Achtste molentocht aan Concert St Jan Begin de inrichting van het huis niet met de versiering Kampioenen 1970 PV De Sperwer Brandweerwedstrijd met „hoge druk” „Actie Rode Kruis-schip” roept alle hens aan dek i 10 Pagina 2 Hip: waarom niét? Plattelandsvrouwen Plattelandsvrouwen Knus maken Hengelnieuws Opbrengst collecte Sober begin AR-Kiesvereniging Sportwereld „Thuisvoelen” I A u. - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 17 sept. 1970 21 December: Kerstavond. met en Het verloofde stel dat met de huwelijsdatum in zicht een uitgebreide ver langlijst opstelt, zou eigenlijk alle blaadjes in het blocnootje blanco moeten laten en van familie of vrienden slechts geld en tegoedbonnen moeten vragen. Dat lijkt kil-zakelijk en bar ongezellig en een beeldig schemer lampje gééft natuurlijk veel leuker dan een waardebon van vijftien gulden. Maar in hoeveel huizen staan niet op de rommelzolder, in de diepe kast, in het sousterrain, vazen, pullen, asbakken, zoutstelletjes op non-actief. Tante en oom, neef en nicht, broer ofwel vriendin hebben er destijds hun goeie geld voor neergeteld, het kado werd oprecht bewonderd en het was inder daad modern, stijlvol èn welkom. Maar later - in eigen huis - met alles op de vloer en aan de muur, stond die paarsblauwe asbak merkwaardig genoeg niet bij de rode kuipjes stoelen. Het fragiele olie- en azijnstel van italiaanse makelij dééd het stomweg niet bij het boerenbonte servies en de brabants- bonte dekservetten. DEN HAAG Op 14 oktober zal heel Nederland in de ban komen van de bliksemactie Schip Ahoy, waarmee vjjf miljoen gulden moet worden ingeza meld voor een nieuw hospitaalschip voor het Nederlandsche Roode Kruis. Wie die avond de televisie aanzet zal op een zeer bijzondere wijze worden opge wekt om daarvoor geld te geven, voor zover hij of zij tenminste niet eerder al thuis met een collectebus is benaderd. De NOS zal op 14 oktober van 20.20 uur tot middernacht uit het nieuwe Ahoy-complex in Rotterdam een sport-varieté- programma uitzenden, waarmee topsporters en topartiesten het publiek zullen vragen een bijdrage te leveren. roept van behangen en witten en gesjouw met meubelen. en tafel Amsterdam, X 50607). Want het de vies moet thans zijn: alle hens aan dek voor Schip Ahoy. GOUDA Het laatste van de Concerten-cyclus 1970 in de St. Jans- kerk te Gouda op donderdag 24 sep tember zal worden verzorgd door Klaas Boersma, organist, en het Tele- mann-ensemble uit Maassluis. 10 Mei: Slotavond. Voordrachtskun- stenares Liesbeth Veendorp. Verder worden er enige excursies koffieochtenden georganiseerd. 16 Maart: Quiz over huishoudelijke onderwerpen. 27 April: Futurologie. Lezing door de heer J. Holsman. De kijk op morgen en overmorgen. I 1 I i i i l WADDINXVEEN De H.S.V. Wad- dinxveen organiseerde zaterdag een prijzenconcours tevens competitie wedstrijd maatvis in het Aarkanaal te Alphen a/d Rijn. Vijftien henge laars vingen 53 vissen. De fam. Ro denburg was goed in de vangst. Zij legde beslag op de eerste drie plaat sen. De uitslag was als volgt: I. Barry Rodenburg 184 cm 12 st; 2. B. Rodenburg sr 111 cm 7 st; 3. P. Rodenburg 110 cm 6 st; 4. C. Broer 103 cm 6 st; 5. L. Burggaeve 96 cm 6 st.; 6. K. Broer 79 cm 5 st De bloemen voor de grootste vis waren voor P. Rodenburg 25 cm. Op zaterdag 19 september organi seert de H.S.W. Waddinxveen haar 6e tevens laatste competitie wed strijd alle maten. Deze wedstrijd be loofd zeer spannend te worden, want zes hengelaars hebben nog kans op het kampioenschap. Gevist wordt in de Dubbele Wiericke te Driebruggen. Vertrek station 6 uur. Inschrijven bij J. Hoogendoom, hengelsportzaak al hier, vóór vrijdagavond 18 september 19 urn-. WADDINXVEEN De jaarlijkse collecte voor de kankerbestrijding heeft in Waddinxveen 