aan Diploma zwemmen Tweede team De Gouwe haalt promotie niet Breng dit op tafel eens Jehova’s getuigen kunt u Waterpolotoernooi UW voor reserves Hartelijk huldebetoon zilveren administrateur Tafeitennisclub vergaderde oren en ogen missen «I ^XXZDptiek Pagina 2 Kienavond T.O.O.S. Schaaknieuws BÜRGERLIJKESTAN EEN BOEKENBOM IS ALTIJD RAAK! 2 Samenspel Zevenhaizan PV De Sperwer Kapellevliegers Moerkapalle Feestweek van hobby-academie Waddinxveen Alle rangen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 27 aug. 19; Li WADDINXVEEN De Gouwe or ganiseert zaterdagmiddag 29 augustus om 2 uur een waterpolotoernooi voor reserve derde klassers in het zwem bad De Sniep. In verband hiermee is het diepe bad ’s-middags voor het pu bliek gesloten. De andere baden en de zonneweide zijn normaal geopend tot 17.45 uur. De heer A. M. Zwamborn, direc teur van Openbare Werken, vertel de, dat hij de heer Van der Klauw in de tijd dat hij nog bij de gemeente ontvanger zat altijd ”een aardige jongen” had gevonden: ”Je kon eens per maand je geld bij hem halen.” ”Wij technische mensen kijken niet op een tientje of een duizendje. Toen zo’n tien jaar geleden de zaak werd gereorganiseerd was er ineens een administrateur, die op de cent na Wat een vraag. Maar toch om even over na te denken. Bent u wel zuinig op dit kostbare bezit? leder mens Is erg afhankelijk van zijn gehoor en zijn gezichtsvermogen. Sta alleen een vakman toe, er zich mee te bemoeien. Iemand, die specialist Is op het gebied van j boortoestellen, brillen en contactlenzen. Daar Is uw bezit veilig. Bij Grit, Meestenoptitien. wist waar hij de cijfers moest neer zetten. Dat samenspel tussen admini stratie en technische dienst hebben wij altijd prettig kunnen spelen.” Namens de dienst schonk hij de jubi laris een grasmaaimachine en een tuinschaar. Geboren: Elizabeth Maria, d.v. J. de Wit en D. Nieuwland. Hulde voor de zilveren admini strateur van Openbare Werken in Waddinxveen. V.l.n.r. loco- burgemeester Van Tol, jubilaris Van der Klauw en echtgenote, wethouder Lips en directeur Zwamborn. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De zwemexi mens voor de diploma’s A en B zulle niet op 15 september maar op dinsc.U 1 september worden gehouden in h« zwembad De Sniep. Het examen voo A begint om 9 uur, dat voor B om 10.3 uur. Schuimomelet (Omelette soufflée) dien de omelet dadelijk op. 6 eieren, 35 g suiker, 35 g bo ter, wat geraspte citroenschil of uitgeschrapte vanille. Bereid de omelet als in recept 17 beschreven is, doch reken er op, alle bewerkingen zo vlug mogelijk achter elkaar te laten geschieden, daar de omelet, zonder meel bereid, veel meer kans heeft van inzakken heeft dan die waaraan wat meel toe gevoegd is. WADDINXVEEN Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht Ouden- bosch. Afstand 51 km. In concours 297 duiven. Gelost om 14.00 uur met vrij krachtige N.wind. Aankomst eerste duif 14.49.36 uur, laatste 14.58.58 uur. Snelheid eerste duif 1005,97 m. p. min., laatste 866,71 m. per min. N. van Vliet 1 3 22 33 39 50; P. Vink 2 5 12 24 25 28 32 44; W. Berkensteyn 4 9 31 54 58 68; H. van Dijk 6 15 30 37 60; J. C. Koren 7 8 35 40 49; F. Rip 10 46 53; A. de Bruijn 11 19 64; Gebr. Metselaar 13 23 26 29 36 