Zevenhuizen neemt warm afscheid van secretaris Onderzoek op TBC voor Winkelmeisje 17 a 18 jaar intrede en van Fall-out enquête start dinsdag Feestelijke opening Mgr Bekkersschool Drukke autocross Geslaagd sporttoernooi 101 gehandicapten Bevestiging ds Van der Sluys Aktie Jongerencentrum bracht 4500 gulden op Bevrijdingsdag in Zevenhuizen J. L. van Heteren lijst 7 J. L van Heteren lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 U Foto SJAAK NOTEBOOM Gemeentebelang lijst 7 >t Gemeentebelang lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 Burenbezoek in Waddinxveen Pagina 5 Discussie CHU w. Chr. Vrouwenbond EN D.J el. 0 J T.J J|1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 14 mei 1970 ei en „U G. 1st. hij >i Gevraagd Telefoon 01828-2477 Passage 143 Waddinxveen ZEN Wei WADDINXVEEN Voor de zesde maal heeft de Invaliden Sportvereni ging „Gouda en Omstreken” op He melvaartsdag het Pypenstad-tafel- tennistoernooi met succes georgani seerd. In de Waddinxveense veiling hal werd, by de dames in drie en bij de heren in vyf verschillende klassen soms zeer fel gestreden. De indeling in de verschillende klassen geschiedt naar de mate van handicaps. 0 )0 N. tet> de op Om 10 uur opende mr P. van Dijke, burgemeester van Gouda, het toernooi met een terugblik op de EuroPacup- finale Feyenoord-Celtic. Hij hoopte, en verwachte ook, dat de deelnemers met dezelfde sportiviteit en grote in zet elkaar de hoogste eer zouden be strijden. De 101 deelnemers stortten zich daar na in de strijd die op 12 tafels tegelijk af speelde. Jammer was het dat deze, vaak enerverende wedstrijden slechts een gering aantal bezoekers wisten te trekken. Om 16.15 uur werden de finales ge speeld, die werden bijgewoond door AG1 ox TM Y leens ij pas 145, zoen i 9.0 n 7.1 nkei T. vj tma 0 uu WADDINXVEEN Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Gouda zal oP vrijdag 15 mei een werkbezoek brengen aan de gemeente Waddinxveen. 196 iriek. i een s gee« 327.- eclj 552,- roy 450,- nooi; n all* euren Voo Boek straa int lei e, ur:i 9J eer ds vel 3EN1 iktaf< iterei eus ui [ANC logee 1. VI ie B J.i 9 uj Iwj ds erd; :apd 58: irD ‘ur:| ds ZEVENHUIZEN De jaariykse autocross op Hemelvaartsdag, geor ganiseerd door het fanfarecorps „De Kleine Trompetter”, trok ook dit jaar weer zo’n zes a zevenduizend bezoe kers, mede door de gunstige weers omstandigheden. Voor de stroom be zoekers waren weer de nodige ver keersmaatregelen genomen. Het aantal deelnemers dat aan de start verscheen bedroeg 53. Er werd in vier manches gereden. Van de 53 draaiden er in de loop van de middag 30 stuk. Veel kwamen in de sloot te recht en ook raakte er een in brand. De heer M. Korevaar uit Lekkerkerk won de eerste Prijs: de wisselbeker plus een bedrag in geld, en mocht de wisselbeker houden, daar hij hem ook in Waardenburg gewonnen had. Voor de afvalrace ging de eerste prijs naar de heer K. die Jong uit Stolwijk. 111 20J W T.J Kert Va v.i Apo .aani E. Jl tele ten. Zevenhuizens burgemeester A. van ’t Verlaat gespt zijn schei dende secretaris uit dank een polshorloge om. (foto Sjaak Noteboom) Het college zal worden ontvangen door burgemeester en wethouders van Waddinxveen, waarna een bespreking van gezamenlijke problemen plaats heeft. Na een gezamenlijke lunch zullen de colleges een excursie maken door de gemeente Waddinxveen. De gemeenteraad van de gemeente Fijnaart en Heijningen en het college van burgemeester en wethouders met de gemeentesecretaris en enige hoofd ambtenaren zullen met hun dames een bezoek brengen aan Waddinx- zijn en dat wij steeds goede buren mogen zijn, want een goede buur is nog altijd beter dan een verre vriend.” Namens de classis Gouda sprak ds. J. Enkelaar te Sluipwijk en ds H. G. van Itterson te Gouda. Vervolgens werd het woord