Waddinxveen doet kansen Nieuwerkerk vervliegen het kampioenschap missen ames a Jongens T.O.O.S. derde bij nationaal kampioenschap Zevenklappers II behaalt titel aw B'if Sp WSE Ber Voi Damnieuws PV De Sperwer Moerkapelle-zon. S WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLaNDS HART - donderdag 23 april 1970 WEEK Ook de dames van het vierde promoveerden. Zij klommen op naar de tweede klasse en dat was natuurlijk voor Sjaak No- teboom reden om de bovenste foto te maken. Van links naar rechts Wilma den Adel, Yvonne Moons, Paula Versluis, Jenny Ernster, Trude Kerver en aan- PROGRAMMA: Zaterdag 24 april wordt de wedstrijd Be Fair-Rijns- burg gespeeld (dames overgangs klasse) in de Vliegermolen te Voor burg Aanvang 14.30 uur Na een flink kwartier kwam Esto los. Frank Weerdenburg zoefde langs een aantal WSE-ers heen en nam toen met een onverwacht schot doelman Janssen als laatste hindernis (1-0). Tot rust wist WSE verder stand te houden. Maar kort na de hervatting was alle hoop vervlogen, toen Humme uit een hoekschop hard inkogelde (2-0). De hierop volgende WSE-aan- vallen strandden ook nu weer met de regelmaat van de klok op buitenspel. Nadat Weerdenburg bij een vrije schop de lat op zijn weg had gevonden was het weer Humme, die met een keurig schot scoorde (3-0). Kort daar op doelpuntte Geers uit een hoekschop tegen, maar dat betekende alleen het redden van de eer (3-1). De coach van Be Fair had handen vol werk om de dames wat tot rust te brengen, hetgeen tenslotte in de 2e set gelukte. Er werd vooral in de tweede helft goed gespeeld en Be Fair won deze set. Helaas gingen de zenuwen in de derde set de dames weer parten spelen en noch time-out Dit zjjn de wakkere boys van Waddinxveen Al, die zaterdag kampioen werden door een zege op de Be Fair-adsPiranten. WADDINXVEEN In het Geref. Verenigingsgebouw werd de voorlaat ste ronde gespeeld om het damkam pioenschap van de damvereniging Excelsior. De uitslagen waren: Groep 1: T. den Ouden-T. Twigt 0-2; A. Blom-G. v.d. Zijden 0-2; H. Boele- P. Swart 0-2. Groep 2: W. v.d. Heijden- A. A. Rietveld 2-0; A. Zwanenburg-J. de Heer 1-1. Groep 3: F. van Kempen- A. Koster 2-0; B. van Eijk-C. Stolker 2-0; J. Vermeulen-F. van Kempen 0-2. Mas in Wa In de veen den, e uit b.- men t werkt aanta buitel Alz om to te ku eenm; ’voett mooie getog elkaa WA synoc kandi dinxv buitel telijk wedstrijd het Rotterdamse Concordia verslagen met 1-0, een overwinning, die gezien de sPelverhouding een tikje geflatteerd was. Van meet af aan hadden de Rotter dammers een klein overwicht. Meer dan een spetter op de lat werd hier echter niet uit geboren. Een minuut voor rust wist Moerka- pelle zelfs een voorsprong en daarmee - zoals later zou blijken - de zege te pakken. Blaak liet onhandig een bal slippen en van die fout profiteerde Kievit razend snel: voor doelman Van Dommelen hét wist was hij geslagen (1-0). Concordia had ook na rust het beste van het spel en het had bepaald pech toen Blaak in goede positie zijn kogel van de binnenkant van die Paal zag terugketsen. Ook Moerkapelle kreeg nog enige kansen, die echter alle on benut bleven. Zo bleef het bij die 1-0. De volleybal-dames van Be Fair hebben het best gedaan. Zoals deze gratiën van het der de