Elk half uur een trein Lezers Schrijven Koel, helder water Zingen bij orgel nu van S Kampioensreceptie Hervormd Gereformeerden Tsarina Gravin en Atelier gepensioneerden komt nu van de grond Het geld voor de verkiezingen STEMT A.R. of C.H.U. iiEPw, Gemeentebelang lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 NUTSSPAARBANK Gemeentebelang lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 Af' J&ï rjw O Pagina 2 Donor-avond Waddinxveen Zevenhuizen door Valentina Luellen ^BURGERLIJKE STAND EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! W WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 28 mei 1970 RICHTING GOUDA: RICHTING ALPHEN A/D RIJN A. H. VAN GENT. =3 *0» Wordt vervolgd WADDINXVEEN Met ingang van zondag 31 mei gaat de nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen in. Zoals wij reeds eer der berichtten heeft deze voor Waddinxveen een bijzonder prettige konsekwentie: van ’s-ochtends vroeg tot ’s-avonds rond 8 uur zal zowel in de richting Gouda als in de richting Alphen aan de Rijn elk half uur een trein rijden. Tot nu toe gold - behoudens in de spitsuren - een uur- dienst. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Hulde aan allen die ervoor gezorgd hebben dat Waddinxveen nu van dit heerlijk helder stromende leiding water heeft. In deze sombere tijd wat betreft luchtvervuiling, waterverontreiniging e.d. is dit een lichtpuntje waar we regelmatig van genieten. Ik tenminste wel en ik zal toch waarachtig de enige niet zijn! EEN WADDINXVEENSE HUISVROUW. TERMIJN- SPAREN VIA DE BONDSSPAARBANK Zoals bekend is het de bedoeling middels dit atelier aan bejaarden nut tige arbeid te verschaffen. Er wordt vaak gezegd en geschreven dat de 65-j--ers zich niet uitgeschakeld moe ten voelen van het gewone dagelijkse leven na jaren van noeste arbeid en niet gedoemd behoeven te zijn tot niets-doen. De Lions Club organiseert hierom nu ook in Waddinxveen een coöpera tieve vereniging die zich bezig wil houden met allerlei arbeid, gedurende drie uren Per dag, naar keuze ’s mor gens of ’s middags in een daarvoor be schikbaar gesteld schoolgebouw aan de Alexanderstraat. Geboren: Adrianus, z.v. C. Houweling en H. M. Vente; Arianne Christina, Dionysia, d.v. L. J. van der Graaf en G. den Outer. Gehuwd: Franciscus Josephus Binken en Nelly Strijdhorst. Overleden: Ingetje Hoogprdijk, w.v. Johannes Hol, 76 jaren. 6.44 (werkdagen, behalve zaterd.) 7.13 (werkdagen, behalve zaterd.) 7.44 (werkdagen) 8.17 (werkdagen) 8.48 9.18 (werkdagen) 9.49 10.19 (werkdagen) 10.49 11.19 (werkdagen) 11.49 12.19 (werkdagen) 12.49 13.19 (werkdagen) 13.49 14.19 (werkdagen) 14.49 15.19 (werkdagen) 15.49 16.18 16.49 (werkdagen) 17.19 17.49 (werkdagen) 18.19 18.49 (werkdagen) 19.19 19.49 (werkdagen) 20.19 21.19 22.19 23.19 0.19 6.16 (werkdagen, behalve zaterd.) 6.45 (werkdagen, behalve zaterd.) 7.15 (werkdagen) 7.43 (werkdagen) 7.53 (alleen zon- en feestdagen) 8.17 (werkdagen) 8.47 9.19 (werkdagen) 9.49 10.19 (werkdagen) 10.49 11.19 (werkdagen) 11.49 12.19 (werkdagen) 12.49 13.19 (werkdagen) 13.49 14.19 (werkdagen) 14.49 15.19 (werkdagen) 15.49 16.19 (werkdagen) 16.49 17.19 (werkdagen) 17.49 18.19 (werkdagen) 18.49 19.19 (werkdagen) 19.49 20.49 21.49 22.49 23.49 WADDINXVEEN Op 22 mei werd de eerste ledenvergadering gehouden van het door de Lions Club geïnspi reerde ’atelier voor gepensioneerden’. Het bleek dat de belangstelling voor deze club groot is, daar allen die zich na de inleiding van prof. Roeterink op 28 april hadden aangemeld, aanwezig waren. Gevonden: zonnebril, witte darnes- Portemonnee met inhoud, groen nylon jack, paar bruine kinderschoenen, een sleutel, groen-witte jongensfiets, ver- zekeringsplaatje bromfiets, rood por- temoneetje met inhoud, blauw-crème step. Geboren: Maria Elizabeth Wilhel mina, d.v. F. M. van Hofwegen en J. M. W. Dibbets; Aaltje Margje Corne lia, d.v. A. Koole en C. Mijderwijk; Ronald Feitze Wiebe, d.v. W. Jelsma en A. van Hoffen; Constanse Nicoline Desiree, d.v. N. Bakker en J. H. Mij derwijk; Marinus Comelis, z.v. M. van Zanten en P. van Leeuwen; Katharina, d.v. G. van Wijk en J. K. Los; Liesbeth Marianne