INRUILSTUNT BIJ voor creatief beleid nodig nam in zes T oeleveringsbedrij ven meubelindustrie hebben kabouters Mol Publicity jaren tijd grote vlucht □y \tjd^ijk RS: Vs2t&Decker^ tna- SCHOOLARTIKELEN DKW Junior de Luxe 1.300,—. DE BAS Gazelle fietsen fijne fietsen! D. SONNEVELD Ford Capri GAZELLE Krayesteyn uitvaartverzorger C. H. de Vries Te koop te Waddinxveen: Pagina 3 Huizen, kamers Diversen Huisraad, kleding Vaste cliënten Rapport Miljoen omzet Overig personeel gevr. en aangeb. Recreatie Auto’s, motoren, fietsen Diverse lessen en clubs 2300 GT XLR Verlengstuk Huish. personeel gevr. en aangeb. Aanpassing enige gediplomeerde Vraag vrijblijvend inlichtingen bij MAKELAARSKANTOOR VERBOOM, WADDINXVEEN, ZUIDKADE 22, TELEFOON 01828-2309 (lid N.B.M.) WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 6 aug. 1970 Tel. 3061 W’veen Kon. Wilhelminaplein 6 W’veen Tel. 2166 J. Dorrekenskade 69 X 5 bij het bureau van dit blad: Oranjelaan Voorts zal meer aandacht moeten worden geschonken aan de vrijetijds- sector. De meubelindustrie zou in de ze bijv, nauwer kunnen samenwerken De opmerkingen van professor Van Biemen, alhoewel voor het bedrijfs leven in zjjn totaliteit bedoeld, sluiten op een aantal punten aan bij de con clusies, vastgelegd in het onlangs ver schenen rapport van de structuurcom- misie, ingesteld door de Centrale Bond van Meubelfabrikanten. Herenhuis VIJVERLAAN, c.v. (gas) open haard, woonk. 8 x 4 m. 6 sl. k. Grote achtertuin. Gunstige zonligg. Direct te aanv. Prijs f 69.000,k.k. Woonhuis DA COSTA WEG. mooie ligg. m. vrij uitzicht, c.v. woonk. 7.80 x 3.70, 4 sl. k. Prima onderh. Prijs 53.000,—k.k. WADDINXVEEN In het Jaarboek 1970 van de Kamer van Koophandel voor Gouda en omstreken wordt uitvoerig aandacht besteed aan een tak in de dienstverlenende sector, die zich in de laatste tien jaar enorm heeft ont wikkeld: het reklamebureau, het public relations adviesbureau en de advies verlening ten aanzien van relatiegeschenken. De verschillende vestigingen, die in de loop van de jaren zestig werden opgericht zijn enorm sterk ge groeid. In de ontwikkeling van het middelgrote bedrijf bleek er een grote beheoefte te bestaan aan een deskundige adviesverlening op deze terreinen. Dit is dan ook één van de oorzaken dat de bureaus snel groeien: daarnaast danken zij deze groei uiteraard aan eigen initiatief en bekwaamheid. Als voorbeeld van een van die bureaus, die in korte tijd een grote vlucht namen noemt het Jaarboek van de Kamer van Koophandel Mol Publicity in Wad dinxveen. Hoekpand m. garage PR. IRENESTR. grote woonk. voor- en achtergevel geheel van steen. Direct te aanv. Prijs 52.000,—k.k. Prof. A. van Biemen, hooqleraar in de kennis van de maatschappij aan de universiteit van Amsterdam, deed bo venstaande uitspraken tijdens een kortgeleden in Eindhoven gehouden symposium over de ontwikkeling van het bedrijfsleven in de komende de cennia. Heeft u nog ergens een ouwe boor liggen? Die is plotseling 20,- of 60,- waard! Kom die ouwe boor inruilen voor een magnifieke 2-toeren boormachine van Black Decker. Maar u moet wel snel zijn! Zij zullen zich moeten afvragen of het niet tijd wordt de bakens te ver zetten en het huidiqe efficiency-beleid (gericht op de kostprijs) ondergeschikt te maken aan het creatieve beleid. De consument van 1970 is al veel kritischer of zo men wil mondiger - dan zijn voorganger. De consument Wie kan mij helpen met lichte huish. bezigheden en de verzorging v. d. baby? Liefst jong meisje. H. Heyer- manslaan 6, W’veen. Gevr.huishoudhulp voor enige ochtenden per week. Mevr. v. Mourik, Kon. Wil helminaplein 9, W’veen. Gevr.beschaafde vrouw of meisje om op mijn kinderen te passen. 