Een aardige vakantiefilm kunt dag maken u in een steeds een VAN ERK w Verbond Veilig Verkeer: Neem na twee uur rijden kwartier rust’’ v?rweg? Hervormde kerk koopt woonhuis voor pastorie Ir B. Van Dam in Eerste Kamer 2uurrijden 1/4 uur rust i V) 16 juli begint onze zomeropruiming. Een grote partij coupons en restan- ten voor bespottelijk lage prijzen. Zie verder onze speciale opruimingskrant textiel en woninginrichting Been gebroken bij botsing EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Van 16 juli tot 1 aug. op alle niet afgeprijsde artikelen 10% korting, uitgezonderd enkele merkartikelen en woningtextiel. Pagina 6 Adviezen Titels maken Documentaire Waddinxveen Zevenhuizen Huizen, kamers Huisraad, kleding Moerkapelle Personeel gevr. Diversen Auto’s, motoren, fietsen leplaan 79-83 Tel.: 30 92 Waddinxveen DOKTERSDIENSTEN Mogelijkheden Opnametechniek Zoomlens Huish. personeel gevr. en aannek. Folders met tips WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 16 juli 1970 bij het bureau van dit blad: Oranjelaan ■i Ver. Vrijz. Herv.: geen dienst. Waddinxveen. weken een reisfolder verspreid onder de werknemers van een groot aantal bedrijven. Ten behoeve van de bui tenlandse toeristen werd door het Verbond in het Frans, Duits en Engels en in het Nederlands voor de Vlamin gen een folder samengesteld over de belangrijkste Nederlandse verkeers regels. Deze folders worden verspreid via de VVV-kantoren, de grenskanto- ren en de Horecabedrijven. De actie zal zeer frequent worden ondersteund door radio en televisie. Een aparte mogelijkheid die u met een tot een echte filmer stempelt, is het maken van een complete docu mentaire over de streek waar u ver toeft. Het maakt helemaal niet uit waar u bent,als u uw ogen maar goed de kost geeft. Want u doet er in dat geval beter aan, om eerst eens rustig (Te omgeving in u op te nemen. Hoe leuk en aantrekkelijk die kleu rige en levende beelden van uw va kantie ook zijn, het feit dat u te hooi en te gras hebt gefilmd wreekt zich later. Dan mist u bepaalde dingen. Een vakantie is immers een geheel van andere plaatsen en plekjes en allerlei kleine gebeurtenissen daarin. Wist u dat Hogendoorn u op alle gebied kan advise ren bij zelf schilderen? Kom eens langs en bekijk eens het verfassortiment. Op heel veel moderne filmcamera’s zit een zoomlens. Daarmee kunt u een Pak de KWAST en begin maar vast. Spring op de leer en geef hem een smeer. Haal voor uw buitenschil derwerk VERF bij Hogen doorn. Thuis kunt u titels maken met een titelset. U kunt ook op vakantie een titel maken, door zelfklevende letters mee te nemen op vakantie en die bij voorbeeld op de ruit van uw auto of op de zijwand van uw boot te plak ken.. Of met een vinger jn' het natte zand van het strand letters te schrij ven en te filmen. Krijt, waterverf en lipstick zijn ook heel handige midde len! Immanuëlkerk: 10 uur: ds J. J. Stam, Rotterdam; 19 uur: ds mr A. A. A. E. A. Voerman, Amsterdam. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds J. v.d. Heuvel; 18.30 uur: ds T. van ’t Veld. Bethel: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld; 17 uur: ds A. Romein, Wezep. Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds A. Ro mein, Wezep; 18.30 uur: ds J. van den Heuvel. Ned. Herv. kerk: 10 uur: eerw. heer H. Groenendijk, ’s-Gravenhage; 19 uur: ds J. G. van der Vlist. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds J. G. van der Vlist. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds J. Knol, Laren (N.H.). Herv. Kerk: 9.30 uur: kand. C. Evers, Putten; 18.30 uur: ds W. G. J. van der Sluys. Geref. Gem.: 9.30 uur: 18.30 uur; ds A. F. Honkoop. of zal komen eist uw volledige aan dacht voor de weg op. tenslotte nog dit: waar de vakantie bestemming ook ligt, in binnen- of buitenland, herinner u bij uw vertrek een paar slogans van het Verbond, bijvoorbeeld: HO GEEN RISICO (voorzichtig bij spoorwegovergangen), PROFIEL 2 MM OF MEER (zorg voor goede banden) en natuurlijk: „GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN” Geref. Kerk: Kruiskerk: 10 uur: ds P. N. Kruyswijk, Haarlem; 18.30 uur: ds C. J. v.d. Drift, Nieuwerkerk aan den IJssel; Ontmoetingskerk: 10 uur: ds D. N. Verschoor, Moordrecht; 17 uur: ds P. N. Kruyswijk, Haarlem. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg) 9.30 uur en 18 uur: ds Chr. van Dam. WADDINXVEEN Zat. 11 juli: P. v.d. Linde, Souburgh- laan 15, tel. 4100. Apotheek Van Doom Pr Bernhardlaan 3, tel. 4162, geopend. Zo. 12 juli: Th. G. Blom, Jac. Catslaan 1, tel. 2112. Apotheek Van Doom ge sloten. Haal nu eerst even een paar goede VERFKWASTEN bij Hogendoorn. Het is het hal ve werk. Hollen 4 Vanaf maandag 20 juli we gens vakantie gesloten. Van Dijks Vis- en friteshandel. KUNSTGEBITTEN REPA- RATIE. Tandtechnisch Be drijf D. Baks, L. Tiendeweg 32, Gouda, tel. 14778. Neem aan dat u een zeilvakantie hebt in Friesland en bivakkeert in Sneek. Maak dan verschillende toch ten en onthoudt de aardigste gege vens. Waar gaat u op letten? Op al datgene, wat in uw normale omgeving totaal anders isDe vorm van de boer derijen, de kleur van het vee, de aard van het landschap. De taal spreekt ook een woordje mee waar de plaats- naamborden hier in het Fries en in het Nederlands zijn gesteld. Dat zijn dingen, die een plaatsje gaan krijgen in uw film. Zo’n film geeft immers een reeks informaties: U vertelt (straks, aan uw kijkers) een verhaal. Het aardige van zo’n film is, dat u uw familie, uw zeilboot enz. rustig - maar niet opvallend - kunt laten meespelen in de film. Om uw vakantiefilm tot een boei end geheel aaneen te smeden hebt u de keus uit verschillende mogelijk heden. U kunt een soort verhaaltje door de film vlechten. Een simpele ’rode draad’, die alle gewone vakan- tiebeelden aaneenrijgt tot een geheel: een steeds in de film terugkerend mo tief, zoals uw vrouw, uw auto, een glaasje bier U kunt ook heel simpel uw vakan tie op de voet volgen. Dat betekent, dat u niet plompverloren begint te filmen als u op de plaats van bestem ming bent. Nee, u filmt het pakken van koffers, het vertrek per trein of auto, enkele leuke scène’s van de reis en de aankomst. En daarna systema tisch een reeks beelden van de vakan tie, de picnics en de zwempartijen en tenslotte de terugreis. Natuurlijk maakt u thuis de film klaar met een titel, waarover straks meer. HILVERSUM De ongevallencijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek tonen het kort en zakelijk aan: de tijd dat duizend doden de schrikbarende tol zal zjjn van het Nederlandse vakantieverkeer lijkt aangebroken. De gestage stijging van de ongevallencijfers in voorgaande jaren 1965 (juni t/m augustus) 723 doden, 1966: 738 doden, 1967: 821 doden, 1968: 837 doden en in 1969 (juni t/m augustus) 906 doden en bijna 15.000 gewonden, rechtvaardigt deze verwachting. Met bovenstaande cijfers in gedachte en met de wetenschap dat vele tiendui zenden Nederlanders toe zjjn aan vakantie, is het Verbond voor Veilig Verkeer gestart met een actie, waarin onder het motto ”2 uur rijden - J uur rust” de aandacht wordt gevestigd Op een aantal veiligheidsaspecten. Wanneer u pas aan het filmen bent, lijkt alles even verleidelijk om op te nemen. Gaat u dan met vakantie, dan is de kans erg groot dat we een film krijgen die meer lijkt op ’n aantal losse vakantieherinneringen dan op een iet wat aaneengesloten reportage. En toch bent u met uw eigen filmtoestel een soort verslaggever van uw eigen vakantie journaal! Meisje gevr. voor hele da gen. Café Restaurant „De Unie”, Kerkweg 226, Wad dinxveen. Tel. 01828-2103. Te koop wegens emigratie: blank eiken kajuit zeiljacht afm. 7,50 x 2,25 met 5 p.k. b.b. motor. Mooi, snel ijzer sterk, t.e.a.b. tel. 01828-4921. Voor uw reparatie werk zaamheden op timmer- en metselgebied. Brugweg 83, Waddinxveen, Telef. 