Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Uitslaande brand teistert Point Sixty Six soos Schooljeugd loopt Gemeente afscheid Bestuur Fijnaart nam op werkbezoek wnd. chef financiën van Kennismaking op Th. Thijssenschool Kind breekt kaak Zilveren Sleutels Botsing bij hefbrug voor De Gouwe Sterke tennissers in demonstratie Kees Verkerk ten grave gedragen Ds B. Oosterom naar Celebes „Avondvierdaagse” Kermis in Sniep M2 I Knutselbus Fles werkt als vergrootglas ;r.l y Geslaagd Feest op boot - I Ai I - - IeS a WC -A - DONDERDAG 18 JUNI 1970 26e JAARGANG - Nr. 1289 (foto Sjaak Noteboom) rning. f Sr Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN Vrijdagavond konden de ouders van de nieuwe leer lingen van de Theo Thijssenschool kennis komen maken met de school waar hun kind de komende 6 jaar een belangrijk deel van zijn tijd zal gaan doorbrengen. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN Op de Kerkweg schoot vorige week een aanhangwagen los van een personenauto. Het wagen tje trof de 8-jarige Theo Ebens in het gelaat, waardoor hij een kaakfractuur opliep. De wond was vrij diep. Theo is opgenomen in het St. Jozefzieken- huis te Gouda. Namens de afdeling financiën biedt de heer F. Th. Brenkman zijn scheidende collega Groene- woud een boekenbon aan. (foto Sjaak Noteboom) De uitslagen waren: de GouweD.V.Z. 43; de Gouwe- Merwede 93; de Gouwe-Sedna 32; de Gouwe-Sleutelstad 32. De heer F. Th. Brenkman, chef van de afdeling financiën, dankte de heer Groenewoud voor de collegiale sa menwerking en memoreerde de ver beteringen, die tijdens diens dienst- periode tot stand zijn gekomen. Na mens de afdeling bood hij een boeken bon aan. Tot slot sprak de heer Groenewoud een kort dankwoord. De trieste resten van de achter kant van sociëteit Point Sixty Six, die zaterdag door brand werd geteisterd. WADDINXVEEN Het eerste he renzevental van de Waddinxveense zwemclub De Gouwe behaalde voor de derde achtereenvolgende keer de eer ste prijs op het Sleutelstad-toernooi, waardoor de heren van de Gouwe de finitief in het bezit kwamen van de Zilveren Sleutels” van de stad Lei den. Een kleine week zal de reis duren, temeer omdat de enige verbinding naar het binnenland van Sulawesi (Celebes) op dit ogenblik zeer slecht is door aardverschuivingen. Niettemin hoopt de familie Oosterom voor de zondag op de plaats van bestemming te zijn, waar de dominee zal gaan do ceren aan een theologische opleiding in Rantepao, (tevens iets hoopt te kun nen doen voor de rijst- en tuinbouw) en mevrouw een gedeeltelijke taak hoopt te vinden in de kraamverzor- ging en het meisjeswerk. Alles na tuurlijk na een ruime inlooptijd Lv.m. de taalbarrière. Zaterdag 27 juni zal er gelegenheid zijn afscheid te nemen van de familie Oosterom in het hervormd wijkge- bouw Esdoomlaan 2, ’s middags van half vier tot half zes. Eveneens kan er afscheid genomen worden na de dienst in de Brugkerk op zondag ,28 juni waarin ds Oosterom voorgaat. WADDINXVEEN Het gemeente bestuur van de Brabantse plaats Fijnaart heeft vandaag een werkbe zoek aan Waddinxveen gebracht. Op het gemeentehuis konden de gasten met hun dames zich eerst oriënteren op de ontwikkelingen in Waddinx veen. Daarna werd een rondgang door de gemeente gemaakt. WADDINXVEEN Een felle uitslaande brand heeft zaterdagmiddag het houten achterste gedeelte van de jeugdsociëteit „Point Sixty Six” aan de Hene- gouwerweg in de as gelegd. Het dak ging volledig in vlammen op. In het ach