2 schoolg. en één peuter. J-l dag. Mevr. v. Hermans, Jac. Catslaan 50, W’veen. Te koop Peugeot bromfiets, i.z.g.st. Julianal. 24, Reeu- wijk-dorp. Te koop gevr. klein huisje. Brieven onder nr. 32-1 bur. v. d. blad. Te koop moderne wandel wagen. Tesselschadelaan 78, W’veen. Onze vakantie is voorbij Dinsdag 11 augustus weer geopend. V. Dijk’s Vis en Friteshandel. Te koop grote moderne pop- pewagen z.g.a.n. Jac. Cats laan 14, tel. 3012. Kijk eens naar uw schutting, naar uw kippehok, naar alles wat hout is buiten. Nu is het lekker droog, behandel dit met CETA-BEVER buiten- beits in kleur of in transpa rant. Hogendoom heeft een hele sortering voor u klaar staan. Welke alleenstaande dame mnt huis wil kennismaken met gepensioneerde heer. Br. onder nr. 32-2 bur. v. d. bl. Heerlijk is het om vakantie te hebben en lekker te gaan schilderen buiten. Wij kun nen U van dienst zijn met le klas materialen. Loop eens binnen bij uw VAKMAN Ho gendoom. Geniet van Uw vakantiegeld. Koop een ventilator bij Ho gendoom. Vlotte montage en met dit warme weer geniet U dubbel van Uw vakantie. Welk meisje wil mij een ochtend per week helpen met huishoudelijk werk? Telefoon 01793-709. OPPAS. Wij zoeken voor 2x per week van 12.00-13.00 u. iemand die onze kinderen (11,10 en 7 jaar) wil opvan gen en een boterham met hen wil eten. Akkerwinde 39 tel. 3482. Je staat wel eens met vuile handen en dan denk je: Hoe krijg ik die nu schoon. Wel. FITFRIS handenreiniger maakt alles schoon en even daarna alleen met water na spoelen. Haal vlug een fla- k«n bij Hogendoorn. Telef. 2520. DRIEWIELERS 15 verschil lende modellen van 14,75 tot f 59,50. Koop bij de man die ze ook repareren kan. Wielaard voor de Fiets, Dorpstraat 26, Telefoon 2009. GLASSERVICEGLAS BREUK Hogendoom. 2520 bellen en alle soorten glas bestellen. Te koop te Reeuwijk BUNGALOW in aanbouw. Zijdeweg. Landelijke ligg- 2 km v. d. plassen, m garage. Te aanv. in overleg. Prijs 150.000, k.k. Leon Uris ARMAGEDDON paperback nu slechts 6,95 Boekhandel Veldwijk N.V. Passage 143, tel. 2620 CURSUS STENOGRAFIE Ned. en Moderne talen TYPEN div. opleidingen VORMINGSCURSUS Ned. aanvang september a.s. Mevr. E. Derksen-Hofman Pr. Beatrixlaan 36 Voor uw reparatie werk zaamheden op timmer- en metselgebied. Brugweg 83, Waddinxveen, Telef. 2848. DE KLUSJESMAN Te koop: KUNSTGEBITTEN REPA RATIE. Tandtechnisch Be drijf D. Baks, L. Tiendeweg 32, Gouda, teL 14778. Te koop Te koop VW 1300 van 1966. Te bevr. vanaf vrijdag. J. W. Frisoweg70, W’veen. Te koop meisjesfiets, leeftijd 8 a 10 jaar. Noordkade 265, W’veen. Verkhjoöaar bij; Brugweg 3 - W’veen Telefoon 01828-2068 In Waddinxveen heeft Mol Publicity onder meer als belangrijke cliënten Speelgoed- en houtwarenfabriek G. Okkerse N.V., Van Schaik en Berg huis N.V., Bouw- en Aannemings- maatschappij P. Rehorst N.V., Wo ning- en Utiliteitsbouw J. Reym N.V., Bouwmaterialenhandel T. de Waardt N.V., Bouwteam