Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen naar Geheim beraad Moerkapelle: raad wil Meerderheid van wethouders met ervaring naar Vliegerwedstrijd bij het zwembad Zilveren jubileum P. A. Zeilstra Stuurman ontwierp kleuterschool Zwembad een uur vroeger dicht J eugdnatuur wacht dierenpark Wassenaar Volgende maand begint de „volksverhuizing” naar het woonflat voor bejaarden I I i LEDENVERGADERING Fotoclub wil leden werven Beraad over wethouders in het openbaar j AGENDA: Vogels voeren r' Nieuwe opzichter - - ■«P I Wachtlijst liOii Volgens schema Simpel recht Alle voorzieningen Toneelzaal Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2196 DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 MOERKAPELLE Met ingang van 15 augustus is tot opzichter-tekenaar bij de Technische dienst van de ge meende Moerkapelle benoemd de heer W. van der Leek te Bleiswijk. Waddinxveen De heer P. A. Zeil stra, commies A ter Gemeentesecreta rie van Waddinxveen, speciaal belast met huisvestingsaangelegenheden, is morgen, vrijdag 14 augustus, 25 jaar in overheidsdienst. Om 11.30 uur zal hij worden gehuldigd op een bijeen komst in de raadszaal. De voorzitter van het bestuur, P. Noordam. Verder staat er waarschijnlijk weer een boomplantdag te wachten. In oktober houdt de Jeugdnatuur- wacht weer een wervingsactie voor nieuwe leden onder de vijfde klassers. In samenwerking met de Stichting ’’Jeugd en Natuur” wordt er dan onder meer een filmvoorstelling gegeven. De Jeugdnatuurwacht kweekt niet al leen in theorie liefde aan voor alles wat groeit en leeft. Het is opmerke lijk, dat door dit stukje opvoedend werk het aantal vernielingen in de natuur steeds geringer wordt. Stolwijk Dinsdag is de nieuwe kleuterschool „Het Hazelmuisje” aan de Bilwijkerweg in Stolwijk geopend. De opening had plaats door onthul ling van het gelijknamige bronsplas- tiek van Ineke van Dijk. De school, die o.m. bestaat uit twee lokalen en een leidstersverblijf is ont worpen door Bureau Stuurman te Waddinxveen, welk bureau ook de opdracht voor het beeldje heeft ge geven. De bronzen hazelmuis die in winter slaap is uitgebeeld is de derde in de serie dierfiguren die Ineke van Dijk het laatste jaar heeft uitgevoerd. De eerste is een hoen en staat in Hoen- koop, de tweede is een beer die in Benschop komt. I J I 1 college meegaat met een minimum programma, dat de PvdA zich heeft gedacht en dit dan ook zal uitvoeren. De Partij van de Arbeid betreurt het, dat er niet is gereageerd op een verzoek om vóór het officiële beraad in overleg te treden teneinde de we derzijdse wensen in een basis-pro- gramma vast te leggen. Ook had de PvdA de wens te kennen gegeven het beraad een openbaar karakter te geven, zodat iedere geïnteresseer de de besprekingen had kunnen vol gen. Overigens blijft de PvdA bereid een kandidaat voor het wethouders- schap te stellen. MOERKAPELLE In een besloten vergadering zijn de nieuwe gemeente raadsleden van Moerkapelle maandagavond in beraad geweest over de be zetting van de twee wethouderszetels. De Protestants Christelijke Samen werking en Algemeen Belang bleken hierbij van mening, dat slechts mensen met grote ervaring als wethouder of als raadslid voor het wethouderschap in aanmerking komen. Dat zou in praktijk de keuze beperken tussen de heren Van der Spek (wethouder) en Douw, beiden van de Prot. Chr. Samen werking en de heer Duursma (Algemeen Belang). WADDINXVEEN Half september begint de grote ’volksverhuizing’. Dan nemen de eerste bejaarden hun intrek in de woonflat voor bejaarden aan het Jan van Bijnenpad, dat met het daaraan verbonden Dienstverlenings- centrum een unieke aanwinst