Uw kinderen zijn meestal Lezers de ideale filmacteurs Schrijven Jeugd pony-show Vakanties bakkers Twaalf uur over circuit Zandvoort met trailer Vakantieregeling groentehandelaren Kruideniers op vakantie Vakantieregeling voor slagers Vakantieregeling melkhandel lllllllllll Viktor-parochie schaft de kerkkollektes af 14 Mij iiiibs modem Kempkes II ■JJEar! 103 Pagina 2 Eij, Controleren Het gezicht EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Gewoon doen Geslaagd Wegligging Uitvaartverzorger nu is er ook voor u betaalbare CENTRALE VERWARMING Vraag gratis verwarmings- en financieringsplan CV-installaties reeds vanaf 2500,- Be! 134700 Speelfilms Geslaagd n Van 29 juni tot 18 juli zjjn geopend: F. J. Bos, Brugweg 10, tel. 2410 G. Kool, Sniepweg 6, tel. 2461 H. Cammeraat, Zuidkade 232, tel. 2532 C. A. Cammeraat, leplaan 19, tel. 2746 WADDINXVEEN De vakantie regeling van de Waddinxveense bak kers ziet er zo uit: WADDINXVEEN De gemeentelijke vakantieregeling voor de kruideniersbedrijven in WaddinKveen is als volgt vastgesteld: Bij de overname werd door de directie van Kempkes gezegd dat het bedrijf gezond was en er in het personeelsbestand geen verandering Gesloten van 29 juni tot en met 18 juli: L. Markus, G. Huizer en Zoon, T. Broer, C. van der Spoel en A. van Ardenne. Wanneer Eminent volgens u een te hoge prijs betaald heeft voor een onredbare zaak zoals u suggereert is dit de schuld van Eminent zelf. Zij toch had kunnen weten hoe Kempkes er bij de overname voor stond. Niet Eminent maar het per soneel van Kempkes is tot tweemaal beduveld. Wij zijn nu eenmaal nog niet toe aan medezeggenschap in de bedrij ven en willen niet maar moeten wel met lede ogen toezien hoe een be drijf ten onder gaat. Om hiervoor de O.R. een trap in de lendenen te geven is m.i. een kwalijke zaak. 3 tot en met 14 augustus: K. Sekeris, Kerkweg 203. Wat uw rekensommetje aangaat: wanneer deze firmant eens leeft als een arbeider (en dit kan gemakkeijk want een arbeider heeft tegenwoor dig toch de hemel op aarde niet waar? houd hij toch nog 35 000, over om in het bedrijf t e steken en een bedrijf met een omzet van 1% miljoen is nu niet direct een groot bedrijf. Gesloten van 20 juli tot en met 8 augustus: NV Steenland, W. J. Los, S. Kerver, C. J. de Graaff en wed. J. Wat de opmerking over de hoge lonen bij Kempkes betreft: deze zijn verkregen door de toegepaste tarief regeling. Deze lonen moesten echter wel door intensiever arbeid verdiend worden. zou komen. De directie van Eminent deed er nog een schepje bovenop en zei dat de mogelijkheid er in zat dat er nog personeel aangetrokken moest worden. De resultaten zijn inmiddels bekend. A. v. d. Graaf Burgem. Trooststraat 93 Personeelslid Kempkes 29 juni t/m 11 juli J. van Triet, Noordkade 87 G. Bosman, Burg. Trooststraat 79 T. Broer, Dorpstraat 46 6 juli t/m 18 juli D. Kool, Dorpstraat 39 H. M. Asscheman, Trompstraat 9 13 juli t/m 25 juli A. van der Sluis, Dorpstraat 104 J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein 54 20 juli t/m 1 augustus C. Voshol, Zuidkade 186 G. Visser, Noordeinde 95 20 juli t/m 8 augustus H. Cammeraat, Zuidkade 232 27 juli t/m 8 augustus G. van Ringelenstein, leplaan 71 G. van Ringelenstein, Brederolaan 5 K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat 34 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 P. van der Starre, Piet Heinstraat 1 WADDINXVEEN De heer Chr. de Vries, congierge van de Huishoud school „De Rank”, is geslaagd voor het diploma Uitvaartverzorger. Voor de cursus slaagden 35 van de 66 kandidaten. Hij wordt opvolger van wijlen de heer Troost, die hij tijdens diens ziekte reeds verving. C. van Leeuwen, Kerkweg 169, tel. 2412. Waddinxveen Voor het doctoraal examen psychologie slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht de heer W. van Borselen uit Waddinxveen. hen de kans om méé te doen, dan doen ze ’t ook. Druk kinderen op het hart, dat het beste is om voor de camera gewoon te doen! Waddinxveen Aan de Rijksuni versiteit te Leiden is voor het kan didaats examen in de rechtsgeleerd heid geslaagd S. N. W. Karreman te Waddinxveen. WADDINXVEEN De gemeente lijke vakantieregeling voor slagers te Waddinxveen is als volgt vastgesteld: 27 juli t/m 8 augustus: W. S., Zuidkade. 