1 Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen uitvoerig voor Gelukstelegram aan prins Bernhard Jubilaris Brenkman dankt huldiging 5,95 Kom voor een kwaliteits Zaterdag groots feest: „Taptoe Waddinxveen I io&K'''W Pipo de Clown op zwemfeest Dhr. H.v/d Haven NATUURZEMEN DE BRON Grote braderie op Luifelbaan Mevr. A. S. v/d Haven- Tanis kijken en vergelijken bij BOOT in Bodegraven V |95 Fundament Onmisbaar Uniefris N.V. Kath. Vrouwengilde Teruggekaatst piano of orgel U zult er een unieke collectie electronische orgels en piano's aantreffen van vele merken,, modellen en prijzen. 7 II lm Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2201 DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 I 11. WIJ PRESENTEREN hele huidjes geen 7,50 maar Zaterdag ontving de burgemeester telegrafisch het volgende antwoord: „Mijn hartelijke dank aan u allen voor uw felicitatie en voor uw goede wensen voor de toekomst. Bernhard.” Directeur is de heer A. van Tol, president-commissaris de heer F. M. van Tol sr. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 100.000,waarvan voor 20.500,aan aandelen is geplaatst, hierop is twintig procent volgestort.. Verder wordt er een kunst-zwem- show gegeven met Europese kampi oenen door de zwemdub Admiraal de Ruijter uit Amsterdam en komt er een nummer komisch springen. Voor de diversie wedstrijden kan men zich voor een kwartje per onder deel opgeven aan de kassa van het zwembad. In zijn dankwoord - „ik vraag me af of ik zoiets bijzonders heb gedaan, het is me altijd voor de wind gegaan” - kaatste de heer Brenkman de lof voornamelijk terug naar de gemeen tesecretaris - „u heeft me alle kansen geboden, die mogelijk waren” - en de burgemeester - „ik ben jaloers op uw ongekend optimisme, waarmee u uw medewerkers liefde voor het werk heeft bij gebracht.” Ook voor de andere sprekers had de heer Brenkman een passend dank woord, waarna iedereen hem en zijn familie persoonlijk kon gelukwensen. Kom op tijd, ook al is u in het bezit van een entreebewijs. Dat voorkomt geloop en gedrang op het taptoeter- rein wanneer de korpsen om precies acht uur met him optreden starten. Neem geen staanplaats in voor de decors. Dat is hinderlijk voor de af- en aanmarcherende korpsen en het is zo vervelend als tijdens de taptoe dan moeilijkheden ontstaan. En, jongens en meisjes, vooral jul lie zullen natuurlijk weer enthousiast zijn. Maar wordt niet zo uitbundig, dat je over het terrein gaat lopen als de taptoe is begonnen. Dat zou een hoop van de pret bederven. Een keur van korpsen, een uitste kende organisatie. Als iedereen een beetje meewerkt wordt de Taptoe Waddinxveen zaterdag een feest dat klinkt als een klok. In de Sint Victorkerk werd vorige week kerkelijk het hu welijk bevestigd tussen de heer Pekelhof en mejuffrouw Ver- nooy, populair padvindersleid- ster. Uiteraard stonden haar welpen haar na de heuglijke plechtigheid op te wachten. (foto Sjaak Noteboom) ooi uda oon- s ex- Ueu- I en br. en landelijk erkend leraar pedicuren Vondellaan 13 - Waddinxveen Telefoon 01828-2887. samenwerking altijd uitstekend is. Namens de jubel- en treurpot” bood hij een in leder gevatte thermometer aan. de beste kwaliteit van 18 t/m 26 september gemeente-ontvanger Van der Krans en de heer Boer, die namens de drie woningbouwverenigingen een platen bon schonk. Na nog veel meer lofuitingen en dankwoorden besloot de burgemees ter met de wens, dat de heer Brenk man nog vele jaren in Waddinxveen zal blijven. ,,We kunnen je echt niet missen. Ik zou niet weten wat ons boven het hoofd zou hangen als jij ons in de steek liet.” Hierop volgde de gebruikelijke gratificatie. Gemeentesecretaris H. Jenné zei