voor Moerkapelle laatste Afscheid eigen toernooi 837 deelnemers voor Sportweekwandelmars via JCR wil inspraak Jeugdparlement Warme huldiging populaire leerkrachten •r k ifll ■Rpr 9 feil ISM o in Creatief doen in Bezige Bus GOUDSE BIOSCOPEN o ilB i I m i „The Love Bug” (Als m’n wagentje ’ns kon praten). EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK Gemeenteambtenaren voetballen „Generaal Custer’s laatste Opdracht” Vakantie gym-club „Angélique, Markiezin der Engelen” „Liefdesspel in Finland” „Toya het Weesmeisje” „De On- verslaanbaren” „Geen Pardon voor Verraders” Reisje en nederlaag (10-1) voor Moerkapelle -'z e Pagina 5 Zilver ON voor handwerkonderwijzeres Waddinxveen Zevenhuizen ERLIJKE STAND Jeugd viswedstrijd Genoeglijk Moerkapeiie WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 25 juni 1970 Vr. 8.15 u. Za. 3, 7, 9.15 u. Zo. 3, 5 u. Uitslag: 1. Gerda Elswijk 45 cm; 2. Wim van Erk 20 cm; 3. Henk van Erk 15 cm; 4. Theo Wiltenburg 15 cm; 5. Wilke Bruggeman 15 cm. WADDINXVEEN Tot en met volgende week staat in het Diederik van Schagenplantsoen de ’Bezige Bus’ van de heer Tom Orcodoy, die ;r plezier in heeft de schoolkinderen gedurende hun vakanties crea tief bezig te kunnen laten zijn. Waddinxveen is de eerste van een reeks plaatsen waar de Bezige Bus deze zomer zal ’neerstrijken’. Moerkapelle krijgt de bus op 13 juli, één dag dus, op bezoek. De Waddinxveense jeugd wordt verwacht. WADDINXVEEN Vrijdagmorgen om 11 uur wordt in de raadzaal van het gemeentehuis afscheid genomen van de heer G. Hubertus, die sinds 1958 als onderwijzer verbonden is ge weest aan de openbare Theo Thijs- senschool voor gewoon lager onder wijs. WADDINXVEEN Voor de Sport, weekwandelmars, die vrijdag over afstanden van 8 en 12 km werd ge houden, hadden zich 837 deelnemers laten inschrijven. Hiervan deden 190 individuele wandelaars mee, de rest wandelde in groepsverband. Behave uit Waddinxveen waren er deelnemers uit Alphen aan den Rijn, Moerkapelle, Rotterdam en Ottoland De uitslag was: 8 km: Scholen: 1. 6e klas KI. de Vriesschool 253 punten; 2. 6e klas E. Haëzerschool 240 punten. De aan moedigingsprijs ging naar de Theo Thijssenschool. Verenigingen: 1. TOOS-meisjes 267 punten; 2. Paddestoel 222 punten, 3. TOOS-meisjes en -jongens 191 pun ten. 12 km: Verenigingen: 1. TOOS-meis jes 408 punten, 2. TOOS-meisjes 384 ounten; 3. TOOS-meisjes 330 punten. Wandelverenigingen: 1 Ottoland 423 punten, 2. De Jonge Garde 297 pun ten, 3. DVT 276 punten. bacht 3-0; Waddinxveen - RVC 0-1; Haastrecht. - BVCV 3-1; Bergamb. - Moerkapelle 1-1; RVC - Haastrecht 0-1; Bergambacht - Waddinxveen 0-0 Moerkapelle - BVCV 1-2; Bergam bacht - RVC 1-0; Waddinxveen - BV CV -2; Moerkapelle - Haastrecht 0-4. De jubilarissen worden toege sproken door de heer Kempkes (Foto Sjaak Noteboom) Thalia tel. 12230 Schouwburg tel. 13750 Reunie tel. 14139 WADDINXVEEN Heeft de jeugd inspraak in de gemeentepolitiek? Zjjn er genoeg mogelijkheden voor recreatie, sport en hobby voor de jeugd in Waddinxveen? Heeft de Waddinxveense jeugd belangstelling voor de gemeentelijke of landelijke politiek? Deze, en nog veel meer vragen heeft de jeugdcontactraad doen beslui ten eens te bekijken of er mogelijkheden zijn om te komen