2848. DE KLUSJESMAN OPRUIMING behang 1,- per rol haast u, de mooiste zijn er zo uit. Ook nog res tanten plastic behang. Van der Zwaard, Nesse 22, tel. 2162. Alles voor de zelf- schilder en zelfbehanger. CURSUS STENOGRAFIE Ned. en Moderne talen TYPEN div. opleidingen VORMINGSCURSUS Ned. aanvang september a.s. Mevr. E. Derksen-Hofman Pr. Beatrixlaan 36 Waddinxveen - telef. 2213 Remonstr. Gem.: 10 uur: ds A. Hoff- Visscher, Vught. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstraat: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenst. Die film heet b.v. ’Een vakantie op de Friese meren’. Besteed er dan een hele dag aan, het voornaamste mate riaal te filmen. Begin met de vroege morgen, als het kan met zonsopgang. Film b.v. het ontwaken van een kleine Friese stad, het uitvaren van uw boot. Verwerk alle gegevens die u geno- Te koop FIAT 1300, eind ’65, in pr. st. Vaste prijs 1400,Piasweg 27. Te koop: FIAT 1100 500,- km-stand 108.000. Koning Willem II straat 2, W’veen. Te koop: VAUXHALL viva ’67. Te bevr. P. J. Hoogen- doorn, Zuidkade 55, W’veen Tel. 01828-2910. Waddinxveen Ir. B. van Dam uit Waddinxveen is benoemd tot lid van de Eerste Kamer voor de Partij van de Arbeid in plaats van Prof. A. Heertjes, die voor zijn benoeming heeft bedankt. W. Vroegindewey, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-687. Te koop: Zündapp ’70 met voetschakeling, blauw, km- stand 2700. Julianastraat 24, Reeuwijk-dorp. Vanaf maandag 20 juli we gens vakantie gesloten. Van Dijks Vis- en friteshandel. Te koop een graanvijzel 10 meter lang met nieuwe 2 pk krachtmotor voor f 500,- en een transporteur met nieu we 1 pk krachtmotor voor 500,—. H. de Jong, Pias weg 37a, W’veen. Tel. 2538. Wij hebben weer zwem- manchetten. Wielaard voor de Fiets, Dorpstraat 26, tel. 2009. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw ’Het Anker’, Kerkweg 234. tel. 4522. Vrijadg a.s. geen spreekuur. De ingang van Wijkgebouw Het Anker is voor dit spreekuur niet aan de Kerkweg, maar achterom via de Noordkade. Meisje 19 jr. zoekt baantje voor dinsdag-, woensdag en vrijdagochtend. Br. o. nr. 29-3 bur. v. d. blad. Waddinxveen De Waddinxveense groentehandelaar Piet van Beek is gistermiddag toen hij met zijn bak fiets de oprit van de hefbrug opging van achteren aangereden door een personenauto. De heer Van Beek brak een been en moest in een zie kenhuis in Gouda worden opgeno men. Het ongeluk gebeurde doordat de automobilist op het beregende weg dek niet tijdig kon remmen. Aan de in eigen land blijvende va kantiegangers adviseert het Verbond: o wees extra oplettend op de toeristi sche, niet op massaal verkeer bere kende wegen, verwacht hier onver wachte situaties (aan de verkeerde kant van de weg lopende voetgangers, bermtoerisme, fietsers en spelende kinderen). kruip niet te dicht achter elkaar en laat als bestuurder op die mooie rou tes het sightseeing aan uw passagiers over. De drukte waarin u terecht kan Te koop: enkele gebruikte BANKSTELLEN, geheel opnieuw gestoffeerd 225,-. Privé: Piasweg 15, verkoop Noordringdijk 4-5, (ver lengde van de Kanaaldijk), Waddinxveen. Mogen we u een paar waarschuwin gen geven voor het maken van zo’n film? De Jout die heel veel beginners maken is, dat zij het landschap op nemen met een bewegende camera. Als u het een enkele keer wilt doen, beweeg de camera dan uiterst rustig, beheers u zoveel mogelijk. En dan bij voorkeur van een onbelangrijk