jubileum: wen voor Ook uw stem heeft waarde Oproep! Ga stemmen! Stormvliegers Onderzoek op tbc Raadsvergadering Waddinxveen Asfalteringswerk aan Groensvoorde Beheer Het Weegje overgedragen s Weentelijke hulde unpilaren „Sportweek I J. L. van Heteren lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 J. L. van Heteren lijst 7 AGENDA J. L. van Heteren lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 Pagina 3 Waddinxveen Loterij Zonnebloem AAN DE INWONERS VAN WADDINXVEEN. Zevenhuizen Van Eeuwen Vieux Cognac Bisquit Moerkapelle Sherry Aledo 13.95 Whisky Voorkeurstem DE KERKEN NODIGEN DOKTERSDIENSTEN Van Eeuwen Cointreau 15.95 14.95 8.90 4.25 1 1.00 Speciale verkoop bij Kiesdeler Rest zetels i l «fel -1 'üDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 28 mei 1970 (guldens voordeliger) samen Waddinxveen, mei 1970. MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN Brederolaan 4 - Zuidkade 3 U bent van harte welkom bij Slijterij/Wijnhandel normaal per fles 18,25 bij van Eeuwen 15,95 deze week Hiervoor was het woord gevoerd door de heer C. van Mourik, voorzitter van de Oranjevereniging en bestuurs lid van de Middenstandsvereniging. Hij bracht het Sportweekcomité har telijk dank voor alles wat het in de af gelopen 25 jaar voor Waddinxveen heeft gedaan. ,,Er zijn ups en downs geweest, maar vooral in de laatste jaren heeft u de wind meegehad en voor de komende 25 jaar is de steeds toenemende liefde tot de sport een waarborg voor een gouden toekomst,” aldus de heer Van Mourik. C. A. VAN DER HOOFT, burgemeester van Waddinxveen Als de zetels zijn verdeeld moet nog worden uitgemaakt welke candidaten zijn gekozen. Daarvoor moet de lijst- kiesdeler worden berekend: b.v. lijst 1 behaalt 1494 stemmen en krijgt toe gewezen 4 zetels. De lijstkiesdeler is dan 1494 4 373J. Hebt u zich bij de invulling van het stembiljet vergist: geeft het biljet dan terug een vraag een nieuw. Erger was nog dat 2429 kiezers de stembus ne geerden; bijna een kwart van alle kie zers in Waddinxveen dat geen in spraak heeft. De candidaat die dit aantal stem men behaalt, ongeacht de rangschik king op die lijst, is gekozen. Zijn er meer stemmen op hem uitgebracht dan wordt het overschot in volgorde van de candidatenlijst overgedragen op een candidaat die in eerste instan tie de kiesdeler niet behaalde. In de meeste gevallen zullen dan nog niet alle plaatsen zijn toegekend. Is er een candidaat bij die meer dan de helft van het aantal stemmen heeft be haald van de lijstkiesdeler dan krijgt die de voorkeur in afwijking van de volgorde van de candidatenlijst. Zo werd in 1966 op lijst 1 de zevende can didaat gekozen voor de vierde zetel van die lijst. Ook hieruit blijkt dat uw stem waarde heeft. Laat daarom op 3 juni blijken dat ook u waarde hecht aan uw stem in het belang van een gezonde demo cratie. WADDINXVEEN Bij de door Nota ris J. in ’t Hol gehouden trekking van de ,,Zonnebloem”-verloting zijn de volgende prijzen gevallen: hoofdprijs naar keuze op lot nr. 3714. Verder zijn alle loten eindigend op een 8 prijshoudend. Prijzen kunnen worden afgehaald zaterdag 30 mei tussen 15 en 17 uur Henegouwerweg 3, Waddinxveen. W. F. MEIJER, chef algemene zaken gemeente Waddinxveen. Kapel aan de Rotte: 10 uur: de heer F. Eemhuisstra, Scheveningen; 19 uur: ds J. G. van der Vlist. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: Cand. J. Vis, Sommelsdijk; 18.30 uur: ds W. G. L. van der Sluys. Geref. Gem.9.30 uur en 18.30 uur: ds A. F. Honkoop. Geref. kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds G. de Vries, Haarlem; 18.30 uur: ds B. Koekkoek. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds G. de Vries te Haarlem. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur en 18.00 uur: leesdienst. Ned. Herv. kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds D. van Vliet. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink; 19 uur: ds G. A. Peters, Den Haag. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Woensdag 3 juni: 19 uur ds Gebraad. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 Herv. wijkgebouw: 9.30 uur en 18.30 uur: ds J. v.d. Heuvel. Bethel: 9.30 uur en 17 uur: ds T. van ’t Veld. WADDINXVEEN Zat. 30 mei: Th. G. Blom, Jac. Cats- laan 1, tel. 2112. Zon. 31 mei: E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078. Apotheek Van Doorn beide dagen ge sloten. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds D. J. Modderaar, Waddinxveen. Ver. Vrijz. Herv.: ds J. van Leeuwen, Moordrecht. Remonstr. Gem.: 10 uur: ds G. Bloe- mendaal, Delft. fles van 17,95 voor (eigen import) Whyte MacKay normaal per fles 17,30 bij van Eeuwen 15,95 nu (Rynenburger) Liter van 9,75 voor per fles nu 3 voor 'I WADDINXVEEN Het bevolkings onderzoek op tuberculose in Waddinx veen zal in de komende dagen worden gehouden in de noodschool Prins Alexanderstraat: hedenavond van 18 tot 20 uur, 29 miei van 13.30 tot 16.30 en 18 tot 20 uur en 1 juni op dezelfde tij den. In het Groene Kruisgebouw Sta tionsstraat: 2 juni van 18 tot 20 uur; 3 juni van 9 tot 12 en van 18 tot 20 uur, 4 juni zelfde tijden en 5 juni van 13.30 tot 16.30 en 18 tot 20 uur. (Er zullen veel kiezers zijn, die niet precies weten wat er eigenlijk precies gebeurt met de stem, die zij hebben uitgebracht. Dat is niet zo verwonder lijk, want het is een vrij ingewikkelde materie. De heer W. F. Meijer, chef van de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie was zo vrien delijk in bovenstaande bijdrage licht in deze zaken te verschaffen. De re dactie is hem hiervoor zeer erkente lijk.) Op 3 juni staan van ’s morgens acht uur tot ’s avonds zeven uur de stem bussen gereed om de mensen te kiezen die in de komende vier jaren het ge meentebeleid gaan bepalen. Denkt u niet dat die ene stem van u op de 10.067 Waddinxveners die voor deze verkiezing een oproepingskaart ontvingen, toch niet belangrijk is. Bij de gemeenteraadsverkiezing in 1966 veroverden 40 kiezers een zetel voor de VVD. Zouden 21 van deze kiezers hun stem ge- gegeven hebben aan de Vereniging Gemeentebelangen dan had de WD haar tweede zetel moeten afstaan aan Gemeentebelangen. Namens het gemeentebestuur kwam gemeentesecretaris Jen- né het Sportweekcomité geluk wensen met het zilveren jubile um. Hierbij kregen 29 steunpila ren een speciaal vervaardigde oorkonde. (foto Spaak Noteboom) WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft heeft gistermid dag namens het recreatieschap Reeu- wijkse Plassen het gerestaureerde ge bouwtje van Het Weegje geopend en in beheer overgedragen aan de nieuwe exploitant de heer A. C. Berkhout, die bij het beheren van de zaak hulp krijgt van mejuffrouw F. Hol. Het gebouwtje is aangepast aan eisen, die het geschikt moeten maken voor het oPvangen van de honderden sportvissers, die jaarlijks naar Het Weegje komen. Juridisch is Het Weegje nog eigen dom van de gemeente Waddinxveen en de provincie. Het zal echter worden overgedragen aan het recreatieschap Reeuwijkse Plassen, dat de exploitatie op zijn beurt verpacht aan de heer Berkhout. Maar zelfs één stem kan beslissend zijn en zeker bij een gemeenteraads verkiezing waar het om kleine aantal len gaat. In het bijzonder geldt dit voor de a.s. verkiezingen in Waddinx veen waar maar liefst negen partijen aan de verkiezingen zullen deelnemen. Hoe die zetel-verdeling tot stand komt wil ik u aan de hand van de cij fers van die onlangs gehouden verkie zing voor de leden van de provinciale staten verduidelijken, opdat ieder weet dat het op een paar stemmen kan aankomen. Zodra