Eerste paal voor E Heyden Reneman en Bromfietsplaatjes moeten vernieuwd wensen van Expositie De Rank Naaldprinsesshow in Moerkapelle vestiging d. Verzets expositie zoekt materiaal Bekkersschool in gebruik genomen n Record-ontvangst voor Weegbrug Programma vol PvdA Zevenhuizen PvdA-Zevenhuizen Kamerlid Imkamp sprak bij D ’66 I Weg tussen molens in Zevenhuizen s Van der Linde breidt uit EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK I |||J Ui Pagina 4 Waddinxveen t Concordia-avond Moerkapelle Waddinxveen ruimte moest ons feuilleton deze week Politie waarschuwt Chr. Vrouwenbond E KERKEN NOD BURGERLIJKE STAND k- DOKTERSOItNSrth Beroepen Ombudsman „Sursum Corda” Democratisering Moerkapelle Chr. Vrouwenbond over blijven staan. Door gebrek aan WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 12 maart ds WADDINXVEEN MOERKAPELLE/ZEVENHUI ES MOERKAPELLE Op het bedrijfsterrein langs de Zuidplasstraat te Moer- kapelle heeft burgemeester I. J. P. Keijzer maandag de eerste versierde paal uitgerust met vuurwerk geslagen voor de eerste bedrijfshal van de Fa. Rene man en v.d. Heyden, groothandel in levensmiddelen. Architect D. Huurman te Zoetermeer maakte een bouwplan voor vier van deze gebouwen die in de eerstkomende twee jaar gebouwd moeten worden. Het is de bedoeling dat deze hal die 2000 m2 oppervlakte zal krijgen, gebruikt gaat worden voor de afdeling frisdranken. Spreekuren Maatschappelijk Werl ster der Herv. Kerk: Mevr. J. v: Harten-v.d. Meent, maandag, woen dag en vrijdag ’s morgens van 9.K 10.00 uur en woensdagavond van 7.1 -8.00 uur in wijkgebouw „Het A ker”, Kerkweg 234, tel. 4522. W. Vroegindeweij, Beatrixlaan Moerkapelle, tel. 01793-687. Wij kz: ter C. L. Meijers, Dorpsstraat 51, 3 venhuizen, tel. 01802-280. Men wil op gemeentelijk niveau een ombudsman/vrouw aanstellen, waar bij iedereen met zijn problemen te rade kan gaan. Het Programma vraagt voor het sportbeleid een tienjarenplan en in ieder geval uitbreiding van de gym nastiekzaal of bouw van een nieuwe, grotere zaal, de aanleg van een twee de tennisbaan en de aanleg van een sintelbaan met springbak. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN De RK Stichting voor Katholiek Onderwijs St Victor heeft dezer da gen haar nieuwe Mgr Bekkersschool aan de Chopinlaan in Groenswaard I in gebruik genomen. De officiële ope ning zal geschieden op 24 april. De Mgr Bekkersschool was tot nu toe gevestigd in een houten noodge bouw aan de Alexanderstraat. De nieuwe school, die zes klassen telt, heeft bijna een miljoen gulden gekost. Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds T. ’t Veld: bevestiging ds D. van V 15 uur: Intrede ds D. van Vliet. Herv. wijkgebouw: geen dienst. Bethel: geen dienst. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds H. ting, Rotterdam, open-deurdienst uur: ds H. J. Flink. APOTHEEK VAN DOORN Prins Bemhardlaan 5, telefoon 415 Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: D. J. Modderaar; 17 uur: ds T Kok, Meliskerke. Ontmoetingskf 10 uur: ds T. de Kok, Meliskerke uur: ds D. J. Modderaar. Voll. Ev. Gem. „Bethel” Boskt Burg. Colijnstr.: 9.30 uur: samen komst. Idem dinsdag 20 uur. Geref. Gem. Boskoop (Mendelw 9.30 uur: leesdienst; 15.30 uur: ds F. HonkooP. Dinsdag 19.30 uur: Chr. van Dam. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds A. Bas Papendrecht; 18.30 uur: Kand. W. v.d. Sluis te Putten. Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: F. Honkoop. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 ma. t/m vrij. 7.45 uur; wo. 20.00 en za. 19.00 uur. WADDINXVEEN De muziek vereniging Concordia geeft vrijdag 20 maart haar jaarlijkse uitvoering in het Gereform. Verenigingsgebouw. Na afloop van muziek- en toneel uitvoering is er een gezellig samen zijn. WADDINXVEEN De Waddinx- veense weegbrug heeft in het jaar 1969 het record aan bruto-ontvang- sten in zijn 51-jarig bestaan geboekt. De opbrengst was 18.672,04 tegen f 17.120,87 in 1968. Er werden met honderden auto’s meer dan 28 miljoen kilogram suiker bieten aangevoerd. Verder zorgden onder meer 348 ladingen kippen voor dit goede resultaat. In het jaar- en financieel overzicht van de vereniging „De Waddinxveen- se Weegbrug” brengt secretaris F. M. van Tol de familie De Jong en met name waagmeesteres mevrouw De Jong dank voor hun inspanningen, waardoor dit succes kon worden ge boekt. WADDINXVEEN Met ingang van 1 maart zijn er weer nieuwe ver- zekeringsPlaatjes voor bromfietsen ingevoerd. De oranje Plaatjes zijn ongeldig geworden en dienen te wor den vervangen door een blauw. Binnenkort zal de Rijkspolitie een verscherpte controle houden op de naleving hiervan. MOERKAPELLE De kerkeraa van de Hervormde Gemeente t Moerkapelle heeft in de vacatun ontstaan door het vertrek van ds. I Boertje naar Krimpen aan de Lel beroepen: kandidaat W. v.d. Sluis t Putten. Binnenkort zal de heer v.< Sluis een officieel bezoek aan Moei kapelle brengen om zich van de situ atie op de hoogte te stellen en met d kerkeraad en de gemeenteleden ken nis tje maken. WADDINXVEEN Ter inleiding van de viering van de 25-ste verjaar dag van de bevrijding wordt van 3 tot en met 9 april - zoals bekend - een tentoonstelling over het verzet georganiseerd in de school aan de Alexanderstraat. Directeur Dick Reneman was het hier direct mee eens. „Het is heel vreemd, maar ons personeel werkt hier beter en met veel plezier. Er zijn al jongelui die gaan vissen, fotogra feren en een studie van vogels gaan maken.” Het speet hem zeer dat zijn vader en oprichter van het bedrijf wegens een zwakke gezondheid en hoge leeftijd de start van het nieuwe bedrijf niet kon meemaken. Hij was dankbaar dat zijn moeder, mevrouw B. E. Reneman-La Grand wèl aan wezig was. MOERKAPELLE Men wordt er op gewezen dat het in Moerkapelle verboden is zich op andere wijze van vuilnis te ontdoen dan door middel van de gemeentelijke reinigings dienst. Het huisvuil wordt twee maal per week opgehaald en in de buitenwijken éénmaal per week. Sinds kort wordt het grove vuil re gelmatig opgehaald. Het is bijvoor beeld niet toegestaan het vuil te storten op het stuk grond aan de Zuidplasstraat-Onderweg. Om de in woners dit duidelijk te maken zjjn daar borden geplaatst. De politie zal op de naleving hiervan nauwkeurig toezien. De houders van honden worden er op gewezen dat hun dieren alleen onder toezicht mogen worden uitge laten. Tegen eigenaars die hun hond los laten lopen zal de politie streng optreden. ZEVENHUIZEN De afdeling Zevenhuizen van de Party van de Arbeid heeft een basisprogramma op gesteld in verband met de komende gemeenteraadsverkiezingen. Dit pro gramma, dat als discussiestuk naar voren wordt gebracht, gaat zeer uit gebreid in op de wensen, die de par ty voor Zevenhuizen stelt. Voor de volkshuisvesting vraagt het voorrang van de bouw voor lagere inkomensgroepen, verbetering van woningen en woonomgeving, versnel ling van de krotopruiming en betaal bare huren voor iedereen. De PvdA wil verder streven naar een gemeenschapscentrum, dat ook kan dienen als jeugd- en jongeren centrum. Gezien de grote kosten van zo’n project heeft men eerder het oog op aanpassing van een bestaand gebouw - bijvoorbeeld een van de vrijkomende lagere scholen - dan op de stichting van een nieuw complex. Als volgende punt komt naar vo ren het op kortst mogelijke termijn bouwen van een rioolwaterzuiverings installatie. Het programma streeft verder naar aangepaste speelgelegenheid voor de jeugd in de vorm van een groot park achtig terrein. Het landelijk karakter van de ge meente wil men versterken door een drastische aanpak van de beplanting, vooral langs de toegangswegen. WADDINXVEEN De leerlinge van de eerste, tweede en derde kis van de Christelijke