27 juli t/m 12 augustus: K. VAN TILBURG, Kon. Wilh.rn.pl. 10 augustus t/m 22 augustus: C. KERVER, Dorpsstraat. De slagerijen zijn des woensdag na 12.30 uur en des zaterdags na 16 uur gesloten. 29 juni t/m 11 juli: C. KOOT, Kerkweg. 13 juli t/m 25 juli: P. C. VAN BEEST, Luifelbaan. 13 juli t/m 25 juli: F. VERSLUIS, Kerkweg. N. Vermeulen, J.v.Lennepstraat 16, tel. 3535 WHOM «deling VERWARMiHGSTECHHIEK Hoogstraat 62-66 tel. 010-134700 Als u uw camera een tijdje hebt laten liggen kan het helemaal geen kwaad, eens te controleren of alles nog func tioneert. Het beste is dan maar, even een proeffilmpje op te schieten (eventueel zwart/wit). Niet te veel WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 9 juli 1970 Waddinxveen In de afgelopen maanden heeft de RK St. Viktor- parochie een grote financiële aktie gevoerd. De bedoeling van deze aktie was de parochianen ertoe te brengen maandelijks een vast bedrag in de kosten van de parochie-gemeenschap bij te dragen. Voor dit doel zijn een aantal parochie-avonden belegd en zijn de parochianen verschillende malen schriftelijk benaderd. Tevens Met verwondering las ik de bewon dering van de heer Mol in uw blad van 2 juli j.l. in zijn ingezonden stuk. Wanneer deze heer beter op de hoogte was geweest dan zou hij weten dat een ondernemingsraad in een bedrijf geen bevoegdheid heeft om het beleid om te buigen. Men heeft alleen een adviserende stem maar wanneer een directie de ad viezen in de wind slaat en eigen zinnig haar eigen weg volgt is hier door de ondernemingsraad niets aan te veranderen. De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend zijn, komen voor plaat sing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzen dingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. Mensen met een 8 mm-filmcameraatje filmen het meest hun kinderen. Een onlangs ingesteld onderzoek heeft dat nog weer eens uitgewezen. Op de tweede plaats komen de vakanties. Ook het weekend wordt steeds meer als een mini-vakantie gezien. U kunt dus wel nagaan, dat onze meeste smalfilmpjes in het weekend of in de vakantie geschoten worden met de kinderen erop. Nu de zomermaanden zijn aangebroken kunt U mooi met de kinderen naar buiten om een filmpje te maken. Moeilijk? Welnee! Heel jonge kinderen woredn vaak afgeleid door het geratel van uw filmcamera. Dan wenden ze voort durend hun kopje naar het toestel. Hier is gemakkelijk iets op te vin den. We wennen de kinderen aan dit geluid door een paar keer met het lege toestel om de kinderen heen te draaien en het regelmatig te laten lopen. Doen we dit enkele dagen, dan zijn het geluid en de camera ge woon, ze zullen er niets vreemds meer aan vinden. Het „in de camera kijken” is daarmee voor hen voorbij. Oudere kinderen kunnen we leren om datgene te doen, wat U het beste uitkomt. „Kijk niet in het toestel!” ligt elke geroutineerde filmamateur vóór op de tong. De uitdrukking van het gezicht is dikwijls erg belangrijk. Wat oudere kinderen krijgen al de neiging tot toneelspel en dat is voor de film juist funest. Gebruik een keuken- spiegel en laat ze zichzelf even zien. Zeg dan b.v. „Kijk eens wat een wonderlijke snuit jij trekt”. Ze schie ten in een lach en daarmee bereikt u dat ze wat gewoner doen. Veel beginnende filmers hebben een schrik voor de simpele speelfilms. Maar het eenvoudige speelfilmpje is helemaal niet moeilijk om te ma ken. Als We maar sobere filmplan- nen maken. Liefst op een enkele plaats van handeling, met weinig spelers komt het best in orde. Denk maar eens aan een verhaaltje van kinderen, die een tent bouwen en poffertjes bakken. Dat is een echt zomergegeveri. Laat ze een bord schilderen met „Poffertjes 1 cent”. Laat ze kliederen met