VK willen spoed maar: en r Diploma zwemmen maar Geen receptie Verpleeghulp voor vakantiegangers Politieke partijen houden hearing pas 14 septembe Provinciebesturen vragen beperking woonschepen DE „HEARING" Snacks zijn lekker, niet bepaald gezond.... Nieuws van slijterij Van Eeuwen Van Eeuwen „Vele inwoners met vakantie” IIgi fc.: Pagina 3 Nota niet klaar Motie-van Schie Ter visie Cognac Bisquït Dry Gin Gordon Gratis Roemer GOUDSE BIOSCOPEN AGENDA i Zoete Spaanse wijn per fles van 4,45 voor 3.95 13.95 14.95 Besluit geschorst Burgemeester niet WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS hart - donderdag 16 juli 1970 Calor. vetg. 28 Zuidkade 3 er zo 2000-2500 calorieën nodig bij elke 3 flessen Rijn- of Moezelwijn Er is nogal wat geharrewar aan de gang rond de openbare hearing, die de gezamenlijke politieke groeperingen van Waddinxveen willen houden over het bestemmingsplan Groenswaard III. Inzet van het verschil van mening tussen het college van burgemeester en wethouders en de politieke groeperin gen - van een conflictsituatie willen geen van beide spreken - is de datum van deze samenspraak. Van beide kanten worden argumenten aangevoerd, waar voor men gevoelig kan zijn. De politieke groeperingen stellen het bijzonder op prijs indien een vertegen woordiger van het college de bestuur lijke motieven van het ontwerp op de hearing zal willen toelichten en nodi gen verder een lid van de stedebouw- kundige werkgroep uit een toelichting te geven op de planologische zijde hiervan. In de briefwisseling zeggen de poli tieke groeperingen tenslotte, dat zij het zouden betreuren indien het plan Groenswaard III voor 14 september ter visie zou worden gelegd, daar het dan onmogelijk is eventuele waarde volle resultaten van de hearing hierin te verwerken. De burgemeester is niet van voor nemen zich zelf als vertegenwoordiger van het college te laten aanwijzen. Verder zegt de heer Van der Hooft, dat de bedoelde nota woningbeleid 1970-1975 ook in september nog niet gereed zal zijn, omdat de samenstel ling hiervan geheel afhankelijk is van de vraag hoe Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de structuurschets zul len bezien voor de samenstelling waar van de raad enige tijd geleden op dracht heeft gegeven. Al met al acht de burgemeester dit motieven te over om de hearing zo spoedig mogelijk te houden voor het plan Groenswaard III officieel ter visie gaat. Reunie: Do., Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „Elvis in het wilde westen” (14 jr). Zo. 7-9 u., Di. en Wo. 8.15 u.: „De heksenjager” (18 jr). door de oorzaak giftiging vormen. 305 295 290 250 212 205 102 204 60 119 135 WADDINXVEEN Bij voldoende deelname zal voor de diploma’s C, D, E en F worden gezwommen in het ge meentelijk zwembad „De Sniep”. Proefzwemmen voor deze diploma’s uitsluitend op: dinsdag 21 juli voor diploma C, aan vang 10 uur; donder dag 23 juli voor diploma D, aan vang 10 uur; vrijdag 24 juli voor diploma E, aanvang 10 uur; zaterdag 25 juli voor diploma F, aan vang 10 uur. 175 148 40 87 290 205 102 10 10 3 5 22 14 6 zakje frites (100 g) met fritessaus kroket ijsje (50 g) 597 Calor. 42 vetg. U bent van harte welkom bij Slij terij /Wij nhandel Brederolaan 4 normaal per fles 15,50 bij van Eeuwen nu per fles vetg. 29 32 25 25 20 22 15 8 14 6 12 1,5 3 2 DEN HAAG De provinciale besturen van Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht hebben gezamenlijk een brief aan de minister van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk gezonden, waarin zij voorstellen in een ontwerp- woonschepenwet een regeling op te nemen om de bouw van woonschepen tegen te gaan. In de meeste steden en dorpen in ons land vindt u wel een of meer snackbars of automaten, waar voor weinig geld veel lekkers te koop ge boden wordt. gebrek is aan geoorloofde ligplaatsen. Aanleg van recreatieve woonschepen havens kan daarvoor een oplossing bieden. Alle het landschapsschoon aantastende woonschepen zouden, zo nodig met politiedwang, naar deze havens overgebracht kunnen worden. Ook dit is echter geen oplossing zo lang het aantal woonschepen blijft toenemen. Ook als het plan vóór de hearing ter visie wordt gelegd is er nog geen man overboordhet laatste woord is aan de gemeenteraad, die altijd nog een ”nee” kan laten horen indien zij zich serieus