zorgen Waddinxveen boekt veel succes in jeugdcompetitie Hockeyclub actief I Waddinxveen door zege op Bodegraven uit de Trotgroep AV G. Mulders winnaar van „Langs de Gouwe-loop” Dames hockeyclub slaan Forescate Tennis Be Fair Programma ZATERDAGVOETBAL ■T Frans Versluis DE UITDAGING WIELAARD VOOR DE FIETS Het ondergrondse vrij Nederland 1940-1945 W BH I L Frans Versluis Moerkapelle-zat. Damnieuws Kaartavond WSE Boekhandel Veldwijk N.V. Groeneweg w WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 16 april 1970 Tel. 2009 BILLY GRAHAM Paperback 9.90 Geheel herziene 22e druk weg. Passage 145 - Tel. (01828) 2620 - Waddinxveen De heer S. Pille, nestor van de gemeenteraad, schiet hier de senioren van de Prestatieloop Kerkweg 87 - Waddinxveen Telefoon 2264. Opnieuw behaalde Waddinxveen twee punten en kwam hierdoor uit de de- gradatiezorgen. Een sterker Bodegraven kon het tegen het technisch beter spe lend Waddinxveen niet redden. De eerste helft ging gelijk oP en vooral Wad dinxveen liet hierin vele goede momenten zien, Enkele redelijke kansen deden zich voor, maar de Bodegraafse doelman Stikkelorum trad goed op. De aan vallen van de thuisclub, meestal geleid over linksbinnen Blonk, kwam niet door de stevig opererende defensie. WADDINXVEEN WSE organiseert vanavond om 20 uur in het clubhuis aan het Wamaarplantsoen prijskla- verjassen en Pandoeren. Groeneweg 3-Floreant 6 Moerkapelle 4-GSV 7 Unio 6-Groeneweg 6 Waddinxveen 8-Esto 6 Dorpstraat 26 Waddinxveen Lekkerkerk-Groeneweg Moerkapelle-Concordia Esto-WSE Nieuwkoop 2-Waddinxv. 2 WADDINXVEEN In het Geref. Verenigingsgebouw speelde de Dam club Excelsior de vijfde ronde in de finale om het damkampioenschap van W addinxveen. De uitslagen - le groep: T. Twigt-A. Blom 1-len H. Boele-G. v.d. Zijden 0-2; C. H. Kramp-T. den Ouden 1-1. 2e groep: A. A. Rietveld - R. v. Dijk 2-0; W. v.d. Heijden-A. Zwanenburg 1-1; T. Driesse-J. de Heer 2-0. 3e groep: F. van Kempen-B. v. Eijk 1-1; C. Stolker-A. Koster 1-1; J. v.d. Berg-C. Blonk 1-1; G. Heeren-J. Ver meulen 2-0. De standen: - groep 1: C. H. Kramp 5-7; P. Swart 4-6; T. Twigt 4-5; H. Boele 4-4; G. v.d. Zijden 4-3; T. den Ouden 5-3; A. Blom 4-2. Groep 2: J. de Heer 5-9; A. A. Rietveld 4-7; A. Zwanenburg 4-5; T. Driesse 5-5; W. v.d. Heijden 3-1; A. Molenaar 4-1; R. van Dijk 3-0. Groep 3: G. Heeren 5-8; C. Blonk 5-6; J. Vermeulen 4-5; F. v. Kempen 5-5; A. Compeer 3-4; B. van Eijk 4-4; C. Stolker 5-4; D. Zwanen burg 2-2. Be Fair 2-Zwart Wit 28 2 Sportlust 4-Be Fair 3 Be Fair 4-Rijnstreek 3 Be Fair 5-RCV 3 Moerkapelle 2-Sportlust 6 Spirit 7-Moerkapelle 3 Be Fair 6-Woerden 1 Sportief 3-Be Fair 7 Gr. Ammers 3-RCV 2 De dolle dwaze zomer van ’45. Geb. 9,90 Belangrijkste nummer in blazijden van het ille gale verzetsblad in facsimile herdrukt. Geb. .18,50 WADDINXVEEN Na het bijzon der slechte winterseizoen, waarin in geheel Nederland vrijwel niet is ge speeld, is de Hockeyclub Waddinx veen thans op vele fronten wederom actief. Het ledental heeft inmiddels de 120 bereikt en zij staan binnenkort voor een belangrijke beslissing, wan neer op een algemene ledenvergade ring op 27 april een besluit moet wor den genomen over de bouw van een clubhuis op het terrein aan de Vondel- laan. Dit clubhuis zal vóór 1 september moeten worden gebouwd, aangezien dan met vijf teams aan de competitie zal worden deelgenomen. Inmiddels wordt op dit moment ac tief gehockeyd in uitwedstrijden tegen bevriende verenigingen, terwijl voor zaterdag een onderling jeugdtoumooi op het Programma staat op het tijde lijk oefenterrein aan het rijwielpad naar Boskoop. Voor de opening van het nieuwe veld aan de Vondellaan in september wordt nu reeds gewerkt aan een at tractief programma, waarmede de be volking zal kunnen kennismaken