Alberdine, d.v. J. Kok en J. A. E. van Leuven. De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend zijn, komen voor plaat sing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzen dingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. MOERKAPELLE De bloedafname- avond onder auspiciën van de afdeling Zoetermeer en omgeving (waaronder Moerkapelle) van het Nederlands Ro de Kruis georganiseerd, is een succes geworden, want niet minder dan 175 Moerkapellenaren hebben elk een hal ve liter bloed afgestaan, dat verwerkt zal worden tot plasma. Bezien we de resultaten van vorig jaar, dan is het aantal donors gestegen (1969: 140). De organisatoren zijn toch niet helemaal voldaan, omdat in het verleden, toen de gemeente een aanmerkelijk lager inwonertal had, het donor-aantal wel eens meer dan tweehonderd heeft be dragen. De verongelukte koets lag eenzaam en verlaten. Voor zij het bos instrompelde, had Alexandreja de lichamen met een mantel bedekt. Zij liep in het wilde weg, zonder enig gevoel van richting. Met haar ene hand de voorkant van haar japon bijel- kaar houdend, baande zij zich een weg door het struik gewas, om hulp roepend tot haar keel schor werd. Zij trachtte een Pad te vinden, dat haar op de grote weg terug zou brengen, maar na enige tijd was zij al hopeloos ver dwaald. De bomen schenen zich dreigend aaneen te slui ten, en de takken boven haar hoofd verstrengelden zich met elkaar als om het licht buiten te sluiten. Tenslotte zonk zij uitgeput op de grond. Naast haar scharrelde iets tussen de struiken. Zij zag een donkere, harige vacht en slaakte een kreet van angst, niet wetend of het een ongevaarlijk dier was of misschien een wolf. Toen zij in paniek probeerde op te staan, rees plotseling een rijzige gestalte voor haar op. „Wat doe jij hier?” Dmitri verbleekte toen hij naderbij- kwam en de toestand van haar kleren zag. „Grote God, zijn jullie aangevallen?” Was jij het die om hulp riep?” Zij begon onbedaarlijk te huilen, terwijl hij haar op tilde en haar, luid om Sergej roepend, naar het jachthuis droeg. Dmitri legdie haar neer op de lange, lage divan die voor het vlammende haardvuur stond en waarop hij zelf niet lang geleden had liggen uitrusten van zijn rit van het pa leis. Hij was die nacht in Peterhof gebleven, waar hij tot laat in de nacht had zitten drinken met Catharina en de gebroeders Orloff. „Wat is er gebeurd?” mompelde hij. Hij nam de deken die Sergej hem kwam brengen en sloeg hem om haar heen. „De koets is overvallen, door rovers. Zij hebben Natas ja gedood en Anja - zij hebben ze vermoord.” Haar stem was bijna onhoorbaar. Dmitri vloekte. Hij was al bang geweest dat Vladimir Krylenko wraak zou nemen en dit scheen te bewijzen dat hij gelijk had gehad. Er waren al in vijf jaar geen roversbenden meer in de omtrek gezien. Daar hadden zijn Kozakken voor gezorgd. „Alexandreja.” Hij knielde aan haar zijde en nam haar gezicht tussen zijn handen. „Niet flauwvallen, kleintje, ik moet weten waar dit is gebeurd.” Alexandreja dreigde opnieuw het bewustzijn te ver liezen, maar de dringende klank van zijn stem haalde haar terug. „We waren op weg naar Bratz. De koets werd tegen gehouden door rovers mijn koetsier doodgeschoten - de koets is gekanteld.” Langzaam, met zwakke stem en ZEVENHUIZEN Op zaterdag 30 mei van 4 tot 6 uur houdt de v.v. Groe neweg in de kantine de kampioens receptie ter ere van het behaalde kam pioenschap van haar eerste elftal. Daarna krijgen de spelers een maal tijd aangeboden. Om 7 uur volgt de feestelijke rondrit door het dorp voor af gegaan door de muziekvereniging „De Kleine Trompetter”. Na de optocht is er om 8 uur bij Hotel Vos een feestavond met mede werking van The Animo’s uit Gouda. Het feest is uitsluitend voor leden en donateurs met introducé’s. ’s Zondagsavonds werd vroeger in veel gezinnen gezongen bij het orgel. Psalmen, gezangen en geestelijke lie deren. Tegenwoordig doen we dat zo niet meer. We kunnen het niet meer zo goed van harte. We zijn een tikje verlegen met onszelf geworden. Het eenvoudige lied lijkt iets voor simpele zielen. Het harmonium raakte boven dien in onbruik; in de muziek ver anderden