Lezers Schrijven Parkeerterrein bij Tweede Bloksweg Kapellevliegers Gravin Tsarina en Raadsvergadering in Waddinxveen Afscheidsreceptie gemeentesecretaris Sri. Kruiswoordraadsel FOTO SMAK NOTEBOOM Brugwinkeliers ingenomen met opening tunnel Meisje plm. 17 a 18 jaar Post tijdens feestdagen Voetballen in Sportweek "W o Nr. 2108 E J5 J EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! door Valentina L nellen AGENDA Beroep uitgebracht te IfEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLaNDS HART - donderdag 23 april 1970 12 1 3 5 6 8 9 7 4 10 1 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 23 22 24 29 30 34 39 40 44 49 53 24 Wij zoeken een Wordt vervolgd Passage 143 - Tel. 01828-2477 - W’veen. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. i B e r i i WADDINXVEEN De generale synode van de Hervormde Kerk heeft kandidaat drs. W. S. Cuperus te Wad dinxveen beroepen tot Predikant voor buitengewone werkzaamheden (gees telijke verzorgjfl^y^jgsmacht) n is Voor alle schoolkinderen organise ren zij een kleurplaatwedstrijd, waar aan een zegeltjesactie is verbonden. Voor de winnaars zijn prijzen met een totale waarde van vierhonderd gulden beschikbaar. s n g J 0 P e voor afwisselend werk, tevens winkel Woensdagmiddag en zaterdagmiddag vrij. »t n Is de rle 1 9 wi ste eid uif L. J. Beider jr. 1 9 17 35 46 48; G. Koole 2 3 6 8 24 32 41 51 61; S. Ver hagen 4 31 45 54; W. Meijer 5 11 18 26 56; T. Lamens 7 37 49 55 59; C. Hofman 10 14 20 60; D. C. den Hertog 12 36; D. Verbeek 13 22 25 29; J. den Oude 15 21 27; B. Hertog 16 33 39; J. v.d. Linde 19 23 38 42; J. M. v.d. Eijk 28; W. Huizin ga 30 43; L. Beider 34 40 62; G. Duive- steijn 44 50; C. Zweere 47 58; A. Uit- tenbroek 52 53 57. d 8 n n it lik 23 i 12 85 W. 63 uin M- 96; 29 .04; Zn 5 45 47 .oot 91 A. P ■n ie et e- is ig le in m er :t e s- n- 5; s- 0) 5; O. m '4, ib it, L9, nt m de en 95 WADDINXVEEN In de zitting van de Waddinxveense gemeenteraad komt vanavond een voorstel van het college van B. en W. ter tafel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een parkeerterrein nabij de Tweede Bloksweg. De kosten hiervan worden geraamd op 96.000,-. MOERKAPELLE De eerste wed strijd van het nieuwe seizoen waaraan de postduiven van de „Kapellevlie gers” deelnamen ging vanuit Tilburg over een afstand van 65 km. De snelste duif legde deze afstand af in 1097 me ter per minuut af, de minst snelste duif deed hier 930 meter Per minuut over. Zij werden gelost om 11.30 uur. De eerste duif arriveerde om 12.29 uur de laatste om 12.39 uur. De prijzen werden behaald door: WADDINXVEEN Dr. Eijsink, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, zal morgen, vrijdagochtend, om 11 uur de tunnelverbinding tussen de Zuidkade en de Nesse in Waddinx- veen officieel in gebruik stellen. Dit betekent een belangrijke positiever betering voor de winkeliers van het koopcentrum „De Brug”, die hun vreugde hierover niet onder stoelen of banken zullen steken. 