Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen In raad Waddinxveen: Nieu we wethouders worden Kroes Lips, Huizer en discussie Herverdeling m Middenstandsbank vestigt W addinxveen kantoor Mevr. Van Roode trekt zich terug uit VVD-fractie Honderd gulden en drie knopen Concordia geeft weer taptoe op 19 september Dhr. H.v/d Haven Mevr. A. S. v/d Haven- Tanis DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1970 Serieus Entree Ruilbeurs Kandidaten Jongen aangereden Onelegant VEREDELT UW KLEDING WeekbSad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2198 H. HUIZER P. LIPS CHEMISCH REINIGEN DRY CLEANING WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft zal woensdagmiddag 2 september om 3 uur het nieuwe kantoor van de Nederlandsche Midden standsbank aan de Kerkweg 216 openen. Met deze nieuwe vestiging hoopt de Middenstandsbank te gaan voorzien in een behoefte voor de relatiekring, die reeds in Waddinxveen bestaat. Daarnaast zal worden getracht het werk terrein in Waddinxveen en omstreken uit te breiden. Het agentschap van de Nederlandsche Middenstands Spaarbank, waarvan de belangen tot nu toe werden behartigd door de heer Verboom, is eveneens in het nieuwe kantoor ondergebracht. De heer Huizer verklaarde zich zon der verder commentaar bereid tot overleg over een herverdeling. De heer Kroes sloot zich aan bij de heer De Lijster: ook hij was bereid tot overleg maar wees een verdeling van de functies zonder aanwezigheid van de voorzitter van de hand. mogelijk in handen van een wethou der moeten komen. Voorzitter Van Oosten maakte een einde aan dit oeverloze debat door te constateren, dat alle kandidaten zich bereid hadden verklaard om serieus een eventuele herverdeling van taken ter sprake te brengen. Vervolg op pag. 3 plaatsbewijzen nader. Het terugtrekken van mevrouw Van Roode geschiedt in overleg met be stuur en fractie van de WD. Het vindt zijn basis uitsluitend in persoonlijk zakelijke motieven en heeft geen poli tieke achtergrond. Zij voelt zich niet verantwoord te genover haar kiezers om zich op deze onzekere basis te laten beëdigen als raadslid, hoezeer haar dit ook spijt. Zij is echter van mening, dat het beter is vóór het begin van de zittings periode zich terug te trekken dan hal verwege haar taak te moeten over dragen. Zij meent hiermee de open heid in het politieke klimaat van Wad dinxveen te dienen. Mevrouw Van Roode deelt ons me de, dat zich in de afgelopen vier weken onverwacht zakelijke omstandigheden hebben voorgedaan, die het onzeker maken dat zij zelfs een korte zittings periode als raadslid van de gemeente Waddinxveen zal kunnen vervullen. WADDINXVEEN In het club huis van de speeltuinvereniging „De Paddestoel” aan de Lijsterbesstraat wordt zaterdagmiddag 29 augustus om 2 uur een ruilbeurs gehouden. en landelijk erkend leraar pedicuren Vondellaan 13 - Waddinxveen Telefoon 01828-2887. WADDINXVEEN De teerling is geworpen. De Wad- dinxveense gemeenteraad zal in haar vergadering, die dinsdagavond 1 september om 8 uur wordt gehouden, de heren P. Lips (PvdA), H. Huizer (Herv. kiesver./SGP) en Ph. Kroes (VVD) als wethouders kiezen. In het open bare vooroverleg, dat vorige week donderdag onder over weldigende publieke belangstelling werd gehouden, stelde een overgrote meerderheid van de nieuw gekozen De leiding van de nieuwe vestiging komt in handen van de heer R. van Reenen, die het woongedeelte van het pand gaat betrekken. De heer Van Reenen was tot nu toe verbon den aan het kantoor in Gouda. De bank zal dagelijks geopend zijn van 9.00 tot 16.00 uur en bovendien op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Niet alleen de ondernemers, doch ook particulieren kunnen er terecht voor alle bankzaken. Behalve dienstverlening aan be drijven, zoals giro’s buitenland- en assurantiezaken en kredieten, staat de bank ook ter beschikking van particulieren, die hun salarissen via de bankgiro ontvangen. raadsleden het meeste vertrouwen in een combinatie van dit drietal. De huidige AR-wethouder F. M. van Tol, die zich opnieuw kandidaat had gesteld, kreeg slechts de steun van zijn eigen fractie, van de KVP en van de een- mans-fractie van Gemeentebelangen. Daarbij stond de AR en Gemeentebelangen een combinatie van Lips-Van Tol-Kroes voor ogen en de KVP een trio Lips-Van Tol- Huizer. Voorts voor effectenzaken, per