SPEEL WEEK 1970: van voor Fijn schoolreisje Gravin en Tsarina Vakantieregeling voor slagers Geen fusie tussen christ. scholen Bejaardenreis was weer enorm succes Kruideniers op vakantie Behandel speelgoed niet als massa-consumptieartikel Eerste bevrijdingsplaat koor Vox Jubilans de burgemeester Prijswinnaars Brugcentrum Pagina 2 Vliegtochten door Valentina Luellen Speelweekgeschenk WADDINXVEEN De gemeentelijke vakantieregeling voor de kruideniersbedrijven in WaddinKveen is als volgt vastgesteld: 8 juni t/m 20 juni Albert Heijn N.V., Koningin Wilhelminaplein 41 15 juni t/m 27 juni G. Lochmans, Kerkweg 141 29 juni t/m 11 juli J. van Triet, Noordkade 87 G. Bosman, Burg. Trooststraat 79 T. Broer, Dorpstraat 46 6 juli t/m 18 juli D. Kool, Dorpstraat 39 H. M. Asscheman, Trompstraat 9 13 juli t/m 25 juli A. van der Sluis, Dorpstraat 104 J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein 54 20 juli t/m 1 augustus C. Voshol, Zuidkade 186 G. Visser, Noordeinde 95 20 juli t/m 8 augustus H. Cammeraat, Zuidkade 232 27 juli t/m 8 augustus G. van Ringelenstein, leplaan 71 G. van Ringelenstein, Brederolaan 5 K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat 34 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 P. van der Starre, Piet Heinstraat 1 V Voorlichting Geslaagd 20-27 juni 27 juni kadootjesdag WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 18 juni 1970 1 (foto Sjaak Noteboom) ver- Wordt vervolgd ZEVENHUIZEN Ruim honderd leerlingen van de openbare lagere school te Zevenhuizen maakten woens dag 10 juni hun schoolreisje. Eerst gingen de twee bussen naar het zwembad in Bilthoven waar naar hartelust gezwommen werd. In Muiden werd het Muiderslot be zichtigd en verder werd er nog een bezoek gebracht aan het Dolfirama in Zandvoort. Op de terugreis werd de speeltuin Drievliet in Rijswijk bezocht. Als hoofdprijzen in de Speelweek- puzzel worden honderd vliegtochten boven Nederland beschikbaar gesteld. De prijswinnaars kunnen kiezen uit een rondvlucht vanaf een der vlieg velden in ons land, of uit een retour op een van de lijnen van de Nederlandse Luchtvaartmaatschappij. Iedere deel nemer aan de Speelweekpuzzel krijgt in ieder geval een grote plastic blok fluit kado. WADDINXVEEN Zowel de Her vormde Schoolvereniging als Christe lijk Nationaal Schoolonderwijs hiel den dinsdag een ledenvergadering om nogmaals de mogelijkheden van een fusie te bespreken. Op de vergadering van Christelijk Nationaal Schoolonderwijs werd het hiertoe strekkende voorstel met grote meerderheid van stemmen aangeno men. De vergadering van de Her vormde Schoolvereniging verwierp het voorstel echter, zodat er geen fusie is tot stand gekomen. In alle deelnemende speelgoedwin kels en warenhuizen wordt tijdens de uitgevoerd, waarbij de kinderen moe ten knippen en plakken. Na ook gezellig thee te hebben ge dronken werden de bejaarden weer naar Breda gereden, waar in Hotel Napoleon gedineerd werd. Aan de tafel werd o.a. gesproken door loco-burgemeester C. Kreft, de voorzitter van de Zevenhuizense Mid denstand ,de heer L. de Jong en na mens de bejaarden door de voorzitter van de bejaardenbond, de heer C. Hoo- geveen. Om half negen werden de bejaarden door het fanfarecorps De Kleinz Trom petter muzikaal ingehaald in de ge meente. ZEVENHUIZEN De door de plaat- seljjke middenstandsvereniging geor ganiseerde bejaardenreis op woensdag 10 juni werd mede dankzij het mooie weer een enorm succes. Ongeveer 144 bejaarden met het be stuur van de middenstandsvereniging en verzorgers, vertrokken