Muziekschool uitgegroeid tot volwassen instituut Be Fair mist de boot naar promotie door gelijkspel aan Derde klassers van MAVO vijf dagen Londen naar Excursies klassen voor Jan Ligthart-school Nieuwe raad van Moerkapelle Eerste eengezinswoning Peuleyen gereed Sportlust kampioen Amusementsavond IHI 0 ah 1 Mn tiii 1 ■8 Twee jubilea chr. onderwijs ISil Kroon verlengt vergunning autokerkhof - W Pagina 3 Waddinxveen Zevenhuizen Moerkapelle AGENDA i DOKTERSDIENSTEN Stichting Uitvoering Wl Rs - F R ij RIB: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 11 juni 1970 K. Thalia: Za. 2.30-7.30 u., Zo. 3-7 u., Ma., Di., Wo. 7.30 u.: „The wild Bunch” (18 jr). Za. 10 u., Wo. 2.30 u. jeugdmatinee „Pietje Bell”. D. VAN DER SPEK (Chr. Samenw.) Het is Be Fair niet mogen gelukken. Ook na 120 minuten voetbal in moor dende hitte kwam het in de tweede beslissingswedstrijd tegen het Woerdense Sportlust niet verder dan 00. En dat betekende, dat Sportlust door een beter doelgemiddelde de gelukkige is, die naar de derde klasse promoveert. Een diepe teleurstelling voor de Waddinxveners, voor wie de wedstrijd nog een extra schaduw kreeg omdat achterspeler Aad van Leeuwen vijf minuten voor tijd zo onbekookt te werk ging, dat scheidsrechter Van Amerong hem naar de kleed kamer moest sturen. Er zijn leraren aangetrokken voor bijna alle instrumenten. Het lespro gramma is dan ook van dusdanige om vang, dat menige muziekschool met een evenlang bestaan hierop jaloers kan zijn. Het is duidelijk, dat de verantwoor delijkheid voor het bestaan én het voortbestaan van een school van der gelijke omvang een te grote belasting is voor één paar schouders. Op de muziekschool is men zeer ver heugd in de „Stichting Streekmuziek- school Waddinxveen” te gaan werken. Het bestuur van deze stichting wordt De woningen, die een parterre en twee étages hebben, zijn bijzonder ruim. Ze omvatten een woonkamer met voor en achter veel glas, een zeer efficiënte keuken, toilet, hal en berg ruimte op de parterre, een badkamer, een royale slaapkamer, een kleinere slaapkamer en een kinderkamer op de eerste verdieping en een grote slaap kamer en een berging, waarin o.m. de ketel voor de centrale verwarming staat op de tweede étage. Overal is kwistige bergruimte aangebracht.. C. DOUW (Chr. Samenw.) gevormd door Mr. A. G. F. Lindeyer, voorzitter, Mr. Th. de Jong, penning meester, dhr. E. W. Berger, secretaris en de heren J. Slager en B. J. van der Toom. Deze stichting kan geweldig werk voor de gemeenschap en voor de muziekschool verrichten. Zaterdag 13 juni zullen leerlingen van de Streekmuziekschool de grote jaarlijkse uitvoering geven, voor het laatst als leerlingen van een particu liere school. Deze uitvoering vindt plaats in de Ontmoetingskerk en zal om 20.15 uur beginnen. De woningen zullen worden aange sloten op het gemeenschappelijk tv- antennesysteem. Zowel de voor- als de achterkant krijgen een tuin. De huurprijs is 398,per maand, waarbij zijn inbegrepen de kosten voor boiler, geyser en onderhoud van voor tuin. Verwarmingskosten komen voor rekening van de huurder. De bouw is begonnen op 4 septem ber 1969. Voor het begin van de bouw- vakvakantie op 27 juli hoopt men de eerste 28 huizen op te leveren. A. OOSTHOEK (Chr. Samenw.) Sportlust had in de eerste helft met snelle aanvallen het beste van het spel. Meer dan een buitenspelgoal van Veerman leverde dit echter niet op. S. E. DUURSMA (Alg. Belang) In die slopende dertig minuten werd niet meer gescoord. Voerman zag een schitterende solo net afgestopt en bij Sportlust zag Danen een goed schot door de paal gekeerd. Het incident met Van Leeuwen vlak voor tijd maakte de zaak er voor Be Fair alleen maar triester op. C. J. KOPER (Alg. Belang) R. BEEKHUIZEN (P.v.d.A.) Herv. Kerk: 9.30 uur: ds W. G. van der Sluys; 18.30 uur: ds W. Balke te Bodegraven. Geref. Gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: dhr. Mijnders. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink; 19 uur: ds A. J. Lamping, Lei derdorp (jeugddienst). Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds B. Koekkoek; 18.30 uur: ds D. J. Mod deraar; Ontmoetingskerk: 10 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds D. J. Modde raar. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 19uur: ds H. Rijk- sen, Gouda. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds J. van Wier, Nieuwerkerk aan den IJssel; 19 uur: ds J. G. van der Vlist. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds J. G. van der Vlist; 19 uur: ds A. Boertje, Krimpen aan de Lek. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds P. de Jong, ’s-Gravenhage. Ver. Vrjjz. Herv.: 18.30 uur: dr. J. Buitkamp, Rotterdam. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 Grote benauwenis voor het Be Fair-doel, waar drie verdedi gers doelman Van Bruggen te hulp moeten snellen. I. C. VAN MILT- BETHLEHEM (P.v.d.A). Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld; 18.30 uur: ds D. van Vliet. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds D. van Vliet; 18.30 uur: ds J. v.d. Heuvel. Bethel: 9.30 uur: ds J. v.d. Heuvel; 17 uur: ds T. van ’t Veld. WADDINXVEEN Het Christelijk Nationaal Schoolonderwijs in Wad dinxveen heeft twee leerkrachten, die deze maand veertig jaar in dienst zijn. De jubilarissen zijn handwerkonder- wijzeres mejuffrouw E. C. Vis en on derwijzer J. H. Visse van de Willem van Oranjeschool. Het bestuur biedt hen op vrijdag 19 juni van 20 uur tot 21.30 uur een re ceptie aan in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat. WADDINXVEEN Zat. 13 juni: ds C. A. de Geus, Pr. Bea- trixlaan 6, tel. 2676. Apotheek van Doom, Pr. Bemhardlaan 3, tel. 4162, geopend. Zon. 14 juni: J. W. H. Helle man, Kerkweg 222, tel. 2979. Apotheek Van Doom gesloten. MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN Van zaterdagmiddag 14 uur tot maan dagmorgen 8 uur: J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, telefoon 01802 - 204. WADDINXVEEN De klassen 3a en 3b van de openbare Prof. Kohnstamm- MAVO zijn maandag vooreen vijfdaagse reis naar Londen vertrokken. Vrijdag worden de 39 scholieren met hun vier begeleiders weer in Waddinxveen terug verwacht. Zij hebben dan een excursieprogramma afgewerkt, dat zij zelf heb ben mogen samenstellen. De verblijfplaats in Londen is „Grange-farm”, een sportcentrum met een groot aantal sportvelden en een zwembad. Daar zullen de Waddinxveense jongens en meisjes in contact komen met jongeren van diverse nationaliteiten. Schouwburg: Do. 8.15 u., Za. 3-7 u., Zo. 3-5 u.: ,,De een na de ander” (14 jr). Vr. 8.15 u., Za. 9.15 u., Zo. 7-9.15 u., Ma. en Di. en Wo. 8.15 u.: „Ontucht op de Reeper Bahn” (18 jr). Reunie: Do. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „The Stuntman” (14 jr). Za. 11 u.: „Mondo Freudo” (18 jr). Zo. 7-9 u., Di., Wo. 8.15 u.: „Geheime zending voor Finland” (14 jr). De Woerdenaren hadden daarop de tegenslag, dat hun uitstekende links back Otto geblesseerd raakte. Tuhu- teru kwam hem vervangen, maar haalde niet die vorm, waardoor hij vorige week zo opviel. Bij Be Fair kon Wim Bron bij tijd en wijle gevaarlijk worden, maar hij ge noot een scherpe, soms wel wat harde mandekking van Rombouts, die hem ook bleef volgen toen hij na rust naar de buitenplaats verhuisde. Na rust werd het spel allengs har der. Vooral Van Leeuwen en Veerman wisten hun zenuwen niet altijd baas te blijven. Beide ploegen kregen kansen, maar Zeilstra bij Sportlust en Oskamp (vervanger voor Sleeuwenhoek) mis ten, zodat weer een verlenging nodig Was. De maatschappelijk werkster van de Herv. Gemeente, mevrouw J. van Har- ten-v.d. Meent is van 9 t.m. 19 juni met vakantie. Remonstr. Gem.geen dienst. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstraat: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenst. MOERKAPELLE De jaarlijkse amusements- en sportavond in Moer kapelle is weer een succes geworden. Burgemeester Keijzer - moeilijk te verstaan door de defecte geluidsin stallatie - opende de avond op het voetbalterrein na de mars door het dorp met de muziekvereniging „Con cordia” te Waddinxveen. Veel aan dacht trok het optreden van de gym nastiekvereniging Tarzan, het huis vrouwenorkest en de voetbalwedstrijd Moerkapelle-Nieuwerkerk, die in 2-1 overwinning voor Nieuwerkerk ein digde. De opbrengst werd netto 950,- voor de reis van de bejaarden op 17 juni aanstaande. ZEVENHUIZEN Het „autokerk hof” achter de Vlietkade in Zeven huizen mag nog twee jaar blijven. In die tijd moet de Rotterdamse eigenaar J. Luyt elders een opslagplaats voor zijn handel zoeken. Dit besliste de Raad van State, nadat de heer Luyt in beroep was gegaan van een besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij hem vergunning werd geweigerd voor het verder exploiteren van het autokerk hof ter plaatse. Het provinciale college achtte de op slagplaats, die gelegen is in het lande lijk deel van Zevenhuizen, storend voor het landschap. In zijn beroep bij de Kroon bestreed de heer Luyt dit. Hij stelde, dat rond de opslagplaats een betonnen schutting is geplaatst, die weer schuil gaat achter een rij po pulieren. In zijn uitspraak zegt de Kroon, dat het betrokken gebied in het streek plan rechter-Maasoever als recreatie- landschap is aangewezen. Verder dat alleen aan de zuidzijde van het per ceel een schutting is aangebracht, die slechts een deel van de opslagplaats aan het gezicht onttrekt. Zij is van de Vlietkade duidelijk zichtbaar. De Kroon heeft echter alsnog voor twee jaar vergunning verleend, omdat het autokerkhof al als zodanig was in gericht voordat de gewijzigde verorde ning bescherming landschap Zuid- Holland in werking trad. Madurodam. Werden de jongens en meisjes van de zesde op de Nieuw Amsterdam kabouters, de Madurodam gangers groeiden tot reuzen in dit miniatuurstadje. Ze vonden het alle maal even prachtig, maar het luna park, de treinen en de vliegtuigen wa ren toch wel de favorieten. Bij de Wassenaarse Slag werden daarna poffertjes gesmuld en kon het pootje-baden wat verkoeling brengen. Die was overigens weer gauw verdwe nen bij een voetbalwedstrijd van meisjes tegen jongens op Meijendel. De dames hadden voor de zekerheid maar twee keepsters tegelijk opge steld: mevrouw Taihutu en mevrouw Van Ek. De jongens moesten het alleen stellen met meester Van Hest, die kans zag om op de later gehouden speur tocht te verdwalen. Diezelfde dag gingen de vijfde én vierde klas naar Artis. Zo’n mooie dierentuin hadden ze nog nooit ge zien. En daarna, al even fijn, een rondvaart door de grachten en over het IJ. In het Groenendaalse bos werd het tenslotte smikkelen aan reuzepanne- koeken en toen zat ook deze jovele dag-uit er weer op. Zonder gebruik te maken van ge meenschapsgelden (subsidies etc.), heeft de directie aangetoond dat een muziekschool voor deze gemeente en de omliggende gemeenten bestaans recht heeft, ja zelfs noodzakelijk is. Het aantal leerlingen bedraagt maar liefst 325. Door enthousiast en doelgericht werken is er een