team, die dan wel hun laatste wedstrijd verloren, maar toch promoveerden van de tweede naar de eerste klasse. Zittend van links naar rechts: Hannie Oskam, Sietske Jansen, Riet Hobbel en Joke Schaart. Staan de v.l.n.r. Rebekka Vis, Aria v. d. Berg, coach Jopie de Vries en Ria Boevé. Volkomen verdiend heeft Waddinxveen van Nieuwerkerk gewonnen en hiermede zijn zegetocht voortgezet. In de eerste helft kwam de thuisclub goed voor de dag. Met vlot en aardig spel legde zij de bezoekers hun wil op. Na 17 minuten lanceerde Twigt zijn rechtsbinnen Bras met een uitstekende pass. Dit bracht hem alleen voor doelman Heuvelman en beheerst tikte hij de bal in (1-0). WADDINXVEEN Op 18 april speelde het derde damesteam volleybal Be Fair een beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de 2e klasse, tegen HV ’66 uit Boskoop in de Jan Ligthartzaal te Gouda. Be Fair dat in de competitie en bij een toernooiontmoeting nog nooit van HV ’66 had verloren, was ook nu belust op winst. De Be Fairdames waren echter zeer gespannen en dit kwam vooral tot uiting in de eerste set waarin zeer slecht werd ge serveerd. Ook het opvangen uit de service van de tegenpartij ging te gespan nen met het gevolg dat de ballen meer tegen het plafond vlogen, dan be speelbaar waren. De eerste set werd dan ook gewonnen door HV ’66. AMERSFOORT Tijdens de finale van de Nederlandse kampioenschappen voor verenigingen Turnen, jongens 10-12 jaar, welke zaterdag 18 april in de Amersfoortse Sporthal werden gehouden heeft T.O.O.S. voor een keurige prestatie gezorgd door na spannende strijd een derde plaats uit het vuur te slepen. De jongens Arno Kleiweg, Siem Oskam, Walter de Ruijter en Albert Verweij, hebben o.l.v. C. Lammens op hun eigen wijze luister weten bij te zetten bij het feit dat T.O.O.S. in zijn vijftigste verenigingsjaar het dui zendste lid heeft mogen verwelkomen. Als organi dit als door i bedrij het fe hun v namel daarb aan d doend nietir sonen In de halve finale liet Olympia zich niet meer door Be Fair verras sen en won 2x met 5-15. De finale had een spannend verloop. DVC had steeds een voorsprong en bouwde steeds verder uit en wel tot 12-8. Een time-out gaf Be Fair de juiste rust om terug te komen. Via 13-13 en 14- 14 werd de set met 14-16 gewonnen. In de tweede set liet Be Fair zich niet meer zo in het nauw brengen. Na 0-4 kwam DVC nog eenmaal aan de positieve kant van de score 5-4, maar moest toen afhaken. Regel matig speelde Be Fair door en won -luid aangemoedigd door supporters- met 8-15. Winnaar Be Fair A, tweede DVC (Driebruggen), derde Olympia (Gouda) vierde Be Fair B. ZEVENHUIZEN Nadat het le herenteam, het jongens A-team en het meisjes A-team reeds kampioen wa ren geworden, slaagde het 2e team heren de beslissingswedstrijd tegen Be Fair 3 te winnen en zodoende het kampioenschap in de wacht te slepen en te promoveren naar de 2e klas. Gelet op de resultaten in de kom petitie mocht een spannende strijd verwacht worden: Be Fair met een enorme vechtlust en sterk in de ver dediging, Zevenklappers technisch beter. Zevenklappers had zich door het spelen van een drietal oefenwed strijden terdege op deze wedstrijd voorbereid. Het pakte anders uit. Zevenklap pers won zonder moeite en gedeci deerd