Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen in C. Groenewoud Feestelijke revue-avond Klaas de Vriesschool van Brand in Ketelhuis Burgemeester tijdens raad conflict met wethouder Meisje overleden na aanrijding gaat heen Parkeren Dorpsstraat raad van Moerkapelle r J in LUXE HERENHUIZEN Algemene vergadering Coöperatieve Raiffeisenbank „Waddinxveen” gevestigd in de gemeente WADDINXVEEN Beschuldiging Leiband TE KOOP IN WADDINXVEEN I L Voor beroep bedankt si ff I i 24e JAARGANG - Nr. 1279 DONDERDAG 2 APRIL 1970 KQ type meander, bevatten 5 kamers, luxe keuken, 2 toiletten, CV. Koopsommen vanaf 64.500 V.O.N. van de Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. De voorzitter van het bestuur, P. NOORDAM. Tarieven bij contract: tekstadverteoies op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Dwkkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN De heer C. Groenewoud, hoofdcommies OP de af deling financiën van de Waddinx- veense gemeentesecretarie gaat de dienst per 1 juli verlaten. Hij heeft een benoeming aanvaard tot referen daris op dezelfde afdeling in de ge meente Wassenaar. De heer Groenewoud is achtenhalf jaar op de Waddinxveense secretarie werkzaam geweest. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat de jaarlijkse bijdrage voor het luiden van de torenklok en het gebruik van het uurwerk respec tievelijk 10,en 60,— bijzonder laag zijn. Aangezien de lasten door de electrische luidinstallatie en de reparatie van het uurwerk zeer hoog zullen worden stelt men voor de bij drage te verhogen tot jaarlijks 500. Het Oranjecomité heeft voor de aanstaande feesten op 30 april en 5 mei een subsidie uit de gemeentekas gevraagd van 4500. Burgemeester en Wethouders stellen de raad voor dit bedrag te beperken tot 1,50 Per inwoner naar boven tot een veelvoud van honderd gulden afgerond, het geen neerkomt op 3500. De rioolpomp aan de Jhr. van der Wetstraat die het rioolwater in de tocht pompt is reeds verscheidene malen defect geweest. Regelmatig is de pomp voor langere tijd defect me de door te geringe capaciteit. Hier door komt de riolering in plan Noord GOUDA De Goudse Schouwburg was vorige week donderdagavond tot de nok bezet toen daar de leerlingen van de Klaas de Vriesschool hun feestelijke revue „Speelkwartier” op de planken brachten. Het werd een allergenoeglijkste avond, waaraan de kinderen van groot tot klein allen hun waardevolle steentjes bijdroegen. Het succes, dat voorzitter Maassen van de Oudercommissie in zijn wel komstwoord de organisatoren toe wenste kwam er dik en zeer verdiend uit. Nadat de heer Noorlander (chu) bits te kennen had gegeven niet be schermd te willen worden werd het voorstel ongewijzigd eri met de heer Van Gent als enige tegenstemmer aanvaard. dan vol te staan. Reparatie is niet mogelijk zodat B. en W. de raad vra gen de aanschaf van een nieuwe pomp 14.000 beschikbaar te stellen. De inspecteur van het kleuteron derwijs de heer Smoorenburg is van mening dat het maken van een ber ging voor buitenspeelmateriaal bij de kleuterschool aan de Beatrixlaan niet verantwoord is. De kleuterschool is thans ondergebracht in het gebouw van de openbare school voor het ba sisonderwijs. De inspecteur en het college van burgemeester en wet houders nemen deze mening over, ver wachten in de toekomst een uitbrei ding van leerlingen van het basis onderwijs waardoor er voor het kleuteronderwijs nieuwe lokalen ge bouwd moeten worden. De ruimte hiervoor is aanwezig in de nabijheid van de school, hierbij kan dan een definitieve berging komen. B. en W. delen in hun mededelin gen aan de raad voor die vergadering van donderdagavond mee dat het be sluit genomen in de vergadering van 7 oktober 1969 door GS niet is goed- Het vierde struikelblok was de be noeming van een tweetal leden in het algemeen bestuur van het Gemeen schappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken. Zonder al te veel pro blemen werd gekozen de heer Ph. Kroes (wd), maar de stemming voor het tweede lid verliep aanzienlijk stroever. De heer Noorlander, kandi daat gesteld door zijn fractiegenoot J. van den Roovaart verloor het van de heer Huizer (herv. kiesvereniging). Toen de heer Noorlander wél werd gekozen als plaatsvervangend lid be dankte hij voor deze ’eer’, nadat de heer Van den Roovaart al zijn be vreemding over de gang van zaken had uitgesproken. De burgemeester had tevoren ge- I zegd, dat hij het directe contact met de politieke partijen een vorm van buitenspel zetten van de raadsleden achtte en dat hij bang was voor een I minder flexibel beleid als bij dit soort zaken behalve de raad ook nog de politieke partijen zouden worden betrokken. Toch wilde hij de beslis sing over het verstrekken van de ge vraagde informatie aan de raad over- I laten. op DONDERDAG 9 APRIL 1970, des avonds ACHT UUR in het Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18 te Waddinxveen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening door de voorzitter van het bestuur. 