stijl en smaak. We hebben wel onderweg iets ver loren. We missen het meest elemen taire christelijke teken van leven: we zijn het zingen verleerd. Het instem men met een lied, dat iemand opgeeft. Meezingen. Deze eeuwenoude op dracht aan de mensen moet onder het stof vandaan gehaald worden. Zondagavond 31 mei om 9 uur wordt in de Ontmoetingskerk gezongen ron dom het orgel. Een goed half uur. Een talrijk publiek is welkom, maar we mikken er niet op. Het enige wat we werkelijk hopen, staat op de rand van een gulden. Komt u, troon dan ook uw kinderen en/of je ouders mee. Bundels zijn er. DE ORGELCOMMISSIE. met vele, langdurige onderbrekingen vertelde zij wat er was gebeurd. Toen zij bij de poging om haar aan te ran den kwam, vulden haar ogen zich met tranen en zij kon Dmitri niet aankijken. „Ik heb één man met een steen op zijn hoofd geslagen. Ik geloof dat hij dood is.” Alle emoties die zich sinds zij bij bewustzijn was ge komen in haar hadden opgehoopt, vonden eindelijk een uitweg. Zij was te uitgeput en te ellendig om zich nog langer te kunnen beheersen. Toen zij wat gekalmeerd was, legde Dmitri haar terug OP de divan. Toen zij angstig haar ogen opende, drukte hij geruststellend haar hand. „Blijf liggen en rust wat. Ik kom dadelijk terug.” Hij vond Sergej bij de stallen. „Heb je gehoord wat de gravin me heeft verteld?” De Tartaar knikte. „Goed. Ga nu - zoek die man, hij kan niet vier weg zijn. Misschien heeft ze hem werkelijk gedood, misschien dacht ze het alleen maar in haar angst. Als je hem vindt, dood of le vend, breng hem dan hier.” Hij draaide zich abrupt om en ging het huis binnen. Alexandreja schrok op bij het geluid van zijn voetstap pen. Dmitri bleef naast de divan staan. Zij was nog steeds bang en hij kon het haar niet kwalijk nemen. „Geloof me. Je hoeft nergens bang voor te zijn. Kom, je moet gaan slapen.” Zij deinsde instinktief achteruit, maar hij deed of hij het niet merkte. Hij tilde haar op en droeg haar naar zijn slaapkamer. Pas toen hij haar op het bed had gelegd, merkte hij dat ze was flauwgevallen. Toen het geluid van paardehoeven Sergej’s terugkomst aankondigde, haastte hij zich naar buiten. Zijn ogen vielen onmiddellijk op de levenloze gestalte die over het tweede Paard hing. Het met bloed besmeurde gezicht zei hem niets maar, zoals de Tartaar hem deed opmerken, was het niet vreemd dat een rover nieuwe legerlaarzen aan zijn voeten droeg? „Krylenko,” riep Dmitri uit. „Dus had ik toch gelijk. Was hij al dood toen je hem vond?” „Ja”. Dmitri’s mond verstrakte. „Begraaf hem ergens in het bos, maar bewaar zijn laarzen. Die zal ik tegen de majoor gebruiken.” „Gelooft u dat de majoor van plan was zijn eigen vrouw te laten vermoorden?” vroeg Sergej. „Ja, maar ik vraag me af waarom het nodig was ook de gravin te doden, meestal is hij subtieler.” Sergej’s ogen vernauwden zich plotseling, toen een on aangename gedachte bij hem opkwam. Het zou geen kwaad kunnen Madame de Veaux een tijdje in het oog te houden. Verloren: bruin skai meisjestasje, blauw damesvest, zwarte dames por temonnee met inhoud, zwarte sleutel hanger met 5 sleutels, gele regenbroek, een wandelstok, gouden armband met inscriptie, gouden tientje, gouden armband mte inscriptie. Alexandreja, die erin geslaagd was te gaan zitten, slaakte een luide kreet en de mannen draaiden zich om. Voor haar op de grond lag Natas ja, haar gezicht en haar kleren waren besmeurd met bloed; en daarachter de kleine Anja. Beiden waren dood. „Moordenaars! Beesten!” riep zij. „Zo, dus een van de mooie dametjes leeft nog,” grinnik te een van de mannen. „Wat willen jullie? Geld, sieraden? Hier, neem ze en laat me alsjeblieft gaan. Hebben jullie nog niet genoeg op je geweten met de dood van dat onschuldige kind en mijn personeel?” „We hebben je geld al, dame, en de juwelen ook.” „Nog niet alles.” De tweede man, hij had een mager gezicht met een wrede mond, boog zich over haar heen en rukte het collier van haar hals en de ringen van haar vingers. Hij trok de diamanten broche miet zoveel kracht van haar japon, dat die van haar schouder scheurde. „Laat me gaan,” smeekte Alexandreja. „Ik zal jullie