in vier bus- sen ’s morgens om half negen richting Brabant. In Breda werd gezellig kof fie gedronken en druk gebabbeld, waarna de bussen naar Baarle Nassau reden, waar de lunch werd gebruikt. In de bossen was het voor de bejaar den koel vertoeven. Burgemeester Van der Hooft krijgt de grammofoonplaat van Vox Jubilans uit handen van voorzitter Kooyman. S DEN HAAG De Speelweek 70, die in Nederland van 20 t/m 27 juni wordt gehouden, is een onderdeel van de Internationale Speelweek, waaraan in juni de meeste Westeuropese landen deelnemen. Het begrip ’’spelen” is niet langer een zaak voor kinderen alleen. De toenemende vrjje ttfd heeft spelen en de hulpmiddelen daarby, het speelgoed, uit de sfeer van dilletantisme en zuivere commercie gehaald. Het is een serieuze zaak geworden. Ter gelegenheid van de Speelweek wordt in het hele land een grote Speelweekpuzzel georganiseerd. De kinderen kunnen bij de speelgoedwin kels en op de speelgoedafdelingen van warenhuizen gratis een plastic draag tas afhalen, waarin deelnameformu- lier en puzzel verpakt zijn. De Speel weekpuzzel is als een echte legpuzzel WADDINXVEEN Op een feeste lijke bijeenkomst in het Hervormd Wjjkgebouw aan de Esdoomlaan is burgemeester C. A. van der Hooft maandagavond verrast met de eerste van de grammofoonplaten, die de Her vormde Gemengde Zangvereniging „Vox Jubilans” heeft gemaakt ter ge legenheid van de vijfentwintigste ver jaardag van de bevrjjding. Het Wad- dinxveense gezelschap is één van de zes koren, die voor het uitbrengen van een dergeljjke plaat werden uitgeno digd. Het kreeg voor deze gelegenheid medewerking van een mannenkoor. De plaat is gemaakt onder directie van Andries Noordegraaf. Voor de burgemeester, die door het koor met een „O schitterende kleuren” werd verwelkomd, heeft de plaat een extra betekenis, omdat Vox Jubilans hierop alle liederen zingt, die tijdens de 4 mei-herdenking in de Ontmoe- tingskerk en later bij de herdenking in de St Laurens te Rotterdam ten ge hore werden gebracht. Voorzitter H. G. Kooyman, die de plaat overhandigde, vroeg zich af of een ieder wel tevreden kan zijn met de uitbundigheid, waarmee ook nu nog de bevrijding in Rotterdam wordt ge vierd en stelde de St Laurens als sym bool voor het puin, waarop de bevrij ding is opgebouwd. Wel kan een ieder zijn dankbaarheid in zang uiten, maar ook daar komt in deze gejaagde tijd vaak niets van terecht. Hij noemde het daarom een goed ding, dat deze plaat nu is uitgebracht. Burgemeester Van der Hooft was zeer verheugd met dit geschenk. Hij herkende er het eigen geluid van Vox Jubilans in en sprak de hoop uit, dat hiet koor dit eigen geluid zal blijven vasthouden. Tot slot zong het koor de zegenbede voor de koningin „Domine salvan fac reginam nostram”. „De gravin heeft een vermoeiende reis gehad,” zei zij, haar stijve lippen tot een glimlach dwingend. „Misschien is het beter als zij nu naar haar kamer gaat.” „Mag ik zo vrij zijn voor te stellen dat bekend wordt gemaakt dat u Gravin Romanova in uw dienst hebt ge nomen? De tsaar is nu zeker op de hoogte van Natasja Krylenko’s dood. Maar als zij hier aan het hof is, zal hij geloven dat zij heeft aanvaard wat er is gebeurd. Het is veiliger voor haar als zij onder uw hoede blijft en wij op haar kunnen passen.” Zijn woordkeuze ontging Catharina niet. „Wij?” „Ik bedoel, Uwe Keizerlijke Majesteit, natuurlijk,” ant woordde hij droog. Catharina keek hem achterdochtig aan. Als gewoonlijk had hij alles weer tot in de kleinste bijzonderheden voor elkaar. „Roep