Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Bibliotheek had goed jaar Kerkeraden kwamen tot A. Bac overleden Diamanten huwelijk Gouden huwelijk Wim Bron Overlegorgaan verdeelt taken gedelegeerden gaat naar Excelsior Dokter Helleman 25 jaar arts vruchtbaar gesprek ondanks te weinig boeken EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Brug is klaar SIMCA11OO imwP Personeelskosten naamlijst DOKTERSDIENSTEN r YAMAHA Maak een proefrit bij: Van Loon en zoon nieuwe markt 1 9-27 Gouda Tel. 01820-15000 Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 9 JULI 1970 (foto Sjaak Noteboom) vier WADDINXVEEN Be Fair zal het in het volgende seizoen zonder Wim Bron moeten stel- DOS, maar de toen gehouden besprekingen leidden niet tot resultaat. len. De gevaarlijke rechtsbuiten heeft een contract getekend met het pas naar de ere-divisie ge promoveerde Excelsior in Rot terdam en zo de weg naar het betaalde voetbal ingeslagen. De 22-jarige Bron speelde vijf jaar in het eerste van Be Fair. Ook twee jaar geleden waren zijn talenten al aan de buiten wacht opgevallen. Hij werd toen benaderd door ’t Utrechtse De bouw van de nieuwe Bethel- kerk voor de Hervormde Ge meente aan de Bosboom Tous- saintsingel begint nu echt op te schieten. Als alles blijft mee lopen zoals het tot nu toe heeft gedaan kan in september dit bedehuis worden ingewijdt. (foto Sjaak Noteboom) Aan de rand van de Petteplas herhaalt zich in deze dagen in viervoud het sprookje van het Lelijke Jonge Eendje. Uit ön- ooglijke pluisjes wol groeien Langzamerhand vier beeldscho ne zwanekinderen, die door een trotse, zeer waakzame moeder aan het volk worden voorge steld. De kerkeraad van de Immanuëlkerk zal de Hervormde gemeente op korte termijn een lijst verschaffen van alle personen, die bij haar zijn aangesloten en zal deze maandelijks blijven door geven. In september zullen de delegaties weer bijeenkomen om de inhoudelijke kant van de zaken aan de orde te stel len. De centrale kerkeraad van de Hervormde gemeente is unaniem ak- Waddinxveen De heer Abr. van Hoven en mevrouw J. van Hoven- Noordeloos vieren donderdag 16 juli hun gouden huwelijksfeest. Op vrijdag 17 juli van 17.00 tot 18.00 uur houdt het echtpaar receptie in het Gereformeerd Verenigings gebouw aan de Stationsstraat. WADDINXVEEN Za. 11 juli: P. v.d. Linde, Kerkweg 214, tel. 2250. Apotheek Van Doom, Pr. Bemhardlaan 3, tel. 4162, geopend. Zo. 12 juli: Th. G. Blom, Jac. Catslaan 1, tel. 2112. Apotheek Van Doom geslo ten. MOERKAPELLE/ZE VENHUIZEN Van zaterdagmiddag 2.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk (telefoon 01892-2500). MOERKAPELLE Op 55-jarige leeftijd is maandag in zijn woning overleden de heer A. Bac die bijna 30 jaar bestuurslid, waarvan de laatste jaren als voorzitter, was van de polder ,,De wilde venen”. Enkele maanden geleden reikte burgemeester Keijzer hem de zilveren medaille van de ge meente Moerkapelle uit voor zijn vele verdiensten. De overledene was door zijn zwakke gezondheid de laatste tijd wat minder actief, maar toch steeds een stuwende kracht in de polderproblemen. De begrafenis is vastgesteld op vrij dag 10 juli op de begraafplaats ’Moer- hage’ te Moerkapelle tussen 1 en 2 uur. Waddinxveen Op 20 juli zal het zestig jaar geleden zijn dat de heer en mevrouw Krabbendam-Poot in het huwelijk traden. Op zaterdag 18 juli van 15.00 tot 17.00 uur zal er in de Immanuëlkerk gelegenheid zijn de heer en mevr. Krabbendam met hun diamanten hu welijksfeest geluk te wensen. De baten stegen van 78.217,97 in 1968 tot 79.112,41. De grootste kos tenfactor zijn de personeelskosten die in 1968 31.162,56 bedroegen en in 1969 stegen tot 42.399,78, waar van 