Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen aan aan Zwembaddief raakt Abonnement kwijt De Bron De Bron Geslaagd voor ULO- of MAVO-diploma? i Bezwaren tegen wijziging bouwplan aan Kerkweg gaan voorbij aan realiteit De Gouwe 2 kampioen gelijkspel tegen DZV 4 Gouden huwelijk autohandel n.v. na Speelgoed nodig? U ZIT SNOR Administratief medewerkster FLUWELENSINGEL 59a - TEL. (01820) 1 71 22 - GOUDA Teleurstelling bij gemeente Auto in Gouwe I MMmW* f Kans voor dames Distancieren Kleutercursus Op ons kantoor is plaats voor een (ca 16-18 jaar) leplaan 122 Telefoon 2401, b.g.g. 4647 Berlijnse muur „Misleidend” Resonantie 'Z. y Z. Maquette kijken YAMAHA DONDERDAG 16 JULI 1970 DAN NAAR Speelgoedspecialist Eikenlaan 54 met een lux geschenk van Eikenlaan 54 Sollicitaties aan: dejongs leplaan 122 Telefoon 2401, b.g.g. 4647 Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9. Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m vrijdag uitsluitend tussen 8 30 - 17 uur) Klachten over bezorging: Prinses Marqrietstraat 21, telefoon 01823-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. (Cliché Dagblad Rijn en Gouwe) gelijk zijn da,n die van het bestaande bestemmingsplan en koppelen hierbij de mening aan vast, dat de wijziging van het bestemmingsplan op ernstige verkeerstechnische, landschappelij ke en recreatieve bezwaren stuit, rede nen waarom zij B. en W. verzoeken voor deze wijziging geen vergunning te verlenen. Wederom wordt hierbij voorbijge gaan aan het feit, dat bij niet door gaan van de wijziging zonder meer het oorspronkelijke plan, dat door de gemeenteraad en Gedeputeerde Sta ten is goedgekeurd, zal worden uitge voerd. Het plan met de lange aaneen gesloten flat, die het uitzicht beneemt en Groenswaard als met een Berlijnse muur afsluit. terwijl Piet v.d. Linde en Cees van Mourik invielen. WeekbSad voor Waddinxveen De Gouwe startte in deze (matige) wedstrijd vrij goed. Al snel scoorde Leen Sol 1-0, nadat een aanval van D.Z.V. goed was afgeslagen. Het initi atief dat de Gouwe in de eerste fase van de wedstrijd had werd al spoedig door D.Z.V. overgenomen, mede door het zwak plaatsen van de Gouwe. De zenuwen speelden vele spelers parten. Doelman Henk van Erk moest dan ook diverse malen alle registers open trekken om doelpunten te voor komen. Toch gelukte het D.Z.V. om gelijk te komen, na een corner werd het 1-1 onder protest van de Gouwe. De goed leidende scheidsrechter Kie- liger kende het doelpunt echter reso luut toe. Midvoor Cees v.d. Linde kreeg wel enkele kansjes, maar de zuiverheid ontbrak. Na de rust kreeg de Gouwe al spoe dig een levensgrote kans, nadat Sol na een aanval was blijven liggen, maar deze speler had teveel tijd no dig. D.Z.V. sloeg hard terug want uit de daar op volgende aanval scoorde J. van Oei 1-2. D.Z.V. kreeg toen gele genheid om de zege veilig te stellen, maar ook de Delftenaren faalden. De Gouwe speelde de laatste minu ten alles of niets. Van der Linde en Sol misten, maar na vele rommelige situaties voor het D.Z.V.-doel scoorde Leen Sol na een vrije worp de gelijk maker die de Gouwe het kampioen schap opleverde. Het team bestond uit de spelers: Henk van Erk, Piet de Graaff, Leen Sol, Cees van Mourik, (Fred van den Bosch), Wim Groen, Cees v.d. Linde en Piet v.d. Linde, (Piet Kloet). De tussen aanhaling geplaatste namen waren door vacantie niet aanwezig, WADDINXVEEN Dezer dagen werd in het gemeentelijk zwembad „De Sniep” een jon getje betrapt, die geld uit kle ding van de badgasten had ge stolen. Buiten de strafrechter lijke gevolgen, die hem moge- lijk te wachten staat, werd op last van de burgemeester zjjn zwemabonnement ingenomen. Deze maatregel staat een ieder te wachten, die in het zwembad zijn vingers niet weet thuis te houden. Het publiek wordt er nogmaals op gewezen, dat goederen van waarde by de kassa in bewa ring kunnen worden gegeven. In gemeentelijke kring is men nog al verwonderd en zelfs teleurgesteld over het bezwaarschrift, omdat juist ten gerieve van de bewoners van de flats in het mevrouw Kuipers-Riet- bergplantsoen, de Johannes Postlaan en de Peter Zuidlaan de wijziging in het oorspronkelijke plan wordt voor gesteld. In een brief aan de adressanten uit de flat aan de Johann. Postlaan