6.535,73 op gebracht. Daarnaast werd van een plaatselijke firma nog een gift van duizend gulden ontvangen, zodat in totaal 7.535,73 werd ingezameld. dat wij ons geen Nederlander kunnen voorstellen die „nee” zal zeggen als hem voor dit doel een bijdrage ge vraagd wordt. Een doel, zo sociaal, zo menselijk, zo door en door sympa thiek, dat ieder woord van aanbeve ling uiteraard overbodig is. Wanneer één schip zich in de volle, volstrekt universele sympathie van de natie mag verheugen, dan is dat wel de J. Henry Dunant, het hospitaalschip van het Nederlandsche Roode Kruis”. De actie begint binnenkort al met een aantal plaatselijke evenementen, zoals een grote optocht in ’t Harde, een wadloop bij Pieterburen, een op roep van een predikant uit Urk via de Visserijband aan de Noordzeevis- sers, en een collecte onder de opva renden van de ongeveer 7000 schepen, die op 30 september in de sluizen zul len worden geschut. De versiering van een tiener- kamer zit in kleine ’’persoon lijke” dingetjes zoals een stel kleurige kussens, een paar hippe posters, vrolijke papie ren toestanden, kleurige doos jes en andere kleinigheidjes. Laat in ieder geval die dingen door Uw tiener zelf kiezen en laat hem ook zo veel mogelijk zijn andere inrichtingsspullen zelf uitzoeken. Zo zijn er voorbeelden te over. Zelfs wanneer alle verlangens en be nodigdheden (hèb je werkelijk een eiersnij der nodig om te kunnen trou wen?) zeer uitvoerig staan beschre ven, met naam van fabrikant en winkelier, kleur en formaat, dessin en prijs, zijn teleurstellingen niet te voorkomen. In toonkamers, étalages en uit folders kun je het allemaal wel mooi bij elkaar zoeken en schijnbaar op elkaar afstemmen, maar zodra tussen de zorgvuldig gekozen spullen gewoond en geleefd gaat worden, klopt het vaak niet meer allemaal. Wat bij velen uit noodzaak gebeurt: beginnen te wonen tussen en met slechts de allernoodzakelijkste meu belen, stoffering en voorwerpen, is eigenlijk ideaal. Het schept de mo gelijkheid rijk te zijn met een uit breiding die moeizaam werd verwor ven. Maar meer nog biedt zo’n sober begin de gelegenheid slechts aan te vullen met datgene, waaraan werke- Ik behoefte is ontstaan. In dat donkere hoekje komt een staande schemerlamp van langgerekt model met helgele kap, omdat juist die daar een levendig accent zal ge ven. De praktische groen-bruine be- kledingsstof op de bank, wordt dieper van kleur door de contrastwerking met een orange-geblokt kussen. En wanneer de prille huisvrouw uit de praktijk van het avondlijk samen televisiekijken ervaart, dat zij er zeer wel bij kan verstellen, stoppen of handwerken, zet zij op haar ver langlijstje een leuke rieten mand, die in de buurt van het eigen fauteuiltje kan staan. Ook kinderen omringen zich met accessoires, die het wonen verleven digen en de waarde van de eigen ka mer, of op z’n minst het privéplekje verhogen. De jeugd doet dat zelfs zeer bewust. ”Ik ga vanmiddag eens fijn m’n kamertje inrichten”, is een kreet, die de willekeurige bezoeker of een grootmoeder wellicht met de ogen doet knipperen en visioenen op- Van een kleine kamer valt ook best een heel leuk geheel te maken met de nodige fantasie. De zelfgebouwde bank (van stevig spaanplaat) is bekleed met de zelfde vloerbedekking die ook in de kamer is ge bruikt. Een eigen schrijfbu reau of schrijftafeltje is voor de schoolgaande jongere van essentiëel belang. Ook hier is het geheel opgefleurd met al lerlei kleine persoonlijke din getjes die van deze kamer een ’’eigen” kamer maken. Waddinxveen Voor de afdeling Waddinxveen van de Anti-Revolu- tionaire Kiesvereniging spreekt dins dagavond 6 oktober om 8 uur in het Gereformeerd Verenigingsgebouw drs. T. M. Gilhuis, rector van een Amsterdams lyceum en docent di dactiek