38 66; Gebr. van Kempen 14 20 43; C. Toor en Zn 16 59 65; C. A. Bode 17 67; C. van Dijk 18 45 47 69; Kok-van Koppen 21; S. Groenendijk 27 71; W. Heuvelman 34 63; J. W. Fase 41 57 72; T. den Ouden 42 51 73 74; P. Bonefaas 48 62; P. Met selaar 52; M. Vink 55 56; D. Degen hardt 61 70. Eierkaas 4 eieren, 4 dl melk, wat zout, Maggi’s Aroma naar smaak, 25 g boter. Klop de eieren met wat zout, giet er de melk bij (voor 1 klein ei dl, voor 1 groot ei 1 dl) en giet het mengsel in met boter besmeerde kopjes. Zet deze in een pan met water, dat tegen de kook aan gehou den wordt, doch dat niet mag koken, daar de eierkaas dan brokkelig zou worden. Laat ze er in staan, tot het ei gestold is, stort ze en snijd ze in blokjes ter garnering in soep. ’’S WADDINXVEEN De gymnastiek vereniging T.O.O.S. houdt vrijdag 28 augustus een kienavond in het club huis van „De Paddestoel” aan de Lijs- terbestraat. De opbrengt is bestemd voor het T.O.O.S.-jubileumfonds. Ook introducees zijn welkom. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20 uur. Omelet met nierragoüt* 4 eieren, 4 lepels water, wat peper en zout, 25 g boter. Voor de ragout: 1 kalfsnier, 2 dl bouillon of magere jus met water, 20 g bloem, 20 g boter, (25 g ui), wat Engelse saus en soya. Bereid de omelet, zoals in re cept 11 beschreven is en vouw hem in drieën op, na er de nier ragoüt, die als „gestoofde kalfs nier” bereid en waaraan van ’t vuur wat Engelse saus en soya toegevoegd is, ingelegd te heb ben. Leg hem op een verwarm de schotel en geef hem bij brood. Geef de rest van de ra gout erbij. mt opticien J.GRIT contactlensspecialist korte tiendeweg12goudatet01820-13033 kleiweg 108 gooda tel01820 -16033 kerkweg189 waddinxveentel01828-4303 WADDINXVEEN Honderdtwin- tig afgevaardigden uit Waddinxveen bevonden zich onder de 6.211 bezoe kers, die de openingstoespraak aan hoorden van een vier dagen durende districtsvergadering van Jehova’s ge tuigen in de Expohal te Hilversum. Onder zeer grote belangstelling werd het thema ’’Mensen van goede wil” in bijna alle 34 lezingen en de monstraties doorgevoerd. De leiding berustte bij de heren P. Kushnir en A. R. J. Verschoor, die werkten onder auspiciën van het Wachttorengenoot schap. Tientallen luidsprekers zorgden er voor, dat in alle beschikbare ruimten de programma’s te volgen waren. Achter de Expohal, aan de andere zijde van de spoorbaan, was ten gerie ve van de congresbezoekers een cam ping opgebouwd, waar 250 gezinnen in tenten en caravans onderdak von den. Bovendien waren er nog 500 per sonen bij particulieren en in hotels gehuisvest. Franse omelet (Omelette aux fines herbes) 4 eieren, 4 lepels water, wat peper en zout, 1 eetlepel pe terselie, dragon, pimpernel, kervel, bieslook, 30 g boter. Klop de eieren met de peper en het zout, voeg er het groot ste deel der gehakte kruiden en het water bij en bak ze, zo als in recept 11 beschreven is. Leg ze op een verwarmde schotel en strooi er de kruiden over. De wethouder constateerde, dat de jubilaris in die 25 jaar nog maar weinig ’’gesleten” was. ”We zien u als een van de jeugdige ambtenaren in ons korps en het is moeilijk om niet gewoon ’’Kees” tegen u te zeg gen.” Aan het toernooi nemen deel: poule A: HHC 2, Zwemlust 3, ZYV 