en de flat aan de Peter Zuidlaan, die recht tegenover de geplande bejaardenflats liggen, heeft burgemeester Van der Hooft gewaarschuwd, dat als de nieuwe situatie geen doorgang zal vinden het oude plan met de aaneen gesloten flat zonder nadere kennis geving kan worden gebouwd, waar door deze bewoners in het geheel geen uitzicht meer zullen hebben. WADDINXVEEN Een aantal bewoners van de flats aan het Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen, de Johann. Postlaan en de Peter Zuidlaan heeft bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen een bezwaarschrift ingediend tegen de voorgenomen wijziging in het bestemmingsplan Groenswaard I, waar bij langs de Kerkweg op de grens van Groenswaard inplaats van één aaneen gesloten flatgebouw met 101 bejaardenwoningen twee flatblokken - een met acht en een met vijf woonlagen - zijn geprojecteerd. Tussen deze twee blokken is nu een brede ruimte uitgespaard, zodat er geen sprake meer is van een totale afsluiting van Groenswaard I, zoals met het eerste plan wel het geval was. WADDINXVEEN Het tweede herenzevental van de Waddinxveense zwem- club „De Gouwe” is na een moeizame wedstrijd tegen het Delftse D.Z.V. IV kampioen geworden van de Res. 2e klas van de K.N.Z.B. Met slechts twee ver- liespunten lieten zij de grote concurrent D.Z.V. met één verliespunt meer ach ter zich. Heren II zal via promotiewedstrijden moeten proberen de Res. Ie klas te bereiken. De vermoedeljjke tegenstander is G.Z.C. II uit Gouda. Het bezwaarschrift droeg, voordat zich een aantal ondertekenaars dis tantieerde, 118 handtekeningen. Hier van waren er echter slechts 66 van hoofdbewoners, de rest kwam van huisgenoten. MOERKAPELLE Voor moeders die één of meer kleuters hebben in de leeftijd van tot 4 jaar begint don derdag 20 augustus een kleutercur sus in het Groene Kruis gebouw aan de Beatrixlaan. De cursus duurt on geveer acht weken steeds van half acht tot negen uur. De kosten bedra gen 5,Belangstellenden kunnen zich opgeven bij zuster T. Beuken kamp, van Hogendorpstraat 30, telef. 01793-360. het optakelen van de personen auto, die dinsdag de Gouwe in dok. In het adres wordt de brief van b. en w., waarin de bewoners over de wijzigingsplannen worden ingelicht, met het grote woord ’misleidend’ be titeld. Deze aantijging wordt gegrond op het feit, dat naast de voornaam ste verandering - die van één aaneen gesloten flat in twee onderbroken flats - nog een aantal andere afwij kingen is aangebracht: ,,een perceel ’bijzondere bebouwing’ (hetgeen vol gens het adres ’van alles’ kan zijn), verkleining van het speelgrasveld van het Mevrouw Kuipers-Rietbergplant soen en het aanbrengen van een groot aantal parkeerplaatsen.” Bekijkt men de plannen serieus, dan ziet men, dat het „perceel voor bijzondere bebouwing” een minuscuul stukje grond is, warop te zijner tijd waarschijnlijk een ontspanningsge- bouwtje voor bejaarden of jeugd zal worden neergezet, dat het speelgras veld minimaal is ingeperkt en dat de parkeerplaatsen niet aan de Groens- waardzijde, maar aan de andere kant van de Kerkweg komen. De burgemeester verzoekt die adres santen, die na lezing van zijn brief en eventuele bezichtiging van de maqu ette tot andere gedachten zouden ko men, hem te berichten dat zij zich achteraf van het bezwaarschrift dis tantiëren. Woensdagmorgen, dus vóór de be zichtiging van de maquette, was een aantal van de ondertekenaars van het bezwaarschrift reeds tot dit besluit gekomen. Daarbij is gebleken, dat niet tot een ieder, die zijn handtekening heeft gezet, de werkelijkheid van de situatie was doorgedrongen. Het college van b. en w. heeft bij het bekendmaken van de plannen tot wij ziging een unieke weg gevolgd, door alle 164 hoofdbewoners van de flats in Groenswaard, die hierbij belang hebben, in een persoonlijk schrijven van de nieuwe plannen op de hoogte te stellen. Abonnement 2,37 per Kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land. exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag Losse mm-prijs 18 et. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Het eerste damesteam speelt mor gen zjjn laatste wedstrijd uit tegen Rijnmond en kan hierin kampioen van de tweede klasse worden. Er is zelfs een kansje, dat de dames deze wed strijd al als kampioen beginnen. Dat hangt af van de gisteren gespeelde wedstrijd tegen het Barendrechtse ZPB, waarvan het resultaat bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend was. Het derde herenzevental stelde zich veilig door ook de tweede wedstrijd tegen SVH 3 te winnen (1-3). Daar naast valt het te betwijfelen of het tweede damesteam zich nog van de onderste plaats zal kunnen loswer ken. UITSLAGEN: B.Z.&P.C.-de Gouwe jongens 0-4 de Gouwe a-de Zijl a jongens 5-3 de Gouwe 1-L.Z.C. 1 dames 2-4 S.Z.&P.C.-de Gouwe b jongens 0-8 B.Z.&P.C. 4-de Gouwe 4 heren 3-1 A.Z. 70 2-de Gouwe 2 heren 1-4 L.W.V. a-de Gouwe c jongens 6-0 Z.P.B. 1-de Gouwe 1 dames (niet ges.) S.V.H. 3-de Gouwe 3 heren 1-3 PROGRAMMA Vrijdag 17 juli: 7.30 uur: Rijnmond 1-de Gouwe 1 (da.) k WADDINXVEEN Tijdens de he vige regenval van dinsdag is de 26- jarige automobilist D.V. uit Velsen in een flauwe bocht in de Henegouwer- weg geslipt en met zijn personenauto in de Gouwe gedoken. De bestuurder kon zich uit de wa gen bevrijden en zwemmend de kant bereiken. Daar werd hij door omwo nenden van droge kleren voorzien. Hij liep geen letsel op. De auto is door een takelwagen van de firma Boonstoppel uit het water gehaald. Hierbij werd assistentie verleend door twee duikers van de vrijwillige brandweer, L. Wallaart en R. den Haag onder leiding van brandmeester M. de Bas, die kabels bevestigden aan de gezonken wagen. Het duurde een dik uur eer de auto op het droge was. De adressanten stellen verder, dat de ligging van de nieuwe flats door resonantie tussen de gebouwen veel meer geluidshinder zal opleveren. Hierbij wordt over het hoofd gezien, dat het alternatief plan - één aaneen gesloten flatblok - ongetwijfeld een meervoudige resonantie tot gevolg zou hebben. Grootmoedig geven de adressanten toe het wel met B. en W. eens te zijn, dat splitsing van een lang aaneenge sloten flatgebouw een verbetering zou kunnen zijn. Maar direct hierop volgt de mede deling, dat zij hieruit afleiden dat er planologisch betere oplossingen mo- Hij heeft deze mensen uitgenodigd om de nieuwe maquette nog eens te komen bekyken. Dit is gisteravond ge beurd in het verkoopkantoortje van het Bouwteam Waddinxveen. In deze brief zegt de burgemeester ook, dat hem bij vlugge doorlezing van het bezwaarschrift was gebleken, dat een aantal van de hierin aange voerde bezwaren zonder meer onge grond zijn. Hij spreekt er verder zijn bevreemding over uit, dat, nadat het bezwaarschrift reeds was ingediend, een der initiatiefnemers pas de bouw plannen is komen inzien. ZEVENHUIZEN Donderdag 2 juli was het vijftig jaar geleden dat het echtpaar C. Hoevelaken-Stam wonen de aan de Onderweg 4 te Zevenhui zen, met elkaar in het huwelijk tra den. De bruidegom is 73 jaren en de bruid 71 jaren. Het echtpaar heeft zes kinderen en acht kleinkinderen. Twee zoons wonen in Canada, waar het bruidspaar over vier weken ook heen hoopt te gaan om daar en kele maanden te blijven. Het wordt hun eerste reis naar Canada. Het gouden huwelijksfeest is thuis gevierd en uitgezonderd de zoons uit Canada, waren allen aanwezig. Mevrouw G. Hoevelaken-Stam is een geboren Nieuwerkerkse en de heer C. Hoevelaken is geboren en ge togen in Zevenhuizen. Na hun huwe lijk hebben ze altijd in Zevenhuizen gewoond. Gedurende zes jaar bij de familie Lekkerkerk in huis, bij wie de bruidegom werkzaam was en later nog 23 jaar aan de Rotte en nu reeds gedurende 23 jaar aan de Onderweg in Zevenhuizen. De bruidegom was los werkman bij boeren. Beiden verkeren in goede gezond heid en zien met blijdschap hun Ca nadese reis tegemoet. KRAYESTEYN - TEL. 2068 Loek Wallaart, duiker bij de Waddinxveense Vrijwillige Brandweer, bekomt een beetje van de inspanning, nadat hij met zijn college Roel den Haag assistentie heeft verleend bij - -s. 26e JAARGANG - Nr. 1292 De maquette van het gewijzigde bouwplan voor de bejaarden flats aan de Kerkweg. Op de voorgrond de twee flatbloks, die in het oorspronkelijke plan één aaneengesloten geheel vormden. Op de achtergrond links het Mevrouw Kuipers- Rietbergplantsoen, midden de Johannes Postlaan en rechts de Peter Zuidlaan. (foto Sjaak Noteboom)

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 9