Weekblad 25 jaar! Installatie van secretaris gemeente Zevenhuizen jubileum Redelijke mogelijkheid voor atelier gepensioneerden Bromfietscross Bejaarden vierden bevrijdingsfeest bij® fc IS Gemeentebelang lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 L van Heteren lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 J. L van Heteren lijst 7 J. L van Heteren lijst 7 Herdenking van gesneuvelden Canadese dank evrijding ook oor zieken Pagina 3 I Waddinxveen, mei 1970. Collecte Sanatoria EHBO-examen Discussie Dolle Mina Telefoon voor zuster De burgemeester van Waddinxveen, C. A. VAN DER HOOFT Beroepen I- - Bloedplasma-avond Dankbare scholieren Kandidatenlijst velen niet mee - is gewoonweg een wonder. Daarom heer uitgever, drukkers en redactie heel hartelijk dank voor uw volhouden en uw wil om de Waddinxveense inwoners een eigen courant te blijven geven. I Envan ganser harte gelukgewenst met deze vijfentwintigste Nog vele goede jaren toegewenst - met meer medewerking van alle verenigingen, instellingen en inwoners! Het Weekblad voor Waddinxveen heeft volgende week de leef- Ljvan25 jaar bereikt. Dat is een felicitatie waard. iedereen, die een heel klein beetje weet wat het betekent iedere een courant uit te geven, is met mij van oordeel dat dit op zich- jf al een kunst is en een heel grote zorg. Al die vijfentwintig jaren heeft de bevolking van Waddinxveen Lre week - zonder uitzondering - haar eigen krant gehad met Ln berichten, zowel familieberichten als berichten vanuit het keniginss-, kerkelijk- en maatschappelijk leven. En vooral berich- nvan het gemeentelijk erf. I Dat was en is veel waard Men bleef op de hoogte van wat er gebeurde in ons dorp. Men leefde met elkaar mee in voor- en tegenspoed, vooral in f|jjd. dat iedereen iedereen nog kende. Maar zowel toen Waddinxveen nauwelijks 8.000 inwoners telde Is nu het er al bijna 18.000 zijn, is het Weekblad onmisbaar. I We roddelen vaak over „het Koffiepotje” - „het Sufferdje” - n|oem zo maar wat op T Weet u wat nu zo leuk is? I Dat ieder dorp, dat een eigen weekblad heeft, wel een beetje ninachtend over het blad spreekt, maar de courant voor geen geld Jwillen missen. I Dat de uitgever er mee doorgaat trots de hoge kosten en de ,ele zorgen om de nodige kopy te krijgen - want ook daaraan wer ken i!’’» «Bi» X het WADDINXVEEN De plannen van de Lions Club Waddinxveen om te komen tot de oprichting van een atelier, waar gepensioneerden him vrije tijd nuttig kunnen maken, schjjnen wel levensvatbaarheid te hebben. Op de oriënterende bijeenkomst, die onlangs werd gehouden in de Ontmoetings- kerk waren 48 kandidaat-gePensioneerden aanwezig, waarvan er zich 9 ter plaatse voor deelneming opgaven. Als men bedenkt, dat oP een dergelijke bijeenkomst elders in den lande, waar 560 man aanwezig waren er 11 aan meldingen kwamen mag de belangstelling in Waddinxveen groot worden genoemd. Ds. B. Koekkoek heeft een beroep ontvangen van de gereformeerde kerk te Dronten. WADDINXVEEN Van maandag 18 mei t/m zaterdag 23 mei wordt in Waddinxveen de grote collecte gehou den ten bate van de Sanatoria „Son- nevanck en Zonnegloren” resp. te Harderwijk en Soest. In deze Sanatoria worden honder den tbc-patiënten verpleegd van alle gezindten. Alhoewel het sterftecijfer gelukkig afneemt, komen er elk jaar nog weer honderden nieuwe gevallen van tuberculose aan het licht. MOERKAPELLE Wijkzuster T. Beukenkamp, van Hogendorpstraat 30 te Moerkapelle heeft eindelijk tele foon gekregen. Haar nummer is 01793- 360. WADDINXVEEN Op zaterdag 9 mei zijn op het kerkhof te Waddinx veen de militaire gesneuvelden her dacht die in de oorlogsdagen in 1940 zijn