met Na gelijkspel 0-0: Be Fair en Gouwe-nieuws een vuur Hengelnieuws Groeneweg viert promotie feestelijke receptie Sportlust nog keer door het IH (cl g* 5 If 1 CU Ha tóf* i UB r a- II- It Wife 11 F W Pagina 4 Hand in hand Kansen Kampioenen Handdikte Net kapot Op valreep PV De Sperwer Huizenhoog Aanval op aanval Vierde maal \i P ■Sa Hl 1 I F Op W. bBl; i W II! .W OkMm O Wl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 4 juni 1970 Zaterdagmiddag 30 mei, 16.20 uur Een gedenkwaardige dag voor Be Fair uit Waddinxveen en Sportlust uit Woerden; vandaag immers wordt de wedstrijd gespeeld om het kampioenschap en promotie naar de 3e klas van de K.N.V.B. Op het door ongeveer drieduizend toeschouwers omzoomde terrein van de v.v. Bodegraven hangt een gespannen sfeer. Druk redenerende en stug sigaretten rokende aanhangers wikken en wegen de kansen van hun favorieten. Nog ruim 10 min. en dan begint voor hen deze week wellicht meest besproken wedstrijd. Dan plots een oorverdovende herrie, kelen schreeuwen zich schor, voetzoekers en rotjes doen hun uiterste best. Daar gaan zwart-witte parapluies omhoog, spandoeken met ’Op een slof en een oudewaarna zowel Be Fair als Sportlust als kampioenen worden ge doodverfd, worden door rennende en toeterende jeugdige supporters het veld over gedragen. De Waddinxveners gaan gelijk in de aanval, wat meteen al een goede kans kerk weer met zoveel punten voor stond. Zijn felicitatie ging ook naar de burgemeester en wethouders en raads leden. Hij dacht dat er voor Groene weg wel een moeilijke tijd zal aanbre ken en had een paar goede wenken: „Blijft vrienden onder elkander; Neem en geef iets aan elkaar; Neem niet zo gauw een bal als je gewend was; Werk goed met de trainer die alleen jullie welslagen op het oog heeft.” Op de kampioensreceptie van Groeneweg kwam burgemeester Van ’t Verlaat van Zevenhuizen de mannen van het eerste ge lukwensen met hun succes. bacht op Lekkerkerk te danken was dat er geen beslissingswedstrijd is ge komen en dat Zevenhuizen promo veerde. Ook oud-voorzitter de heer H. Zaa- nen van voetbalvereniging Bergam bacht richtte een felicitatiewoord tot Groeneweg. De heer W. C. Visser sprak namens de volleybalvereniging De Zevenklappers, waarna de voorzit ter van Groeneweg, de heier A. Roos, een dankwoord tot de sprekers richtte. „De naam Groeneweg is een begrip geworden”. Naast het eerste elftal werden 3 en 4 kampioen, terwijl bij dé jeugd het B- elftal kampioen is geworden. Verzor ger en spelers zegde hij dank voor de goede samenwerking; tijdens de com petitie is er geen waarschuwing geval len en is er niemand het veld uitge stuurd. Zaterdag 6 juni wordt op het sport veldencomplex - aanvang 2 uur - een poliotoemooi gehouden. oplevert, maar die wordt slecht afge rond. In de zesde minuut een vrije trap voor Be Fair, waarna Bron rake lings over schiet. Be Fair blijft in het offensief en zet Sportlust onder druk. Met technisch goed uitgevoerde aanvallen, die goed op het middenveld worden opgezet schept Be Fair zich kansen voor de vijandelijke veste, maar wat vaak ge beurt, de Sportlust-aanvallers weten zich te ontrukken uit de wurgende greep. Zij zijn met hun snelle uitvallen levensgevaarlijk, maar een hongerige doelman van Bruggen laat zich niet zo makkelijk passeren. De Waddinxveners blijven komen, doch krijgen tegen de stevig ingrijpen de Sportlust-defensie weinig scorings kansen en de weinige kansen die er ko men worden te slecht benut door de Be Fair-voorwaartsen, waar weinig kracht van uit gaat. In de 15e minuut suist een goed ge nomen vrije trap van W. Bron een handdikte over het heiligdom van doelman Visser, even later een pracht - tige kopbal van C. Voerman die zeker beter lot had verdiend. Be Fair gaat door, Sportlust begint te wankelen, maar met verre trappen retour weten ze het te klaren. Een