een van mijn hofdames, Tanja maar. Laat alle anderen de kamer uitgaan en buiten wachten. Toen hij haar niet meer kon horen, wendde zij zich tot Alexandre- ja. „Morgen, als je bent uitgerust, kom je bij me en vertelt me eerlijk hoe Dmitri zich gedragen heeft”. Uwe Majesteit vergist zich. Hij heeft me steeds met veel groter hoffelijkheid en vriendelijkheid bejegend dan ik verdien. Ik ben hem zeer veel verschuldigd.” Zij zweeg verward toen Dimitri uit de schaduw te voorschijn kwam met de gedaante van een jonge vrouw achter zich. Alle belangengroepen die bij het spelen en speelgoed zijn betrokken hebben dit begrepen. Nationaal en in ternationaal werken fabrikanten pea- dagogen, detailhandel en warenhui zen steeds nauwer samen bij de pro- duktie en ontwikkeling van speelmid- delen. „Hier is Tanja,” zei hij. Als hij iets van hun gesprek had opgevangen, liet hij het niet merken. „Je laat Gravin Alexandreja geen ogenblik alleen,” be val Catharina de vrouw. „Als de tsaar of iemand van zijn gevolg contact met haar probeert op te nemen, verwittig je mij meteen. Is dat duidelijk?” Tanja maakte een reverenoe. „Goed. Verdwijn dan, allebei.” Alexandreja bleef voor Dmitri staan en reikte hem haar hand. „Goede nacht, Kolonel Varanow.” Dmitri bracht haar vingers aan zijn lippen. Hij keek haar een ogenblik onderzoekend aan en liet haar toen, zonder een woord te spreken, los. „Het schijnt dat ik je een verontschuldiging schuldig ben,” zei Catharina met een frons, toen de deur zich ach ter Alexandreja had gesloten. „Uwe Hoogheid bewijst mij te veel eer,” antwoordde Dmitri. Zoals gewoonlijk, was hij minder formeel wanneer zij alleen waren. „Kom hier, Kolonel.” Zij nam een met robijnen bezette ring van haar vinger en hield hem in haar uitgestrekte hand. „Nu, neemt u hem, of is het niet genoeg? Is ze mieer waard dan één zo’n glinsterding, twee ringen soms, of een halssnoer?” „Ik dank u, maar ik kan het niet aannemen. Ik heb mijn beloning al gehad.” „Dus je hebt gelogen en zij ook,” siste Catharina. „Je hebt haar verleid.” „De gravin heeft mij twee dingen gegeven, haar vriend schap en haar vertrouwen,” antwoordde Dmitri op vlakke toon. Catharina staarde hem verbaasd aan. „Die blauwe plekken die u zag, waren niet mijn werk,” zei Dmitri. „Mijn boodschapper heeft u niet alles gezegd. Ik wilde u dit zelf vertellen.” Catharina’s ogen vernauwden zich. „Ga door.” „U weet al van het complot om Natasja Krylenko te vermoorden, maar niet wat er gebeurd is voordat de gra vin mijn jachthuis bereikte. De koets werd overvallen, zogenaamd door rovers. Toen de koets kantelde werd Natasja meteen gedood. De kamenier van de gravin heb ben ze verkracht en daarna de keel doorgesneden. De gravin zelf werd door een van de mannen aangerand en zij verloor het bewustzijn. Toen zij weer bijkwam, was zij alleen. Toen ik haar vond, had zij lange tijd door hiet bos gedwaald en zij was er verschrikkelijk aan toe.” Deze gedachte wil men o.m. door het organiseren van een Speelweek ook naar de consument uitdragen. Meer aandacht voor speelgoed, meer voor lichting, kwaliteitsverbetering en re search. Intern wordt in de speelgoedwereld veel aandacht aan al deze aspecten gegeven. Maar ook de gebruikers (jong en oud) van „speelgoed” verdie nen alle aandacht. De Kommissie Speelgoedweek wil hen aktiveren zich meer te bezinnen op het hoe en wat van het ’’spelen” en zich bij de vakman te oriënteren. Met name gaat het er om het publiek ervan te overtuigen, dat spelen en speelgoed geen zaken zijn alleen voor