gevallen. Het Nederlands Oorlogs- graven comité afd. Waddinxveen or ganiseerde deze herdenking. Het was een sobere plechtigheid. De familie van de gesneuvelden, het Nederlands Oorlogsgravencomité en de burgemeester legden bloemen oP de graven van C. Both, geb. 24 febr. 1905, gesneuveld 11 mei 1940; A. Ou- dijk, geb. 23 jan. 1920, gesneuveld 11 mei 1940; L. Rozeboom, geb. 10 okt. 1918, gesneuveld 21 mei 1940. De burgemeester hield een korte toespraak waarin hij erop wees dat als de gevallenen, die voor onze vrijheid vochten en hun leven lieten, vergeten worden dit een schande voor ons volk betekent. „Er mankeert tegenwoordig veel aan de handhaving van het gezag. Men - en vooral de overheid - marchan deert met relschoppers en dolle mina’s op een wijze welke bij vele gezags- trouwe Nederlanders geen respect meer af dwingt. De gevallenen voor de vrijheid - ook die uit het verzet - hebben de echte vrijheid op het oog gehad - de vrijheid genieten naar democratische beginselen! De vrijheid in gebonden heid!” Het ligt in de bedoeling om met de gepensioneerden, die zich hebben aan gemeld op 22 mei een werkvergade ring te beleggen. Wanneer het dit ne gental zou gelukken elk nog een be langstellende warm te maken, dan zou het project met 18 man inderdaad van start kunnen gaan. De bejaarde prof. Roeterink, die in Eindhoven met veel succes een be jaardenatelier van de grond heeft ge haald, gaf als inleider een overzicht van de problemen, waarmee gepen sioneerden vaak worstelen: eenzaam heid, gebrek aan zelfvertrouwen en melancholie. In de praktijk is geble ken, dat deze moeilijkheden vaak kunnen worden opgelost wanneer de ze mensen weer iets om handen heb ben. OP het Eindhovense atelier zijn nu nog gepensioneerden aan het werk, die hier tien jaar geleden begonnen zijn. Het verlet onder de deelnemers is half zo groot als bij een gewoon groot concern. De herdenking van de doden kreeg dit jaar in Waddinxveen nog meer achtergrond dan an ders. Niet alleen, omdat de vol gende dag de 25 jaar vrijheid zou worden gevierd. Een bij zondere gebeurtenis was het, dat de Canadese luitenant-kolo- nel Lucien Turcotte, die in 1945 als een van de eerste bevrijders Waddinxveen binnen kwam te rug was gekomen om hier de ge vallenen te eren. Bij het ge denkteken legde hij een krans. OP de bijeenkomst in de Ont- moetingskerk dankte Waddinx veen de Canadees voor zijn no bele geste met de aanbieding van een mand vol verrassingen. (foto’s Sjaak Noteboom) MOERKAPELLE Onder motto „Wat u vandaag geeft, geven anderen morgen misschien voor U” houdt het Rode Kruis, afdeling Zoeter- meer woensdagavond 20 mei in het Dorpshuis van Moerkapelle een bloed plasma-avond. Iedereen die gezond is en iets voor een ander over heeft, wordt als donor verwacht. Men kan zich opgeven bij de heer C. Boevé, Jhr. v.d. Welstraat 6 te Moerkapelle. Bij de vragen, die werden gesteld, bleek dat vele gegadigden nogal vrees hadden voor de gevolgen, die het werk in een gepensioneerden-atelier op hun belastingbiljet zou hebben. Notaris In ’t Hol wist deze vrees als overbodig te ontzenuwen. mand die aan vele vakbekwame eisen voldoet. De verwachtingen die wij koesteren zijn hoog gespannen”, aldus de burgemeester. Verder hoopte hij op een prettige samenwerking. Ook mevrouw Groe nendijk wenste hij een prettige tijd toe en hoopte dat ze spoedig in Zeven huizen kunnen komen wonen. Een prachtig bloemstuk werd aan de heer en mevrouw Groenendijk overhandigd. De nestor van de raad, de heer C. Roos, sprak namens de raadsleden de wens uit met de nieuwe secretaris net zo vertrouwd te raken als voorheen met de her A. Gijsenbergh. De heer Groenendijk sprak tot slot een dankwoord aan de raadsleden voor het vertrouwen in hem gesteld en merkte in verband met de taakom schrijving van de secretaris op dat hij eens had gelezen dat een gemeente secretaris iemand is die in de raads vergadering fluistert, op B. en W.