met 3-0. In de aanval stond ■Hans van Rooyen op eenzame hoogte, terwijl Jan v.d. Linde en Cees Nobel tot goede prestaties kwamen. In de eerste set ging in het begin gelijk op, Be Fair blokte sterk, ser veerde nauwkeurig. Bij de stand 3-3 kwam Gerard v.d. Wel aan service, hij bracht de stand op 7-3. Zevenklappers kon doordrukken, wat ook in de tweede set lukte, waar bij Be Fair zich niet altijd met de be slissingen van de scheidsrechter kon verenigen. In de derde set trachtte Be Fair door de ballen in het achterveld te plaatsen, de bakens te verzetten. Er waren enige goede reddingen van Ben Meyer. Zevenklappers hield echter het initiatief. Binnen enkele minuten was de stand 9-1. Be Fair gaf zich gewon nen. De mannen van aanvoerder Jan v.d. Wel begroetten dit succes met groot enthousiasme. In het door Radius/MVC georgani seerde toernooi bereikten de dames een vierde nlaats. de heren kwamen Met lege handen is WSE terugge keerd uit Bodegraven, waar het kans loos van Esto verloor. In het begin probeerden de Waddinxveners met de wind in de rug wel een doorbraak te forceren, maar zij trapten steeds weer in dé listig opgezette buïtenspelval. De jongens begonnen allesbehalve veelbelovend. Hun ringoefening was ver beneden hun kunnen en hun to taal van 22,55 pnt. was de laagste score onder de 10 deelnemende ver enigingen. Maar ze vochten terug. Na de lange mat, op welk onderdeel ze met 26,65 pnt. een gedeelde twee de plaats bezetten, waren ze al op geklommen naar de vierde plaats. SV Nijverdal en ODIN, Heemskerk hadden toen al een onbereikbare voorsprong opgebouwd van 3,65, resp. 2,50 pnt., maar de achterstand op DIO, Oosterwolde van 1, 75 pnt. leek overbrugbaar. De voorsprong op de rest van de concurrentie was zo klein dat ze slechts in tienden van punten kon worden uitgedrukt. Wel, ze hebben D.I.O. gepakt. Met 26,30 pnt op de brug (verreweg de beste ploeg in het land op dit onder deel) 26,85 pnt voor de paardesprong (3e plaats) en een lichte terugvaï op rek met een vijfde plaats (24,20 pnt.) bracht T.O.O.S. zijn totaal op 126,55 pnt, waarmee het de derde plaats veroverde, achter S.V. Nijver dal met 129,85 pnt en O.D.I.N.. Heemskerk 129,45 pnt. De achterstand op D.I.O. werd omgezet in een voorsprong van 0,8 pnt., terwijl ze hun overwinnaars in de districtswedstrijden in Rotterdam van enige weken geleden, W.I.K. uit Den Haag, met 125.20 pnt. ruim ach ter zich lieten Lof verdient zeker de trainer van de ploeg de heer C. Lammens. Hij was het die onverdroten zijn jongens technisch en mentaal naar deze top prestatie heeft geleid. Hij zei dat het moeilijk zal zijn volgend jaar een zelfde prestatie te leveren, enerzijds omdat de concurrentie enorm is, an derzijds omdat de ploeg om leeftijds- redenen uiteenvalt en daarom nieu we turners moeten worden opgeleid. Tenslotte volharde de heer N. Bon- tebal, erevoorzitter van T.O.O.S. èn van de Goudse Turnkring, dat in de 50 jaar dat hij zich bezig houdt met de turnsport, bij T.O.O.S. een derge lijke prestatie nog niet geleverd was en dat deze in de Goudse Turnkring slechts werd overtroffen door de grote kampioene Ria van Velsen van Hercules Bodegraven. De waarde van de verrichting kan niet in een beter licht worden geplaatst! De