11. Voorstel tot wijziging van de salarisverordening 12. Begrotingswijzigingen; 13. Rondvraag; 14. Bespreking omtrent bestuurlijke organisatie. „Ik wist niet dat mijn plannen u zouden interesseren, Kolonel,” antwoordde Alexandreja. Zij zette haar paard aan tot een regelmatige draf, hopend dat Natasja haar niet te ver vooruit zou rijden. „Heeft de majoor voorbereidingen getroffen voor uw en Natasja’s vertrek naar Peterhof wanneer hij daar aankomt?” „Nee. Waarom?” „Dat is vreemd. Hij zal daar verscheidene maanden blijven en in het verleden is Natas ja altijd met hem meegegaan,” zei Dmitri. „En hij heeft Luitenant Bruck ner ook in St. Petersburg achtergelaten - het lijkt wel of hij probeert die twee weer samen te brengen. Ik ver trouw het niet.” „U vergist u. Het is louter toeval. Bovendien, wat kan er gebeuren? Wij gaan morgen ochtend weg en aan het eind van de week zijn we in Bratz. Niemand zal onze afwezigheid opmerken, want men zal denken dat we besloten zijn toch met de majoor mee te gaan.” Dmitri fronste. Het klonk eenvoudig genoeg - te een voudig. „Vanmiddag escorteer ik de groothertogin naar Pe terhof, zoals u weet. Ik zou daarna terug kunnen komen en met enkele van mijn mannen een gedeelte van de weg met u meerijden.” Dmitri beantwoorde Alexandreja’s onderzoekende blik met kalmte. Het interesseerde hem niet of zij zijn motieven wantrouwde, als zij zijn voorstel maar aan nam. Majoor Krylenko’s optreden was niet alleen vreemd maar ook verontrustend. Alexandreja onderdrukte meedogenloos haar ver langen op zijn aanbod in te gaan. „Het spijt me, maar ik kan uw aanbod niet aannemen, Kolonel Varanow,” zei ze vlak. „U zoudt natuurlijk een hoge prijs eisen voor zulk een dienst - een hoger prijs dan ik bereid ben te betalen.” Zij gaf haar paard de sporen en snelde hem vooruit, opdat hij haar tranen in haar ogen niet zou zien. De rest van de weg bleef zij naast haar zuster rijden. Aan de rand van de stad nam André Bruckner af scheid van hen en ging langs een andere weg verder. Bij de deur van haar huis bleef Natasja staan om Dmitri voor zijn geleide te bedanken, maar Alexandreja liep direct door naar binnen. „Wat heb je gezegd om haar zo van streek te maken?” vroeg zij „Ik had niet gemerkt dat ze van streek was,” ant woordde Dmitri droog. „Je zuster heeft zichzelf buiten gewoon in bedwang.” De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend zijn, komen voor plaat sing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzen dingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. WADDINXVEEN De Gemeente raad van Waddinxveen komt van avond om 8 uur bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststellingvandenotulenvan.de vergaderingen van 29 januari en 19 februari 1970; 2. Mededelingen en ingekomen stukken; 3. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een crediet voor het rioleringsplan Zuidkade (2e deel) 4. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling voor de drinkwatervoorziening in de 1 Rijn- en Gouwestreek; 5. Voorstel tot herziening van grond en bouwvoorschotten c.a. voor 1 woningwetwoningen; I 6. Voorstel tot het verlenen van I bouw- en grondvoorschotten en I tot verkoop van grond aan de I woningbouwvereniging I „Waddinxveen”; I 7. Voorstel tot het vaststellen van de I vergoedingen voor hiet brand- I weerpersoneel; 18. Voorstel tot het beschikbaarstellen B van een crediet voor de aanleg van B een parkeerterrein nabij de R Tweede Bloksweg; 19. Voorstel tot aankoop van de B percelen Noordkade 23, 25 en 27 B. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenaren Reglement: ZEVENHUIZEN De bevolking van Zevenhuizen kan tijdens een receptie in Hotel Vos op dinsdagavond 28 april van half negen af afscheid nemen van gemeentesecretaris A. Gjjsenbergh, die na ruim 44 dienstjaren, waarvan 30 als secretaris, per 1 mei met pen sioen gaat. Op deze receptie, die wordt aange boden door het gemeentebestuur, zal het geschenk worden overhandigd, waarvoor in de afgelopen dagen de bevolking haar bijdrage heeft kunnen geven. De ouderen kunnen meedoen aan een letterwedstrijd, waarbij zij een slagzin moeten vormen uit de letters, die in de in dit blad geplaatste Brug- advertenties zijn verborgen. Hiervoor worden een prijs van f 100.-, een van 50.- en tien van 10.- uitgeloofd. Een groep leerlingen van de huishoudschool „De Rank” was vorige week op bezoek in het raadhuis om eens te zien en te horen hoe zo’n gemeente als Waddinxveen nu draaiende wordt gehouden. Daarbij bezich tigden ze ook de gemeentelijke drukkerij. (foto Sjaak Noteboom) (kindertaal): 41 en (afk.); 42 uitroep; 43 vlaskam; Verticaal 1 vierendeel; 2 voedsel; 3 punt bij het cricketspel; 4 gegraven water scheiding; 5 langstaartige Zuid- amerikaanse papegaai; 6 muziek instrument; 7 lidwoord; 8 tijdvak van 100 jaren; 9 onderzoek naar de waarde van iets; 13 vogel; 15 harde delfstof; 16 gedroogd vruchtvlees van de kokosnoot; 18 alcoholische drank; 20 zoete lek kernij; 22 hamer waarmee men een stempel in hout slaat; 25 stij ging van de waterstand: 26 mu zieknoot’ 27 lofdicht: 30 viervoe tig trekdier; 33 kleine groep van uitgelezenen; 34 geheel gevuld; 36 plaats op de Veluwe; 38 pluis op wollen stoffen; 39 graafwerk- tuig; 45 boom; 46 stad in Frank rijk; 47 kluchtig persoon; 48 ge vangenis (Bargoens); 49 stad in Duitsland; 51 noordwest (afk.); 53 wijfje van de hond; 54 loop baan voor paarden in het circus; 56 rangtelwoord; 57 vorm van be lasting uit vroegere jaren; 59 schreeuw; 61 rijksdaalder (spreek taal); 64 Ned omroepvereniging (afk.); 66 schaakterm; 68 water koud; 69 rekenkundig vraagstuk. Maar waar blijven nu de werkelijk in Waddinxveen woonachtige burgers. In de afgelopen 10 jaar is Waddinx veen een echte forensenplaats gewor den, een plaats dus waar mensen van uit b.v. Gouda, Den Haag etc. zijn ko men wonen, die niet in Waddinxveen werken. Ik schat dat wel 70% van het aantal inwoners van Waddinxveen buiten deze gemeente werkzaam is. Alzo wil ik een lans breken voor hen om toch in de sportweek aktief bezig te kunnen zijn. En daar voetbal nu eenmaal de hoofdschotel vormt, dus 'voetballend’. Want wat is eigenlijk mooier dan import en geboren resp. getogen Waddinxveners tegen en met elkaar op het sportveld bezig te zien. (Dit stuk heeft eerder gestaan in „De Voltreffer”, het clubblad van voetbal vereniging W.S.E. De door de schrijver verwachte reactie van het Sportweek- comité bleef uit. De Voltreffer-redac- tie verzocht ons om via publicatie in deze rubriek de in dit stuk ontwikkel de gedachte in bredere kring bekend heid te geven. Redaktie). DEN HAAG In de periode tussen 29 april en 8 mei komt kort na elkaar een aantal feestdagen voor, waarop de Postdienst zal worden uitgevoerd als op zondag. Op donderdag 30 april (Koninginne dag), dinsdag 5 mei (Nationale Feest dag) en donderdag 7 mei (Hemel vaartsdag zal er geen vervoer en geen bestelling van post Plaatshebben. Hoewel verschillende bedrijven en instanties op de tussenliggende werk dagen, namelijk