soonlijke leningen, buitenlands geld en de verschillende soorten spaar rekeningen, waarvan de rente vari eert van 4'A% tot 8% en zelfs hoger. Het kantoor te Waddinxveen is de 332ste vestiging van de N.M.B. Het totaalbedrag aan toevertrouwde mid delen van deze bankinstelling be droeg per 30 juni 1970 5,3 miljard, waarmee de N.M.B. op de derde plaats komt na de twee andere grote banken in Nederland. WADDINXVEEN Met de komen de beëdiging der nieuwe raadsleden in het vooruitzicht ziet de VVD in Wad dinxveen zich genoodzaakt een wijzi ging in haar fractie aan te brengen. Mevrouw A. P. van Roode-Molenberg, die naast de toekomstige wethouder Ph. Kroes als tweede raadslid voor de VVD werd gekozen, zal geen zitting nemen in de raad. Haar plaats zal wor den ingenomen door de heer A. W. Schulte. Een nieuwtje kwam van de heer Huizer, die pleitte voor de instelling van een portefeuille voor midden- standszaken, een portefeuille waar hij later in combinatie met die van soci ale zaken een claim op zou doen. De heer Van Gent (PvdA) had daar voor de eis gesteld, dat men binnen het college van burgemeester en wet houders bereid zou moeten zjjn over te gaan tot herverdeling van de porte feuilles. Hij noemde daarbij expliciet financiën en volkshuisvesting, die tot nu toe door de burgemeester worden beheerd. Later gaf hij deze eis een zo scherpe omlijning, dat zij oorzaak werd van enige werkelijke tegenstel lingen op deze vredige avond. De bank is gevestigd in de villa aan de Kerkweg, waar voorheen de familie Verheul woonde. Bij de ver bouwing, die een klein jaar heeft geduurd, is aan de achterzijde een bijgebouw opgetrokken. Hierin is de kantoorruimte voor de bedrijfsleider en drie personeelsleden onderges bracht. De balie heeft vijf bedie- ningsloketten voor de cliëntèle. In de achterkamer van de oor spronkelijke villa is een ontvangst ruimte ingericht, waarin zich ook de grote kluis bevindt. Er is verder een keukentje en een toiletruimte voor het personeel. Bijzonder smaakvol is de ruimte, als een gaanderij opgezette entree, die aannemersbedrijf Frans Vink en Zonen uit Moordrecht op aanwijzin gen van de bouwkundige afdeling van de NMB de bank heeft gegeven. In deze entree is een nachtkluis aan gebracht. ZEVENHUIZEN De 7-jarige W. Bazen is vorige week in Zevenhuizen aangereden door een personenauto toen hij onvoorzichtig de Dorpsstraat overstak. De jongen liep een hersenschudding hoofdwonden en gekneusde ribben op. Nadat dokter Ensing eerste hulp had verleend is het slachtoffer naar een ziekenhuis in Gouda overgebracht. De heer Kroes antwoordde hierop: „Natuurlijk willen wij deze zaken aan de orde stellen en eventueel een nieu we portefeuilleverdeling aanvaarden. Maar wij willen de voorzitter niet op een zijspoor rangeren.” De heer Van Tol sloot zich hierbij volmondig aan. Toen de heer Van Gent bleef aan dringen op een uitspraak, dat finan ciën en volkshuisvesting bij een her verdeling van de taken zouden worden betrokken vroeg de heer Van Schie (KVP) hem, of zijn fractie dan liever de portefeuilles van de voorzitter zou willen beheren. De heer Van Gent nam hier geen ge noegen mee. „Ik wil weten of de kan didaten bereid zijn de herverdeling van de portefeuilles van volkshuisves ting en financiën aan de orde te stel len. Wij zijn als gekozen raad verant woordelijk. Een benoemde burge meester moet niet de stem hebben over gekozen wethouders. Ik wil dui delijkheid van de heren Kroes en Van Tol.” Dit is de fraaie entree van het kantoor van de Nederlandsche Middenstandsbank aan de Kerkweg in Waddinxveen, dat woensdag wordt geopend. (foto Sjaak Noteboom) Van dat idee distantieerde de heer Van Gent zich schielijk, maar na nog wat heen en weer gepraat besloot hij met nogmaals te benadrukken, dat volkshuisvesting en financiën indien In de door het oud-raadslid J. P. van Oosten zeer rustig en kundig geleide vergadering kwamen de fractievoorzitters eerst met de verlangens naar voren, die zij in het beleid van het toekomstige college verwezenlijkt willen zien. Er was daarbij weinig nieuws onder de zon. Het hele scale van wensen, waarover maar heel weinig verschil van mening mogelijk was, passeerde weer de revue: woningbouw, doorstroming, onderwijs, recreatie en openbaarheid. Alleen het laatste begrip bleek voor meerdere uitleg vatbaar en vond bij de ene fractie ruimere