n Schotloos Waddinxveen gelijk tegen Unio (1-1) Waddinxveense atleten sterk Gravin en Tsarina Successen voor de Reigersburgh baanwedstrijd „Langs de Gouwe” prestatielopen en wedstrijdloop Groeneweg herstelt zich klopt Bodegraven (0-2) in Frans Versluis Frans Versluis w Pagina 2 1118 BB-wedstrijden door Valentina Luellen Bejaardenmiddag Damnieuws Moerkapelle-zon. WSE Vergadering OSS d I VOO WEEK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 9 april 1970 SPARTA 1 o SPARTA Wordt Kerkweg 87 - Waddinxveen Telefoon 2264. Kerkweg 87 - Waddinxveen Telefoon 2264. WADDINXVEEN Op tweede Paas dag ging een achttal pony-ruiters van De Reigersburgh naar Muiderberg om daar in een districtswedstrjjd van de N.P.C. voor de eerste maal in 1970 de krachten te meten. WSE heeft het met invallers voor Ton Geers en Stef Vermeij niet kun- Vlak hierop beukte een schot van G. van Vliet de1 lat. Met Groeneweg in de aanval kwam het einde van deze goed gespeelde wedstrijd, die verdiend door Groeneweg werd ge wonnen. MO vorig< tijden king waari Hooft veen menii Duur: van d hiera WADDINXVEEN Dinsdag 14 april om 2.30 uur wordt in het Gere formeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat weer een soosmiddag voor bejaarden gehouden. min. WADDINXVEEN De atletiek vereniging „Waddinxveen” organi seert zaterdagmiddag 11 april weer de traditionele „Langs de Gouwe- loop”. Er is een jeugdprestatieloop over 3800 meter voor jongens en meis jes van 8 t/m 15 jaar, een prestatie- loop over 7300 meter voor 16-jarigen en ouderen en een wedstrijdloop over 9500 meter voor heren van 18 jaar en ouder. vervolgd D voo: dinj van De Dou H om bod late and gee L hij Pla< geb reir op nen kon cler onn R: ovei gen „All gelo deze wild oger burj zijm M Dou woo zing mee Duu heei huis die van Peri non Wet porl heei goe< een gaai het de Kne niet A gad plat de 1 init ook T een wis: gad der] ges] D doo keli ten een 6de prijs opleverde in 9.46.4 J. Droog finishte in de midden groep, evenals B. Droog en H. Kui pers dat in de voorgaande serie had den gedaan. Verder liep K. Hazen donk nog bij de D-meisjes in de series 60 m. Zij werd hier vierde, wat haar net buiten de finale deed belanden. Maandag (2e Paasdag) nam A. de Graaf deel aan een 15 km loop in Vught, waar hij uit een veld van 84 deelnemers uit het gehele land een zeer goede 33e plaats wist te behalen in de tijd van 55.03 min. De zaterdag daarvoor was hij reeds 12e geworden bij een strandloop over 10 km in 32.56 min. WADDINXVEEN In het Geref. Verenigingsgebouw speelde de dam club Excelsior de 3e en 4e ronde in de finale van het clubkampioenschap. Uitslagen derde ronde: le groep: P. Swart-G. v.d. Zijden 2-0; C. H. Kramp-T. Twigt 1-1; H. Boele-T. den Ouden 2-0. 2e groep: J. de Heer-R. van Dijk 2-0; T. Driesse-A. Zwanenburg 0-2; A. A. Rietveld-A. Molenaar 2-0. 3e groep: D. Zwanenburg-C. Stol- ker 1-1; A. Compeer-J. Vermeulen 0-2; A. Koster-J. v.d. Berg 1-1; C. Blonk-D. Zwanenburg 1-1; F. van Kempen-G. Heeren 0-2; C. Stolker- J. Vermeulen 2-0. Uitslagen 4e ronde: le groep: C. H. Kramp-P. Swart 1-1; T. den Ouden-G. v.d. Zijden 1-1; A. Blom-H. Boele 0-2. 2e groep: T. Driesse-A. Molenaar 1-1; J. de Heer-A. A. Rietveld 1-1. 