meent te moeten laten leiden door se rieuze motieven, die op de hearing naar voren kunnen worden gebracht. Men zij dan echter zeer voorzichtig, opdat dé emotionaliteit, die een groot deel van een hearing vaak aankleeft, de zakelijkheid niet overtroeft. Dat zou zeeën van tijd en handen vol geld kunnen gaan kosten. Pf. Het komt veelvuldig voor, dat de koper van een woonschip bij de koop een ligplaats aangeboden wordt; later (nadat de boot is gekocht) blijkt pas dat deze ligplaats niet bestaat en de koper weet dan niet waar hij zijn boot moet neerleggen. Hierdoor komt hij doorgaans terecht op een ongeoor loofde ligplaats, waar hij meestal direct weer vandaan gesleept wordt. Op grond van het bovenstaande hebben de besturen van de drie pro vincies zich tot de minister van c.r.m. gewend met het verzoek te bevorde ren, dat in een ontwerp-woonschepen Een zon, die vermoeid na een lange zomerdag haar bed in duikt, een tot rust gekomen branding, een eenzaam stuk wrakhout. Poëtische avondim- pressie van de Haagse foto grafe Nicole van der Wilde. Calor. 375 335 In een vorige week gehouden ver gadering hebben de politieke partijen besloten in elk geval vast te houden aan de datum van 14 september voor het organiseren van de hearing. Zij vertrouwen erop, dat de nota „woningbeleid 1970-1975”, waartoe het college in de raadsvergadering van 14 mei middels de door de heer Van Schie ingediende motie is uitgenodigd hierin verandering kan brengen en verzoeken het college hen in verband met de voorbereiding van de hearing voor 17 augustus hiervan in kennis te stellen. Schouwburg: Do. en Vr. 8.15 u., Za. 3, 7, 9.15 u., Zo. 3, 5, 7 u.: „Charro” (14 jr). Zo. 9.15 u., Ma., Di., Wo. 8.15 u.: „Valérie” (18 jr). Thalia: Vr. en Wo. 7 u., Za. 2.30 en 7 u., Zo. 3, 5, 7 u., Ma., Di. 2.30 en 7 u.: „Onkruidzaaiers in fabeltjesland” A. L. Vr., Za., Zo., Ma., Di., Wo. 9.15 u.: „De Jantjes”. Za. 10 u. en Wo. 2.30 u.: „Het laatste gevecht”. A.L. De provinciale- en gemeentelijke overheden volgen met grote zorg de sterke toename van woonschepen in de onmiddellijke nabijheid van ste delijke centra én het gebruik van woonschepen als tweede woning (weekend- en recreatieverblijf). Het valt te verwachten, dat vooral in de recreatiegebieden het aantal woonschepen steeds groter zal wor den. Vooral vanuit een oogpunt van landschapsschooin rijzen daartegen ernstige bezwaren, waarbij bedacht moet worden, dat het landschaps schoon niet doel op zich zelf is, maar dat de bescherming ervan voor een ieder van belang is. In verband met de toenemende ver ontreiniging van het oppervlakte water is ook bij de waterschapsbestu ren ongerustheid ontstaan. Daarnaast moeten de besturen van de verschil lende recreatiegebieden zeer veel moeite doen om toename van het aan tal woonschepen tegen te gaan ter be scherming van de recreatieve belan gen. Tenslotte ondervindt ook de commerciële- en recreatieve scheep vaart op diverse plaatsen hinder van woonschepen. Gesteld kan worden, dat het woon schepen vraagstuk momenteel met gebruikmaking van bestaande wetten en verordeningen niet, of niet vol doende, kan worden opgelost. Optre den met behulp van de provinciale verordeningen tot regeling van lig plaatsen voor woonschepen ter be scherming van landschapsschoon, is bijzonder moeilijk, daar er een groot De politieke groeperingen stellen, dat de datum van 14 september wel overwogen is gekozen, omdat met na me in de maanden juli en augustus vele inwoners, die op een hearing in spraak zouden kunnen krijgen mét va kantie zijn. Daarnaast achten zij op dit moment de informatie voor het hou den van een goede hearing in feite onvoldoende concreet. UTRECHT Vakantiegangers, die in hun woonplaats regelmatig hulp ontvangen van een kruisvereniging, kunnen deze verpleeghulp - in overleg met huisarts en wijkverpleegster en in overeenstemming met plaatselijke regelingen - ook verkrijgen op het va- kantie-adres. Dit kan bijvoorbeeld het geval zjjn voor het geven van injec ties. De behandelende arts dient dan de vakantieganger een briefje met enige gegevens mee te geven. Wanneer iemand die met vakantie is, ziek wordt en er een arts bijroept, kan, indien nodig, op vertoon van de lidmaatschapskaart van een kruisver eniging, ook de hulp van een wijkver pleegster ter plaatse worden verkre gen. Als de