langs Boerhave ziekenhuis weer een geslaagd! i kabouters Ontwikkelingshulp op AR-bijeenkomst Mannelijke kracht in de bakkerij Vakbekwame Broodbakker voor prima vakmensen hoog loon. Bejaarden hadden geweldige dag uit Busdienst West Nederland ra -Z'' IF Gazelle fietsen fijne fietsen! e J. L. van Heteren lijst 7 Gemeentebelang lijst 7 EEN Gemeentebelang lijst 7 BOEKENBOM IS ALTIJD RAAK Gemeentebelang lijst 7 Frans Versluis STEENLAND’S Bakkerijen Jeugdcentrum De Bonkelaar Bijverdienste Zweminstructeur agent-bezorger Zweminstructrice U I J GAZELLE Krayesteyn WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - di Pagina 4 I fi I .TJ -=z- B Huizen, kamers Diversen Huisraad, kleding Gemeente Waddinxveen Auto’s, motoren, fietsen Naar een nieuwe school... natuurlijk op een nieuwe i fiets! .1 - Personeel gevr. KAPTE! N fflobuMte i I Huish. personeel gevr. en aangeb. Nieuw! De populaire Q EMÜmet j, voorverins nuook metkieinewieien: ilii fj de W’veen Verdienste 40,p.w. 130 kranten. Haal de folder of maak een proefrit Gevraagd Tevens gevraagd: Aanmelden: tot eind augustus. Salaris nader overeen t'e komen. WADDINXVEEN De busdienst van Westnederland tussen Gouda en Leiden zal van 31 mei af, wanneer de nieuwe dienstregeling in werking treedt, in Gou da zijn route kiezen langs de Bleulandweg, waar volgende maand het nieuwe Boerhaveziekenhuis in gebruik wordt genomen. In verband hiermee zal de vertrektijd van deze bus, die ook door Waddinxveen voert van het station af met vier minuten worden vervroegd. De bussen vertrekken dan steeds 14 minu ten voor het hele uur. Brieven aan Insp. Trouw, p/a J. Hakvoort, Wil- schutlaan 29, Gorkum. Telefoon 01830-3839. Het ochtendblad TROUW vraagt een flinke Kerkweg 87 - Telefoon 2264. In het Gemeentelijk Zwembad „De Sniep” is behoefte aan een Aanmeldingen hetzij schriftelijk of mondeling bij de Gemeentesecretaris, Raadhuis, Waddinxveen. Gevr. zes raadszetels, ge bruikte exemplaren geen bezwaar: er komen geen krukken op. P.v.d.A. de le en de beste. Glasbreuk???? Glasservice Hogendoorn. Bel. 2520. Am. van Solmsstraat 31. Te koop: gebruikte bank stellen vanaf 75,salon tafels vanaf 25,Pias weg 15, Waddinxveen. voor Waddinxveen. of KRAYESTEYN Brugweg 1 Waddinxveen Telef. 2068 voor diverse werkzaamheden. Hoog loon. "G# HOBBY VILT TEGELS (40x40 cm). Geheel nylon- sPeciaal voor Doe het Zel- vers. Krimpvrij. f 1.70 per stuk. Woninginrichting Kooyman, Passage 131, Waddinxveen/ tel. 2766. Aangeb. zes voortreffelijke raadsleden. Te bevragen P.v.d.A. Tel. 3103,3149, 3279, 2959 of 4668. Te koop blauw TREVTRA pakje, maat 42, lx gedragen 30,Elektrische massa geband z.g.a.n. 200,lep- laan 41, W’veen. WADDINXVEEN De jaarlijkse reis van de Waddinxveense bejaarden zit er weer op. Ruim driehonderd ouden van dagen hebben dankzjj de Sinterklaasactie van de middenstan ders gisteren een geweldige dag ge had, waarop zij half Nederland rond- toerden en daarbij de mooiste plekjes uitgezocht kregen. Met zeven autobussen en acht luxe wagens vertrok de karavan - iets te laat - om even over negen naar Rens- woude. Daar stond de koffie bruin en met een echte Waddinxveense stroop wafel smaakte die eens zo lekker. Via Ede, over de Hoge Veluwe en door Apeldoorn ging het daarna naar Epe, waar in restaurant De Herten kamp niet alleen de prachtige natuur met bos, heide en vennen, maar ook een tip-top lunch wachtte. Na de maaltijd was het aanmonste ren geblazen voor een tocht langs El- burg, door de Flevopolder naar Har derwijk en verder langs de oude weg naar Amersfoort, Gooi en radiostudie- stad Hilversum. Dan Loosdrecht, Uit hoorn en tenslotte Avifauna. De verfrissing, die