tot de instel ling van een jeugdparlement of een jeugdgemeenteraad. Wie z’n oor te luisteren legt bij de jeugd hoort nogal eens ontevreden geluiden over be sluiten die de gemeentelijke overheid neemt. Op de vraag: „Wat denk je daaraan te doen?”, wordt meestal geant woord: „Je hebt toch niets te vertellen” of „Naar mij luisteren ze toch niet”. Een jeugdparlement zou een uitlaatklep kunnen zijn voor de jeugd die z’n inbreng in de gemeentepolitiek wil geven. Er zouden problemen behandeld kunnen worden, die de gemeenteraad ook passeren. Zodoende zou de jeugd een standpunt kunnen innemen in de gemeentepolitiek en tevens een pre-adviserende taak kunnen hebben voor de gemeenteraad. Tevens zou er gediscussieerd kunnen worden over de internationale problemen, zoals de kwestie-Vietnam, Midden oosten, ontwikkelingshulp en andere. In veel gemeenten bestaan reeds jeugdparlementen, die meestal gefor meerd zijn uit leden van politieke groeperingen. Bij informaties door de jeugdcontactraad bij de plaatselijke politieke partijen gedaan, blijkt dat deze groeperingen geen jeugdafdelingen hebben. Daarom doet de Jeugd contactraad een oproep bij de belangstellende jeugd, schrijf een brief kaart aan het secretariaat van de Jeugdcontactraad, St. Victorstraat 5, Waddinxveen. Schrijf eventueel op deze briefkaart wat je ideeën zijn over een Jeugd parlement. Als er belangstelling bestaat voor dit initiatief, dan zal de Jeugdcontactraad de belangstellenden bij elkaar roepen, om over dit onderwerp van gedachten te wisselen en misschien te komen tot de op richting van een jeugdparlement. ZEVENHUIZEN In de Hennep- sloot werd afgelopen zaterdag een jeugdhengelwedstrijd gehouden. Er waren dertig deelnemers. Alle kinde ren kregen een prijs, die waren ge schonken door de plaatselijke midden stand. Robert Shaw met Mary Ure en Robert Ryan Aanv. Do. Vr. 8.15 u. Za. 7, 9 u. Zo. 3, 5 u in kleur - Toeg. 14 jaar. MOERKAPELLE Vandaag houdt, de gymnastiekvereniging Tarzan zijn laatste les in het Dorpshuis. Na een vakantie van drie weken komt men weer in aktie op resp. dinsdag 11 en donderdag 13 augustus. Zo. 7, 9.15 u. Ma, Di, Wo. 8.15 u. De grootst opgezette film, naar de ge lijknamige roman van Anne en Serge Dolon. Michèle Mercier, Robert Hossein. Kleuren Toeg. 18 j. Op het voetbalterrein ”Ons erf” te Bleiswijk speelden gemeenteperso- neel van Benthuizen-Moerkapelle tgen hun collega’s van Bleiswijk vorige week een sportieve wedstrijd. Burgemeester Keijzer was ook één van de 22 spelers. De eindstand werd 3-2 voor Moerkapelle-Benthuizen. Za. Nachtvoorstelling 11 u. in kl. - 18 j. huldiging betrokken die ’s middags in de vorm van een door het school bestuur aangeboden receptie plaats had. Leerlingen, oud-leerlingen en kennissen kwamen in groten getale bijeen in het Gereformeerd vereni gingsgebouw dat door de vele bloem stukken een bijzonder feestelijke in druk maakte. WADDINXVEEN Een spontane huldiging viel vrijdag ten deel aan twee trouwe krachten uit het onder wijs, mejuffrouw E. C. Vis en de heer J. H. Visse, beiden veertig jaar bij het onderwijs en beiden ook in dienst van de vereniging Christelijk Nationaal Onderwijs. Mej. Vis ont ving bij deze gelegenheid uit handen van loco-burgemeester