Raad geeft fors krediet: Riool voor en Onderzoek op TBC Sterke teerrook bij brand in platen Twee amazones Reigersburgh naar Amerika Van Eeuwen Van Eeuwen Interkerkelijke stichting maatschappelijk werk Dorpstraat sportpark De Sniep Nieuw onderwijssysteem op vierde openbare school Peter Zuidlaan krijgt volière Vaste leidster bij Gezinsverzorging ■SI - B fwli I ff SUB r*» Extra subsidie Sportweek Brandweer van Waddinxveen werd vijfde in Rotterdam Geslaagd Uitbreiding van politiebureau ’ÏI Élll Pagina 3 Loterij W.S.E. Sportpark JONGE JENEVER 8,90 SMIRNOFF VODKA bij van Eeuwen hele fles 1 1,95 SCHOTSE WHISKY WHITE LABEL bij van Eeuwen hele fles 13,95 BACARDI RUM normaal per fles 17,25 bij van Eeuwen 14,95 WINDSOR SHERRY 4,95 4,25 3,95 Tegengif Bejaardenmiddag Enthousiast wi WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 4 juni 1970 Speciale verkoop bij Ook de speeltuinvereniging „De Overkant” werd blij verrast. De raad trok 800,uit, waarmee de vereni ging, die in het prea-advies veel waar dering kreeg voor haar activiteiten voor de jeugd, een afrastering en zand kan aanschaffen. WADDINXVEEN In het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat wordt een onderzoek op tuberculose gehouden: hedenavond van 18 tot 20 uur; morgen van 13.30 tot 16.30 uur en van 18 tot 20 uur. De controle geldt personen van 15 jaar en ouder, die hiertoe een persoonlijke oproep hebben ontvangen. WADDINXVEEN De Waddinx- veense gemeenteraad heeft een kre diet van 295.000,beschikbaar ge steld voor de aanleg van een riolering in het Plan Dorpstraat. Het gedeelte tussen de Dorpstraat, Kerkstraat en Jan Dorrekenskade-west zal het eerst van de voorzieningen profiteren, om dat de bestaande toestand daar niet langer gehandhaafd kan blijven, te meer daar nu ook de Jan Ligthart- school wordt uitgebreid. Op deze riolering zullen worden aangesloten de percelen aan de Dorp straat tussen de Kerkweg en de Jan Dorrekenskade en die aan de Kerkweg alsmede de Jan Ligthartschool. Het riool zal via de Kerkstraat en Kerk weg lozen op de bestaande riolering aan de Esdoomlaan. Ook werd een krediet gegeven voor de riolering van het Sportpark „De Sniep” ten bedrage van 24.700, De lozing van het afvalwater van het zwembad vindt momenteel plaats via septictanks op het polderwater, waardoor de hygiëne van het milieu in nadelige zin op een niet verantwoorde wijze wordt beinvloed. Met het nieuwe rioleringsplan, waar bij gedacht wordt aan een pompge- maaltje nabij de Sniepvaartweg, van WADDINXVEEN Vorige week zaterdag werd oP de terreinen van de manége De Reigersburgh door een 7- tal ponyruiters van de gelijknamige Rij vereniging deelgenomen aan het examen voor het diploma I (voor ge vorderde ruiters) van de Nederlandse Pony Club. Voor de eisen van dit diploma, be staande uit theorie, dressuur en sprin gen, die werden beoordeeld door de heer Van de Marei uit Wassenaar, slaagden vier ruiters t.w. Johan van der Breggen, Carla Hofman, Patricia Meeuwsen en Piet-Jan van Nes. WADDINXVEEN De Waddinx- veense gemeenteraad is zonder discus sie meegegaan met een voorstel van B. en W. om een eenmalig extra subsidie van 1.000,beschikbaar te stellen aan het Sportweekcomité, dat hiermee extra luister wil bijzetten aan het feit, dat deze maand de Sportweek voor de 25-ste maal wordt gehouden. WADDINXVEEN Jos v.d. Bom uit Waddinxveen is aan het St. Anto- niuscollege te Gouda geslaagd voor het eindexamen HBS-b. WADDINXVEEN De trekking van de loterij van voetbalvereniging WSE zal worden gehouden op zater dagmiddag 6 juni om 4 uur in de kan tine en niet op 4 juli, zoals aanvanke lijk in de bedoeling lag. (Rynenburger) normaal per liter 9,75 deze week (niet te zoet - niet te droog) per fles bij 6 flessen per fles bij 12 flessen per fles (guldens voordeliger) U bent van harte welkom bij slij terij/wij nhandel Brederolaan 4 - Zuidkade 3 De Waddinxveense bejaarden hebben verleden week weer hun reisje gehad, een festijn, dat de Middenstandvereniging hen nu al jaar in jaar uit bereid. Het