Lezers G. Hubertus verlaat Schrijven Th. Thijssenschool Kempkes Diploma’s Goudse Huishoudschool Feestelijke diploma-avond huishoudschool De Rank f 2 miljoen meer omzet bij Mulder Kruideniers op vakantie Afscheid raad van Vakantieregeling Vakanties Vakantieregeling groentehandelaren bakkers melkhandel illlllllll Vakantieregeling voor slagers Afscheid Iiit-Ï-ET7H4 Een echte onderwijzer Verheul jeugd maakt reisje Direktie: winst blijft achter Afscheid leerlingen School m. d. Bijbel Helpende vrouwen zoeken hulp Pagina 4 Afscheid in raadzaal Waddinxveen Bel 134700 Zevenhuizen Vooroorlogs Stijging WADDINXVEEN De gemeentelijke vakantieregeling voor de kruideniersbedrijven in Waddinxveen is als volgt vastgesteld: 29 juni t/m 11 juli J. van Triet, Noordkade 87 G. Bosman, Burg. Trooststraat79 T. Broer, Dorpstraat 46 6 juli t/m 18 juli D. Kool, Dorpstraat 39 H. M. Asscheman, Trompstraat 9 13 juli t/m 25 juli A. van der Sluis, Dorpstraat 104 J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein 54 20 juli t/m 1 augustus C. Voshol, Zuidkade 186 G. Visser, Noordeinde95 20 juli t/m 8 augustus H. Cammeraat, Zuidkade 232 27 juli t/m 8 augustus G. van Ringelenstein, leplaan 71 G. van Ringelenstein, Brederolaan 5 K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat 34 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 P. van der Starre, Piet Heinstraat 1 nu is er ook voor u betaalbare CENTRALE VERWARMING Vraag gratis verwarmings- en financieringsplan CV-installaties reeds vanaf 2500,- i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 2 juli 1971 Van 29 juni tot 18 juli zijn geopend: F. J. Bos, Brugweg 10, tel. 2410 G. Kool, Sniepweg 6, tel. 2461 H. Cammeraat, Zuidkade 232, tel. 2532 C. A. Cammeraat, leplaan 19, tel. 2746 De kinderen van de Leyland/Verheul- medewerkers zullen ook dit jaar weer het gebruikelijke uitstapje maken. Het reisje wordt gemaakt op woens dag 22 juli a.s. en hiet vervoermiddel is - hoe kan het ook anders - de bus In Waddinxveen wordt de Verheul- jeugd opgehaald bij de Kleikade. De reis gaat naar Gelderland waar o.a. Burgers Dierenpark in Arnhem en de Hoge Veluwe op het programma staan. (Met ons commentaar van vorige week betreffende het ontslag van honderd werknemers bij Kempkes bedoelden wü niet te zeggen dat de meubelfa briek te redden zou zjjn geweest. Het ging ons erom te wijzen op het feit dat bij bedrijfsovernemingen al te vaak luchthartig wordt gepraat over ’geen gevolgen voor de werkgelegenheid', terwyl enige tijd later toch (en in dit geval zelfs massaal) tot ontslag wordt overgegaan. Overigens: ons zjjn geen feiten be kend omtrent problemen die elders in Waddinxveense industrieën zouden bestaan. Integendeel, in verreweg de meeste bedrjjven, ook in die in de meubelsector, wordt aldus recente be richten nog altjjd redelijk verdiend. Red. WvW). De omzet van Mulder’s Fabriek van Rollend Materieel NV te Boskoop is in 1969 gestegen met twee miljoen gulden tot 14.172.000. Een bemoedigende stij ging na enige jaren van betrekkelijke stilstand, hoewel de winst (netto f 352.920) nog niet beantwoordde aan de verwachtingen van de direktie. C. J. MOL, Prinses Marijkestraat 33 Gesloten van 29 juni tot en met 18 juli: L. Markus, G. Huizer en Zoon, T. Broer, C. van der Spoel en A. van Ardenne. Gesloten van 20 juli tot en met 8 augustus: NV Steenland, W. J. Los, S. Kerver, C. J. de Graaff en wed. J. 3 tot en met 14 augustus: K. Sekeris, Kerkweg 203. 