op vrijdag 1 (eventu eel zaterdag 2 mei, maandag 4, woens dag 6 en vrijdag 8 mei (eventueel za terdag 9 mei) de poorten sluiten, zodat hun personeel door het opnemen van snipperdagen vrij kan zijn, zal de PTT op deze dagen enkele vervoersmaat- regelen nemen, waardoor de doorstro ming van de zeker nog in ruime mate ter verzending aangenomen post zo veel mogelijk wordt bevorderd. Zo zal in de nachten van 29 op 30 april, van 4 op 5 mei en van 6 op 7 mei (derhalve in de nacht vóór de feest dagen) voor het vervoer van de post gebruik worden gemaakt van de nacht posttreinen. Hierdoor kan alle corres pondentie die op de dag vóór de feest dag ter Post is bezorgd in de bestelling van de werkdag na de feestdag wor den opgenomen. Dat is ’n afwijking van de normale regeling, waarbij in de nachten vóór en na een in de werkweek vallende feestdag geen post vervoer plaats heeft. Omdat op de feestdagen geen bestelling wordt uitgevoerd, kunnen de werkzaamheden in de treinen tij dens het nachtvervoer, voorafgaand aan die dagen, worden beperkt. Ten slotte houdt deze regeling (nacht- posttreinen in de nacht vóór de feest dag) nog in, dat het vervoersnet in de vroege ochtend na de feestdag, bekend als het maandagochtendnet, niet be hoeft te worden ingelegd. Schouwburg: Do. 8.15 u., Za. 3-7-9.15 u., Zo. 3-7-9.15 u., Ma., Di. en Wo. 8.15 u.: „Mayerling” (14 jr). Reunie: Do., Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „Commandos” (14 jr). Zo. 7-9 u., Di., Wo. 8.15 u.: „De vrouw en de ero tiek” (18 jr). Thalia: Vr., Ma., Di., Wo. 7.30 u„ Za. 2.30-7.30 u., Zo. 3-7.30 u.: „Ben-Hur” (14 jr). Het terrein moet komen te liggen aan de parallelweg langs en ten wes ten van de Tweede Bloksweg tegen over de Vijverlaan. Het gaat plaats bieden aan 78 per sonenauto’s en 12 vrachtwagens. Wan neer het in de toekomst noodzakelijk mocht blijken een Parkeerverbod voor de Sniepweg vast te stelleen zullen de ongeveer zeventig personenauto’s, die daar regelmatig worden geparkeerd, een uitwijkmogelijkheid hebben. Bo vendien schept de aanleg van het par keerterrein de mogelijkheid om vrachtwagens, die nu in de diverse woonstraten worden geparkeerd, daar heen te verwijzen. aten.” I >Jk moet mijn orders gehoorzamen, Gravin. Boven pen is Madame de Veaux in goede handen.” Alexandreja bloosde, dat zij zich zo had blootgegeven. k volgde een pijnlijke stilte en zij voegde zich weer p haar zustur en Luitenant Bruckner. I Jk dacht dat je met de tsaar naar Kronstadt ging?” r1 Dmitri met een vragende blik op André. L ,Lat was ook zo, maar op het laatste ogenblik kreeg L .,vel 111 de stad te bliiven-” André glimlachte. „Niet pt ik het erg vind. Het maakt alles veel eenvoudiger.” L^nze Plannen zullen de kolonel niet interesseren,” Pderbrak Alexandreja hem haastig. Maar Dmitri’s be- pgstelling was al gewekt. I »Toch wel. Ben je van plan de dames naar Bratz te Lfg*ejellen’ dwaze jongen?” vroeg hij. „Op desertie I a« de doodstraf, zelfs voor Holsteiners.” l’Als ik hier blijf wordt ik ook gedood,” antwoordde E°t*re. „Ik ben soldaat. Al die moorden en intriges Toen Madeline de Veaux en de rest van het gezel- Wiap verschenen, riep zij hen toe haar te volgen en >sloppeerde weg. Toen de groep ruiters hen passeerde, voelde Alexan- een paar ogen met onverholen haat op zich rusten -Agzaam zocht haar