Franse decoratie voor directeur Studio Flem Nieuwe wethouders Waddinxveense raad Gouden huwelijk Gouden echtpaar Koorrepetities Volleybal Be Fair Moerkapelie mist schoolzwemmen II C. P. Broer N.V. vijftig jaar bakkerij grondstoffen Vliegers wachten op meer wind Directeur Alg. Ziekenfonds overleden NUTSSPAARBANK Pagina 3 v Waddinxveen Zevenhuizen Moerkapelie Bezwaren Trimmen bij Be Fair Meerderheid DE KERKEN NODIGEN DOKTERSDIENSTEN Duidelijk Capaciteiten Huldiging Nieuw pand Gaarkeuken WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 27 aug. 1970 Ver. Vrijz. Herv.: geen dienst. WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE e No.ouooüo F. M. VAN TOL Ph. KROES Vervolg van pag. 1 Hierna was het dan zover, dat de fracties zich konden uitspreken over hun voorkeur en deze konden moti veren. Na de zakelijke mededeling van de heer Van Gent, dat zijn vierhoofdige PvdA-fractie de voorkeur gaf aan de combinatie Lips-Huizer-Kroes was het al meteen duidelijk, dat de heer Van Tol uit de koets zou vallen. Met deze uitspraak had het trio Lips-Huizer-Kroes negen stemmen en daarmee de absolute meerderheid be haald. De heer De Lijster stelde namens de A.R. zonder verdere motivering een De heer Van den Roovaart (CHU) had niet de minste moeite met zijn stembepaling voor de heren Lips en Kroes. „De keuze tussen Huizer en Van Tol is heel moeilijk. Maar zijn voorkeur gaat uit naar de heer Huizer. Ik ben tenslotte ook Hervormd.” WADDINXVEEN De afdeling volleybal van Be Fair heeft plannen tot het oprichten van een trimclub, waar men wekelijks de stramme lede maten kan loswerken. BETAAL PER PEN VIA UW BONDSSPAARBANK Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds D. van Vliet; 18.30 uur: ds T. van ’t Veld. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds B. Eijsenga, Leusden; 18.30 uur: ds D. van Vliet. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: dr J. M. van Minnen, Utrecht; 18.30 uur: ds D. J. Modderaar. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds D. J. Modderaar; 17 uur: dr J. M. van Minnen, Utrecht. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg) 9.30 uur en 19 uur: ds H. Rijksen te Gouda; woensdag 2 september 19.30 uur: dhr. Hofman. Oud Ger. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur: en 18.30 uur: leesdienst. Remonstr. Gem.: 10 uur: ds G. A. Hooijkaas. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstr.9.30 uur; samenkomst, idem dinsdag 20 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstu die. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 en za. 19.00 uur. Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds S. van der Zee, Uitwijk; 19 uur: ds G. J. van de Bogerd, Ridderkerk. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds J. Gras, Dordrecht. WADDINXVEEN In de Ontmoe tingskerk worden dinsdag 1 september de repetities hervat van het Christe lijk Waddinxveens Mannenkoor en Knapenkoor. De bijeenkomst van de jongens begint om half zeven, die van de mannen om half acht. Er zullen die avond mededelingen worden gedaan over het programma en het nieuwe repertoire. De jongens komen onder leiding van de heer P. Bremmer uit Reeuwijk, het mannenkoor staat onder de heer A. Verhoef uit Zevenhuizen, die een ge heel nieuw repertoire zal instuderen voor en bijzondere uitvoering in no vember. Voor beide koren zijn nieuwe leden van harte welkom. Men kan inlichtin gen verkrijgen onder telefoonno. 4882. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds W. G. J. van der Sluys; 18.30 uur: ds G. T. H. Volle- bregt, Rotterdam. Geref. Gem.: 9.30 uur: Ds A. F. Hon- koop. 18.30 uur Ds A. F. Honkoop. Zat. 29 aug.: E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, telef. 