raadszaal Tumult m om Waddinxveense koren van A.R F. M. VAN TOL zingen bij herdenking Voormalig Verzet Motie-Van Schie vraagt nieuwe nota woningbouw ra illl IJ Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen 25 jaar Sportweek Gouden huwelijk stemt no. 1 van lijst 5 Lijst 7 Lijst 7 Lijst 7 „Avondvierdaagse” van 9 t/m 12 juni aan de wandel Gemeentebelang lijst 7 J. L van Heteren lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 SIMCA1301 Gemeentebelangen V. Loon Zn 1997794 a 1 o Uitdaging daagde de heer Tijdverlies Herstellingsoorden Rode Kruis-collecte Geslaagd Democratie Chroejstsjew Oprechtheid Portefeuille TH .wj 25e JAARGANG - Nr. 1285 DONDERDAG 21 MEI 1970 omstandigheden Maak aan proefrit by: Centraalgarage Nw. Markt 19-27 zeer welkom zijn. 69 Gouda Tel. 01820-15000 WADDINXVEEN De gezamen lijke Waddinxveense koren zullen za terdagmorgen 23 mei om 10.30 uur luister bijzetten aan de herdenkings dienst in de Grote of St Laurenskerk te Rotterdam, waarmee het congres van de Nationale Federatieve Raad Voormalig Verzet Nederland wordt besloten. De koren danken de vereren de uitnodiging voor dit concert aan het imponerende optreden tijdens de 4-mei-herdenking in de Ontmoetings- kerk te Waddinxveen. Het contact is tot stand gebracht door burgemeester C. A. van der Hooft, die tweede voor zitter van het verzetsstrijderscongres is. Wethouder Van Tol motiveerde zijn tegenstem onder meer met de opmer king, dat uitstel van het plan Groens- waard III een verstrekkende beslis sing is, waardoor veel tijd zal verloren gaan, waarin de prijzen met de dag zullen stijgen. Na deze verklaring merkte de heer Van Gent op, dat hij zich moeilijk kon Abonnement: f 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en f 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.WJ Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings oorden houdt maandagmiddag 25 mei om 3 uur zijn algemene ledenvergade ring ten huize van mevrouw D. van Hattum-Ruys, Tollenslaan 17, Wad dinxveen. WADDINXVEEN In de laatste week ,van mei en de eerste week van juni zal in Waddinxveen de jaarlijksie Rode Kruis-collecte worden gehou den. De herdenkingsrede zal worden uit gesproken door Pastoor Nic. Apel doorn, uit het verzet bekend als Vic tor”. Weekblad voor Waddinxveen Bjj de opening van de nieuwe kleuterschool van Pinkelotje werd vorige week een beeldje onthuld van de Haagse beeld houwster Agnes Berk: een eek hoorn, een fijn speelbeest, waar de kinderen gerust op mogen klimmen. De kleuters vonden het allemaal Prachtig, maar nie mand was er zo zichtbaar mee in zfjn sas als loco-burgemees- ter Van Tol. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De heer K. L. Moed uit Waddinxveen, onderwijzer aan een school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden te Gouda, slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor de akte M.O.-A Pedago giek (specialisatie ortho-pedagogiek). Met het aanvaarden van deze motie wees de raad het verzoek van de meer derheid van het college (de burge meester en wethouder Van Tol) af om dezelfde avond zijn goedkeuring te geven aan de geplande woningbouw in Groenswaard III. Het gebeurde na urenlange debat ten, waarin de emoties volkomen uit de hand liepen. Het begon bij de heer Van Gent, fractievoorzitter van de PvdA, die een opmerking over de krotopruiming maakte, waarmee hij de lachers op de Publieke tribune op zijn hand kreeg. De burgemeester verzocht hem hierop geen grapjes ovier dit ernstige pro bleem te maken. Getergd sProng de PvdA-leider op en begon als een wildeman met zijn vuist op de tafel te rammen: „Ik ben nu aan het woord!” ZEVENHUIZEN Op 14 mei was het echtpaar P. Visser-van der Bas wonende aan de Lange Zijde 22, vijftig jaar getrouwd. In verband met de verjaardag van de bruidegom op 15 mei werd die dag het feest gevierd in Hotel Vos in Zevenhuizen. Door het fanfarecorps De Kleine Trompetter werd ’s avonds een sere nade gebracht aan het bruidspaar. Tijdens de receptie was er veel be langstelling. Het echtpaar verkeert in goede ge zondheid. De bruidegom is rustend landbouwer. Het echtpaar heeft vijf kinderen, waarvan er twee in Zeven huizen wonen en 14 kleinkinderen. De bruidegom is een geboren Zeven huizenaar, de bruid is in Bodegraven geboren. Beiden zijn 72 jaar. Aanvankelijk woonde men op een boerderij op de Bierhoogtweg, doch