Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen ontsluiting Begin van Zevenhuizen slaat eerste het wegenplan paal voor voor Motie-Van Schie A.R stemt no. 1 van lijst 5 F. M. VAN TOL Be Fair om titel tegen Sportlust Kandidatenlijsten W addinxveen „Voorwaarts” wil jubileren met nieuw uniform RAIFFEISENBANK I J. L. van Heteren lijst 7 J. L van Heteren lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 Reis bureau A.van GINKEL Probleem VAKANTIE ’70 PER BUS Tunnel Ruilbeurs I PER VLIEGTUIG Begin uw vakantie bij de Raiffeisenbank - wij regelen alles in één bezoek. Meer inlich tingen vindt u in onze uitgebreide brochure. Regionale functie Acht miljoen Bent u van plan met vakantie naar het buitenland te gaan? De Raiffeisenbank staat voor u klaar om u snel i op weg te helpen. Wij j verzorgen uw reisde viezen j en reischeques, maar ook uw bagage- en reis - ongevallenverzeke ring Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. Kerkweg 207 Waddinxveen tel (01828)4488 Weekblad Hollands Ha?t 25e JAARGANG - Nr. 1286 DONDERDAG 28 MEI 1970 7-daagse Rijnreis f 235,—. 10 dg. Garda per trein f 280,—. Een greep uit vele honderden mogelijkheden In maart 1968 werden de eerste mededelingen over de nieuw aan te leggen weg in de raad gedaan, en op 20 juni ’68 werd er een voorstel gedaan in de raad tot behandeling van het wegenpakket. WADDINXVEEN Op zaterdag middag 30 mei 1970 wordt in het club huis van de speeltuinvereniging „De Paddestoel” aan de Lijsterbesstraat een ruilbeurs gehouden. Aanvang 14 uur. WADDINXVEEN Uit ons raads- verslag van vorige week, waarin de door de KVP-fractievoorzitter Van Schie ingediende motie inzake het bouwbeleid werd besproken, kan wel licht ten onrechte de indruk zijn ge wekt dat de heer Van Schie enig initi atiefnemer in deze kwestie is geweest. Daarom zij vermeld, dat de motie mede-ondertekend was door de heren Huizer (Herv.gr.), Kroes (WD), Van Heteren (Gemeentebelangen) en Noor- lander (CHU) en dat in overleg met deze raadsleden de bij de motie beho rende toelichting werd oPgesteld. Vraag vrijblijvend bij ons alle Informaties. Wij bieden u alle voor uw reis denkbare service. 5 dg. Parijs f 110,—; 5 dg. Londen f 265.—; 6 dg. Harz f 167,—; 9 dg. Zwarte Woud f 214,—; 10 dg. Kitzbühl f 275,—. WADDINXVEEN Be Fair heeft zich door een overwinning op Koude kerk naast Sportlust aan de top van de ranglijst in 4C van het zaterdagvoet- bal geplaatst. Er is nu een beslissings wedstrijd tussen Be Fair en SPortlust nodig om de kampioen aan te wijzen. Deze wedstrijd wordt aanstaande za terdagmiddag om 4.30 uur gespeeld op het sportterrein te Bodegraven. Voor supporters vertrekken om 3.30 uur twee autobussen, waarvan één uitsluitend voor de pupillen. Voor de ze pupillen bedraagt de toegangsprijs tot de wedstrijd een kwartje. 15 dg. naar Italiaanss Rlvièra f 479,- Corsica f 370,—; Majorca f 464,—; Beni- dorm f 375,Lissabon 470,Joego slavië f 418,—; Rhodos f 495.—, Tunesië f 420,11 dg. Costa Brava f 290, Een ferme handdruk tussen burgemeester en aannemer: de eerste paal voor dé wegenrecon structie rond Zevenhuizen zit in de grond. (foto Sjaak Noteboom) uakantieservic» Gemeentebelangen Lijst 7: J. L. van Heteren, W. Broek- huijsen, A. C. v.d. Bosch, A. Kloet-van Dorp, A. H. de Groot, W. H. Moelker, G. G. Boer, T. Ververs jr. Democraten ’66 Lijst 8: H. P. Barth, P. C. C. van Vloten, R. Gaijkema, A. A. J. Meijer, A. G. F. Lindeijer, J. H. Ruiter, J. v.d. Ploeg, J. W. Koorengevel, F. P. M. Slits, W. L. J. de Wit, H. H. M. Over kamp. Gereformeerd Politiek Verbond Lijst 9: J. Knol, T. F. v.d. Lugt, J. Westra, J. Veen. ZEVENHUIZEN Burgemeester A. van ’t Verlaat van Zevenhuizen, heeft maandagmiddag de eerste paal geslagen voor een der kunstwerken, die behoren bij de reconstuctie van het Noordeinde en Zuideinde en voor nieuw aan te leggen wegen, die de dorpskern van het drukke verkeer zullen ont lasten. De kosten gaan rond de 8 miljoen bedragen. In de eerste fase van het plan worden de drie