gekscherend, dat de jubilaris een man. WADDINXVEEN Zaterdag staat Waddinxveen weer een groots evene ment te wachten. Op het Koningin Wilhelminaplein presenteert het fan farekorps „Concordia” dan ’s-avonds om 8 uur de traditionele Taptoe Waddinxveen”. Een daverend feest van muziek en kleur, waaraan een groot aantal roemruchte harmonieën, fanfares, drumbands en majorettes- korpsen meewerken: in totaal liefst 500 deelnemers. Het gaat als steeds een schitterende manifestatie worden. Daar moeten dan wel twee factoren aan meewer ken: een beetje behoorlijk weer en een massale opkomst van het publiek. Hoe meer kijkers en luisteraars, hoe fijner het feest. „Concordia” re kent op al die vele honderden en heeft samen met de mensen van de gemeente en de politie een organisa tie opgezet, die de show perfect moet laten verlopen. Maar daarvoor moet er natuurlijk ook wel medewerking zijn van dat publiek. Waddinxveen De heren F. M. van Tol sr, J. van Tol, F. M. van Tol jr en A. van Tol, groothandelaren in en importeurs van kaas te Waddinx veen he bben aldaar de Uniefris N.V. opgericht. Deze naamloze vennoot schap strekt haar werkzaamheden uit over de groothandel in levens middelen, in- en verkoop en verhuur van koelingsapparatuur en opslag en transport van levensmiddelen voor derden. De volgende spreker was een zeer bijzondere: de heer C. J. Broekhoven. Als voormalig plaatsvervangend chef van de afdeling financiën van de pro vinciale griffie heeft hij veel met de heer Brenkman te maken gehad. Nu, na zijn pensionering heeft hij dat weer: hij heeft prompt „ja” gezegd toen hem werd gevraagd of hij de heer Brenkman wilde assisteren na het vertrek van de heer Groenewoud. „Als een gemeente beschikt over een integer en toegewijd chef van finan ciën is het fundament gelegd, waarop het gebouw wordt opgetrokken,” al dus de heer Broekhoven, die namens de afdeling een platenbon aanbood. Achtereenvolgens werd de heer Brenkman hierna nog gecomplimen teerd door het raadslid drs Harms, zijn ex-collega Groenewoud, die een „Wassenaarse boekenbon” aanbood, de heer Zwambom, directeur van Openbare Werken, wethouder Lips, Burgemeester C. A. van der Hooft was de eerste, die zijn gelukwensen uitsprak. Hij noemde de heer Brenk man „een bijzonder man in ons mid den, een vasthouder, een terrier, een ambtenaar met ontzaglijk grote be kwaamheid.” De burgemeester vertelde, dat hem de schrik om het hart was geslagen toen hij hoorde, dat de heer Brenk man oog had op een hoge functie bij Binnenlandse Zaken op hetzelfde moment dat zijn naaste medewerker Groenewoud van plan was naar Was senaar over te gaan. ,Ik had er moed voor nodig om met beiden te gaan pratën: „jongens, hoe moet dat nou, ga alsjeblieft niet tege lijk weg.” Want niets is belangrijker in een gemeente dan dat de finan ciën zo worden beheerd, dat we er volkomen vertrouwen in kunnen heb ben.” Gemeentesecretaris Jenné over handigt jubilaris Brenkman het geschenk van de „jubel- en treurpot”. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Pipo de Clown zelf komt zaterdagavond 26 septem ber naar Waddinxveen om het grote zwemfeest, waarmee „De Gouwe” het seizoen afsluit, luister bij te zetten. Dit alleen al moet genoeg zijn om honderden belangstellenden op die avond om half zeven naar het zwem bad „De Sniep” te trekken. Maar er staat natuurlijk veel meer op het programma: demonstratie- zwemmen door kleuters, gecostu- meerd sprietlopen om mooie prijzen, een kussengevecht op de spriet, een hindennisrace en de Waddinxveense kampioenschappen onder- water- zwemmen. WADDINXVEEN Het winkel centrum „Luifelbaan” gaat vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober zijn