later verhuisde het echtpaar naar Leimuiden, waarna het weer in 1946 terugkeerde op de boerderij aan de Bierhoogtweg. Omdat wij ons NIET voor het karretje van de landspolitiek laten spannen, ontberen wij ook de daaraan verbonden financiële steun. Wij streven echter uw GEMEENTEBELANGEN na: daarom zal uw bijdrage op ons postgiro nr.: Na de herdenkingsdienst zal een kleine delegatie in het portaal van de kerktoren een gedenksteen onthullen ter nagedachtenis van de heer Johan nes van den Berg, die tijdens het bom bardement op Rotterdam van 14 mei 1940 het leven verloor, toen hij in de toren van de St. Laurens werkzaam was. Zijn oudste kleinzoon, Johannes van den Berg, zal de steen onthullen. Na deze plechtigheid zingen de ge zamenlijke Waddinxveense koren „Domine Salvam Fac Reginam Nos trum”, waarop een kranslegging volgt. WADDINXVEEN Het voltallige college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen zal een 'Nota Woningbouwbeleid 1970-1975’ opstellen. In een tumultueuze raadsvergadering is het hiertoe uitgenodigd in een motie van KVP-fractieleider Van Schie, die alle stemmen, behalve die van wethouder Van Tol (AR), mee kreeg. De heer Mol (VVD) was niet aanwezig. In dezelfde motie besloot de raad geen beslissingen ten aanzien van de in Groenswaard III geplande woningbouw te nemen voordat de gevraagde nota Woningbouwbeleid 1970-1975 in de raad is behandeld en voordat de acht politieke partijen, die voornemens zijn een „hearing” over Groenswaard III te houden, redelijke ge legenheid hebben gekregen dit ook metterdaad te doen. worden gerealiseerd wil er in de naas te toekomst van een evenwichtiger huurbeleid sprake zijn. In die nota sprak de heer Lips ook van „tientallen woningen die reeds jaren op de nominatie staan om ge sloopt te worden en nog steeds onder de meest ellendige worden bewoond”. De burgemeester Lips uit aan te tonen welke gemeenten in Nederland procentueel kunnen wedijveren met de aantallen krotten, die in Waddinxveen aan de bewoning werden onttrokken. In beide nota’s wordt een stroom van cijfers aangedragen. In het slot van het antwoord op de nota-LiPs zegt de meerderheid van het coHege, dat de grondprijs per keuze- woning 5.000,lager ligt dan voor premie-verhuurwoningen en 7.000, lager dan voor premie-kooPwoningen. Dit zou betekenen, dat bij uitbreiding van het aantal keuzewoningen met 70, zoals de heer Lips wil, ongeveer f 400.000,zal moeten worden terug verdiend op de overige woningen. Dit acht de meerderheid geen haalbare kaart. Bij de debatten, die op deze verhitte avond speelden, ging de heer Van Gent het verst in zijn conclusie: „Onze fractie ziet geen enkele aantrekkelijk heid in de verdeling van de woning typen in Groenswaard III, zoals die in de nota wordt voorgesteld en wil deze nota dan ook niet aanvaarden.” Bij hun stemmotivering bleek bij alle andere fracties het grote knelpunt te zijn, dat zij niet wilden beslissen alvorens de voorgenome hearing is gehouden. voorstellen, dat de heer Van Tol als wethouder bereid zou zijn de motie, indien aangenomen, mee te helpen uitvoeren, waarop hij weer pleitte voor verwerping van de nota. De heer Van Schie vroeg hierop de wethouder of hij eventueel bereid zou zijn de motie uit te voeren. De heer Van Tol zowel als de burgemeester waren nogal verbaasd over deze vraag. Verder werken aan het programma mee Johann Th. Lemckert, orgel en Ansje van Brandenberg, declamatie. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. De koren, die medewerken zijn het Nederlands Hervormd Kerkkoor ’Vox Jubilans’, het Gereformeerd Kerkkoor ’Dient den Heer’, het Christelijk Wad dinxveense Mannenkoor’, het Kerk koor van de Nederlands Hervormde Immanuëlkerkgemeente en het Rooms Katholiek Kerkkoor. Dirigent is de heer A. Noordegraaf, organist de heer A. Verhoef. WADDINXVEEN Van dinsdag 9 juni tot en met vrijdag 12 juni wordt voor de vijfentwintigste maal de „Avondvierdaagse” gehouden. Op de avonden van deze dagen start dit sportieve evenement steeds van Gou da uit om de wandelaars te voeren langs de mooiste plekjes rond de Goudse dreven, waarbij Waddinxveen uiteraard niet wordt overgeslagen. De minimum leeftijd voor deel neming is 10 jaar. Er zijn twee ver schillende parcoursen uitgezet. De kinderen van 10 tot 14 jaar lopen elke avond het korte parcours van tien kilometer. Ouderen kunnen naar verkiezing vier