van niet meer dan 3.000, -per jaar; d) alleen zwangerschap en bevalling van een gehuwde vrouw zouden met ziek te worden gelijkgesteld. De uitvoering van de wet zou worden opgedragen aan bedrijfsverenigingen; slechts in die gevallen waarin een werk gever zich niet aansloot bij een bedrijfs vereniging zou hij van rechtswege zijn aangesloten bij een ziekenkas van de Raad van Arbeid. Het merendeel der werkgevers sloot zich aan bij een bedrijfsvereniging. Slechts een klein deel, voornamelijk kleinere werkgevers, koos voor aanslui ting bij de Raad van Arbeid of verzuim de zich bij een bedrijfsvereniging aan te sluiten en werd derhalve ingedeeld bij een Raad van Arbeid. Dit wijst erop, dat kennelijk de voorkeur werd gegeven aan uitvoering door privaatrechtelijke orga nen. Onze laatste BONTMAN- MANTELS kunt U nu ko pen ver beneden de nor male waarde! Bijv.: van 525,nu tegeef slechts 198,van 1.375,nu tegeef slechts 698,enz. enz. Zo goedkoop kocht U nooit een bontmantel. U zult zeggen dit is niet mo gelijk, dat is haast voor niets! Dit kan alléén de grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland, DE BONTKONING, Hoog straat 97, Rotterdam. Te koop elektrische vloer- wrijver, merk „Bruynzeel”. C. v. Mourik, Kon. Wilhel- minaplein 9, W’veen. KASTEN CENTRUM CASH EN CARRY Dorpsstraat 119, Zevenhui zen Z.-H. Tel. 01802-342 of 496. 2 deurs kast Limba leg hang 100, 3 deurs kast Limba leg 172,50 2 deurs kast eiken leg 116,50 3 deurs kast eiken leg 185,— waard III, opdat deze tijdens de hear ing geëxposeerd kunnen worden. De organisatoren achten het ook van groot belang, dat het tijdens de hearing mogelijk is verder in te gaan op de bestuurlijke en stedebouwkun- dige aspecten van het Plan en ver zoeken het college daarom een repre sentant op de bijeenkomst aanwezig te laten zjjn om in het kort de be stuurlijke motieven van het plan uit een te zetten. Daarnaast zien zij graag, dat ook een vertegenwoordiger van de stedebouwkundige werk groep de Planologische motieven komt toelichten. DEN HAAG: Met ingang van 1 juli krijgen tuinders, die voor de ver warming van hun kassen overscha kelen van stookolie op aardgas kor ting op de aardgasprijs. In de Eerste Kamer heeft de minister van Land bouw Lardinois de regeling, waarbij de prijs van aardgas voor de tuin ders gelijk wordt getrokken aan die van stookolie, nader toegelicht. Voor de regeling komen in aan merking de grootverbruikers. Dat zijn die tuinders, die jaarlijks meer dan 170.000 kubieke meter aardgas zullen afnemen, goed voor 1500 tot 2000 vierkante meter zwaar ver warmd glas. Bij een gebruik tot 380.000 kubie ke meter aardgas gaat de korting 0,9 cent per kubieke meter aardgas bedragen. Voor de volgende 620 dui zend kubieke meter wordt een tege moetkoming in de prijs van 0,45 cent per kubieke meter gegeven. De ma- ximumkorting per tuindersbedrijf is vastgesteld op 6.210,— per jaar. Volgens de berekeningen zullen de tegemoetkomingen, die volgens bovengenoemd schema worden ver strekt tot gevolg hebben, dat de kos ten van het stoken met aardgas op een vergelijkbaar niveau komen te liggen met die van het stoken met stookolie. Voor de uitvoering van de regeling wordt een egalisatiefonds gevormd. De overheid zal voor een derde in de kosten hiervan bijdragen. De gas industrie moet de andere twee-der- den voor haar rekening nemen. De tuinders krijgen ook een finan ciële tegemoetkoming in de omscha keling van stookolie op ardgas. De aansluitingskosten op het aardgasnet zullen tot enkele meters op het be drijf door de gasindustrie worden gedragen. Het borgstellingsfonds voor de landbouw kan garanties ver strekken voor leningen, die moeten worden aangegaan door tuinders, die niet over voldoende liquide midde len beschikken om de verdere kos ten van de aansluiting te financie ren. Ook zullen de tuinders, die om schakelen, een stimuleringspremie ontvangen. Zoals bekend wordt er ter bestrij - ding van de luchtverontreiniging reeds lang naar gestreefd de tuin ders ertoe te bewegen om voor de verwarming van hun kassen over te gaan van olie op aardgas. Door het grote verschil in de kosten waren de tuinders hier echter moeilijk toe te bewegen. keringsduur 52 weken. Ook de kring van verzekerden is her haalde malen uitgebreid. In de uitvoeringsorganisatie kwam een ingrijpende wijziging door het in werking treden van de Organisatiewet Sociale Verzekering op 1 januari 1953. Sedert dien hebben de ziekenkassen van de Ra den van Arbeid opgehouden te bestaan en wordt de Ziektewet uitsluitend uitge voerd door zgn. vakbedrijfsverenigingen met verplicht lidmaatschap die met het in werking treden van de Werkeloosheids wet (1 juli 1952) hun intrede hadden ge daan. WADDINXVEEN Alle politieke partijen in Waddinxveen met uitzonde ring van de Staatkundig Gereformeerde Party stellen zich voor om oP maan dag 13 april een gemeenschappelijke ’’hearing” te houden over het uitbrei dingsplan Groenswaard III. Hiertoe hebben in een vrydag gehouden ver gadering de Anti Revolutionaire Party, de Christelijk Historische Unie, De mocraten ’66, Gemeentebelangen, de Hervormde Kiesvereniging, de Katho lieke Volkspartij, de Party van de Arbeid en de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie besloten. In een schrijven aan het college van burgemeester en wethouders vragen de initiatiefnemers om medewerking teneinde de hearing te doen slagen. G. Vrolijk en L. J. In het bijzijn van enige Waddinx veense artsen, ds Koekkoek, de maatschappelijk werkster van de ge meente en de wijkzusters brachten burgemeester Van der Hooft en de gemeentesecretaris daarna met hun gasten een bezoek aan de woningen. Ook werden de Koningin Juliana- school en de Ontmoetingskerk be zocht. Na deze excursie vertelde de heer Van Steijn het Oegstgeestse gezel schap nog het en en ander over hiet toekomstige dienstverleningscentrum. Burgemeester Van Eijsinga, die voor zijn gemeente ook revalidatie- woningen op het oog heeft, dankte tenslotte voor deze zeer leerzame middag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7