Waddinxveen, Grit Optiek, Reisbureau Van Ginkel en Mulder N.V. Rollend Materieel (Bos koop). EINDHOVEN „Wie zijn bedrijf in leven wil houden, zal zich voort durend moeten aanpassen aan de snel veranderende samenleving. Veel ondernemers leven nog met de erfenis van het verleden, terwijl ze nau welijks in de toekomst willen of durven kijken. Een groot aantal van hen heeft het oog in eerste instantie naar binnen, naar de eigen onderneming en zijn produkten, gericht; daardoor ontgaat hen veel van wat zich in de wereld buiten het bedrijf afspeelt en wat in wezen van levensbelang is. De moderne ondernemer zal zijn bedrijf moeten leren zien vanuit de in beweging zijnde maatschappij en zijn beleid daaraan aanpassen. Wil hij werkelijk vanuit de toekomst denken, dan is een selectie van wat uit het verleden nog bruikbaar is dringend noodzakelijk en zal hij, om te kunnen blijven voortbestaan, de rest rigoureus moeten laten vallen”. met de caravan- en botenbouwers. In zijn tweede rijdende r.q. varende wo ning stelt de gebruiker al hogere eisen aan het meubilair dan een aantal ja ren geleden het geval was, toen de meerderheid nog genoegen nam met het hoogst noodzakelijke. Maar ook in zijn tweede permanente woning zal de mens meer en meer be hoefte krijgen aan ’andere’ meubelen, die hem het gevoel geven dat hij niet in zijn normale werksfeer leeft, maar inderdaad in een totaal andere om- Zowel adviserend als uitvoerend werkt het bureau in tal van gevallen min of meer een verlengstuk van deze bedrijven. Daarnaast hebben ook ver scheidene grote landelijke en inter nationale bedrijven en organisaties de verzorging van hun promotionele en public relations activiteiten toever trouwd aan dit Waddinxveense bu reau. In 1964 vestigde zich in Waddinxveen het adviesbureau voor reklame en pu blic relations Mol Publicity. Aanvan kelijk werkend op bescheiden schaal en erg „streekgebonden” ontwikkelde dit bureau zich in vrij korte tijd tot op een landelijk ,niveau. In 1968 werd een eigen kantoorpand gebouwd aan het Diederik van Schagenplantsoen en in 1969 werd Mol Publicity omge zet in een naamloze vennootschap waarvan de direktie thans wordt ge voerd door de heren J. H. Mol en P. Kort. Mol Publicity heeft zich vooral gericht op de middelgrote bedrijven, voor wie het over het algemeen weinig efficiënt is een eigen reklamechef in dienst te nemen. geving is. Dit ’recreatie-meubilair’ zal, bijvoorbeeld qua onderhoud en com fort, aan andere en.nieuwe normen moeten voldoen. Het is voor de meubelindustrie en in niet mindere mate voor de toeleve ringsbedrijven bijzonder belangrijk deze in wezen maatschappelijke ont wikkelingen op de voet te volqen en er nü reeds rekening mee te houden. Er zal immers naast de vertrouwde afzetgebieden een geheel nieuwe en niet minder interessante markt ont staan. Landelijk omvat de klantenkring onder meer Vroom en Dreesman N.V., N.V. Verenigde NBM-Bedrijven (we genbouw, pijpleidingen enz.), Inkoop- vereniging ECOR N.V., UNICEF, Zo- merpostzegels en Nationale Speel- Mol Publicity heeft haar omzet degoedweek. Tel. 01828-4364. W. de Zwij- gerlaan 68, Waddinxveen. Ma. t/m vr. na 20.00 uur. Zaterdag gehele dag. „De Vos” Autobedrijf Opel Rekord Coupé ’67. Opel Rekord coupé ’65. Opel Kadett caravan ’69. Opel Kadet caravan ’64. Opel Kadett ’65. Opel Kadett ’64. Opel Rekord ’60. Mercedes 190 ’65. Garage Dorpsstraat 59 Telefoon 2787 Kon. Wilhelminnasingel 30, Telefoon 2554 Inruil en financiering Verkoop alle nieuwe merken Verkoop alle maten banden Voor de realisering van al deze ak- tiviteiten heeft Mol Publicity thans zes jaar na de start de beschik king over een team van 18 medewer kers en medewerksters (ontwerpers, tekstschrijvers, illustrators, account executives, administratieve medewer kers, enz.) van wie er twaalf in vaste dienst zijn en zes als vaste free-lance medewerkers aan het bureau zijn ver bonden. Bestel nu vlot Uw zonwering bij Hogendoom. Vlotte mon tage en zeer vlugge levering. Bel, nu de zon zo fel is nr. 2520. Hogendoom levert U het bede merk DEGALUX. Tekenen, die in de richting van een dergelijk belijd wijzen, zijn hier en daar al zichtbaar. Zonder twijfel zal de oplettende bezoeker aan de derde vakbeurs Toelevering Meubelindu strie, die van 6 tot en met 11 septem ber aanstaande in de Margriethal van het Jaarbeurscomplex te Utrecht wordt gehouden, dit kunnen consta teren. Te koop gashaard Bocal. Lijsterbesstraat 41, W’veen. Te koop bankstel, goed on derhouden, t.e.a.b. Dorpstr. 91, W’veen. Te koop: diverse gebruikte bankstellen vanaf 100, Verkoopadres Noordring- dijk 4-5 (verlengde van de Kanaaldijk). Privé adres: Piasweg 15, W’veen. Bankstel, salontafel, linnen kast, schuiftafel (kleed), tuingereedschap, keukenta fel, kolenhaard, tweepitsgas- stel, tweepits petroleumstel, stoelen. Mevr. Den Oudsten, J. W. Frisoweg 7, W’veen. De meubelindustrie en dat geldt met name ook voor de toeleverinqsindu- strieën in deze bedrijfstak - de onder nemingen, die zich bezig houden met de bekledingsstoffen, de rompen en andere onderdelen van meubelen, de vulstoffen, de verven e.d., draagt nog Professor Van Biemen meende voorts dat het ondernemingsklimaat een ingrijpende wijziging zal moeten ondergaan: Lag tot nu toe het accent vrijwel geheel op de ’denkende enke ling’, in de toekomst zullen topfunc tionarissen tezamen met het overige kader een grote mate van creatief denken moeten opbrengen. Er zal van hooq tot laag worden gevraagd naar initiatief, scheppingskracht en inven tiviteit. Te koop nieuwe linnenkas ten, iets beschadigd2 deurs 75,—; 3 deurs 106,—. Verkoopadres Noordring- dijk 4-5 (verlengde van de Kanaaldijk). Privé adres: Piasweg 15, W’veen (agent schap Gebr. Bakker en zn.) Meestal sta je te kijken naar de hoogte. Je schat de meters en je beseft dat een LAD DER uitkomst en gemak zou geven. Daarom schaft U zich een echte ladder aan van Ho gendoom. Tel. 2520. Kom eens naar een trappie kijken. AUTOMOBIELBEDRIJF AVIFAUNA Triumph - dealer Hoorn 65, Alphen a.d. Rijn Tel. 01720-2091 Vauxhall Viva ’68 en ’69 (au- tom.); Opel Rekord ’66-’68, 2-4 dieurs; Chevrolet Chevel- le, Malibu en Caprice 2-4 d., ’65-’68; Renault R4-R10-R16 ’66—’67; B.M.W. 1800 - 2000, 2000 TI en 2002 ’64 t/m ’68; Ford Escort ’68-’69; Ford 12M 17M-20M ’64-’69; Plymouth 4d. ’67; V.W. Kleinbus ’65- ’68; Bedford bestel ’66; Wart burg ’68; Fiat 600-850-1100- 1500 - 1500 - 124 - 125 ’66-’69; Humber Sceptre ’63; DAF Coupé ’69; Citroën ID ’69; Ford Transit m. ramen ’68, 18000 km.; N.S.U. Prinz, 1000 en 1200 ’65-’68-’7O; Mercedes 190 en 200 D ’64-’68; Morris 850-1000-Cooper-1300 ’67-’68; Toyota Crown de Luxe ’66; Triumph Spitfire ’65; Merce des 190-230-250-250S ’65-’67; Volvo 121S ’66; Ford Cortina ’67; Fiat 124 coupé en cabr. ’66-’68; Rover 2000TC ’67; Kaman Ghia 1500 ’67/’68; Fiat 2300S coupé ’66; Opel Kadett Coupé ’67; M.G.