werd een dag vol plezier en af wisseling. Het begon al meteen goed: in Renswoude stond de koffie te geuren. Dat gaf kracht om daarna welgemoed weer in de bus te stappen voor een lange reis, die onder meer over de Veluwe voerde en eindigde in Avifauna, waar het diner werd gebruikt. (foto’s Sjaak Noteboom) De hierdoor ontstane uitbreiding van werkzaamheden op maatschappelijk terrein dwong tot aantrekking van een tweede maatschappelijk werker(ster), naast de reeds enige jaren bij de Gere formeerde-, Chr. Gereformeerde Kerk te Gouda en de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen werkzame maat schappelijk werkster mejuffrouw S. L. Meindertsma. De liberaal Mol verklaarde hierop direct, dat de WD-fractie bijzonder gelukkig is met dit voorstel. „We moeten helemaal deze richting uit. De heer Van Schie (KVP) wilde wat ’’tegengif” geven voor de twijfel van de heer Noorlander. „Ook bij het con fessionele onderwijs is er veel enthou siasme voor dit nieuwe systeem. We mogen gelukkig zijn met zo’n onder wijzer, die niet zelf 25 procent meer kost dan normaal.” De heer Van Heteren (Gemeente belang) tenslotte was zo ingenomen met de plannen, dat hij alleen maar zei niet te kunnen vatten, waarom men over dit voorstel zo lang moest praten. De burgemeester was toch wel blij geweest met het debat. „We hebben nu gelukkig een duidelijke toelichting kunnen geven.” WADDINXVEEN Dinsdag 9 juni om 2.30 uur wordt in de conversatie- zaal van rusthuis „Souburgh” een sociëteitsmiddag voor bejaarden ge houden. Mejuffrouw Meindertsma zal de hel pende hand bieden aan cliënten woon achtig in: Gouda: - ten oosten van de Fluwelensingel, Blekerssingel en de Spoorstraat, ten Zuiden van de spoor lijn naar Utrecht -; Waddinxveen, He kendorp, Bergambacht, Oudewater, Haastrecht, Stolwijk, Berkenwoude, Gouderak, Ouderkerk a.d. IJssel, Bo degraven en Polsbroek. Zij houdt spreekuur op dinsdag, donderdag en vrijdagmorgen van 8.30- 9.30 uur en woensdagmiddag van 3-4 uur op het adres Bleij straat 50, Gouda, op welke tijden, met uitzondering van de woensdagmiddag, zij ook telefo nisch bereikbaar is onder nummer 14491. In Waddinxveen op woensdag morgen van 10-11 uur in de Ontmoe- tingskerk, Groensvoorde 3, waar zij eveneens telefonisch bereikbaar is .onder nummer 4574. WADDINXVEEN De Nederlands Hervormde-, Gereformeerde-, Chr. Gereformeerde Kerk te Gouda en de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen hebben oP het gebied van het maat schappelijk werk tot samenwerking besloten. Het maatschappelijk werk in de hierboven genoemde kerken func tioneert thans in de Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk i.o. Jammer dat de Nederlandse Pony club niet, zoals bij andere verenigin gen gebruikelijk is, dressuur en sprin gen apart beoordeelt, want de drie af gewezen candidaten reden ieder een zeer goede dressuurproef met een puntentotaal ver boven het minimum van 90. Helaas bleven zij bij het sprin gen beneden de gestelde eisen. Toch was dit examen voor leiding van rijschool en rijvereniging een suc ces met ca. 60% geslaagden. Overigens zal de naam van r\j ver eniging en manége Reigersburg bin nenkort ook weer in het buitenland bekendheid gaan genieten daar twee jeugdamazone’s de vererende uitnodi ging hebben ontvangen - en aanvaard - om als vertegenwoordigster van de Nederlandse rijdende jeugd tijdens de - om en om - jaarlijkse ontmoeting tussen Amerikaanse en Nederlandse jeugdruiters, deel te nemen aan de tournée door de Verenigde Staten door de groep nederlandse jeugdruiters. De amazone’s, Conny Glasbeek uit Wad dinxveen en Marianne van Nes uit Boskoop, vertrekken oP 8 juli voor een drieweeks bezoek waarbij, naast an dere hoogtepunten, ook een equipe- wedstrijd Amerika-Nederland op het programma staat. Hierop verklaarde de raad zich zon der stemming met het voorstel ak koord. Diverse andere scholen kregen ook kredieten voor leermiddelen en der gelijke: in totaal was hier een bedrag van 14.900,mee gemoeid. De pogingen van de Stichting