2 en Rob ben 2; Poule B: PSV 3, AZC 3, ZIAN 4 en Kroosduikers 2; Poule C: WIK Wass. 2, De Gouwe 3 en De Ham 2; Poule D: DWT 2, De Zijl 3 en Bran denburg 2. De wedstrijdleiding is in handen van de heer A. J. Troost. Scheidsrech ters zijn de heren C. Kieliger, G. Tho mas, P. Hoonhout en H. van Erk. MOERKAPELLE De duiven van de postduivenvereniging „Kapellevlie gers” namen deel aan een wedstrijd vanuit Lommel. De afstand was 104 km. De snelste duif vloog hierover 1297 meter, de duif die het laatst thuis kwam vloog hiervoor 1138 meter per minuut. De duiven werden om 8 uur gelost. De aankomst was van 9.19 uur tot 9.31 uur. De prijzen werden behaald door: W. Huizinga 1 3 5 8 17 22 29 42 50; B. Her tog 2 21 24 28 30 38 45 47 54; J. Duive- steijn 4 27 36 37; P. A. Langelaan 6; W. Meijer 7 34 51; S. Verhagen 9 44; D. C. den Hertog 10 18 46; L. J. Beider 11; A. Uittenbroek 12 20 23 32 39 41 43 52 55; J. v.d. Linde 13 15 26 40; L. Beider 14; C. Zweere 16 31; G. Koole 19 25 35; T. Lamens 33; C. Hofman 48; J. Muy- en 49; J. den Oude 53. Inkorven voor Gilzen afstand 145 km: vrijdag 28 aug. vanaf 18.30 uur. Geboren: Saskia Martine, d.v. B. Prins en E. C. van Drielen; Onno, z.y. P. de Vrij en A. van Sprang; Jeanette, d.v. B. Boeve en D. A. van Spengen; Mare, z.v. A. v.d. Laan en M. Jongste; Yvonne Annette, d.v. A. van der Laan en M. Jongste; Remmelt Jan, z.v. W. P. v.d. Woude en L. A. Hulshoff. WADDINXVEEN Op vrijdag 21 augustus hield de Waddinxveense ta feltennisvereniging ’’Kwiek” haar al gemene ledenvergadering, die in een bijzonder prettige sfeer verliep. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit, dat het afgelopen seizoen wederom een van de teams zich kam pioen mocht noemen, terwijl alle an- rere teams sterk op de voorgrond tra den en goede tot zeer goede resultaten boekten. Hij hoopte uiteraard op evenveel of nog meer goede prestaties in hiet komende seizoen. Met acht senioren-teams zal worden deelgenomen aan de competitie van de tafeltennisbond afdeling Gouda. Voor het eerst in het 21-jarig bestaan van de vereniging zullen er ook junioren teams worden ingeschreven voor deze competitie. Voor senioren-spelers bestaat nog steeds gelegenheid om zich als lid aan te melden en eventueel deel te nemen aan de competitie 1970/1971. Elke vrijdag-avond om 20.00 uur wordt er gespeeld in de gymnastiek zaal van de Chr. Huishoudschool „De Rank” aan de Esdoornlaan (ingang achterzijde) te Waddinxveen. WADDINXVEEN ’’Ambtenaren zijn net één-benige voetballers. Als ze ontslag nemen of krijgen is het antwoord op de vraag ’’waarheen nu?” vaak moeilijk, omdat ze in een heel bepaalde sfeer zijn opgeleid. Maar u heeft zich met zelfstudie zoveel diploma’s verworven, dat u overal terecht kunt.” Zo sprak vorige week wethouder P. Lips van Openbare Werken tot de heer C. C. van der Klauw, die in de raadszaal werd gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum in overheidsdienst. AI deze vijfentwintig jaar heeft de heer Van der Klauw, die nu administrateur van de Dienst Openbare Werken is, de gemeente Waddinxveen gediend. Eieren met kerrysaus 4 hardgekookte eieren, 4 dl kerrysaus. Bereid de saus, giet hem dan door een zeef op een verwarmd schaaltje en leg er de in 4 part jes