- vergaderingen praat en op het secre tarie buldert. Hierna was gelegenheid tot kennis making met de heer en mevrouw Groenendijk waar velen gebruik van maakten. WADDINXVEEN Op zaterdag 23 mei krijgen de enthousiaste brom fietssleutelaars de kans om hun kun nen te tonen. Op die dag organiseert de Jeugdcontactraad in samenwer king met de motorclub „Bleiswijk” een grote bromfietscross. Het terrein waarop gereden wordt is gelegen naast het zwembad aan de Sniepweg. Aan deze cross kunnen alle jongens meedoen, die een eigenbouw cross- brommer (50 c.c.) hebben, mits er gewone banden onder zitten. ’s Morgens is er gelegenheid om op het terrein trainingsronden te rij den. Voor de Waddinxveners is er als eerste prijs een prachtige beker beschikbaar en deze deelnemer kan zich crosskampioen van Waddinx veen noemen. De deelnemers kun nen zich op het terrein opgeven. Om het programma wat aantrek kelijk te maken, zullen ook de „grote mannen” starten. Onder aus piciën van de „M.C.C. Bleiswijk”, zullen van start gaan, de 50 cc, 250- 500 cc. en zijspannen. De wedstrijden beginnen om half twee. WADDINXVEEN De burgemees ter van Waddinxveen ontving van de le klas van de chr. mavo de hieronder af gedrukte bedankbrief voor de atten tie die ze hebben ontvangen ter gele genheid van de bevrijding; „Weledelachtbare heer, Namens de Koningin Wilhelmina- school voor Chr. Mavo betuigen wij, klas 1b, aan het gemeentebestuur onze hartelijke dank voor de bevrij- dingsattenties. Ook de mensen die hun medewerking hebben verleend aan alle activiteiten, bedanken wij langs deze weg. Vooral het boek „Een paar minuten is het stil” vinden we erg mooi. Het gaf ons een voorstelling van de Tweede Wereldoorlog. Door te le zen over ons onderdrukte land, waarderen wij de vrijheid van te genwoordig meer.” WADDINXVEEN De viering van de bevrijding door de Waddinxveense bejaardensoos is een goed feest ge worden. De voorzitster van de VVH, mevrouw Haspels-Bijl, verwelkomde ongeveer 200 oudere Waddinxveners in een feestelijk aangeklede zaal aan de Esdoornlaan. Belangrijk onderdeel van het zeer afwisselende middagprogramma was de vertoning van de boeiende film „Het verzet”. Een speciale attraktie was de samenzang onder leiding van Hammondorganist Van den Hondel. Er werden korte speeches gehou den door de heer H. Egbers van het 5-mei comité en de heer J. van Steijn namens B. en W. Een origineel hoogtepunt van de middag vormde de „dropping” van echte Engelse chocolade, waarbij de organist zorgde voor het geluid van de aan- en afvliegende toestellen. De gezamenlijke maaltijd van Zweeds wittebrood bracht de bijeen komst in de door iedereen aangevoel de sfeer van eensgezindheid, die zo kenmerkend was in de mei-dagen van 1945. Door de voortreffelijke organisatie van de WH, in samenwerking met de Zonnebloem en het Rode Kruis Wel- fare-werk, vloog het 4 uur durende Programma voorbij. Een bijzonder ge slaagd feest! in en rond Waddinxveen - maakte een stormachtige groei mee. Naar beste kunnen heeft het Weekblad getracht deze wedloop bij te houden. Men ver- geve ons, wanneer ons hierbij wellicht eens de adem te kort schoot. TTet inleidend woord, waarmee het TT „Weekblad voor Waddinxveen” zichzelf destijds introduceerde, sluit af met de woorden: „Wij kozen zee en hopen op gunstigen wind”. Wij prijzen ons gelukkig, dat die hoop bewaarheid is geworden. Al is