Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Raad Waddinxveen: gemeenten van nader in Van der Hooft Ridder Orde van Oranje-Nassau Bevrijdingsmarkt zijn gesloten „Samengaan studie Pony-jeugdconcours op Hemelvaartsdag GPV doet mee aan verkiezingen Canadese bevrijder hij herdenking nemen” II ■Hl Winkelsluiting feestdagen Gedood onder vallende boom Laat uw auto thuis tijdens feestdagen II M Historisch Straatmaker Koninginnedag 30 april Bevrijdingsdag 5 mei en Hemelvaartsdag 7 mei Gouden huwelijk Onderzoek Streekgewest „Grote broer” Mi Weekblad voor Waddinxveen 24e JAARGANG - Nr. 1283 WOENSDAG 29 APRIL 1970 De kantoren van onderstaande banken zullen op WADDINXVEEN Op Koningin nedag, donderdag 30 april, zullen alle winkels na 12.30 uur gesloten zijn. Op Bevrijdingsdag dinsdag 5 mei zijn de winkels de gehele dag gesloten. Hier staat tegenover dat zij woensdag 6 mei de gehele dag open zijn. Alleen de heer Huizer zette zich af. Hij noemde de zelfstandigheid van de gemeenten een landsbelang en wilde niet ingrijpen in wat historisch ge groeid is. „Als de gemeente het niet aankan is een gemeenschappelijke re geling mogelijk. Onze zelfstandigheid is nog niet in geding.” WADDINXVEEN Pony-ruiters uit het gehele land zullen op donder dag 7 mei (Hemelvaartsdag) deelne men aan het Pony-jeugd-concours, dat de Stichting Ruiterconcours Waddinx veen dan voor de vijfde maal organi seert op de terreinen van de manege De Reigersburgh aan de Piasweg in Waddinxveen. Ook in Moerkapelle kwam een ko ninklijke onderscheiding terecht. Hier werd de heer A. van der Knijff, voor zitter van het bestuur van de christe lijke Rehobothschool begiftigd met de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver. Algemene Bank Nederland, Kerkweg 224, Amsterdam-Rotterdam Bank, Kerkweg 151, Coöp. Raiffeisenbank, Oranjelaan 40-42, Coöp. Raiffeisenbank, Kon. Wilhelminaplein 38, Nutsspaarbank, Kanaalstraat 9. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Burgemeester Van der Hooft ver zocht de raad tenslotte zijn nota en de verstrekte rapporten van de politieke partijen nog eens goed te bestuderen en dan met schriftelijke conclusies te komen om aan de hand daarvan in de naaste toekomst een vruchtbaar debat te houden. WADDINXVEEN Op vrijdag 8 mei organiseert de reklamecommissie Markt een feestelijke marktdag met muziek en attracties. Aan het kopend publiek zullen honderden waardebon nen worden uitgereikt, met als extra een drietal waardevolle hoofdprijzen. Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen f 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. ZEVENHUIZEN Tot straatmaker- gemeentewerkman is m.i.v. 1 mei a.s. benoemd op arbeidscontract de heer T. Zijlstra, Noordeinde 39, alhier. WADDINXVEEN Voor het eerst gaat het Gereformeerd Politiek Ver bond (G.V.P.) in Waddinxveen mee doen bij de gemeenteraadsverkiezing. Daartoe is na gehouden stemming een candidatenlijst vastgesteld die er als volgt uitziet: 1. J. Knol; 2. T. F. van der Lugt; 3. J. Westra; 4. J. Veen. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen is ter gelegenheid van Koninginnedag bij de jaarlijkse lintjesregen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De versierselen, behorende bij deze onderscheiding zijn hem van morgen in Den Haag uitgereikt door mr J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol- land. „OP een paar kinderen na is de hoogste klas van de Jan Ligt- hartschool afgelopen donderdag naar de raadsvergadering ge weest. We werden er hartelijk ontvangen door onze burge meester. Toen we er tien minu ten waren kregen wij een heer lijk glas limonade wat we ons best lieten smaken. De ouderen kregen een kop koffie. Er waren zoveel belangstellen den dat een gedeelte op de gang moest zitten. De