daar werd aan geboden ging er natuurlijk best in en datzelfde gold voor het rondje van Te koop 3 kamer hoekflat, prijs 29.500,vrij op naam. W. de Rijkelaan 178, W’veen. WADDINXVEEN Het jeugd- en jongerencentrum, dat aan de Beet hovenlaan in Groenswaard te Wad dinxveen zal verrjjzen, zal - zo werd maandagavond in een vergadering van het stichtingsbestuur besloten naam „de Bonkelaar’’ krijgen. Uit de weinige voorstellen tot naam geving werd unaniem tot deze naam geving, waarvan het voorstel afkom stig is van de heer F. J. M. Leenen, besloten. De bonkelaar is een belangrijk on derdeel van een windmolen. Aan de wiekenas, die door de wieken wordt aangedreven, zit een bovenwiel vast, dat in de bovenbonkelaar grijpt. Deze bovenbonkelaar zit aan een draaiende as, die van boven uit de molen naar beneden loopt. Aan het ondereinde van deze as is de onderbonkelaar be vestigd, die een krukas aandrijft, die de zaagramen en/of molenstenen in beweging brengt. Bij de watermolen zit de onderbonkelaar direct aan het waterrad vast. De onder- en boven bonkelaar zijn derhalve de onderdelen van de molen, waarom allies draait. Dit laatste kan ongetwijfeld ook ge zegd worden van het op een centrale plaats in de gemeente te bouwen jeugd- en jongerencentrum, dat zal bijdragen tot de verhoging van de leef baarheid van de gemeente Waddinx veen. Te koop Erres wasmachine met verwarming t.e.a.b. Tesselschadelaan 88, telef. 4496, W’veen. wust wordt. Op langere termijn kan dit een bedreiging gaan vormen van ons allen, aangezien vele ontwikke lingslanden thans reeds de kennis be zitten om atoombommen te fabriceren. Op dit betoog volgde een levendige discussie. Westnederland heeft het vervoers bedrijf Trio van de heer C. G. Middel koop uit Boskoop overgenomen. De heter Middelkoop heeft zich terugge trokken wegens zijn ver gevorderde leeftijd en om het feit, dat de kleine bussen, waarmee hij op concessie van Westnederland een verbinding tussen Gouda en Reeuwijk-dorp onderhield, niet meer voor de dienst geschikt zijn. De lijn Boskoop-Reeuwijk-dorp is zo onrendabel, dat zij komt te verval len. Er wordt nu een dienst Gouda- Reeuwijk-dorp ingevoerd via de Brug weg en Henegouwerweg bij Waddinx veen. Op werkdagen worden negen ritten vanuit Gouda en acht vanuit Reeuwijk gereden. Zaterdags zijn er zestien ritten vice-versa. Zondags wordt er niet gereden. De lijn Gouda- Leiden, die nu het nummer 4 draagt zal het nummer 8 krijgen. De tarieven van Westnederland worden per 1 juni door de steeds moeilijker wordende omstandigheden met ongeveer 6 procent verhoogd. De teruggang in het interlokale ver voer heeft zich ook in 1969 voortgezet. Men heeft zich genoodzaakt gezien in verband hiermede enige trajecten in te korten en ritten met een zeer gerin ge bezetting te laten vervallen. De di rectie acht bijdragen van de overheid voor het leveren van vervoersPresta- ties nu een vereiste wil men voorko men dat het voorzieningsniveau nog verder wordt aangetast. Wat is een stem??? U kunt stemmen en U kunt met een stem tot een VERF- STEMMING komen. Stem eens op Hogendoorn en uw stemming zal stijgen tot de hoogste glans. T e koop: nieuwe bankstel len vanaf 425,Piasweg 15, Waddinxveen (agent schap Gebr. Bakker Zn.). Te koop: zeer goed onder houden Windsor bankstel, Piasweg 15, Waddinxveen. DEGALUX jaloeziën wor den door ons vlot geleverd en gratis gemonteerd, vraag er eens naar als U toch de staalboeken van BEHANG omt halen bij Hogendoorn. MEUBEL VERKOOP: Komt U eens vrijblijvend kijken naar onze grote sortering nieuwe meubelen. Zeer rui me keuze in de Windsor stijl. Gespreide betaling mogelijk. Plas weg 15, Wad dinxveen (agentsch. Gebr. Bakker Zn.). Gevr. HULP voor 1 of 2 ochtenden per week. Mevr. Roebert, J. Luykenstr. 