Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen aan Gouden huwelijk Voor u, mevrouw DE BRON Inbraak in winkel D ’66 toch bereid tot levering van een wethouder s/es DE BRON Vliegerwedstrijd bij zwembad if Goedkeuring voor bouwen bejaardenflats aan Kerkweg op de valreep verleend ■Vi RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN VAKANTIE t Nieuw college Moerkapelle f J DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 Bezwaren Wij zijn volgende week met 1,95 3,95 Ook voor U heeft F, I Foto Sjaak Noteboom Passage 143, Waddinxveen Lage prijzen EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Zilveren jubileum 6,95 Victorwijk Uw kinderen leren spelender- wijs sparen met zo’n spaar- busje van de Raiffeisenbank. Belangrijk voorlater. Dub beltjes en kwartjes groeien mèt de bankrente onge merkt aan tot een aardig bedrag. Breng uw kinderen mi bij, hoe belangrijk sparen eigenlijk is - later hebben ze er plezier van! Vraag ook voor üw kinderen zo’n spaarbusje. Grondverkoop Geen beroep VEREDELT UW KLEDING SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2197 Keukenschaaf r.v.s. Vistram-boodschaptas L I l ;:-;g interessante aanbiedingen! DRY CLEANING CHEMISCH REINIGEN Nog interessanter zijn onze Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Waddinxveen De heer J. de Rooij, Vondellaan 22, te Waddinxveen, her dacht verleden week het feit,, dat hij 25 jaar werkzaam was bij de Zuid- Hollandsche Glascentrale te Bos koop. WADDINXVEEN De heer P. van der Hoek en mevrouw A. A. van der Hoek-Noorlander hopen dinsdag 25 augustus de dag te herdenken waarop zij vijftig jaar geleden in het huwe lijk traden. Er is gelegenheid het gouden bruids paar te feliciteren op vrijdag 28 au gustus tussen 17 en 19 uur in het Her vormd Wijkgebouw aan de Esdoom- laan. WADDINXVEEN De nieuwe, twee man tellende fractie van de Poli tieke Partij D’66 zal tegen de aanvan kelijke voornemens in - in principe een wethouder willen leveren voor het nieuwe college van B. en W. van Wad dinxveen. Het is tot deze wending ge komen, nadat dinsdagavond een par- tjjvergadering hierop had aangedron gen. De mogelijke kandidaat zal zijn de heer P. C. C. van Vloten, een des kundige op het gebied van het onder wijs. In het beraad van de nieuwe ge meenteraad, dat vanavond om 8 uur op het raadhuis wordt gehouden, zal de heer Van Vloten meedelen of hij een eventuele kandidatuur zal aan vaarden. Is dit het geval, dan zal D’66 pleiten voor een college met de heren F. M. van Tol (AR), P. Lips (PvdA) en P. C. C. van Vloten (D’66) als wethouders. Mocht de heer Van Vloten niet be reid zijn zich kandidaat te stellen dan ziet D’66 op zijn plaats de heer Ph. Kroes (WD) als de eerst aangewezen man. Naar verluidt zou de heer P. F. J. van Schie (KVP), wiens naam als kan didaat werd genoemd, niet bereid zijn een wethouderszetel te aanvaarden. o.a. Gootsteendriehoek r.v.s. compleet met r.v.s. schep WADDINXVEEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de ge meente Waddinxveen vergunning verleend tot het bouwen van de twee gescheiden flatbloks met totaal 101 woninngen voor bejaarden aan de Kerk- weg. Hiermee is afgeweken van het oorspronkelijk goedgekeurde bestem mingsplan, dat voorzag in één aaneengesloten blok. Voor de laatste maal hebben B. en W. nu gebruik kunnen maken van artikel 20 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de mogelijkheid biedt om in onderdelen af te wijken van een goedgekeurd bestemmingsplan. Dit artikel is met ingang van 1 augustus jongstleden niet meer van kracht. De goedkeuring van Ge deputeerde Staten was gedateerd 31 juli 1970. MOERKAPELLE Tijdens een bij eenkomst van de raad in de nieuwe samenstelling deelde wethouder D. v. d. Spek (tevens loco-burgemeester) mede dat hijzelf in de komende vier jaar geen deel meer zal uitmaken van het college van Burgemeester en Wet houders. Vanwege het aftreden van wethouder J. Hoogerdijk zal Moerka- pelle per 1 september dus twee nieu we wethouders hebben, namelijk de heer S. E. Duursma (Alg. Bel.) en de heer C. Douw (AR-CHU). De heer R. Beekhuizen, woordvoer der van de PvdA, de derde partij bij de raadsverkiezingen, verklaarde dat zijn fractie deze keuze zal steunen, mits men bereid is aandacht te schen ken aan het minimumprogramma van zijn partij. Dit programma omvat zes punten. Ten eerste meer openheid met een vroegtijdige informatie aan de raads leden over de belangrijkste punten en betere informatie aan de bevolking met openbare commissievergaderin gen en het publiceren van de normen van de algemene bijstandswet. Of het publiek hiervoor de nodige belangstelling voor zal hebben be twijfelde de heer Duursma.. De heer Oosthoek, nieuw raadslid voor de AR- CHU, was er voorstander van het in formatieblad van de gemeente meer en met minder onnodig geschrijf te laten verschijnen. De punten van de PvdA zijn naar zijn mening ook terug te vinden in het programma van de andere partijen. Voorts wil de PvdA een onderko men voor de jeugdsoos de Kronkel, meer kinderspeelplaatsen, een open bare bibliotheek en verbetering van de Julianastraat. Wanneer een college van B. en W. gebruik wilde maken van dit artikel 20 moesten de plannen tot wijziging van het bestemmingsplan tijdig ter inzage worden gelegd, opdat een ie der in gelegenheid zou zijn hiertegen bezwaren aan te voeren. Het gewij zigde plan moest dan vergezeld van de eventuele bezwaren aan Gedepu teerde Staten ter beoordeling wor den voorgelegd. Die bezwaren zijn wat betreft de bouw van de twee gescheiden woon- flats voor bejaarden aan de Kerk weg inderdaad binnengekomen. Een vrij groot aantal bewoners van de flats aan het Mevrouw Kuipers-Riet- bergplantsoen, de Peter Zuidla$n en de Johannes Postlaan meenden, dat de flats hun uitzicht in belangrijke mate zouden belemmeren. B. en W. waren juist op het idee tot wijziging van het oorspronkelijke bestem mingsplan gekomen, omdat zij van mening waren, dat het uitzicht veel ernstiger verstoord zou worden door In de Victorwijk kunnen nu 88 eengezinswoningen worden neerge zet. Deze woningwetwoningen wor den gebouwd voor de Rooms-Katho- lieke Bouwvereniging „Sint Jozef”. Oorspronkelijk was hier een gemeng de bebouwing van flats en laagbouw gepland. Tegen de voorgenomen wij ziging van dit bestemmingsplan zijn geen bezwaren ingediend. Eikenlaan 54 - ïeplaan 122 Telefoon 2401, b.g.g. 4647 Zelfs de meest doorgewinterde huisvrouw staat steeds voor hetzelfde probleem: „Wat moe ten we vandaag nu weer eten?” En het belangrijkste is dan de altijd moeilijke keuze van groenten en fruit. Verse groenten en vers fruit, de ge- zondheidsbrengers. Wij vinden het plezierig, dat ons blad in samenwerking met het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Neder land in het vervolg elke maand de huisvrouwen kan tippen welke groente- en fruitsoorten in kwaliteit en prijs gunstig in de markt liggen. En dat niet alleen: Ans Ver heul „home economist” van het Centraal Bureau en haar assistente Henny van Ofwegen bedenken iedere maand ook lekkere en gezellige receptjes, die met niet al te veel moeite uit die groenten en dat fruit kunnen worden gebrouwen. Aan het begin van iedere maand kunt u onze nieuwe ru briek „Van de tuin naar uw tafel” in uw weekblad aantref fen. We beginnen vandaag door omstandigheden een beet je laat met de augustus-tips. Kijkt u maar op pagina 2. En nog een verrassing: van volgende week af zullen wij telkens een recept plaatsen voor een schoteltje-zus of een hapje-zo, waar u in al uw huis houdelijke beslommeringen niet zo gauw zou zijn opgeko men. Kleine keuken-verras singen voor uw gezin. En na tuurlijk: voor u mevrouw! Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag tm. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietetraat 21, telefoon 01828-3088. ..M snaarbusies ZEVENHUIZEN Het College van Beheer van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken stelt de Algemene Raad voor van de heer F. Kreft, Knibbelweg 35a te Ze venhuizen een perceel grond te kopen gelegen aan de Tweede Tochtweg te Nieuwerkerk aan de IJssel. Op dit stuk grond, dat ca. 224 m2 groot is, zal een gasregulateurstation worden gebouwd. De prijs bedraagt 1.792,—. De bouw van de twee bejaarden flats is nu zeker gesteld, omdat tegen de beslissing van Gedeputeerde Sta ten geen beroep bij de Kroon moge lijk is. Naar verwacht wordt zal men eind september-begin oktober met de bouw van de flats kunnen beginnen. Nadat dit onder meer door het to nen van een maquette nog eens aan de ondertekenaars van het adres was duidelijk gemaakt trok een aantal adressanten zijn bezwaren in. Aan de protesten tegen reservering voor een klein perceel grond voor bijzondere bebouwing - (B. en W. Abonnement: 2,37 per Kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prljs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. MOERKAPELLE In de nacht van woensdag op donderdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de winkel van de heer W. van Dorp te Moerkapelle. Via een bovenlicht dat werd geforceerd kroop een zeer slanke en lenige man naar binnen en liet zich zakken in de etalageruimte, tussen kostbare vazen en schemer lampen. Zonder veel hiervan te ver nielen vulde hij uit een andere eta lage zijn zakken met kostbare gouden horlogekettingen en armbanden. Ook nam hij een plateau met gouden voor werpen mee. Uit de cassa verdween het wisselgeld, ongeveer 20,Na de bel onklaar te hebben gemaakt ver dween hij door de deur naar buiten. De volgende morgen vond men buiten en in de Dorpsstraat nog enkele voor werpen. De schade wordt geschat op f 5.000,die niet door verzekering wordt gedekt. De politie stelt een on derzoek in. één aaneengesloten flatblok dan door twee gescheiden bloks. hadden hiermee bij eerste gedachte een klein gebouwtje vor recreatie op het oog) - werd tegemoetgekomen doordat B. en W. dit onderdeel van de wijziging van het bestemmings plan hebben ingetrokken. Waddinxveen Bij de aankondi ging van de vliegerwedstrijd van de Jeugdcontactraad is in ons blad van vorige week helaas de datum weg gevallen. De wedstrijd wordt - zoals wij reeds eerder berichtten - gehou den op zaterdag 22 augustus om 2 uur op het terrein bij het zwembad De Sniep. De leerlingen van de Jan Ligthart- school zullen dan de wisselbeker verdedigen, die zij vorig jaar in de wacht sleepten. Verder zijn er wedstrijden om prij zen voor de grootste, de kleinste en de meest originele vlieger. Men kan zich gratis voor deelne ming op geven bij de jury op het wed strijdterrein. Het ontwerp van architect L. Rogge veen wordt uitgevoerd door Reijm N.V. Gelijk met de toestemming voor de bouw van de woonflats voor bejaar den kwam de vergunning af om vol gens hetzelfde artikel 20 af te wijken van het oorspronkelijk vastgestelde plan Zuidkade. K. W. Plein 57 - Telefoon 01828-3144 - Waddinxveen Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. Eikenlaan 54 - ïeplaan 122 Telefoon 2401, b.g.g. 4647 (foto Sjaak Noteboom) Gedeputeerden hebben toestem ming verleend voor de wijziging in het bestemmingsplan, waar door nu de omstreden woon flats voor bejaarden aan de Kerkweg kunnen worden ge bouwd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1