gesneden hardgekookte ei eren oop. Geef ’t bij brood. N.B. Men kan de eieren ook door midden gesneden op de schaal leggen en er de saus over gieten. WADDINXVEEN De hobby- academie muziekschool ’Groenswaard’ houdt van 18 t.m. 23 september een feestweek. Vrijdag 18 september om 20 uur is er populair en klassiek piano spel van Aaltje Donker met medewer king van Ansjje Sundermeyer in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Zaterdag 19 september van 14 tot 15 uur en maan dag en dinsdag 21 en 22 september van 19 tot 20 uur wordt aan de Peter Zuid- laan 8 een expositie gehouden van werk van leerlingen van Aaltje Don ker. Woensdag 23 september om 19.30 uur is er een muziekuitvoering van leerlingen in het Gereformeerd Vere nigingsgebouw. Schuimomelet met meel (Omelette soufflée) 4 eieren, 20 g bloem, 20 g sui ker, 25 g boter, wat geraspte citroenschil of uitgeschrapte vanille. Roer de eierdooiers zo lang met de suiker en het smaakje, tot een dik, wit en luchtig meng sel verkregen is. Vermeng ze dan met het gezeefde meel. Klop het eiwit zo stijf moge lijk. Voeg er de overige massa bij en schep deze er met een paar vlugge slagen door. Zorg, dat in die tussentijd de boter in de koekenpan gesmolten, maar vooral niet lichtbruin geworden is. Giet er het meng sel dadelijk in, schuif de pan onder het bakken op een zacht vuur telkens heen en weer en laat de omelet aan de onder kant lichtbruinn worden. Zet de pan in de oven, tot de ome let opgedroogd en gaar gewor den is (3 a 4 minuten) of leg een deksel op de pan. Laat hem dan voor de helft op een ver warmde schotel glijden en vouw er de andere helft over. Strooi er desverkiezende wat gezeefde poedersuiker over en Omelet met kaas (Omelet au fromage) 4 eieren, 4 lepels water, wat peper en zout, 50 g Parmezaan se of zoetemelkse kaas, 25 g boter. Klop de eieren met de peper en het zout, voeg er de ge raspte kaas en het water bij en bak er, zoals in recept 11 beschreven is, een omelet van. Leg hem op een verwarmde schaal en geef hem bij brood. Omelet met garnalenragoüt 4 eieren, 4 lepels water, wat peper en zout, 25 g boter. Voor de ragout: 100 g garnalen, 1 dl. melk of room of half melk, half room, peper en zout, 10 g bloem, 10 g boter, wat ge hakte peterselie. Bereid op de gewone wijze omelet (recept 11) en vouw hem in drieën op, na er de garnalenragoüt, die op de ge wone wijze bereid is, ingelegd te hebben. Leg hem op een ver warmde schotel en geef hem bij brood. Spiegeleieren met uien en kaas (Oeufs a l’impératri- ce) 4 eieren, 30 g boter, 50 g zoete, Gruyère, Parmezaanse of oude zoetemelkse kaas, 50 g ui (1 middelmatig grote ui). Maak de boter lichtbruin in een ondiepe vuurvaste schotel, doe er de fijngehakte ui in en bak deze lichtbruin. Strooi er de helft van de geraspte kaas over, breek hierop voorzichtig de eieren, maar zorg, dat de dooiers in hun geheel blijven. Strooi er nu de andere helft van de kaas over en laat het schoteltje in een matig warme oven staan, tot het wit gestold is. Nadat technisch Hoofdambtenaar J. H. den Boer nog van zijn persoon lijke vriendschap had getuigd en de heer J. van Steijn, directeur van Sociale Zaken, de jubilaris dank had gebracht voor zijn vele werk op so ciaal en charitatief gebied, sprak de heer Van der Klauw een dankwoord. Daarna was er voor iedereen gele genheid hem en zijn familie te feli citeren. Ondertrouwd: A. N. H. van der Sluis en E. A. Posthuma; B. den Ouden en A. Grootendorst; P. J. Rekelhof en J. V. Vemooij; P. C. Rabouw en A. As- scheman. Geboren: Rene, z.v. A. de Jong en J. van den Berg. Overleden: Burger, Willem, oud 93 jaar; Wesseling, Petrus, 81 jaar. Gehuwd: J. H. C. Roor en M. Kujun- dzic. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: herenhorloge met zwart bandje, herenhorloge, autosleutel, bankbiljet, houten kinderstepje, geel portemonneetje, twee bankbiljetten, herenhorloge. Verloren: bruin kinderportemonnee- tje met inhoud, witte gymschoen, gou den armband, gouden dameshorloge, gouden broche, beugel in papieren servet, donker blauw badstof jack, paar zwarte damesschoenen, zwarte regenbroek, nikkele snijbrander, gou den speld letter D. Omelet met tuinkruiden (Omelette au naturel) 4 eieren, 4 lepels water, wat peper en zout, wat Maggi’s A- roma, 50 g boter. Klop de eieren met de peper,, het zout en wat Maggi’s Aro ma. Voeg er het water bij en giet ze in een hete koekepan, waarin de boter gesmolten, doch vooral niet bruin gewor den is. Prik er voortdurend met een vork in, tot de eieren over de gehele oppervlakte begin nen te stollen. Laat de omelet dan aan de onderkant zeer lichtbruin worden en vouw hem in drieën op. Geef de ome lette bij sla of brood of vul hem met ragoüt. Waddinxveen Het tweede heren zevental van de Gouwe is er niet in geslaagd te promoveren naar de Re serve le klas van de K.N.Z.B. Met 2-1 werd van T.Z.V. uit Tilburg ver loren, overigens volkomen verdiend. T.Z.V. was duidelijk beter, praatte minder in het water en zwom meer. Als doelman Henk van Erk en ach terspeler Fred v. d. Bosch niet zo’n uitstekende wedstrijd hadden ge speeld was de nederlaag zeker veel groter geweest. In het begin van de strijd was het hoofdzakelijk het aftasten van eikaars krachten. Nadat een Gouwe- speler het water had moeten verla ten kreeg T.Z.V. wel enkele kansen, maar doelman Henk v. d. Erk stopte deze bekwaam. Toch nam T.Z.V. even later de leiding via een strafworp door v. d. Valk, nadat een Gouwe-speler te hardhandig een tegenstander had aangevallen. Na de rust vergrootte T.Z.V. de voorsprong na een verdedigingsfout: v. d. Valk scoorde zijn tweede doel punt. De Gouwe kwam nog wel op 1-2 door een strafworp die benut werd door Leen Sol, maar daar bleef het bij, zodat het tweede volgend sei zoen wederom in de reserve 2e klas zal uitkomen. Het vijfde herenzevental promo veerde zoals de verwachtig was, na dat Z1L.C. Donk ruimschoots had verslagen. De Gouwe 5 zal volgend jaar derhalve uitkomen in de 2e klas van de Kring Gouwe-Rijnstreek. De Gouwe dames verloren ook zo als de verwachting was de tweede promotiewedstrijd, zodat ook zij evenals heren 2 niet zullen promo veren. Tegen U.Z.S.C. werd het een 6-1 nederlaag. WADDINXVEEN De Waddinx veense Schaakvereniging opende het seizoen met de traditionele Gongwed- strijd. De opkomst was zeer groot n.l. 45 schakers. In groep I eindigde van Vuuren als eerste en in groep II J. van Oort. Bij de jeugd, die in vier groepen speelde, waren de winnaars: L. de Kooter, Fr. van