voor Informatie Gemeentebestuur van en Verzorgingsdienst voor de tuinbouw Tentoonstelling huishoudschool Gouden penning van K.v.K. jubilaris Verbakel Reym past gietbouw to bij eengezinswoningen Verbetering van de woning huisvestingstoestand 55 jaar trouw Straatklinkers op „pop-feest” Pagina 3 Jubileumgift Kandidaten VVD Feest-ouderavond Concordia-avond AG E N Kunstexpositie Vuilophaaldienst Arbeidsbesparing Verloting EHBO 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 19 maart 1970 c. 2. 3. f. ZEVENHUIZEN Woensdag 25 maart zullen de heer G. Hoogeveen en mevrouw G. C. Hoogeveen-Meyer in het middelpunt van de belangstel ling staan. Op de receptie, die ’s mid dags voor de bejaarden en ’s avonds voor de genodigden ter gelegenheid van hun 55-jarig huwelijksfeest in Hotel „Vos’’ wordt gehouden, zullen zij vele handen moeten drukken, want de heer Hoogeveen is een popu lair figuur in Zevenhuizen. WADDINXVEEN De Rotterdamse beeldende kunstenaar Hans Hazen broek exposeert van 24 maart t.e.m. 13 april in de Chr. openbare biblio theek aan de Juliana van Stolberg- laan aquarellen en Portretten. De tentoonstelling wordt dinsdag om 20.45 uur geopend en is te bezich tigen op dinsdag-, woensdag- en vrij dagmiddag en -avond en op zaterdag morgen. De uitbundige feeststemming in dit bedrijf manifesteerde zich in de win kels waar enkele boutiques zijn in gericht, met gelegenheidsaanbiedin- gen. Heel de maand, tot 26 maart, staat in het teken van dit eeuwfeest onder het motto: „Vijftig jaar Ver bakel!” 1134, 1133, 1759, 1950, 824, 1331, 1884, 1718, 1345, 1010, 1234, 1200, 1467, 1498, 1833, 1343, Het fan far geeft morge Het geroutineerde optreden van de formatie zelf ondervond vooral waar dering van hen^i^|&Aa^j|M^yop Thalia: Vr. 7.30 u., Za. 2.30-7.30 u., Zo. 3-7.30 u., Ma., Di., Wo. 7.30 u.: „Dokter Zjivago” (14 jr). Za. 10 u., Wo. 2.30 u.: Jeugdvoorstelling „Vrij buiters van het woud”. Hulde van burgemeester Van der Hooft voor gouden jubila ris L. W. Verbakel. foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN korps „Concordia” avond om 7.30 uur zijn jaarlijkse uil voering in het Gereformeerd Vel enigingsgebouw. WADDINXVEEN Vorige week donderdag was de grote feestdag van het textiel- en woninginrichtingbedrijf van de fa. Verbakel aan de Zuidkade, dat zjjn gouden jubileum vierde. De receptie in de grote ontvangstzaal was zeer druk bezocht en vele sprekers uiten hun bewondering voor de oprichter van dit in deze vijftig jaar zo sterk gegroeide bedrjjf. De eerste was natuurlijk burgemeester C. A. van der Hooft, die als hoofd van de gemeente en als naaste buurman de heer L. W. Verbakel huldigde voor zijn doorzettingsvermogen en zakeninstinct. Namens het gemeentebestuur bood hij de jubilaris een ets van Oud-Waddinxveen aan. De oprichter en dynamische stuw kracht in het Verbakelbedrijf, de heer L. W. Verbakel, bracht dank aan alle sprekers, maar richtte zich in het bij zonder tot het gemeentebestuur, toen hij mededeelde de Brug-boulevard een blijvend aandenken te willen ge- ZEVENHUIZEN In verband met de komende feestdagen zal in de vuil ophaaldienst enkele wijzigingen wor den aangebracht. Deze zijn als volgt: te vervallen komen de ophaaldienst in de bebouwde kom op maandag 30 maart tweede Paasdag, donderdag 30 april koninginnedag en donderdag 7 mei Hemelvaartsdag i.p.v. maandag 18 mei tweede Pinksterdag zal de op haaldienst in de bebouwde kom op dinsdag 19 mei komen. De grof vuil - dienst in de buitenwijken op donder dag 7 mei zal worden verplaatst naar vrijdag 8 mei. ZEVENHUIZEN Zangeres Ellen Zonruiter van de Haagse popgroep „Fairy Tale” is afgelopen zaterdag avond in Hotel „Vos” te Zevenhuizen wel geschrokken toen op korte af stand van