voor Lezers Schrijven Promotie arts De Geus PASSIE-ZANGAVOND Grote belangstelling intrede van Ds D. van Vliet Meisje bij botsing ernstig gewond Stuurman ontwierp serieplan sporthal Centrale antenne op verzorgingshuis „Voor de „doctor” die Mol niet terug in gemeenteraad „dokter” wil blijven Kruiswoordraadsel Pagina 4 EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Nr. 2006 E Soosavond DMC I Sexuele voorlichting Zangavond ASAF Zang en Vriendschap „Toch iets zijn” Vijf jaar geen risico WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 19 maart 1970 1 CHRISTELIJK WADDINXVEENS MANNENKOOR VEEL SAMENZANG Medewerkenden: Chr. Waddinxveens Mannenkoor o.l.v. de heer A. Verhoef; Jo Mos (sopraan), Gre Bron (metzo-sopraan), Joke van Leeuwen (organiste), Ds. T. van ’t Veld (verbindende teksten) en de heer P. C. van Beest (deklamatie). Toegang gratis. WADDINXVEEN Burgemeeste M. J. Muller van Lekkerkerk zal za terdag de opening verrichten van d 1 nieuwe sporthal „De Bakwetering’ Lekkerkerk zal dan beschikken over een middelgrote sporthal, die met zijn café-restaurant accomodatie tevens een ontmoetingspunt zal zijn voor de niet-actieve sportbeoefenaren in de nieuwe wyken rond de hal. op ZATERDAGAVOND 21 MAART a.s. om 20.00 uur in de Hervormde Brugkerk te Waddinxveen. De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend zijn, komen voor plaat sing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzen dingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. Ook de vragen die na de Pauze door de ouders werden gesteld, ge tuigden van een grote mate van ver trouwen in de mensen die deze lessen gaan verzorgen. Besloten werd om deze lessen te laten Plaats vinden op 18 en 25 maart en 8 april. WADDINXVEEN Maandag avond heeft de oudercommissie van de Theo Thijssenschool een avond ge organiseerd ten behoeve van de ou ders die zich als voorstanders hadden opgegeven van sexuele voorlichting op school. Besloten is om deze lessen te geven aan leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas. Opmerkelijk was dat niet een van de ouders bezwaar had gemaakt tegen deze voorlichting. Na de inleidende woorden van de voorzitter, de heer A. P. de Graaf, werd de avond verder verzorgd door de dames v.d. Merwe en De Rijk, medewerksters van de NVSH. De nieuwe hervormde predi kant van Waddinxveen, ds D. van Vliet met zijn gezin. MOERKAPELLE In het kerk gebouw van de Geref. Gem. aan het Kerkedijkje te Moerkapelle geeft de zangvereniging „Asaf” vrijdagavond 20 maart een zangavond. Naast het genoemde koor wordt medewerking verleend door de koren „Laus Deo” te Rotterdam en „Jubilate” te Cap- pelle aan de IJssel. Dirigent A. Ver hoef te Zevenhuizen heeft de leiding. Aanvang 8 uur. Zeer veel instemming kreeg de voorbeeldles van Mevrouw v.d. Mer we, waarbij de ouders op openhartige wijze werd uiteengezet hoe deze niet eenvoudige stof aan een vierde klas wordt aangeboden. WADDINXVEEN Een 16-jarig meisje uit Ouderkerk aan de IJssel is vrijdagavond op het fietspad van de Henegouwerweg met haar bromfiets in botsing gekomen met een tegen ligger, een 21-jarige bromfietser uit Waddinxveen. Het meisje moest in het St Jozefziekenhuis in Gouda op genomen worden met een hersen schudding en inwendige kneuzingen. Het ongeluk gebeurde waarschijn lijk, doordat beide bromfietsers niet voldoende rechts hebben gehouden. WADDINXVEEN Groenswaard I krijgt een nieuwe antenne voor het centrale