Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Enorme belangstelling in een Zwembad gaat een week later open Verzetsexpositie blijft nog dag in Waddinxveen Kom voor een kwaliteits piano of orgel kijken en vergelijken bij BOOT in Bodegraven RAIFFEISENBaMEC WADDINXVEEN Oude bekenden treffen elkaar SHSSS 'IMH Norm besef Lering trekken „Peter Zuid” VAKANTIE ’70 Met Feyenoord naar Milaan PER VLIEGTUIG SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN PER BUS J begint uw buitenlandse reis latuurlijk bij de Raiffeisen bank. Wij kunnen u alle Teemde valuta leveren. Ook orgen wij voor uw jeig- heques en een gecompi leerde bagage- en reison- evallenverzekering; 'nmisbaar voor onbezorgd 1 nveilig reizen. Overigens: j /i| regelen alle zaken die act uw reis te maken ebben. Dat is de uitge- >reide service van de Wiffeisenbank. Méér ■chtingen vindt in onze brochure. DONDERDAG 9 APRIL 1970 24e JAARGANG - Nr. 1280 Utrecht, 31 juli 1942, 4 uur. Lieve Pa, Corry, Bé, Piet, Paula en Jan, ■eisdeviensn Gé. Gé. ,v WADDINXVEEN De verzetstentoonstelling in Waddinxveen trekt een verheugend grote belangstelling. Duizenden zijn sinds vorige week naar de noodschoot aan de Prins Alexanderstraat getrokken om deze confrontatie met de meest afschuwwekkende en meest heroïsche periode uit de geschiedenis van ons land te beleven. Klassikaal zijn alle leerlingen van dé hoogste klas sen der lagere scholen en van de scholen voor voortgezet onderwijs naar de expositie gekomen. De reactie van deze jeugd was overweldigend. De kin deren waren zichtbaar onder de indruk en toonden door hun vele vragen een diepgaande interesse. De tentoonstelling zou oorspronke lijk vanavond worden gesloten. Het is echter gelukt om de expositie een dag langer in Waddinxveen te hou den. Zij is nu nog te bezichtigen he denavond van 19 tot 19.30 uur en morgen, vrijdag 10 april, van 9 tot 12 uur, van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21.30 uur. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN Doordat dé be- tegelingswerkzaamheden in verband met het slechte weer niet op tijd ge reed kunnen komen moet de opening van het zwembad aan de Sniepweg een week worden uitgesteld. Het gro te bad en het kleuterbad gaan nu op maandag 20 april inPlaats van op maandag 13 april open. Het gehele complex wordt op 1 mei weer in gebruik gesteld. Dan begin nen ook de zwemlessen. Neem jullie allen maar ’n Persoonlijke herinnering aan mij en als er zijn die daarom vragen geef dan iets van wat er nog is. Jezus, Maria, Joseph sta mij bij en troost en zegen allen die mij dierbaar zijn. Dit zullen mijn laatste woorden zijn. Vaarwel en treur niet om mij want ik voel mij gelukkig iets voor God, Vaderland en medé- menschen te kunnen doen. Dag allerliefsten. God Zegene jullie. Tarieven bij contract: tekstadvertenDes op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Vraag vrijblijvend bij ons alle informa ties. Wij bieden u alle voor uw reis denkbare service. 7-daagse Rijnreis f 235, 10 dg. Garda per trein f 280, Een greep uit vele honderden mogelijkheden CÜ Tijdens een korte bijeenkomst in Zoojuist is mij medegedeeld, dat over 2 uur het vonnis dat over mij is uitgesproken zal worden voltrokken. Ik had ’t verwacht en ik ben geheel bereid. Nu wordt mij nog gelegenheid gegeven om een laatste brief te schrijven. Ik heb niet veel toe te voegen aan wat ik jullie reeds ge zegd en geschreven heb. Ik ben jullie zoo van harte dankbaar voor al dat gene wat jullie allemaal voor mij geweest zijt. Lieve Vader wat hebt gij niet voor mij gezwoegd en gewerkt en wat hebt gij altijd