terdeel van de soos is de schade aan de bar en het verdere interieur groot. Het houten gedeelte van de sociëteit, dat later aan het stenen voorhuis werd bijge bouw, kon destijds niet tegen brandschade worden verzekerd. De eigenaar van het gebouw, de heer Haspels, ziet er weinig in het uitgebrande deel weer te laten opbouwen. „Point Sixty Six” beschikt niet over de middelen om dit te doen. De kosten zouden ca. 20.000,gaan belopen. Men zal de opbouw dus of met eigen krachten in de hand moeten nemen of moeten uitzien naar een an dere behuizing. WADDINXVEEN Wanneer maan- dagmiddag 29 juni de motoren van een D.C. 8 beginnen te loeien, begint voor het gezin van ds B. Oosterom een lange reis. Maandenlang is er naar dit uur uitgekeken, optimistische berich ten met betrekking tot het visum voor Indonesië wisselden af met teleurstel lende. Ruim een jaar ligt er tussen het aanvragen van het visum en het ver trek. Maar nu is het dan zover dat zij kunnen gaan, indien zich gèeri onver wachtse zaken meer voordoen. Het eerste onderzoek van de recher che heeft doen vermoeden, dat de brand is ontstaan doordat een fles in de brandende zon als vergrootglas heeft gewerkt, waardoor het hout heeft vlam gevat. Het vuur, dat zeer snel om zich heen tastte, werd ontdekt door een buurvrouw, mevrouw Van der Spek, die ijlings de brandweer alarmeerde. Hoewel deze rap ter plaatse was duurde het een uur voor de brand was bedwongen. De vlammen sloegen bij momenten meters hoog het dak uit. Burgemeester Van der Hooft sloeg de blussingswerk- zaamheden gade. De klap treft „Point Sixty Six” ex tra hard, omdat aanstaande zaterdag het seizoen zou worden afgesloten met een grote slotavond. In snelle improvisatie heeft het be stuur een oplossing gevonden om het festijn alsnog te laten doorgaan. Men heeft een grote salonboot gehuurd, die om drie uur ’s-middags voor de socië teit in de Gouwe zal af meren. Om half vier vertrekt deze boot met muziek en de discobar aan boord voor een tocht door de sluizen bij Krimpen aan de IJssel naar de Lek. Er kunnen drie honderd feestgangers mee, die de slui ting van het seizoen nu varende gaan vieren. WADDINXVEEN Van de Kon. Wilhelminaschool voor Chr. mavo slaagden te Gouda voor: mulo diploma B: Arie Oudijk, Jaap v.d. Akker, Aat Groenendijk, Gert Knecht, Hubert Poot, Kees Senneker en Yvonne Win kels; waarmee alle B-candidaten zijn geslaagd. Mulo diploma A met wiskunde: Wally Marchand, Peter Michielsen, Gea Burggraaff, Anneke de Haan, Henk de Bruyn, Rob de Bruin, Tonny Sanner, Eleen Sliedrecht, Kees van der Sluys, Jan van Straalen, Karei Vellheuer, Daan Oskam, Henk de Pater, Paul Rehorst, Jan Roggeveen. Mulo diploma A met middenstands diploma: Jan Alferink, Klaas Ange- nent, Jaap Hak, Peter v.d. Schee, Johnny Versluis. De examens worden voortgezet. WADDINXVEEN In de raadszaal van het gemeentehuis is vorige week hartelijk afscheid genomen van hoofd commies C. Groenewoud, waarne mend chef van de afdeling financiën. De heer Groenewoud heeft Waddinx veen verlaten wegens zijn benoeming tot referendaris ter gemeentesecreta rie van Wassenaar. De heer en me vrouw Groenewoud en hun oudste dochtertje werden voor het raadhuis welkom geheten door burgemeester Van der Hooft, waarbij mevrouw Groenewoud een fraai boeket bloemen kreeg. In de raadszaal, waar o.m. wethou der Lips en talrijke collega’s aanwezig waren, dankte de burgemeester de scheidende ambtenaar voor wat hij in achtenhalf jaar voor Waddinxveen heeft gedaan. „Wij hadden een groot vertrouwen in u en uw adviezen,” aldus de heer Van der Hooft, „U hebt eigen verant- wordelijkheid gedragen, zoals iedere ambtenaar van hoog tot laag dat moet doen. U hebt meegedaan aan de op bouw, de uitbouw en de opbloei van Waddinxveen. Wij gunnen u uw pro- motiet van harte.” Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester een ets van Har San ders aan. Gemeentesecretaris Jenné schetste de heer Groenewoud als een zeer goe de ambtenaar, die zijn werk volkomen beheerste. Namens het personeel schonk hij een platenkoffer en een platenbon. Er werd een bezoek gebracht aan een rioolgemaal, aan de verzorgings- flat, een woning voor gehandicapten, de showroom van Stolker en natuur lijk het zwembad. Ook konden de bezoekers uit Fijn aart zich op de hoogte stellen van de werking van het centrale antenne- systeem en de centrale wijkverwar- WADDINXVEEN Vorige week had ter hoogte van de hefbrug een aanrijding plaats waardoor de be stuurder van een personenauto, een inwoner uit Zaandam, met inwendige kneuzingen in het St. Jozefziekenhuis te Gouda moest worden opgenomen. De bestuurder van de personenauto kwam over de hefbrug en wilde af slaan naar Boskoop. In de veronder stelling dat de verkeerslichten werk ten gaf hij geen voorrang aan een uit de richting komende vrachtauto. Het gevolg was een botsing met flinke ma teriële schade aan de personenauto en de opneming van de bestuurder in een ziekenhuis. Op interessante wijze vertelde het hoofd van de school, de heer C. Beers, over de plannen en in het bijzonder over de manier waarop de lessen in de eerste klas zullen worden gegeven. Ter illustratie waren voor de ouders enkele taken, die de kinderen in de loop van het jaar kunnen afwerken, op tafel gelegd. De voorzitter van de ouderkommis- sië vertelde in het kort over de ver- bouwingsplannen van de Theo Thijs senschool, waarmiede binnenkort een aanvang zal worden gemaakt. Ook konden de ouders kennis maken met de leerkracht van de eerste klas, mejuffrouw Uijterdijk, die de kinde ren op meer individuele manier les zal gaan geven. Tijdens deze bijeenkomst deelde de heer Beers mede, dat zeven leerlingen van de Theo Thijssenschool zijn toe gelaten tot de brugklas HAVO-Athe- neum in Gouda en wel Wim de Vos, Ton van Rhijn, Marrie de Vlieg, Wou ter van Leeuwen, Roger van Geeren- stein, Josien de Bruin en Addie Trom melen en een leerlinge tot het gym nasium, Elizabeth Hartogh. WADDINXVEEN In de we ken van 29 juni t/m 3 juli en 6 juli t/m 10 juli, dus de eerste twee weken van de vakantie zal onder auspiciën van de Jeugd- contactraad een bus in Wad dinxveen komen, waarin de jeugd tot en met 14 jaar kan te kenen, boetseren, knutselen en vele andere bezigheden kan be oefenen. Deze oude stadsbus is omgetimmerd tot knutselruimte waarin deze twee weken een aantal mensen van de vrije aka- demie leiding geven aan de kin deren die hieraan mee willen doen. Per dag zullen twee groepen van 25 kinderen, een groep van 9-12 uur en een groep van 2-5 uur, kunnen deelnemen. De bus heeft als standplaats het terrein achter de garage van de firma van den Akerboom aan de Souburghlaan. De deelnemerskosten zijn twee kwartjes per keer. kirAJSr Het feest zal duren tot twaalf uur ’s nachts. Omdat op dat uur een terug tocht onmogelijk is, omdat de Juliana- sluis dan is gesloten, worden de gasten van dat punt af met een busdienst te ruggebracht naar Waddinxveen. Voor deelneming aan dit feest op de salonboot