D’66 wil af van conventies Schie (KVP) -'Voorstel van P F. J van bij wethoudersverkiezing nieuwe Twee doden in verkeer H.A. van Berkesteijn overleden Oude raad gunt drie wethouders „Een beetje vakantie /J Z1 Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen NOG EEN WEEK KNUTSELBUS r llli si ■m RAIFFEISENBANK FAH WADDINXVEEN itf .1 Een boekenbon is altijd raak! art 1 wifwi |95 Vragen Geld terug Capaciteiten Ernstig gewond na slippartij F Eensgezind £7 Lijst Kempkes •O Praktisch voor moderne mensen: een privé-rekening bij de Raiffeisenbank. Uw werkgever stort uw salaris op die rekening. U krijgt 31/z rente en u bent van veel financiële rompslomp verlost. De Raiffeisenbank verzorgt al uw betalingen. Wanneer u dat wenst, worden uw periodieke betalingen automatisch uitgevoerd. U krijgt regelmatig een nauwkeurig overzicht van alles wat de bank voor u doet. Een gratis service van de Raiffeisenbank! Een brochure met alle inlich tingen ligt voor u klaar. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN k - 1 26e JAARGANG - Nr. 1290 DONDERDAG 2 JULI 1970 i i v salaris via de Raiffeisenbank Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. doende zullen achten om Waddinxveen zijn drie wet houders te gunnen. Volgens burgemeester Van der Hooft is er echter wel reden tot hoop. Het veel kleinere Woer den heeft er immers ook drie? Zó opvallend gelijkgestemd was de raad op dit punt dat zich op de ’publieke tribune’ meteen de opmerking deed horen dat de nieuwe raadsleden wel moeite zouden heb ben met het verdelen van de twee beschikbare zetels. Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9—12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 -17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. kunnen de kinderen, van half tien tot twaalf uur en van half twee tot vier uur knutselen, boetseren, te kenen onder leiding van deskun digen van de vrije akademie. Een vakkundige begeleiding dus en ook een nuttige vakantiebesteding. De bus is te vinden achter Garage Van den Akerboom aan de Sou- burghlaan. Vrijdag j.l. is in de raadzaal af scheid genomen van de heer Hu- bertus, onderwijzer aan de Theo Thijssenschool. Op de foto: de heer Hubertus te midden van zijn voormalige collega’s (Foto Sjaak Noteboom). Op pagina 4 vindt u het verslag van het afscheid van de heer Hubertus. Gcc oud: tje, oepe pak :h et bina 4 ei Noch volgens de heer Huizer (SGP/ Herv. Kiesvereniging), noch volgens de heer Van Gent (PvdA) was daar op dit ogenblik al sprake van. De heer Van Gent: „U zult willen geloven dat we direct na de verkiezingen voor wat betreft de politiek een beetje vakantie hebben gehouden. Heel oppervlakkig hebben we al informele contacten ge had, maar die hebben niets om ’t lijf.” De heer Huizer ontkende dat even tuele problemen bij het samenstellen van het college de oorzaak was ge weest van het verzoek om drie wet houders. Dan zullen ook de wethouders gekozen moeten worden. Meestal gaat hier een nogal geheimzinnig overleg aan voor af. Die ondoorzichtige indruk maakt het tenminste meestal bij de kiezers. Wij willen u voorstellen om ook hier in wat meer openheid te brengen. Daar om vinden wij het belangrijk om voor die tijd te weten wie en wat de kan didaten voor de wethouderszetels zijn. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van D’66 wil af van het ’gesjacher over de wethouders’ en heeft in zijn vergadering van maan dagavond besloten de overige partijen in Waddinxveen schriftelijk te bena deren. Zelf ambiëren de nieuwe D’66- ers in de raad geen wethouderszetel, maar voor en aleer hun stem te kun nen geven aan een lid van een andere fractie willen ze hem eerst - én in het openbaar - zijn politieke belijdenis laten afleggen. De volledige tekst van de in het af gelopen jaar in ledental verdubbelde Democraten drukken wij hieronder af. „Zoals u bekend is wordt de nieuwe raad op 1 september a.s. geïnstalleerd. 