volledige uitslag was (met tus-' sen haakjes de waardering voor lan ge mat, ringen, rek, brug en sprong). S.V. Nijverdal (27,45; 25,40; 24,55; 25,35; 27,10) 129,85; O.D.I.N., Heems kerk (26,10; 25,60; 25,60; 25,25; 26,90) 129,45; TO.O.S. Waddinxveen 26,65; 24,55; 24,20; 26,30; 26,85) 126,55; D.I.O. Oosterwolde, 125,75; W.I.K., Den Haag 125,20; K.D.O., Amsterdam 124, 65; Hellas, Tiel 122,55; Sportclub Delfzijl 122,45; Vlugheid en Kracht, Uden 121,95 en Hercules, Zwolle 119, 45. Zo er een individueel klassement zou zijn op gesteld zou Siem Oskam (T.O.O.S.) met 43,85 pnt de derde plaats hebben bezet, na R. J. Sielcken (44,35 pnt.) en H. Hoogers (43,95 pnt.) beide van S.V. Nijverdal. WADDINXVEEN Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht Baarle Nassau. Afstand 70 km. Gelost om 9 uur met matige Z.W. wind. In con cours 437 duiven. Aankomst eerste duif 10.03.20, laatste 10.20.05. Snelheid eerste 1110,63 m per min., laatste duif 868,26 m. J. Pellekooren 1 9 24 35; H. v.d. Willik 2 15 28 41 70 83 105; L. de Bruyn 3 8 23 36 64 66 103; Gebr. Metselaar 4 5 10 12 16 18 26 30 32 65 75 81; P. Vink 6 13 85 94; C. Hofman 7 11 33 71 86 95 97; W. Breedijk 14 40 99; W. Heuvelman 17 63 109; N. L. v.d. Zijden 19 49; A. d. Bruin 20 38 69 98; A. Bonefaas 21, 59, 92; M Vink 22, 58 89; Kok-van Koppen 25 96; N. van Vliet 27 34 50; P. Metselaar 29 72; Gebr. van Kempen 31 43 68 77 104; J. C. Koren 37 39 67 87 90; Toor en Zn 42 62; T. H. Twigt 44 74; L. Slootjes 45 101; W. Berkensteyn 46 93; F. Rip 47 56 106; P. Bonefaas 48 80; J. Versloot 51 54 60 82 88; E. J. de Jong 52 61 91 102; H. van Dijk 53 55 107 108; C. A. Bode 57 73; T. den Ouden 76 100; P Steenland 78 84; D. Verkade 79. Toe schap Salop Toe ireja -^ang; üj no „Ik loeft aten. „Ik lien j Ale ür vo ’ij ha „Ik ei Di „Da k be^ lat ik „Or *nder angsi >,To rerge: taat i „Al rbdré Be Fair werd genoteerd. Natuurlijk moest Be Fair meer tegenstand on dervinden van de kampioenen en de volgende drie sets gingen met winst naar Syrena. Be Fair kan terug zien op de beste wedstrijd van het sei zoen, vooral door een volledige inzet van het gehele team. Uitslag: 15-2; 10- 15; 9-15; 11-15. Zaterdag 11 april werd een toer nooi voor meisjes gespeeld. HV ’66- DVC werd de eerste wedstrijd. HV ’66 begon de eerste set goed en bleef DVC steeds voor, totdat laatstge noemd team de juiste combinatie vond en zich langs HV ’66 sloeg. 11- 15. De tweede set werd eveneens door DVC gewonnen 5-15. Hierna traden Olympia en Be Fair B tegen elkaar aan. Olympia kwam uit met een team dat voor het grootste ge deelte al competitie en zelfs selec tiewedstrijden gespeeld had. De Be Fair B meisjes hebben vrijwel geen competitie-ervaring. Zij wonnen de eerste set door hun enthousiasme met 15-12. Het gewaarschuwde Olym pia nam in de 2e set geen risico en won met 7-15. HV ’66-Be Fair A werd door Be Fair A met 10-15 en 8-15 ge wonnen. DVC-Olympia eindigde in gelijkspel, setstanden 13-15; 15-10. Be Fair B tegen Be Fair A werd dui delijk door het A team gewonnen, Na verscheidene goede kansen te hebben laten liggen kwam Waddinx veen toch op 2-0. In de 35e minuut maakte een Nieuwerkerkse verdedi ger hands binnen het strafschopge bied en de toegekende strafschop werd hard door