haar enige forse straat klinkers dwars door een ruit op het achterpodium werden gesmeten. Het gebeurde tijdens een rustpauze van de band. Men vermoedt dat deze daad werd ingegeven door teleurstelling bij enkele jongeren buiten over het feit dat de zaaldeur - vanwege de grote belangstelling - al vroeg op de avond gesloten moest worden. WADDINXVEEN Volgens een nog weinig toegePast gietbouw-laag- bouw systeem worden in het uitbrei dingsplan Groenswaard II te Wad- dinxveen 116 eengezinswoningen ge bouwd, waarvan de indeling in de toekomst aan de eventueel dan gel dende wooneisen kan worden aange past. Door betonbouw kunnen de binnenmuren voor een deel zonder veel problemen worden verplaatst of zelfs verwijderd. Schouwburg: Vr. 8.15 u., Za. 3-7-9.15 u., Zo. 3-5 u.: „Het teken van Monte Cristo” (14 jr). Zo. 7-9.15 u., Ma., Di. Wo. 8.15 u.: „Lifsters” (18 jr). Reunie: Do., Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „Slag der giganten” (14 jr). Za. 11 u.: „Benjamin, dagboek van een Puber” (18 jr). Zo. 7-9 u., Di., Wo. 8.15 u.: „Zonde die geld opbrengst” (18 jr). ZEVENHUIZEN Donderdag kwam de kiesvereniging van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie bijeen om de kandidatenlijst voor de komen de gemeenteraadsverkiezing samen te stellen. Als lijsttrekker werd de heer L. Braber gekozen. Verder ziet de kandidatenlijst er als volgt uit: 2. C. Nobel, 3. B. de Geus, 4. M. v.d. Pol, 5. Mevr. S. A. Dekker-Vink, 6. Ir. A. H. van Rijs, 7. L P. v.d. Torren, 8. J. J. van Wouden, 9. E. J. Zuidema, 10. P. C. R. Baelde-Jansen, 11. W. Sol, 12. Fr. Visser. ven, in de vorm van bloembakken en banken bij het gereed komen van de verbindingstunnel Zuidkade-Nesse- Oranjelaan. Dit zal ongeveer 24 april zjjn. Voor deze versiering stelde de heer Verbakel een bedrag van 25.000 gulden beschikbaar. Dit grandioze ju bileumcadeau stelde de burgemeester en met hem alle Brugcentrum-bewo- ners op hoge prijs. woonlagen. J. Reym N.V. vangt dj echter op door een rationeler systeeij van bekisting en door het toePassel van prefab kap, luifels, schoorstenel en dakkapellen, die met een kraan o! hun plaats worden gebracht. Een arl der probleem, dat men heeft moetel oplossen, is dat de ruwbouw dermatl snel gaat, dat deze met de afbou’l nauwelijks is bij te houden. I De woningen, waarvoor in septeml ber j.l. de eerste paal de grond inginl en waarvan wordt verwacht dat dl eerste eind mei 1970 zullen wordeil betrokken, zijn luxe uitgevoerd me vijf kamjers en een badkamer, eJ bieden een woonoppervlakte van in totaal 97 m2. Hoewel de woningen uil beton worden opgetrokken, zullen zij in ex- en interieur de traditionell aanblik hebben, doordat zij met geel en rood metselwerk worden afga werkt. Ze worden gebouwd volgenl een ontwerp van het Waddinxveensl architectenbureau L. Roggeveen B N] A. I Overigens gaat bij deze vorm va gietbouw wel wat van de efficienc verloren door het geringe aantd Uniek bij de bouw van deze wonin gen is, dat de „tunnel” elementen (bestaande uit wanden en plafond c.q. vloer) in één keer worden ge goten. Dit in tegenstelling tot de meer gebruikelijke methode om halve ele menten te gieten. De thans gevolgde werkwijze brengt arbeidsbesparing (tussennaden be hoeven niet meer te worden afge werkt) en een betere maatvastheid met zich mee. Namens die Goudse Kamer van Koophandel bood drs. Buenk de gou den penning van de Kamer met oor konde aan. Aanwezig waren deze middag naast de vele zakenrelaties het bestuur van de Middenstandsvereniging en van het Koopcentrum „De Brug.” Ook notaris in ’t Hol kwam de jubilaris en zijn familie huldigen, terwijl pastoor Saulenn dit deed namens de gehele Parochie. De reden dat de viering van dit hu welijksfeest