droomkans krijgt Bron, als doelman Visser van Sportlust een blunder be gaat, maar hij mist jammerlijk. In de 35e min. houdt alles wat Be Fair een goed hart toe draagt de adem in als bij een tegenstoot van Sportlust, achterspeler van Leeuwen onbeheerst inloopt op een Woerdense aanvaller, maar de voortreffelijk leidende arbiter lost het gemoedelijk op door hem ver manend aan te kijken. Na nog een corner voor Be Fair en een gevaarlijke kopstoot van Sport- PROGRAMMA Vrijdag 5 juni: 7 uur: BZC 1-de Gouwe 2 dames 8 uur: TZV 1-de Gouwe 1 heren 8 uur: ZPS 3-de Gouwe 5 heren Zondag 7 juni: 12 uur: Sleutelstad toernooi. Maandag 8 juni: 7.10 uur: BZ&PC d-de Gouwe c jong. 8 uur: DZV 4-de Gouwe 2 heren Dinsdag 9 juni: 7.00 uur: de Gouwe a-AZC a jongens 7.30 uur: de Gouwe-AZC b meisjes 7.30 uur: Woerden 4-de Gouwe 4 heren Woensdag 10 juni: 6.30 uur: schoolzwemwedstrijden. Donderdag 11 juni: 8.00 uur: de Gouwie 1-Rijnmond 1 D. 8.30 uur: de Gouwe 3-HZ&PC 5 heren 9.00 uur: de Gouwe 5-Woerden 5 heren Vrijdag 12 juni: 7.00 uur: B.Z.C.-de Gouwe b jongens 8.00 uur: de Gouwe 1-Sleutelstad 1H. Zaterdag 13 juni: 2.30 uur: Nationale 3 km zwemwed strijden in de Gouwe. Dit is het eerste elftal met reser ves en trainer van Groeneweg, dat zich met zoveel energie naar de titel speelde. UITSLAGEN: de Gouwe 2-D JK 3 heren 41 SVH 3-de Gouwe 3 heren afgelast de Gouwe-BZ&PC meisjes 32 de Gouwie b-BZC jongens 70 Woerden 5-de Gouwe 5 heren 25 AZC c-de Gouwe c jongens 41 de Gouwe a-BZ&PC a jongens 13 de Gouwe 2-ZPS 2 dames 13 Nept. Zaandam 1-de Gouwe 1H. 34 Vitesse 1-de Gouwe 1 dames 24 Uitslagen Utrechtse polodagen de Gouwe 1-DZV 1 heren 32 de Gouwe 1-Sedna 1 heren 21 de Gouwe 1-Wilskracht 1 dames 32 de Gouwe 1-UZSC 1 dames 06 WADDINXVEEN De H.S.V. Waddinxveen hield zaterdag haar eerste competitiewedstrijd in de Vliet te Boskoop. 33 hengelaars wisten 336 vissen te vangen, waarvan 185 maat- vissen. De jeugdkampioen van het vorig jaar, N. Hoogerdijk, wist nu bij de senioren de eerste plaats te berei ken. De uitslag is als volgt: Senioren: 1. N. Hoogerdijk 430 pnt, 52 st.; 2. H. van Zwienen 292 pnt, 31 st.; J. Verboom; 170 pnt, 11 st.; 4. J. C. Niewerf 145 pnt, 17 st.; 5. K. Broer 143 pnt, 18 st.; 6. P. Rodenburg 133 pnt, 19 st.; 7. C. Broer 128 pnt, 14 st.; 8. W. T. Hidding 109 pnt, 14 st. Grootste vis J. van Egdom: 33 cm; meeste maatvis: N. Hoogerdijk 24 st. De jeugdhengelaars visten voor hun eigen competitie. Hier was de uitslag: 1. W. Hoogerdijk jr. 197 pnt, 22 st.; 2. J. van Kleef 132 pnt, 13 st.; 3. B. ;Rodenburg jr. 100 pnt, 13 st. Op zaterdag 6 juni start de H.S.V. Waddinxveen met de competitie maat vis. De wedstrijd wordt gehouden in de Breevaart te Reeuwijk. Aanvang 7 uur ’s ochtends. Vertrek van het stati on 6.15 uur. Inschrijven voor vrijdagavond 19 uur bij J. Hoogendoom, hengelsport- zaak, alhier. lust, welke goed wordt verwerkt door keeper van Bruggen, fluit de scheids rechter voor de rust, na een aantrek kelijke eerste helft waarin een tech nisch beter spelend Be Fair echter niet fel genoeg op de bal zit en te veel kan sen nodig heeft om de niet overtuigend spelende keeper Visser te passeren. Het geeft heel wat moeilijkheden voor de scheidsrechter aan het tweede bdrijf begint. Eerst moeten de door Be Fair-supPorters aangebrachte serpen tines uit het Sportlust doel worden verwijderd, waarna aanvoerder Bram Kraan (wat een geweldige voetballer overigens) hem opmerkzaam maakte op de Sportlust-vlag in het Be Fair doel, die dan maar wordt losgetrokken door een Be Fair-speler. Hij doet dat te hardhandig en trekt het net kapot, dat met veel inspanningen weer ge maakt wordt. Ondanks die moeilijkheden wordt er toch afgetrapt, waarna Sportlust gelijk al levensgevaarlijk doorbreekt, maar doelman Verbruggen pakt op voortreffelijke wijze de ingeschoten bal. De thee heeft de