3e groep: C. Stolker-C. Blonk 1-1; J. Vermeulen-A. Koster 2-0; G. Hee- ren-B. van Eijk 1-1; F. van KemPen- A. Compeer 0-2. In een matige wedstrijd heeft een sterker Waddinxveen tegen Unio niet tot een overwinning weten te komen. Beide Ploegen speelden met enkele in vallers, wat het spel niet ten goede kwam op het goed bespeelbare veld. Waddinxveen startte met de wind te gen en nam direct het spel in handen. Met goede combinaties schiep het en kele fraaie kansen, maar het vizier stond niet op scherp. Unio probeerde met lange passes terug te slaan, maar kon weinig gevaar stichten tegen de stevig spelende Waddinxveense ach terhoede. Na de rust gingen de bezoekers met een in de aanval en dat leidde in de 6e minuut tot een treffer. Een voorzet van linksbuiten Bras werd door Sjaak Appel goed ingekopt (0-1). Waddinxveen behield het beste van hiet spel tot de 14e minuut. Een ver keerd oplopen van de geel-zwarte de fensie bij een vrije schop voor Unio bracht linksbuiten Steenbrink alleen voor doelman De Joode. Verdediger Schouten bracht nog wel de Unio- speler tot staan, maar de scheids rechter zag er een strafschop -in. Miltenburg voltrok het vonnis feil loos (1-1). Waddinxveen zakte terug, maar de verdediging hield goed stand en gaf geen kans weg. Waddinxveen kreeg nen bolwerken tegen Nieuwkoop: het werd een gevoelige 2-5 nederlaag. Een eerste felle aanval van WSE werd door de Nieuwkoopse doelman fraai gestopt. Daarna nam Nieuw koop het initiatief over, wat doelman Janssen handen vol werk gaf. Toch zou WSE de leiding nemen: tien mi nuten voor rust schoot Theo Geers een voorzet van Kleiweg in. Direct daarop maakte Vijfhuizen echter ge lijk. Na rust was de WSE-defensie lelijk van slag. Vijfhuizen scoorde 1-2 en even later was het 1-3 door Remmers. Theo Geers deed nog 2-3 noteren, maar daarna was het bekeken. Vijf huizen scoorde zijn derde goal (2-4) en vlak voor tijd ging de bal via een WSE-been voor de vijfde maal in de touwen (2-5). nog enkele goede kansen. De mooiste kwam wel in de 20ste minuut toen bij een hoge voorzet van links de achter speler van Unio en de doelman tegen elkaar opliepen, waardoor Charlie van Rijn geheel vrij kwam, maar voor het lege doel kopte hij de bal net naast, zodat de uitslag 1-1 bleef, waarmee Unio gelukkig mocht we zen. WADDINXVEEN Zaterdag 4 april werd door enige atleten(s) van de AV Waddinxveen deelgenomen aan de eerste baanwedstrijd voor dit seizoen in Utrecht. Dat zij ook op de baan tot goede resultaten willen komen werd hier al direkt bewezen. Jammer was alleen dat door de harde wind geen goede tjjden mogelijk waren. Zo werden W. Bijl en T. Versluis in hun series 80 m en 60 m eerste bij resp. de meisjes C en jongens D. Dat zij ook in de finales niets voor elkaar onder wilden doen bleek pas bij de finishdraad, aangezien beide hier met slechts enkele centimeters geklopt werden, wat beiden een tweede Prijs opleverde. De tijd voor Wilma Bijl op deze 80 m was 11,3 sec., terwijl Ton Versluis de 60 m in 8,8 sec. aflegde. Voor A. Sikma en C. Versluis was bij de jongens C een 1500 m uitgezet, waarop zij in verschillende series hun krachten konden meten. In de eerste serie vertrok A. Sikma direkt op kop om deze niet meer af te staan. Hij finishte in een voor deze weersom standigheden zeer redelijke tijd van 4.530. Ook C. Versluis vertrok in de tweede serie op kop en al werd er aan het eind van alles gedaan om hem voorbij te gaan, toch wist hij ook als eerste te finishen in 5.06.4. In het eindklassement werd A. Sikma eerste, terwijl C. Versluis vijfde werd. Doordat de A-junioren niet in het programma waren opgenomen liepen C. Hoogendoorn en J. Droog bij de D- heren mee op de 3000 m, waar C. Hoogendoorn het in de tweede serie klaarspeelde om met de kopgroep mee te gaan en de laatste ronde zelfs op kop te gaan. Na een prachtig ge vecht dat tot op de