geldt het „wie het eerst komt het eerst maalt”. Gisteravond werd voor het eerst de gelegenheid opengesteld kaarten te kopen, waarbij de leden ook de trieste ruïne van hun soos konden bezichtigen. Ook van- WADDINXVEEN Vierenveertig jongens en meisjes uit de hoogste drie klassen van de openbare lagere scho len hebben Waddinxveen vorige week dapper vertegenwoordigd in de Goud se Avondvierdaagse. Ze hebben het er keurig af gebracht: niet één viel er uit op die vier avonden van tien kilome ter tippelen in een broeiierige hitte. Onder het wakend oog van drie be stuursleden van de Vereniging Open baar Onderwijs ging het steeds weer zingend door de Goudse contreien, waarbij op de eerste avond ook Wad dinxveen werd aangedaan. Veel ge hoorde schlager: „Waddinxveen gaat nooit verlo-ho-ren!”, waarbij met komkommers, tomaten, limonade en melk stemmen en spieren op peil ge houden werden. De mooiste happening was natuur lijk op de laatste avond: vrijdag, trotse intocht in Gouda. Op de laatste kilo meters werden de groepen binnenge haald door de muziekkorpsen. Overal langs de weg familieleden, die hun helden een bloemenhulde brachten. Natuurlijk stonden daar ook de Waddinxveense ouders om hun kroost te huldigen: met bloemen, met para pluutjes en feesthoeden met snoep, ja zelfs werd een van die jongens een fraai met bloemen uitgedoste hengel rijker. Het was geweldig. WADDINXVEEN Als onderdeel van de viering van het tweede lustrum van de tennisvereniging „Waddinx veen” wordt woensdag 24 juni van 18 uur af een tennisdemonstratie gege ven op de banen in het Wamaarplant- soen. Hieraan zullen deelnemen de Davis-cupspeler Peter Soeters, de zeer sterke Tsjechische tennisspeler Mari an Laudin en de ranglijstspelers Fr. Schmitz en P. Veentjer. WADDINXVEEN Onder zeer grote belangstelling van collegae-musici is vrijdag op de algemene begraafplaats „De Karsenhof” te Ouderkerk aan de Amstel het stoffelijk overschot ter aarde besteld van Kees Verkerk, le raar algemene muzikale vorming en gitaar aan de Streekmuziekschool Waddinxveen. De heer Verkerk is op 9 juni bij een tragisch auto-ongeluk om het leven gekomen. Hij werd 24 jaar. Kees Verkerk was een leerling van de bekende gitarist Koos Tigges, do cent aan het Koninklijk Conservatori um voor muziek in Den Haag. Hij stond bij zijn leerlingen aan de Streekmuziekschool Waddinxveen in hoog aanzien. Zijn heengaan heeft grote verslagenheid gewekt, zowel bij zijn collega’s als bij de leerlingen. De Muziekschool verliest in hem een bui tengewoon kundig en toegewijde me dewerker. Bij de begrafenis waren ook de le den van ’’The Sound Breakers”, een groep waar Verkerk leider van was, aanwezig. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN In het kader van de Sportweek is gisteren op het parkeerterrein bij het zwembad aan de Sniepweg weer de traditionele ker- Pds geopend. Het lunapark bljjft draaien tot en met zaterdag. avond en vrijdagavond van 7 tot 9 uur kunnen nog - voor zover de voorraad strekt - deelnemerskaarten worden gekocht. Burgemeester Van der Hooft is erg begaan met het trieste lot, dat „Point Sixty Six” heeft getroffen, temeer daar hij van mening is, dat deze socië teit haar werk altijd uitstekend heeft gedaan. Op het eerste gezicht ziet hij geen mogelijkhden de moeilijkheden op te vangen, doch het gemeente bestuur is ten volle bereid te helpen zoeken naar een oplossing. J TS b** j ■Is 54^ ■3^' r/. O’ 7’ y'

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1