niet op de feitelijke da tum, nl. 11 maart, heeft plaatsgevon den is dat de oudste dochter 21 maart met gezin met vakantie uit Spanje in Nederland is. De heer Hoogeveen is 40 jaar in dienst van de PTT waar hij als bel lenman te boek staat. Dit houdt in dat hij in geheel Zevenhuizen de tele grammen, expresbrieven en aange tekende stukken op de fiets weg brengt. Hiervoor is hij zeer enthou siast en hij vertelt dat hij dit altijd met veel plezier gedaan heef en nog doet. De heer en mevrouw Hoogeveen zijn beide 75 jaar en dat is alle reden voor de heer Hoogeveen om het wat rustiger aan tie gaan doen. Zo heeft hij zich teruggetrokken uit het Mid- denstandsbestuur waar hij 24 jaar in heeft gezeten. Al deze 24 jaar heeft hij de organisatie op zich genomen van de bejaardenreizen en voor dat werk wil het middenstandsbestuur hem nog niet missen. Met zijn enthousiasme weet hij alle Zevenhuizenaren warm te krijgen voor de bejaardenheis. Dit zal waar schijnlijk ook de reden zijn dat de leden van de algemene bond van be jaarden hem acht jaar geleden als voorzitter hebben gekozen. De ver eniging telde in het begin 75 en nu 227 leden. Ook is de heer Hoogeveen lid van het rayonbestuur Leiden van de Al gemene Bond van Bejaarden en voor zitter van het Bejaardenkoor. Woensdag 25 maart zullen de in woners van Zevenhuizen met hulp van het fanfarecorps „De Kleine Trompetter” het bruidspaar hulde brengen. De voordelen van het gietbouw- systeem zijn o.m. een snellere bouw (lg woning Per dag) t.o.v. de traditi onele metselbouw, een goede geluids isolatie met zeer weinig contactge- luid en een bijzonder solide woning. WADDINXVEEN De Klaas c Vriesschool geeft donderdag 26 maa een feest-ouderavond in de Schouri burgbioscoop in Gouda, waarop q leerlingen een bont programma tq tonele zullen brengen. Er staan nog een Paar krotten in onze gemeente die particulier bezit zijn. Wellicht kan deze regeling de eigenaars doen besluiten tot afbraak over te gaan. C. KrotoPruiming en doorstroming. Deze onderwerpen zijn bij velen in onze gemeente reeds bekend. Aan gezien de betreffende voorschriften ook per 1 januari 1970 zijn gewijzigd, geven wij de nieuwe regeling in het kort weer. Een bijdrage wordt toegekend in die volgende gevallen: 1. indien een woning wordt vrijge- gemaakt waarvan de huur niet meer dan 140,per maand be draagt (zonder kosten van cen trale verwarming) en de huurprijs van de nieuwe woning tenminste 50% hoger ligt, doch niet hoger dan 250,per maand (zonder kosten van centrale verwarming) indien wordt verhuisd naar een woning die, ongeacht de huurprijs tenminste twee kamers kleiner is dan de te verlaten woning (b.v. verhuizing van een woning met 3 slaapkamers naar de dienstverle- ningsf lat) indien wordt verhuisd naar een woonruimte die niet als zelfstan- dige woning wordt aangemerkt (b.v. verhuizing van een normale woning naar het bejaardentehuis); 4. indien een krot wordt ontruimd. De grootte van de bijdragen is als volgt: a. maximaal 1.250,indien een eengezinswoning met 3 of meer slaapkamers wordt vrijgemaakt; b. maximaal 1.000,indien een étagewoning, een duplexwoning of een ééngezinswoning met twee slaapkamers wordt vrijgemaakt of wanneer men verhuist naar een woning die tenminste twee kamers kleiner is; maximaal 1.500,indien een krot wordt ontruimd. Van harte hopen wij met het voren staande een groot aantal inwoners te hebben aangezet tot het zelf denken over eventuele verbetering van hun woonsituatie. HET GEMEENTEBESTUUR. WADDINXVEEN Het gemeentebestuur van Waddinxveen verzoekt ons Publicatie van het volgende: De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft met ingang van 1 januari 1970 een aantal maatregelen van kracht verklaard welke