gevoerd door de oud- predikant van Moerkapelle, die ruim anderhalfjaar geleden naar Krimpen aan de Lek vertrok. Namens de Gere formeerde Gemeente sprak ouderling Jac. Bac. Namens de kerkvoogdij en kerkeraad heetten voorzitter Joh. Brouwer en ouderling C. Ijzerman de nieuwe Predikant hartelijk welkom. Deze feestelijke dienst werd beslo ten met de zegenbede uit Psalm 134 vers 3: dat ’s Heeren zegen op U daal. ZEVENHUIZEN Voorafgaand aan een druk bezochte receptie in Hotel Vos, werd in de raadzaal van het gemeentehuis van Zevenhuizen, dinsdag avond 28 april op harteiyke wijze afscheid genomen van de heer A. Gysen- bergh, die gedurende 44 jaar en 4 maanden in gemeentedienst is geweest en hiervan meer dan dertig jaar als gemeentesecretaris van de gemeente Zeven huizen. MOERKAPELLE In het stamp volle kerkgebouw van de Hervomde gemeente van Moerkapelle hield ds. W. G. J. v.d. Sluys op Hemelvaarts dag zijn intreedienst. ’s Morgens werd kandidaat van der Sluys uit Putten door ds J. Smit uit Putten in het ambt bevestigd. Ds Smit deed dit met de tekst: „Gij zult mijn getuige zyn”. Tydens de intreedienst waren ondermeer aanwezig het col lege van burgemeester en wethouders, gemeentesecretaris G. J. A. Runsink en verschillende predikanten uit om liggende gemeenten. Ds v.d. Sluys had voor zijn Preek een gedeelte uit Markus 16 vers 20 ge kozen: „En de Heere wrocht mede”. „Door deze tekst worden we alle maal naar onze plaats gebracht. Door de hemelvaart van Christus is er een band gekomen tussen de mens en God. De Heere wil met ons gaan, maar Hij wil gebeden zijn. Mocht het zijn dat er een kleine stroom door de ge meente gaat dan gaan we een goede tijd tegemoet. Maar o wee diegenen die tweedracht zaaien, zij zullen door Als ik als uw Predikant u teleur zou stellen dan is onze plaats hier in de kerk om de Heere te zieken in het ge bed! Ik hoop ook op goede samen werking miet de jeugd en kan hierin de steun van de ouders niet missen. Zoek mij op in de „blokkendoos” (pastorie) naast het gemeentehuis, als u problemen hebt. Denk niet dat ik dan een pasklare oplossing voor u weet, maar wel de tekst van deze dienst: „De Heere wrocht mede”. Burgemeester I. J. P. Keijzer kreeg daarna gelegenheid ds v.d. Sluys wel kom te heten, die vanaf de kansel dit alles aanhoorde. „U hebt een aparte Plaats in de gemeente. U hebt vanuit de pastorie het uitzicht op het raad huis dat ook vaak „praathuis” is. Wij hopen dat de pastorie dat ook vaak zal Namens de gemeentesecretarissen van de kring Gouda sprak de heer C. Mantz en als oud vriend de heer J. J. Paul. Voordat tot laat in de avond vele inwoners van Zevenhuizen naar Hotel Vos waren gekomen, gaf het fanfare korps De Kleine Trompetter een sere nade. Hierna begon de receptie voor de burgerij, waarop een cheque van 1.500,namens de Zevenhuizense bevolking werd aangeboden door de heer W. van Erk. Hij roemde voorts de inzichten van de heer Van den Hondel, het hoofd van deze school, die steeds op de hoogte is van de modernste onder wijsmethoden en die ook in toepas sing brengt. De heer Van Veen hoop te dat in het gebouw de school zou groeien tot een hechte gemeenschap te midden van de wijk Groenswaard, en dat het studie-niveau een hoog peil zou bereiken en een goede basis voor de kinderen zou zijn. Vervolgens bood de heer Van Veen namens de ouders de school een aquarium voor sub-tropische vissen aan. Mevr. Van den Hondel mocht een fraai bloemstukje in ontvangst nemen. Na een kort woord door de heer Van den Hondel werd door een aan tal leerlingen van klas 4 en 5 de mu sical „Meester Pennelik” gebracht. Het verhaal van de meester, die het leren tot een pret wist te maken door zijn uitvinding van gekookt zee water met ozonwortel. Met veel ver ve werd deze musical door de leer lingen