verjaardagen en Sinter klaas. Speelgoed verdient het gewoon niet om te worden behandeld zoals andere massa-consumptieartikelen. Het heeft ongetwijfeld net zo veel waarde als en misschien zelfs nog veel meer beteke nis dan een boek, vooral wanneer men de uitwerking van speelgoed op kin deren in hun eerste levensjaren op de voet volgt. De officiële opening van de Speel week 70 zal geschieden in Alkmaar op vrijdagmorgen 19 juni a.s. WADDINXVEEN De gemeente lijke vakantieregeling voor slagers te Waddinxveen is als volgt vastgesteld: 29 juni t/m 11 juli: C. KOOT,- Kerkweg. 6 juli t/m 18 juli: P. C. VAN BEEST, Luifelbaan. 13 juli t/m 25 juli: F. VERSLUIS, Kerkweg. 27 juli t/m 8 augustus: W. S., Zuidkade. 27 juli t/m 12 augustus: K. VAN TILBURG, Kon. Wilh.rn.pl. 10 augustus t/m 22 augustus: C. KERVER, Dorpsstraat. De slagerijen zijn des woensdag na 12.30 uur en des zaterdags na 16 uur gesloten. Catharina keek Dmitri onderzoekend aan. Zij ver moedde dat hij Alexandreja niet had verteld wie de aan stichter van de moord was geweest. „Doe je mantel af en ga zitten,” beval Catharina. „Je kamers zijn vlak bij de mijne. Dadelijk mag je erheen.” Dmitri kwam naar voren om Alexandreja’s mantel los te maken. Toen hij openviel, zag Catharina de donkere kneuzingen in haar hals en de lichte verkleuring op haar wang, waar Dmitri haar had geslagen. Zij was alleen in gelicht over de gebeurtenissen in het fort en had niets gehoord over wat Alexandreja was overkomen, voor Dmitri haar vond. Haar eerste gedachte was dat Dmitri haar als beloning voor zijn diensten had proberen te ver leiden. „In vredesnaam, wat heb je gedaan. Je hebt haar aan gerand.” „U vergist u. Toen ik de gravin vond, was zij hysterisch. Ik heb haar in haar gezicht moeten slaan om haar te kal meren.” „En toen ze gekalmeerd was, heb je de aangename taak op je genomen een meisje dat te zwak was zich te ver dedigen te dwingen met je naar bed te gaan.” Alexandreja sprong op en stamelde: „Maar - maar - dat heeft hij niet - dat is niet waar.” Catharina zweeg. Haar openhartigheid verbaasde haar. Zij geloofde hem, maar er waren nog vele onbeant woorde vragen. WADDINXVEEN De heren L. Wiersum en J. Mellis, beiden werk zaam op het raadhuis te Waddinxveen zijn geslaagd voor het diploma Ge meente-Administratie I. „Je zei dat de koets zogenaamd door rovers werd over vallen. Waarom denk je dat het geen rovers waren?” Sergej heeft een van hen gevonden. De man was bij de overval gewond en had zich naar het struikgewas weten te slepen, waar hij aan zijn verwondingen is bezweken,” loog Dmitri. „Hij droeg nieuwe soldatenlaarzen. U zou ze zeker herkennen als u ze zag.” „De lijfwacht van de tsaar, vermond als rovers?” „Majoor Krylenko’s mannen, om precies te zijn. Ze hadden bevel - maar niet van de majoor - om de gravin en haar gevolg ook te doden.” „Er was nog iemand anders bij betrokken?” Cathari na’s vrees dat haar leven werd bedreigd groeide. „Weet je ook wie erachter zat?” „Ja, dat weet ik.” Dmitri vond het beter niet in bijzon derheden te treden en voegde er alleen aan toe: „Ik heb zelf met haar afgerekend.” Catharina begreep hem meteen. Hij had een persoon lijke rekening vereffend en tegelijk een van de tsaar’s gevaarlijkste spionnen onschadelijk gemaakt. Hij had goed werk gedaan.” „Ik zal je niet naar de details vragen,” zei ze. „Ik ver trouw erop dat ervoor gezorgd hebt dat ik er niet in be trokken kan raken”. „Ik heb één verzoek.” „Zeg het.” „Sta mij toe twee van mijn mannen bij de vertrekken van de gravin te plaatsen