8 p F ■ff'? De Bezige Bus of Knutselbus van de heer Tom Ordody, die deze week in het Diederik van Schagenplant- soen is opgesteld geweest, zal nog tot eind volgende week blijven. Dit initiatief van de Jeugdcontactraad verdient het om door dë Waddinx- veense jeugd van zes tot en met veertien jaar massaal met een be zoek aan de bus te worden gehono reerd. Voor twee kwartjes per keer WADDINXVEEN Met ernstige verwondingen aan het hoofd is dins dagavond een Waddinxveense motor rijder in het ziekenhuis in Gouda op genomen. De Waddinxvener reed met zijn motor over de Zuidkade toen hij schrok van een hem tegemoet komen de personenauto. Een poging tot rem men werd hem fataal op het door de regen gladgeworden wegdek, waarna hij op de auto botste. Beide voertui gen waren zwaar beschadigd. WADDINXVEEN Bij wijze van afscheidspresentje hebben de in september aftredende leden van de gemeen teraad hun opvolgers een derde wethouder toegedacht. Een initiatiefvoorstel hiertoe van de KVP-fractievoorzit ter P. F. J. van Schie werd in de - overigens wat saaie - vergadering van donderdagavond met algemene stem men aangenomen. De vraag is natuurlijk of Gedeputeerde Staten de moti vering dat ’het voor twee wethouders te druk wordt’ vol- Ons uitgangspunt bij het kiezen van wethouders zal bepaald worden door de capaciteiten en het te verwachten beleid van de kandidaten. Wjj zullen dit laten prevaleren boven een gekun steld partijpolitiek evenwicht in de wethouderszetelverdeling. Na inventarisatie van de gevraagde gegevens, waarvan wij graag de ver plichting op ons nemen om die onder u te verspreiden, lijkt het ons nuttig om over het voorgaande met u te praten. Wij hopen dat u onze mening om tot een functionele wethoudersverkiezing te komen deelt en zien uw antwoord dan ook met belangstelling tegemoet Kempkes. „Voor mjj toont dit aan dat het met de werkgelegenheid nogal la biel gesteld is in Waddinxveen. Ik vraag me af hoe al die mensen terecht zullen komen.” De heer Van Gent vroeg aandacht voor het aantrekken van bedrjjven waar een belangrijke mate van arbeidsintensiviteit is. Burgemeester Van der Hooft was het niet met de heer Van Gent eens. „Al waren er duizend mensen ontsla gen, dan hadden we nog hier in Wad dinxveen werk voor ze gehad,” stelde hij. Zijns inziens is het feit dat hier minder hard wordt gewerkt dan in het buitenland een van de gevolgen van het feit dat de meubelindustrie het moeilijk heeft. „Ik vind het ook on juist dat men bij Kempkes beter be taalde dan elders,” aldus de heer Van der Hooft, die een dringend beroep deed op de ongeschoolde jeugd van Waddinxveen om te gaan studeren voor een vak. Hij zegde toe een onder zoek te zullen laten doen naar het aan tal arbeidsplaatsen in Waddinxveen. Bij het voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten voor het om bouwen van stookolie-installaties naar aardgas op tuinbouwbedrijven sprak de heer J. v.d. Roovaart (CHU) er zijn blijdschap over uit dat de cijfers, die de commissie waarvan hij destijds voorzitter was, juist waren gebleken en dat de tuinders nu geholpen wer-' den. De heer Van der Hooft herinner de er hierbij aan dat het initiatief voor de bestrijding van de luchtvervuiling door kassen van Waddinxveen was uitgegaan. Om deze reden zouden wij het op prijs stellen als u uw antwoorden op de volgende vragen op korte termijn bekend zou willen maken. Zijn er in uw fractie raadsleden die wethouder zouden kunnen en wil len worden? Zo ja, wie? Welke portefeuille(’s) zou uw kan didaat willen beheren? Kan uw kandidaat in het kort aan geven welk beleid hem voor ogen staat ten aanzien van deze portefeuille(’s)? Te uwer informatie: de D’66 raads leden verkeren niet in de omstandig heden om een wethoudersambt naar behoren te kunnen vervullen. Het verkeer heeft de afgelopen da gen aan twee Waddinxveners het le ven gekost. Zaterdag raakte de heer J. Noor- dam (29, magazijnchef) ernstig ge wond toen hjj met zjjn bromfiets op de Noordkade tegen een hem tege moetkomende auto botste. Zondag overleed hij in een Gouds ziekenhuis aan zjjn verwondingen. Een verkeerde inhaalmanoeuvre had maandag in Leiderdorp een aan rijding tot gevolg tussen twee auto’s waarin resp. vjjf en zeven inzittenden meereden. De heer B. van der Quast, bestuurder van een der auto's kwam hierbjj om het leven. De elf overige passagiers werden met verwondingen in het Academisch Ziekenhuis in Lei den opgenomen. Hierbjj was ook de heer Van Noort uit Waddinxveen die bij het slachtoffer in de auto zat. I De heer Noorlander (CHU) had een hele lijst voor de rondvraag („Voor ik afscheid neem moet ik deze dingen nog even af werken”). Een van zijn punten was: moet Waddinxveen zijn open bare parkeerterreinen gratis beschik baar blijven stellen? Het college be loofde op dit punt te zullen terugko men. Het zebrapad over de Henegouwer- weg bij de hefbrug zou, aldus de heer S- Pille (PvdA) beter ten zuiden dan ten noorden van de brug kunnen lig gen. Wethouder P. Lips zegde toe deze opmerking ter harte te zullen nemen. Een plezierige mededeling deed de heer Van der Hooft bij het voorstel voor en subsidie aan het Anne Frank huis. „Van de 125.000 subsidie die uw raad verleende aan het jeugd- en jon gerencentrum zullen wij 80% terug krijgen van het rijk. Zo ziet