het pad niet altijd over rozen gegaan, de wind was niet zo ongunstig of wij heb ben het roer kunnen houden. Daar zijn wij na deze vijfentwintig jaar blij om. TTet meest voldaan zouden we ech- JjL ter zijn als ons gelukt is, wat een kwart eeuw geleden de bedoeling van de initiatiefnemer is geweest: „op eenvoudige wijze de plaatselijke be langen voor te staan”. ZEVENHUIZEN De nieuwe ge meentesecretaris, de heer D. Groenen dijk uit Uithoorn, is vrijdagavond 1 mei, tjjdens een buitengewone raads vergadering door burgemeester A. v. *t Verlaat geïnstalleerd. Naast de le den van de raad en mevrouw W. M. v. ’t Verlaat-de Vries, waren de echtge note van dé heer Groenendijk, me vrouw Groenendyk-Bos en familie leden aanwezig, alsmede oud-gemeen- tesecretaris A. Gijsenbergh met echt genote en ambtenaren van het secre tarie in binnen- en buitendienst en ambtenaren van de rijkspolitie van Zevenhuizen. Verder enkele col lega’s uit Uithoorn en de gemeente secretaris uit Uithoorn en Maasland, in welke beide plaatsen de heer Groe nendijk werkzaam is geweest. Na een welkomstwoord door burge meester Van ’t Verlaat werden de zuiveringseed en ambtseed afgelegd. De burgemeester feliciteerde de heer Groenendijk met zijn functie, die voor weinigen is weggelegd. In zijn installatietoespraak om schreef hij de taak van een secretaris als volgt: „Een secretaris staat steeds in het volle licht licht, publieke lam pen zijn op hem gericht. Verder moet een secretaris een ambtelijke raads man en trouwe medewerker zijn en is hij coördinator van burgerlijk en ge meentelijk apparaat.” Hierna gaf spreker een kort over zicht over ligging en kapitaalsobjecten van de gemeente Zevenhuizen en bracht hiermede tot uitdrukking dat er veel zaken de aandacht vragen van het gemeentebestuur en niet in de laatste plaats van de secretaris. Het was het streven van de raad een sec retaris aan te trekken die goed thuis was in financiële zaken”. U wordt door velen in de raad gezien als ie- MOERKAPELLE Zestien van de twintig EHBO-cursisten slaagden vrijdagavond voor het diploma De cursus werd in de afgelopen winter gegeven door dokter W. Vroeginde wey en Mevr. v.d. Maas. Zij kregen hiervoor een platenbon. De geslaagden zijn de dames: G. Bakker-Elzinga, G. Belder-Weer- heim, M. W. Hoogeweegen-Teeuwisse, R. J. C. de Maar-Roos, G. van Mas- trigt-Bijl, L. A. Ottevanger, J. T. Pa- duch-Kleijwegt, M. M. A. v.d. Spek- Lindhout, J. v.d. Spek, M. G. v.d. Ven, G. J. Verhoef, W. de Wilde-Huisman en de heren: P. Konings, A. J. Metten, L. A. de Ruijter en H. H. Schans. VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 14 mei 1970 WADDINXVEEN Overste en mevrouw Turcotte, die in Waddinx veen de Dodenherdenking bewoon den, hebben voor hun vertrek naar Canada een brief geschreven aan bur gemeester en mevrouw Van der Hooft. Deze brief willen we graag in ons blad afdrukken, daar dit schrjjven bestemd is voor de gehele bevolking. Mevrouw Van der Hooft ontving van het echtpaar Turcotte en hun gastheren mooie bloemen uit dank baarheid voor de gasvrijheid. Delft, 7 mei 1970. Beste meneer en mevrouw Van der Hooft, Mijn echtgenoot en ik zjjn erg dankbaar voor uw vriendeljjke gastvrijheid op de gedenkwaar dige dag, maandag 4 mei. We waren zeer onder de indruk en geroerd door de plechtigheid. De bevolking van Waddinxveen is erg edelmoedig en vriéndelijk. Mede namens mjjn man wil ik al degenen dankzeggen, die hebben bijgedragen in de prachtige mand vol met geschenken. Deze souvenirs zullen erg dier baar voor ons zijn, als we in Ca nada terug zijn. We zullen de vriendelijkheid van het Neder landse volk niet vergeten.” De beste wensen aan