paraat weer Vakanties bakkers Juniorentoernooi Kruideniers op vakantie Gravin en Tsarina Rode Kruis Korps staat bij rampen altijd Vakantie-regeling melkhandel Vakantieregeling voor slagers Bakkers zamelen in voor Peru Evangelisatie op camping Rottemeren van start van „Waddinxveen” B Geslaagd NCVB ’s-Gravenzande in Waddinxveen Ruilbeurs van De Paddestoel lifc Pagina 2 Vakantiewerken Dienst van door Valentina Luellen Kringwedstrijd Eendracbtsruiters Films, diensten, gespreksavonden WADDINXVEEN De gemeentelijke vakantieregeling voor de kruideniersbedrijven in Waddi«veen is als volgt vastgesteld: 15 juni t/m 27 juni G. Lochmans, Kerkweg 141 29 juni t/m 11 juli J. vanTriet, Noordkade 87 G. Bosman, Burg. Trooststraat 79 T. Broer, Dorpstraat 46 6 juli t/m 18 juli D. Kool, Dorpstraat 39 H. M. Asscheman, Trompstraat 9 13 juli t/m 25 juli A. van der Sluis, Dorpstraat 104 J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein 54 20 juli t/m 1 augustus C. Voshol, Zuidkade 186 G. Visser, Noordeinde 95 20 juli t/m 8 augustus H. Cammeraat, Zuidkade 232 27 juli t/m 8 augustus G. van Ringelenstein, leplaan 71 G. van Ringelenstein, Brederolaan 5 K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat 34 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 P. van der Starre, Piet Heinstraat 1 Ambulance Si 7 .7 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLaNDS HART - donderdag 25 juni 1970 Foto Sjaak Noteboom. Wordt vervolgd Gesloten van 20 juli tot en met 8 augustus: NV Steenland, W. J. Los, S. Kerver, C. J. de Graaff en wed. J. van der Loo. Een fragment uit de kleurrijke musical die de Kon. Juliana- school opvoerde. WADDINXVEEN De vakantie- regeling van de Waddinxveense bak kers ziet er zo uit: Gesloten van 29 juni tot en met 18 juli: L. Markus, G. Huizer en Zoon, T. Broer, C. van der Spoel en A. van Ardenne. WADDINXVEEN Dertig dames van de Nederlandse Christen Vrou wenbond uit ’s Gravenzande hebben deze week een bezoek gebracht aan het nieuwe, nog in aanbouw zijnde dienstencentrum in Groenswaard I. Ook werd een rolstoelwoning be zichtigd engingen de dames kijken in enkele nieuwe scholen in Wad dinxveen. De koffietafel werd ge bruikt in meubelshowroom Stolker aan de Wilhelminakade. De kosten van deze evangelisatie- weken zijn aan de hand van verleden jaar begroot op 3.300,De team leiders en -leidsters, tien in totaal, ko men uit Zevenhuizen en van de sociale academie. Zaterdag 27 juni a.s. zal het eerste leidersteam aankomen. Zondag 28 juni begint het evangelisatiewerk officieel met een kerkdienst om 10 uur, waarin voorgaat de eerwaarde heer Van Har te uit Krimpen aan de Lek. Van 29 juni tot 18 juli zijn geopend: F. J. Bos, Brugweg 10, tel. 2410 G. Kool, Sniepweg 6, tel. 2461 ■H. Cammeraat, Zuidkade 232, tel. 2532 N. Vermeulen, J.v.Lennepstraat 16, tel. 3535 C. A. Cammeraat, leplaan 19, tel. 2746 C. van Leeuwen, Kerkweg 169, tel. 2412. DEN HAAG Het Rode Kruis Korps wordt wel het hart van het (Neder landse) Rode Kruis genoemd. Tot de voornaamste taken van het Rode Kruis moet immer het verlenen van hulp aan slachtoffers van rampen worden ge rekend. En het is het Rode Kruis Korps - met twaalfduizend vrjjwillig(st)ers en grote hoeveelheden materieel - dat daarvoor zorg draagt. Verspreid over ge heel Nederland zjjn er op het ogenblik ongeveer 250 plaatselijke colonnes Rode Kruis Korps. Het vele materieel is aanwezig bij deze colonnes, in regionale rampenmagazjjnen en -depots, terwijl het Nederlandsche Roode Kruis ook over een groot centraal magazijn en een voertuigenpark beschikt en tenslotte nog het hospitaalschip J. Henry Dunant als rampenschip kan inzetten. Zo werd de Dunant eind februari van dit jaar van zijn winterligplaats