met het hockey in Waddinxveen. Van een voorproefje kan men genieten tijdens het jeugdtoumooi van zaterdag a.s., aanvang 14.15 uur. WADDINXVEEN Zaterdag werd gestart met de Zuidhollandse jeugd competitie atletiek, waarin op deze dag de C-ploegen hun krachten kon den meten. Ook AVW had voor het eerst ingeschreven, zodat hiervoor enkele leden naar Den Haag waren getogen. Dat zij er wel zin in hadden bleek wel uit de uitslagen. Zo werden Peter Nieuwets en Cees Versluis resp. le en 2e in hun serie 100 m. met tijden van 13,0 en 13,1. Bij het ver-springen werd C. Versluis le met een sprong van 5.02 m., terwijl hij en A. Sikma bij het hoogspringen beiden 1.45 haalden, wat een le en 2e plaats opleverde. Bij het kogelstoten was het P. Nieuwets weer die de le plaats voor zich opeiste, terwijl Auke Sikma op die 800 m zeer dicht in de buurt van het Goudse rekord kwam en hier in een tijd van 2.13.5 slechts 0,7 sec. van af bleef. Ook deze prestatie leverde een le plaats. Jammer was dat de jongens deel moesten nemen met een incomplete ploeg, zodat zij niet op alle nummers konden uitkomen, hetgeen zeer veel punten koste. Aan de estafette kon zelfs geheel niet worden deelgenomen. Het zou prettig zijn indien er voor deze leeftijdsgroep nog een Paar lief hebbers waren. 'v. Z> Doelman De Joode van Wad dinxveen in actie tijdens een aanval van Bodegraven. WADDINXVEEN Omdat er na de prestatieloop door enkele oudere deelnemers de vraag was gesteld om te komen tot het oprichten van een trotgroep, heeft het bestuur van de A.V. Waddinxveen gemeend dit weer eens te moeten proberen. De heer C. van Leeuwen is bereid i gevonden de leiding op zich te nemen, 1 zodat op zaterdag 25 april hiermee een 1 aanvang kan worden gemaakt. Ieder- een die belangstelling heeft kan op 1 deze datum terecht op de sportvelden van de V. en A.V. Waddinxveen. Aanvang 9.30 uur. In de 36e minuut maakte scheids rechter Zappey een fout, die een voor sprong voor Bodegraven betekende. Bij een snelle aanval van Waddinx veen op rechts, trok rechtsbuiten Twigt de bal laag voor het doel. De naar voren getrokken spil Schouten stormde toe en knalde de bal in de touwen. Buitenspel besliste de arbi ter, tot verbazing van vriend en vij and. Bodegraven knalde de bal met een naar voren naar Blonk, die schit terend doorschoof naar rechtsbuiten Potuit, die doelman De Joode met zijn schot geen schijn van kans gaf (1-0). Waddinxveen, niet ontmoedigd, bleef gewoon verder spelen en vijf minuten later was de stand weer gelijk. Een lage voorzet van Hans Appel wérd door middenvoor Bras gelijk ingescho ten (1-1). In de tweede helft een sterker Bo degraven, mede doordat Waddinx veen het accent iets meer op de ver dediging legde. De uitvallen van de Waddinxveners waren echter niet van gevaar ontbloot, maar de juiste rich ting hadden de schoten nog niet. Bo degraven kreeg enkele kleine kansen, die echter geen resultaat afwierpen want de schoten waren veel te hoog gericht en anders stond doelman De Joode in de weg. Na een half uur spelen kreeg Wad dinxveen een strafschop te nemen we gens hands van rechtsachter Van Eek. Schouten maakte geen fout en schoot de bal hard in de touwen (1-2). Jan Breedijk en Huub Kleijn, die beiden reeds een wedstrijd achter de kiezen hadden moesten met het eerste van Moerkapelle naar Driebruggen om in de wedstrijd tegen WDS in te vallen voor Jan Sleeuwenhoek en Bas de Jong. Een zware opgave voor dit tweetal en een handicap voor de blauwwitten. Door een slordigheid van rechts achter Nelis Breedijk, die de bal ver gat, kon WDS al in het begin gemak kelijk aan een voorsprong komen (1-0). Moerkapelle trok hierop ten aanval, maar het goede schot zat niet in de benen. Tot overmaat van ramp liet de gehavende verdediging