vol zorg voor mij geweest. Hoe gaarne had ik U op Uw ouden dag op mijn beurt verzorgd. Het mag niet zoo zijn. Het is Gods wil zoo en ik weet dat U dat ook zoo aanvaard. Vaarwel tot in den Hemel. Lieve Bé gij was een zoo zorgzame zuster voor mij, altijd bereid te helpen waar hulp gevraagd wordt. Ik ben je zoo dankbaar daarvoor. Voor je goedheid zal God je loonen. Ook Jan jij was voor mij een oprechte vriend. Ik ben je daarvoor ook van harte dankbaar. Lieve Corry hoe graag had ik bij je gebleven om voor je tie zorgen en je te helpen met alle moeilijkheden, ’t Mag niet zoo zijn en ik heb God gebeden dat hij jou een gelukkige toekomst mag brengen. Je verdient het om datgene wat je voor mij was. Beste Piet jij was een echte broer en kameraad voor mij. Ik ben je daarvoor van harte dankbaar. Ook vooral voor de zorgen die je den laatsten tijd voor mij op je genomen hebt. Ik ben er van over tuigd dat je ’t wil blijven doen. Ook jou lieve Paula ben ik dankbaar voor je oprechte vriendschap die je mij hebt gegeven. Jij en Piet hebt het geluk een heerlijk geschenk Gods te bezitten. Ik heb God gebeden dat Hij de kleine Lia wil zegenen voor al datgeen jullie voor mij deed. En zoo heb ik nogmaals eens gezegd wat jullie eigenlijk al weten en ik vraag jullie ook nogmaals om vergeving voor al ’t leed wat ik jullie heb aangedaan. Ik hoop dat jullie elkander zult steunen in deze voor jullie zoo moeilijke dagen. Bijzonder beveel ik jullie aan voor Pa en Corry te willen blijven zorgen. Ik twijfel er niet aan of alles komt in orde. Zoo was ’t nu eenmaal bij ons. Wij waren altijd tesamen om elkaar te helpen. Nu ga ik heen van deze aarde maar slechts om een betere plaats op te zoeken vanwaar ik meer voor jullie doen kan dan hier. Ik zal te samen met Moeder bij God voor jullie bidden. Groet ook alle vrienden en bekenden voor mij en vraag hen ook vergeving uit mijn naam zoo ik iets misdreven mocht hebben. Ik heb altijd getracht zoo goed mogelijk te leven en te werken. Dat is ech ter niet altijd gelukt. Ook vergeef ik allen van harte die iets tegen mij deden ook aan onze vijanden die dit vonnis over mij uitspraken. Zij deden niets anders dan hun plicht zoo als ik ook altijd mijn plicht trachtte te doen. Verder heb ik niets meer te zeggen. Ik ga nu een eind aan deze laatste brief maken. Het laatste contact hier op aarde. Ik vind 't fijn dat ik jullie allemaal nog eens gezien heb en dat Kapl. Minnebo ge weest. Ik krijg nu ook nog Geestelijke Bijstand. Nog een kort ogenblik en ik sta voor Gods Rechterstoel. Ik ben niet bang daarvoor en gevoel mij geheel rustig want God is zoo goed en barmhartig. Ik weet ook zeker dat Hij jullie bijzonder zal bij staan. Ik sterf op Vrijdag op den dag dat ook Jezus stierf. Ik sterf dan ook voor Hem, voor ons Vaderland en voor het verkrijgen van een rechtvaardige vrede. Vaarwel lieve Vader, Corry, Bé en Jan, Piet Lia. Vaarwel tot hierboven bij God. 15 dagen naar Italiaanse Rivièra f 479, Corsica f 370,Majorca f 464,Be- nidorm f 375,Lissabon f 470, Joego-Slavië 418,Rhodes f 495, Tunesië f 420,11 dagen Costa Brava f 290,—. Weekbflad voor Waddinxveen S Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 45 66 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en var 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. „Royal” heeft mevrouw W. Borg- houts, weduwe van de verzetsstrijder „Peter Zuid” de expositie vorige week ingeleid en geopend. Daarbij troffen verzetsmensen uit alle windstreken elkaar na vele jaren weer aan. Zo waren de oprichters van de L.O.