29 juni t/m 11 juli: C. KOOT, Kerkweg. 13 juli t/m 25 juli: F. VERSLUIS, Kerkweg. 27 juli t/m 8 augustus: W. S., Zuidkade. 27 juli t/m 12 augustus: K. VAN TILBURG, Kon. Wilh.rn.pl. 10 augustus t/m 22 augustus: C. KERVER, Dorpsstraat. Doortje Margriet Voorgesteld wordt van de winst ruim 156.000 toe te voegen aan de al gemene reserve. Het dividend zou acht procent (’69: 7%) moeten bedragen waarvan twee procent naar keuze aan delen ten laste van de agioreserve. Het eerste half jaar van 1969 bracht Mulder in zorgen met betrekking tot de liquiditeit. Deze problemen waren achter de rug toen de onderhandelin- gen met het Britse constructiebedrijf Stothert Pitt Ltd. konden worden afgerond met de uitgifte van 854 nieu we aandelen, waarmee de Engelsen een belang van 34% verwierven. Uitstekend tot goed waren de resul taten van Mulder’s dochters in Cana da, Duitsland, Engeland (Ritemixer Ltd.) en Zuid-Afrika. Alle bereikten betere resultaten dan voorzien. Ondertrouwd: M. van der Vorm en J. van Hofwegen; G. P. C. Berends en A. C. de Bruin; R. Rampen en H. van den Ende; P. D. Oomen en E. Slappen del; T. Moelee en C. L. de Jager. Gehuwd: E. Kortland en I. M. M. Boon; A. Cammeraat en D. Hoogen- doom. Overleden: van Wijk, Geert, 75 jaar; van der Linden, Petronella Alberdina, 2 jaar. Gevonden: leren étui met 7 sleutels; bruine portemonnaie met inh.; bruin sleutelétui met 8 sleutels; étui met 3 sleutels. Geboren: Martinus Cornells, z.v. G„ van Eijk en C. Kreft. Ondertrouwd: Cornells Willem Pieter Wittekoek en Leentje Jannigje Otte- vanger. Gehuwd: Jan Willem den Braver en Elisabeth Maria Bal; Adrianus Klop en Hendrina Geertruida Lok; Arie Otto de Zwart en Geertruida Johanna Jansen. Op 21 juli heeft dé raad een be spreking op het gemeentehuis met leden van het actie-comité voor speelweiden voor de jeugd uit de Oranjewjjk. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN 13 juli t/m 25 juli: P. C. VAN BEEST, Luifelbaan. C. van Leeuwen, Kerkweg 169, tel. 2412. Peters, Piris, N. Vermeulen, J.v.Lennepstraat 16, tel. 3535 Het vertrek van ds. B. Ooste- rom uit Waddinxveen naar In donesië j.l. maandag was voor de Nederlands hervormde kerk aanleiding tot hiet houden van een afscheidsreceptie in het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan, waar velen de heer en mevrouw Oosterom de hand kwamen drukken. Zondagavond leidde de predi kant onder grote belangstelling voor de laatste maal een dienst in de Herv. brugkerk. Ds Oosterom gaat zendings werk verrichten op het eiland Celebes (Indonesië). Afdeling VERWARMINGSTfCHNIEK Hoogstraat 62-66 tel. 0KH3OT) WADDINXVEEN Vorige week vond de jaarlijkse, feestelijke diploma- uitreiking plaats van de geslaagde leerlingen van de christelijke huishoud school De Rank. Uiteraard in aanwezigheid van een geheel volle zaal met ouders. Het aardig gestencilde programma had op de achterzijde alle vakken van het onderwijs afgebeeld: afwas, zemen, wassen, tuinonderhoud, babyverzorging, strijken, theoretische vakken, koken en bakken en gymnastiek. Met bewondering las ik het artikel over het ontslag van honderd man bij de Meubelfabriek Kempkes. Nog gro ter was mijn bewondering bij het le zen dat het personeel het al enkele jaren gezien had en dat er reeds velen zelf al ontslag hadden genomen. Nu geef ik toe dat de top