antennesysteem. Deze zal worden geplaatst oP het dak van het acht verdiepingen tellende verzor- gingshuis, dat in aanbouw is. De plaatsing geschiedt over ongeveer een maand, wanneer het hoogste punt in de bouw is bereikt. MOERKAPELLE De eerste soos-l avond van de miniraceclub „Driel molenstenen club” werd vooral dcorl de jeugg goed bezocht. Aan het be-l gin van de avond was het een ru-l moerige maar toch wel een gezellige I drukte in de grote zaal van heil Dorpshuis. Later op de avond kwa l men de ouderen een kijkje nemen! Zij legden een kaartje en probeerdenl hun geluk op de sjoelbak. Later werdl er op de gezellige muziek die voor-l zitter Van der Meulen via zijn gel luidsinstallatie verzorgde, geanimeercl gedanst. Ook burgemeester Keijzerl kwam nog even een praatje maken. I WADDINXVEEN Voor Hervormd Waddinxveen was het zondag een feestelijke dag; terecht, want door de overkomst van Ds D. van Vliet uit Zetten-Andelst, was er aan de langdurige vacante periode van 2J jaar, door het vertrek van ds Joh. Verwelius naar Schoonhoven en waarin niet minder dan zestien beroepen werden uitgebracht, een einde gekomen. ’sMorgens werd de nieuwe predikant bevestigd door zijn collega uit Wijk Noord, ds T. van ’t Veld, na een predikatie uit Handelingen 18 9-10 „Zflt niet bevreesd, maar spreek en zwijg niet; want Ik heb veel volks in deze stad”. Onder de inzenders van de goede oplossing worden twee boekenbonnen verloot ter waarde van resp. 7,50 en 5,Inzendingen tot uiterlijk 1 april. daar het geschenk, dat nu is aange boden prcies uit de bijeengbrachte bijdragen kon worden aangeschaft. Het is begrijpelijk, dat velen, die te laat van het plan hoorden zich te leurgesteld voelden. Het comité, dat reeds van vele kanten is benaderd, heeft zich bereid verklaard om als nog iedereen in gelegenheid te stel len een bijdrage te geven. Dat kan tot maandag 23 maart bij de Raiffeisen bank (giro 79138) met vermelding „comité dr De Geus”. Met dr De Geus zal overleg worden gepleegd over de besteding van het bedrag. De kaartjes met de namen van de gevers zullen in een album aan dr De Geus worden aangeboden, zoals dat ook is geschiedt ten aanzien van de eerste gevers. De opdracht in het album luidt: „Uit waardering voor de doctor die dokter wil blijven”. Comité dr De Geus. MOERKAPELLE De gemengde zangvereniging Zang en Vriendsch; pjl geeft vrijdag 20 maart in het Dorps- i huis haar jaarlijkse uitvoering. Diii-I gent H. Boswinkel studeerde met h tj koor verschillende operette werkenH in die op deze avond uitgevoerd zui-B len worden. Na de pauze wordt hstB toneelstuk „Onno” opgevoerd doorB een groep waarin ook enkele koor-H leden zullen meespelen. Op de avond van de dag van zijn promotie is aan dokter De Geus een prachtig geschenk aangeboden door een groep patiënten. Het in een zeer klein groepje ontstane idee om deze promotie niet ongemerkt voorbij te laten gaan is zeer spontaan uitge groeid tot een actie, die tot resultaat had, dat een complete stereo-instal latie kon worden aangeboden. De actie is voor de dames, die het eerst gezamenlijk een plannetje ont wierpen, zelf een verrassing gewor den. Mevrouw Schuuring, mevrouw Molenaar en mevrouw Van Veen wilden met een aantal goede kennis sen de promoverende arts een aar dige attentie aanbieden. Het plan bleek geen geheim te blijven en de telefoon bij de dames stond niet stil. Van alle kanten werd gevraagd mee te mogen doen. Daarnaast