F. M. van Tol dé eremedaille in zilver behoren de bij de Orde van Oranje-Nassau. Voor veertig jaren van actieve arbeid als handwerkonderwijzeres aan de Willem van Oranje- en Koningin Ju- lianaschool, jarenlang voorzitterschap van de zondagsschool van ’Wet en Evangelie’, later van de Immanuël- kerk, werd mej. Vis, een ras-Wad- dinxveense wier vader ook met bei de benen stevig in 't Waddinxveense toegesproken door de heer Van Tol. Dat gebeurde bij haar thuis in aan wezigheid van vrienden en kennis sen. Het schoolbestuur bood haar een fraai wandbord aan. De heer Visse, onderwijzer aan de Willem van Oranjeschool en al 31 jaar in Waddinxveen, werd ook bij de MOERKAPELLE Van het toer nooi voor B-junioren dat de voetbal club Moerkapelle zaterdag organi seerde is het team van Haastrecht glansrijk winnaar geworden. Gast heer Moerkapelle nam, na het nemen van strafschoppen met Waddinxveen genoegen met de zesde en laatste plaats. Strafschoppen moesten er trouwens ook aan te pas komen voor de ver deling van de tweede, derde en vier de plaats. Haastrecht had nl. acht punten bijeen gespeeld en Bergam bacht. RVC en BVCV elk zes. Wad dinxveen en Moerkapelle tenslotte hadden ieder twee punten. Na het nemen van erg veel penalties kon BVCV de tweede prijs in ont vangst nemen uit handen van de heer J. Zijderhand. RVC werd derde en Bergambacht vierde. Waddinx veen eindigde, zoals gezegd op de vijfde plaats. De wedstrijden werden geleid door de scheidsrechter J. v. d. Eist, H. Bakker en J. Verschoor. De uitslagen waren: Moerkapelle - Waddinxveen 0-0; Haastrecht-Berg- ambacht 0-1; RVC - BVCV 3-1; Wad dinxveen - Haastrecht 1-3; RVC - Moerkapelle 1-0; BVCV - Bergarn- Een uitmuntend vakantieprogramma. Za. 10 u. Wo. 2.30 u. Jeugdmatinee. De Ned. Gespr. Film Prijzen: f 2,f 1,50; f 1,25 p.p. Geboren: Peter Egbert, zv G. van den Berg en E. A. van Ooijen; Jacob Comelis, zv A. G. Visser en A. Nell; Hendrik Gerard, zv H. H. Boers en M. Lochmans; Edwin, zv W. C. Ver beek en A. H. J. Hamel; Georg Fre drik, zv G. F. Roijers en J. M. Nieu- wets; Eric Balthasar, zv F. H. Bekius en J. H. S. A. Wilkens; Maria Mar- garetha, dv F. Winkel en B. Dielen; Renate, dv. A. Kerver en C. J. Noor- lander; Johannes Nicolaas, zv A. J. Koot en C. J. M. Menken; Susanne Cornelia, dv H. F. Kraan en M. C. van Leeuwen; Emmigje Gerdina, dv H. Versluis en E. G. de Kooter; Cor nells, zv C. van der Spoel en A. W. van der Staaij; Marjolein, dv. M. P. Bijlsma en C. T. Oskam; Frans Ge rardus, zv G. den Dekker en N. de Pater; Theresa Margaretha, dv R. H. Ernster en H. M. Straube; Leendert, zv W. P. Los en A. R. Broer; Paul Casper, zv J. Overzee en J. van der Molen; Rob, zv. G. Clements en S. Linthorst. Overleden: Hekman, Jan, 78 jaar; Dirksen, Jan Adriaan, 42 jaar. Gehuwd: G. P. Kraijesteijn en J. M. J. C. van Dijk, Waddinxveen; C. van Eijk en M. L. Heijboer, Gouda; M. H. de Lange en J. C. Koolmees, Waddinxveen. Een geweldig avonturenepos. Hun Vuis ten zijn hard, hun moed ongebroken en hun geweren trefzeker. ’n Knotsgekke film Geweldige grappen rond een eindeloze kever, in kl. all. leeft. Aanv. Vr. 8.15 u. Za. 2.30 7, 9.15 u. Zo. 3, 5, 7, 9.15 u. Ma. Di. 2.30, 8.15 u. Wo. 8.15 u. Zonder de traditionele toespraken bleef het