15, tel. 3474, W’veen. ruim drie miljoen. De sporthal wordt 28 bij 43 me ter groot. Er komt een demon teerbare tribune in van vier honderd plaatsen en waarin een reporterscabine is aangebracht. Overdag kan de hal in twee helften worden afgescheiden om te dienen als gymnastieklokalen voor de schooljeugd. Het zwembad wordt 15 bij 25 Bromfiets Kreidler te koop, Lz.g.st. te bevr. Ringvaart- singel 2, W’veen. Te koop Vauxhall Viva ’65 85.000 km. Lz.g.st., nieuwe banden en accu. H. Heyer- manslaan 6, tel. 4361. 2 Solexen te koop. Prunus straat 45, Wveen. „DE VOS” AUTOBEDRIJF Vauxhall Viva ’70; Opel Kadett ’69; Opel Kadett ’65; Oliehaard met tank te koop tegen advertentie-kosten. Tel. 01793-670. Beatrixlaan 30, Moerkapelle. Aanbieding kinderlaarsjes, maten 21 t/m 29. 3,50. Afdeling regenkleding bij Wielaard voor de Fiets, Dorpstraat 26, Tel. 2009. Mevr. L. van Dij en-v. Dam H. Heyermanslaan 14, tel. 4221, Waddinxveen. Pedicure - manicure Aanm. van steunzolen. burgemeester Van der Hooft, die zijn veteranen samen met zijn vrouw aan het voortreffelijk diner gezelschap hield. Een hammondorganist kreeg di- rekt de stemming erin en de meezin gers op zijn hand. Vriendelijke toespraken van de voorzitter van het comité Bejaarden reis en van de burgemeester en een dankwoord namens de bejaarden van de heer Van Helden. Toen was het tijd voor de terugtocht, waarop de sfeer even gezellig bleef als hij de hele dag was geweest. En toen de stoet om kwart over acht in Wad dinxveen arriveerde stonden daar Concordia en de majorettes klaar voor een daverend welkom. Monteur C. Kool, die meegegaan was voor mogelijke pech kreeg niets te doen, dr De Geus had nagenoeg een vrije dag, zuster Oostrom en twee zus ters van Souburgh waren gewoon een dagje uit. Dat waren extra fijne din gen op de Bejaardenreis 1970, die als altijd weer heeft geklonken als een klok. Verkrijgbaar bij; Brugweg 3 - W’veen Telefoon 2068. Gevr. WERKSTER, 1 dag per week. W. van der Eyk, Zesde Tochtweg 6, Wad dinxveen. Te koop TAFELBILJART, 70 x 140 cm met toebehoren Julianastraat 80, Moerka pelle. Volgende week kunt U temmen. Als U beslist niet kan wachten kunt U deze week op Hogendoorn stem men voor VERF, GLAS, BEHANG en LADDERS, telefoon 2520. bij 11 gaai, plaats bieden honderd liefhebbers. Het bad en de sporthal met elkaar verbonden dooi^H. kantine. (foto Sjaak Noteboom) Te koop FIAT 850 coupé, i.pr.st. km.-stand 30.000. Nieuwe radiaalbanden. Vr. prijs 4.000,Lijsterbes straat 12, W’veen. Te koop Fiat 1500 Comfort de Luxe 1964. Met schuif- dak en radiaalbanden. Te bevr. tussen 17.15-19.30 uur. Vondellaan 112, W’veen. Te koop Opel Rekord b.j. 1964 i.pr.st. V. Maerlantstr. 30, W’veen. Te koop Simca 1000 b.j. ’65. Km-stand 50.000, ook ruilen voor 2 CV, niet ouder dan 1965. Julianastr. 80, Moer kapelle. Te koop Vauxhall Viva b.j. 1968, Esdoornlaan 31, Wad dinxveen. Opel Kadett Caravan ’69; Opel Kadett Caravan ’66; Opel Kadett Caravan ’63; Opel Rekord ’64; Opel Kapitan ’64; Overhemden met de beken de op de mouw vindt u bij Brouwer Waddinxveen. ALGEHELE VOETVER ZORGING, S. M. Bierma- Sipkes, Brugweg 52, Wad dinxveen, tel. 01828-4771. Med. Gedipl. pedicure. Be handeling volgens afspraak. Aangeb. witte KOELSTRA wagen tegen elk aanneme lijk bod. Ringvaartsingel 46, W’veen. WADDINXVEEN Dat de ontwik kelingssamenwerking een uiterst moeilijke zaak is met vele facetten bleek jl. dinsdagavond oP een verga dering van de Anti-Reyolutiönaire Kiesvereniging, die geheel aan dit onderwerp was gewijd. De avond begon met