-B 1800 en 1100 ’67-’69; Peugeot 204-404-504 en Familiale ’66- ’67-’69; Opel Commodore ’68; Simca 1300-1301 ’63-’67; Opel Olympia ’68 4-d.; Ford Ze phyr 4 ’67; V.W. Bestel ’68; Audi 80 4-d. ’68; V.W. 1200- 1500 - 1600 - 1600 TL ’64-’69; Triumph Herald, Vitesse en 2000 ’63-’68; Ford Galaxie ’66; Diverse inruil wagens vanaf 400, Keuze uit 200 stuks 3 maanden GARANTIE inruil en financiering Geopend van 8.30-22.00 uur Zaterdags tot 19.00 uur Zondags van 12.00-18.00 u. De aktiviteiten omvatten in het alge meen: advisering ten aanzien van ver koopbevordering en promotieplannen, public relations programma’s perso- neelswerving, marktonderzoek. Voorts uitvoering van werkzaamheden zoals: ontwerpen van teksten voor adverten tiecampagnes, brochures en folders, kalenders, radio- en televisiespots, direct mail, redactionele en technische verzorging van huisorganen, ontwik keling huisstijlen/beeldmerken, rela tiegeschenken, affiches, verpakkin gen, organisatie evenementen (openin- gen, winkelweken, jeugdacties), jaar verslagen, verzorging advertentie- plaatsingen. in sterke mate de lasten van het ver leden op de rug; één van die lasten is de te zeer ambachtelijke instelling. Een en ander is qebleken uit de door de Stichting het Nederlands Econo misch Instituut ingesteld onderzoek. Vaak heeft de ondernemer in deze branche in eerste instantie belang stelling voor de vaktechnische kant, waarbij denken en beleid voorname lijk op de produktie zijn georiënteerd, terwijl vraagstukken als inkoop, afzet, manaqement e.d. pas op de tweede plaats komen. Deskundigen zijn ech ter van mening dat de volgorde dient te worden omgedraaid: het markt-ge- oriënteerd denken dient voorop te staan. Kabouters kosten 60 cent per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel vet gezet. Iedere regel vet extra 75 cent. Plaatsingen uitsluitend d contant. Contract prijs op aanvraag. Brieven onder nummer 25 cent extra. Bewijsnummer 25 cent extra. Kabouters opgeven vóór dins dagmiddag drie uur l 'j 9, Waddinxveen. van de toekomst zal nóg kieskeuriger worden en daardoor, direct of indi rect, zijn eisen aan de industrie stel len. In de sector duurzame verbruiks- goederen hebben zich in de afgelopen periode inqrijpende wijzigingen voor gedaan. Wellicht kan men over tien jaar in de meubelbranche niet meer over werkelijk duurzame verbruiks- goederen spreken: de tijdsduur van veel artikelen, die nu al korter is dan in het nabije verleden, zal, mede door de modische instelling van de afne mer, nog korter worden. De fabrikant zal zich derhalve niet meer moeten toeleggen op een pro- dukt voor jaren; de ervaring heeft ge leerd dat de koper in toenemende ma te aan kleur, dessin, structuur en vorm - zaken, die sterk aan mode onderhe vig zijn - prioriteit geeft en pas daar na naar kwaliteit en prijs kijkt. Als er nieuwe materialen aan de markt komen, moet de fabrikant de inventiviteit en de creativiteit kunnen opbrengen om deze ook in zijn sector toe te passen. Vaak vereist zoiets durf, maar daarbij