was ook mevrouw Ter Steege bezig met een actie om dokter De Geus te verras sen. Helaas vonden de organisatrices tijd noch mogelijkheid om alle pa tiënten van dokter De Geus gelegen heid te geven mee te doen. Er moest een punt achter worden gezet, temeer De pas gepromoveerde arts is zeer dankbaar voor de buitengéwone me dewerking, die hij van zijn collegae heeft ondervonden. Van 93 procent kreeg hij positieve reacties. „Ik wil mij met dit boek niet op stellen als betweter tegenover mijn collegae. Het is meer een spiegel ge worden die wij elkaar voorhouden,” zegt dr De Geus. Verder voerde nog het woord de heer Oosterom namens ring en clas sis en de heer A. N. Hofman als ou derling van wijkgemeente Oost. Maandagavond vond in het Her vormd wijkgebouw aan de Esdoorn- laan een speciale begroetingsavond Plaats, waarin men met het predi- kantsgezin nader kennis kon maken en waarvoor zo’n grote belangstelling bestond (o.m. ook van burgemeester en mevrouw Van der Hooft) dat vele tientallen geen plaats konden vinden. Besloten werd volgende week don derdag het speciaal voor deze avond gemaakte klankbeeld door de heren H. C. Kooijman en G. van Ringelen- stein, te herhalen. ,4e helpt elkaar aan woorden, aan ideeën”, aan materiaal. Je krijgt in moeilijke situaties houvast aan el kaar en bent beter opgewassen tegen het beroep, dat de ernstig zieke te recht op je doet. Je kunt, zelfs als je net veel meer kunt doen, toch iets voor hem of haar zjjn.” En hij besluit: „Ik ben erg blij, dat ik dit onderzoek heb gedaan.” „De Bakwetering” is ontworpen door Architecten- en Ingenieur.-E bureau Stuurman te Waddinxvee J dat daarbij een keuze maakte uitee .l zelf ontwikkeld serieplan, waarop di-l verse varianten mogelijk zijn. Dit plan is een logisch vervolg op de docrl het Waddinxveense bureau ontwik-1 kelde seriescholenbouw in het kader! van het scholenbouwteam „Midden Holland”. Het serieplan stelt ook kleinere gemeenten in staat om in plaats van twee gymnastieklokalen een echte sporthal te bouwen. Met deze nieuwe antenne wordt ontvangst van de televisieuitzendin gen van Duitsland II mogelijk ge maakt, terwijl de ontvangst van Duitsland I, die nu nog al eens te wensen overlaat, zal worden ver beterd. Men is momenteel bezig met de af- regeling van de centrale antenne, die in Groenswaard II op een acht ver diepingen hoge flat is geplaatst. Daar na is ook die wijk de ontvangst van beide Nederlandse en Duitse zendiers mogelijk. Na de prediking richtte ds Van Vliet zich tot Burgemeester C. A. van der Hooft, zijn bevestiger, ver tegenwoordigers van plaatselijke kerken met wie hij een goede saam horigheid zeer op Prijs stelde, tot zijn collega’s, diverse instanties en per sonen en tot zijn wijkgemeente en kerkeraad. Tot de laatste zei hij, dat hoewel er zeker veel menselijks bij het beroepingswerk meespreekt, het toch niet de kerkeraad was die hem naar Waddinxveen had geroepen, maar God zelf. Woorden van welkom werden ver volgens gesproken door Burgemeester Van der Hooft, die nog eens onder streepte wat hij in zijn nieuwjaars rede reeds had gezegd, hoe ontzaglijk blij hij was dat in deze, ook hem wel eens beangstigende tijd van vervlak king, alle predikantsplaatsen in Wad dinxveen wieer bezet zijn. Blij was de burgemeester ook met de toezegging van ds van Vliet mee te willen wer ken aan het welzijn van de gemeen te. „God zegene u in uw machtig mooie ambtswerk”, zo besloot