finishlijn werd uitgestreden, wist hij zelfs als eerste te finishen, wat hem in de totaallijs- Oo mees delin verg pe k zei 1 voor der en d voor Oc zijn dit s groti uitla nenl sing mijn de t houc Hooi mee gem hou< verl De ochtend na Dmitri’s bezoek aam Madeline de Veaux ontving Majoor Krylenko een boodschap van haar die hem aanleiding gaf in alle haast het paleis te verlaten. Bij de Franklinbrug stapte hij in een stilstaand rijtuig. „En?” Hij wendde zich ongeduldig naar de gesluierde gestal te die in de hoek tegenover hem zat. Als hij Alexandreja aan het ontbijt had getroffen, had hij haar zeker een proefje van zijn slechte humeur gegeven, maar zij was in haar kamer gebleven. Het feit dat zij niet aan het diner was verschenen, had hem woedend gemaakt en de nachtrust had zijn woede niet verminderd. Soldaten, personeel, niemand was voor zijn scherpe tong gespaard gebleven. „Goede morgen, Majoor.” Madeline lichtte haar sluier wat op en glimlachte naar hem, zijn duistere blikken negerend. „Hebt u hem gezien?” „Natuurlijk. Hij kwam gisteravond om een uur of negen. Ik geloof dat hij alleen naar Moskou is geweest omdat hij moeilijkheden vreesde. „Hij vreest de toom van de tsaar. Prachtig,” mom pelde Vladimir. „Mais non, Dmitri vreest niemand, maar misschien was het een ander die bevreesd was. Hare Keizerlijke Majesteit, bijvoorbeeld. Hij is tenslotte een van haar gunstelingen en daarom heeft ze hem een paar weken weggestuurd. Tussen twee haakjes,” er kwam een triom fantelijke glans in Madeline’s ogen. „Het schijnt dat de geruchten omtrent de gravin ongegrond zijn. Ze is niet zijn maitresse, U had gelijk.” Vladimir’s gezicht verstrakte. Hij had nooit geloofd dat Alexandreja zich zou verlagen met een Kozak te slapen. Bovendien vervulde de gedachte dat een ander haar in zijn armen zou nemen hem met een onverdraag lijke jaloezie. Hoe meer hij haar met zijn vrouw ver geleek, des te meer begeerde hij haar. „Het hele hof borrelt van de geruchten en intrignes,” antwoordde hij droog. U bent dus zeker dat u hem weer in uw macht hebt? „Volkomen. Hij is de hele nacht bij mij gebleven, ik zal wel zorgen dat hij haar vergeet. Als zij eenmaal weg is, zal hij geen moment meer aan haar denken.” „Als zij weg is!” Hij greep haar bij haar arm, dat het haar Pijn deed. „Wat betekent dat. Daar heeft ze mij niets van gezegd.” De meeste Pony’s bleken goed over winterd te zijn gezien het feit dat van de acht ruiters er zes in de prijzen vielen. Bij de dressuur gevorderden waren dat: 5. Josephien Kammeraat, 6. ex equo Suzanne Aubert en P. J. van Nes. Bij het springen gevorderden in twee manches plus barrage werd Jo han v.d. Breggen na twee foutloze parcoursen in de barrage slechts met een fractie van een seconde van de eerste plaats gehouden en eindigde dus als tweede. P. J. van Nes eindig de eveneens na foutloze parcoursen op de vijfde plaats. Bij het springen vergevorderden waren na twee manches nog twee ruiters van de Reigersburgh foutloos, welke in de barrage met drie anderen de strijd moesten beslechten. Hier ze gevierde Wim Derendorp, die nu eens niet tegen zijn vriend en rivaal Vin cent v.d. Berg behoefde te rijden, daar deze op het grote Paard is ovier- gestapt. Nini Derendorp behaalde na foutloze parcoursen een vijfde plaats. Donderdag 2 april werd er weder om gereden voor de diploma’s van de N.P.C. Bij de beginnelingen slaagden 14 van de 17 ruiters, te weten G. de Jong 97J P., M. Vinx 97| p., A. v.d. Meulen 95 p., E. Buddingh 94J P., P. de Jong 94 p., O. Kneffer 93 P., M. van