bij Kemp kes niet juist was; doch als dat zo was, waarom heeft de Ondernemingsraad van het bedrijf, waarin het personeel zitting heeft, dan nooit op dit feit ge wezen en gereageerd? Waarom zijn deze 180 mensen twee jaar lang met lede ogen toe blijven zien en deden zij ook niets ter verbetering van het be drijf. Men begrijpt nu niet waarom Emi nent deze forse ingreep doet. Toch is dat zeer begrijpelijk. Eminent heeft waarschijnlijk geen zin om aan de ’Formule 70’ kapot te gaan met zijn orgelbedrijf, dat gezond is en finan cieel sterk. Niet het personeel heeft een hoge prijs betaald voor deze orgelkasten; volgens mij heeft Eminent een te hoge prijs betaald voor een onredbare zaak. De gehele kleine industrie maakt een moeilijke tijd mee, die onhoudbaar is. Bekijk het gewoon nuchter. Loons verhogingen, werktijdverkorting, lan gere vakanties, hogere vakantieuitke- ringen, hogere belastingen, verhoging BTW en dan moet men met dit alles tegen de buitenlandse industrie gaan concurreren. Laten wij een klein sommetje ma ken, zodat wij een goed inzicht krij gen. Een bedrijf met een omzet van 1J miljoen betaalt 180.000 BTW De heer C. M. Visser, hoofd van de Klaas de Vriesschool (voorheen van de Theo Thijssenschool), beschouw de de heer Hubertus als een echte vooroorlogse onderwijzer, die het goed wist te brengen. ”We hebben veel van elkaar geleerd”, zei hjj. Na mens hem en de andere schoolhoofden bood hij een foto-album aan. Geschenken waren er ook van de oudercommissie de heer De Graaff en mevrouw Van Holst. Herman Bellee (9 jaar) sprak namens de klas, die ook in de raadzaal aanwezig was. Hij be dankte de heer Hubertus voor de goe de cijfers die hij op zijn rapport had gekregen. De hele klas zong vervol gens: ’’Lang zal hij leven”. Oud- onderwijzeres mevrouw Winterterp- Edelman kwam met een fraaie doos sigaren aan. De heer Hubertus dank te ontroerd voor dit mooie afscheid. WADDINXVEEN In de raadzaal is vrijdagmorgen afscheid genomen van de heer G. Hubertus, onderwijzer aan die openbare Theo Thijssenschool, die de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt. Behalve collega’s en familieleden waren ook aanwezig burgemeester Van der Hooft, gemeente-secretaris Jenné, leden van de oudercommissie en de school raad, enz. De volgende Waddinxveense jonge dames kregen donderdag jl. hun di ploma van de Goudse Huishoud school aan het Jan van Renesseplein. Ineke Kloet en Anneke Mets (Assi stente A)Magda Bonefaas en Linda Stephan (Assistente H), Annemarie Pijpers en Joke Zonderland (Leer ling-verkoopster), Ineke van der Berg, Carla Bruystens en Harriëte de Haan (Kinderverzorgster), Ren nie Drost (Kostumière). Cora van Erk en Baradine Spekman uit Ze venhuizen behaalden eveneens het diploma Kinderverzorgster. Mulder’s export steeg van 36 naar 46% voornamelijk als gevolg van het succes van de Boskoopse betonmixers op dé Duitse markt. Mulder GmbH, de dochteronderneming in Waldorf bij Bonn die een eigen verkoop- en ser- vice-apparaat o_p poten zette, heeft belangrijk tot dit succes bijgedragen. Ook naar Frankrijk, dat enige jaren moeilijk te bereiken bleek, worden nu weer mixers uitgevoerd. In Nederland daalde Mulder’s om zet enigszins. Het aantal werknemers bedroeg vorig jaar ca. 230. De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend rijn, komen voor plaat sing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzen dingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. Geboren: Paulina Jacoba Irene, d.v. J. G. de Bruijn en H. G. A. Vrielink; Wilhelmina Neeltje, d.v. P. Bontenbal en W. Borman; Gerrit John, z.v. L. W. Los en A. C. Brak; Edwin, z.v. J. D. Ernst en M. M. van den Berg; Linda, d.v. J. Dijkhuizen en M. H. Buijsman; Sylvia Johanna Carolina, d.v. A. Veld huizen en A. van der KleijSimone Charlotte, d.v. D. P. Mesman en M. M. J. Fles. Verloren: zwembroek; herenhorloge met flexible band; 2 balen touw; nik kel dameshorloge met nikkelen band; groen windjack met portefeuille; oranje badbroekje met badhanddoek; gouden ring met mosagaat; bruine damestas met identiteitskaart; jon- gensbril; sleutelbos met 6 sleutels. over deze omzet. Wanneer dit een fir ma is en een winst maakt van 100.0' haalt de fiscus nog eens plm. f 53.00C inkomstenbelasting. Hier bovenop nogmaals de loonbelasting voor hei personeel. Deze firmant houd over: 47.000, hiervan moet hij leven op huishoudelijk gebied en zou dan nog moeten investeren en moderniseren wat in ons land als firma gewoon niet meer mogelijk is. Daarom zou het goed zijn als uw krant eens contact opnam met de bedrijven in Waddinxveen en hoorde wat er eigenlijk aan de hand is. Men zou een heel andere kijk op het bedrijfsleven werpen, ook ten opzich te van de werknemer, want door deze fiscale maatregelen en sociale wetten wordt zijn arbeidsmogelijkheid aan getast. De gemeenteraad die gedurende het tjjdvak 66/70 de zaken in Waddinxveen bestierde houdt op 23 juli a.s. zyn laatste ver gadering die al ’s ochtends om tien uur begint. De vroede va deren stappen na een korte ver gadering in de bus voor een rondrit door Waddinxveen, waarbij het in vier jaar bereikte nog eens ’in levende lijve’ zal worden bekeken. De slagerijen zijn des woensdag na 12.30 uur en des zaterdags na 16 uur gesloten. WADDINXVEEN De gemeente lijke vakantieregeling voor slagers te Waddinxveen is als volgt vastgesteld: Bij aankomst werd aan mevrouw Hu bertus een boeket bloemen aange boden door mevrouw Clazing-de Meij, onderwijzeres aan de Theo Thijssenschool. De heer van der Hooft zei dat de heer Hubertus zich langzaam op dit afscheid heeft voor bereid, omdat hij zijn ambtsjubileum in december j.l. (veertig jaar bij het onderwijs) niet heeft gevierd. ”U bent een bijzondere man en een ech te onderwijzer. Dat was aan uw lo pen te zien”, zo sprak de burgemees ter. De wijze waarop u de school ver laat is een feest. Er is ook weemoed, want u bracht met uw wijs oordeel evenwicht in de school. Uit dankbaarheid voor hetgeen de heer Hubertus voor het onderwijs heeft gedaan, kreeg hij van het ge meentebestuur een fraaie ets van Waddinxveen. De heer A. Both, chef van de afdeling onderwijs en personeelszaken, wen ste de heer Hubertus en zijn vrouw nog vele goede jaren toe en bood hem namens het personeel een par- kietenkooi aan. Bekend was gewor den dat de heer Hubertus als hobby heeft het houden van parkieten. De heer C. Beers, hoofd van de Theo Thijssenschool, kon naar hjj zei, wei nig slechte dingen zeggen.” Uw om gang met het jongere personeel was van dien aard dat u wel 40 kon zijn in plaats van 65. U hebt een grote eenheid in het team weten te bren gen”. ZEVENHUIZEN Sinds vo rig jaar bestaat in Zevenhuizen een groep dames die zich noemt ”Het Vrouwencontact”. Dit vrouwencontact houdt in: kleine sociale