hij. Ds J. v.d. Heuvel onderstreepte als voorzitter van de Centrale Kerkeraad nog eens de vreugde die er alom in de wijkgemeenten heerst over de ver vulling van de vacature. „Hoewel er geografische grenzen door hervormd Waddinxveen lopen, willen we toch één gemeente zijn waarin we nu met z’n drieën mogen gaan werken. Ook uw inbreng zal stellig van grote in vloed zijn.” Hij hoopte daarom op een goede collegiale samenwerking. WADDINXVEEN Tijdens de ver gadering van de afdeling Waddinx veen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie is de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. De heer Ph. Kroes treedt thans oP als lijsttrekker als opvolger van de heer J. H. Mol, die zich in verband met drukke werkzaamheden niet herkies baar had gesteld. Tweede op de kandidatenlijst is mevrouw A. P. van Roode-Molen- berg. Voorts staan op de kandidaten lijst 3. A. W. Schulte, 4. mevrouw L. meesfgrij, 5. M. (Vervolg van pagina 1) „In de eerste plaats door de totale ontreddering, die kanker teweeg brengt, lichamelijk, psychisch en sociaal. Het begint lichamelijk. Maar als het aan de basis schort dan schort het ook aan de rest,” is zijn conclu sie. „Ten tweede is kanker een proces, dat zeer eigengereid te werk gaat, het voltrekt zich buiten onze controle om. En tenslotte is kanker kwaad aardig. Maar wat is „kwaadaardig”? Kwaad is wetenschappelijk niet te definiëren. Goed en kwaad zijn voor wetenschappelijke begrippen, die je alleen religieus of filosofisch kunt benaderen.” Kanker is een zeer ernstig en te recht gevreesde ziekte. „De vrees moet echter niet zo groot worden, dat er een taboe op die ziekte rust waar door mogelijke patiënten uit angst wegblijven,” zo besluit dr De Geus. „We moeten nuchter zijn en waak zaam blijven”. Zijn proefschrift trekt grote belang stelling. Het is gezonden aan alle me dische faculteiten, uiteraard aan de zestig collegae, die hun medewerking gaven en het is nu ook in de handel. Het is in de eerste plaats bestemd voor artsen, maar daarnaast ook voor permanente helpers als verpleegsters en geestelijken, voor zover ze zich voor de materie interesseren. Dr De Geus is vijf jaar geleden met de opzet van zijn dissertatie begon nen. Hij had toen gedurende ieen half jaar een assistent. In die periode kon hij tijd vinden om buiten Waddinx veen collegae voor zijn werk te in terviewen. Doordat zijn assistent naar elders vertrok heeft het tot stand ko men van het proefschrift langer ge duurd dan hij aanvankelijk ver wachtte. Toch ziet hij dit niet als een ver lies. „Het verhaal heeft zo kunnen uitrjjpen. Je had wel eens gedachten, die soms ineens onderweg in je auto tot rjjPheid kwamen. Ik heb het eigenlijk gedaan in de tijd, die ik te kort kwam. En de tijd is nog niet eens het belangrijkste, maar je con centratie.” VERTICAAL I uiterst nauwkeurig; 2 trekdier; 3 zeer luid (afk. muziek)4 vrucht; 5 stad in Rusland: 6 kloosterzus ter; 7 bij een boerderij gelegen grond; 8 vogel; 9 marterachtig diertje: 10 verfrissende lekkernij; II laagtij; 12 herziening v.e. straf rechterlijk gewijsde in bepaalde gevallen op vermoeden van on juistheid; 20 boodschapper; 21 paard dat in een bepaalde gang loopt; 22 tweede zitplaats op een motorfiets; 24 legering van koper en zink; 25 vistuig; 27 muziek noot; 28 100 gram; 29 scheeps- vloer; 31 Greenwichtijd (afk.); 33 kluchtig persoon; 34 mannetjes- kat; 38 langstaartige Zuidameri- kaanse papegaai; 