betrokkene nog niet lid is van een kruisvereniging, zal een zo genaamd noodlidmaatschap moeten worden aangegaan. Omdat de bereiding van lekkere hapjes, zoals patates frites, kroketten en ijs, voor de huisvrouw erg tijdro vend is, werden deze gerechten, vóór de grote opkomst van snackbar en automatiek, slechts bij uitzondering gegeten. Nu vinden vooral de jonge ren het heel gewoon om een zakje frites of een ijsje te kopen. De vraag, hoe de zoveel aftrek vin dende snacks de gezondheid beïn vloeden, wordt meestal niet gesteld. De meeste snacks zijn echter vrij vet en om deze reden, niet als dagelijkse kost aan te bevelen. Onze toch al vet rijke voeding wordt er nog vetter van, wat in verband met het ontstaan van hart- en vaatziekten beslist ongunstig is. 2 aardappelen (100 g) met jus runderlapje (75 g) 200 g groente portie yoghurt (150 g) Buitenlanders, die in ons land hun vakantie doorbrengen, kunnen bij ziekte eveneens hulp van een wijk verpleegster verkrijgen. Deze patiën ten dienen evenwel eerst een arts ter plaatse te consulteren. Hij kan de patiënt, zo nodig naar een wijkver pleegster van een der kruisverenigin gen verwijzen. In een eerste schrijven aan de groe peringen, dat uitgaat van het college van B. en W. stelt dit, dat op korte termijn de mededeling van de Provin ciale Planologische Commissie is te verwachten, dat het bestemmingsplan ter visie kan worden gelegd en dat er daarom op wordt gerekend, dat de hearing nog in juli zal worden gehou den. Ongelukkigerwijs heeft deze brief het eerste schrijven van de poli tiek partijen doorkruist. Burgemeester Van 'der Hooft voert in een door hem ondertekend schrij ven van latere datum nog een aantal Behalve het vetgehalte, vraagt ook de hygiëne van snacks, zeker op war me zomerse dagen, de aandacht. Snacks uit slecht beklante zaken of automaten kunnen lang bewaard zijn bij lauwwarme temperatuur en daar van een voedselver- wet een verbod tot bouw van, ver bouw tot en invoer van woon- en weekendschepen wordt opgenomen. Een vergunning zou alleen moeten worden verleend, als de bouwer van een woonschip kan aantonen, dat het woonschip een geoorloofde ligplaats kan krjjgen, of voor uitvoer bestemd is. Een afschrift van hun brief heb ben de provinciale besturen gezonden aan de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. MOERKAPELLE De Kroon heeft een raadsbesluit geschorst tot het verlenen van een bouwvergunning aan de firma Jac. Bac voor het uit breiden van haar graanpakhuis. De schorsing is geschied hangende een onderzoek naar de vraag of het be sluit in strijd is met de wet. De datum waarop de schorsing afloopt is 1 ja nuari 1971. WADDINXVEEN De heer N. Krabbendam, die op maandag 20 juli met zijn echtgenote mevrouw J. Krabbendam-Poot het diamanten hu welijksfeest viert, is dezer dagen in een ziekenhuis opgenomen. In ver band hiermee gaat de voorgenomen receptie in de Immanuëlkerk niet door. WADDINXVEEN De gezamenlijke politieke groeperingen in Wad dinxveen hebben besloten om hun "hearing" over het bestemmingsplan Groenswaard III te houden op maandag 14 september. Het college van bur gemeester en wethouders heeft laten weten, dat het erop rekent, dat de hear ing nog in de maand juli zal worden gehouden en in een persoonlijk schrijven heeft burgemeester Van der Hooft nog eens laten weten, dat hij dit standpunt handhaaft. In de over en weer gevoerde correspondentie over deze kwestie, die door de politieke groeperingen aan de openbaarheid is prijs gegeven dragen beide partijen hun argumenten voor de door hen gewenste data aan. I argumenten aan voor bespoediging van de hearing. Hij zegt dat op 14 september het col lege van burgemeester en wethouders mogelijk van een heel andere samen stelling zal zijn dat hiet huidige, dat het plan heeft voorbereid zodat het niet is uitgesloten dat een vertegen woordiger van het college naar de hearing zal moeten komen die in min dere mate op de hoogte is van het plan. 100 g vet, afhankelijk van leeftijd, ge slacht en werkzaamheden. De voeding van tieners mag, afhankelijk van het geslacht, leeftijd en de aktiviteiten, soms wel wat meer calorieën bevatten maar niet meer vet. Met de dagelijkse maaltijden krijgen de meesten van ons deze hoeveelheid calorieën en vet reeds binnen. U zult begrijpen dat veel lekkers uit het bovenstaande lijstje ,noch uw lichaamsgewicht, noch uw gezondheid ten goede zal komen. Jammer genoeg is er dus voor snacks weinig plaats in de voeding. Zoals u ziet, is ook het vervangen van een maaltijd door snacks minder eenvou dig dan het lijkt: Saucij zebrood j e 1/3 rookworst huzarenslaatje m. mayon. 