nog al eens een steek vallen. En daaruit kwamen voor rust nog twee WDS-doelpunten uit voort (3-0). In de tweede helft werd Dik Doorn- hein bij een doorbraak onreglemen tair ten val gebracht. Harrie Dekker maakte uit een strafschop 3-1. Maar verder kwamen de Moerka- pellenaren niet. Het werd zelfs in de laatste minuut nog 4-1 voor WDS, dat deze twee punten maar al te graag in de zak stak. WADDINXVEEN Zaterdag gin gen ze weer van start: de bjjna 300 deelnemers aan de „Langs de Gouwe- loop”, die voor de derde maal werd georganiseerd door de AV Waddinx veen. Start en finish waren ditmaal bij het nieuwe zwembad, dat zich door zijn ruime kleed- en parkeergelegen heid hiervoor uitstekend leent. Dit jaar was er, naast de gebruikelijke prestatielopen voor de jeugd en voor de ouderen, ook voor het eerst een wedstrjjdloop, waarvoor zich 51 deel nemers hadden opgegeven. Ook uniek was het internationale tintje dat door een zestal Belgen, die hiervoor naar Waddinxveen waren gekomen, aan deze loop werd gegeven. Om kwart voor drie loste de nestor van de raad, de heer S. Pille, het eer ste startschot, waarna ruim honderd jeugdige deelnemers tot de leeftijd van 15 jaar weg gingen om him 3800 m af te leggen. Dit Parcours dat via Sniepweg - Kanaldijk - Burg. Troost- straat - Zuidkade - Jan Dorrekenska- de - Kanaaldijk en Sniepweg naar de finish leidde, werd door de eerstaan- komende in 13 minuten af gelegd. Deze prestatie leverde R. Lensink uit Bos koop, die direkt gevolgd werd door H. van Gemeren uit Boskoop en L. v.d. Hoorn uit Ter Aar. Om kwart over drie was het de beurt aan de wedstrij lopers die 9500 m voor de boeg hadden. Doordat de omoeper enkele malen de posities op een bepaald punt doorgaf werd de spanning vergroot en kreeg men al spoedig door wie hier de grootste Na een felle maar zeker niet on sportieve wedstrijd heeft Groeneweg een kleine maar verdiende 1-0 over winning behaald op een hard werkend Bergambacht. De beginfase was voor Groeneweg. Met goed opgezette aanvallen pro beerde het spoedig tot succes te ko men. Zo kreeg linksbuiten A. Minnee na 4 minuten een goede kans, maar door wat te fel ingrijpen (waar Minnee door wat te fel ingrijpen (waar Minne een lichte blessure van overhield) ging deze verloren. Groeneweg bleef aandringen, maar beging de fout de ballen te hoog in de Bergambacht-doelmond te plaatsen, waar ze steeds een prooi waren voor de lange en goedkoppende Bergam bacht-verdediging. Na dit offensief, dat niets opleverde, trok Bergambacht ten aanval. Met lange trappen werd de voorhoede in stelling gebracht. Vooral de linker vleugel stichtte nogal wat gevaar voor het Groeneweg-doel. Zo moest doel man v.d. Weyden enkele goede red dingen verrichten bij harde schoten WADDINXVEEN Na het succes volle paastoernooi van het Haagse Push ’29, waaraan door de Hockeyclub Waddinxveen met vier teams werd deelgenomen, boekte het eerste dames elftal zondag een fraaie overwinning op het eerste team van Forescate, één van de tegenstanders uit de competi tie, waarmede volgend jaar wordt ge start. De Waddinxveense dames hadden gedurende de gehele wedstrijd een licht veldoverwicht, hetgeen resul teerde in een tweetal doelpunten, ge scoord door L. Dijkstra en M. van Bennekum. Dat de tegenpartij het slechts tot één tegendoelpunt kon brengen, was niet in de laatste plaats te danken aan het uitstekende doel- verdedigen van T. Veenemans, die haar goede klasse niet verloochende. De inzet en de techniek, waarmede werd gespeeld, bieden veel perspectief voor de komende competitie. WADDINXVEEN De Waddinx veense tennisvereniging Be Fair hoopt dit seizoen deel te nemen aan de ten niscompetitie, voorlopig met één he renteam. Het programma luidt als volgt: 18 april: Be Fair-Keep