deeg, een petroleumstelletje gn geef ze een geïmproviseerde koks muts op. Juist zulke dingen doen het zo leuk op de film. Verfilm een ontdekkingstocht van uw kinderen. Langs sloten, met een schepnet, als ze kikkerdril opschep pen. Dat thuis in een glazen bak doen. Hoe de kinderen het uitkomen van de kikkervisjes zien. En ten slotte het terugbrengen van de kleine kikkertjes in de sloot. Maak daar een kompleet filmpje van met titels. U zult er ongetwijfeld de smaak van te pakken krijgen. Denkt u er om dat uw films scherper en rusti ger worden als u gebruik maakt van een statief? ZANDVOORT Twee weken ge leden is op Zandvoort een merk waardig record gevestigd. Twaalf uur lang heeft daar een Triumph GT6 rondgereden, waarachter een Nautilus trailer hing. Op die trailer zat een plastic motorboot voorzien van een Penta buitenboordmotor. In die twaalf uur zijn 273 ronden afgelegd, wat een totaal afstand be tekent van 1146.791 kilometer. De gemiddelde snelheid bedroeg 95.566 kilometer per uur. Op zichzelf lijkt een wereldrecord traileren (want het is een wereld record, omdat niemand ooit eerder op het idee gekomen is) een vrij on zinnige onderneming. Zoals zovele recordpogingen trouwens. Toch steekt hier meer achter. De impor teur van de Nautilus trailers, Navi- gare Nederland uit Oude Wetering, heeft door de jaren heen ondervon den, dat bij het Nederlandse water - sportpubliek een soort „trailervrees” bestaat, die moeilijk te overwinnen valt. Kennelijk af geschrikt door de over het algemeen kleine wielen (om de boot laag te houden en gemakkelijk te laden) fragiel-aandoende con structie (omdat een trailer nu een maal geen carrosserie heeft, en dus al zijn bouwelementen onbeschaamd aan de buitenwereld toont) en wel licht nog een dozijn redenen meer, schrikt de gemiddelde Nederlandse watersporter terug naar de onge makken, die hij bij het berijden van een trailer vreest. Kinderen moeten even precies weten wat ze voor de camera moeten doen. We maken het een onderdeel van een boeiend spel. Dan zijn ze zo ge wonnen: Druk ze, zonder boos wor den, op het hart dat gewoon doen voor de camera het beste is. Verlies Uw geduld niet. Kleine kinderen worden ook nog wel eens door het felle licht van filmlampen afgeleid als we binnen filmen. Richt daarom het licht van uw lampen tegen het plafond en draai uw lens helemaal open, het licht is dan veel zachter en stoort niet zo. Dwing kinderen dus niet, probeer de kleintjes met een zoet lijntje en een stukje speel goed naar de door u gewenste hoek te krijgen. Wij adviseren u, oudere kinderen vanaf zes jaar rustig toe te spreken en te vertellen wat u van plan bent te gaan filmen. Geef Waddinxveen Geslaagd voor het Middenstandsdiploma de dames Jeanette Both, Ineke Droog en de heren A. Cammeraat, A. de Groot, L. Markus, J. Ooms, J. G. Valk en B. Vermeulen. Zij werden opgeleid door J. H. Visse. Aan de HTS te Rotterdam slaag de mevr. T. de Rijk-Rademaker voor het examen bouwkunde. toch de snelheid sterk beperkende circuit, maar dit laatste vormde juist door zijn zwaardere belasting van trailer en auto een grotere aan trekkelijkheid. De rijders zijn géén autocoureurs. Het zijn Tony van Geest, jarenlang bedreven in het varen met zeilboten en snelle motorboten, Jan Alsem, speedboatcoureur, en Rolf Vrolijk, die vorig jaar als eerste tweevoudig Nederlands zeilkampioen werd in de Spanker- en OK-jollenklasse. Geen van drieën heeft ooit eerder op Zandvoort gereden, ze hebben slechts een half uur voor deze re- cordpoging getraind. Een gewone auto dus, met een gewone trailer, gereden door leken. Het is allemaal niet zo moeilijk Als u goed materiaal gebruikt. Ten onrechte. Een goede boottrai ler voelt men achter zijn auto niet. Het gewicht is over het algemeen laag (boten zijn niet zó zwaar) en de windvang is, anders dan bij een caravan, zeer gering. De wegligging van een goede trailer is zonder meer goed. Om dit alles te bewijzen, hebben Peter van Alsum van Navigare Ne derland en Pim Perk