de stembussen ’s avonds om zeven uur geopend worden gaat ieder bureau tellen hoeveel stemmen zijn uitgebracht en op welke lijsten men heeft gestemd. Zijn de uitslagen van elf stembureaus in Waddinxveen be kend dan kan het hoofdstembureau vaststellen hoeveel geldige stemmen er totaal in Waddinxveen zijn uitge bracht. Bij de verkiezing van de Pro vinciale staten waren dit 7443 stem men. Jammer dat 66 stembiljetten on geldig moesten worden verklaard. Is het aantal geldige stemmen be kend dan kan de „kiesdeler” worden bepaald. Deze houdt verband met het aantal vertegenwoordigers van de be volking dat in de gemeenteraad zitting kan nemen. In de thans te kiezen ge meenteraad zullen 17 leden zitting mogen hebben omdat Waddinxveen inmiddels behoort tot de gemeenten met een inwoneraantal tussen de 15.000 en 20.000, derhalve twee leden meer dan thans het geval is. De kies deler is daarom nu 1/17 deel van het aantal geldige stemmen. Bij een gelijk aantal geldige stem men als op 18 maart j.l. werd uitge bracht (7443) zou deze kiesdeler dus bedragen 437 14/17. Elke (bijna) 438 stemmen geven in dit voorbeeld recht op één zetel. Bij de verkiezing van de provinciale staten werden uitgebracht op: Partij van de Arbeid: 1494 stemmen; 3x kiesdeler; rest 180 Katholieke Volkspartij 787 stemmen; lx kiesdeler; rest 349 Volkspartij voor Vrijheid en Democr.: 1016 stemmen; 2x kiesdeler; rest 140 Anti-Revolutionaire Partij 1143 stemmen; 2x kiesdeler; rest 267 Christelijk Historische Unie: 799 stemmen; lx kiesdeler; rest 361 Staatkundig Gereformeerde Partij 962 stemmen; 2x kiesdeler; rest 86 Democraten ’66: 822 stemmen; lx kiesdeler; rest 384 De overige zes partijen die aan deze verkiezing deelnamen verkregen alle minder dan 100 stemmen. Omdat het aantal op deze partijen uitgebrachte stemmen - zo het een gemeenteraads verkiezing zou zijn geweest minder bedroeg dan 75% van de kiesdeler (in dit geval 329 stemmen) blijven deze partijen ook bij de tweede verdeling van de nog resterende zetels buiten beschouwing. Eers als er in derde in stantie nog zetels verdeeld zouden moeten worden; kunnen deze kleine partijen aan bod komen. Maar in Waddinxveen waar vermoedelijk acht partijen de kiesdeler ruimschoots zul len halen, zal er voor een derde ronde geen zetel meer te verdelen zijn. Konden op grond van de behaalde kiesdeler bij de eerste verdeling al 12 zetels worden toegewezen, de reste rende vjjf zetels worden dan vervol gens nog verdeeld in volgorde van het grootste rest-overschot, voorzover al thans die partij ten minste een aantal stemmen behaalde van 75% van de kiesdeler. In het genoemde voorbeeld dus achtereenvolgens aan D’66, de CHU, de KVP en de ARP, terwijl de PvdA met 40 stemmen voorsprong op het restoverschot van de VVD met de laatste nog te verdelen zetel zou zijn gaan strijken. Bij de a.s. raadsverkiezingen zullen behalve de hierboven genoemde par tijen ook deelnemen de Vereniging Gemeentebelangen (die bij de vorige raadsverkiezing zelfs bijna twee zetels behaalde) en het GPV dat (evenals D’66) voor de eerste maal in Wad dinxveen aan de raadsverkiezingen gaat deelnemen. Gezien de uitslag bij de Staten-verkiezingen (76 stemmen) een moeilijke start voor het GPV om aan de vereiste 3/4 van de kiesdeler te komen om bij de verdeling van de eventuele restzetels nog in aanmer king te kunnen komen. De Herv. Kies vereniging komt op een lijst uit met de SGP. De ARP en CHU komen in te genstelling tot de vorige raadsverkie zingen thans ieder met een eigen lijst uit. De gemeentelijke oorkonde werd uitgereikt aan de volgende heren M. van der Stelt, M. van Hofwegen, K. van Tilburg, C. Rietveld, T. Ververs, P. Ripping, L. W. Versluis, A. C. van den