tweejarig bestaan vieren met een grote brade rie. Tegenover de winkelgalerij ko men dan twintig tot vijfentwintig kraampjes te staan met allerhande attracties. Vrijdag 2 oktober zal de braderie open zijn van twee uur des middags tot negen uur ’s avonds, zaterdag 3 oktober van 10 uur ’s-och- tends tot vijf uur ’s-avonds. Tijdens dit feestelijke tweedaagse marktgebeuren zal een aantal hand werkslieden aloude ambachten de monstreren zoals het bijenkorfma- ken, het wolspinnen, het rietmat- vlechten en het klompenmaken. Het publiek zal onder meer de kans krij gen zijn artistieke gaven bot te vieren met een kunstspuitroulette. De Luifelbaanwinkeliers komen op de feestdagen met een groot aantal speciale aanbiedingen en met een attractieve etalagewedstrijd voor het publiek. 23 september. Feestelijke opening met bingo-avond, waarbij ook de echtgenoten welkom zijn. 21 oktober. Discussie-avond o.l.v. Kapelaan J. J. de Graaff over „Moei lijkheden ni het geloofsleven in deze tijd”. 18 november. Samen met de dAmes van het L.T.B. de „One-man-show” van Gerard Monnink, een geestige en humoristische auteur, journalist en verteller. Waddinxveen Het winterpro- gramma van het Katholiek Vrou wengilde Waddinxveen voor het seizoen 1970/’71 luidt als volgt: Speelgoed Luxe en Huish. Artikelen Eikenlaan 54 - leplaan 122 Tel. 2401, b.g.g. 4647. WADDINXVEEN Prins Bernhard, ere-burger van Waddinzveen, vierde vorige week zijn zilveren jubileum als inspecteur-generaal. Ter gelegen heid hiervan stuurde burgemeester Van der Hooft de prins vrijdag het volgende telegram: „De burgerjj van Waddinxveen wenst Uwe Koninklij ke Hoogheid van harte geluk met uw 25-jarig jubileum als inspecteur- generaal.” Abonnement: 2,37 per Kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Gevestigd: pedicure Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. j t - i WADDINXVEEN In een zeer uitvoerig slotwoord heeft dinsdag de heer F. Th. Brenkman, chef van de afdeling financiën en belastingen van de Wad dinxveense gemeentesecretarie, in de raadszaal dank gebracht aan allen, die hem daar kort tevoren hadden gehuldigd in verband met zijn zilveren jubi leum in overheidsdienst. Van deze 25 jaar heeft de heer Brenkman er 22 in Waddinxveen gediend. „Zo’n dankwoord lijkt vaak een beleefdheidsfrase. Ik wil toch echt stellen dat dit niet zo is en oprecht en met een big hart enkele woorden spreken,” aldus de jubilaris. Die blijdschap gold dan in de eerste plaats het feit dat hij - actief als hij is - na drie kwartier passief luisteren eindelijk zelf weer iets kon doen. 2 december: St. Nicolaasavond. 20 januari. „Mode door alle eeu wen heen” van Mevr. Oomen-Oomen uit Den Haag. 6 betalingsspreiding inruden franco levering landelijke service-dienst enzovoort HARTELIJK WELKOM BIJ H3B00T ORGEL- EN PIANOHANDEL Kerkstraat 2-28 BODEGRAVEN T /T-rTetefoon 01726-2541 Bezoek de toonzalen of vraag brochures. Maandag werd dan eindelijk de veel besproken hearing over Groenswaard III gehouden. In een stampvol Gereformeerd Verenigingsgebouw werden vrij gedachten uitgewisseld, deskundig en niet-deskundig. De goedkope(re) woningbouw stond daarbij wel centraal. Hoe het ook zij: de vele aanwezige raadsleden hebben kunnen ho ren hoe de mensen over het plan denken. Door plotselinge ziekte van onze redacteur kun nen wij tot onze zeer grote spijt geen uitgebreid verslag van dit belangrijke gebeuren leveren. (foto Sjaak Noteboom) is, waar je voor moet oppassen: hij begint immers nagenoeg al zijn ant woorden met „Om eerlijk te zijn Hij roemde de heer Brenkman als een buitengewoon betrouwbaar en deskundig ambtenaar, met wie de

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1