u allemaal. Raymonde en Lucien Turcotte, Quebec City, Canada. WADDINXVEEN In een onlangs gehouden vergadering is de kandida tenlijst der SGP en Herv. Kiesvereni ging voor de gemeenteraadsverkie zing als volgt vastgesteld: 1. H. Hulzer, 2. J. Havenaar, 3. D. Uitbeyerse, 4. Ir. T. Drost, 5. J. C. Noorlander, 6. P. C. Meerkerk, 7. C. de Bas, 8. J. W. v.d. Werken, 9. T. de Bruin, 10. D. Dankers, 11. A. v. Doom, 12. P. Rademaker, 13. S. P. Bax, 14. P. Bremmer, 15. D. Burger, 16. H. Os kam. »®ag 19 mei 1945: daar was het lineens: het eerste nummer van Teekblad voor Waddinxveen”. ace week is het 25 jaar geleden, nze krant voor het eerst het dag- zag. Het is een zilveren jubileum, Wij niet al te veel ophef van wil- naken, maar waar wij toch te op zijn om hét helemaal stilzwij- Aorbij te laten gaan. ras de heer F. Veldwijk sr, die in agen kort na onze bevrijding op lee kwam voor Waddinxveen een I jieuwsbron aan te boren. En hij [het. Op die dag van 19 mei 1945 Hbij Drukkerij Veldwijk de eer- Hie van de pers. peer men dat eerste nummer nu Bkt gaat dat met een glimlach van |e®ring: vier blaadjes grauw pa- l Reiner dan de velletjes van een Bchrift. Maar als men dan be- B dat dit blaadje verscheen in tijd, dat papier zeldzaam was als Diur., in een tijd, waarin het ge- k aan elektriciteit de technische (dikheden tot een krampachtig Mum beperkte, maakt deze ver- Bg plaats voor een (bescheiden) Bdering. 'at stond de heer Veldwijk voor «gen, toen hij het „Weekblad tJVaddinxveen” begon? Leest u eens mee in dat nummer van 25 raleden? dat getracht wordt met ons week- 1 de plaatselijke belangen te die- «retentie om de groote pers in de 5 tl staan heeft dit blad niet; even- 1 ifeeft de gedachte post gevat, dat «gerij aan deze uitgave voldoen- Bhebben. Op eenvoudige wijze de atselijke belangen voor te staan - Br het hoofddoel van deze uit WADDINXVEEN De afdeling BoskooP-Waddinxveen van de Ne derlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming houdt donderdag 21 mei om 8 uur in restaurant „Florida” in Boskoop een discussie-avond over het onderwerp „Dolle Mina”. In het forum zullen zitting hebben vertegenwoordigers van de aktiegroep „Dolle Mina”, de NVSH, de aktie groep „Man-Vrouw-Maatschappij” en politieke partijen. Het forum staat onder leiding van mevrouw Mary Zeldenrust-Noordanus, oud-voorzit- ster van de NVSH. BpDINXVEEN Alle zieken in a*kenhuizen en de chronische zie- py Waddinxveen en de Waddinx- B in het Catharina Verpleeghuis Buda ontvingen op de 5e mei een tttaandje van het gemeentebestuur Baddinxvecn. ■chronische zieken ontvingen ook BeMe: „In de schaduw van gis- B geschreven door H. M. van De burgemeester schreef Bnorwoord bij dit geschenk. Botaal worden ongeveer 60 zieken H ziekenhuizen verpleegd en zijn B .chronische zieken in verzorging B1 Welfarewerk van het Neder- Bhe Roode Kruis en de vereni- BDe Zonnebloem” o.Lv. mej. T. BSenen onder de bejaarden van B Souburgh die aan huis gebon- |T]ri en de feestelijkheden niet Bn hijwonen in Waddinxveen, Bgen ook een fruitmandje. B bedoeling van het gemeentebe- B was duidelijk. Goed en echt ■'eren is alleen mogelijk als men B® anderen, die van feestvieren BKer. blijven, betrekt bij het f_Wc in een tijd, dat iedereen hon- Bnaar nieuws. In menig opzicht iöiijk: hongerde naar nieuws over Beuwe distributiebonnen. Maar Ilaar nieuws over al die kleine ger in dat kleine dorp, dat weer Wen begon te komen. et is snel gegaan in die achter ons liegende 25 jaar. Te snel - dach- K - om een chronisch overzicht Wen zonder chaotisch te worden. Bnxveen, en daarmee het nieuws

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 9