2078. Apotheek Van Doom gesloten. Zon. 30 aug. dr C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telef. 2676. Apotheek Van Doom, Pr. Bem- hardlaan 3, tel. 4162, geopend. WADDINXVEEN De heer C. Slob en mevrouw C. Slob-Vermeulen her dachten vorige week de dag waarop zij vjjftig jaar geleden in het huwelijk traden. De heer H. P. Barth (D’66) achtte een college dat representatief voor de wil van de kiezers en bovendien krach tig is uitermate belangrijk. „De heer Lips heeft zonder meer onze steun omdat het duidelijk is wat de PvdA wil. Wij steunen de heer Kroes, ook al ligt het woningbouw- programma van de VVD ons zwaar op de maag. In de protestants-christelijke groep gaat onze voorkeur uit naar de heer Huizer. Zoals wij hem van de pu blieke' tribune af hebben gevolgd was hij altijd open en volkomen duidelijk in zijn zaken.” WADDINXVEEN De heer A. R. Kouwenhoven uit Waddinxveen, me- dedriecteur van Studio Flem N.V. te Gouda, is benoemd tot Officier du Mérite d’Education Civique, een hoge Franse onderscheiding. De heer Kou- Van zaterdagmiddag 14 uur tot maan dagmorgen 8 uur: W. Vroegindewey, Beatrixlaan 7, Moerkapelie, telefoon 01893-687. GOUDA Op de algemene begraaf plaats TJsselhof’ is vrijdag het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van de heer J. van Pruissen, directeur van het Algemeen Ziekenfonds Gouda en om streken, die na een kortstondig ver blijf in het diaconessenhuis „De Wijk” onverwacht op 59-jarige leeftijd is overleden. De heer Sol, sinds de oprichting van C. P. Broer N.V. een gewaardeerd medewerker in de produktie- en later de expeditieafdeling, kreeg van de directie een bedrag onder couvert en van alle medewerkers een komplete zeehengeluitrusting aangeboden. De heer Zuidam, tijdens z’n eerste dienstjaren administratief en later als succesvol vertegenwoordiger werk zaam, kreeg eveneens een bedrag on der couvert en van het gezamenlijk personeel een prachtig polshorloge als aandenken. De dames kregen een bloemenhulde. BONDSSPAARBANK BrrAAL tkocm txu cxrovi St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 uur Op basis van de programma’s zou de heer Van Schie, wanneer het slechts het onderwijs betrof de keuze PvdA, VVD, D’66 maken. Het woningbouw- programma van de WD stuitte bij hem echter op onoverkomelijke be zwaren en hij had zich erover verwon derd, dat dit niet het geval was ge weest bij de Partij van de Arbeid. Bij een pragmatische aanpak, waarbij men uit vier kandidaten er drie moet kiezen kwam hij tenslotte op grond van partijstandpunt, deskundigheid en representativiteit op het trio Lips- Huizer-Van Tol. Als laatste bracht de heer Van Heteren (Gemeentebelang) zijn stem in het midden. „De heer Lips wil ik zonder meer aanvaarden. Ik heb sym pathie voor de heer Huizer, omdat hij een kiesvereniging vertegenwoordigd en geen politieke partij, net als ik. Maar als ik sollicitanten aanneem kijk ik eerst naar ervaring en capaciteiten. En ook de continuieteit vind ik be langrijk. Wethouder Van Tol heeft sociale zaken goed gedaan en is ook representatief. Voor een goede weer spiegeling van de raad kan ik dan als neutraal de heer Kroes accepteren.” Hiermee was dan duidelijkheid ge komen voor 1 september, wanneer de verkiezing van de wethouders alleen nog maar een formaliteit zal zijn. Loco-burgemeester F. M. van Tol heeft namens het gemeentebestuur het gouden echtpaar in zijn woning aan de Zuidkade gelukwensen aange boden. Ook stuurde de gemeente een fraaie fruitmand. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag *s morgens van 9.00- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522. De ingang van Wijkgebouw Het Anker is voor dit spreekuur niet aan de Kerkweg, maar achterom via de Noordkade. Geïnteresseerden kunnen inlichtin gen verkrijgen of zich opgeven bij de voorzitter E. J. van Beek jr., Brugweg 155, tel. 01829-2932 of bij het secretari aat Mevr. J. de Vries-van den Berg, Pr. Marijkestraat 35, tel. 2728. Bij voldoende interesse zal op zo kort mogelijke termijn worden ge start in de zaal aan de Staringlaan op vrijdagavond van 10.00-11.30 uur. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink; 19 uur: ds H. C. van Itterzon, Gouda. MOERKAPELLE De leerlingen van de openbare en christelijke lagere school in Moerkapelie zullen waar schijnlijk voorlopig verstoken blijven van het schoolzwemmen. Met het ge reedkomen van het overdekte zwem bad in Zoetermeer is het schoolzwem men voor de Moerkapelse kinderen van Gouda naar dit bad verplaatst. Moerkapelie kreeg de woensdagmid dag toegewezen, maar met ingang van het nieuwe schooljaar hebben de kin deren deze middag vrij. Vroeger werd altijd dinsdags in Gouda gezwommen. Het lag in de be doeling dat de Moerkapelse scholen nu dinsdags naar Zoetermeer zouden gaan, maar het schema is nu gewijzigd naar woensdag. Elders zitten er voor de Moerkapel se scholieren weinig kansen, zodat men wellicht moet wachten tot in ’72 het instructiebad in Zevenhuizen klaar komt. combinatie Lips-Kroes-Van Tol voor. De heer Van Schie (KVP) zag zijn uitspraak als mosterd na de maaltijd nu de beslissing al was gevallen. „Wat is er gewijzigd sinds de laatste verkie zingen?” zo vroeg hij, „Niet dat de Hervormde Kiesvereniging/SGP een zetel heeft gewonnen ten koste van de CHU. Dat zou vorige keer al zijn ge beurd als toen de CHU en AR niet waren samengegaan. D’66 heeft de winst geboekt, een partij zonder een extreem programma. Wij hadden een claim van D’66 op een wethouders- zetel kunnen steunen. Een PvdA-wet houder stond voor ons vast, een prote stants-christelijke was duidelijk. Onze politieke keus zou zijn: PvdA, AR en D’66. wenhoven is de derde buitenlander en de eerste Nederlander die déze eer te beurt valt. De versierselen zijn hem zaterdag in „De Zalm” in Gouda op gespeld door de heer J. Bonnin, lid van de culturele commissie, die deze onderscheiding ieder jaar uitreikt en gemeentesecretaris van Parijs. De heer Kouwenhoven dankt zijn onderscheiding aan de vormgeving van relatiegeschenken, die in Studio Flem zijn ontworpen en vervaardigt. De studio, een reclamebureau en cen trum voor grafische vormgeving heeft al eerder onderscheidingen gehad voor zijn produkten: in 1968 de eerste en in 1969 de tweede prijs van het Gerrit Jan Thiemefonds. Voor de plechtigheir werd het gezel schap ontvangen op het Goudse stad huis, waar burgemeester mr P. van Dijke een welkomstwoord sprak, waar in hij de banden tussen Frankrijk en Gouda belichtte. Nadat geschenken waren uitgewisseld volgde een rond leiding door het stadhuis. Evenals hij dat in de ochtend in de St Jan had gedaan gaf de directeur van de Goudse VW, de heer C. van de Wall, de gas ten een uitleg. WADDINXVEEN De algemene ledenvergadering van de afdeling vol leybal van Be Fair wordt gehouden op woensdag 2 september in het clubhuis van Be Fair in het Burg. Warnaar- plantsoen. Er is voor de volgende toernooien ingeschreven: 12 september: C.V.V.- toemooi te Capelle a/d IJssel, dames I, heren I, heren II en jongensteam. 19 september: Olympia toernooi te Gou da, 1 juniorenmeisjes- en 1 junioren- jongensteam. 