spelers geen goed gedaan want wat hierna het duizend koppige publiek wordt voorgeschoteld heeft weinig meer met voetballen te maken. Er wordt slecht geplaatst, nog slechter geschoten en van de spanning van de eerste helft is nog maar erg weinig over. Kortom, er valt weinig meer te genieten, maar het vriende lijke zonnetje maakt toch nog veel goed. De heer G. Been uit Rotterdam, be stuurslid van de KNVB, die samen met de heer H. A. v.d. Hoeven uit Den Haag naar deze receptie was gekomen, merkte op dat Zevenhuizen op de val reep kampioen geworden is. Hij had geen moment gedacht dat het dit zou bereiken, omdat hij elke maandag in de krant las dat Lekker- WADDINXVEEN Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht Corbeil. Afstand 411 km. In concours 247 dui ven. Gelost om 6 uur met matige N.W. wind. Aankomst eerste duif 12.25.56 uur, laatste 13.18.15 uur. Snelheid eer ste duif 1071,88 m. per min., laatste 938,32 m. per min. J. Pellekooren 1 6 9 22 23 35; J. C. den Riet 2 28 32 47 58 61; L. de Bruyn 3 27; M. Vink 4 19; T. den Ouden 5; F. Rip 7 33 48 62; H. van Dijk 8; Gebr. Metselaar 10 34 40 46; N. van Vliet 11 13 18 38 45 51; H. v.d. Willik 12 42 59; J. Versloot 14 41P. Vink 15 26 29 31 37 44 53; C. Toor en Zn 16 50 54; C. Hof man 17; L. Slootjes 20; C. A. Bode 21; Gebr. van Kempen 24 57; A. de Bruyn 25; D. Verkade 30; J. W. Fasé36 60; N. L. v.d. Zijden 39; E. J. de Jong 43 49; W. Berkesteyn 52; J. Koren 55 56. Het was voor het vierde achtereen volgende jaar dat de burgemeester tijdens een officiële gelegenheid de voetbalvereniging toesprak. De eerste maal in 1967 in november toen er bo men werden geplant voor de nieuwe sportvelden, in 1968 toen het clubge bouw (door veel eigen werkzaamheid gebouwd) en het tweede veld in ge bruik werden genomen en in 1969 eind mei, ter gelegenheid ven het 40-jarig bestaan, waarbij gelijk het hoofdveld in gebruik werd genomen. Nu kwam hij feliciteren met de promotie. Spreker sprak zijn waardering uit over de voetballers en medewerksters en medewerkers die clubgebouw en velden goed onderhouden en voor de wijze waarop de jeugd tijdens winter avonden op gepaste wijze wordt bezig gehouden in het clubgebouw. “Hij bracht in herinering de Pinkster maandag waarop de spanning tijdens de wedstrijd bijzonder groot was toen door de beslissende doelpunten van D. v.d. Haak Groeneweg overging van de vierde naar de derde klasse door een overwinning op Alphia. Niet alleen deze speler, maar ook de overigen zwaaide hij alle lof toe voor deze pres tatie. Namens het gemeentebestuur felici teerde hij spelers en bestuur en wenste hen sterkte in die komende tijd, waar in de spelers zich zullen moeten hand haven in de derde klas. Namens het gemeentebestuur overhandigde hij een voetbal. Het lijkt ogenschijnlijk maar 3e klas, doch er zijn in Rotterdam vele verenigingen, die jarenlang in de 3e klas hebben gespeeld. „Jullie moeten” aldus spreker, „maar hand in hand met het gemeentebestuur gaan, dat jullie zulke prachtige velden heeft ge schonken”. Namens de voetbalvereniging Moor drecht feliciteerde de heer Groene- veld. Hij meende, dat als men de 41 jaren van het bestaan van Groeneweg overziet, de club veel bereikt heeft. Ook hij feliciteerde het gemeentebe stuur en vroeg verder applaus voor de oud-voorzitter de heer C. J. van Hel den, die vorig jaar na een ruim 30- jarig voorzitterschap is afgetreden. Namens de scheidsrechtervereniging Gouda sprak de heer G. Hogenelst. Hij roemde de goede harmonie van de spe Iers van Groeneweg en hoopte als scheidsrechter nog vele malen op deze mooie velden te mogen fluiten. Namens de KNVB afd. Gouda felici teerde de heer M. Slingerland. Hij merkte op dat er in de toekomst van de voetbalvereniging meer gevraagd zal worden, vooral meier taktiek. Hij noemde het fijn een jong bestuur te hebben, doch ook