kunnen, omgekeerd, de behoeften van de afnemers worden gestimuleerd door behoeftepeilingen, marktonderzoeken en het voeren van een goede reclame. Eén. voorbeeld: het onderdeel ’vor men van meubels’. Het is niet ondenk baar dat men in de nabije toekomst op dit gebied synthetisch materiaal zal gaan verbruiken ter vervanging van hout. Eind mei ’70 met zwart vinyl dak, triplex voor ruit, radio en getecty- leerd. Kleur: bleu mink metallic en zwarte binnenbekled. Te bevragen. J. Wassenaar, E, Casimirlaan 30, W’veen. Ook de toeleveringsbedrijven voor de meubelindustrie dienen een mo dern beleid te voeren. Dat betekent dat van hen creativiteit wordt ver wacht, een omschakeling en aanpas sing aan de gewijzigde externe om standigheden. Zij zijn immers nauw betrokken bij de verbetering van het produkt meubel in zijn totaliteit en zullen moeten medewerken om de po sitie van de gehele bedrijfstak te ver sterken, ook ten opzichte van het bui tenland. in Waddinxveen, ook voor Moerkapelle. Esdoornlaan 29, telefoon 4719. Verzorging van: alle begrafenissen door heel Nederland. Crematies. Nieuw materiaal ook voor de dragers. Aangesloten bij de Bond voor uitvaart verzorging en verenigingen. DAG EN NACHT BEREIKBAAR. Met een basismodel van dit nieuwe materiaal als uitgangspunt, zou men door variaties in bekleding, versie ring, afwerking e.d. tot een hele reeks van meubelen kunnen komen, waar van de grondvorm in serie is vervaar digd, maar die toch een zo grote ver scheidenheid vertonen, dat men ver zekerd is van een scala van afnemers. In de auto-industrie bereikt men met een soortgelijke handelwijze im mers ook een veel breder afzetgebied. Het tijdig kunnen opvangen van la tente behoeften in deze sector vereist echter een slagvaardig en creatief be leid. eerste vier jaren steeds verdubbeld. In 1969 steeg de omzet met 7O°/o tot boven de 1 miljoen. De direktie ver wacht dat de sterke omzetgroei zich in 1970 zeker zal voortzetten. Opval lend is, dat vooral de industriële re klame en de institutionele reklame alsmede de public relations voor de industriële bedrijven zich in de afge lopen jaren sterk hebben ontwikkeld. De cliëntenkring van Mol Publicity omvat o.a. de sectoren woning-, utili- teits- en wegenbouw, pijpleidingen, liften, bouwmaterialen, interieur- bouw, wandafwerkingen, brillen en optiek, laboratoriummeubilair, speel goed, scheepsmotoren, truckmixers, inkooporganisaties, grootwinkelbe drijf (warenhuizen), gemeenten, vloer tegels, koudasfalt, keukens, computer centrum, bont, installatie, kadodienst, massadrukwerk, huizenverkoop, enz. Riant Woonhuis Pr. MARGRIETSTR. Goed onderh. c.v. (gas) luxe afwer king. woonk. 4 sl. k. open haard, voor- en achtertuin. Te aanv. in overleg. Prijs 55.000,k.k. Te koop: grote sortering nieuwe bankstellen, berg meubels, eethoekstellen en tafels. Inruil oude meube len. Gespreide betaling mo gelijk. Verkoopadres Noordring- dijk 4-5 (verlengde van de Kanaaldijk). Privé adres: Piasweg 15, W’veen (agent schap Gebr. Bakker en zn.) Waddinxveen - telef. 2213 Een mentaliteitsverandering derhal ve, die in veel gevallen gepaard zal gaan met structurele wijzigingen en reorganisatie binnen een bedrijf. Luifelbaan 9 - Telefoon 3436 - Waddinxveen 1 9^0.-a^U devoot

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 3