armslag dan by de andere. Gevestigd: pedicure WADDINXVEEN De jaar lijkse inzameling van gelden voor de kankerbestrijding ge schiedt nog altijd volgens het beproefde patroon: lege enve lopjes thuis bezorgen, gevulde envelopjes ophalen. Een menig te collectanten knapt dat kar wei op. Mede door him persoon lijke inzet brengen de Neder landers die het leven toch al zo duur vinden, elk jaar meer dan vijf miljoen gulden by een, om dat ze de noodzaak van onze de fensie tegen de gezwelziekten inzien. Kanker is een geld verslindende ziekte. Kanker dwingt de mens heid een leger van gespeciali seerde strijdkrachten, uitgerust met kostbaar materieel, te on derhouden. De vesting die be waakt, verdedigd, gered en he laas soms prijs gegeven moet worden is de mens zelf. Geluk kig zijn er uitzonderingen op de regel, dat het hier om dodelijke ziekten gaat. Toch worden nog steeds veel mensenlevens opge ëist. Waren we maar vast zover, dat er uitsluitend materiële schade was. Zoals de zaken er nu voor staan is er in de werke lijke nood en bedreiging van de mens zelf nog een rechtstreekse prikkel tot offervaardigheid ge legen. Het Koningin Wilhelminafonds (giro 26000 Amsterdam) int, be heert en distribueert het geld. Het heeft vaste medewerkers in dienst terwille van de doelma tigheid, daarnaast vele vrijwil ligers. Door deze opzet komt de opbrengt nagenoeg geheel ten goede aan het doel. Ook in Waddinxveen staat de collecte voor de deur. De groot ste bijdrage die hier ooit in een envelopje is ingeleverd, bedroeg honderd gulden. Leger dan leeg was een zakje dat drie knopen bevatte. Zo zal het ook nu weer zijn. De een weet zich erbij be trokken, de ander blijft onder de maat. Een ding is zeker: die honderd gulden zijn niet weg gegooid, die drie knopen wel. Dr. C. A. DE GEUS (voorz. K.W.F., afd. W’veen) Toen de kaarten zover waren ge- sihud kwam het tot de kandidaatstel ling. Zeer kort en zakelijk: de Party van de Arbeid gaf te ken nen prys te stellen op de portefeuilles van onderwijs, sport, recreatie en cul turele zaken en stelde de huidige wet houder van openbare werken Lips hiervoor kandidaat; de heer Huizer vroeg voor zichzelf sociale zaken en middenstandszaken; de heer Kroes claimde openbare werken; het nieuwe AR-raadslid De Lijster wenste voor zijn fractieleider Van Tol sociale zaken en bejaardenzorg. Hierna kwam de heer Van Gent met de herhaling van zijn eis, die de ver gadering in beweging bracht. „Wij willen weten of al deze kan didaten bereid zijn te streven naar een herverdeling van de taken in het nieuwe college en taken van de voor zitter over te nemen,” zo stelde hij. De heer De Lyster antwoordde, dat de AR-kandidaat Van Tol zeker ak koord ging met de wens om over een herverdeling van functies te spreken, maar dat het prematuur was om nu reeds over de taken van de voorzitter te. spreken. „Het is onelegant om bui ten zjjn tegenwoordigheid hierover te discussiëren. Dit is een punt van dis cussie in het college van B. en W. of in een raadsvergadering.” Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Naast het fanfarecorps Concordia en de drumband De Cormula’s uit Wad dinxveen werken aan de taptoe mee de Shell Harmonie uit Rotterdam, de SHV-harmonie van de Steenkolen Handelsvereniging uit Rotterdam (be kend van interland-voetbalwedstrij- den), de Albert Heijn-harmonie uit Zaandam, de Chr. harmonie Concordia en de Padvinders-drumband, beiden uit Boskoop en het fanfarecorps Cres cendo uit Bleiswijk. Mededelingen over voorverkoop van plaatsbewijzen en dergelijke volgen WADDINXVEEN Het fanfare corps Concordia organiseert zaterdag 19 september op het Koningin Wilhel- minaplein weer zijn jaarljjkse taptoe. Bij wijze van proef zullen er dit jaar tribunes worden geplaatst met een capaciteit van duizend zitplaatsen. In nauwe samenwerking met de gemeen te en de rijkspolitie zal worden ge streefd naar een meer doelmatige af zetting van het terrein dan in vorige jaren. De grote attractie van deze taptoe wordt het optreden van de tachtig man sterke showband Kunst en Ge noegen uit Leiden. Enige weken gele den was deze spectaculaire band nog op de televisie te zien in een program ma van Mies Bouwman. Abonnement: 2,37 per Kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. K. W. Plein 57 - Telefoon 01828-3144 - Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1