40 bloei wij ze; 44 insékt; 45 het hoogst begaafde wezen op aarde; 47 driekantig voorzeil op kleine vaartuigen; 48 proper; 49 plezier; 50 R.K. gees telijke; 52 voegwoord; 54 ooghol te; 56 in het lopende jaar (afk. Latijn); 58 bewijs aan een coupon- blad; 60 spelleiding (toneel); 63 gereedschap waarmee gaten in ‘t ijzer worden geslagen; 64 ploeg- snede; 67 wijnsoort; 68 voertuig; 70 vorm van mij; 71 persoonlijk voornaamwoord: 73 uitroep van pijn; 74 lidwoord. In de middagdienst verbond Ds. Van Vliet onder uitzonderlijk grote belangstelling zich aan wijkgemeen te Oost met een eerste woordbedie- ning uit 1 Corinthe 2:2 „Want ik heb niet voorgenomen iets te weten onder u, dan Jezus Christus en dien gekrui sigd”. In een eenvoudige, maar indringen de predikatie vertelde de nieuwe do minee wat hij in Waddinxveen kwam doen. „Wat u ook van mij verwacht, we hebben maar een opdracht, een verlangen, een voornemen om onder u niets anders te verkondigen dan Jezus Christus en dien gekruisigd.” Heel duidelijk zei hij waarvoor deze boodschap was bedoeld: voor ver loren zondaren. „We hopen dat er in Waddinxveen veel van deze in zich zelf verlorenen zijn, want voor dezen mogen wij Gods genade in Jezus Christus verkondigen. Niet voor men sen die het zelf wel weten en voor hen die denken dat het allemaal nog al mee valt met hun verzondigd le ven. Want Jezus Christus is gekomen in de wereld om te zoeken en zalig te maken wat verloren is. Deze bood schap hoop ik door te geven in de kerk, in het rusthuis, aan de ziekbed den en in de sterfhuizen”, zo zei de predikant. „Wanneer ik in dit voornemen te kort schiet, wanneer ik aan deze ook door u gerechtvaardigde verwachting niet beantwoord, mag en moet u mij er op wijzen dat ik ontrouw ben aan mijn ambtsbediening.” Aan de andere kant stelde ds. Van Vliet dat ook hij verwachting mocht hebben van zijn nieuwe gemeente: ’trouw in het komen naar de Woord- bediening!’ Waar kunnen we elkaar beter ontmoeten dan onder dat Woord?” zo vroeg hij aan zijn vele honderden toehoorders. Hoewel voor sommigen dat mis schien een tegenvaller, zei de predi kant dat hij ook gekomen was om te waarschuwen en te vermanen. Gods Woord zegt het immers duidelijk: „Wie aan Christus ongehoorzaam blijft, zal het leven niet zien.” HORIZONTAAL 1 mannelijk beroep; 13 overblijf sel bij verbranding; 14 biersoort; 15 bedwelming door sterkedrank; 16 chemisch symbool; 17 naald boom; 18 hoofddeksel: 19 chemisch symbool; 21 korte tijdsduur; 23 wig om hout te klieven; 25 letter v. h. Griekse alfabet; 26 riviervis; 28 bejaard; 30 schrijfkosten (La tijn); 32 praalziek; 33 vis; 35 ko ker, foedraal; 36 chemisch sym bool; 37 watervogel; 39 nog zonder veren (van vogels); 41 muziek noot; 42 Ned. omroepvereniging (afk.); 43 dashond; 44 1000 meter (afk.); 46 middenstuk v. e. fiets wiel; 48 wreedaard (figuurlijk); 49 per procuratie (afk.); 51 zon der inhoud; 53 cilindervormige bewaarplaats; 55 Turkse munt; 57 slordig; 59 huisdier; 60 vakan tie v. e. bestuurs- of rechtscolle ge; 61 naschrift (afk. Latijn); 62 snel, vlug; 64 afgelegen; 65 be kend sportevenement (afk.); 66 niet bevestigd; 68 scheepstype uit vroeger jaren; 69 voorzetsel; 71 gebied, landstreek; 72 lyrisch zang stuk; 74 muzieknoot; 75 vogel. 22 23 26 30 29 31 28 32 33 34 36 39 37 40 32 43 45 46 48 49 50 53 52 54 35 56 58 59 60 [64 63 65 68 67 66 69 72 73 20

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 10