Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Ontmoetingskerk Dinsdag voor van Koninklijk zilver voor J. H. Brink Vuurwerk voor Krediet gevraagd riolering Zuidkade DE BRON DE BRON Lions Club heeft plan oprichting van atelier annelijke gepensioneerden Kandidatenlijst van Gemeentebelangen in Waddinxveen RAIFFEISENBANK Fm waddinxveen SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN J W* in Centraalgarage Van Loon Zoon k A.van GINKEL Raad bepraat bestuurlijke organisatie 25 25 SIMCA11OO Japanse Kanonslagen Super Vuurpijlen Grote Vuurballen 70 Klappers enz. enz. Reis bureau IHi Lokalen VAKANTIE ’70 Ruilbeurs PER BUS Maak een proefrit bij: PER VLIEGTUIG Specialist Aanvulling tent u van plan met 'akantie naar het buitenland ■aan? De Raiffeisenbank Kt voor u klaar om u snel i ■weg te helpen .Wij 1 worgen uw reisde viezen I uicischeques, maar ook w bagage- en reis - 'ngevallenverzekering tegm uw vakantie bij Raiffeisenbank - regelen alles in één jezoek. Meer inlich ten vindt u in uitgebreide ■chure. Kerkweg207 Waddinxveen tel (01828)4488 Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 45 66 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. Weekblad voor Waddinxveen 24e JAARGANG - Nr. 1282 DONDERDAG 23 APRIL 1970 akantieservice jaar bevrijd!!!!!!! jaar bevrijd!!!!!!! Viert dit feest met van r 64 B Nieuwe Markt 19-27, Gouda, Tel. 01820-15000 WADDINXVEENEr zijn in Waddinxveen ongeveer vijfhonderd gepen sioneerde mannelijke inwoners. Onder hen zijn er ongetwijfeld velen, die met Idat gepensioneerd-zijn een beetje omhoog zitten. Mannen, die de 65 jaar dan wel gepasseerd zijn, maar dit nog lang niet voelen. Ze zijn nog jong en fit genoeg om wat werk in handen te nemen. En ze willen dat ook. Om de ver veling te verdrijven. Om zich een beetje nuttig te voelen. Het is een pro bleem, waarover vele gepensioneerden in het hele land piekeren. De Lions Club Waddinxveen, een groep, die zich op maatschappelijk gebied probeert nuttig te maken, heeft dit vraagstuk bestudeerd en meent hier een oplossing voor te weten. Zij heeft daarom alle mannelijke gepensioneerden met een persoonlijke brief uitgenodigd om dinsdagmiddag 28 april om half drie naar de Ontmoetingskerk te komen om eens vrijuit en duidelijk over dit alles te praten. B. en W. maakten toen al melding van hiet plan voor de bouw van een rioolgemaaltje en de aanleg van een persleiding naar het bestaande riool stelsel aan de Jan Dorrekenskade. Het Ingenieursbureau Drexhage, Sterkenburg, Bodon en Venstra ramen de kosten van deze werken op 90.000. Volgens berekening van de directeur van Openbare Werken zal dit bedrag moeten worden verhoogd tot f 110.000 wegens bijkomende kosten. 7-daagse Rijnreis 235, 10 dg. Garda per trein 280, 5 dg. Parijs f 110,5 dg. Londen f 265,6 dg. Harz f 167,—; 9 dg. Zwarte Woud f 214,—10 dg. Kitzbühl f 275,—. Een greep uit vele honderden mogelijkheden WADDINXVEEN Speeltuinver eniging „De Paddestoel” organiseert zaterdag 25 april om 2 uur een ruil beurs in het clubhuis aan de Lijster besstraat. De bijeenkomst had iets feestelijks omdat de ouders van de 61-jarige ju bilaris de huldiging van hun zoon kon den meemaken. In december van het vorig jaar trok de raad 250.000,— uit voor de aanleg van een riool vanaf het geprojecteerde woonwijkje ten noorden van de St. Victorkerk langs de Mercuriusweg naar een nog te bouwen rioolgemaal. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN In de Waddinx- veense gemeenteraad zal vanavond na de rondvraag een bespreking worden gevoerd over de bestuurlijke organi satie. Dit gebeurt naar aanleiding van de verwarring, die op vele plaatsen is ontstaan door de interpretatie die is gegeven aan de persoonlijke mening van een aantal gemeenten. In de raad zijn hier destijds vragen over gesteld, waarop de burgemeester voorstelde deze kwestie in openbare discussie te brengen wanneer de rap porten van de diverse hierin geïnte resseerde instanties ter beschikking zouden zijn. Dit is nu het geval, zadat men hoopt vanavond mede op basis van deze rapporten tot een vruchtbare wisseling van gedachten te kunnen komen. Vraag vrijblijvend bij ons alle informaties. Wij bieden u alle voor uw reis denkbare service. Tegen zéér lage prijzen bij 15 dg. naar Italiaanse Rivièra f 479, Corsica f 370,—; Majorca f 464,—; Beni- dorm 375,Lissabon f 470,Joego slavië f 418,Rhodos f 495,Tunesië 420,11 dg. Costa Brava f 290, Eikenlaan 54 - leplaan 122 Telefoon 2401 - b.g.g. 4647 Eikenlaan 54 - leplaan 122 Telefoon 2401 - b.g.g. 4647 Dit is het eerste tiental met re serves van de Waddinxveense Schaakvereniging, dat door een 9-1 zege op De IJssel kampioen werd van de derde klasse Rot terdamse Schaakbond en daar door Promoveerde. Eerste rjj: P. Broer en L. Wolfs. Middelste rijv.l.n.r. N. E. Plantfeber, drs W. H. Wientjens, A. Versluis, W. Verstoep, J. van Dort en W. van Oort. Achterste rij: v.l.n.r. A. v.d. Starre, A. van Oort, A. Littooy, G. de Willigen en L. Jongsma. (foto Sjaak Noteboom) Het college wil gelijktijdig met deze werken overgaan tot het aanbrengen van een riool in de sloot aan de zuid zijde van de Burgemeester Troost- straat, het aansluiten van de wonin gen daarop, het dempen van de sloot en het graven van een singel. De kos ten van deze werken worden geraamd op f 180.000,—. WADDINXVEEN De Vereniging Gemeentebelangen heeft haar kandi datenlijst samengesteld voor de ko mende verkiezingen voor de Wad dinxveense gemeenteraad. Lijsttrek ker is de heer J. L. van Heteren, die zitting heeft in de huidige raad. Als tweede kandidaat staat op de lijst drs W. B. Broekhuijsen, die direc teur is van een imPortfirma te Rotter dam. Derde is de heer A. C. v.d. Bosch, medewerker van het plaatselijk zie kenfonds en betrokken bij zwembad- zaken en de sportkeuring. Hij wordt gezien als een vertegenwoordiger, die vooral voor de oud-Waddinxveense bevolking belangrijk is. De overige kandidaten van Gemeen tebelangen zijn: 4. mevrouw A. Kloet- van Dorp, 5 A. H. de Groot, 6. W. H. Moelker, 7. G. G. de Boer en 8. T. Ververs jr. Nadat directeur D. Wolters de vele verdiensten van de heer Brink had gereleveerd en de onderscheiding was uitgereikt sprak de heer G. S. Verhoe ven, bedrijfsleider, namens de colle ga’s, waarbij hij een cadeau aanbood. Ook zijn eigen afdeling kwam met een geschenk, dat werd aangeboden door de heer W. Heerkens. Tenslotte sprak de heer J. Terlouw namens het perso- neelsfonds, dat de jubilaris een fau teuil schonk. Er waren verder veel bloemen. Abonnement: f 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. WADDINXVEEN Het college van B. en W. van Waddinxveen vraagt de gemeenteraad een krediet van 290.000,beschikbaar te stellen wjor het uitvoeren van het tweede gedeelte van het rioleringsplan-Zuidkade. Het voorstel wordt in de raadsvergadering van hedenavond behandeld. kans van slagen, omdat alle