muziekschool tot stand gekomen die veel mogelijkheden biedt en haast onbeperkte mogelijk heden zal gaan bieden. WADDINXVEEN De muziekschool aan de Kerkweg te Waddinxveen, die begon als kleine school, is uitgegroeid tot een volwassen instituut waar jong en oud zeer veel muzikaal genoegen beleven. Wie de groei naar volwassenwording (inclusief puberteit) van deze school een beetje heeft gevolgd, zal het niet ver wonderen dat de directie een meer economische rechtsvorm voor de school heeft gezocht. Een toenemend aantal leerlingen uit de gemeenten buiten Waddinx veen gaf aanleiding de muziekschool als Streekmuziekschool te laten fungeren. De reis wordt gemaakt door bemid deling van de Stichting R.Q., een semi-overheidsinstelling, die zich be zighoudt met het organiseren van educatieve reizen. In het door Hans van Helden uit 3b bijzonder leuk geïllustreerde reispro gramma zien we, dat de Kohnstam- mers dinsdag Whitehall met zijn Horse Guards, Downingstreet 10 en Buckingham Palace (aflossen van de wacht) hebben gezien. In Hydepark werd de lunch verorberd, waarna het Arch aan ging. Dan met de dubbel op Spekares Corner en de Marble deksbus naar Westminster (Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey). Bij Piccadilly Circus werd ’s-avonds ’’London at Night” bewon derd. Woensdag stonden overdag o.m. museumbezoek, St Paul’s en Tower met zijn ’’Beefeaters” op het program ma. ’s-Avonds werd in het Adelphi Theatre de musical ’’Charlie Girl” be zocht. Vandaag was hoogtepunt het bezoek aan het beroemde wassenbeeldmuse- um van Madame Tussaud (met onze eigen Luns), waarna rond Oxford Cir cus vrij kon worden gewandeld. Een grote attractie was natuurlijk het enorme warenhuis van Selfridges. Vanavond nemen de scholieren af scheid van good old England met een bezoek aan Dickens’ House, een typi sche oude Engelse pub te Chigwell, die eens de schrijver Charles Dickens als zomerverblijf diende. Morgen vertrekt het gezelchap om 12 uur met de Harwichboot om tussen 19.15 en 20.15 uur terug te zijn in Wad dinxveen. WADDINXVEEN Het kan maar niet op voor die jongens en meisjes van de Jan Ligthartschool. Vooral de zesde klassers komen aan him trek ken. Ze waren nog maar nauwelijks terug van hun driedaags reisje naar het Noordhollandse groet of vrijdag gingen ze weer op excursie: ditmaal naar Rotterdam, waar ze een bezoek mochten brengen aan de oceaanreus „Nieuw Amsterdam”. Dat zeekasteel van 36.000 ton had alles, wat maar kon imponeren. Neem alleen maar die twee gigantische pij pen, waarnaast de Waddinxveense scholieren ineens kaboutertjes wer den. Als een uitstekend gastheer leidde de heer Merkens van de Holland- Amerika Lijn de kinderen rond. De luxe hutten met hun dikke tapijten, de brede trappengalerij, de twee zwem baden, de liften, allies mochten ze zien. Ze konden bij wijze van spreken al dromen van zo’n heerlijke zeereis. Als er dan maar niet die twee lange rijen reddingboten aan te pas hoefden te komen Maandag kwamen de andere klassen aan de beurt. In een tropische hitte gingen de eerste, tweede en derde naar St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 uur en za. 19.00 uur. WADDINXVEEN - Aan de Peu leyen in Groenswaard II is de eerste eengezinswoning gereed gekomen van een complex van 116, die Reym daar in opdracht van het Bouwfonds Nati- onale-Nederlanden N.V. bouwt naar een ontwerp van architect L. Rogge veen. Naast dit complex zijn 34 gara ges in aanbouw. Het gereedgekomen huis is stijlvol ingericht tot model woning door de firma Van der Linde en installatiebureau Heemskerk. Wiertsema zorgde voor een bloemrijke versiering.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7