om haar te bewaken.” Catharina glimlachte en zijn mond verstrakte. Hij wachtte een van haar opmerkingen. „Beantwoord eerst deze vraag: Eis je de gravin voor je „Ja.”' „Weet ze dat?” Nu was het Dmitri’s beurt om te glimlachen. „Nog niet. De ervaring heeft mij misschien al te voorzichtig ge maakt. Ze zal het na verloop van tijd wel merken.” Catharina stond op en reikte hem haar hand. „Zet net zoveel wachtposten neer als je wilt. Ik vertrouw haar aan je toe.” Dmitri boog en kuste haar beringde vingers. Enkele minuten nadat hij de tsarina had verlaten, stonden twee van zijn vertrouwdste mannen voor Alexandreja’s deur op wacht, met beviel niemand binnen te laten zonder het hem te laten weten. Speelweek 70 b|j aankopen ten bedra ge van ten minste v|jf gulden een spe ciaal Speelweekgeschenk kado gegeven. Dat is een in vier kleuren uitgevoerde Jeugagenda, die doorloopt tot juni 1971. In deze agenda staan vele tips voor spelen in de verschillende jaargetijden en er is ruimte voor aller lei aantekeningen die voor kinderen van belang z|jn. WADDINXVEEN Het lot heeft de volgende dames en heren aangewezen als prijswinnaars in de grote prijs vraag van Koopcentrum De Brug: I. Mevr. Garlich-Puroelie, Jul. van Stolberglaan 29 100,2. A. v. Veen, W. de Zwijgerlaan 70 50,—; 3. A, J. Kleiweg, Brugweg 35 10,4. M. Geerlof, Tesselschadelaan 7 f 10,5. Joh. Jans, J.W. Frisoweg 45 10,6. G. A. Hogendoom, Brugweg 14 10, 7. J. Hogendoom, Eikenlaan 21 10, 8. P. C. Beekenkamp, J.W. Frisoweg 19 10,9. P. Theussen, Zuidkade 90 10,10. J. H. van Oort, Kerkweg 75 10,11. D. Monster, Henegouwer- weg 87 10,12. Mevr. Priem, Pr. Bernhardlaan 46 10, Kinderprijzen: uit meer dan duizend kleurplaten van het Koopcentrum Brug hebben de volgende 30 kinderen een prijs gewonnen. Alle prijzen kun nen worden afgehaald op maandag 22 juni a.s. tussen 19.15 en 19.45 uur bij De Bas, J.D.Kade 69. 1. Jolanda Scholten, W. de Zwijger laan 68 (fabeltjeskrantboek)2. Jolan da van Dorp, Middelburgseweg 1 (fa beltjeskrantboek) 3. Nelleke den Boon Kerkweg 224a (fabeltjeskrantboek)4. Jeanet de Way, Noordkade 27 (bal)5. Conny Huisman, St. Victorplein (fa beltjeskrant); 6. Margreet van Gent, Bosboom Toussaintsingel 62 (stereo- graaf); 7. Reinier Jannes, Schuberthof 34 (bal); 8. Bartleen Wyenberg, Nic. Beetslaan 106 (autoped); 9. Peter de Groot, Nic. Beetslaan 170 (plastic trein)10. Peter Scheele, Pr. Margriet straat 28 (volkswagen met boot en ca ravan); 11. Eric Hillaert, Jacob van Lennepstraat 13 (auto met kraan)12. Ferdinand van Trierum, Noordkade 105 (Trix-trein)13. Peter Speyer, Jan Luykenstraat 7 (bouwmodel vliegtuig) 14. Eric Minnee, Pr. Irenestraat 21 (bouwmodel vliegtuig); 15. Peter Both, Kanaalstraat 2 (bouwmodel vliegtuig) 16. Teus de Graaf, Acaciastraat 10 (melkauto plastic); 17 William Jannes, Schuberthof 34 (auto-combinatie plas tic); 18. Maarten Roos, Kerkweg 29 (Hocus-Pocusspel)19. Elle van Pin- steren, Akkerwinde 42 (fabeltjeskrant- bak)20. Dineke Marchant, Fred. Hen- driklaan 29 (fabeltjeskrantbak)21. Irene Tiele, Eikenlaan 28 (puzzle); 22. Frieda Broer, W. Buninglaan 8 (puzz le); 23. Ria v.d. Vloed, J. v. Effenlaan 25 (puzzle); 25. Anneke Dekker, Mau- ritslaan 32 (pop)26. Joanneke Zwaan, J. v. Effenlaan 21 (fabeltjeskrantspel) 27. Hanneke v.d. Smit, Zuidel. Dwars weg 9, Moordrecht (badmintonspel)28 Lucien Hendriks, K.W.singel 17 (jeu de boules); 29. Karin Mulder, J.D.kade 30 (serviesje); 30. Monique v.d. Kist, Akkerwinde 6 (Okwa-winkel).

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2