objekt naar een interessant punt, dus bij voorbeeld van een rietschoof naar een molen! Vermijdt ’springers’ die ontstaan als u het filmen onderbreekt en even daarna doorfilmt zonder van stand punt te veranderen. Probeer ook ori ginele opnamestandpunten te vinden! Geknield filmen - om eens wat te noe men doet alles imposanter en groter lijken. Van boven af filmen, zoals van een kerktoren, maakt alles klein en overzichtelijk. Van zo’n kerktoren trans filmend naar stad en omgeving hebt u een ideaal begin van uw film; de toeschouwer krijgt een soort voor proefje, een inleiding. teerd hebt in uw film als scène’s. In de praktijk blijkt, dat heel veel fil mers gaandeweg helemaal enthousi ast worden van hun eigen schepping. Het idee als een soort Haanstra te werken aan zo’n film-met-allure heeft al menig onschuldige beginner tot een verwoed en goed filmer ge maakt. Jongeman 21 jaar zoekt zo spoedig mogelijk net kost huis. Waddinxveen of om geving. Tel. 01828-3092. Aangeb.: mooie zit-slaap- kamer met voll. pension. Jul. v. Stolberglaan 43, i Waddinxveen. MEUBEL VERKOOP: grote sortering, lage prijzen, ge spreide betaling mogelijk. (Agentschap Gebr. Bakker verkoop Noordringdijk 4-5, (verlengde van de Kanaal dijk). Te koop: 2 één persoons ledikanten en kinderledi- kant met bedje. Eikenlaan 32. ”DE VOS” AUTOBEDRIJF Opel Kadett Caravan ’69; Opel Kadett Caravan ’64; Opel Kadett ’65; Ford Anglia ’65; Ford Anglia ’64. Mercedes 190 ’65; B.M.W. 700 ’63. Garage Dorpstraat 59, tel. 2787, Kon. Wilh. Singel 30, tel. 2554. Inruil en finan ciering. Verkoop alle nieu we merken. Verkoop alle maten banden. Zondags ge sloten. WADDINXVEEN De Nederlands Hervormde Gemeente te Waddinx veen heeft het zo goed als nieuwe woonhuis op de hoek van de Stations straat en de Kanaalstraat aangekocht van de weduwe C. Rehorst. Dit gun stig gelegen huis wordt als zeer ge schikt beschouwd om te dienen als pastorie van wijk Oost. De plannen tot nieuwbouw van een pastorie aan de Stationsstraat, die aanmerkelijk veel meer zouden gaan kosten, zijn hiermede vervallen. Het ligt wel in de bedoeling te zijner tijd de oude pastorie aan de Kerkweg te verkopen. Zo spoedig mogelijk zal worden overgegaan tot de verbouwing van de grote consistorie van het Hervormd wijkgebouw aan de Esdoomlaan, waarbij ook de ventilatie zal worden verbeterd. Kabouters kosten 60 cent per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel vet gezet. Iedere regel vet 75 cent. Plaatsingen uitsluitend a contant. Contract prijs op aanvraag. Brieven onder nummer 25 cent extra. Bewijsnummer 25 cent extra. Kabouters opgeven vóór dins dagmiddag drie uur l 9. Waddinxveen. 65+er vraagt voor enige dagen werk: o.a. lichte ad ministratie, controlewerk, enz. Br. o. nr. 29-2 bur. van dit blad. Vakantie-service: Glasser vice, bel 2520 of Boskoop 01727-3277. Hogendoorn. Te koop gevr. postzegels gehele wereld. Ook buiten landse kantoorpost. Br. met prijsopgave onder nr. 29-4 bur. van dit blad. OPRUIMING behang 1,- per rol, haast u, de mooiste zijn er zo uit. Ook nog res tanten plastic behang. Van der Zwaard. Nesse 22, tel. 2162. Alles voor de zelf- schilder en zelfbehanger. Te koop herdershond tegen geringe prijs. Liefst na 18.00 uur. V. Noort, Tuinbouw- weg 22, Waddinxveen. Tel. 01828-3905. Laat de zon maar schijnen, kom daarom eens naar ZONNIG BEHANG kijken bij Hogendoorn. De grootste drukte op onze wegen wordt verwacht als het westen van Nederland (Noord- en Zuid-Hollaïid, Utrecht alsmede Gelderland ten noor- deó. en westen vap de grote rivieren) plus de metaalindustrie de uittocht begint. Bovendien beginnen half juli de i schoolvakanties in Noordrijn- Wgstfalen en barst- de Duitse toeris- tehstroom los, niet alleen in ons land maar