KI. de Vriesschool wint schoolvoetbaltoernooi er geen gras over groeien Stichting Dienstverleningscentrum laat Anne Frank-centrum vraagt f 80.000 extra subsidie nieuws van slijterij VAN EEUWEN Hervormde kerk gaat de (vissers) boot VAN EEUWEN Geslaagden Prof. Kohnstam-ulo in Installatie in raadzaal Uit nood in de boot Brandje in Groenswaard Aankoop van sloophuizen Geslaagde bejaardenreis Langere parkeerstrook Henegourverweg Waddinxveen Hulde voor M. RUM Zevenhuizen Maand later Leden Crèche DE KERKEN NODIGEN DOKTERSDIENSTEN EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Aardgas Duurder Resultaten Rode Kruis SCHOTSE WHISKY nu 14.95 CITROENJENEVER nu 7.95 VIEUX nu 8.90 CAMPARI literfles nu 12.90 Geslaagd Moerkapelle Geslaagd Tentoonstelling „Kleuters schilderen” - Uitslagen Geslaagd v. d. Kroeg Pagina 3 i WEEKBLAD VOOR WADDÏNXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 25 juni 1970 - U bent van harte welkom bij Slijterij Wijnhandel (Montego Bay) per hele fles 10,25 ZEVENHUIZEN In het comité van de Restauratieaktie Hervormde kerk is een idee geboren om op een bijzondere manier weer wat geld in de restau- ratiekas te krijgen. Deze zomer worden namelijk elke zaterdagmiddag boot tochten georganiseerd vanuit Scheveningen. Er wordt dan In Zevenhuizen op zaterdagmiddag vertrokken en men gaat met minimaal 25 personen een bustocht maken naar Scheveningen en dan met een grote vissersboot de zee op. Er zijn oud-vissers aan boord, die het een en ander vertellen over vis vangst e.d. B en W stellen voor aan drie tuin ders die hun kas-bedrijven willen la ten ombouwen van oliestook-verwar ming naar aardgas een bijdrage te ge ven van 1500. Een bedrag dat wordt gerechtvaardigd door de motivering dat deze stap van de tuinders een stap in de goede richting is in de strijd te gen de luchtverontreiniging en dat het algemeen belang er dus mee is ge diend. Al eerder werd een dergelijke bijdrage verstrekt. Een krediet van 17.000 wordt ge vraagd voor verlenging van het stuk parkeerstrook dat nu loopt langs het bebouwde deel van de Henegouwer- weg (zuidkant). Provinciale Waterstaat is begonnen met werkzaamheden die moeten leiden tot reconstructie van deze weg en zal de aanleg van deze strook en tegelijk een trottoir meteen ’meenemen’. De nieuw aan te leggen stukken trottoir en parkeerstrook lo pen ongeveer van de Kromme Esse tot de afgebroken woningen. Het nog niet vastgestelde bestem mingsplan Groenswaard III vraagt om het nemen van een zg. voorbereidings- besluit teneinde de bouw of aanleg van objecten die later niet zullen stro ken met de aard van het bestemmings plan te kunnen tegengaan. vaart van Scheveningen de zee op en gaat naar Radio Veronica. Deze tocht duurt 2 uur. De prijs voor de eerste tocht is 17,50 (bus inbegrepen) en voor de tweede 20; kinderen tot 14 j aar half geld. Men kan zich hiervoor opgeven bij mevrouw J. v. Erk-v.d. Zwan, Dorps straat, tel. 203 en bij de heer A. Gij- senbergh, Ndl. Dwarsweg, tel. 239. De boottochten gaan alleen door bij gun stig weer. Men moet zich tenminste twee dagen van tevoren opgeven. Ontmoctingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 De gehele maand juli rijdt er iedere zaterdagmiddag om een uur een bus vanaf het postkantoor, eventueel ook op woensdag 29 juli a.s. Eén boottocht vaart van Scheveningen langs de kust tot tegenover Wassenaarseslag en te rug en duurt ruim één uur. De andere ZEVENHUIZEN De collecte voor het Rode Kruis in Zevenhuizen heeft vorig jaar 2.036,10 opgebracht. Het lektuurhuisje leverde in 1969 totaal 14 boeken en 253 kg tijdschriften op. Whyte en Mackays (in Schotland het 2e merk) normaal per fles 17,30 bij van Eeuwen 15,95 (Rynenburger) normaal per liter 8,95 (Rynenburger) normaal per liter 9,75 Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds J. v. d. Heuvel; 18.30 uur: ds B. Oosterom. Herv. Wijkgebouw: 9.30 uur: ds C. v. d. Bergh (Katwijk). Bethel: 9.30 uur: ds D. van Vliet en 17 uur: de eerw. heer L. van Gaaien (Bodegraven). Immanuëlkerk: 9.30 en 19 uur: ds N. J. Flink. Nood breekt wetten. Met een af gebrande soos doe je niet veel,, dachten ze bij Point 66 en dus huurden ze maar een boot om het seizoen af te sluiten. Niet eens zo’n onaardige alternatie ve omgeving (Foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De maandag geïnstalleerde Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting heeft zich tot de gemeenteraad gericht met een verzoek om een aanvullende subsidie voor dit jaar van 80.000, Een subsidie van 32.000 was al verleend waardoor het totaal aan gemeente lijke steun op 112.000 zou komen. Burgemeester en Wethouders die het ver zoek van het Anne Frank-centrum steunen verwachten dat dit een eenmalige bijdrage kan zijn. De totale gemeente-subsidie voor 1971 raamt het college op 30.000. veer 43.000 komt aan onderhoud, schoonhouden, verlichting, verwar ming, etc. Een totaal dus van 120.000 aan lasten waar ca. 40.000 aan in komsten tegenover staat. Het stich tingsbestuur verzoekt de gemeente haar voor het resterende bedrag te subsidiëren een verzoek dat B. en W.’s instemming heeft. Het college denkt deze uitgaaf te kunnen financieren uit de extra bijdrage die Waddinxveen zal krijgen uit het gemeentefonds voor de slechte bodemgesteldheid. Uit deze uitkering werd, zoals bekend, al eens 125.000 gehaald voor het Jeugd- en Jongerencentrum. WADDINXVEEN Een veenbrand je in Groenswaard 2 heeft vrijdag nacht de vrijwillige brandweer in ac tie moeten brengen, ’s Middags was op de plek waar de brand ontstond wat bouwafval verbrand waarna het vuur kennelijk niet voldoende was gedoofd. Omwonenden - het brandje was op enkele meters afstand van een rij huizen - trachtten aanvankelijk zelf de vlammen te bedwingen, maar toen dat niet lukte riep men de hulp in van de brandweer. Voor het mulo-diploma A met mid denstand is in Gouda geslaagd G. J. Wennekes, J. B. Oudijk en N. Verweij uit Waddinxveen. Het mulo-diploma A werd behaald door M. de Leeuw uit Moerkapelle en door H. J. J. v. d. Berg A. Knol en W. v. d. Laan en C. Olie man uit Waddinxveen. M. G. Starreveld uit Waddinxveen slaagde aan de gemeentelijke han- delsavondschool in Gouda voor het eindexamen van de driejarige cur sus. Voor het eindexamen van de vijfjarige cursus slaagde L. van Bui- teuen-Rehorst uit Waddinxveen. E. P. Fickweiler behaalde het diploma machineschrijven. Herv. Kerk: 9.30 uur: Kand. J. K. Vlasblom, Rotterdam; 18.30 uur: ds Voor de gemeenteraadsvergadering van vanavond staan verder geen in grijpende voorstellen op de agenda. Het gemeentbestuur wil aan de Noord- kade een aantal woningen kopen voor afbraak. Ook de panden Dorpsstraat 85, 87, 89 en 91 zullen, als de raad ja zegt, gemeenteeigendom worden. Van dr. G. Galavazi uit Voorschoten ligt een verzoek ter behandeling voor de aankoop van een stuk grond aan de Stationsstraat. Het stuk is 310 m2 groot en zal door de gemeente worden ver kocht voor 70 per meter. Een totaal dus van 21.700. Het onderwijs vraagt weer de no dige investeringen. Voor de inrichting van de nieuwe openbare kleuterschool in Groenswaard II is 21.000 nodig. Ook de twee nieuwe lokalen van de openbare lagere Jan Ligthartschool dienen te worden ’gemeubileerd’ wat 18.650 zal gaan kosten. De christe lijke Koningin Julianaschool en de roomskatholieke Mgr. Bekkersschool hebben nieuw meubilair en leermid delen nodig, waarvoor zij resp. om 1810 en 3160 vragen. Aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag slaagde voor het diplo ma pedagogie, ritmiek, muziek, ana tomie en dansgeschiedenis mej. B. v. d. Kleij uit Moerkapelle. Dit diplo ma geeft bevoegdheid om les te kun nen geven. Pronk, Rijsoord. Geref. Kerk: 10 uur: ds D. N. Wou ters, Pijnacker; 18.30 uur: eerw. hr. P. Knotters, Oudewater. Ver. Vrijz. Herv.: geen dienst. W. G. J. v. d. Sluys. Geref. Gem.: 9.30 uur: 18.30 uur; ds A. F. Honkoop. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds F. Slomp (Vaassen) en 18.30 uur: dr P. J. Riches (Heemstede). Ontmoe- tingskerk: 10 uur: dr P. J. Riches (Heemstede) en 17 uur: ds F. Slomp. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gem. Boskoop: geen opgave ontvangen. Remonstr. Gem.: geen dienst. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstraat: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenst. St. Vietorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 uur en za. 19.00 uur. directeur van sociale zaken, een rap port was uitgebracht waarin werd ge steld dat voor Waddinxveen een dienstverleningscentrum in de na bije toekomst onontbeerlijk zou wor den. ”Ik wil hiermee geenszins be weren dat Souburgh voor ons geen uitkomst was,” zo zei de heer Van der Hooft,” Integendeel. Maar de opvattingen over bejaardenzorg heb ben zich nu eenmaal snel ontwik keld.” In de lokalen van de openbare kleu terschool De Knollentuin werd vrij - dag en zaterdag een tentoonstelling ’’Kleuters schilderen” gehouden. Vrijdagavond opende mej. Dra. M. A. C. Taminiau namens het ministe rie van C.R.M. de tentoonnstelling, die 130 tekeningen en schilderstuk ken van de leerlingen toonde. Het Anne Frank-centrum gaat ex clusief het woon-gedeelte 1.650.000 kosten. Een bedrag dat aanzienlijk ho ger ligt dan de kostenramingen die eind 1968 waren opgesteld en waarin o.a. de invloed van de BTW nog niet kon zjjn verwerkt. Van deze 1,6 mil joen wordt 850.000 betaald door het rpk, terwijl de rest moet worden ge- financieerd door de Stichting Wad dinxveense Bejaardenhuisvesting zelf. Dit betekent een jaarlijkse last van 77.000, waarbij dan nog eens onge- MOERKAPELLE De bejaarden van Moerkapelle en naaste omge ving zij woensdag een dag op reis geweest. Deze reis werd mogelijk gemaakt dank zij de mooie opbrengst van de huis aan huiscollecte op brengst ƒ1900,950,van de amusement en sportavond en de op brengst van enkele winkelweekac- ties van de middenstandsvereniging. Met twee touringcars vertrokken de 78 bejaarden vanaf het raadhuis plein. Het eerste rustpunt was Wou denberg waar het kopje koffie goed smaakte. De reis ging daarna naar het hoofddoel het nationale park „de Hoge Veluwe”, hier bezochten enke len het museum Kruller Muller ter wijl anderen van de mooie omgeving gingen genieten. De lunch werd ge bruikt in Restaurant „De koperen kop”. Na de theepauze zocht het ge zelschap het plassengebied van Reeuwijk op en werd er heerlijk ge dineerd in restaurant Elfhoeven, waarbij ook Burgemeester en Mevr. Keijzer aanwezig waren. Voorafge gaan door de brandweer arriveerde het gezelschap om kwart voor tien in allerbeste stemming weer bij het gemeentehuis waar zij werden opge wacht door een groot aantal familie leden. Brederolaan 4 Zuidkade 3 De uitslagen zijn: Willem van Oran- jeschool-St. Paulusschool 0-2; Theo Thijssenschool-Kon. Julianaschool 0-0; Jan Ligthartschool - Groen van Een maand na de officiële opening van Souburgh al werd een orgaan in het leven geroepen dat de dienst verlening ter hand zou gaan nemen. Al spoedig daarna werd het Wad dinxveense architectenbureau Stum man de uitwerking van een plan voorgedragen. Toen in de loop van 1968 de financiële hindernissen over wonnen konden worden begon de bouwmaatschappij Reym NV in maart 1969 met de bouw. Wethouder F. M. van Tol sloeg, in zjjn functie van voorzitter van de Stichting Dienstverleningscentrum, de eerste