kun nen leiden tot verbetering van de woning- en huisvestingstoestand in onze gemeente. Als gemeentebestuur werken wjj gaarne mee aan deze maatregelen die, willen ze succes hebben, ruime bekendheid moeten genieten. Vandaar deze voor ons nog niet gebruikelijke wijze om u op de hoogte te stellen. WADDINXVEEN Bij de verlo ting ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de EHBO zijn de prijzen gevallen op de volgende nummers: 1751, 699, 1400, 1055, 660, 1569, 1266, 440, 983, 1729, 5" 1768, 1085, 290, 1507, 1073, 585, 1618, 691, 1090, 1 1520, 1984, 781, 137, 59. De receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan is verzet naar zater dag 18 april van 16-17.30 uur en de feestavond voor de leden naar vrij dag 1 mei. ZEVENHUIZEN De Hollandse Maatschappij van Landbouw, de Land- en Tuinbouwbond en de Chris telijke Boeren- en Tuindersbond heb ben aan het begin van dit jaar het princiPe-besIuit genomen voor het op richten van aen gemeenschappelijke Tuinbouwverzorgingsdienst. Drie per sonen kregen de opdracht deze zaak uit te werken. Op de eerste vergade ring die zij hadden uitgeschreven werden 19 tuinders genoteerd die lid werden van de Tuinbouwverzorgings dienst. Dit aantal is inmiddels uitgegroeid tot 46 leden, voldoende om van start te gaan. Men zoekt nu nog naar iemand die ingeval van ziekte of on geval, de bij deze dienst aangesloten tuinder kan vervangen. Dit houdt in dat deze op de hoogte moet zijn van de tomaten-, komkommers- en bloe menteelt en alles wat daar mee sa men hangt. Gezien de ervaringen van de Bond van Agrarische verzor- gingsdiensten in West Nederland, be tekent dit dat deze persoon voor één derde zijn werk moet doen in geval van ziekte of ongeval van de tuinder en voor twee derde toegevoegd zal worden bij de aangesloten tuinders. De organisatie hiervan zal in handen worden gegeven van een werkverde ler die onpartijdig dient te zijn. De kosten van aansluiting bij deze tuin bouwverzorgingsdienst komen per tuinder op 100,per jaar. De tuinbouwverzorgingsdienst zal zich aansluiten bij de Bond van Agra rische verzorgingsdiensten in West- Nederland en daarmee van de be staande subsidieregeling Profiteren. Tot slot is nog te vermelden dat deze organisatie alleen de tuinders betreft, voor de boeren geldt deze regeling niet. ZEVENHUIZEN Bij de ’Swanla’ huishoudschool in Zevenhuizen wap perde vorige week de schoolvlag vro lijk en de deuren van het gebouw stonden gastvrij open, want er werd een tentoonstelling gehouden. Veel meisjes van het zesde leerjaar van het lager onderwijs kwamen kennis maken met de school, waar zij in augustus als leerling hoPen binnen te stappen. Ook ouders en anderen gaven van hun belangstelling blijk. In de leuk versierde hal en gang hadden de bezoekers direkt een moei lijke keuze te doen: allereerst lokten de geuren uit het huishoudlokaal. Daar werden slaatjes en soep ge maakt en te koop aangeboden, er waren voorbeelden van gerechten ge maakt in alle klassen en er was een uitstalling van buitenlandse schotels te bewonderen. In de aangrenzende droogkamier werd het grote verschil gedemonstreerd tussen het doen van de was vroeger en nu: de wasauto maat heeft ons wel veel werk uit handen genomen! Maar de beide andere lokalen had den ook veel te bieden. Het eerste was in een „cineac” veranderd, waar de geschiedenis van de school en het schoolleven in dia’s vertoond werden. Na elke ronde gaven meisjes uit alle leerjaren een kleine „show” van zelf gemaakte kleding. In het tweede lokaal waren leer lingen ijverig bezig met de overige vakken: algemeen vormend onder wijs, engels, muzikale vorming, kin- de'verzorging, handenarbeid, teke nen, stofversieren, kennis der natuur en bloemschikken (gymnastiek kon wegens ruimtegebrek niet in het lo kaal gedemonstreerd worden). Hier kon men zich ook op de hoog te stellen - door middel van affiches van de inrichting van het gehele ■'ii' shoud- en nijverheidsonderwijs en van de vervolgopleidingen na het 3e leerjaar, zoals die voor inrichtings- assistente, kinderverzorgster, kos- teiumnaaister, zieken-, kraam-, be jaarden- en gezinsverzorgster, kap ster, bejaarden- en gezinshelpster en nog enige andere beroepen. Veel bezoeksters en bezoekers kwa men deze dag weer tot de ontdek king dat het huishoudonderwijs heel wat meer geeft dan alleen voorberei ding voor het werk van huisvrouw. De algemene vorming en de beroeps opleidingen zijn minstens even be langrijk. Het maatregelenpakket van de mi nister omvat, voor zover voor u van belang, drie onderwerpen die we hierna noemen en daarna nader uit een zetten. A. woningverbetering; B. afbraak van krotten; C. krotontruiming en doorstroming. Uiteraard beperken we ons in het onderstaande tot hoofdzaken. Wan neer u ook maar enigszins het ver moeden hebt dat u van een der rege lingen kunt profiteren, aarzelt dan niet, maar stelt u zich in verbinding met onze ambtenaren die u graag verder zullen inlichten en helpen. Voor de regelingen genoemd onder A en B dient u contact op te nemen met de Dienst Bouw- en Woningtoe zicht, voor de onder C genoemde re geling dient u contact op te nemen met de afdeling financiën. A. woningverbetering, woning- sPlitsing, woningsamenvoeging. Aan de eigenaar van een woning kan een bijdrage van 25% worden toegekend in de kosten die hij maakt om: 1. een woning die in haar geheel be schouwd niet voldoet aan de eisen van bewoonbaarheid die redelij kerwijs aan een woning moeten worden gesteld, weer in goede staat te brengen; 2. een bestaande woning te splitsen in twee of meer woningen, dan wel een aantal woningen samen te voegen tot een of meer woningen. De totale kosten van een dergelijke voorziening mogen niet minder be dragen dan 1000,De subsidie be draagt ten hoogste 2.500, Geen procentuele, maar vaste ver goedingen worden toegekend wan neer de voorzieningen uitsluitend be staat uit: a. het maken van een ruimte voor een privaat en het daarin aanbren gen van een closet met waterspoe ling 360,—. b. het vervangen van een ton of an der primitief privaat in een be staande ruimte door een naar de omstandigheden meest hygiënische inrichting 240, c. het maken van een ruimte om te douchen en het aanbrengen daarin van een douche-inrichting 360, d. het aanbrengen van een douche- inrichting in een bestaande ruimte f 240,—. e. het maken van een ruimte om te koken en het aanbrengen daarin van een aan de huidige inzichten aangepaste keukeninrichting 900,—. het vervangen van een primitieve keukeninrichting in een bestaande ruimte door een aan de huidige in zichten aangepaste keukeninrich ting 360, g. het maken buiten de woning van een bergruimte 360, Begin in geen geval met de ver bouwing, voordat het plannetje is in gediend en de nodige formulieren zijn ingevuld. B. Afbraak van krotten. Een woning die ongeschikt is ter bewoning en waarvan de gebreken niet door het treffen van lonende voorzieningen kunnen worden weg genomen, is een krot. Wanneer u besluit het u toebeho rende krot af te breken, is het moge lijk dat de minister u daarvoor een bijdrage toekent van 1.500, De bouwonderneming J. Reym N.V. te Waddinxveen, past het gietbouw-procédé thans voor het eerst toe in de laagbouw, na met dit bouwsysteem ruime ervaring te heb ben opgedaan bij de bouw van de flats. De woningen, bestemd voor de verhuur (vrije vestiging) worden ge bouwd in opdracht van de Nationale- Nederlanden N.V.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 9