van British Leyland Nederland onder leiding van de nieuwe directie, bestaande uit de heren D. Wolters, alg. direc teur, H. H. Mulder, commerc-direc- teur en drs. J. P. J. De Kleermaker deze recordpoging ondernomen. Op het circuit van Zandvoort heeft de Triumph GT6 twaalf uur rondge reden met de trailer achter zich. Zonder enig mechanisch probleem. Het gemiddelde zou op een autoweg bijvoorbeeld ongetwijfeld zeer veel hoger zijn uitgevallen dan op het tijd aan besteden - ook in één mid dag, in een uurtje zelfs, kunt u ge noeg aardige opnamen maken. Van uw kinderen of kleinkinderen kan altijd, een wandeling, een verjaar dag van deze of gene, even een fil mische verkenning van uw omge ving - er zijn werkelijk mogelijk heden te over! Bent u met het resultaat, een paar dagen later als de film van de ont wikkelcentrale terugkomt, niet hele, maal tevreden? Draait u de film dan nog eens een paar keer over en u gaat zien, wat voor verbetering vat- baat is. Hebt u te veel met het toe stelletje heen en weer bewogen, dan doet u dat vast een volgende keer niet meer! Zitten er „springers” in uw film (hetzelfde onderwerp pats boem opeens veel dichterbij of veel verder weg, zonder dat u van stand punt bent verwisseld), dan stoot deze „ezel” zich niet gauw weer aan de zelfde steen! Of - als u nog meer problemen hebt - ga eens praten met uw fotohandelaar; hij weet er aardig wat van! hebben 50 vrijwilligers zich tot taak gesteld de parochianen, die nog niet schriftelijk reageerden persoonlijk te bezoeken. De persoonlijke bezoeken hebben voor een groot gedeelte reeds plaats gehad, hoewel nog niet alle paro chianen konden worden bezocht. Hoewel de aktie dus nog moet af gerond worden, kan reeds thans worden vastgesteld dat zij geslaagd is. Wat de opmerking van de burge meester in de gemeenteraad betreft dat hier minder hard zou worden gewerkt dan in het buitenland: hij kome bij Kempkes eens kijken naar het arbeidstempo van de vele bui tenlanders die er momenteel nog werken en die naar men mag aan nemen hun arbeidstempo uit het land van herkomst hier wel zullen voortzetten. Hij zal verbaasd zijn over zijn eigen woorden. 9- ïi; 6; WADDINXVEEN De vakantiere geling voor Waddinxveense groen ten- en fruithandelaren luidt als volgt: 6 tot en met 18 juli: J. Tol, leplaan 75; J. van Triet, Luifelbaan; T. de Vos, Stationsstraat 57. 20 juli tot en met 1 augustus: C. A. Zwijgers, KW-plein 3,(gesloten tot en met 3 augustus), W. Sekeris, Dorpstraat 23; G. Bonefaas, St Victor- plein 4 en P. van Beek, Piet Hein straat 8. Er zijn reeds toezeggingen ont vangen tot een bedrag van ruim 86000,en het ziet er naar uit, dat de nog te bezoeken parochianen ervoor zullen zorgen dat het streef getal van 100.000,dicht wordt benaderd. Als gevolg hiervan worden vanaf 1 juli in de beide kerken van de St, Viktor géén kollektes meer gehou den, alleen de door de bisdom voor geschreven bijzondere kollektes zul len enige malen per j aar worden in gezameld. Door deze aktie heeft de RK- parochie in Waddinxveen een mo derne aanpak van de financiën ver kregen. Waddinxveen loopt hiermee vooruit op een plan van het Bisdom Rotterdam, dat volgend jaar moet worden uitgevoerd, waarbij alle pa rochies worden verplicht een finan ciële bijdrage in te voeren. DORDRECHT Op zaterdag 25 juli organiseert de pony-commissie van de Landbouwtentoonstelling Dor drecht op het Sportpark Reeweg te Dordrecht een jeugd-Pony-Show. De volgende Stamboeken houden hun keuringen in de morgenuren, aanvang 8.30 uur. Het Shetland Stamboek, het Welsh en het New Forest Stamboek. Het middag-programma omvat een défilé, één én twee-span Shetland- ponys en andere rassen. Vrijheidsdressuur, een voltige- nummer Springconcours met Bar rage. Kampioenprijsuitreiking v. d. clubkampioenschappen Zuid Hol land en Brabant, etc. Vraagprogramma’s en inlichtingen zijn verkrijgbar bij: Mevr, del Monte, Stougjesdijk 236, Greup, tel. 01860- 3416. -v ■i

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2