Geschiedenis aan de Vrije Universiteit over het onderwerp: „Op dubbelspoor?” BOSKOOP Voor de tweede keer zal in de brandweerwedstrijdkring ’’tien gemeenten” een wedstrijd wor den gehouden met ’’hoge druk” en ’’persluchtapparatuur”. De wedstrijd zal worden gehouden te Boskoop op zaterdag 26 september 1970. De algehele leiding berust bij de heer J. Taal uit ’s-Gravenhage. De wedstrijd vangt aan om 13.00 uur en zal omstreeks 15.30 uur be ëindigd zijn, waarna de prijsuitrei king volgt tn hotel Florida, A. P. van Neslaan 1. Het terrein waar de wedstrijd ge houden wordt is gelegen aan de A. P. van Neslaan. De brandweerploeg van Waddinx veen treedt om 14.20 uur in het strijd perk. Zevenhuizen Voor de achtste achtereenvolgende maal organiseert de Zevenhuizense wandelsportver- eniging ’Sterker door Strijd’ de jaar lijkse Molentocht, en wel op zaterdag 26 september. In de parcoursen wor den de wandelaars geconfronteerd met het steeds verder ontwikkelende recreatiegebied rondom de Rotteme- ren, waar naast landelijke rust een opkomende waterrecreatie ontstaat en verder zal men van veraf of van dichtbij de vier molens zien. De deelneming is opengesteld voor de volgende groepen wandelaars: a. schoolgroepen; b. wandelsportver- enigingen; c. gymnastiek- e.a. sport verenigingen; d. B.B., politie en be drijfsgroepen; e. individuelen. Er kan op vier afstanden worden ingeschreven, nl. 5-10-15 en 20 km. Er zal worden gestart van de par keerplaats van de Fa. Verwey en Adegeest, Dorpsstraat 147 Zevenhui zen. Deze startplaats ligt ca. 1 min. lopen vanaf de bushalten, die recht streeks verbindingen geven met Rot terdam, Gouda, Waddinxveen, Bos koop, Den Haag en Delft. De starttijd is van 2 uur n.m. tot half drie. Het startlokaal is van half twee af geopend. Men kan zich laten inschrijven bij de heren P. Hoogen- doorn, Rozenstraat 37, tel. 01802-501 en P. v. Vliet, Asterstraat 26, Zeven huizen. Aan ieder die deze tocht volbrengt wordt een speciaal voor deze tocht ontworpen medaille uitgereikt. Groe pen ontvangen een groepsherinne- ring. Extra prijzen worden beschik baar gesteld voor drie groepen. De prijsuitreiking wordt verricht door burgemeester A. van ’t Verlaat. Er zijn twee wisselbekers beschikbaar - 1 voor de beste groep op de 5- en 10 km en 1 voor de beste groep op de 15 en 20 km. Deze wisselbekers moeten driemaal achtereen of vijf maal in totaal worden gewonnen wil men definitief eigenaar zijn. 19 Januari: Jaarvergadering, dia’s van de heer A. Ripping. 15 Februari: Verslaving. Lezing door de heer J. v.d. Vos. Algemeen, drank, drugs en stimulerende middelen. 14 oktober: Een gezamenlijke avond met de Holl. Maatschappij van Land bouw. Notaris in ’t Hol spreekt over testament en vererving. 18 november: Demonstratieavond, verzorgd door de Voedingsraad. Ge bruik van champignons, paprika’s en aubergines. Klaas Boersma, organist van de St. Janskerk, is oud-leerling van George Stam. Na zijn eindexamen Conser vatorium werd hij organist te Wier- den en later te ’s-Gravenhage (Wil- helminakerk). Gedurende 12 jaar was hij cantor-organist te Velp (Gld). Zijn solistisch optreden bleef niet beperkt tot Nederland (naast de ge regelde concerten in zijn St. Janskerk geeft hij o.a. concerten in Amsterdam, Delft en Zwolle). Ook in Duitsland werden enige concerten door hem verzorgd. Het Telemann-ensemble, gegroeid uit een in 1965 opgericht kwartet, be staat uit een aantal goede en serieus studerende amateur-musici uit Maas sluis. Het ensemble treedt regelmatig op in Maassluis en omgeving, alwaar een goede belangtelling voor deze concerten van de waardering voor de prestaties van het ensemble getuigt. ■Het programma vermeldt werken uit de 17de en 18de eeuw, o.a. Prae- ludium en fuga in C van J.S. Bach voor orgel, een