- groep Waddinxveen (L.O. Lande lijke Organisatie tot Hulp aan Onder duikers, een van de kernen van het verzet) nog een keer naar hun oude woonplaats gekomen om deze zinvolle reünie te beleven: A. J. den Boon, mevrouw J. den Boon-Visser, mejuf frouw A. Dijkman, H. A. M. Duyn- en Paula en kleine 5 dg. Parijs f 110,5 dg. Londen f 265,—; 6 dg. Harz f 167,—; 9 dg. Zwarte Woud f 214,10 dg. Kitzbühl f 275,—. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. „Peter Zuid” eerde hij als een van de grootste mannen uit het verzet. „Wij zullen hem nooit vergeten. Een van onze straten draagt zijn naam en daar zijn we altijd trots en I>lij om geweest,” aldus de burgemeester. Bij de vraag of een tentoonstelling als deze na 25 jaar nog zinvol is wees de heer Van der Hooft op de af scheidsbrief van een ter dood veroor deelde verzetsstrijder, die op de ten toonstelling te zien is en die wij hier naast laten lezen. „Daarom moeten wij dit alles laten zien. Wy moeten de moed hebben te rug te kijken op het verleden om dankbaar te kunnen zijn aan allen, die vrijheid, leven en goed hebben veil gehad voor onze vrijheid.” „Wy gaan voor de vijf en twintigste maal de bevrijding vieren. Tegenover hen, die het hoogste offer gaven moeten wy ons afvragen: „Hebben wy onze plicht gedaan?” Uit het ver leden moeten wy de lering trekken, die voor het heden noodzakelyk is.” Tot slot herinnerde mevrouw Borg- houts aan de woorden van Churchill: „We hebben de oorlog gewonnen, nu moeten wij de vrede winnen.” „Er is een taak op onze schouders gelegd. Het is aan gns die uit te voe ren.” Mevrouw Borghouts was ingeleid door burgemeester C. A. van der Hooft. Hij sprak een speciaal welkom tot al die vrienden uit het verzet en in het bijzonder tot de Waddinxveen- se L.O.-ers. „Wij danken u voor alles wat u in die tijd voor dit dorp heeft gedaan. Er is veel veranderd zoals u zult heb ben gezien. Dat had nooit kunnen ge beuren als Nederland niet vrij was geworden, een vrijheid waarvoor u zich heeft ingezet. Abonnement: f 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. „Het verzet kwam voort uit norm besef. Het was de opstand van de mens tegen de horde. Daar behoordén niet onder die twee miljoen Duitsers, die door de Nazi’s vermoord zyn. Als wij anti-Duits zijn komt dat voort uit een verkeerde opvatting: wy zijn anti-Nazi.” Mevrouw Borghouts waarschuwde tegen het neo-Nazisme en tegen alle andere stromingen, zowel van links als van rechts. „Wij moeten de jeugd wijzen oP de gevaren, die ons hebben bedreigd en nog bedreigen. Daarbij zijn de onder wijskrachten onmisbaar.” Voor een versteviging van de demo cratie achtte zei een dialoog tussen de jeugd en de ouderen, waarbij men wederzijds naar elkaar luistert, nood zakelijk. U zult er een unieke collectie electronische orgels èn piano’s aantreffen van vele merken, modellen en grijzen. betalingSspreiding inruilen i'k •franco levtering landelijke service-dienst enzovoort HARTELIJK WELKOM BIJ Onze Fanclub organiseert van 2 t/m 9 mei een 8 daagse busreis naar Milaan voor de EUROPA CUP-FINALE met Feyenoord. De kosten zijn 270,excl. enkele excursies. Inlichtingen en boekingen bij: Correspondentie-Fanclub Sportclub Feyenoord, Eikenlaan 62 - Waddinxveen stee, D. Magre en de wachtmeesters Stoop en Obdam. De heer W. Klein was verhinderd. In haar toespraak zei mevrouw Borghouts, dat de bedoeling van de tentoonstelling niet alleen was het verleden in de herinnering te bren gen, maar vooral de jeugd duidelijk te maken waar hiet om begonnen was: de grote en onmisbare waarden van vrijheid en gerechtigheid.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1