voor Waddinxveen betekent. Terwijl de laatste hand wordt gelegd aan het dienstgvserleningscentrum zullen de acht woon lagen met hun 145 flats laag voor laag bevolkt worden. Half november zal de hele zaak in kannen en kruiken zijn. Dan heeft Waddinxveen in precies vier jaar een ideaal verwezenlijkt: huisvesting voor een zeer groot aantal bejaarden, die hun zelfstandigheid bewaren maar zich van alle zorgen om ringd weten wanneer dit maar nodig mocht zijn. De Partij van de Arbeid, die met de heer Beekhuizen en mevrouw Van Milt twee nieuwkomers in de raad brengt, is het hier niet mee eens. Men gaat van die kant van de stel ling uit dat de werkelijk ingewikkel de gemeentezaken pas in de praktijk van het wethouderschap kunnen worden doorgrond en dat men zich als wethouder op alle zaken degelijk kan voorbereiden. W'addinxveen De Waddinxveense fotoclub ’’Visie” zou, zoals wij on langs reeds berichten, nu de basis na twee jaar stevig genoeg is gelegd, graag het aantal leden uitbreiden. Daarvoor zijn zowel dames als heren amateurfotografen van harte welkom, mits zij hun materiaal maar zelf af werken. Nu de vakanties nagenoeg achter de rug zijn zal menig amateurfoto- graaf bij het ontwikkelen van zijn va kantiefilmpjes plotseling ontdekken, dat hij het nog niet eens zo slecht heeft gedaan, waaruit dan het ver langen geboren kan worden om de hobby van het fotograferen eenduide- lijker vorm te geven. Juist voor deze mensen ligt bij ’’Vi sie” de kans om ervaringen uit te wisselen met anderen en hier we derzijds van te Ieren. Belangstellenden kunnen verdere inlichtingen verkrijgen bij de secreta- ris-penningmeester de heer P. Bakker, Prinses Irenestraat 23, tel. 3518 (kan toor gemeentehuis tel. 4433). Er is nog een wachtlijst van ruim honderd gegadigden. Gelukkig zijn alle Waddinxveense bejaarden, die om een plaats hadden gevraagd, ge holpen. En nog steeds wordt er opgebeld en geschreven door mensen, die van alle kanten hebben gehoord over dat prachtige plan in Waddinxveen. Hen kan alleen de vage troost worden ge geven, dat zij op de wachtlijst staan en miseshien in de toekomst een kans maken, als aan de Kerkweg de twee flats met 101 bejaardenwoningen zijn gerealiseerd. Maar ook daarvoor zal de vuistregel gelden: eerst de Wad- dinxveners en dan de ’buitenlanders’. der Coöperatieve Raiffeisenbank „Waddinxveen” gevestigd te Waddinxveen op Maandag 24 aug. a.s. des avonds te 7 uur in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat te Wad dinxveen. 1. Notulen van de vergadering gehouden op 9 april j:l: 2. Statutenwijziging en wijziging van het huis houdelijk reglement. De ontwerpen liggen voor de leden ten kantore Het ligt in de bedoeling ook dit jaar op de lagere scholen weer een actie te houden voor het voederen van de vo gels in de winter. Vorig jaar werd dit voor het eerst met groot succes ge daan. Op de scholen komen plastic emmers te staan waar de leerlingen voer in kunnen deponeren. De scholen zpn ingedeeld in rayons, zodat de vo gels in alle streken van het dorp aan hun trek komen. I Toen steeds meer de behoefte werd gevoeld aan de mogelijkheid om be jaarden in een behoorlijk woon- milieu op te vangen werd een ’ver langlijstje’ opgesteld van de eisen, waaraan de woonflat met dienstver- leningscentrum moest voldoen. In november 1966 bracht de directeur van de Dienst van Sociale Zaken, de heer J. van Steijn, zijn eerste rapport uit. WADDINXVEEN De leden van de Jeugdnatuurwacht, die deze maand naar de zesde klas van de lagere scho len zijn gedaan, trekken op de woens dagmiddagen van 19 en 26 augustus naar Wassenaar om daar een bezoek te brengen aan het gerennomeerde die renpark. De excursies, waaraan onge veer 240 jongens en meisjes zullen deelnemen, worden gemaakt per tou ringcar. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst ieder jaar een dergelijke trip, die de jeugd dichter bij de natuur brengt, te herhalen. Begin september wordt in het rusthuis Souburgh een tentoonstelling gehou den waarop de Jeugdnatuurwachters kunnen laten zien hoe zij de begonia’s hebben opgekweekt, die zij in het voorjaar hebben gekregen. De bewo ners en bewoonsters van het rusthuis stellen dan tegelijkertijd de fuchsia’s te pronk, die aan hun hoede werden toevertrouwd. De leden van de be jaardensociëteit, die ook een plantje ter verzorging kregen, houden een eigen tentoonstelling. Een deskundige jury zal bekijken wie de uitgeloofde prijzen verdienen. Hiermee is niet gezegd dat de PvdA niet bereid zou zijn een college met één wethouder uit de prote- stants christelijke kamp en één van Algemeen Belang (de twee fracties met de meeste stemmen te steunen. Wel wil men dan, dat een zodanig WADDINXVEEN Van vrijdag 17 augustus af wordt het zwembad De Sniep op weekdagen om 19 uur ge sloten. De zuivere zwemtijd is tot 18.45 uur. Op zaterdag en zondag sluit het bad normaal om 18 uur. (zuivere zwemtijd 17.45 uur). ,:;sS WADDINXVEEN De leden van de nieuwe gemeenteraad van Waddinx veen zullen donderdagavond 20 au gustus om 20 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een informele be spreking houden over de verkiezing van de wethouders in de nieuwe raad en de bezetting van de raadscommis sies. Dit overleg zal een openbaar ka rakter dragen. Het voorstel tot openbaarheid van de vergadering is uitgegaan van de frac tie van de Partij van de Arbeid. Hoe wel er bij enkelen aanvankelijk enige bezwaren hiertegen werden gemaakt hebben alle fracties zich met dit voor stel kunnen verenigen. De vergadering zal worden geleid door de heer J. P. van Oosten, oud- lid van de gemeenteraad. Zoals wij vorige week reeds meldden hebben Gedeputeerde Staten van Zuid Holland ermee ingestemd, dat het wethoudersaantal in Waddinxveen van twee op drie wordt gebracht. In principe moet een gemeente minstens twintigduizend inwoners hebben om drie wethouders te mogen aanstellen. Waddinxveen heeft een zielental van ruim achttienduizend. Architect T. Verweij, directeur van het bouwkundig bureau Stuurman, werkte de plannen uit, goedkeurin gen van gemeenteraad en hogere in stanties kwamen af. Van de dag af dat de eerste paal werd geslagen en aannemer Reijm aan het werk kon is er geen dag gestagneerd. De formi dabele prestatie werd geleverd, dat de bouw geen ogenblik op het ge plande schema heeft achtergelopen. En nu is het dan zover, dat volgen de maand de eerste bewoners naar hun nieuwe behuizing trekken: mid denstanders en ambtenaren, hand arbeiders en kleine zelfstandigen, allemaal bejaarde mensen, die aan het Jan van Bijnenpad een mooie levensavond kunnen tegemoet gaan. Alle toekomstige bewoners hebben de modelflat, die in het complex is ingericht, kunnen bezichtigen. En zij waren zonder uitzondering geweldig enthousiast: ze komen vol verlangen. Het is opvallend, dat bij nagenoeg niemand het achterlaten van het oude vertrouwde huis erg moeilijk zit. De enige schroom, die bij een enkeling leeft is die voor de kosten. Deze mensen heeft men duidelijk verteld, dat zij volgens de Algemene Bijstandswet zonder meer recht heb ben op de meerkosten, die hun draag kracht te boven gaat. Het is een sim pel recht en heeft met ’teren op de gemeenschap’ niets te maken. Die kosten dan zijn (voorlopig) per maand 270,voor een flat met een kamer, 290,voor een twee- kamerflat en 