een genoeglijk gebeuren met dé beide nog zeer vitale en jeugdige leerkrachten in het middelpunt der belangstelling. De heer Van Tol Schetste in een hu moristisch betoog de vele verdiensten van mej. Vis en de heer Visse. ’’Me juffrouw Vis is in de loop der jaren vele malen door het oog van de naald gekropen en heeft stellig ook wel eens een steekje laten vallen. Gelukkig heeft ze er nog meer opgeraapt,” zo typeerde hij de jubilaris. De heer Visse heeft zich gedurende ruim dertig jaar in Waddinxveen Geboren: Hans Peter, zv. A. van den Haak en F. van de Ruit; Roelanda Eveline Margriet, dv. R. de Graaf en G. Poort; Bianca dv. H. M. Koren en W. Hofman; Geeske Petronella dv. T. Zijlstra en J. Roos; Theodora dv. T. Cammeraat en D. Schreuders. Overleden: Leendert Pieter Verhoef 61 jaar; Lieven Dignis Versprille, (echtgenoot van Adriana Elizabeth van Wijck) 72 jaar. Geboren: Pieternella, dv D. Tuitel en A. Westerman. Ondertrouwd: Willem A. Veldkamp Maaike Popijus. Gehuwd: Dagobertus C. M. J. Wel link en Karin R. Kraanen. doen kennen als een zeier populaire leerkracht en hartelijk collega. De wethouder sprak de wens uit dat zij tot hun pensionering met hetzelfde elan hun taak mogen verrichten en ondanks hun buitengewone vitaliteit toch niet meer aan solliciteren zullen denken. Hierna volgde een druk handen schudden tot het fanfarecorps Con cordia het toneel betrad en een se renade bracht met marsen en wal sen, waarbij menig rondedansje met ’Vis en Visse’ in het midden de sfeer op het vereiste peil bracht. Letterlijk en figuurlijk een warme huldiging. «n er Zo. 7, 9 u. Di Wo. 8.15 u. in kl. - 18 j. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: huissleutel in étui; groe ne jongensfiets; pet; donkerblauw jongens jack ;rose kinderslipje. Verloren: rode portemonnaie met inh.; Renault autosleutel; bruine he- renportemonnaie met inh.; blauw jongensjack; rode jongensfiets; zil ver kinderarmbandje; sleutelbos; 2 rode jongensfietsen; sleutelbos; ring met steen; huwelijkstekst; blauwe damesfiets; grijs-beige damesjas. MOERKAPELLE De jaarlijkse reis van de selectiegroep van de voet balclub Moerkapelle voerde zaterdag zelfs tot in Belgie. De Moerkapelle- naren trokken daar echter niet heen voor en aleer zij in het Noordbra- bantse Reusel in het veld waren ge treden tegen de tweede klasser van die naam. Een wedstrijd die de blauwwitten maar gauw moeten vergeten al zal ze dat niet licht vallen. Reusel versloeg zijn gasten maar liefst met 10-1, een zege die uiterst gemakkelijk tot stand kwam. De Reuselse midvoor scoorde acht van de tien doelpunten, Moer- kapelle’s Wim Verschoor kon er daar maar één tegenover stellen. De blauwwitten verwisselden tot drie keer toe van doelman maar niets mocht baten. Voor de wedstrijd werd in Dorst - heel toepasselijk - koffie gedronken en na de trip door België deed men Zevenbergschenhoek aan, waar tij dens een gezellige bijeenkomst af scheid werd genomen van de vertrek kende oefenmeester Beun. Woensdag avond deed men dit in het clubhuis van Moerkapelle nog eens over, maar nu ook voor andere leden en belang stellenden. John Wayne, Rock Hudson. in kleuren. Toeg. 14 j. Ki 7 ■7--< O O

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 6