goed betalen, ik heb veel geld.” De twee mannen wisselden een glimlach en zij begreep dat zij niet van Plan waren haar te laten leven. Haar vin gers sloten zich om een scherpe steen, die achter haar lag. Zij greep hem stevig vast. Zij zag aan hun grijnzende ge zichten dat geen enkele vernedering haar bespaard zou blijven. Toen de man met het magere gezich zich weer over haar heen boog en zijn hand de voorkant van haar keurslijf beetgreep, sloeg zij hem met de steen op zijn hoofd. Hij kreunde en viel op de grond, het bloed stroom de over zijn gezicht. Zij kreeg geen kans haar wapen nog eens te gebruiken. De tweede moordenaar wierp zich op haar, wrong hem uit haar hand en wierp hem op zij. Een belangrijk moment voor Zevenhuizen: burgemeester Van ’t Verlaat heit de eerste paal in de grond voor een van de kunstwerken van het recon structieplan voor het wegennet rond het dorp. (foto Sjaak Noteboom) Zijn handen klauwden wild aan haar japon en scheurde hem open. Zij voelde zijn stinkende adiem op haar wang en haar huid. Zij wilde gillen, maar zijn mond drukte zich op de hare en hij lachte, zich vermeiend in haar zwakke pogingen zich te bevrijden. Het maakte hem niet uit wie hij doodde, bedienden - of een rijke dame. Hij was te druk bezig met Alexandreja om de ruiter die achter hem stilhield en het taferel vol verachting aan keek, op te merken. Hij wist pas van zijn aanwezigheid, toen een zweep hem over zijn rug striemde en de stem van zijn commandant beval: „Laat haar onmiddellijk los, jij hond. „Kapitein-” de man sprong overeind. „Het was alleen een vierzetje. Dat is toch niet zo erg.” „Het bevel luidde aanvallen en doden, niet aanranden en doden.” De zweep striemde de soldaat in zijn gezicht. „Ga terug naar de anderen. Waar is Doeninski?” „Hier. Die feeks heeft hem met een steen op zijn hoofd geslagen.” Kapitein Sjworin steeg af en boog zich over de gevallen man. „Hij is dood. Laat hem hier maar liggen. Ga nu naar de anderen.” „Jawel, Kapitein.” Kapitein Sjworin keek hem na. Langzaam trok hij zijn pistool. Alexandreja lag bewusteloos aan zijn voeten, haar met stof besmeurde gezicht half verborgen onder het losgeraakte rode haar. Hij wist dat hij haar moest doden, zoals Madeline de Veaux hem had opgedragen, maar hij kon het niet. Hij vuurde snel twee maal in de lucht en reed weg. O De deelnemers hebben geen enkele aansprakelijkheid en er zijn geen kos ten voor hen aan verbonden. Over de aard van het werk en over de werktijden beslissen de leden zelf. Wanneer de arbeid in de toekomst enige winst oplevert, wordt deze aan de leden uitbetaald naar het aantal uren, dat men werkte. De op bovengenoemde vergadering aanwezige leden waren vol enthousi asme om te beginnen en besloten op 24 juni a.s. de zaak op poten te zetten, zo dat in september een en ander kan gaan draaien. Er kunnen nog een beperkt aantal leden worden ingeschreven. Aanmel ding kan geschieden: W. de Zwijger- laan 38 vóór 15 juni a.s. of bij de leden. De laatste weken blijkt een misver stand te zijn gerezen over de herkomst van de financiële middelen van de po litieke partijen, die aan de gemeen teraadsverkiezing deelnemen. De ge dachte bestaat hier en daar, dat de plaatselijke afdelingen van de lande lijke partijen hiet voor verkiezings- aktiviteiten benodigde geld uit een of andere centrale partijpot ontvangen. Het gaat geloof ik bij geen enkele partij zó gemakkelijk. Alleen van de P.v.d.A. weet ik echter precies waar het geld voor Plaatselijke aktiviteiten vandaan komt en ik vind, dat u er recht op hebt het ook te weten. Er is een spaarfonds voor de ge meenteraadsverkiezing, dat in de loop van vier jaren wordt gevormd door een betrekkelijk klein percentage van de contributies der leden af te zonde ren. Resultaat: circa 700,Daar naast is er een eenmalig beroep ge daan op leden en sympathisanten; en niet tevergeefs. Tot nu toe werd door grote en kleine giften op die manier ruim 1500,bijeengebracht. De of fervaardigheid is waarlijk niet klein. En er komt geen „centrale pot” aan te pas! 'S' I I en exact groeit uw geld tot kapitaal^

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2