25.894,79 aan de centrale. Een stijging van een kostenfactor van 36%, met welke stijging de subsidies geen gelijke tred houden. De dagelijkse leiding berust bij mevr. Van Rijsbergen, die dit werk doet met al haar inzet van krachten en kennis. In november 1969 is gestart met een voorleesuurtje op woensdag middag. Dit experiment is uitzon derlijk goed geslaagd, doordat een gemiddelde bezetting van 40 kinde ren werd bereikt. Mevr. Zeilstra leidt het R.K. filiaal op uitstekende wijze. Ondanks het feit dat het aantal inwoners in de St. Viktorwijk afneemt neemt het aantal lezers daar toe. Het gemid delde bedraagt 15% van het aantal inwoners in die wijk. De toekomst wordt daarom door het bestuur met vertrouwen tegemoet gezien. in de gelegenheid te stellen mede deling te doen van hun wensen ten aanzien van de aanvulling en/of wij ziging van de gemeenschappelijke regeling. De reeds bij de vaststelling van de gemeenschappelijke regeling kenbaar gemaakte wensen zijn be kend en behoeven derhalve niet te worden herhaald. koord gegaan met de gemaakte af spraken. Tevens werd in principe be sloten, dat de gemeente kan partici peren in de interkerkelijke begoetings- commissie, mits deze zich overeen komstig de afspraak met de Immanu ëlkerk onthoudt van voorlichting over de Hervormde situatie ter plaatse. Dit laatste zal van de zijde van de Her vormde gemeente de taak zijn van de kerkelijke begroetingscommissie, die namens de Hervormde kerkeraad dit werk verricht. WADDINXVEEN Een commissie uit de Centrale Kerkeraad van de Hervormde gemeente te Waddinx veen heeft evenals vorig jaar een be spreking gehad met een delegatie uit de kerkeraad van de buitengewone wijkgemeente in wording, de Imma nuëlkerk. Het gesprek is in goede har monie verlopen. Er zijn een aantal zakelijke afspra ken gemaakt, waardoor in de toe komst veel narigheid - in het bijzon der bij de benadering van de nieuw- ingekomenen - kan worden voorko men. Zo komt er een gezamenlijke folder, ondertekend door beide kerke raden, waarin de kerkelijke situatie in Waddinxveen zo objektief mogelijk wordt uiteengezet. Deze folder wordt door de bezoekcommissie of kerke- raadsleden aangeboden aan de nieuw- ingekomenen. De laatste drie jaar ontving de Her vormde gemeente geen opgave meer van die personen, die schriftelijk ver klaarden tot de Immanuëlkerk te len behoren. Het gevolg was, dat ge zinnen nogal eens uit onwetendheid van twee zijden werden benaderd, hetgeen voor niemand prettig was. WADDINXVEEN Dokter J. W. H. Heleman was op 1 juli 25 jaar arts te Waddinxveen en ook 25 jaar ge meentearts. Alhoewel aan dit feit geen ruchtbaarheid is gegeven heeft het gemeentebestuur gemeend het niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan. GOUDA Het college van overleg van het Intergemeentelijk Overleg orgaan Gouda en Omstreken, heeft een verdeling van de taken vast gesteld, De voorzitter, mr P. v. Dijke, burgemeester van Gouda zal zich bezighouden met algemene bestuur lijke zaken, politie, brandweer, be scherming bevolking en voorlich ting. Gedelegeerde C. A. van der Hooft, burgemeester van Waddinx veen, beheert de woningbouw en de woonruimteverdeling. Hij vervangt tevens de voorzitter bij ziekte, af wezigheid of onstentenis. Gedelegeerde drs J. Borgman heeft de ruimtelijke ordening (pla nologie) toegewezen gekregen, ter wijl gedelegeerde D. Neven de zaken van verkeer, vervoer en waterwegen zal behartigen. Financiën en onderwijs zijn toe vertrouwd aan gedelegeerde drs L. H. B. Rienks, economische zaken en land- en tuinbouw aan gedelegeerde P. J. Verhoef, Tenslotte gaat gedele geerde J. W. Wegstapel over milieu beheer, welzijn, recreatie en sociale zorg. Het