Bosch, M. Donker, W. A. Hooge- veen, W. C. H. Schildt, F. H. Lensen, A. M. Compeer, C. E. Gründmann, J. H. A. Noordermeer, G. Graafland, D. de Wilde, W. van Ringelenstein, J. P. van Wezel, C. H. Kramp, H. van Ge- looven, E. Boerman, W. A. Nieuwhof, M. van den Berg, P. Kruger, L. C. ’t Hart, J. W. Boerma, G. H. Bresser en C. Kool. WADDINXVEEN Op 1 juni zal een aanvang gemaakt worden met de asfalteringswerkzaamheden van de Groensvoorde. Deze werkzaamheden zullen 2 tot 3 weken in beslag nemen. Gedurende deze werkzaamheden kan het voorkomen dat de weg enige tijd voor het verkeer moet worden afge sloten. In het bijzonder de aanwonen- den van de op de Groensvoorde uit komende straten zullen in deze perio de met mogelijke vertragingen reke ning moeten houden. Zeer tot mijn spijt heb ik moeten ervaren, dat 22% van de stemgerech tigden bij de verkiezing voor de Provinciale Staten op 18 maart 1970 zijn thuisgebleven. Ik weet dat in ons dorp vrouwen wonen, die om principiële redenen thuisblijven. Deze dames heb ik niet op het oog, want een ieder zij in zijn gemoed ten volle verzekerd. Maar er zijn nog vele anderen, die om welke reden ook thuisgebleven zijn. Dat is jammer! Men roept tegenwoordig om inspraak en medezeggenschap bij het be sturen van ons land - provincie - gemeente, maar ook in de fabrieken en de bedrijven. Dat kan en mag allemaal, maar dan moeten we van het recht tot inspraak, dat we rechtens hebben, ook gebruik maken en op woensdag 3 juni a.s. onze stem uitbrengen op de partij, welke ons het naast staat of op die vrouw of man, die we voor het besturen van de gemeente geschikt achten! Dat is een groot en goed recht, dat iedere burger in Nederland, die de leeftijd van 21 jaar heeft bereikt! Laat uw stem horen in uw stemrecht! Laten de anderen in Nederland zien, dat wij in Waddinxveen het dorp bouwen en samen wat we bereikt hebben besturen. WADDINXVEEN Het Sportweekcomité Waddinxveen vierde vrijdag zijn zilveren jubileum met een receptie in het Gereformeerd Verenigings gebouw. Burgemeester Van der Hooft en de beide wethouders konden dit feest helaas niet bijwonen, maar gemeentesecretaris H. Jenné was present om de grote waardering uit te spreken voor wat in 1945 ”op de puinhopen van het na-oorlogse Waddinxveen” door mannen als Tennis Ververs en anderen voor honderden sportbeoefenaars in het Sportweekidee is opgebouwd. Aan negenentwintig van die harde werkers werd als dank van het gemeentebe stuur een speciaal vervaardigde oorkonde uitgereikt. Van de „oude garde” sprak de heer N. Bontenbal. Hoewel 25 jaar voor hem een peuleschilletje is - hij is be stuurslid van verenigingen, die al 50 of 150 jaar bestaan - wilde hij het wak kere Sportweekcomité toch graag ge lukwensen met het bereiken van deze mijlpaal. In zjjn slotwoord, waarin hij ieder een dank bracht, zei voorzitter Kool: „Wij zullen voortgaan en allen eraan meewerken, dat de 26-ste Sportweek nog beter wordt dan alle vorige.” Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds J. G. van der Vlist; 19 uur: ds G. Koerselman, Bleiswijk. Nadat de voorzitter van het comité, de heer C. Kool, het gemeentebestuur dank had gebracht voor het officiële bewijs van waardering en de voorzit ter van het Haagse „Hollandia” een geestige gelukwens had uitgesproken, was het woord aan de heer T. Ververs, werker van het eerste uur en een van de oprichters van het Sportweekcomi té. Hij haalde herinneringen op aan de „armoede van toen”, die ook op het terrein van de sport heerste, en dacht nog met weemoed terug aan de dag, dat hij afscheid moest nemen, waarbij hij de troost had, dat de leiding ook nu in goede handen is. Namens „de vete ranen” bood hij een fruitmand aan. ZEVENHUIZEN Wedvlucht PI. St. Maxence van „De Stormvliegers” op 24-5-’7O. In concours 168 duiven. Afstand 331 km. Los om 6.30 uur. Aan komst le duif 10.40.36 u., snelheid le duif 13.20.10 m.p.m. Aankomst laatste duif 11.05.49 u., snelheid laatste duif 12.02.40 m,p.m. Uitslag: H. Brands 1 2 5 11 16; M. Strijdhorst 3; J. v.d. Haak 4 19; E. Strijdhorst 6; J. de Groot 7 9 15; J. Jansen 8 18 20; J. Heykoop 10 13; M. Heemsbergen 12; W. Verschoor 14; N. Koppenaal 17. Van zaterdag 14 uur tot maandag morgen 8 uur: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500. De maatschappelijk werkster van de Ned. Herv. Kerk, mevrouw J. var Harten-van der Meent, is van 5 tot en met 19 juni met vakantie. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstraat: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenst. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 urn en za. 19.00 uur. Schouwburg: Do. en Vr. 8.15 u., Za. 3- 7-9.15 u., Zo. 3-5-7-9.15 u., Ma., Di., Wo. 8.15 u.: „Asterix en de helden” A.L. Reunie: Do., Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „Young Billy Young” (14 jr). Za. (nachtvoorstel.) 11 u.„Zeventien” (18 jr). Zo. 7-9 u„ Di., Wo. 8.15 uur: „Dynamiet voor Macao” (14 jr). Thalia: Vr., Ma., Di., Wo. 8.15 u„ Za. 2.30-6.45-9.15 u., Zo. 3-6.45-9.15 u.: „In dienst van Hare Majesteit” (14 jr). Za. 10 u., Wo. 2.30 u. jeugdmatinee: „Twee jongens en een oude auto”. WADDINXVEEN De Waddinx- veense gemeenteraad komt vanavond om 20 uur bijeen ter behandeling van onderstaande agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 19 februari en 26 maart 1970; 2. Mededelingen en ingekomen stukken; 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor aanleg riolering (gedeelte plan ’Dorp straat’) 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet ten behoeve van de riolering van het Sportpark „De Sniep”; 5. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een crediet voor de bouw van een volière; 6. Voorstel tot afwijzing van de gevraagde voorziening tegen een besluit tot weigering van een bouwvergunning 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra crediet voor kleding en uitrusting brandweer lieden; 8. Voorstel tot overdracht van wegen; 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de plaatsing van een zandbak bij de Ned. Herv. kleuterschool; 10. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een crediet voor de in richting van de 4e openbare school voor basisonderwijs; 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aankoop van meubilair voor de Klaas de Vriesschool; 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de vervan ging van de leesmethode aan de Theo Thijssenschool; 13. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van leermiddelen ten behoeve van de Kon. Julianaschool; 14. Voorstel tpt het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van diverse leer- en hulp middelen t.b.v. de Rehoboth- school; 15. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor opknappen speeltuin „de Overkant”; 16. Voorstel tot aankoop van een perceel grond op de hoek leplaan- Esdoomlaan; 17. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 12 december 1968 tot verkoop van grond; 18. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, hoek Mei- doomstraat (zuid)-Ieplaan; 19. Voorstel tot verkoop van grond in het plan Oranjelaan; 20. Voorstel inzake pachtontbinding van een perceel in Groenswaard III; 21Voorstel tot het verlenen van een crediet voor uitbreiding van perceel Kerkweg 228 (politieburo) 22. Voorstel tot toekenning van een extra subsidie ten behoeve van de sportweek; 23. Voorstel tot vaststelling van de verordening, regelende de bezol diging van de ambtenaren in dienst van de gemeente Wad dinxveen; 24. Voorstel tot wijziging van de salarisverordening 25. Begrotingswijzigingen; 26. Rondvraag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 5