paal. Burgemeester Van der Hooft dankte iedereen die aan de totstandkoming van het fraaie bouwwerk hadden bijgedragen en besloot zijn rede met het advies: ’’Kies in het dagelijks be stuur mensen die dit werk met heel hun hart en heel hun kunnen willen doen en kijk niet naar welke politie ke kleur of godsidenst. Ik hoop dat uw werk ertoe zal bijdragen dat de groep bejaarden in Waddinxveen ’n juiste en tevreden plaats in onze ge meenschap zal kunnen innemen.” De heer Van Tol beantwoordde de toespraak van de burgemeester. Hij vertelde dat het gehele project 7 miljoen had gekost en daarmee het duurste gebouw van Waddinxveen was. Onder de indruk was hij van het feit dat Reym NV hem had ver zekerd dat het project stipt op de afgesproken dag zal worden opge leverd. De bejaardenflat zal in de eerste week van september bewoond worden. WADDINXVEEN Zaterdag 27 juni: J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979; Apotheek v. Doorn gesloten. Zondag 28 juni: C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, tel. 2676. Apotheek van Doorn, Pr. Bern- hardlaan 3, tel. 4162, geopend. MOERKAPELLE/ZE VENHUIZEN Dr. Vroegindeweij, Pr. Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-687. Wijk zuster T. Beukenkamp van Hogen dorpstraat 30, tel. 01793-360, Moer kapelle. De maatschappelijk werkster van de Herv. Gemeente, mevrouw J. van Har- ten-v.d. Meent is van 9 t.m. 19 juni met vakantie. WADDINXVEEN De installatie van het bestuur van de nieuwe Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen, maandagavond in de raadzaal van het gemeentehuis, is een korte plechtigheid geworden. Geen wonder, want met het spoedig nabij komen van de oplevering van het Anne Frank-centrum, het groot ste (en duurste) bouwwerk van Waddinxveen, wilde de nieuwbak ken bestuursleden zo snel mogelijk overgaan in een werkvergadering voor het verdelen van de taken. Een loffelijk streven, waaraan bur gemeester C. A. van der Hooft zó spontaan zijn medewerking gaf, dat de vele genodigden in de raadzaal amper de tijd kregen om hun glas erewijn te ledigen Kenmerkend voor het animo waar mee de jonge stichting zijn werk wil gaan doen, was het in ieder geval wel. In zijn installatie-rede sprak de heer Van der Hooft van de toenemende vereenzaming die over oudere men sen komt zodra zij door hun leeftijd in hun mogelijkheden worden be knot. ’’Bejaarden moeten zo lang mogelijk hun zelfstandigheid bewa ren,” zei hij. ’’Doordat zij nog een taak hebben en beseffen dat zij voor zichzelf moeten zorgen zijn onze bejaarden niet eenzaam.” Bij de voorbereidingsplannen voor het bejaardentehuis Souburgh heer sten over bejaardenhuisvesting nog heel andere ideeën, aldus de burge meester, die eraan herinnerde dat nog juist voor de opening van Sou burgh door de heer J. van Steijn, In de Stichting Dienstverlenings centrum Waddinxveen hebben zit ting: F. M. van Tol; J. F. J. Kloosterman; A. van der Heiden; G. J. de Rooij; mevr. B. Verhaar-van Doorn; mevr. A. Jenner-Kirpenstein; F. Th Brenk- man; J. G. Bakker; mevr. A. H. Westerveld-Slager; mevr. H. E. C. Haspels-Bijl; mej. C. C. Kroes; T. Ververs; C. C. van der Klauw; mevr. J. A. van Dort Kroon-v. d. Stoel; E. E. Goldstein; C. v. d. Bas; J. van Steijn; L. Vleggeert; T. Drost; mevr. E. A. A. Meissen-Kok; P. van Helden; M. van Heijst; mevr. J. Speelman- Jenné; mevr. H. J. Groenendijk- Bemard. WADDINXVEEN Dit jaar deden 43 leerlingen van de Prof. Kohnstam- school ulo-examen. Hiervan werd 1 leerling afgewezen. De namen van. die 42 geslaagden (de met een kruisje gemerkte candidaten behaalden ook het middenstandsdiploma) zijn: C. Hordijk (Zevenhuizen); J. H. v. d. Hoven (W’veen); P. Keyzer (Zeven huizen); A. J. Anker, L. G. W. Bal- kestein, P. A. van Dijken, D. J. Evers (a^en W’veen); B. de