sonate van Lotti voor hobo, altviool en basso continuo, een kwintet van Joh. Chr. Bach voor ho bo, viool, altviool, cello en klavecim bel; de aria Süsze stille van G. F. Handel en een kleine cantate van J. J. Weiland voor mezzo-sopraan. Or ganist en ensemble zullen tesamen uitvoeren het orgelconcert in F. van G. F. Handel. Het concert vangt aan om 20 uur. Tussen 3 en 12 oktober zal op hon derden sportvelden, in zwembaden, sporthallen en sportzaken geld wor den opgehaald, want de actie is voor een groot deel geadopteerd door de Nederlandse sportwereld. Op 14 ok tober vindt tussen 19.00 en 20.00 uur overal in het land een huis-aan-huis- collecte plaats en vele banken zullen die avond open zijn. Ook zal men tij dens de marathon-tv-uitzending bij dragen kunnen toezeggen via de en kele honderden telefoons, die er in het Ahoy-complex te Rotterdam voor dit doel zullen worden opgesteld. En natuurlijk kunt u ook nu reeds geld storten voor Actie Schip Ahoy, postgiro 50607, Eindhoven (voor reke ninghouders bij de Gemeentegiro muur staat lekker ruig. Verder zijn er ontelbare mogelijkheden. Daar is de prullebak, niet alleen praktisch en funktioneel, liefst ook hip of gek: soms een eigenhandig beschilderde oude kolenkit, waarom niet? De leefbaarheid van het eigen hok ontstaat voor de een met planken vol schelpen en bijzondere stenen, elders vormt de rieten lektuurmand met underground blaadjes het mees terstuk, waar vrienden en vriendin nen op af zwermen. Knotsgekke spaarpotten van be schilderd papier-maché, trol, gniffel of knuffelbeest, draaikruk bij het schrijfblad, een pluizig kleedje om de eerste nog slaperige voetstappen op te vangen, de van touw gevloch ten houder voor hangplant, een kleu rige plastic of emaille pot met drop of kauwgom, er is eindeloos veel. Zó veel, dat elk jaar met verjaarda gen of Sinterklaas hele verlanglijs ten vol worden gevraagd. Niet één verstandige ouder of op voeder zal vinden, dat al die wensen onmiddellijk ingewilligd moeten worden. Allerminst, ergens een poosje naar uitzien, verhoogt later de vreugde om het bezit. Maar het moet evenmin zo zijn, dat de volwassenen het verlangen naar hippe toestanden, prullen en affi ches, of welke aankleding van het eigen domein ook als onnodig van de hand wijzen. Die fleur en franje is even onontbeerlijk ’’voor het ple zierig en veilig ’’thuis” voelen, als de smoking, het strikje, de feestelijke creatie, aparte make-up en artistiek kapsel voor het speciale gevoel echt ”uit” te zijn”. C. Oudejans-van Eysden. Niets van dat al. Je eigen kamer in richten betekent bij de tiener en zelfs bij de leeftijd vér daaronder: knus maken sfeer scheppen, toestanden ophangen. Dit soort aktiviteiten is op vrjje woensdagmiddagen en in een va kantie schering en inslag in een ge zin met opgroeiend volk. Een bed om in te slapen meestal ook om op te zitten en stoel, bureau, boekenrek aan de wand, dat bergt zo’n kamer heus wel. Er is méér. Wie is niet blij met een poster voor tegen de deur, lieflijk ro mantisch of vol stekend protest? Met een gitaar zit je ook altijd goed, al is-ie gebarsten en kun je geen do van mi onderscheiden, een gitaar aan de Een kleedje op het linoleum, ofwel een ander soort vloerbedekking is ook aanwezig, evenals gordijnen en schemer- of bedlampjes. Met dit laatste raken we al aan de aankle ding, het versieren. Want mag de noodzakelijke ver- lichtingsbron aan het plafond een simpel bolletje zijn, met zo’n lees lampje komt de gezelligheid erin. „Nu een paar fijne kussens op m’n bed” verzucht het MMS-kind en ze schurkt bij voorbaat van genoegen. Lekker op je buik op een ruige sprei, het lampje aan en een kussen onder je armen. Een andere keer in de hoek tegen de muur met opgetrokken knieën en de rug behaaglijk tegen een