blik Dmitri’s gezicht. Wat wilde nog met haar, als hij zo’n mooie maitresse had? „Ik heb geen escorte nodig, Kolonel Varanow. U 1(teft echt niet voor mij uw vrienden in de steek te Vandaar mijn oProep: Schaf het be drijfsvoetbal af, maar organiseer een straten- resp. wij ken voetbal. Zodoen de komen alle in Waddinxveen woon achtige Personen aan hun trekken incl. de oudere scholieren en studen ten, zowel aktief als passief. Ik hoop dat dit stukje onderwerp van gesprek zal worden voor de organisatoren van de sportweek en ik verwacht van hen dan ook een reaktie. A. A. S. VAN VLIET. Gaarne zou ik bij dezen uiting willen geven aan mijn mening wat betreft het bedrijfsvoetbal in de sportweek. Ik sta hierin echter niet alleen, want bij nadere informatie bij diverse voet ballende Plaatsgenoten, en wanneer ik zo nu en dan mijn oor te luisteren leg, wordt mijn mening ten volle onder schreven. Al jarenlang wordt er in de plaat selijke sportweek gevoetbald via de Waddinxveense bedrijven. Daar is normaal gesproken geen bezwaar te gen, maar wat gebeurt er o.m.: Er zijn te weinig ondernemingen die een volledig elftal Op de been kunnen brengen. Men moet dus kombinaties zoeken. Maar men verkrijgt nu kom binaties waar men zelfs wenkbrauwen fronsend niet zomaar aan voorbij kan gaan, b.v. er is een agrarisch elftal maar daarnaast een banken-, boeren en nog iets elftal, en zo zijn er nog meer. Als ik het streven van de sportweek - organisatoren goed begrijp dan luidt dit als volgt: „Een sportweek voor en door Waddinxveners”. Maar met het bedrijfsvoetbal gaat men voorbij aan het feit dat de plaatselijke bedrijven hun werknemers betrekken uit voor namelijk omliggende plaatsen (of ver daarbuiten). Hierbij denk ik vooral aan de grootste ondernemingen. Zo doende spelen er een zeer groot aantal niet in Waddinxveen woonachtige per sonen mee in deze sportweek. Horizontaal 1 nauwe opening; 4 vlakke streek opzij v.h. hoofd; 7 zoogdier; 10 bundeltje bijeengebonden bloe men; 11 denkbeeld, gedachte; 12 slotwoord van gebeden; 14 stad in Japan; 17 kokertje van zacht me taal; 19 snelle loop; 20 insekt; 21 hectogram; 23 heldere kleur; voorzetsel; 25 tak van sport; 28 boom; 29 boom; 31 alvorens; 32 bloedvat; 35 plaats in Drente; 37 orgaan v.e. wesp; 40 grootvader dergelijke boom; 44 47 schuine balk v.e. dak; 49 afscheidsgroet: 50 zijrivier van de Donau; 52 overblijvend teken van vlekken in ’n stof; 54 maat voor het arbeidsvermogen van machines (afk.); 55 streen schuimend water dat een varend schip achterlaat; 58 eerstkomend (afk.); 60 Europeaan; 62 troef kaart bij diverse kaartsnelen; 63 aanmatigende, hooghartige hou ding: 64 afgelegen: 65 vogel; 67 lange stok v.e. vogelaar: 69 brandvrije kluis; 70 zuivelnro- dukt; 71 Europeaan: 72 inrich ting voor het drogen van mout: 73 schuinte v e spoorbaan; 74 ka meraad, makker. Onder de inzenders van de goede oplossing worden twee boekenbonnen verloot ter waarde van resp. 7,50 en f 5,Inzendingen tot uiterlijk 8 mei a.s. staan mij tegen. Ik ben bereid te vechten - en te ster ven, maar voor een goede zaak, niet voor een onverant woordelijke krankzinnige.” „Krylenko zal je achtervolgen,” zei Dmitri ernstig. Deze man had verraad gepleegd jegens de tsaar en nu wilde hij ook nog desertie aan zijn misdaden toevoegen - alleen uit liefde voor een