Jongx (Reeu wijk); E. L. M. v. d. Meulenx (Moer kapelle); J. C. Altman (Zevenhuizen) J. Groeneveldx (W’veen); G. Razen (Zevenhuizen); A. M. v. d. Hoven (Moerkapelle); N. van Leeuwen (Reeu wijk); N. K. Versluis, D. A. Twigtx, M. E. de Baat (allen W’veen); A. No- menx (Zevenhuizen); A. K. Rietveld, C. J. Sleeuwenhoek (beiden Zeven huizen); G. J. Wilson (W’veen); M Zijderhand (Moerkapelle); H. J. J. v. d. Berg; W. v. d. Laan, C. Olieman (alleen W’veen); M. de Leeuw, Moer kapelle); N. G. Schoutenx (W’veen); H. M. Ventex, G. Holx (beiden Zeven huizen); A. de Jongx (Reeuwijk); H. A. Koetex, A. van Leeuwen, J. de Kruyffx, A. Zwanenburg, C. de Meijx H. van Rhijnx, C. Glasbeekx, C. Spek G. J. van Dodewaardx (allen W’veen J. P. van Harenx, A. Benschopx (bei den Reeuwijk) en F. Cederhoutx (W’veen). Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds C. A. Korevaar, Rotterdam; 19 uur: ds H. S. J. Kalf, Bennebroek. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds D. Harteveld, Rotterdam; 19 uur: ds J. ZEVENHUIZEN Met ingang van zondag 27 juni a.s. kan men gedurende de kerkdiensten van de hervormde en gereformeerde kerk de kinderen weer onderbrengen in de creche in de chr. kleuterschool. Aan het koninklijk conservatorium te Den Haag slaagde mej. Barry van der Kleij voor het diploma pedago giek ritmiek muziek anatomie en dansgeschiedenis. WADDINXVEEN Na afwerking zaterdag, van het tweede gedeelte van het schoolvoetbaltoernooi op de vel den in het Wamaarplantsoen is de Klaas de Vriesschool als winnaar uit de strijd tevoorschijn gekomen. Twee de werd de Eben Haezerschool, der de de Jan Ligthartschool. Op de vier de plaats eindigde de St. Jozefschool en nummer 5 werd de Willem van Oranjeschool. Burgemeester C. A. van der Hooft, die de prijzen uitreikte toonde zich verheugd over de sportiviteit die hij had gezien. Voor de twintigste ach tereenvolgende maal werd het toer nooi een succes, wat voor een belang rijk deel te danken was aan scheids rechter Martin v. d. Kroeg die uit handen van de burgemeester een zilveren sigarettenkoker met in scriptie ontving. Een geschenk van het Sportweek comité dat op deze wij ze zijn waardering uitte voor het ve le, belangeloze werk van de heer Van der Kroeg. Een spannende wedstrijd tussen het comité en een elftal ’forensen’ (nieu we inwoners) besloot het voorspoedig verlopen toernooi. De strijd eindigde in 6-5 voor de nieuwkomers. ’’Sommigen van ons zullen het dienst verleningswerk met het hoofd gaan doen, sommigen met de handen,” zo zei de heer Van Tol, ’’maar ik hoop dat wij het allemaal met ons hart zullen doen in het besef dat we wer ken aan het welzijn van de mensen die hun leven lang voor ons welzijn hebben gewerkt. Ik ben blij dat dit alles niet alleen financieel, maar vooral moreel mogelijk is.” Prinstererschool 2-0; Klaas de Vries school - Eben Haëzerschool 0-0; St Jozefschool - Rehobothschool 3-0; St. Paulusschool - Theo Thijssenschool 1-0; Kon. Julianaschool - Jan Ligt hartschool 0-0; Groen van Prinsterer school - Eben Haëzerschool 1-2; Wil lem van Oranjeschool - St. Jozef school 0-1; Rehobothschool - Klaas de Vriesschool 0-3; St. Paulusschool - Jan Ligthartschool 0-1; Kon. Julia naschool - Groen van Prinstererschool 1-0; Klaas de Vriesschool - Willem van Oranjeschool 1-0; St. Jozefschool - Theo Thijssenschool 3-1; Eben Haë zerschool - Rehobothschool 1-0; St. Paulusschool - Kon. Julianaschool 0-1; Jan Ligthartschool - Klaas de Vriesschool 1-0; Theo Thijssenschool - Groen van Prinstererschool 1-0; E- ben Haëzerschool - St. Jozefschool 0-1; Rehobothschool - Willem van Oranjeschool 0-3; Openbare ula A - Chr. ulo A 2-1; Chr. ulo B-Openbare ulo B 0-2 en Selectie Ulo - onderwij zers 1-0.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7