huishoudschoc „De Rank” hebben dinsdag en woens dag een tentoonstelling van hun wed gehouden, waarvoor enorm grot* belangstelling bestond. Terecht, want de meisjes toonder een fraaie collectie van sieraden bloemkunst en naald- en breiwerk Daarnaast was er een zeer interes sante afdeling aardrijkskunde en ge schiedenis. In dit laatste onderdeel speelden de oorlogsjaren een grote rol. Ondertrouwd: N. P. Geers en J. van der Laan; H. Lagendijk en W. van der Eijk. Geboren: Raymond Marinus Johan nes, z.v. J. C. M. Heemskerk en A. C. M. Steenland; Wijnanda Theodora, d.v. L. Kabos en M. M. van Veen; Jacob Johannes, z.v. T. Bikker en G. J. Steenbergen; Sandra Ilona, d.v. J. van der Ven en J. H. Helmantel; Brian Vincent, z.v. A. J. P. Venema en M. F. Cowan; Debora Thérèse, d. v. D. A. Calis en E. J. C. Hulswit; Sabrina Johanna Anita, d.v. K. F. Hammer en B. C. van Soest; Mark, z.v. C. Ponsen en M. A. Smit; Mark Adriaan, z.v. M. J. van Batenburg en A. K. Lof; Franciscus Henricus Wil helmus, z.v. J. C. P. Janmaat en J. E. M. de Graaf; Leendert Jacobus, z.v. J. van der Spek en P. E. van den Berg; Renatus Hendrikus, z.v. G. L. Bootsman en C. A. Timmers; Remó Mario z.v. Z. Steinz en G. B. J. Boer man; Christiaan Reinder Cornells, z. v. C. Pellicaan en G. G. Jager; Jo hannes Willem Marinus, z.v. J. van Vliet en M. Driesse; Marco, z.v. R. J. van der Meulen en M. W. Bos; Cor nelia Willemina Maria, d.v. H. M. Plooy en M. C. van Ruften. Overleden: van Nielen, Jan, oud 83 jaar; van Dijk, Hubertus Antonius, oud 61 jaar. MOERKAPELLE De kreatieve lezeressen van dit blad, en wel zij, die vaardig zijn met naald, schaar en draad, kunnen dit voorjaar meedin gen naar de titel „Naaldprinses van Europa”. In de komende weken zul len in een aantal landen amateur- modeshows worden gehouden, waar op de deelnemende dames eigen ge maakte kleding zullen tonen. Voor Nederland staan 25 voorron des op het programma. De beste deel neemsters hieruit zullen op zaterdag 13 juni in Amsterdam uitkomen in een nationale finale, die de nederlandse „Naaldprinses” moet opleveren. Deze nederlandse winnares zal, met de deelneemsters die tot de acht bes ten behoren, op 18 juli in Luzem deelnemen aan de internationale eindstrijd om de titel „Naaldprinses van Europa”, waaraan een automo biel als prijs verbonden is. In ons land worden de amateur- modeshows georganiseerd door In- koopcombinatie „Nederland N.V.” Er zal o.m. een show plaatsvinden in het Dorpshuis, Dorpsstraat, Moer kapelle. op vrijdag 8 mei 1970 om 19.30 uur. Voor deelname hieraan dient men zich te wenden tot Fa. Wed. Bac Zn, gevestigd Raadhuisstraat 19 te Moerkapelle, waar ook toegangsbe wijzen verkrijgbaar zijn. MOERKAPELLE In de Hervorm de Kerk van Moerkapelle werd een mooi concert gegeven door de Chr. gem. zangvereniging „Sursum Cor da” en het meisjes- en het kinder koor. De leiding was in handen van dirigent H. van Collum uit Schoon hoven. Ongeveer negentig stemmen begonnen het zangprogramma na de opening door ere-lid F. Paul, met een bewerking van Psalm 42. Met solistische begeleiding van Mevrouw Bregman-de Graaf en de heer H. Breedijk vertolkte het koor heel goed het lied „Alpha en Omega” van Stainer. De solisten Bernard Hoon: sopraan sax; Hans van Collum: viool; en Wim Wijnen: elektronisch orgel; voerden enkele sonaten van Tele- man en Symphonia-stradelle van een onbekende componist uit. De aanwezigen zullen waarschijnlijk meer genoten hebben van het me lodische Engelse lied Rejoice in the Lord Alway van Rath. Bone dan van de moderne bewerking van Psalm 150 van Andriessen. De koor zangers beheersten dit moeilijke stuk helaas niet helemaal. Bijzonder mooi waren tot slot de liederen uit de Duitse mis van Joseph Haydn. Ere-voorzitter ds A. Boertje uit Krimpen a. d. Lek sloot de avond. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: ops toespraak; 16.30 uur: Wachttor studie. De organisatoren zullen het oP pry's stellen voor deze expositie nog aanvullend materiaal in bruikleen te krijgen. Een ieder, die in het bezit is van foto’s, documentaties of enig an der materiaal, dat verband houdt met de jaren van de bezetting wordt ver zocht dit voor de duur van de ten toonstelling te willen afstaan. Men kan zich met zijn bydragen melden bij de heer L. Hipke, De Genestetlaan 104, Waddinxveen, tel. 5513. ZEVENHUIZEN De Partij van de Arbeid afdeling Zevenhuizen heeft maandagavond tijdens een openbare algemene ledenvergadering in café ,,Hof van Holland” haar kandidaten lijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen vastgesteld. Lijstaan voerder is de heer J. Hogenes. Op de volgende plaatsen staan: 2. W. H. van Oostrom, 3. H, J. Sleeu- wenhoek, 4. mevr. J. A. Groeneweg- Visser, 5. M. Strijdhorst, 6. G. van Leeuwie, 7. mevr. M. Verwaal-Jonge- nelen, 8. J. Bruggeman, 9. C. van Leeuwen Azn, 10. H. J. de Jong, 11. M. Monster. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en uur: ds A. P. Verloop. Remonstr. Gem.: geen dienst. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: uur en 18.30 uur: leesdienst. WADDINXVEEN De firma Van der Linde gaat haar winkel in textiel en woninginrichting aan het Kon. Wilhelminapleip uitbreiden. Daar toe is het naastgelegen winkelpand van levensmiddelenbedryf C. van Triet aangekocht, dat per 1 april gaat sluiten. De verkoopruimte van Van der Linde wordt met deze uitbreiding oP de parterre vergroot van 200 tot 320 vierkante meter en in het souterrain van 60 tot 120 vierkante meter. Het ligt in de bedoeling de tussen muren van beide panden weg te bre ken. Hiermee zal begin april worden begonnen. De verbouwing zal twee tot drie weken in beslag nemen. In die tijd gaat de verkoop door. Als verdere belangrijke Punten noemt het programma onder meer de reconstructie van de Dorpsstraat, vergroting van de verkeersveiligheid, stimulering van het openbaar ver voer en het voorrang geven aan ge meenschappelijke regelingen met an dere gemeenten. Voor een werkelyke democratise ring van het gemeentelyk bestuur wil men de burgemeester laten kiezen, openbaarheid tot vaste regel en ge heim tot een uitzondering maken, de burgers inspraak geven door hear ings, instelling van adviesraden, waarin vooral niet-raadsleden zitting hebben en verbetering van het con tact tussen burgers en raadsleden door het instellen van overlegavon- den of -uren. Geboren: Karin Jeannette d.v. J. J. de Jong en M. ten Cate. Margaretha Wilhelmina d.v. C. Drost en W. dë Jong. Hendrika Neeltje Trijntje d.v. B. Breedijk en T. v. d. Knijff. Marti- nus Arie z.v. C. v. d. Knijff en A. M. v. d. Spek. MOERKAPELLE Donderdag 19 maart spreekt voor leden van de Ned. Christen Vrouwenbond ds P. H. Kleer te Monster over het onderwerp „De Christen en de ruimtevaart”. Aan vang 8 uur. Op deze avond is er ge legenheid om zich op te geven voor het reisje op 28 april naar de huis houdbeurs te Amsterdam en de Lin- naeushof te Bennebroek. De fa. G. J. Bakker en Zn denkt de hal over vier maanden te kunnen oP- leveren. Nadat de vier gebouwen ge reed zijn zal er ook op de 10.000 m2 bouwgrond een gebouw komen voor de dochteronderneming N.V. Com. Jonker en Zn. groothandel in glas, porselein en aardewerk. Na de brand in het bedrijf te Gou da op 3 juni van het vorig jaar huur de de N.V. een bedrijfsruimte van de landbouwer M. van Velde aan de Breedeweg. Sinds enkele maanden kwam ook het kantoorpersoneel naar Moerkapelle. Dit werd mogelijk door de aankoop van de voormalige land bouwschool aan de Herenweg. Na de grondige opknapbeurt ontstond hier een gezellig modem kantoorgebouw. In één van deze ruimten begroette directeur D. Reneman de vele geno digden, waaronder de beide wethou ders, raadsleden en commissarissen van de N.V. In zijn toespraak las