Kempkes ontslaat honderd man op meer Grote zuigkracht 18.000 Hoge prijs voor Zesde klas neemt feestelijk afscheid Raadsagenda vanavond Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Grof huisvuil voortaan 1 x per drie weken weg Weinig kansen redding meubelsector Midzomerfeest van JCR -.hi Anjerdag 1970 Electriciteit in herv. kerk Geen verhuurde plaatsen meer in herv. kerk Botsauto-aktie Zevenhuizense middenstand Prins verjaart n Bejaarden in boomgaard - fll I Mislukking Mr 1 'V c -V: W F- wiÈ DONDERDAG 25 JUNI 1970 en 9. i ZEVENHUIZEN De Zevenhuizense Middenstand organiseert van 25 juni tot en met 11 juli een aktie, waarbij men bij besteding van twee kwartjes in een winkel herkenbaar door het raambiljet, een zegel ontvangt. Hon derd van deze zegels geven recht op drie gratis ritten in een botsautootje op de autobotsbaan, die Zevenhuizen gedurende drie dagen zal aandoen op het parkeerterrein aan de Burg. Beer straat. De drie dagen waarop deze at tractie gehouden wordt zjjn 9,10 en 11 juli a.s. J. KLAASESZ, De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Voorzitter van het Anjerfonds Zuid-Holland. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. a. de Kerkweg en het gehele gebied ten zuiden daarvan, alsmede het ge- Een omslachtige manier om een fa briek voor orgelkasten te stichten. En tegen een veel te hoge prijs en de ZEVENHUIZEN Kerkvoogden en notabelen hebben de aanleg van de elektrische installatie voor het kerk gebouw van de hervormde kerk over eenkomstig het advies van de archi- tekten Van Essen en Roggeveen en met goedkeuring van de rijksdienst voor die monumentenzorg, opgedragen aan de fa. Benning te Zevenhuizen. In het bestek is rekening gehouden met aansluiting van kerkkronen, waarvoor de vrouwenvereniging „Weest Ge trouw” het initiatief genomen heeft en al enkele jaren een aktie voert. Prins Bernhard viert maandag zjjn 59-ste verjaardag. t Goc| Goudjg TOZaddinxveen heeft 18.000 inwoners. Maandagmorgen om kwart W over negen precies werd dat aantal bereikt met de geboorte van de kleine Renate Kerver, met haar 5 pond toch al een heel gewichtige Waddinxveense die op haar eerste levensdag in het middelpunt kwam te staan van de belangstelling van Waddinxveen’s vroede vaderen. Burgemeester Van der Hooft, gemeentesecretaris Jenné en de heer Meijer van de afdeling algemene zaken van het gemeentehuis brach ten Renate en haar gelukkige ouders, de heer en mevrouw Kerver- Noorlander van de leplaan, een bezoek waarbij het gebruikelijke spaarbankboekje met net zoveel centen als er Waddinxveners zijn de feestvreugde verhoogde. De heren G. van Ringelenstein en C. van Mourik brachten uit naam van Waddinxveen’s middenstand een fraai bloemstuk mee. Dat op het raadhuis ook de vlag nog werd uitgestoken was de kleine 18,000ste een zorg. Ze sliep rustig door Waddinxveen’s 17.000ste inwoner werd ingeshreven op 15 april van het vorig jaar. 15.000 zielen telde de gemeente op 5 december 1967. (foto Sjaak Noteboom) Formule-meubelen zullen straks niet meer te koop zijn, Kempkes Meubel fabrieken klinkt nog slechts als een holle frase. Honderd mensen, eigen lijk honderdveertig zijn het slacht offer. ■Weekblad Hollands Hart WADDINXVEEN Voor de honderd werknemers van Kempkes Meu belfabrieken NV die deze week te horen kregen dat ze voor 1 oktober a.s. ander werk zullen moeten vinden bestaat weinig hoop op behoud van hun plaats binnen het bedrijf. De onderhandelingen, waarvan in een eind vorige week door de direktie van Kempkes uitgegeven persbericht gewag werd gemaakt, zijn zo goed als zeker op niets uitgelopen. Aldus verklaringen van de nieuwe direkteur van Kempkes, de heer B. A. C. van ’t Hoff. De kritiek die de huidige eigenaren van Kempkes Meubelfabrieken N.V., de Bodegravense gebroeders Vree- ken, zo luidruchtig ventileren op het beleid van Kempkes voormalige di rectie mag dan goeddeels terrecht zijn, zelf hebben de Eminent-boys het er ook niet al te best van af ge bracht. WADDINXVEEN Door de zeer grote hoeveelheden grof vuil, die thans in de gehele gemeente op één dag moeten worden opgehaald, is de dienst van Openbare Werken genoodzaakt deze ophaaldienst te spreiden over een aantal dagen. Mede in verband met de zeer hoge kosten die hieraan zijn verbonden, is besloten voortaan iedere woensdag in een gedeelte van de gemeente grof vuil op te halen. Daartoe is Waddinxveen ingedeeld in drie gebieden met een zo duidelijk mogelijke afscheiding, nJ. ZEVENHUIZEN Met ingang van 1971 zullen in de hervormde kerk geen zitplaatsen meer worden