maal tien kilometer lopen of driemaal vijftien en eenmaal twintig kilometer. Het inschijfgeld bedraagt voor deel nemers van 10 tot en met 13 jaar twee gulden, voor ouderen drie gulden. Le den van de Nederlandse Wandelsport - bond en dienstplichtige militairen be neden de rang van onderofficier ge nieten vijftig cent reductie. In Waddinxveen kan men zich voor deze 25-ste Avondvierdaagse inschrij ven op donderdag 28 mei van 19.30 uur tot 21 uur in restaurant „De Unie”, Kerkweg 226. Men kan zich ook voor deelneming melden op zaterdag 23 mei van 15 uur tot 17 uur, op dinsdag 26 mei van 19 uur tot 21 uur en op zaterdag 30 mei van 15 uur tot 17 uur in het Veemarkt- restaurant in Gouda, van waar ook el ke avond de wandelaars starten. WADDINXVEEN De „Sportweek Waddinxveen” viert op vrijdag 22 mei zijn zilveren jubileum. Ter gelegen heid hiervan houdt het Sportweek- comité morgen van 18 tot 19 uur een feestelijke receptie in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. „Als de meerderheid van de raad een besluit neemt dan moet het college dit uitvoeren. Dat is gewoon een kwestie van democratie. Ik wou, dat u allemaal nog een paar jaar als raads lid in opleiding ging”, zei de burge meester. Ook wethouder Lips zegde zijn me dewerking tot uitvoering van de motie toe „zolang ik dit met mijn verant woordelijkheid in overeenstemming kan brengen”. De heer Van Gent Probeerde toen nog even het onderste uit de kan te halen: „Geeft de raad met het aan nemen van de motie vertrouwen aan het standpunt van de heer Lips? Dan ben ik vóór.” De burgemeester benadrukte, dat als dit het geval zou zijn, de zaak voor hem onaanvaardbaar zou worden. De heer Van Schie stelde hierop duidelijk, dat hij de interpretatie van de heer Van Gent geheel voor diens rekening liet en dat de inhoud van de motie genoeg duidelijkheid aan haar betekenis gaf. Hierop werd de motie met 13 van de 14 stemmen aanvaard. Burgemeester Van der Hooft rea geerde hierop met „Zal ik misschien een schoen voor u halen? Zo deed Chroejstsjew het ook!” Ook de heer Van Schie kreeg het te kwaad. Hij zei, dat bij hem grote er gernis was ontstaan toen hem duide lijk was geworden dat „de raad maar even gevraagd werd met Groenswaard illl accoord te gaan alsof het gaat om leen onbelangrijk hamerstuk”. „Als u ernstig uw materiaal had be studeerd zou u oprechter zijn,” ant woordde de burgemeester. i Woedend kwam de heer Van Schie overeind: „Ik vraag u niet aan mijn oprechtheid te twijfelen.” Dat woord „oprechtheid” werd de heer Van Schie later op de avond nog eens voor gehouden. De heer Van Heteren (Gemeentebe- llangen) vroeg hoe het stond met de pogingen, die de heer Van Schie zou [aanwenden om de drie woningbouw- [verenigingen tot samenwerking te he lwegen. Toen de heer Van Schie had verteld, ■dat men pas eenmaal, zonder succes, ■vergaderd had, zei de burgemeester: LDit is een gebrek aan oprechtheid, u lis nooit van plan geweest zé ooit nog fcens bij elkaar te halen.” Waarop de ■heer Van Schie weer in drift ontstak. |Hij riep uit, dat hij wel degelijk seri- leuze pogingen heeft gedaan, maar niet [geslaagd was, omdat de bouwvereni gingen al afzonderlijke eigen plannen fradden. „Keulen en Aken zijn ook friet op één dag gebouwd!” B De derde sensatie kwam, toen wet- frouder Lips, voordat de motie-Van frchie werd voorgelezen met zijn por tefeuille begon te zwaaien. „Niet met fren extreem bestemmingsplan wordt fre doorstroming bevorderd, maar ■oor de bouw van goede en goedkope Woningen. Hierop wil ik mijn beleid lichten. Als de raad daar geen ver- ■fouwen in stelt stel ik mijn porte feuille ter beschikking”. De vergadering was begonnen met fren toelichting van de burgemeester frP de nota Woningbestand 1970, zoals B~e door de meerderheid van het col- ■ge was ingediend. In het Plan Xr°enswaard III, zoals dit door de ■‘^'bouwkundige werkgroep is op- ■asteld, zijn volgens deze meerderheid Kenoeg woningen gepland voor min- ■er-draagkrachtigen: 54 keuzewonin- met een maandhuur van 200, premiewoningen van 245,72 ■ats van f 250,en 150 bejaarden- Waar nodig zal de per 1 juli van ■facht wordende ministeriele beschik- lns op de huursubsidie deze Prijzen W drukken, In een tegennota had wethouder frPs gesteld, dat in Groenswaard III kader van de woningwetbouw u keuzewoningen zullen moeten

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1