vrouw. Dat kon nooit goed aflopen, ook niet voor Alexandreja. Door hem te helpen bracht zij haar eigen leven in gevaar. „Zou je er niet nog eens over nadenken? Denk aan je positie en die van Natas ja en de gravin. Ik bezweer je, terwille van jullie allemaal, je tegenstander niet te onderschatten.” Alexandreja keek hem verontrust aan. „In Bratz zullen we veilig zijn,” verzekerde zij hem. „Maar u moet er eerst komen.” „Dmitri, je bederft onze ochtend,” protesteerde Na tasja. Haar laatste angst was verdwenen, toen Vladimir die ochtend vertrok. Als hij veilig in Kronstadt was, kon er niets misgaan. „Rijd met mij vooruit, Gravin. Wij moeten praten,” zei Dmitri koud. Alexandreja stond op het punt te weigeren, geërgerd door zijn autoritaire toon. Maar haar zuster lachte en greep André’s arm. „Maak je maar niet bezogrd Dmitri, we laten je met haar alleen. Wij rijden wel vooruit Alexa.” „U was van plan weg te gaan, zonder het mij te zeg gen,” beschuldigde Dmitri haar zodra zij alleen waren. „Ze heeft, net als jij, geleerd niet te laten merken wat er in haar omgaat. Natasja keek in zijn knappe gezicht. Jk ben blij dat ze hier weggaat. Jij bent niet de goede man voor haar. „Wat was hij voor iemand - die minnaar van haar?” „Voor een eenzame vrouw als zij, was hij alles wat zjj zich ooit had gedroomd. Zij zouden trouwen, maar hij is nooit haar minnaar geweest. Geen enkele man heeft mijn zuster nog bezeten, Dmitri.” Abrupt wendde zij haar paard en reed weg. Terwijl hij haar met een sombere blik nakeek kwam, uit een smalle steeg tussen twee huizen, waar zij had staan wachten en spieden, Madeline tevoorschijn rijden. Een blik op Dmitri’s gezicht was voldoende om haar duidelijk te maken dat zij niet welkom was. „Ik dacht dat je naar huis was gegaan,” zei hij bars. „Ik wou jou en je gravinnetje wel eens van naderbij gadeslaan.” Madeline’s gezicht was vertrokken van ja loezie. „Ze is je maitresse, dat kan iedereen zien op de manier waarop je naar haar kijkt.” „Houd je mond. Je weet niet waar je het over hebt.” „Je hebt tegen me gelogen. Mon Dieu, en dan të be denken dat ik dacht dat zij je had afgewezen. Alsof je dat ooit van een vrouw zou nemen.” Madeline was bui ten zichzelf van woede. „Je stelt je aan als een verwend kind dat zijn zin niet krijgt,” zei Dmitri ijzig. „Ga nog maar een eindje rijden, tot je je weer kunt beheersen. Ik heb geen zin met je te praten.” Met trillende lippen staarde zij naar zijn woedende gezicht. Op dat ogenblik dacht zij niet aan zij bruik baarheid als bron van informatie. Hij had dat provin- ciaaltje met haar rode wangen de voorkeur gegeven boven haar. Dat zou zij hem betaald zetten. Met grote inspanning hield zij de stroom van boosaardige woor den die haar naar de lippen stegen in. Hij was een te gevaarlijke tegenstander om in een ogenblik van woede aan te vallen. Maar met Gravin Alexandrej a Romanova lagen de zaken anders. „Kom je vanavond terug naar Sint Petersburg? Zij probeerde het als een uitnodiging te doen klinken. „Nee. Ik blijf vannacht in Peterhof. Misschien over een dag of twee.” „En ik zal zorgen dat je vergeet dat zjj ooit heeft be staan,” beloofde Madeline. 25 26 27 31 33 32 36 37 38 42 43 45 46 48 50 52 56 55 57 58 58 61 62 63 60 64 67 66 65 68 69 70 73 72 Lx-

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7