verhuurd. Omdat dit voor de hervormde kerk een aderlating zal zijn, hoopt men dat de lidmaten het bedrag dat zij anders voor zitplaatsenhuur betaalden, bij hun vrijwillige bijdragen zullen voe gen. ZEVENHUIZEN Traditiegetrouw hebben de scheidende leerlingen van de openbare lagere school, ouders en familieleden een avond aangenaam beziggehouden op de drempel van het laatste lagere schooljaar. Er werden sketches, toneelstukjes e.d. opgevoerd in de stampvolle zaal bij Hotel Vos in Zevenhuizen. Ook de vijfde klassers hielpen deze avond een klein beetje mee met acte ren, omdat zij het alvast moeten leren voor het volgende jaar. Het hoofd van de school, de heer N. Dirkzwager, heette aan het begin van de avond allen hartelijk welkom en sprak een afscheidswoord tot de leer lingen. De voorzitter van de ouder- commissie, ir. A. H. van Rijs, dankte bied ten oosten van de Gouwe. b. Vondelwijk, Oranjewijk en D. v. Schagenplantsoen met inbegrip van Noordkade, Nesse, Oranjelaan Oranjestraat. c. Groenswaard, het Noordeinde de Dorpstraat ten noorden van Kerkweg. Deze wijziging in de ophaaldienst van grof vuil, waarbij dus voortaan eens in de drie weken grof vuil wordt opgehaald, gaat per 1 juli in, te beginnen met: op woensdag 1 juli in het gebied a; op woensdag 8 juli in het gebied b en op woensdag 15 juli in het gebied c. Met ingang van 4 juli zal de vuilstort plaats aan de Staringlaan iedere za terdagmiddag tussen 13.00 en 15.00 uur geopend zijn voor het gratis de poneren van shoonmaakvuil en tuin- vuil van particulieren. 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 23 april en 28 mei 1970; 2. Mededelingen en ingekomen stukken; 3. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit; 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanleg van een trottoir langs de Henegouwerweg; 5. Voorstel tot verlening van een bijdrage in de ombouwkosten voor tuinbouwbedrij ven 6. Voorstel tot het verlenen van een aanvullende subsidie t.b.v. het Anne Frank-centrum; 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de inrichting van de vierde openbare kleuterschool; 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor inrichting uitbreiding Jan Ligthartschool; Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van de Koningin Julianaschool; 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor aanschaffing leer middelen en meubilair Mgr. Bekkersschool; 11. Voorstel tot aankoop van de woningen Dorpstraat 85, 87, 89 en 91 12. Voorstel tot aankoop van panden aan de Noordkade; 13. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Stations straat; 14. Begrotingswijzigingen; 15. Rondvraag. kes. In de top van het bedrijf heeft zich al snel een volledige uittocht voorgedaan, een uittocht die nu noodgedwongen nog eens dunnetjes wordt overgedaan door honderd an deren. Bij de tachtig overblijven zijn allen die thans ouder dan zestig jaar zijn. De afvloeiingsregeling heeft de in stemming gekregen van de vakbon den. Het Anjerfonds Zuid-Holland verricht reeds 22 jaar in dit ge west (buiten ’s-Gravenhage en Rotterdam, die eigen Anjerfond sen hebben) zjjn belangrijke ar beid op cultureel gebied. Nu de kas van het Anjerfonds tenge volge van het steeds groeiende aantal aanvragen vrijwel is uit geput, is het meer dan ooit zaak te zorgen, dat de jaarlijkse An- jercollecte een succes wordt. Juist in de afgelopen jaren bleken talrijke muziek-, zang-, toneel- en jeugdverenigingen, dorpshuizen en ook musea door steun van het Anjerfonds in staat, hun werk ten behoeve van de gemeenschap in dit gewest voort te zetten of uit te breiden. Het Anjerfonds kan die steun echter slechts geven indien men bereid is de Anjer collecte - voornaamste bron van inkom sten van het fonds - te steunen. Evenals vorige jaren zal ook nu weer op of omstreeks de ver jaardag - 29 juni - van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard deze collecte worden gehouden. A AN|| imdstJ s: D Zei tolde-* confe* „De 49» Een poging om althans iets van de meubelkant van het bedrijf te red den - de met veel aanhef geïntrodu ceerde meubelserie Formule 70 - liep uit op een falikante mislukking, waarna het besluit tot afstoting van de meubelproduktielijn snel geno men was. Honderd mensen komen door dit besluit op straat, terwijl in het af gelopen jaar al veertig werkne mers eigener beweging een andere werkkring zochten. Behalve de stag nerende verkoop van Formule-meu belen was ’n belangrijke oorzaak de verslechtering van de sfeer bij Kemp Ik ben er van overtuigd, dat het Anjerfonds Zuid-Holland