Schouten ingescho ten. Nieuwerkerk kwam tot zegge en schrijve op één redelijke kans. Uit een hoekschop van links kwam de bal precies voor de voeten van rechts buiten Hoogendoorn, die de bal met een op zijn pantoffel nam en deze hard op het doel joeg. Met een on gelooflijke reactie tikte de uitstekend keepende doelman De Joode de bal tegen de lat. Na de rust was het spel van minder gehalte en was Nieuwerkerk iets meer in de aanval. De strijd werd vaak harder, maar de scheidsrechter hield zijn hoofd koel en trad goed op. In de vierde minuut al verkleinde linksbinnen De Jong de achterstand. Met een prachtig schot gaf hij doel man De Joode geen schijn van kans 2-1. Nieuwerkerk probeerde met vaak te hard spel de stand in evenwicht te brengen, maar de Waddinxveense defensie hield alles goed dicht. Zelf kregen de Waddinxveners nog en kele reëele kansen, maar de schoten gingen net naast. Even voor het einde trof Nieuwerkerk met een boogbal de bovenlat nog, maar verder kwam het niet en hiermee zag het zijn klei ne kampioenskansen in rook vervlie gen. Moerkapelle heeft in een sportieve In de vierde set stond Be Fair aan vankelijk achter doch na een speel- ster-wissel kon Be Fair de strijd weer aan en mede door een zeer goede service van deze wisselspeelster, Riet Hobbel, won Be Fair de vierde set. De vijfde set nu, moest de beslis sing brengen. Jammergenoeg werd deze set echter een herhaling van de eerste en de HV-dames waren dan ook beslist de meerderen en gingen met het kampioenschap naar Bos koop. Hetgeen niet wegnam dat Be Fair 3 van de 2de naar de 1ste klas promoveerde. Eveneens in de Jan Ligthartzaal te Gouda speelde het derde heren team van Be Fair een beslissings wedstrijd om het kampioenschap van de derde klasse tegen de Zevenklap pers uit Zevenhuizen. In een korte strijd moesten de Be Fair heren hun meerdere erkennen in de vooral technisch beter spelende Zevenklap pers. Uitslag: 15-5; 15-7; 15-6. Het tweede damesteam speelde in de Staringlaanzaal een promotie wedstrijd tegen G.V.C. uit Delft. Al direct na het begin van de wedstrijd was Be Fair duidelijk de betere ploeg. Doordat Be Fair nauwelijks enige tegenstand ondervond konden de dames rustig opbouwend en volledig in het systeem spelend aan een 3-0 overwinning bouwen. Einduitslag: 15-9; 15-3; 15-7. Direkt daarna speelde het eerste damesteam voor het eerst in dit si- zoen thuis in de Staringlaan tegen het op de bovenste plaats genoteer de Syrena uit Den Haag. Voorheen speelden de Be Fairdames hun thuis wedstrijden wegens onvoldoende accomodatie in Waddinxveen, in de sporthal „De Springers” te Gouda, hetgeen voor de dames altijd als „uit” ervaren werd. Mede hierdoor waren de dames van plan deze eerste thuiswedstrijd goed spel te leveren. De eerste set loog hier niet om en de verrassende uitslag van 15-2 in het voordeel van Gaar geven het be Ik sta bij nac balleni zo nu wordt schrev Al j; selijke Waddi norma gen, ni Er z een vc brengt zoeker binati) fronse gaan, maar en no; meer. 5-15 en 4-15. Door deze resultaten plaatsten Be Fair B en Olympia zich voor de halve, DVC en Be Fair A voor de finale. Sb toe en won. ^0; goed voor de dag door als tweede te eindigen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 6