tot aanstelling van een tweede functiona- ris(esse) te komen, zijn inmiddels met succes bekroond. Het is mejuffrouw R. G. Femhout, die Per 1 mei bij de Stich ting in dienst is getreden. Om zo doeltreffend mogelijk tot dienstverlening te komen, acht de Stichting het noodzakelijk het gecre- eerde, nieuwe rayon in twee delen op te delen. WADDINXVEEN Er komt een volière in de groenstrook aan de Peter Zuidlaan in Wad dinxveen. De gemeenteraad heeft een bedrag van 8.000, beschikbaar gesteld om een Plan, dat de heer P. C. Paulus van de Johannes Postlaan hier voor heeft ontworpen. De heer Van de Roovaart (CHU) stak even de vermanende vinger op. Hij vond dit planne tje heel leuk en was er ook niet tegen, maar waarschuwde dat vele van deze kleintjes de grote plannen wel eens in de war zou den kunnen sturen. De burgemeester vertelde, dat de volière voornamelijk bedoeld is voor de bewoners van de vyf woningen voor gehandicapten. De heer Van Schie (KVP) vroeg zelfs om op te passen voor dit aardige idee geen al te goedkope materialen te gebruiken, waar op de raad gaarne met het voor stel instemde. WADDINXVEEN Een op zichzelf niet zoveel betekend brandje, dat door de enorme rookontwikkeling echter nogal spectaculair werd, heeft zater dagmiddag de Waddinxveense brand weer een half uur werk gegeven. De vuurhaard zat in een stapel be teerde platen bij de nieuwbouw van de Hervormde Bethel-kerk aan de Bos boom Toussaintsingel. Door onbeken de oorzaak was deze tas in brand ge raakt Door de rook, die het teer ont wikkelde werden de blussingswerk- zaamheden bemoeilijkt. Een aantal gasflessen in de buurt van de brand moest in verband met ontploffings gevaar worden nat gehouden. De in aanbouw zijnde kerk heeft niet van het vuur te lijden gehad. Burgemeester Van der Hooft ant woordde, dat iedereen enthousiast is voor het nieuwe systeem, dat het pas benoemde schoolhoofd, de heer H. Malestein, op een zeer vooruitstreven de school in de Flevopolder hanteerde. Ook de inspecteur en het onderwij zend personeel in Waddinxveen delen dit enthousiasme. De heer Malestein is graag bereid zjjn collega’s met het systeem vertrouwd te maken. „Ik ben ervan overtuigd, dat nage noeg alle lagere scholen in de toe komst dit systeem zullen gaan volgen. Dan mogen we heel blij zijn, omdat we dan voorlopen op andere gemeenten.” Ook de heer Noorlander (CHU) -was niet geheel zonder zorg. „Worden de resultaten wel evenredig aan het geld, dat wij gaan besteden? Worden die kinderen supermensen? Gaat dit niet naar het liberale standpunt: bouw scholen en je kan de gevangenissen sluiten?”, zo vroeg hij zich af. „Dat is dan eens een heel goed libe raal standpunt,” zo vond de voorzitter. WADDINXVEEN De Waddinx veense gemeenteraad heeft een kre diet van 23.600,beschikbaar ge steld voor de uitbreiding verbouwing van het bureau van de rijkspolitie aan de Kerkweg en de uitbreiding van de daarbij behorende garage. De uitbrei ding van het bureau moet plaats vin den door de betrekking van de boven woning, die vervolgens moet worden ingericht als kantoorruimte. Dit betekent slechts een oplossing voor een aantal jaren. Hierna moet onvermijdelijk tot nieuwbouw ovier worden gegaan. Met de Rijksgebou- wendienst zijn hierover inmiddels be sprekingen gaande. Burgemeester Van der Hooft lichtte op vragen van de heer Van Schie toe, dat de nieuwbouw nog wel vijf jaar op zich kan laten wachten. Wil het politie apparaat goed blijven functioneren, dan zal nu asm verbouwing moeten worden begonnen. De toestand, zoals die nu is noemde hij ”een onhoudbare zaak”. waar het rioolwater met een perslei ding naar de Esdoornlaan wordt ge pompt, wordt tegelijkertijd een defini tieve oplossing gevonden voor de af- voerproblemen van de te bouwen sporthal, het instructiebad en de kleedruimten van het sportpark. WADDINXVEEN De Hervormde Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging in Waddinxveen heeft mevrouw C. Bregman-Korving aangesteld als vaste leidster van de gezinsverzorging. Zij neemt het