kussen. Zo’n zalig ouderwetse rol aan het hoofdeind, dat is natuurlijk ook het einde. Want kussens zijn op een tienerkamer altijd welkom: knuffelige slappe, kleine stevige en grote die je op de grond gebruikt als poef. De J. Henry Dunant bezorgt jaar lijks niet minder dan 2300 patiënten, die vaak al jaren aan hun bed zijn gekluisterd, een onvergefelijke va kantie. De artsen vinden echter dat het schip niet meer voldoet aan de medische eisen, die tegenwoordig dienen te worden gesteld. Daarom moet begin 1972 een Henry Dunant II in de vaart worden gebracht. En daarom moet nu vijf miljoen gulden op tafel komen. De bekende auteur Anthony van Kampen zegt daarover deze maand in een artikel in de Blauwe Wimpel: „Welnu, dat geld zal er komen, om- Zevenhuizen Het programma van de afd. Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen voor het winterseizoen ’70-’71 ziet er als volgt uit. 14 oktober - excursie van der Meer meubelen; vertrek per bus 13.15 uur vanaf postkantoor. Feestvergadering in Utrecht i.v.m. 40-jarig bestaan bond. 20 oktober - Liesbeth Veendorp verzorgt avond met cabaret en volks liedjes. 11 november: demonstratie Torna do. 17 november studiedag voor alle leden ”Het leefmilieu in Zuid-Hol- land”. 15 december: Kerstavond - ver zorgd door eigen leden. 19 januari Huishoudelijke vergadering; na de pauze houdt dokter P. v. d. Linde te Waddinxveen een lezing over mo derne geneesmiddelen. Februari: gecombineerde vergade ring met de Holl. Mij. v. Landb. en de Plattelands jonger en en afd. Moer- kapelle (ook heren welkom). 16 maart Modeshow; 13 april toneel avond verzorgd door eigen leden. Verder kan men zich opgeven voor het volgen van cursussen, o.a. koken (fijne keuken) Lampekappen ma ken; kreatief bezig zijn; handwerken en ”Wat is mode?” en verder boek besprekingen. Voor deze cursussen kan men zich opgeven bij mevr. A. Bijl-v. Rijswijk en mevr. A. Olieman-Oudijk, resp. Asterstraat 13 en Zuideinde 8a. Vitesse: le Gebr. Metselaar; 2e J. C. Koren; 3e H. van Dijk; 4e A. de Bruyn; 5e Gebr. van Kempen; 6e N. van Vliet. Midfond: le F. Rip; 2e N. v. Vliet; 3e Gebr. Metselaar; 4e L. de Bruyn; 5e P. Vink; 6e J. C. Koren. Fond: le Gebr. Metselaar; 2e N. v. Vliet; 3e P. Vink; 4e J. C. Koren; 5e F. Rip; 6e D. Verkade. Totaal oude duiven: le Gebr. Met selaar; 2e. J. C. Koren; 3e N. v. Vliet. Jonge duiven: le Gebr. Metselaar; 2e P. Bonefaas; 3e L. de Bruyn; 4e J. C. Koren; 5e L. Slootjes; 6. J. C. den Riet. Aangewezen Vitesse: le J. C. Ko ren; 2e H. van Dijk; 3e Gebr. Metse laar. Aangewezen Midfond: le N. van Vliet; 2e F. Rip; 3e L. de Bruyn. Fond Aangewezen: le Gebr. Metse laar; 2e J. C. Koren; 3e F. Rip. Aangewezen oude duiven: le Gebr. Metselaar; 2e J. C. Koren; 3e F. Rip. Generalen: le Gebr. Metselaar; 2e J. C. Koren; 3e N. van Vliet; 4e P. Vink; 5e F. Rip; 6e J. C. den Riet; 7e L. de Bruyn; 8e E. J. de Jong; 9e J. W. Fase; 10e T. den Ouden; He H. v. Dijk; 12e J. Versloot; 13e D. Verkade; 14e W. Heuvelman; 15e A. de Bruyn; 16e W. Berkensteyn; 17e C. Hofman; 18e P. Bonefaas; 19e A. Bonefaas; 20e T. H. Twigt; 21e C. oTor en Zn; 22e M. Vink; 23e Gebr. van Kempen; 24e L. Slootjes; 25e J. Pellekooren. Generaal Aangewezen: le Gebr. Metselaar; 2e J. C. Koren; 3e N. van Vliet. Navlucht: le N. van Vliet; 2e H. v. Dijk; 3e P. Vink; 4e W. Berkensteyn; 5e J. C. Koren; 6e C. Toor en Zn. Kampioen oude dóffer: F. Rip Kampioen oude duivin: T. den Ouden Kampioen jonge duif: L. Slootjes Gem.Waddinxveen beker: L. Slootjes Wijlen H. v.d. Berk beker: Gebr. Metselaar Hoogendoorn beker: Gebr. Metselaar WADDINXVEEN Het bestuur van de Bond van Plattelandsvrouwen te Waddinxveen heeft het program ma voor het komende seizoen vast gesteld. p f „/"'/I

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2