Rotterdam naar Gorkum gedirigeerd en werden ook leden van het Rode Kruis Korps gealar meerd om bij een eventuele overstroming van de Bommelerwaard direct hulp te kunnen bieden. WADDINXVEEN De speeltuin vereniging De Paddestoel houdt za terdag 27 juni a.s. ruilbeurs in het clubhuis aan de Lijsterbesstraat. Aanvang 14 uur. ZEVENHUIZEN Evenals vorig jaar, toen men met de evangelisatie op de camping ’de Rottemeren’ begon, zullen ook dit jaar weer drie teams van jonge mensen gedurende zes weken de vakantiegasten bezighouden. In tegenstelling tot verleden jaar wordt er nu geen grote tent geplaatst, maar mag men de recre atiezaal achter de kantine gebruiken, die onlangs gereedgekomen is. WADDINXVEEN Geslaagd voor het eerste gedeelte van het kandi daatsexamen in de rechtsgeleerdheid aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam, de heer A. J. Modderkolk. De recreatiezaal heeft een opper vlakte van 60 m2 en zal worden ge bruikt voor avondsluitingen, kerk diensten, diverse spelen, enzovoort. Voor de filmavonden, die ook dit jaar weer gepland zijn, mag de kan tine gebruikt worden. De films wor den dit jaar op woensdagavond ge draaid en de eerste kan men zien op woensdagavond 1 juli, waar „Adel borst easy” vertoond zal worden. Op 8 juli komt „Opzij voor de brandweer”, 15 juli „Schipper naast God”, 22 juli „Telefoon om 7.56”, 29 juli „Zorba de Griek” en 5 augustus „Het houten paard”. Op deze filmavonden zijn ook Zevenhuizenaren welkom. feit dat in 1969 bij 72 ongevallen aan 126 slachtoffers in de kortst mogelijke tijd daadwerkelijke hulp werd ver leend. Een jaarlijks terugkerende vorm van hulpverlening is de bijstand van het Rode Kruis Korps tijdens de Vier daagse te Nijmegen. Honderdtwintig leden houden een week lang een nood hospitaal en een aantal wisselende hulpposten langs de marsroute in be drijf. Vorig jaar werd 16 km kleef- pleister en tien liter jodium gebruikt, werden 6463 blaren behandeld en werden 1881 massages verricht. Steeds terugkerend is de hulp van het Rode Kruis Korps bij sportevene menten, massale bijeenkomsten, in strandposten e.d., maar ook in inciden tele gevallen wordt aan verzoek om hulp direct voldaan. Zo werden vorig jaar bij de verhuizing van twee zie kenhuizen alle patiënten vervoerd, werden zieken en bejaarden geëvacu eerd bij de demontage van een bij graafwerk aangetroffen onontplofte vliegtuigbom, werd geholpen bij de identificatie en opbaring van de slachtoffers van de busramp in Dinant - werden twaalf Biafraanse oorlogs- ZEVENHUIZEN De kerke- raad van de hervormde gemeen te te Zevenhuizen, kreeg het verzoek om een collecte te ver zorgen voor Peru. Daar het rooster der kerkdiensten en col lecten de eerstvolgende weken hiervoor niet geschikt was, werd besloten een algemene col lecte te houden. Het geld komt immers een algemene instelling toe (Rode Kruis). Doordat er niet genoeg collectanten be schikbaar waren, zal deze col lecte gehouden worden door de plaatselijke bakkers. Deze week zullen zij bij hun klanten, naast een broodmand een col lectebus bij zich hebben. De dagen gleden voorbij en mei ging over in juni. Alex- andreja was nu drie weken aan het hof en hoewel zij geen speciale taak had, werd zij algemeen als een lid van Ca- tharina’s hofhouding aanvaard. Zij vroeg toestemming in de rouw te mogen gaan voor Natas ja. Dat gaf haar gele genheid de verschrikkelijke gebeurtenissen te leren aan vaarden en zich voor te bereiden op alle praatjes die zou den ontstaan zodra zij de veilige geborgenheid van haar vertrekken zou verlaten. Dimitri kwam haar dagelijks bezoeken en vertelde haar het laatste nieuws. Zij hoorde dat Vladimir Krylen ko de dag na haar aankomst naar Peterhof was terug