u, wie wat durft krijgt ook nog wel eens een be loning.” De heer Noorlander was het niet eens met de subsidie-aanvraag van de RK Jeugdbeweging voor de verbou wing van de voormalige St. Petrus kapel, die nu een fraai jeugdgebouw is geworden. Bedrag: 2500. De heer Noorlander vond dat de ouderen wel erg weinig voor dit werk over bleken te hebben en dat er wel erg snel om subsidie wordt gevraagd. Desondanks stemde hij voor het voorstel omdat de Jeugdbeweging ook nog de provinciale en rijkssubsidie zou moeten missen. Voor de aankoop van enkele perce len grond en water in het bestem- minggsplan Zuidkade fourneerde de raad 45.000. B. en W. namen het voorstel tot aankoop van enkele pan den aan de Noordkade terug, maar de aankoop van een drietal woningen aan de Dorpsstraat ging door. Hier is een rij eengezinswoningen geprojecteerd. Besloten werd medewerking te ge ven aan het plan van de Stichting voor Rooms Katholiek Kleuteronderwijs in Groenswaard een vierde kleuterschool te stichten. Het aannemen van de door B. en W. ingediende voorstellen vergde zo wei nig problemen en verliep in zulk een gelijkmatige eensgezindheid dat de rondvraag wel het vuurwerk moest brengen tijdens deze zomeravondse vergadering. Nu is vuurwerk wellicht een wat te zwaar woord, maar toch spatten enige vonkjes van irritatie over bij de dis cussie tussen de heer Van Schie en de burgemeester over de situering van enkele patat-tentjes in de gemeente. De heer Van Schie had schriftelijk vragen gesteld over dit onderwerp. Met name had hij gevraagd naar de bestemming van een fundering die is aangelegd aan de Willem de Rijke- laan. B. en W. deelden - eveneens schriftelijk - hierop mee dat het fun dament bestemd was (en is) voor een snackbar voor de heer J(Sjaak) Moe- rings. Bij de overeenkomst tussen de exploitant en de gemeente was de eerste zó aan banden gelegd op punten als overlast door baklucht, etc. dat de heer Van der Hooft zich lichtelijk ver baasd toonde over het feit dat de heer Van Schie over dit onderwerp begon. Het KVP-raadslid toonde zich tijdens deze rondvraag voorstander van het vragen van instemming van omwo nenden en wenste ook dat in nieuwe uitbreidingsplannen met de vestiging van een snackbar rekening zou wor den gehouden. Hij waarschuwde voor een geprikkelde stemming bij de men sen die nu zo’n snackbar dicht bij him huis krijgen. Burgemeester Van der Hooft: „Die geprikkeldheid ontstaat dan alleen maar bij eigenwijze mensen die boos zijn omdat hun bezwaarschriften door een hogere overheid dan de onze zjjn afgewezen. Ik begrijp niet dat u nu over dit onderwerp begint terwijl we de zaak helemaal aan het regelen zijn, vooral in het belang van de omwonen den. U had ons college moeten roemen omdat we zoveel doen om overlast te voorkomen.” Fractieleider A. H. van Gent (van de PvdA) plaatste enige kanttekeningen by het ontslag van honderd mensen bij Abonnement, 2,37 per Kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN Op 72-jarige leeftijd is woensdag in zijn woning overleden de heer Hubertus Antonius van Berkesteijn, oprichter (in 1921) van de meubelfabriek van die naam. De heer Van Berkesteijn, die in 1897 in Waddinxveen werd geboren heeft zich zijn leven lang verdienstelijk ge maakt in het kerkelijk en maatschap pelijk leven van deze gemeente. Voor zijn kerkelijke activiteiten kreeg hij enige tijd geleden de hoge pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontl- fice. Van 1938 tot 1962 was hij voorzitter 'van het kerkelijk Armbestuur, hij was 27 jaar tweede secretaris van de Wad dinxveense middenstandsvereniging, 16 jaar voorzitter van de groepscom- missie Jeugdbeweging, even zoveel ja- ren bestuurslid van de Technische School in Gouda. Van 1960 af was hij mede-oprichter en bestuurslid van de Researchvereniging voor de meubel industrie. Oprichter en penningmees ter van de Cemik, inkoopcombinatie voor meubelfabrikanten. Gedurende acht jaar was de heer van Berkesteijn bestuurslid van het Houtvoorlichtings- instituut. De meubelfabriek Van Berkesteijn die enige jaren na de eerste wereld oorlog begon in een oud schuurtje werd vooral in de vijftiger en zestiger jaren een bloeiende NV. In 1960 werd in Weert een tweede fabriek opgericht. Zomer vorig jaar nam de heer Van Berkesteijn afscheid als directeur van zijn eigen fabriek, waaraan hij tot zijn tot als commissaris en adviseur ver bonden bleef. De overledene wordt zaterdag a.s. ter aarde besteld op de roomskatholie ke begraafplaats St. Victor na een H. Mis om 11 uur in de gelijknamige kerk. .4

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1