ook op de Duitse wegen. Een tweede hausse op de wegen volgt op 24 juli wanneer het oosten en doorden van het land, de bouw- en nevenbedrijven en de textielindustrie aaïi de beurt zijn. Tijdens deze ’pieken’ zal het Ver bond aan de vele Nederlanders, die hun vakantie in het buitenland gaan doorbrengen en daarbij met hun auto vaak lange afstanden zullen afleggen, aan de belangrijkste grensovergangen folders met een aantal belangrijke tips en een miljoen servetten met de slogan „twee uur rijden - kwartier rust”, uitreiken. Met die 2 en J wil het Verbond nog eens extra benadrukken het grote be lang voor eigen en andermans veilig heid om fit en uitgerust achter het stxiur te zitten, hoe lang en hoe ver de reis ook is. Een goede gewoonte is na iedere twee uur rijden een kwartier te rus ten, Om goed voorbereid op vakantie te kunnen gaan werd in de afgelopen Welke mevrouw of juf frouw heeft zin en gelegen heid, om twee kinderen (meisjes van 7 en 2 jaar) in de week van 3 t/m 7 aug. in ons huis te verzorgen, wegens noodzakelijke af wezigheid van de moeder. Mevr, de Gooyer-Ludwig, v. N. Dillenburgstraat 9, tel 01828-3259. Gevr.: Boekhoudkundige kracht voor het bedienen van eenvoudige boekhoud machine, e.a. administra tieve werkzaamheden, v. d. Berg’s Molenbouw, Telef. 01828-3244. 8 Pas uw snelheid aan bij die van het overige verkeer. 0 Verminder uw snelheid niet op de hoofdrijbaan zelf, maar gebruik de daarvoor bestemde uitvoegstrook. Als u inhaalt, doe dat dan met voldoende snelheidsverschil om deze manoeuvre zo kort moge lijk te laten duren. Als u twij felt NOOIT inhalen en laat u tijdig zien. Maak snelheid op de invoeg- strook, zodat u zich met gelijke snelheid tussen het andere ver keer kunt voegen. 0 Blijf niet onnodig links rijden. Wees duidelijk in uw rij-wijze - laat anderen niet raden naar uw bedoelingenen houdt steeds voldoende remafstand. 8 Denk aan de verminderde ac celeratie van uw wagen door de bagage. Kies steeds de juiste rijstrook voor uw rijrichting. Staat u eens in een verkeerd vak, dan moet u toch de rijrichting van het betreffende vak volgen. Houd de vluchtstroken vrij. Vakantieverkeer is geen nor maal verkeer. De ervaring van de weggebruikers loopt sterk uiteen. Houd daar rekening mee. Geef achter het stuur uw aandacht geen vakantie! Rij niet te lang achter elkaar door. TWEE UUR RIJDEN EEN KWARTIER RUST is een goede regel. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. Vm vrij. 7.45 uur: «o. 20.00 uur en za. 19.00 uur. soort rij-effekt maken. U zult het na tuurlijk veel doen, ondanks onze waarschuwing: Het verveelt namelijk ontzettend snel. Men is op het grapje gauw uitgekeken. Beter is het om de zoomlens te gebruiken voor het ma ken van totalen of dichtbij-opnamen. De laatste soort opnamen spelen een belangrijke ról in elke film, ze accentueren bepaalde dingen. Zoals het vastmaken van een touw om een bolder, om even in Friesland te blij ven. Of het gezicht van de ’schipper’, die omhoog kijkt naar het windvaan- tje, enz. Die dichtbij-opname is vrij wel onmisbaar. Liever niet zoomen, maar eerst goed instellen op het ob jekt, met gebruikmaking van uw zoomlens en dan filmen! Wist u, dat de scherpte van uw dure lens pas goed tot zjjn recht komt als u de camera op een driepoot zet? Een volkomen stilgehouden toestel geeft altijd optimale scherpte. Hebt u een hekel aan het sjouwen van een statief? Koop dan een licht gewicht statief of desnoods een een- pootstatief, dat u kunt uitschuiven als een telescoop. Deze zorgvuldigheid loont zich dubbel en dwars, zoals bij projektie zal blijken. WERKSTER gevraagd, 1 ochtend per week. Mevr. Busschers, Jac. Catslaan 13 I en Zn.). Privé Piasweg 15,

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 13