de bestuurders van het verleden komt dank toe voor wat zij hebben gegeven aan deze vereni ging.” De heer J. Stouthart van de Lande lijke Bond voor Amateurs West II was de volgende die gelukwensen aanbood. De voorzitter van de voetbalvereni ging Bergambacht, de heer A. A. v.d. Berg zei in zijn felicitatiewoord dat het aan de overwinning van Bergam- Waarom dit allesDe matado- ren hebben het veld betreden en trap pen zich nu wat los voor de beide doe len. Dan fluit de scheidsrechter de bei de aanvoerders naar het midden en wordt getost, nog een laatste aanwij zing van de trainers en Be Fair trapt af. Sleeuwenhoek deelt ook al in de malaise door een goed genomen vrije trap van C. van Triet huizen hoog over te schieten. In de 18e min. kruipt Be Fair door het oog van een naald als na een mis ser van v. Bruggen, de bal toch nog met veel paniek van de doellijn wordt gehaald door B. Kraan. Als even later P. Oskam hoog over schiet laat heel Waddinxveen moedeloos het hoofd hangen. Vijf minuten voor het einde wordt Oskam vervangen door T. Bron. Met nog twee minuten te spelen lijkt een vreselijk misgrijpen van keeper Visser Sportlust toch nog de das om te doen, maar met behulp van handen en voe ten maakt hij zijn fout toch nog enigs zins goed. Het laatste fluitsignaal betekent het einde van de officiële speeltijd zodat er een verlenging noodzakelijk is om toch nog tot een beslissing te komen. Terwijl de spelers zich opfrissen, lopen honderden jongeren van doel tot doel, om de keepers van hun tegen standers het leven zuur te maken met hun schelle toeters, tot groot vermaak van de toeschouwers. Intussen is er afgetrapt, waarna Sleeuwenhoek vergeet zelf te schieten en overspeelt naar een in buitenspel positie staande C. Voerman. Nog één keer maakt Be Fair zich op om met een laatste stoot de beslissing te forceren, maar het wil niet lukken. Be Fair zakt in elkaar en Sportlust krijgt nu alle kans om 3e klasser te worden. Aanval op aanval rolt nu op de veste van v. Bruggen af. Maar lat en kunde staan hem nabij ten koste van vele hoekschoppen, welke bijzon der veel paniek te weeg brengt in de Be Fair achterhoede. Vele benauwde ogenblikken die de koude rillingen over de ruggen van de Waddinxveense supporters doen lo pen. Zij zijn dan ook opgelucht als scheidsrechter Overkleeft voor het einde fluit. Wat betekend dat er een tweede wedstrijd noodzakelijk is, waarin Be Fair toch beslist niet kans loos is, als er meer snelheid in de voorhoede is. De wedstrijd wordt zaterdag om zes uur gespeeld, weer in Bodegraven. J. Wolters ZEVENHUIZEN Zaterdagmiddag vierde de Zevenhuizense voetbal vereniging „Groeneweg” feest omdat zij door het behalen van de titel promo veerde van de de 4e klas K.N.V.B. naar de 3e klas. In het fraaie clubgebouw op het sportveldencomplex waren velen gekomen om het eerste elftal met bestuur, verzorger en reserves de hand te drukken. ’s-Avonds, na een brood maaltijd met de echtgenotes, werd door de gemeente Zevenhuizen een fees telijke ronde gehouden begeleidt door het fanfarecorps ’De Kleine Trom petter’, waarna een gezellig avondje volgde in Hotel Vos. Burgemeester A. van ’t Verlaat was de eerste die Groeneweg feliciteerde met de promotie. „In elke gemeente,” aldus spreker, „is een aantal vereni gingen, maar zoveel verenigingen als er in Zevenhuizen zijn is een zeld zaamheid”. De burgemeester was hier trots op. Van die verenigingen nemen de sportverenigingen wel een belang rijke plaats in; terwijl de culturele ver enigingen het moeilijk hebben bloeien de sportverenigingen welig. '4 R: A Net oP tijd weet de Be Fair- doelman in de beslissingswed strijd tegen Sportlust een ge vaarlijke aanval te onderschep pen. Het bleef 0-0, zodat zater dag opnieuw de strijd om de titel moet worden aangebonden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 10