mensen aan de tafels werden eerst voorgesteld door de burgemeester. De heer Mol was tot aan de Pauze afwe zig. De enige vrouwelijke ge meenteraadslid was mevr. King- ma, bijgestaan door de heer Van der Schie. De burgemeester van Boskoop was ook aanwezig. In de agenda werden 14 punten behandeld. O.a. voorstel tot het aanleggen van een parkeerter rein nabij de Tweede Bloksweg. Van sommige dingen zei de bur gemeester: „Daar komen we nog wel op terug”. Er werd druk ge praat over bouwplannen, on kosten etc. Het publiek moest echter de mond houden. Ook al waren ze er nog zo oP tegen. Het was erg interessant?” (Met dit verslag nam Karin Els- borg uit de zesde klas van de Jan Ligthartschool de redactie het werk uit handen om een on derschrift bij deze foto te be denken). (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Alle fracties van de Waddinxveense gemeenteraad behoudens de combinatie Hervormde Kiesvereniging/SGP willen een nadere studie over de wenselijkheid en mogelijkheid van samenvoeging van een aantal gemeenten in het hart van Holland. Dit is het resultaat van een langdurig debat in dé raadsvergadering van donderdag, waarin burgemeester Van der Hooft aan de hand van een zeer gedocumenteerde nota zijn standpunt ten aanzien van dit vraagstuk nog eens had uiteengezet. Namens zijn mederaadsleden vroeg tenslotte de KVP-fractievoorzitter Van Schie het college om met voorstellen te komen voor de vorm, waarin in samenwerking met omliggende gemeenten een studie hierover kan worden aangevat. WADDINXVEEN Tijdens de twee aubades, die de school jeugd van Waddinxveen brengt op Koninginnedag, donderdag 30 april, kunnen op het Konin gin Wilhelminaplein geen auto’s worden geparkeerd. Hetzelfde geldt voor het parkeerterrein bij het zwembad aan de Sniepweg, waar op Bevrijdingsdag, dins dag 5 mei, ’s-middags de tien kamp wordt gehouden en des avonds het BevrijdingssPel op gevoerd wordt. Het publiek wordt zowel in eigen belang als in dat van an deren met de grootste klem ver zocht zoveel mogeljjk te voet naar de feestterreinen te ko men. De heer Noorlander (CHU) meende, dat er iets moois tot stand kan komen wanneer uit een samenwerking tussen Waddinxveen, Boskoop, Moerkapelle, Moordrecht en Benthuizen een samen voeging tot stand zou kunnen komen. Zijn fractiegenoot Van den Roovaart vond dat het economisch motief zwaar genoeg is voor samenvoeging, omdat de kleinere Plaatsen dezelfde voor zieningen moeten krijgen, die de gro tere gemeenten hebben. De heer Noordam (AR) gaf de voor keur aan een streekgewest boven sa menvoeging. Ook hij was voor verdere bestudering van het vraagstuk. Naar zijn mening biedt een gemeenschap pelijke regeling alleen maar uitkomst voor kleinere zaken. Voor de grotere overheidstaken schiet zij tekort. MOERKAPELLE De 26-jarige schilder J. Verschoor is zaterdagmor gen in de Moer dij kstraat door een val lende boom getroffen en op slag ge dood. De heer Verschoor was bezig met enige collega’s de boom te rooien toen deze onverwacht omviel. Het slacht offer was een van de steunpilaren van de voetbalvereniging „Moerkapelle”. Hij was vroeger actief speler, werd later scheidsrechter en deed veel aan de zelfwerkzaamheid in de vereniging. Zaterdag en zondag werden in ver band met het overlijden van de heer Verschoor alle wedstrijden van ’Moer kapelle’ afgelast. Twee in Waddinxveen woonachtige militairen zijn eveneens onderschei den. Het zijn luitenant-kolonel R. A. Hengsdijk van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke Lucht macht, die is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden en sergeant-majoor der ma riniers C. W. Spek, aan wie de ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver met de zwaar den werd verleend. De heer J. Th. F. Müller te Wad