19 september: D.S.V.V Punchtoernooi te Delft, dames I en heren I. De heer Van Pruissen was verbon den aan een meubelfabriek in Wad dinxveen tot hij in 1942 overging naar het ziekenfonds. Hij werd daar chef de bureau. In 1964 volgde zijn benoeming tot directeur als opvolger van de heer A. J. v.d. Tooren. Ook werd hij direc teur van „Het Zilveren Kruis”. Onder de directie van de heer Van Pruissen zette de groei van het Alge meen Ziekenfonds zich gestaag door met gemiddeld tweeduizend nieuwe leden per jaar tot het huidige bestand van 75.000 aangeslotenen. De heer Van Pruissen, die alom een hoog aanzien genoot, heeft zijn talen ten gegeven op een wijd sociaal vlak. Zo was hij tot voor enige tijd admini strateur van de Zuidhollandse Vereni ging „Het Groene Kruis”. Hij was penningmeester van de afdeling Gou da van de Vereniging tot Steun aan het Nederlands Asthmafonds, be stuurslid van de Algemene Vereniging Gezinszorg en Maatschappelijk Werk in Gouda en omstreken, penningmees ter van de Stichting Schooltandver- zorging Gouda en bestuurslid van de Stichting Schooltandverzorging Lek en IJssel. „Er was geen weelde van kandida ten,” aldus de heer Van Gent, „en de keuze tussen Huizer en Van Tol stond voor ons niet bij voorbaat vast. Zij hebben beiden voor- en nadelen. Na de discussie van vanavond zijn wij be vestigd in onze keuzebepaling. Met de heer Kroes kunnen wij ons akkoord verklaren. Ik zie een college in deze samenstelling als een goede afspiege ling van de raad en ben ervan over tuigd, dat deze combinatie zal kunnen samenwerken. De heer Huizer, sprekend namens de drie man tellende combinatie Herv. kiesvereniging/SGP deelde simpelweg mee, dat na rijpe overweging hem het trio Lips-Kroes-Huizer de beste keuze leek. De heer Kroes (VVD) zei: „Het is een erg moeilijke keuze, waarover wij veel hebben beraadslaagd. Tenslotte hebben wij de voorkeur gegeven aan kandidaten van de grootste fracties: dat zijn Lips en Huizer. Kroes kan dan als een mast tussen deze twee groten in staan.” ZEVENHUIZEN Vrijdag 21 augus tus werd er feest gevierd in het her vormd kerkelijk centrum te Nieuwer- kerk a.d. IJssel, ter gelegenheid van het feit, dat op 19 augustus het echt paar M. Bos en J. Bos-Markus, wo nende aan de Wollefoppenweg 16 te Zevenhuizen, 50 jaar getrouwd was. De heer en mevrouw Bos zijn 77 en 71 jaar oud, zij hebben 3 kinderen en 7 kleinkinderen. De bruidegom is altijd boer geweest en is elke dag nog wel op de boerderij te vinden, die door zijn zoons, die bij hen wonen, wordt voort gezet. In hun huis woont hun dochter met man en kinderen, zodoende heb ben ze hun kinderen dichtbij. In het kerkelijk centrum heeft het vitale echtpaar van velen een geluk wens in ontvangst mogen nemen, o.a. ook van de hervormde predikant van Zevenhuizen ds J. van der Vlist en diens vrouw. Het bejaardenkoor van Zevenhui zen was ook voor een gelukwens ge komen en bracht het echtpaar een zanghulde. Mevrouw J. Bos-Markus is ook lid van het bejaardenkoor. Ver der is de bruid een verwoed haakster, getuige de fraaie plaids in haar wo ning. Bethel: 9.30 uur: ds L. J. Geluk, Dirks- land; 17 uur: kand. J. E. de Groot, Zeist. WADDINXVEEN Vry'dag 21 augustus heeft de directie van C. P. Broer N.V. met het voltallige personeel het feit herdacht, dat C. P. (Cornells Peter) Broer in 1920 een fabriek in bakkerijgrondstoffen stichtte. De grondlegger, als brood- en banketbakker in Maassluis zelfstandig gevestigd, keerde begin 1920 naar z’n geboorteplaats Waddinxveen terug, nadat hij besloten had z’n bedrijf in Maassluis te verkopen. Er werd een pand aangekocht, dat bestond uit woon huis en werkplaats en in deze werkplaats (niet veel groter dan een flinke woon kamer) werd de meest noodzakelijke outillage geplaatst om de produktie van amandelspijs en koekjesspijssoorten te starten. Aan het einde van de oorlog besloot de heer C. F. Broer zich terug te trek ken uit het bedrijf. Van die tijd is het, dat de huidige direktie, nl. de heren K. Broer, B. F. Boonstoppel en J. van Vliet, de scepter overnamen. Door vlijt en goed ondernemerschap, hebben deze heren de naoorlogse wel- vaartsexplosie goed aan de aanpassing en expansie van het bedrijf weten te koppelen. Zij