gepresenteerd. De rol van „de meester” werd met veel toneeltalent gebracht door Rudy Leyendeckers. Ook „Elsje” (Odile ter Steege) mocht er zijn. Ouders zowel als kinderen hebben met dit stuk veel plezier ge had. Het bewijs hiervan was wel het geweldige applaus dat de uitvoeren den èn de heer Van den Hondel in ontvangst mochten nemen. Blijft nog te vermelden dat het decor door de heer Swarts keurig was verzorgd, terwijl de program ma’s voor deze feestavond door de leerlingen van de school waren ver vaardigd. Na de musical was er voor de ou ders gelegenheid om de school te be zichtigen. Voor deze avond was het kunstwerk - dat zich in de tuin van de school bevindt - en vervaardigd is door de kunstenaar Pirkner. - in de schijnwerpers geplaatst, hetgeen een fantastisch gezicht bood, mede door de schaduw die op de muur werd afgeworpen. WADDINXVEEN Nadat reeds eerder door burgemeester v. d. Hooft de officiële opening van de mgr. Bek kersschool was verricht werden de ouders van de schoolkinderen offi cieel in het moderne schoolgebouw ontvangen. Zij werden op de feest avond - die plaats vond in de ge meenschapsruimte van de school - welkom geheten door de voorzitter van de Oudervereniging, de heer J. P. A. van Veen. Deze feliciteerde leerkrachten en leerlingen met de nieuwe aanwinst - een school die aan alle eisen voldoet en bijzonder doelmatig is ingericht en gebouwd. Het bedrag van 4500,is een goed begin, hoewel dit nog geen gulden per gezin is. Natuurlijk is 4500,niet voldoende voor de inrichting van dit voor Nederland unieke jeugdcentrum. Dat er ook van buiten Waddinxveen belangstelling voor dit projekt be staat blijkt wel uit een gift van Philips Eindhoven van 1.000, Op de vraag wanneer men gaat bouwen kan nog geen definitief ant woord worden gegeven. Het wachten is op goedkeuring van Gedeputeerde Staten en het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Wel kan worden vermeld dat door bei de instanties de plannen met belang stelling zijn ontvangen, zodat er goede hoop is dat nog dit jaar de eerste Paal kan worden geslagen. WADDINXVEEN De opbrengst van de aktie ten bate van het Jeugd- en Jongerencentrum in Waddinxveen op 25 april mag een succes worden ge noemd. Deze goed voorbereide en uit gevoerde bliksemaktie bracht 4500,- op, wat nog hoger had kunnen zyn, als niet zoveel mensen niet thuis wa ren geweest. Voor deze mensen ver melden wy nog even dat het rekening nummer van de Stichting bij de Coöp. Raiffeisenbank Waddinxveen 08.001 is. Het postrekeningnummer van deze bank is 79138. Op het girostrookje moet dan worden vermeld: „t.g.v. Stichting Jeugd- en Jongerencentrum. Een groot deel van het succes is wel te danken aan het grote aantal jonge medewerkers dat zich vrijwillig had opgegeven voor deze aktie. Het enthousiasme van deze meisjes en jongens, bijna allen van Waddinx veense jeugdverenigingen, is een overtuigend bewijs dat er by de be staande verenigingen begrip is voor de noodzaak van een jeugdcentrum. Dat er van de zijde van de zaalsPort- verenigingen vrijwel geen medewer kers waren is alleen maar te betreu ren. Ook voor hen biedt het jeugd centrum aantrekkelijke mogelijkhe den. WADDINXVEEN Met het oog op de komende gemeenteraadsverkie zingen houdt de Chr. Hist. Kiesver eniging te Waddinxveen voor leden, belangstellenden en jonge kiezers een discussie-avond op donderdag 21 mei om 8 uur in het Geref. Ver. Gebouw aan de Stationsstraat. De burgemeester van Fijnaart Mr. E. P. van Veldhuizen, lid van de scholingscommissie van de C.H.U. zal een discussie leiden, naar aanlei ding van actuele vragen. hij daarom met gemengde gevoelens afscheid nam. „Het zal mij echter niet zo moeilijk vallen als menigeen denkt, ik heb het gevoel mijn Plicht te hebben gedaan en ik ruim mijn plaats in voor een jonge enthousiaste kracht, die onge twijfeld vele zaken anders, ja zelfs beter en meer afgestemd op de jongere generatie, zal aanpakken.” Ter verrijking van de kennis voor de Zevenhuizense gemeente-ambte naren bood de heer Gijsenbergh en kele jaargangen vaktijdschriften aan. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de gemeente het abonnementsgeld voor de nieuwe jaargangen zal willen be talen. Hierna vond in Hotel Vos een druk bezochte receptie plaats, aangeboden door de gemeente Zevenhuizen. Tij dens de receptie voor genodigden spraken ondermeer de 92-jarige oud- waamemend burgemeester van Ze venhuizen en oud-burgemeester van Moordrecht de heer K. H. Brandt en Zevenhuizens oud-burgemeester Am. Boer lovende woorden. WADDINXVEEN De Ned. Chr. Vrouwenbond houdt woensdagavond 20 mei mo 7.45 uur een bijeenkomst in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan, waarop mej. Blonk uit Waddinxveen zal vertellen over en een demonstratie geven van WADDINXVEEN Op 27 mei zal een begin worden gemaakt met het bevolkingsonderzoek op tuberculose. Alle personen van 15 jaar en ouder ontvangen persoonlijk een oproep, waarop datum en uur van het onder zoek staat aangegeven. De oproep zal ongeveer een week tevoren aan huis worden bezorgd. De bewoners van de Vondel wijk en Oranjewijk-noord zullen als eersten een oproep ontvangen voor die Periode van 27 mei t/m 1 juni p.s. Voor hen zal het onderzoek plaats vinden in de noodschoot aan de Prins Alexander- straat. Het overige deel der gemeente zal voor de periode van 2 t/m 16 juni 1970 worden opgeroepen. I wel als kerkelijk Zevenhuizen en tij dens uw snipperdagen bent u vaak te vinden in de consitoriekamer van de I Hervormde kerk”. Ook dankte mevrouw Gijsenbergh-Paul. De laatste handtekening zette I heer A. Gijsenbergh vervolgens een drievoudig met lovende woorden beschreven ontslagbewijs, waarna burgemeester A. van 't Verlaat hem een gouden polshorloge met inscriptie overhandigde. Hierna sprak de nestor van de raad, de heer C. Roos, de heer Gijsenberg namens de raad toe. Hij uitte zijn waardering voor het vele werk van de scheidende secretaris en dacht met veel plezier terug aan de commissie vergaderingen en de goede samen werking tussen de raadsleden. Na mens het college van B. en W, alle raadsleden, de gemeenteambtenaren in binnen- en buitendienst en de amb tenaren van de rijkspolitie, Post Ze venhuizen, bood hij de secretaris daar op een leunstoel en een koffer aan. Mevrouw Gijsenbergh werd in de bloemetjes gezet. Wethouder C. Kreft, die mede na mens zijn collega wethouder J. van Tol sprak, haalde nog oude herinne ringen op van voor de oorlog waarbij hij benadrukte dat de heer Gijsen bergh, altijd bewust de administratie ve zijde van het gemeentewerk heeft gekozen. „Ook wilde u nooit vakantie nemen, gelukkig dat de burgemeester dan zei dat u er aan toe was.” Namens de ambtenaren in binnen- en buitendienst en namens de Zeven huizense politie-ambtenaren sprak de heer J. den Bakker de scheidende sec retaris toe. „U behandelde ons als ge lijken, op dezelfde golflengte spraken wij, terwijl wij eigenlijk onderge schikten waren.” In zijn dankwoord aan de sprekers, merkte de heer Gijsenbergh op, dat het begrijpelijk is dat na zovele jaren deze functie hem lief is geworden, en WADDINXVEEN Zoals uit de dagbladen bekend zal zijn, vindt er landelijk een onderzoek plaats om in alle woningen en grote gebouwen ge gevens te verzamelen die het mogelijk moeten maken een plan te ontwerpen, waarbij aan elke inwoner hetzij in ei gen woning, hetzij elders in een nabij gelegen gebouw schuilruimte tegen straling ten gevolge van radio-actieve neerslag wordt toegewezen. In verband hiermede zal in Wad dinxveen op 19 mei 1970 een begin worden gemaakt met de