de' vertoning van een film „Niet genoeg”, waarin vooral een beeld werd gegeven van de huidige situatie in India- Het grote probleem van dit land is dat de bevol king bijna even snel groeit als de pro- duktie, waardoor een reëele welvaarts verbetering achterwege blijft. Sléchts doelmatige hulp van de ontwikkelings landen kan hier uitkomst bieden. In enkele interviews met mensen uit westerse landen, waarmee de film zo wel begint als eindigt, bleek duidelijk dat bij velen een ontstellend gebrek aan begrip voor en kennis van deze situatie aanwezig is. Vervolgens hield drs. S. de Boer, die verbonden is aan het Institute of Social Studies, een inleiding. In zijn zeer genuanceerd betoog legde hij vooral de nadruk op de noodzaak van bij besteding van de gelden voor ont wikkelingshulp zeer zorgvuldig te werk te gaan. Voorts wees hij erop dat er momenteel gevoelens van groot on- behagén in vele ontwikkelingslanden leven, omdat men zich hiet onbevredi gende van de situatie steeds meer be- Ford Taunus 17M ’67; Ford Taunus 17M ’66; Mercedes 220 IE ’60. Garage Dorpstr. 59, tel. 2787 Kon. Wilhelminasingel 30, tel. 2554. Inruil en financie ring. Zondags gesloten. Te koop AUSTIN A40 type 1965. J. v. Effenlaan 60, tel. 4404, W’veen. Kenmore overhemden ver krijgbaar bij Brouwer, W’ veen. 1 f Door verandering van be roep aangeb.: Citroën ID-P ’66, kleur wit-rood pluchen bekleding mistlampen etc. Hydraulisch systeem con troleerbaar goed. Nieuwe remmen en uitlaat. Inl. of proefrit voor serieuze ge gadigden. P. Zuidlaan 34, Waddinxveen. De kar van ANNE krijgt geen PANNE. Trek hem met 6 man de raadszaal in. Rechtstreeks van fabriek, nieuwe ZOMER-mo dellen wandelwagens v.a. 69,50. kinderwagens v.a. 125, Prins Bernhardlaan 7, ook ’s avonds. Te koop 4-pers. Bungalow tent met grondzeil en luifel zeer lage prijs. Brieven on der nr. 22-1 bur. v. d. blad. KUNSTGEBITTEN REPA RATIE. Tandtechnisch Be drijf D. Baks, L. Tiendeweg 32, Gouda, tel. 14778. Voll. Evangelie gemeente „Bethel”, Burg. Colijnstraat 83-85. Samenkomsten: Elke zondagmorgen half tien en dinsdagavond 8 uur. Voor uw reparatie werk zaamheden op timmer- en metselgebied. Brugweg 83, Waddinxveën, Telef. 2848. DE KLUSJESMAN Wilt U zelf Uw woning schilderen aan de buiten kant? Vraag ons advies voor U begint, het scheelt een paar bladders en U werkt prettiger. Vraag er naar bij Hogendoorn. Te koop: WINDSOR eet- hoek, bestaande uit 4 stoe len, 2 armstoelen en tuimel- tafel, als nieuw, Piasweg 15, Waddinxveen. Elke STEM wordt helder in een frisse keuken, mits U natuurlijk een ventilator van Hogendoorn er in heeft laten maken. Voor U dus gaat stemmen, bel even voor een ventilator. FOTO-COPIEËN. Bij ons direkt klaar. Foto De Rooy, Nesse 2, telef. 2102. Te koop TAFELRADIO, z.g.a.n. nieuwprijs f 200, voor 95,Jac. Catslaan 14, Waddinxveen. Kabouters kosten 60 cent per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel vet gezet. Iedere regel vet extra 75 cent. Plaatsingen uitsluitend d contant. Contract prijs op aanvraag. Brieven onder nummer 25 cent extra. Bewijsnummer 25 cent extra. Kabouters opgeven vóór dins dagmiddag drie uur bij het bureau van dit blad: Oranjelaan 9, Waddinxveen. &>aaT.w.) Als alles loopt zoals men hoopt zal dit de sporthal annex over dekt zwem- en instructiebad worden, waaraan Waddinxveen nog voor het einde van het jaar wil gaan bouwen. Het ontwerp is van het N.V. Bouwkundig In genieursbureau Stuurman. De kosten van dit complex, dat in sportpark De Sniep komt te liggen, worden geraamd op Kantoor Nieuwe Haven 2 - Gouda Telefoon 01820-18088, na 6 uur 17096.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 6