Klaveren 93 p., S. Verstoep 92 p., A. de Boer 90J p., J. K. Geurts 90 p., M. Verstoep 90 p., B. Bertels 90 p., M. de Wilde 90 p., E. Mentink 90 p. Bij de gevorderden slaagden vier amazones voor dressuur en springen, te weten Joke den Os 98 P., Petra v.d. Berg 96J p., Margo van Kersen 94 p., Ellen den Os 91 p. Met twee snelle doelpunten heeft kampioenspretendent Hilligersberg Moerkapelle zondag zyn eerste thuis nederlaag te slikken gegeven. Vlak na het beginsignaal was het al 0-1 toen doelman Klos zich ver keek op een omhaal van Van Brussel. Hillegersberg bleef in de aanval. Na twintig minuten kwam Kalkman vrij voor de Moerkapelse keeper en dat betekende 2-0. Na rust legde Hillegersberg het ac cent op de verdediging en het deed dat kundig. Vooral doelman Kaghel- land was een sta-in-de-weg voor de Moerkapelse aanval, waarin Barend Tamerus en Kees de Knegt vergeefs storm liepen. Twee spelers van Hilli gersberg vielen in de tweede helft uit door blessures, ontstaan uit ongeluk kige, niet opzettelijke botsingen. Bij Moerkapelle had de nog niet geheel fitte Deurlo zijn plaats voor rust al afgestaan aan Rien Tamierus. „Miscchien bent u niet in haar vertrouwen,” spotte Madeline. „Dmitri zei dat zij binnenkort uit Sint Peters burg vertrekt.” Vladimir was stomverbaasd. Hij was ijdel en kon niet geloven dat Alexandreja niet van hem onder de indruk zou zijn. Had ze niet een week lang bijna iedere dag alleen met hem gedineerd - en dan waren er de gesprek ken die zij ’s avonds laat, bij een laatste glas wijn, had gehad. Hij was zelfs begonnen te denken dat zij hem graag mocht. „Ze heeft helemaal geen reden om weg te gaan, bo vendien is haar zuster hier, op wie ze bijzonder gesteld is.” Met een vloek liet hij Madeline’s arm los. „Is het mogelijk dat mijn lieve vrouw haar heeft overtuigd dat het een goed idee zou zijn als zij samen naar Bratz gingen, uit wraak dat ik haar van haar minnaar heb gescheiden?” „Ik had geen idee dat U zoveel van uw vrouw hield,’’ zei Madeline sarcastisch. „Ik wou dat ze dood was.” Zij leunde achterover, haar ogen tot spleten ver nauwd. „Maak gebruik van de omstandigheden. Die zijn er toch, niet waar? Bruckner en uw vrouw zijn of waren minnaars. Zij hebben elkaar vaak in Dmitri’s jachthuis ontmoet.” „Vindt u het niet vreemd, dat een officier van Catharina’s huishouding, de Commandant van haar lijf wacht nogwel, een van uw mannen zijn jachthuis laat gebruiken voor geheime ontmoetingen? Dat zou hem in ernstige moeilijkheden kunnen brengen. Tenzij de luite nant hem er iets voor teruggaf, natuurlijk.” „Inlichtingen! Varanow heeft hem omgekocht. Mada me, u hebt u zelf overtroffen. U hebt mij een manier aan de hand gedaan om voorgoed van die opschepper van een Bruckner af te komen. Hij wordt gearresteerd en naar het Fort gebracht. Daar krijgen ze hem wel aan het praten.” „Waarom zou u niet twee vliegen in één klap slaan?” vroeg Madeline zacht, „en u tegelijkertijd van uw vrouw ontdoen? Is het niet mogelijk dat zij Luitenant Bruckner inlichtingen doorgaf? U ontvangt vaak officieren en staatsministers. Zij moet veel geheimen hebben ge hoord.” het ongeluk ruzie met mij te zoeken - hij heeft verloren” „En jij hebt een korte vakantie genomen tot de op schudding voorbij was. Heel verstandig van je en ik ben blij dat je alleen was. Die gravin staat me niet erg aan. Is ze mijn rivaal?” „Neen”. „Iedereen denkt dat ze je maitresse is”. „Ze mogen denken wat ze willen. Ze is mijn maitres se niet en ze zal het ook nooit worden. Ze gaat trouwens