werden daarbij gesteund door ervaren medewerkers, die zich voor 100% inzetten, alsof het slechts om eigenbelang ging. Ook bij het gro ter worden van de onderneming heeft deze harmonie onder alle medewer kers nog steeds niets behoeven in te boeten, wat mag blijken uit het feit, dat op de jubileumdag twee jubilaris sen aanwezig waren, nl.l. de heer J. Sol 50 jaar en de heer D. Zuidam 40 jaar en dat vele andere medewerkers op een lange staat van dienst kunnen terugzien. De directie heeft het gouden jubile um bescheiden willen vieren. Het per soneel werd een bedrag onder couvert, een jubileumreis en een diner aange boden. Er werd geen receptie voor relaties gehouden. Inplaats hiervan heeft de directie een gift geschonken aan het Nederlands Kankerinstituut. Tijdens de oorlog 1940-1945 kwam het bedrijf langzamerhand door ge brek aan grondstoffen stil te liggen. Stil voor wat de produktie van bakke rijgrondstoffen betreft. Men richtte er een zgn. ’gaarkeuken’ in en kon op deze manier de hongerlijdende bevol king nog een goede dienst bewijzen. WADDINXVEEN Op het terrein naast het zwembad wa ren zaterdag alle atributen voor het welslagen van de vlieger wedstrijd van de Jeugdcontact- raad aanwezig: tafel met papie ren voor inschrijvingen, heren achter de jurytafel, ballonnen om gelijk met de vliegers de lucht in te gaan, geluidswagen om de resultaten wereldkundig te maken en de wisselbeker die de Jan Ligthartschool deze middag had te verdedigen tegen de concurrentie. Ook de ouders met hun van ongeduld trappelend vliegenier- tjes en de grote, kleine, fanta sierijke en fantasieloze probeer sels. Alles wachtte op het ver- losende ”LOS” van de heren van de Jeugdcontactraad, maar: er kwam niets, want wind kracht 2 zou op z’n minst moe ten worden windkracht 6 of 7. Na wat heen en weer praten klonk eindelijk door de micro foon: ”De vliegerwedstrijd gaat niet door, maar wordt uitgesteld tot zaterdag 29 augustus, zelfde tijd en zelfde plaats en hopelijk met wat meer wind!” Daar zullen we dan maar weer op rekenen. De Jan Ligt hartschool heeft alvast een week langer haar trofee kunnen behouden. De twee jubilarissen werden gehul digd tijdens het jubileumdiner in Hotel-Restaurant ,JDarthuizen”, te Leersum. C. P. Broer heeft in die beginjaren wel als ’duizendpoot’ moeten funge ren; hij financierde het bedrijf zelf, hij kocht machines of bouwde ze zelf, hij leidde de produktie, ging op pad per motorfiets om te verkopen en ad ministreerde. Het succes dankte de heer Broer aan het feit, dat de Nederlandse bak ker toen al ging inzien, dat een zekere specialisatie in produktie voordelen bood en dat de artikelen, die fabrieks matig geproduceerd werden, vaak beter van kwaliteit en goed te verwer ken waren. Bovendien wist Broer als ex-bakker natuurlijk heel goed waar de problemen bij de bakkerij lagen en als zodanig kon hij menigeen van ad vies dienen. Al snel werd het pand te klein om aan de toenemende vraag te kunnen voldoen en een nieuw pand aan dë Kerkweg met voldoende uitbreidings mogelijkheden werd aangekocht en betrokken. Dag en nacht werd er ge werkt om het nieuwe pand zo modern mogelijk in te richten. Hygiëne, ruim te en licht waren al normen waar ern stig rekening mee werd gehouden. Dat het voor zo’n jong bedrijf nood zakelijk was de naam bekendheid te geven, mag blijken uit het feit, dat elke tentoonstelling van enige beteke nis bezocht werd en miet succes. Het bedrijf groeide uit tot een on derneming, die nationaal zeer goed aangeschreven stond en van de dui zenden relaties jiu zijn er velen, die reeds van de beginperiode af grond stoffen betrekken. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds G. H. Homans, Alkmaar.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 5