werk over, dat tot nu toe op basis van vrij willigheid werd verricht door de da mes A. M. Sliedrecht-Bos, J. de Wild- Fortuin en C. Hoogerbrugge- van der Stap. Het bestuur van de stichting en het personeel van de gezinsverzorging hebben op een bijeenkomst in Het Anker hartelijk afscheid genomen van de drie vrijwilligsters. Hoofdleidster mevrouw Slied recht werd hierbij verrast met een armband, de twee andere dames kregen een broche. Dat laatste geschenk was er ook voor twee vroegere leidsters, me vrouw D. Kloosterman-van der Krans en mevrouw P. C. van Elst-Floor. WADDINXVEEN OP zaterdag 30 mei heeft de Waddinxveense Vrijwil lige Brandweer deelgenomen aan de brandweerwedstrijden op het terrein van Alu Chemie N.V. te Rotter dam (Botlek). Deelgenomen werd in de 4e klasse met een vrij jonge ploeg, waarvan de meesten nog geen jaar lid zijn. Het resultaat was niet slecht. De ploeg eindigde op de 5e plaats bij to taal 12 deelnemers. Zij was op één na de snelste in tijd. Bevelvoerder van de ploeg was hoofdbrandwacht J. Broer. Het wedstrijdobject was een denk beeldige brand in een smederij, waar bij ook nog een paar ’gasflessen’ uit het ’brandende’ perceel moesten wor den gehaald. Op de terugweg werd op de rijksweg onder Nieuwerkerk aan den IJssel rook van een echte brand waargeno men, waarbij iemand opmerkte, dat dit Waddinxveen wel eens kon zijn. Dit bleek inderdaad het geval. Het was een opslag van dakbedekkingsmateri- aal op het bouwterrein van de Ned. Herv. Kerk aan de Bilderdijklaan. Bij aankomst van de wedstrijdploeg op het terrein, bleek de brand inmiddels door de thuisgebleven eenheid reeds geklaard. Op zaterdag 6 juni wordt deelgeno men aan de wedstrijden te Koudekerk aan den Rijn in klasse 2 met een ploeg ’ouderejaars’. Bevelvoerder voor deze ploeg is adj. hoofdbrandmeester H. J. de Wilde. In het kader van de nationale brandweerdag, die op 6 juni valt, was het aanvankelijk de bedoeling om de j aar lij kse j eugdbrand weerwedstri j den te houden voor de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere- en de beide M.A.V.O.-scholen. Voorts was het de bedoeling om deze dag het ga ragecomplex voor het publiek ter be zichtiging open te stellen. Dit alles kan echter niet doorgaan, in verband met de hiervoorgenoemde wedstrijd waar aan moet worden deelgenomen. De in schrijving en indeling voor deze wed strijden vindt reeds in het begin van het jaar plaats, zodat hierin geen ver andering kan worden gebracht. Landelijk is er de nationale brand- weertentoonstelling in de Rai te Am sterdam van 8 t/m 13 juni (dagelijks geopend van 10-18 uur, zaterdags van 10-17 uur). De brandweer van Wad dinxveen zal woensdag 10 juni een bezoek brengen aan deze tentoonstel ling. Voorts zijn er brandweerkorpsen, die zgn. ’’open huis” houden en zijn er op enkele plaatsen jeugdbrandweer- wedstrijden. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad heeft een krediet van 125.000,— (of zoveel minder als de inspecteur van het lager onderwijs zal goedkeuren) beschikbaar gesteld voor de inrichting van de vierde open bare school voor basisonderwijs in Groenswaard, waarvan de bouw in sep tember gereed zal zijn, maar waarop men reeds per 1 augustus met het onder wijs wil starten. Dit bedrag ligt aanzienlijk hoger dan gebruikelijk voor de inrichting van een nieuwe school. Dit vindt zijn oor zaak in het feit, dat het in de bedoeling ligt op deze school een nieuw onder wijssysteem in te voeren, dat enigszins is te vergelijken met het Dalton- systeem en het Jenaplan. Onder meer houdt dit in, dat men zal afstappen van de jaarklassikale school. In de school zal zo mogelijk met diverse audio-visuele hulpmiddelen worden gewerkt. De heer Huizer (Herv. groep) vroeg zich met enige zorg af of de 25% meer kosten boven het normale wel verant woord waren. „Als dit voldoet dan zullen de andere scholen volgen. Heb ben we dan wel de goede vorm van onderwijs gekozen? Dit wordt een sneeuwbaleffect lig--

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 9