325 portie pinda’s (50 g) loempia zakje frites m. fritessaus nasibal gevulde koek, kano kroket roomijs (50 g) roomijs (100 g) consumptieijs (50 g) consumptieijs (100 g) koffiebroodje Een volwassene heeft per dag en 450 Vooral kinderen (en die zijn dol op!) missen in zo’n snackmaaltijd veel voor de groei noodzakelijke voe dingsstoffen. Want de meeste snacks bevatten minder eiwitten, vitamines en mineralen, dan aardappelen, groente, melk en vlees. Het is verstandig om niet te veel van dit vettige lekkers te genieten. U zult vast en zeker uw gezondheid niet willen bederven met een over dadige en slecht samengestelde voe ding. Eaat snacks, die er voor uw ge mak en plezier zijn, daarom een fees telijk „extraatje” voor een enkele keer blijven. B. en W. en later de burgemeester persoonlijk adviseren de hearing in juli te houden omdat de Provinciale Planologische Commissie waarschijn lijk binnenkort toestemming zal geven het plan ter visie te leggen. Ten twee de is er grote kans, dat in september, - de streefdatum van de politieke groe peringen, - het college van B. en W. een andere samenstelling heeft, waar door een niet met het plan meege groeide wethouder dit op de hearing zou moeten toelichten nu de burge meester niet van plan is het college op de hearing te vertegenwoordigen. Tenslotte zegt de burgemeester, dat de nota woningbeleid 1970-1975 door haar afhankelijkheid van de visie van Gedeputeerde Staten op de in voor bereiding zijnde structuurschets in september nog niet gereed zal zijn. De politieke groeperingen voeren aan, dat wegens de vakanties een hearing in juli of augustus vrij onzin nig is en dat de bijeenkomst de infor matie behoeft, die zal zijn te trekken uit de nota woningbeleid, waarom de raad in de motie-van Schie heeft ge vraagd. Zij vragen het plan niet ter visie te leggen, voordat eventuele resultaten van de hearing hierin z|jn verwerkt. Bij dit alles de volgende kantteke ningen: Hoewel het begrijpelijk is, dat de politieke partijen een uitstel van het ter visie leggen van het plan op prijs stellen, daar hierna nog maar dertig dagen resten om bezwaren te maken alvorens het aan de raad kan worden voorgedragen, zou zulk een uitstel een hoogst ongebruikelijke procedure zijn. Al ware de nota woningbeleid 1970- 1975 wèl voor 17 augustus gereed dan zouden de gegevens hieruit nog niet aan de politieke partijen beschikbaar gesteld mogen worden alvorens de ge meenteraad, die om deze nota heeft gevraagd, deze in behandeling heeft genomen en daarna toestemming aan het college heeft gegeven de gegevens hieruit aan derden te doen geworden. Hiervoor zou dus eerst nog een spoed vergadering van de raad nodig zjjn, omdat de laatste bijeenkomst van de raad in huidige samenstelling wordt gehouden op 23 juli. Het is zeer begrijpelijk, dat de bur gemeester als niet-politieke figuur er weinig voor voelt om het plan Groens waard III in een hearing te „verdedi gen voordat hij dit heeft gedaan ten overstaan van de gemeenteraad, aan wie hij met het college verantwoor ding schuldig is. Het plan Groenswaard III is een be stemmingsplan, waarin het aantal wo ningwetwoningen, premiewoningen en woningen in de vrije sector in verhou ding tot de kostprijs van de aankoop en het bouwrijp maken van de hier voor benodigde gronden zodanig is be rekend, dat een sluitende exploitatie kan worden verkregen. Het mag ge noegzaam bekend zijn, dat geen be stemmingsplan het fiat van Gedepu teerde Staten haalt zonder sluitende begroting. Hiertoe zal een nota woning -beleid niets toe of af doen, daar deze immers niet zal handelen over het plan -Groenswaard III, maar over het toe- komstbeleid in het algemeen. Hoewel wij er niet aan twijfelen of de organisatoren van de hearing zul len de nodige deskundigheid ter tafel brengen om het ontwerpplan van sug gesties te voorzien, staat het te bezien of deze in een zodanige vorm kunnen worden gegoten, dat zij in het ontwerp kunnen worden ingepast. T

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 15