dinxveen, plaatselijk directeur bij de N.V. Algemene Transport- en Expe ditie Onderneming Van Gend en Loos is begiftigd met de eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas sau in goud. De heer A. M. van Zanten te Wad dinxveen, vertegenwoordiger bij de zaadhandel Firma Gebroeders Oudijk ontving dezelfde medaille in zilver. De chef van de meubelmakerij bij de Meubelfabriek Wed. G. Both te Waddinxveen, de heer A. J. Pijpers uit Gouda, werd eveneens begiftigd met de zilveren eremedaille. WADDINXVEEN Een van de eerste Canadezen, die vijfentwintig jaar ge leden Waddinxveen binnen trok, komt volgende week terug. Het is luitenant- kolonel L. Turcotte, die bij de herden king van de gevallenen op maandag avond 4 mei een krans zal leggen bij het monument. Daarna zal hij de her- denkingsbijeenkomst in de Ontmoe- tingskerk bijwonen. Hier wordt hem een geschenk aangeboden door me juffrouw A. Dijkman, tijdens de oor log lid van de LO-verzetsgroeP in Waddinxveen. WADDINXVEEN De heer C. Oudshoom en mevrouw G. Oudshoom -van Dorp hopen dinsdag 12 mei hun gouden huwelijksfeest te vieren. Zij houden die dag van 3 tot 5 uur receptie in het Gereformeerd Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. Burgemeester Van der Hooft had aan het slot van zijn pleidooi voorge steld, dat de raad het college zou vra gen reeds nu met andere gemeenten van gedachten te wisselen over het eventueel samengaan. Hij wilde het college dan besprekingen laten ope nen met Moordrecht, Zevenhuizen, Moerkapelle, Boskoop, Hazerswoude en Reeuwijk, waarbij Gouda dan als waarnemer zou fungeren. De heer Van Gent (PvdA), die begon met op te merken, dat men de gehele zaak uit de emotionele sfeer moet trekken en alle dingen nuchter op een rijtje moet plaatsen, voelde er niet voor om zich van te voren er over uit te spreken met welke gemeente men zou willen samenwerken. Hij achtte eerst een onderzoek nodig. Wel achtte hij een volledig samen gaan - ofwel door samenvoeging van gemeenten ofwel door vorming van een streekgewest - de enig denkbare oplossing. Hij stelde voor de hele ma terie aanhangig té maken in het Inter gemeentelijk Overlegorgaan voor Gouda en omstreken en uit dit overleg te kristalliseren welke gemeenten samen aan een studie willen beginnen. De heer Van Schie (KVP) zag in eerste instantie een streekgewest met een samengevoegd Waddinxveen en Boskoop als kerngemeente. Hij had vertrouwen dat Boskoop bereid zou zijn tot een Positieve benadering. De reacties, die enige maanden geleden in de gemeenteraad van Moerkapelle zijn losgebarsten noemde hij beneden het peil, dat men van een raad mag verwachten. De heer Mol (VVD) stelde in de eer ste plaats, dat definitieve uitspraken zullen moeten worden gedaan door de nieuw te verkiezen gemeenteraad. Hij was ten zeerste verbaasd over de meester Van der Hooft heeft gelan ceerd. Hij vond, dat de burge meester alle recht had om uiting te felle reacties op de ideeën, die burge- geven aan zjjn mening. Wel drong hg aan op een betere samenspraak tussen de gemeenten, waarbij Waddinxveen zich een „grote broer” moet tonen te genover de kleinere Plaatsen en geen „slager”. Morgen is het Koninginnedag. haar 61ste verjaardag. Ter ge legenheid hiervan maakte Max Koot deze foto. Spel. Hierbij moet de ruiter in één minuut trachten zoveel mogelijk hin dernissen te nemen, waarbij iedere hindernis maximaal twee keer mag worden gesprongen. Koningin Juliana viert dan gereden onder de reglementen van de coördinatiecommissie der K.N.F.L., N.K.B. en N.P.C. beginnen ’s ochtends al om acht uur. Het ochtendprogramma is geheel ge wijd aan de dressuur. Na de officiële opening om 1.30 uur ’s middags vinden de diverse springconcoursen plaats.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1