college heeft besloten de raad van overleg voor te stellen de heer C. de Geus, chef van het bureau ruimtelijke ordening en interge- meentelijke samenwerking van de afdeling algemene en sociale zaken van de gemeentesecretarie van Gou da, te benoemen tot secretaris en penningmeester van het interge meentelijk overlegorgaan. Voorts heeft het college besloten de (nieuwe) raden van de deelne mende gemeenten tot 1 januari 1971 Waddinxveen Blijkens het jaarverslag van de openbare christelijke uit- leenbibliotheek en leeszaal is te Waddinxveen 1969, behoudens de financiële resultaten, een goed jaar geweest. Steeds blijkt dat de bibliotheek in zijn geheel aan een grote behoefte voldoet. Men verbaast er zich als „nieuw ingekomene” soms over dat in Waddinxveen een zo goede voorziening aan getroffen wordt. Als er een klacht is, dan is deze alleen gebaseerd op het feit dat er te weinig boeken zijn. Dit te weinig wordt veroorzaakt door het nog steeds uitbreidende aantal lezers, die er voor zorgen dat het aantal uitleningen nog steeds stijgende is waardoor meestal Vs van het aantal boeken uitgeleend is. Het aantal leden van de hoofdbiblio theek steeg in 1969 van 826 tot 1090 voor jeugdleden en van 954 tot 1002 voor volwassenen. Voor het R.K. filiaal waren deze cijfers 113 tot 120 voor jeugdleden en 31 tot 35 voor volwassenen. Het stemt het bestuur tot grote voldoening dat bij een inwonertal van 18.000 inwoners de bibliotheek 2247 leden telt, wat neerkomt op 12%% van de bevolking. Vanwege het boekenbezit durft het bestuur geen grote publiciteit te maken, daar het ledental anders zeker groter zou zijn. Meer leden vragen meer boeken, waaraan grote financiële consequen. ties verbonden zijn, waaraan het be stuur helaas niet kan voldoen. Ondanks het feit dat in 1969 voor in totaal 13.917,47 aan boeken werd gekocht, daalde het boekenbezit in de hoofdbibliotheek tot 7683. Het steeg in het R.K. filiaal tot 3000. De daling van het aantal boeken vindt zijn oorzaak in het feit dat veel ge lezen jeugdboeken het meestal geen jaar volhouden en dan reeds vervan gen moeten worden. Het bestuur stelt zoveel mogelijk geld beschik baar voor de aankoop van boeken, maar de liquiditeit van de biblio theek mag niet uit het oog worden verloren. Wegens uitstedigheid van burge meester C. A. van der Hooft heeft de gemeentesecretaris H. Jenné de jubilaris namens het gemeentebe stuur een fraaie ets van Har Sanders aangeboden. Zoals bekend wordt deze ets gegeven aan hen, die zich voor Waddinxveen verdienstelijk hebben gemaakt. Dokter en mevrouw Helleman, die hierop beslist niet hadden gerekend, waren zeer verrast door deze geste van net gemeentebestuur en stelden deze bijzonder op prijs. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.C0- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522. De ingang van Wijkgebouw Het Anker is voor dit spreekuur niet aan de Kerkweg, maar achterom via de Noordkade. MOERKAPELLE Ongeveer weken eerder dan was gepland is de Holvoeterbrug in de Moerkapelse Zij de, over de Rotte weer voor het ver keer opengesteld. De oude brug die in deze tamelijk drukke weg een obstakel was is geheel gesloopt. Hiervoor in de plaats kwam een vijf en een halve me ter brede moderne brug. De hinderlijke ’’hobbel” is met een halve meter verlaagd. Het verkeer vanuit de richting Moerkapelle heeft de voorrang behouden omdat de brug niet breed genoeg is om elkaar te pas seren. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. KRAYESTEYN - TEL. 2068 26e JAARGANG - Nr. 1291 Abonnement: 2,37 per Kwartaal bl) vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Centraalgarage

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1