gekeerd, schijnbaar diep geschokt over de dood van zijn vrouw. Niet lang daarna had Alexandreja zijn condole ances ontvangen. Zij had hem bedankt voor zijn attentie en gezegd dat zij zich te ziek voelde om hem te kunnen ontvangen. Dmitri’s vele bezoeken en attenties voor een vrouw van wie hij steeds had ontkend dat zij niet zijn maitresse was, deed een nieuwe golf van roddelpraat ontstaan. De praatjes vermaakten Majoor Krylenko allerminst. Hij was erin geslaagd zich van zijn vrouw en haar min naar te bevrijden, zodat niets zijn huwelijk met Alexan dreja in de weg stond. Maar hij had al in twee weken slechts één keer een glimp van haar opgevangen. Zij was tenslotte van hem, hij had een moord voor haar gepleegd. Het werd tijd dat hij zijn rechten deed gelden. Vastbesloten de zaak te regelen, presenteerde hij zich op een ochtend vroeg bij de tsaar. Peter de Derde was vijfendertig, een volwassen man met de mentaliteit van een kind van tien. Hij was tenger, met een bleek gelaat waarin een paar lichte ogen en een kleine, ontevreden mond. Vanaf een enorm hemelbed met vele kussens keek hij op naar de majoor, boos dat hij midden in een campagne van zijn tinnen soldaten werd gestoord. Majoor Krylenko wierp een verachtelijke blik op de honderden speelgoedsoldaten op de vloer. „Vergeef mij dat ik u stoor, Sire, maar het is een zaak van het uiterste belang. „Welnu, wat is het? Spreek snel, of ik zal u door mijn voorste verdedigingslinie laten neerschieten. Ziet u ze, daar, Majoor? Vind u dat geen goede plaats om ze op te stellen, daar achter die heuvel? Wat een verrassing voor de vijand, niet?” „Uw strategie is buitengewoon.” Vladimir’s ogen ontmoetten de blik van de donkere vrouw die naast de tsaar op het bed lag. Peter’s maitresse, het paleis binnen gesmokkeld om hem te vermaken, on danks Catharina’s geheime pogingen haar te laten ver dwijnen. Behalve voor vrouwen en speelgoed had Peter weinig belangstelling, zodat hij een gemakkelijke prooi was voor de naar macht dorstende edelen om hem heen. Catharina’s tegenstanders wisten dat zij de macht in han den zouden hebben, wanneer men haar uit de weg had geruimd. „Uw probleem, Majoor. Wat is er?” snauwde Peter ongeduldig. „Het gaat over Gravin Alexandreja Romanova. U zult zich herinneren dat zij onlangs haar zuster heeft ver loren?” Van heel andere aard zjjn de dien sten die het Rode Kruis Korps verricht ten behoeve van de vakantieweken voor chronische zieken en invaliden in het Dunanthuis te Zeist, de Valken berg te Rheden of met het hospitaal- schip J. Henry Dunant. Voor de ver zorging van de jaarlijks ongeveer 3500 gasten zjjn ongeveer tweeduizend vrij willigers nodig van wie tweederde af komstig is van het Rode Kruis Korps, het hart van het Rode Kruis. Iedere zondag gedurende deze zes weken, wordt een kerkdienst in de recreatiezaal gehouden, en op zondag 26 juli een speciale kinderdienst. Zon dagsavonds is er een gespreksavond. De dagsluitingen worden door de teamleden verricht, terwijl ’s maan- dagsmorgens de week geopend wordt door een ouderling of een predikant van de Hervormde of Gereformeerde Kerk. Deze evangelisatieweken, waar in naast evangeliseren veel spelletjes met de kinderen en spelen met de gro ten zal worden gedaan, speurtochten en diverse attracties, gaan uit van een evangelisatiecommissie van de Her vormde en Gereformeerde Kerk, die uit tien leden bestaat.' WADDINXVEEN De voetbal- en atletiekvereniging Waddinxveen or ganiseert het a.s, weekeinde weer het Zilveren Molentoernooi voor junioren-elftallen waaraan door twintig teams van zes verenigingen zal worden deelgenomen. De wed strijden in dit toernooi, dat op beide dagen om 13 uur begint duren twee maal tien minuten. Zaterdag