binnenkort weg dus je maakt je zorgen over iets dat toch nooit zal gebeuren.” Het kon geen kwaad als Ma deline dat wist, dacht hij, bovendien zou het misschien helpen hun verhouding weer op de oude voet te bren gen. Zij glimlachte en kroop dichter tegen hem aan. Ver warmd en in een goede stemming gebracht door de wodka, begon Dmitri zich langzaam te ontspannen. Het was niet zijn mala kosta die in zijn armen lag, maar hét was een vrouw en voor een paar uur kon zij hem ver getelheid brengen. Hij gaf haar geen kans nog meer vragen te stellen. Toen hij haar in het grijze licht van de vroege dageraad slapend achterliet en terugkeerde naar het paleis, ontdekte hij dat zijn gedachten de hele nacht bij die ene vrouw waren geweest die tot nu toe buiten zijn bereik was gebleven. O ZEVENHUIZEN De jaarlijkse ledenvergadering in Hotel Vos van de Zevenhuizense gymnastiekvereniging O.S.S. trok een matige belangstelling van de leden. Het bestuur is geheel herkozen en bestaat uit die dames: le voorzitster mevr. J. E. v. Rijs-Siemons, 2e voor zitster mevr. B. Meijer-Noordhoek; le secretaresse mevr. L. Hogebrug- Vink, 2e secretaresse mevr. J. J. Jon genel en-de Zwart; le penningmees- teresse mej. L. Schotte, 2e penning - meesteresse mevr. A. Hofman-Bikker en algemeen-adjunct mevr. P. Schin- kelshoek-Plaggenborg. Op 11 april neemt een groep senior- dames deel aan een huisvrouwendag te Gouda in de Sporthal „De Sprin ger”. Zij zullen daar een vrije oefe ning demonstreren. WADDINXVEEN In de vee- markthal te Gouda werden maandag vaardigheidswedstrijden gehouden voor de BB-ploegen uit de kring Zuid-Holland D. Er waren diverse op drachten in EHBO, brandbestrijding en reddingswerk. Vooral het laatste - het vervoeren van slachthoffers op een brancard in touwen - was geen gemakkelijk karwei. De BB-ploeg uit Waddinxveen ein digde op de derde plaats achter Moor drecht en Nieuwerkerk en voor Reeuwijk en Schoonhoven. De jeugdprestatieloop gaat over een kleine ronde langs de Sniepweg, Ka naaldijk, Burgemeester Trooststraat, Zuidkade, Jan Dorrekenskade, Ka naaldijk en SniePweg. De grote prestatielooP gaat over een grote ronde langs Sniepweg, Ka naaldijk, Rijkswegbrug, werf Berke- steijn, Wilhelminakade, Zuidkade, Jan Dorrekenskade, Kanaaldijk en Sniepweg. De wedstrijdloop gaat langs een combinatie van deze twee parcoursen. Er wordt gestart en gefinisht bij het zwembad De Sniep. Burgemeester Van der Hooft zal om 14.45 uur het startschot geven voor de jeugdpres tatieloop. Wethouder Van Tol schiet om 15.15 uur de wedstrijdloop en om 15.30 uur de PrestatielooP weg. De deelnemers aan de prestatie lopen, die aan de voorwaarden vol doen, krijgen een fraaie herinnering Voor de wedstrijdloop zijn bekers en prijzen in natura te verdienen. Voor de prestatielopen kan men zich zaterdagmiddag van 13.30 uur af nog inschrijven 2,bij de start. Groeneweg, dat na zijn onverwach te nederlaag tegen Nieuwerkerk wat had goed te maken, heeft oP een pri ma bespeelbaar terrein na een goede en sportieve wedstrijd verdiend met 0-2 van Bodegraven gewonnen. Groeneweg startte met enkele goe de aanvallen, maar de schoten van D. v.d. Haak en H. de Jong misten de juiste richting. De mooiste kans kreeg in de 10e min. D. v.d. Haak. Na de Bodegraven-verdediging te hebben omspeeld schoot hij in vrije positie echter net naast. Vlak hierop ging een hard schot van linksbuiten A. Minné net naast. Na dat het Groeneweg-offensief was geluwd kwam Bodegraven wat meer aan bod en met soms goed op gezette aanvallen werd het