2. Notulen van de vergadering, gehouden op woensdag 26 maart 1969. WADDINXVEEN De vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad is vorige week niet vrij geweest van incidenten. Op gegeven moment laaide het vuur zelfs zo hoog op, dat burgemeester Van der Hooft zei op deze wijze niet meer met wethouder Lips te kunnen samenwerken. Dit gebeurde bjj de behandeling van een verzoek van de gezamenlijke Politieke partijen aan het college om zeer uitgebreide gegevens over het Plan Groenswaard III, waar over zij een „hearing” willen houden. De burgemeester verklaarde, dat de gegevens over het woningbestand ter beschikking zouden worden gesteld zodra deze binnen zijn. Wethouder Lips riep hierop uit, dat deze gegevens wel degelijk nu al bekend zijn. Hierop volgde de uitbarsting. Hiermee kwam het einde aan een avond, die in aankleding en decors tot in de puntjes was verzorgd, maar die bovenal liet zien met hoeveel toe wijding leerkrachten en leerlingen zich aan de voorbereiding hebben gegeven. Het was af. voorzitter gaf toe dat dit inderdaad het streven is, maar, zo zei hij: „U moet niet steeds op dit punt terug komen.” De heer 'Van Gent: „Het is ons recht hier net zo vaak op terug te komen als wij dat willen. En van dat recht zullen we gebruik maken.” De bouw van de eerste zes lokalen van een twaalfklassige christelijke school op de grens van Groenswaard II en III, waarvoor een krediet was gevraagd van 1,2 miljoen, bleek ook al een steen des aanstoots. Namens de financiële commissie bracht de heer J. H. Mol (vvd) het verzoek over dit voorstel nog een week of vier aan te houden tot de plannen voor de bouw in Groenswaard III na der bekend zouden zijn. Opnieuw ging de burgemeester tot de aanval over: „Deze school moet augustus 1971 klaar zijn. Als u dit plan nu ophoudt dan kan ik niet meer garanderen dat we dat nog kunnen realiseren. Bovendien vind ik het zeer onjuist dat u hier het christelijk onderwijs wilt ophangen aan een kwestie waar het volkomen buiten staat. De heer Van Gent: „Het gaat hier niet om de christelijke school zelf. Die wordt gebouwd, daar zijn wij het allen over eens. Wij willen enkel meer zekerheid hebben omtrent Groenswaard III, voordat wij daar een schoolgebouw willen neerzetten.” Het conflict breidde zich uit nadat de burgemeester de overige leden van de commissie had verweten aan de leiband van de PvdA te loPen. De PvdA-fractievoorzitter noemde dit een ’grove onderschatting van mijn collega-raadsleden’ wat de burge meesterlijke reactie uitlokte: „Ik on derschat ze niet, ik bescherm ze.” Het begon met de Pluimstaartjes van de eerste klas, die heel onge dwongen hun kabouterspel in bos en Paleis ten beste gaven en daarmee de zaal zonder slag of stoot veroverden. Hierop volgde met evenveel succes een gloedvol gedeclameerd gedichtje. De vierde klassers toonden in een uitstekend passende en tourage hun toneeltalent in het fraaie verhaal van Meester Pennelik, die het leren zo gemakkelijk maakte met zijn geest- verrijkende uitvinding van gekookt zeewater. Daarna het nummer Skie- ën”, een feest van zwier en gratie. „Juffrouw Babbelaar” werd door de derde klas onder handen geno men. Een lekker roddelnummertje, dat zich afspeelde in een keurig decor compleet met hapjestoko. In de „Bloemenbruiloft”, die de tweede klas na de pauze presenteerde dreigde het even mis te lopen door een ruzie tussen Korenbloem en Klaproos, maar gelukkig werd snel vrede gesticht zodat het uitliep op een hapPy-endlng, dat bij een brui loft past. Een mooie fluitsolo en een uitste kend voorgedragen gedichtje gingen het slotnummer vooraf. Daarvoor tekenden de vijfde en zesde klas. „Rijkdom”, een tafereel met op de achtergrond de wijsheid, dat geld alleen niet gelukkig maakt. Huisvrouw en ambachtsman, burge meester en politieagent, dominee en Pastoor en nog veel meer mensen worden in de nacht door de tovenaar van de waarheid van dit gezegde overtuigd. Met loeiende sirene, klingelen de bel en knorrende ratel rukte vorige week de oude Magirus van de Waddinxveense brand weer uit naar de Jan Dorre- kenskade. Groot alarm: er stonden twee harten in brand. De spuitgasten, die toch heel wat kunnen klaren, stonden even met de handen in het haar. Toen kwamen ze oP een pracht van een idee: ze laad den collega Bram van der Spek en brandstichtster Els Degen hard op hun wagen en reden ze naar het raadhuis. Alwaar de ambtenaar van de burger lijke stand het probleem op loste door het tweetal in de echt te verbinden. (foto Sjaak Noteboom) Na een vergeefse poging van de heer Van Schie (kvp) om de gemoe- i deren te sussen en de mededeling van de heer Mulder (sgp) dat ’iedereen I tegenwoordig maar inspraak wil heb ben zonder dat het eigenlijk wat op- brengt’ kwam de werkelijke oorzaak I van alle irritatie uit de mouw. Bur- 4 gemeester Van der Hooft: „De heer Lips heeft ons ervan beticht dat wij een spel spelen en dat wij willens en I wetens te dure woningen laten bou- I wen. Dat is een beschuldiging die wij f niet kunnen nemen.” Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. WADDINXVEEN Het zesjarige meisje Dineke Hoogerbrug uit de Mauritslaan in Waddinxveen is zon dag in een Gouds ziekenhuis over leden aan de gevolgen van een ver keersongeval, waarvan het zaterdag middag het slachtoffer werd. Toen de Partij van de Arbeid, bij monde van fractievoorzitter Van Gent, nogal aandrong op medewer king van de zijde van de gemeente riep de heer Van der Hooft uit: „Ik laat me niet voor het karretje van de PvdA spannen!” En nadat de heer I LiPs zijn mening over de gegevens I betreffende het woningbestand oP ta- fel had gegooid: „De houding van de heer Lips in de laatste collegeverga- 1 deringen wijst er duidelijk op dat hij I erop uit is de PvdA het beste te ge- ven.” De heer Duursma heeft dit onder werp al in een eerder gehouden raadsvergadering ter tafel gebracht en stelt nu voor het parkeerverbod al leen te doen gelden tijdens de spits uren van ’s morgens half acht tot negen uur en ’s middags van half zes tot half zeven. Misschien dat deze brief de aanleiding voor de gemeente raadsleden is in de vergadering van donderdagavond dit probleem eens uitvoerig te bespreken. B. en W. voegden bij de raadsstuk ken al een antwoord. Zij hebben van de zijde van de middenstanders nog nimmer een klacht ontvangen. Zij achten de parkeergelegenheid aan de Moer dij kstraat de paden naast de winkels en de plaats op het Kruis punt voldoende. Bovendien komt er ruimte zodra de onbewoonbare wo ningen die nu leeg zijn afgebroken zijn. MOERKAPELLE Gemeenteraads lid S. Duursma heeft zich in een schryven tot burgemeester en wet houders gericht aangezien bij her haling is gebleken dat de midden standers in de Dorpsstraat nadeel ondervinden van het parkeerverbod. Regelmatig worden hier verschillen de bekeuringen gegeven aan automo bilisten die hun wagen in het breed ste gedeelte parkeren. WADDINXVEEN Ds B. Koek koek heeft bedankt voor het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Zwolle. 3. Behandeling van de rekening, balans en resultatenrekening over het jaar 1969. 4. Verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht, wegens af treding van de heer L. Lamens, die dadelijk herkiesbaar is. 5. Verkiezing van een lid van het bestuur, wegens aftreding van de heer O. O. Spruyt, die dadelijk herkiesbaar is. PAUZE 6. Statutenwijziging en wijziging huishoudelijk reglement. Het ontwerp statutenwijziging en huishoudelijk reglement liggen ten kantore der bank ter inzage voor de leden tijdens de openingsuren der bank. 7. Voorstel tot herziening van de vacatiegelden van het bestuur. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. MOERKAPELLE De inwoners van Moerkapelle werden in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door de loeiende sirene van de Plaat selijke brandweer. In het ketelhuis van het tuinbouwbedrijf A. Bac aan de Herenweg was brand uitgebroken. Het gebouwtje werd totaal vernield. Gelukkig liep de ketel lichte schade op. Zondag kon deze weer worden gerepareerd. De tomatenplanten lie pen geen schade op. De brandweer was de brand spoedig meester. Buren waarschuwden de brandweer en de eigenaar. gekeurd. Besloten werd toen 200.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van twee leslokalen aan de Rehobothschool voor het basisonder wijs aan de Raadhuisstraat. Uit het advies van de inspecteur is gebleken dat voor de uitbreiding nog geen ur- gentieverklaring is ontvangen en om dat vaste financiering voor de uit gaaf niet verrekend is. Deze informatie zou de wethouder hebben van een hoge ambtenaar van de Centrale Directie voor de Volks- 1 huisvesting, wiens naam hij weigerde te noemen, iets dat de heer Van der Hooft hem zeer kwalijk nam. Opnieuw boze gezichten bij het I voorstel 8.700 beschikbaar te stellen voor de openbare kleuterschool Pin- kelotje die van dit geld een vierde I (nood) lokaal gaat inrichten. De heer Van Gent drong er weer eens op aan j het gebruik van houten noodlokalen zoveel mogelijk te beperken. De Het kind reed met haar fiets op het voetpad van de Frederik Hendrik straat en ging toen tussen de gepar keerde auto’s de rijbaan op. Zij werd aangereden door een auto, die niet meer kon uitwijken, omdat ook aan de overzijde van de straat wagens geparkeerd stonden. Het meisje liep een zware hersenschudding op en overleed de volgende dag. gL p

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1