Dijen, H. Kooyman en H. van Of feren. Op 27 augustus begint de winter competitie, waarin al meteen enkele spannende partijen op het programma voorkomen, o.a. van Vuuren tegen Broer en Versluis tegen Wolffs. Er wordt weer evenals vorig jaar een voorcompetitie gespeeld, waarvan de bovenste zes daarna gaan uitmaken wie zich kampioen mag noemen. Ook nieuwe leden kunnen zich nog opgeven voor deze competitie. De heer Lips prees de prachtige staat van dienst van de heer Van der Klauw, die nadat hij op 20 au gustus 1945 als jongste bediende in dienst was getreden met de regel maat van de klok alle rangen door liep tot hij administrateur van Open bare Werken werd. Vooral toen O- penbare Werken een aparte tak van dienst werd en de heer Van der Klauw van het kantoor van de ge meenteontvanger als waarnemend administrateur naar deze dienst werd overgeplaatst heeft hij met de ad ministratieve reorganisatie laten zien wat hij waard was. In zijn dank voor dit werk betrok de heer Lips ook echtgenote van de jubilaris. Namens het gemeentebe stuur overhandigde hij de gebruike lijke gratificatie. Aan het begin van de bijeenkomst had loco-burgemeester Van Tol een gelukstelegram voorgelezen, dat bur gemeester Van der Hooft uit zijn va kantieverblijf in Zwitserland had ge stuurd. De gemeente-ontvanger, de heer G. van der Krans, sprak de jubilaris, die hij al zo lang kent, toe namens het gezamenlijk gemeentepersoneel. ”U heeft zich vijfentwintig jaar in Hf dienst gesteld van de gemeente en de gemeenschap. Vaak zie je hoe mensen na enige tijd de zaken laten verwateren en alleen maar kijken wat ze in handen krijgen. Dat is bij u nooit het geval geweest. Het werk is nog niet op: nu verder naar de veertig jaar,” aldus de ontvanger, die namens de ’’jubel- en treurpot” een stretcher aanbood. De meisjes en jongens behaalden op een toernooi te Alphen a. d. Rijn een 3e prijs, evenals dames 1, die bij Donk in Gouda derde werden. Heren 1 kwam op het toernooi van T.Z.V. niet verder dan de laatste plaats. Uitslagen: GouweO.Z.V. jon gens 2-0; GouweA.Z.C. jongens 1- 2; GouweO.Z.V. meisjes 5-1; GouweA.Z.C. meisjes 1-2; Gouwe D.W.R. dames 0-2; GouweDonk dames 1-3; GouweMerwede dames 2- 0; Gouwe H.D.Z. dames 1-1; Gou weT.Z.V. 1, heren 1-2; Gouwe P.S.V. 1 heren 0-2; Gouwe—T.Z.V. 2 heren 2-4. Programma: Zaterdag 29 augustus 15.00 uur. Nat. Res. 3e klassers toernooi. Dinsdag 1 september 9.00 uur. Diplo ma A; 10.30 uur Diploma B. Donderdag 3 september 7.00 uur: Toernooi jongens, deelnemende ver. Boskoop, Z.P.C., de Gouwe e, de Gou we b. Vrijdag 4 september 7.30 uur. de Gouwe 1U.Z.S.C. 1 dames; 8.00 uur de Gouwe 1U.Z.S.C. 1 heren. Omelet (zoete) De omlettes in voorgaande recepten beschreven kunnen uitstekend dienst doen als warm voorgerecht. 4 eieren, 20 a 25 g suiker, 25 g boter. Klop de eieren met de suiker flink uit elkaar. Smelt de bo ter in de koekenpan, giet er het mengsel in en prik er met een vork in, tot de omelet over de gehele oppervlakte van de pan begint los te laten. Laat hem dan aan de onderkant licht bruin bakken, leg er desverkie zende wat jam of marmelade op, vouw hem in drieën en be strooi hem met wat gezeefde poedersuiker. .U.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2