komen op het eerste ter rein de A2-elftallen van Waddinx veen. Be Fair, Jodan Boys en Flo- reant tegen elkaar uit. Op het twee de veld treden de C4-elftallen van diezelfde clubs in het veld. Zondag strijden de B2-, de C2- en de C3-elf- tallen van de verenigingen Waddinx. veen, Nieuwkoop, Zwervers en Flo- reant om de hoogste eer. De prijs uitreiking na afloop is voor beide dagen vastgesteld op 16 uur. Vladimir’s ogen namen keurend het slanke lichaam onder de donkere japon op. Er verscheen een glimlach op -zijn gezicht. „Het zal mij een groot genoegen zijn je te escorteren, wanneer je weer uitgaat na je rouwtijd,” zei hij met een zachte stem. „Daar is geen sprake van, Majoor Krylenko,” ant woordde Alexandreja. „Kolonel Varanow heeft mij en kele dagen geleden zijn diensten al aangeboden en ik heb die aangenomen. Ik dank u voor uw vriendelijkheid, maar ik moet u teleurstellen. „Je zult hem moeten vertellen dat je van gedachten bent veranderd.” „Ik denk er niet over.” Alexandreja liep naar het schel- lekoord om het meisje te roepen. „Gaat u alstublieft weg, voor ik de wacht laat roepen. Ik heb u al eens eerder moeten zeggen dat uw attenties mij niet welkom zijn. Ik heb mij toen kennelijk niet duidelijk genoeg uitgedrukt en daarom zeg ik u nogmaals, dat u mij met rust moet laten.” Vladimir’s glimlach werd breder. „Je staat helemaal alleen in de wereld, Alexandreja,” zei hij kalm, maar op hardere toon dan hij tot nu toe had gebruikt. „Ik ben zo vrij geweest ervoor te zorgen dat je onder de hoede komt van een man die in staat om je belangen te bewaken en te verhinderen dat een of andere rokkenjagende soldaat je het hoofd op hol brengt.” Deze duidelijke toespeling op Dmitri deed Alexandreja verbleken. „Ik sta onder de hoede van de tsarina,” begon zij. „En nu heeft de tsaar je in de mijne gegeven.” Vladimir kwam naar haar toe en keek haar glimlachend in haar ontstelde ogen. Vlak achter haar stond een stoel en zij was gedwongen te blijven waar zij was. Zij voelde zich benauwd, wetend dat hij op het punt stond iets bijzonder weerzinwekkends te zeggen. „Hij is het met mij eens dat een jonge vrouw in jouw omstandigheden bescherming behoeft en heeft zijn toe stemming gegeven dat wij zo spoedig mogelijk trouwen.” „Trouwen,” herhaalde Alexandreja. Zij deinsde achter uit, haar ogen groot van afschuw. „U bent krankzinnig. Ik zal nooit met u trouwen.” „Je vergist je, beste Alexandreja. Ik ben niet krank zinnig. Ik geef je na je rouwperiode nog twee weken om je op ons huwelijk voor te bereiden. Je zult moeten toe geven dat ik je ruimschoots tijd geef, vooral als je in aan merking neemt hoe ik ernaar verlang je tot mijn vrouw te maken.” gewonden vervoerd, werden schip breukelingen van een gestrand schip verzorgd en werd hulp geboden na de ontploffing van een mijn in Zierikzee. Zeer belangrijk ook is het werk van de ambulances langs de autosnelwe gen, die tijdens de weekeinden en op feestdagen paraat zijn. Op het ogen blik zijn het er zes (voorzien van mo- bilofooninstallaties en bemand met vrijwillig RKK-personeel), maar in de loop van dit jaar komen er nog drie bij. Dat deze posten in een grote be hoefte voorzien, mag blijken uit het WADDINXVEEN De gemeente lijke vakantieregeling voor slagers te Waddinxveen is als volgt vastgesteld: 29 juni t/m 11 juli: C. KOOT, Kerkweg. 6 juli t/m 18 juli: P. C. VAN BEEST, Luifelbaan. 13 juli t/m 25 juli: F.' VERSLUIS, Kerkweg. 27 juli t/m 8 augustus W. S„ Zuidkade. 