enquête- werkzaamheden voorzover het de woningen betreft. Deze zullen onge veer drie weken in beslag nemen. Teneinde de benodigde gegevens op te nemen, zullen de woningen door enquêteurs (onderzoekers) worden bezocht. De enquêteurs dienen zich met een door de burgemeester getekend be wijs te legitimeren. De burgemeester verzoekt vriende lijk, doch met klem, de enquêteur be hulpzaam te zijn bij zijn werk. De enquête van gebouwen, geen woningen zijnde (kerken, scholen, clubgebouwen, hotels, dagwinkels, fa brieken werkplaatsen enz.) zal op nader te bepalen dagen en tijden door Burgemeester A. van ’t Verlaat sprak als eerste tydens een buiten gewone raadsvergadering de heer I Gysenbergh, die met echtgenote en I vier kinderen vooraan op zijn vaste plaats zat, toe. Hij schetste de loop baan van de heer Gijsenbergh en I prees de gemeentesecretaris voor de I wijze waarop hij de veranderingen op I de secretarie had opgevangen. De burgemeester vervolgde: I hebt getoond een zeer goede arbeids- I kracht te zyn voor u bestaat grote achting by coHega’s zowel als andere I gemeenteambtenaren en gemeente leden. U bent enigszins beschieden, doch u kunt altyd met gepaste humor antwoorden. Uw naam is onafscheide- I lijk verbonden aan gemeentelijke, zo- burgemeester Van der Hooft van Waddinxveen, die hierna de prijzen uitreikte. Zijn grote belangstelling (met als devies: „geen woorden maar daden”) voor de Invalidensport heeft veel sympathie gekweekt. Dit werd nog eens benadrukt door mej. R. Boot, voorzitster van I.S.V. Gouda, die hiem feliciteerde met de verkregen Konin klijke Onderscheiding en hem hierbij een persoonlijk aandenken overhan digde. De eindresultaten van dit toumooi waren als volgt: Dames A/B: 1. mej. E. Veltman (Amsterdam, 2. mw. A. de Vries- Noordam (Antilope). Dames C:l. mej. L. Schenk (I.S.V. Gouda), 2. Mw. M. Stolwyk-de Brake (I.S.V. Gouda). Dames E: 1. mej. C. Kosterman (Anti lope), 2. mej. C. Roovers (Eindhoven). Heren A: 1. P. Suykerbuyk (Rotter dam), 2. J. Pimmelaar (Rotterdam). Heren B: F. Broos (Antilope), 2. J. Verstraelen (Maastricht). Heren C: 1.' E. Barendse (Antilope), 2. S. L. Hap (Amsterdam). Heren E: 1. R. Bok (Beverwijk), 2. H. Boekestein (Anti lope), 3. V. Hertog (Eindhoven) (In de ze klas waren 31 deelnemers, daarom waren drie prijzen beschikbaar). He ren El: 1. J. v.d. Moosdijk (Eindho ven), 2. E. van Toor (Vlaardingen). ZEVENHUIZEN De Oranjever eniging van Zevenhuizen kan weer terugzien op een zeer geslaagde be vrijdingsdag die wel het hoogtepunt vormde in de feestelijkheden van 30 april en 5 mei. Naast een prachtige allegorische en historische optocht, werd er een voed- seldropping gehouden, waarvoor hon derden belangstellenden waren. Tijdens de dansavond in de grote tent, na afloop van het vuurwerk, werd een Miss Zevenhuizen verkiezing gehouden. Door Miss Holland werden de prijzen uit gereikt die voor de eerste prijswinnares een bokaal opleverde, zowel by de gehuwde als ongehuwde dames. Mej. Petra Verweij werd bij de ongehuwden Miss Zevenhuizen en mevrouw J. de Jong-Stuurman bij de gehuwden. De totaalopbrengst van de stands van de diverse verenigingen en in stellingen die op Koninginnedag en Bevrijdingsdag in de Dorpsstraat at tracties hadden, werd de totaalop brengst resp. van 30 april f 6.600,— en wordt onder de verenigingen verdeeld. bioemsierkunst. Gasten zyn hartelyk welkom. een commissie van deskundigen wor den uitgevoerd. namen enthousiast deel aan het tafeltennistoernooi in de Vei linghal. (foto welwillend afgestaan door de Goudsche Courant). ontvangen door het college van bur gemeester en wethouders en een ex cursie maken door het dorp. Mevrouw J. vein der Hooft-Lourens zal met de dames enige objecten bezoeken. Sgi

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 3