werkzaamheden; bezoekjes brengen hij bejaar den; oppas voor kinderen (al leen voor noodgevallen); een langdurige zieke een paar uur bezighouden; werkjes als: vuilnisbakken buiten zetten voor bejaarden, enz. Hoewel er al een groep van 30 dames dit dankbare werk doet zijn er nog meer dames nodig. Wie helpt mee, helpen? is de vraag van Het Vrouwencon tact. Men kan zich opgeven bij mevr. Hoos, Lange Zijde 42, tel. 311 en bij mevrouw Bie- mond, Knibbelweg 5, tel. 324. De tweede voorzitter, de heer J. A. van Berkel, opende de avond en maakte gewag van de ziekte van de voorzitter, de heer C. van der Sar, waarna hij een welkom toeriep aan de aanwezigen. Hierna vond de di- ploma-uitreiking plaats. De direc trice, mej. L. C. v. d. Bijl deed dit enthousiast en had voor elk der meisjes een persoonlijk woord van lof, aanmoediging, (zachte) kritiek of een mentaal schouderklopje. Diploma’s 16 H-Assistenten, t.w. Nelly van Aalst, Thea Blokland, Cock van Erk, Klara van der Hoeven, Joke Oudijk, Pini Oudijk, Mieke Piris, Grietje Smit, Marie Vink en Marie Vos uit Waddinxveen en Trudi Geers, Alle Blanken en Marion Hoogeveen uit Boskoop en Gerrie Popijus uit Moer- kapelle kregen hun diploma. Van de Assistenten A waren er 18: n.l. Ine ke Clazing, Hennie van Driel, Mi chelle Grasman, Ria v. d. Hoeven, Yvonne Kiel, Dineke Minnes, Sjouk- je Rooks, Elly Uitenbroek en Mar jan v. d. Zijden uit Waddinxveen; uit Zevenhuizen: Janny van den Dool, Nel de Hollander en Connie Hoogendoorn. Uit Moerkapelle: Corrie de Jong, Hermien v. d. Spek en Lydie v. d. Spek. Uit Hazerswou- de: Nel van Tol en Riske de Jong en uit Boskoop: Ans Verbree. Programma Na de pauze waarin de nieuwbakken assistentes zich beijverden hun ou ders en kennissen van koffie, limo nade en eigen gebakken cake te voorzien, volgde een luchtig pro gramma van zang, deklamatie, hu moristische sketches en pakkende uitbeeldingen van het leven van alle dag in ”De Rank”. De meisjes oogst ten veel applaus met hun creaties, waarna de heer van Berkel de direk- trice en haar helpsters in zijn slot woord dankte voor het streven, de jonge meisjes een goede voorberei ding voor het leven in maatschappij en huishouding te geven. WADDINXVEEN De vakantie regeling van de Waddinxveense bak kers ziet er zo uit: WADDINXVEEN De vakantiere geling voor Waddinxveense groen ten- en fruithandelaren luidt als volgt: 6 tot en met 18 juli: J. Tol, leplaan 75; J. van Triet, Luifelbaan; T. de Vos, Stationsstraat 57. 20 juli tot en met 1 augustus: C. A. Zwijgers, KW-plein 3 (gesloten tot en met 3 augustus), W. Sekeris, Dorpstraat 23; G. Bonefaas, St Victor- plein 4 en P. van Beek, Piet Hein straat 8. ZEVENHUIZEN Tweeëndertig leerlingen van de zesde klas van de school met de bijbel namen donder dagmiddag afscheid van het onder wijzend personeel en van elkaar. Tij dens een bijeenkomst werd aan de kinderen een bijbel en een getuig schrift overhandigd door het hoofd van de school, de heer K. Huizinga. Hij gaf de leerlingen als afscheids woorden mee een bijbelwoord uit Ro meinen 13: „Zijt niemand iets schuldig dan elkander lief te hebben.” De leer krachten ontvingen van de scheiden de leerlingen een afscheidsgeschenk. Van de leerlingen gaan er vijf naar de havo, 11 naar de mavo, 8 naar de lavo, 4 naar de huishoudschool en 6 naar de technische school.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 8