27 juli t/m 12 augustus: K. VAN TILBURG, Kon. Wilh.rn.pl. 10 augustus t/m 22 augustus: C. KERVER, Dorpsstraat. De slagerijen zijn des woensdag na 12.30 uur en des zaterdags na 16 uur gesloten. „Ja, ja, wat is er met haar?” Peter herinnerde zich niets van het geval. Men had hem de dood van alweer twee verraders gemeld en hij had met een kakelend gelach en verheugd in zijn handen geklapt. Hij vroeg nooit naar namen, alleen naar gruwelijke bijzonderheden. „Ik vraag Uwe Keizerlijke Majesteit toestemming de gravin tot mijn vrouw te mogen maken.” „Als ik mij goed herinner, hebt u de andere zuster ook gehad?” „De vrouw was een spionne. Als zij niet reeds voor haar wandaden had geboet, zou ik haar zelf hebben ge dood.” „Om de oudere zuster te kunnen krijgen,” viel de vrouw hem in de rede. Vladimir’s gezicht toonde geen enkele emotie. „Gravin Romanova trekt zich haar verlies zeer aan. Zij hield veel van haar zuster. Ik beschouw het als mijn plicht haar zo goed mogelijk te beschermen,” antwoordde hij stijf. „Er gaan praatjes aan het hof dat zij een ver houding met Kolonel Varanow heeft en dat zij iets met de verraderlijke activiteiten van haar zuster te maken had. Beide geruchten zijn ongegrond - en haar huwelijk met mij zou daar het beste bewijs van zijn.” Peter grinnikte. Het horen van Dmitri’s naam was vol doende om hem zijn toestemming te doen geven. Over de rand van het bed leunend, vernietigde hij in één slag met een goed gemikt kussen de vijand. „Als u mijn soldaten weer overeind zet,” giechelde hij, „dan krijgt u mijn toestemming.” O Toen Alexandreja, later op diezelfde, ochtend, in haar boudoir zat te lezen, kwam een dienstmeisje haar het be zoek van een heer aandienen. Glimlachend sloot Alexan dreja haar boek. Zij verwachtte Dmitri en het kwam niet bij haar op de naam van haar bezoeker te vragen. „Laat hem binnen en zorg dat ik niet gestoord word.” Maar het was niet Dmitri die binnenkwam en haar hand aan zijn lippen bracht. „Alexandreja, lieve,” zei Vladimir Krylenko. „Wat zie je er stralend uit.” Zij was te verbaasd om zich te bewegen of haar hand uit de zijne los te maken. „Majoor Krylenko - het ver baast mij - ik bedoel, ik had u niet verwacht.” Zijn vingers begonnen de rug van haar hand te strelen en zij rukte zich met een huivering van afkeer los. „Ik sta op het punt met de tsarina te gaan lunchen. Wilt u alstublieft kort zijn”. Vladimir schraapte zijn keel. Hij had een speech be dacht, maar nu hij voor haar stond, wilden de woorden niet komen. Binnenkort zou deze schoonheid hem toe behoren. „Ik wacht, Majoor.” Diverse plaatselijke RKK-formaties beschikken voor het vervoer van zie ken en gewonden over ambulances, die van een adequate uitrusting zijn voorzien, en het daarvoor benodigde personeel. Sedert 1968 worden plan nen verwezenlijkt om colonnes uit te rusten met aanhangwagens met een geneeskundige standaarduitrusting, ten behoeve van de verlening van hulp aan slachtoffers van rampen en onge lukken. Daarmee werd een begin ge maakt in de provincie Gelderland, waarna andere provincies volgden. Thans wordt over ruim tachtig van deze aanhangwagens met uitrusting beschikt, terwijl in de naaste toekomst zeker nog een veertigtal zal volgen. ZEVENHUIZEN De Eendrachts- ruiters organiseerden zaterdag op het land van de heer van Eindhoven een kringwedstrijd voor ruiterver- enigingen. Er waren 33 deelnemers. Ind. dress KI. B 1:1. mej. B. Blanken (Lekruiters)2. mej. C. Pons, (Sieg fried) Ind. dress KI. B2: 1. mej. E. Zwijnen burg (Siegfried); 2. A. v. Bergen, (Eendrachtsruiters)Ind. dress KI. L 1. mej. G. Hoogendoorn (Gouwerui- ters)2. A. v. d. Breggen (Gouwerui- ters); Ind. dress KI. M.: 1. mej. C. Glasbeek (Gouweruiters); 2. C. Ou- dijk (Gouweruiters); Caprillispring. proef: 1. mej. J. Blanken (Lekrui ters); B. springen: 1. D. v. d. Heul (Lekruiters); L. springen: 1. A. v. d. Breggen (Gouweruiters).

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2