320,voor een drie kamerflat. Daarbij zijn alle kosten, behalve die van elektriciteit, inbe grepen. Op een twintigtal uitzonderingen na gaan alle flats bewoond worden door Waddinxveense bejaarden. Die Abonnement: 2,37 per Kwartaal DIJ vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. van de bank ter inzage tijdens de openingsuren. Deze vergadering wordt belegd, daar in de vorige vergadering niet het vereiste aantal leden aan wezig was. twintig excepties betreft dan nog mensen, die een binding hebben met het dorp: oud-Waddinxveners, die terugkeren of bejaarden, wier fami lie hier woont. Waddinxveen De leerlingen van de Jan Ligthartschool zullen zater dagmiddag de wisselbeker verdedi gen, die zij vorig jaar wonnen in de grote Vliegerwedstrijd georganiseerd door de Jeugdcontactraad. De oude traditie, die verleden jaar weer met groot succes werd opgevat, wordt za terdag om 2 uur voortgezet op het terrein naast het zwembad. Behalve de scholen, die strijden om de wisselbeker, kunnen ook indi viduele deelnemers zich inschrijven. Zij strijden om de prijzen van de grootste, de mooiste en de meest originele vlieger. Men kan zich gratis opgeven bij de jury op het wedstrijdterrein. Het is een aan de praktijk getoetst f feit, dat de meeste mensen, die ouder worden, er behoefte aan hebben om zo lang mogelijk zelfstandig te blij ven. Zij willen niet graag in een ’rusthuis’, ze willen, dat men hen in hun eigen woonmilieu laat leven. Daarnaast hebben zij natuurlijk wel de zekerheid nodig dat zij als de nood aan de man mocht komen op hulp kunnen rekenen en niet alleen staan. In de woonflat annex verzorgings centrum is de verwezenlijking van I deze twee wensen in een zeer ge lukkige combinatie samengevat. De 145 woonflats, die alle een eigen deur en huisnummer hebben, vol doen aan de modernste eisen. Het I overgrote deel bevat een ruime slaapkamer, een keuken, een toilet- gelegenheid met closet en douche I en een flinke bergruimte. Er zijn zestien flats met twee slaapkamers i (bijvoorbeeld voor een bejaarde broer of zuser) en zestien met alleen een zitslaapkamer voor alleenstaan den. In alle vertrekken is een alarm- I installatie aangebracht, het hele com- I plex heeft een ringleiding-installatie voor gehoorgestoorden. Het dienstverleningscentrum strekt I zijn zorg naar alle kanten uit. Er is I een centrale keuken, waarvan men I desgewenst zijn maaltijd kan betrek ken met daarbij een gezellig eet- zaaltje, er is een centrale wasserette met strijkinrichting. I Er komt gelegenheid tot bejaarden- gymnastiek en er komt - (voor oude I mensen erg belangrijk) - een pedi- cure-inrichting. In een medisch en I para-medisch centrum kunnen art- sen en kruisverenigingen spreekuur houden. De mogelijkheid tot recreatie krijgt een ruime plaats. Men heeft een pri ma biljart aangeschaft en een mo derne geluidsinstallatie. Een toneelzaal voor alle doeleinden beschikt over uitstekende toneel- en kleedaccommodatie, toneelverlich- ting en een filmcabine. Deze zaal, die 224 zitplaatsen heeft kan ook voor algemene wijkrecreatie dienen. Zij heeft een zogenaamde ’strokenvloer’, zodat er ook kan worden gedanst. Verder is er een conversatiezaal en is men bezig om een dependance van de uitleenbibliotheek aan te trekken. Door de grote variatie van moge lijkheden is het recreatiegedeelte van het dienstverleningscentrum bij uit stek geschikt om het contact tussen de bejaarden en de jongeren gaande te houden. Alle toekomstige bewoners van het woonflat voor bejaar den waren enthousiast over deze zitkamer in de modelwo ning. (Foto Sjaak Noteboom). A

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1