Groene- wegdoel OP de proef gesteld. De ver dediging met doelman v.d. Wegelen aan het hoofd, wist door goed ingrij pen onheil te voorkomen al moest men in deze periode enkele corners weggeven. Deze wérden steeds scherp voor het doel geplaatst, maar stompend wist, v.d. Wegelen voor opruiming te zor gen. De Groeneweg-aanvallen, gesteund en opgezet door de middenlinie, waar H. de Jong en G. v. Vliet een goede partij speelden, bleven gevaarlijker, maar D. v.d. Haak had geen geluk met schieten. In de 33e minuut kwam Groeneweg nog fortuinlijk op 0-1 toen de mee naar vorengekomen back N. Sleeuwenhoek een hoog schot losliet, dat keeper Stikelorum verraste en via de Paal doel trof. De strijd bleef boeiend en beide doelen verkeerden nog wel eens in gevaar. In de 44ste minuut kwam Bodegraven dicht bij de gelijkmaker toen Potuit uit een corner fraai in schoot, maar met een snelle reactie wist v.d. Wegelen de bal uit zijn doel te ranselen. Na de rust was het weer Groene weg wat de toon aan gaf. De snelle en hardwerkende A. van Vliet zaaide nog al wat onrust in de Bodegraven verdediging. Zo gingen schoten van hem net naast en over, terwijl D. v.d. Haak een schot op de doellijn door een back zag gestopt. Bodegraven gaf zich nog niet gewonnen en Groene weg kwam onder druk. Zelfs ging spil D. Scheer mee naar voren, maar de verdediging hield het hoofd koel en scoringskansen deden zich nauwe lijks voor. Hierna nam Groeneweg het heft in handen. Invaller M. Heerschap kreeg een goede kans, maar door \te lang treuzelen ging deze verloren. In de 29e minuut speelde D. v.d. Haak zich op rechts goed vrij, maar zijn voorzet bedoeld voor de vrijstaande A. van Vliet werd door een back weggesla gen. De strafschop werd door G. van Vliet, nadat de keeper de bal eerst had gestopt, benut (0-2). De geerd in di punt burge over ring secre chief gere de ze maar Oo de n mani zich heer cont; „Je bent de koudste man die ik ooit heb gezien,” zei Madeline bits tegen Dmitri met een boze glinstering in haar ogen. Hij was vanavond anders - meer terughou- dend. Misschien spraken de geruchten de waarheid en was die Gravin Romanova zijn maitresse geworden. „Maar toch niet altijd.” Dmitri leunde ontspannen achterover oP de divan en speelde met die hermelijnen garnering aan de laag uitgesneden hals van haar japon. „Ben je al die weken bij haar geweest?” „Mag ik misschien weten bij wie?” „Bij je gravin natuurlijk.” Madeline kon het venijn in haar stem nauwelijks verbergen. Een van haar eerste opdrachten was geweest Dmitri’s maitresse te worden. Zij moest al zijn sarcasme, zijn beledigingen, zijn drift buien verduren, vaak gevolgd door ogenblikken van on verwachte tederheid. Hij kwam en ging wanneer hij wilde en ze weigerde hem nooit. Als minnaar kende Dmitri zijn gelijke niet. Als bron van informatie kon hij van onschatbare waarde blijken. Madeline troostte zich met de gedachte dat Catharina nooit erg gesteld kon zijn op een man die zich met een spionne inliet. Het kwam geen moment bij haar op, dat hij niet alleen van haar bedrog op de hoogte was, maar het ook tot zijn eigen voordeel aanwendde. „Iedereen aan het hof weet dat ik in Moskou ben geweest,” zei Dmitri tenslotte. „En ik verzeker je dat ik alleen was. Een van de officieren van de majoor had Net iets te laat komt de Moer- kapelle-doelman uit zijn hok: hij wordt in de wedstrijd tegen Hillegersberg hier voor de tweede maal gepasseerd. I ken Her I te 1 klol I van E sch, I wer 4' taal I VOO W?. 7. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2