burgemeester Keijzer een gedeelte voor uit de gelukwens van de kamer van koophandel gericht aan de Fa. Reneman en v.d. Heyden. „Er is in de streek geen Plaats die zo centraal ligt en met zo’n goede grondslag als Moerkapelle.” „Maar dat wisten wij al lang,” aldus de bur gemeester. „De planologen en onlangs ook anderen hebben zich vergist in Moerkapelle. Holland verstedelijkt maar Moerkapelle blijft een agrari sche gemeente.” WADDINXVEEN D’66 afdeling Waddinxveen en Boskoop heeft maandag in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw een goedbezochte openbare discussie-avond gehouden, waar het D’66 kamerlid M. J. J. A. ImkamP geantwoord heeft op vele vragen over het landelijk aanzien van D’66. ImkamP benaderde in zijn inleiding de maatschappij vanuit de mens als eenling in een ingewikkelde samen leving, vanuit het individu in verbin ding met anderen. Hiervan uitgaande stelt D’66 zich op. De mens is er niet vatbaar voor om keurig in een hokje gestopt te worden. Dit gebeurt nu nog steeds vanuit de ideologische standpunten van de bestaande par tijen. D’66 wil dat daarmee opgehouden wordt. Daarom kan D’66 geen plaats bepalen in het huidige bestel, omdat zij zichzelf daardoor juist in een hok je dwingt. „Niet D’66, maar de andere partij en hebben belang bij het handhaven van het tegenwoordige partijbestel. Uiteindelijk bepaalt de kiezer wat er gebeurt, ook wat er aan Partij-ver- nieuwing zal plaatsvinden,” aldus de heer Imkamp. Uiteraard kwamen punten als de gekozen ministerpresident, het stem busakkoord, gekozen burgemeester en de regeringsverantwoordelijkheid voor D’66 naar voren. Het veelge noemde verwijt dat het D’66 aan duidelijkheid ontbreekt werd door de heer Imkamp beantwoord met een tegenverwijt. Hij stelde dat niet ge makkelijker is dan simpele leuzen te creëren. Niets is leger dan het stellen van zogenaamde „zekerheden” van ideologiën die niet meer van deze tijd zijn. Za. 14 maart: P. v.d. Linde, Kerkw 214, tel. 2250. Zo. 15 maart: 1 G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 21 (Apotheek Van Doom, Pr. Ber hardlaan). I r Burgemeester I. J. P. Keizer van Moerkapelle heeft maan dag dë eerste Paal geslagen voor de nieuwe vestiging van de Goudse groothandel in le vensmiddelen Reneman en Van der Heyden N.V., die zyn be drijf naar Moerkapelle heeft verplaatst. In het midden met bolhoed directeur Reneman. (foto Sjaak Noteboom) Gevonden: gouden dameshorloge, kinder zitje, zwarte damesglacé, bruine damesportemonnee met in houd, rode kindermuts met pluim, blauwe nylon want, zilveren bedel armband en bedelketting. Verloren: bruine jongenshandschoen, blauwe nylon want, verchroomd da meshorloge, bruine muts met sjaal eraan, zilveren kettinkje met kruisje en sterrenbeeld, zilverenketting met blauwe steen; doublé dameshorloge met doublé bandje, bruin leren want. ZEVENHUIZEN Gedeputeerde Staten hebben ten behoeve van de verbetering van de Molenweg en de aanleg van een verbindingsweg tus sen de derde en de vierde watermolen in Zevenhuizen de voorbereidende werkzaamheden aanbesteed. Deze be staan uit het verrichten van grond werken, het leggen van drainering en riool, het maken van funderingen, wegverhardingen en bijkomende werken. Er waren twintig inschrijvingen. Hoogste was N.V. Aannemingsbedrijf Loeve te Pijnacker voor 194.000, laagste Aannemingsbedrijf E. Blok te Rotterdam voor 123.400. De in schrijvingen waren exclusief BTW. De gunning in aangehouden. Ontmoetingskerk (RK)zo. 8.30,11 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 2f uur; za. 9.00 en 19.00 uur. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt woensdag 18 maart om 19.45 uur een avond in het Hervormd Wijkgebouw aan de Es- doornlaan, waarop de heer A. M. ten Hoeve uit Woerden zal spreken over „De Mattheus Passion.” <4 •M' KI

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 4