deelne mers hierbij zelf belang hebben. Zij geeft ruimere mogelijkheden op het gebied van de belastingen, zij kan onafhankelijk zijn van subsidies en dus van inmenging, waardoor de leiding van het atelier geheel in han den van de leden blijft. Uiteraard zal de Lions Club, wan neer dit nodig is, met raad en daad achter de opzet blijven staan. Op de bijeenkomst van dinsdag 28 april zal professor Roeterink, die in Eindhoven een dergelijk atelier heeft opgericht, de gasten van de Lions Club het een en ander komen vertellen over de mogelijkheden, die een opzet als deze biedt. Prof. Roeterink is een specialist op dit gebied en is zelf al over de 65 jaar: een man, die weet, waarover hij praat. Hoewel de Lions Club naar beste weten alle gepensioneerden persoon lijk heeft uitgenodigd is het iiiet on mogelijk, dat er een paar zijn ver geten. Uiteraard zijn ook deze van harte welkom in de Ontmoetings kerk. Ook mogen de gepensioneerden - zoals vanzelf spreekt - hun echt genotes mee brengen naar deze eer ste bespreking, zodat men later thuis samen de zaak eens kan doorpraten en overdenken. Het gemeentebestuur heeft voor het gepensioneerden-atelier twee lokalen van de noodschool aan de Prins Alexanderstraat beschikbaar gesteld. Herhaalde malen is in de raad de vervuilde toestand van de sloot aan de zuidzijde van de Burgemeester Troost- straat ter sprake gebracht. B. en W. prijzen zich gelukkig, dat nu een af- doende oplossing mogelijk is. WADDINXVEEN De heer J. H. Brink, chef onderhoudsdienst van Leyland Motor Corporation (Neder land) N.V. is vrijdag in de beambten kantine van het bedrijf gehuldigd: hij was die dag veertig jaar in dienst. Bij deze gelegenheid werd hij onderschei den met de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver. De burgemeester van zijn woonplaats Gouda, mr Van Dijke, kwam hem persoonlijk het koninklijk sijver opspelden. Het idee van de Lions Club gaat uit naar de oprichting van een gepen sioneerden-atelier, zoals die elders al bestaan en met veel succes draaien. Op een dergelijk atelier kunnen gepensioneerden een paar dagen in de week werk verrichten, dat in moeilijkheid is aangepast aan hun leeftijd, maar nuttig en noodzakelfjk is. De medewerkers in het atelier gaan dus werk leveren, dat gewoon moet kunnen concurreren met dat van iedere andere werken in de ge wone maatschappij. Zij krijgen hiervoor dan ook een beloning, die als welkome aanvulling van het pensioen bijvoorbeeld kan worden aangewend voor extraatjes, voor een cadeautje, voor een uit-je, voor een verrassing voor een klein kind. Er zijn al industrieën in de naaste omgeving, maar ook van elders, die het volste vertrouwen in zo’n atelier hebben en gaarne met de Waddinx veense gepensioneerden in zee wil len gaan. Het ligt in de opzet, dat het atelier de vorm krijgt van een coöperatie, die door-de gepensioneerden zelf wordt geleid. De Lions Club heeft dus de bedoeling om te helpen de zaak op te zetten en zich daarna te rug te trekken. De Coöperatievorm heeft verschei dene voordelen. Zij biedt een goede Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. In zijn dankwoord, waarin hij alle gulle gevers betrok, vergat de heer Brink niet zijn vreugde uit te spreken over de aanwezigheid van zijn gepen sioneerde oud-collega D. van Vliet uit Waddinxveen, die speciaal voor dit feest even naar het oude honk was teruggekeerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1