Smiling 11 25 april: ’s-Gravendeel-Be Fair; 2 mei: Sunlight 2-Be Fair; 9 mei: Keep Smiling 11-Be Fair; 23 april: Be Fair-’s-Gravendeel 4; 30 mei: Be Fair-Sunlight 2. De wedstrijden worden op zaterdag middag gespeeld, aanvang 1 uur. van de linksbuiten. Zelfs moest de rechtshalf Heykoop nog redden bij een felle Bergambacht doorbraak. De laatste tien minuten voor rust waren voor Groeneweg, maar schoten van H. Boerop en G. van Vliet gingen over of naast, terwijl vlak voor de rust de doorgebroken A. van Vliet wat hardhandig een scoringskans werd ontnomen. Na de thee een sterk aanvallend Groeneweg. De Bergambacht verdedi ging wist zij het soms met kunst en vliegwerk het doel schoon te houden. Bergambacht beperkte zich tot uit vallen. Uit een hiervan belandde de bal tegen de paal, waarna spil C. van Helden, kon weg werken. De strijd werd steeds feller en beide ploegen streden met een grote inzet om een doelpunt, maar het ontbrak aan een af werker. Nadat A. Minne en H. Boerop resp. door M. van Prooyen en D. de Jong waren vervangen, werd Groeneweg steeds sterker. Zo schoot de pas in gevallen D. de Jong tegen de paal, wat rechtsback N. Sleeuwenhoek, uit een voorzet van A. van Vliet, herhaalde. Vier minuten voor tijd viel de be slissing. Na een goede combinatie tus sen D. v.d. Haak en M. van Prooyen kwam de bal bij linkshalf H. de Jong en diens schot was voor doelman Berkhouwer te machtig (1-0). On danks verwoede Bergambacht-Pogin- gen bleef het hierbij. kanshebbers zouden worden. Deze middag bleek G. Mulders van Holland uit Leiden de langste adem te hebben Hij kon 30,48 min. na het startschot reeds de bloemenhulde in ontvangst nemen. Tweede werd v.d. Wansum uit Den I Haag, gevolgd door Th. Stolk en L. 1 Vergeer, beiden uit Gouda. De eerste j Waddinxvener was hier A. de Graaf, I die met een tijd van 34,14 m. een 17e j plaats behaalde. Om half vier waren de ruim 150 1 deelnemers van start gegaan voor hun I 7300 m. prestatieloop, die voerde via I Sniepweg naar de Kanaaldijk, om na I onder de rijkswegbrug door te gaan I over het terrein van de firma Van Berkesteyn naar de Zuidkade en Jan I Dorrekenskade naar de Kanaaldijk en I Sniepweg terug te voeren naar de I finish. Hier was het C. Hoogendoorn van j de organiserende vereniging die als I eerste de finishstreep passeerde en 1 hiervoor zelfs enige wedstrijdlopers 1 was gepasseerd. Twede werd hier B. i Loc uit Rotterdam en 3e Van Leeuwen uit Reeuwijk. Als eerste vrouwelijke 1 deelneemster eindigde A. Gelderblom eveens van AV Waddinxveen. Om half vijf vond de prijsuitreiking I Plaats, die eveneens door de heer Pille I werd verricht. Naast de drie bekers I waren er ook vijftien prijzen in natu- I a. Om vijf uur was iedereen in bezit I van het soms zwaar verdiende herin- I neringslint, voldaan huiswaarts ge- I keerd en konden de organisatoren op I een geslaagde middag terugzien. SPARTA Waddinxveen ging nu helemaal in de verdediging en Bodegraven kon naar hartelust aanvallen. Het kon echter geen gat meer vinden en de Waddinxveners hadden te weinig mankracht in de aanval om nog ge vaarlijk te worden, zodat het 1-2 bleef. SPOCK Baby- en Kleuterverzorging Het onovertroffen gezinsboek. Geb. 22,50 14.30 uur 12.30 uur 12.30 uur 12.30 uur 16.15 uur 10.30 uur 16.15 uur 11.45 uur 12.00 uur ZONDAGVOETBAL Waddinxveen-Nieuwerkerk 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur Groeneweg 2-Moordrecht 2 14.30 uur Soc. Boys 2-WSE 2 14.30 uur Waddinxveen 3-GSV 4 12.00 uur Nieuwerkerk 5-M’kapelle 3 13.15 uur Woerden 3-Waddinxveen 4 12.00 uur Nic. Boys 4-Waddinxveen 5 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 10.00 uur 12.00 uur >4 z Kerkweg 87 - Waddinxveen Telefoon 2264.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2