kunstwerken gebouwd. De eerste paal werd geslagen op het kunstwerk dat de verbinding gaat vormen van de nieuw aan te leggen weg met het Noordeinde, nabij de spoorlijn Den Haag-Utrecht. De andere twee kunstwerken komen resp. aan het Noordeinde nabij de Tweemanspolder en aan het Zuid- einde/Groeneweg, ter vervanging van de huidige Groenewegbrug. Burgemeester Van ’t Verlaat gaf nadien op het gemeentehuis een be schouwing en toelichting op de uit te voeren werken. Tijdens deze bij eenkomst, waren o.m. aanwezig de besturen van de Eendragtspolder, Zuidplaspolder en Tweemanspolder, vertegenwoordigers van de Provin ciale waterstaat, de heren J. C. Tek- kens en C. A. Rietveld van de Ned. Heide Mij., het hoofd van de dienst gemeentewerken en leden van de raad. „Deze dag staat”, aldus de burge meester, „in het teken van de ont sluiting van de gemeente.” Doordat het Noord- en Zuideinde veel doorgaand verkeer moeten ver verwerken, dat via Zevenhuizen (van Nieuwerkerk en Capelle) naar Den Haag rijdt vervullen deze we gen een regionale functie. Het Zuideinde en de Groeneweg, op Zevenhuizens gebied, verkeren in slechte staat en de Dorpsstraat in Er blijft echter één probleem be staan en dat is de eerste Tochtweg in Nieuwerkerk, die een mooie ver binding vormt met de rijksweg Rot- terdam-Utrecht. Deze onmisbare schakel in de keten zal ook gerecon strueerd moeten worden. De gemeen teraad van Nieuwerkerk heeft reeds plannen hiertoe, doch neemt geen ge noegen met de 95% subsidie en wil 100%. Zevenhuizen heeft echter wel genoegen genomen met 95%. Burge meester Van ’t Verlaat hoopte dat er spoedig een gunstige beslissing hier omtrent wordt genomen. Namens de Kon. Ned. Heidemij fe liciteerde de heer J. M. Houterman de gemeente met het slaan van de eerste paal. Hij lichte de plannen aan de hand van een projectkaart toe. De nieuwe weg wordt 7.20 breed en begint aan het Noordeinde na de spoorlijn links over de brug en loopt via de bebouwde kom tot aan de Zuidelijke Dwarsweg, waarna het doorgaand verkeer via de le Tochweg of via de Groeneweg- en Groeneweg brug de rijksweg Rotterdam-Utrecht kan bereiken. Naast de verkeersweg komt een parallelweg met een breed te van 3.50 m. Tussen beide wegen komt een flinke berm. In de bebouwde kom is dit niet te verwezenlijken en vervalt de Parallel weg, doch hier wordt het trottoir op 2 m gebracht. Zoals reeds vermeld, komt er een voetgangerstunnel die het Kerkepad met de Burg. Klink- hamerweg gaat verbinden en verder komen er verkeerslichten op de krui sing met de Noordelijke Dwarsweg. Het Noord- en Zuideinde zullen 5 m breed worden. Vooruitlopende op de reconstructie wordt het Zuideinde voorlopig opgeknapt. Zevenhuizen, is niet meer berekend op het hedendaagse verkeer. Het Noordeinde verkeert in een iets be tere toestand, doch voldoet ook niet aan de gestelde eisen. De Dorpsstraat is in onderhoud alleen voor gemeenterekening, het Zuideinde en Groeneweg voor de Eendragtspolder en het Noordeinde voor de Tweemanspolder. Deze we gen hadden eerst alleen polderfunc- tie, doch zijn nu voor het verkeer van bijzonder belang. Reeds jaren is er gesproken over een ontsluitingsweg die het Noord einde en Zuideinde met elkaar zou verbinden, en aanvankelijk was ge dacht om een lus te trekken aan de westzijde van het Dorp. Dit gaf ech ter nogal wat problemen en bleek niet uitvoerbaar, mede in verband met het feit dat dan landerijen door sneden zouden moeten worden. In overleg met de heren Fekkes en Rietveld van de Prov. Waterstaat werd een plan opgezet om via een andere weg aan de oostzijde van de ringvaart een ontsluiting te maken. Het Noord, en Zuideinde en Groe neweg, nu nog behorend tot tertiaire wegen worden nu quartiaire wegen, terwijl de nieuwe weg een tertiaire weg wordt. De le fase van het werk (de drie kunstwerken) kost rond de 700.000. Burg. Klinkhamerweg wordt' op 25 juni aanbesteed, de 3e fase (door de bebouwde kom) op 25 augustus en de 4e fase door de Zuidplaspolder - van af de Noordelijke Dwarsweg tot aan de Zuidelijke Dwarsweg in het le kwartaal 1971, waarna de reconstruc tie van het Noord- en Zuideinde volgt. De verwachting is dat de wegen in 1973 gereed zullen komen. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Abonnement: f 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen f 6,75 binnen het verspreidings gebied en f 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Overname en beheer van de nieu we wegen door de polderbesturen zal plaatsvinden na gereedkomen. De aanvankelijke raming globaal 4,5 miljoen maar na herziening hier van, doordat de besturen van de pol ders verzocht hadden om een paral lelweg naast de nieuwe weg voor het langzame verkeer, steeg het be- bedrag tot 7,5 miljoen. Toen door de raadsleden het voorstel voor een voetgangerstunnel die het Kerkepad met de Burg. Klinkhamerweg ver bindt was aangenomen, kwamen dé kosten rond de 8 miljoen. Burgemeester Van ’t Verlaat dacht dat de kosten nog wel hoger zullen komen i.v.m. de stijgende kosten en lonen. De kosten van dit wegenpakket worden voor de tertiaire wegen voor 95% gesubsidieerd, de quartiaire voor 100% de traverse, door de bebouwde kom voor 90%. De totale lengte van deze nieuwe wegen zal 11 km bedra gen. De drie kunstwerken zullen wor den gebouwd door het aann. bedrijf L. de Koning uit Rotterdam, de bo venbouw van dn Groeneweg ophaal brug wordt gemaakt door machinefa briek Hollandia uit Krimpen a.d. IJs- sel. WADDINXVEEN De muziek vereniging „Voorwaarts” bestaat in september veertig jaar. Men zou niets liever willen dan dit jubileum vieren met nieuwe uniformen, daar de oude langzamerhand echt aan vervanging toe zijn. Om de zeer hoge kosten te be strijden gaat „Voorwaarts” een collecte houden. Het is alleszins te hopen dat deze inzameling een daverend succes wordt. „Voorwaarts” is gewoonweg niet meer weg te denken uit Waddinx veen. Bij alle festiviteiten, op alle hoogtijdagen staat dit wakkere muziekkorps Paraat. Laten al die Waddinxveners, die zoveel plezier aan „Voorwaarts” hebben beleefd en nog steeds be leven de muzikanten bij hun jubi leum het plezier van de nieuwe uniformen gunnen. Pe'srfewezen WADDINXVEEN Aan de gemeen teraadsverkiezingen van woensdag 3 juni nemen in Waddinxveen negen po litieke partijen of groeperingen deel. Hierbij komen D’66 en het Gerefor-. meerd Politiek Verbond voor het eerst in de strijd. Door de groei van de ge meente zal de raad van 15 tot 17 zetels worden uitgebreid. De kandidaten lijstenluiden: t Party van de Arbeid Lijst 1: A. H. van Gent, P. Lips, R. Harms, M. Boere, W. G. de Meer, H. van Ek, L. Vleggeert, J. de Heer, D. Schermerhorn, H. Kolb-de Valk, E. M. den Adel, J. Stubbe, A. A. de Bruin, L. Trouwborst, E. J. Berloth-Garretsen, H. Th. Stegeman. Christelijk Historische Unie Lijst 2: J. v.d. Roovaart, A. Noor- lander, W. C. Slob, ir. W. Stuulen, H. J. Groenendijk-Bernard, A. Oudijk, P. Sliedrecht, S. P. Visser, J. Hogen doorn, A. Mulder, J. H. den Boer, G. Bos, N. Vis. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie Lijst 3: Ph. Kroes, A. P. van Roode- Molenberg, A. W. Schulte, L. M. Oos- terbroek-Waagmeester, M. N. Boer, A. H. J. Salvini, D. Verweij. Katholieke Volkspartij Lijst 4: P. F. J. van Schie, H. L. M. Rottinghuis-Pruijmboom, Th. B. Mou nts, P. J. A. Hogenelst, C. J. Th. J. M. Smit, J. Th. Lemm, Th. J. Janmaat. Anti-Revolutionaire Partij Lijst 5: F. M. van Tol, P. de Lijster, P. Noordam, H. W. R. Meijer, G. C. Kamerling, A. v.d. Berg-van Ooij- en, T. Fennema, J. IJ. v.d. Beukel, P. Glasbeek, G. Graafland, C. Hoogen- doom, P. van den Berg, H. v.d. Bas- Stolker, C. H. de Vries. Staatkundig Gereformeerde Partij en Hervormde Kiesvereniging Lijst 6: H. Huizer, J. Havenaar, D. Uitbeijerse, Ir. T. Drost, J. C. Noor- lander, P. W. Meerkerk, C. de Bas, J. W. v.d. Werken, T. de Bruin, J. Dan kers, A. van Doom, P. Rademaker, S. P. Bax, P. Bremmer, D. Burger, H. Oskam. ■■■f f A

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1