in de loop van zjjn bestaan zulk een goede naam heeft verwor ven, dat een aanbeveling mij nerzijds voor de aanstaande col lecte welhaast overbodig lijkt. Tóch wil ik u vragen: steunt deze collecte zoveel als in uw vermogen ligt, opdat het Anjer fonds Zuid-Holland zijn nuttige en zinvolle taak voor de cul- tuurbevordering in ons gewest kan blijven verrichten. De zinspreuk van het lande lijke Prins Bernhard Fonds en de provinciale en grootstedelij ke Anjerfondsen luidt: ,,TUA RES AGITUR”: „Het gaat om uw zaak!” Kempkes was niet te redden en het is een duidelijke beleidsfout van de nieuwe directeuren geweest dat zij dat niet bij de overneming hebben onderkend. Met slaande trom en luid bazuingeschal hebben ze dit jaar de nieuwe serie Formule 70 ge ïntroduceerd, daarmee (valse) hoop wekkend bij tweehonderd werkne mers die gingen geloven dat het toch nog allemaal zou lukken. Geruststellende persberichten de wereld insturend dat de werkgele genheid bij Kempkes eerder verbe teren dan verslechteren zou door de opneming in het bloeiende Eminent- boeket en - bij de introduktie van Formule 70 - dat men dringend zat te springen om nog eens 50 of 75 man, leek het erop of de Vreekens, die immers van Eminent al zo’n eclatant succes hadden gemaakt, het zieke bedrijf snel weer op de been hadden gebracht. Géén persberichten waren er, toen al heel spoedig de exodus begon van bekwame mensen in de top van het bedrijf. De nieuwe, bepaald niet ’de mocratische’ wijze van bedrijfsvoe ring schiep een sfeer waarin hen het werken wel heel erg moeilijk werd gemaakt. En mét de know-how ebde ook de animo weg om van het nieu we Formule-meubel werkelijk iets te maken. Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Problemen met het vinden van an der werk blijken er nauwelijks te bestaan. De heer Van ’t Hoff: ”Er is een zo grote zuigkracht van andere bedrijven in Waddinxveen en de omgeving dat we misschien straks zelf mensen te kort zullen komen.” Na het stopzetten van de meubelpro- ductie tegen het eind van dit jaar zal het eens zo trotse bedrijf nog ca. tachtig werknemers tellen die dan verzekerd kunnen zijn van blijvende werkgelegenheid bij Kempkes, aldus de direktie. In nauwelijks een jaar tijd zijn zij omgeschakeld van meubelmakers tot bouwers van orgelkasten, het enige produkt dat dan nog de fabrieks hallen zal verlaten. Afnemer: de Bodegravense elektronische orgel- fabriek Eminent, een welvarend be drijf dat zich vorig jaar op betrek kelijk gemakkelijke wijze meester kon maken van de zieltogende meu belfabriek. Kempkes was toen nog, ondanks te genslagen een van de grootste meu belfabrieken van Nederland en het grootste bedrijf in Waddinxveen. Men behoefde nauwelijks expert te zijn om vorig jaar al te kunnen voorspellen dat Kempkes, eenmaal in handen van de sterk expanderen de Eminent-Sölina-fabrieken, het als meubelfabriek niet lang meer zou maken. WADDINXVEEN De laatste be jaardenmiddag van het seizoen zal dinsdag 30 juni a.s. plaatsvinden in de boomgaard van mevrouw Van der Torren. Bezoekers aan deze middag zullen om ca. twee uur kunnen mee rijden met een bus van Buitelaar. In stappen bij de volgende punten: hoek leplaan-Eikenlaan (Fravako), hoek Zuidkade-Burg. Trooststraat (melk handel Cammeraat), Henegouwerweg (gebouw Openbare Werken), hoek Oranjelaan-Kerkweg, Huize Souburg, Kerkweg (Garage Buitelaar). WADDINXVEEN De Jeugdcon- tactraad van Waddinxveen organi seert aanstaande zaterdag een ludiek midzomernachtfeest, met kampvuur. Dit feest zal worden gehouden in de gezelligheidsruimte van de manege ”De Zuidplas” aan de Zuidelijke Dwarsweg 10. Het feest begint om half tien en zal duren tot ongeveer vier uur ’s nachts. Kaarten zijn verkrijgbaar bij René Zoethoutmaar, St. Victorstraat 5 en bij Richard Modderkolk, Kerkweg 48, Waddinxveen. Kosten: een rijksdaal- der. tot slot de kinderen voor de aangena me avond en sprak ook een dank woord tot de leerkrachten, door wiens hulp deze stukjes tot stand kwamen. Vooral het finalestuk, dat in het teken stond van het Natuurbeschermings- jaar 1970, viel bij iedereen in de smaak. Ook het improvisatietalent van de kinderen was uitstekend. Naar aan leiding van een zin, die uit de zaal werd opgegeven, improviseerden zij een sketchje. Door de leerlingen werd aan de leerkrachten een afscheids cadeautje overhandigd. Van de openbare school gaan er acht naar de school voor HAVO, zes naar de MAVO, vijf naar de Huishoud school en zes naar de LTS. 26e JAARGANG - Nr. 1289

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1