in nieuw reis mooie Brandweerwedstrijd Damesvoetbal niet afbluffen door wind waarom? Waddinxveen Jubileum architect Verwey bureau Stuurman 3 DE NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN Bejaarden-societeit had jaarlijkse N i „Ton-vaar der s” lieten zich IWI u W v 9 K een flinke vrouwelijke MEDEWERKER WADDINXVEEN sta je daar x. zo van te kijken dat j ik klant bij de nmb ben... ga met uw tijd mee ga naar de nmb! f Belangrijke SPOEDVEILING Pagina 3 Waddinxveen Moerkapelle Zilveren beker Waddinxveen Damnieuws Contactavond Kerkweg 216 DE KERKEN NODIGEN AGENDA DOKTERSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND Er is een NMB kantoor bij u in de buurt: Geslaagd Zevenhuizen GOUDSE BIOSCOPEN nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! WADDINXVEEN De heropening van het uitgebreide en vernieuwde kantoor van de N.V. Bouwkundig Ingenieursbureau Stuurman aan de Brugweg te Waddinxveen werd zaterdagmiddag in besloten kring verricht door burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen. Bij die gelegen heid werd tevens de directeur, de heer T. W. Verwey, die op 10 september 25 jaar aan het bureau was verbonden, gehuldigd. TELEVISIETOESTELLEN BANDRECORDERS CASSETTE-RECORDERS PICK-UPS (mono en stereo) GOUDEN DAMES-en HERENHORLOGES GOUDEN SIERADEN KEUKENUITZET ONTBIJT- EN EETSERVIEZEN ZAANSE KLOKKEN Moerkapelle If kt tri M Ik w W WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 17 sept. 1970 (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN vraagt voor spoedige indiensttreding Soil, te richten aan het kantoor te W’veen, Kanaalstr. 9. Telef. 2468. T5 Z 7 WADDINXVEEN Excelsior speel de een vriendschappelijke wedstrijd tegen Jong en Oud. Na een mooie wedstrijd werd uitslag 20-10 in het voordeel van Excelsior: Na afloop van de wedstrijd ging en de wagens in optocht met tweetonige hoorn en blaauwe zwaailichten door het dorp waar de deelnemers zich verzamelden in het Dorpshuis. Na de nabespreking door de jury reikte burgemeester I. J. P. Keijzer de prij zen uit. Nummer 1 werd Gouda, 2de Capelle aan de IJssel, 3de Nieuwer- kerk a.d. IJssel; 4de Waddinxveen, 5de Reeuwijk, 6de en 7de Moerkapel- le-Zevenhuizen, 8de Moordrecht, 9de Boskoop, 10de Bodegraven. Het station waar zoveel muziek in zit kwam in de lucht om de jonge waaghalzen moed in te peppen. En dat was wel nodig: de harde zuid- Waddinxveen Aan de Rijksuni versiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen tandheelkun de de heer R. S. C. Kraneveld te Waddinxveen. Op woensdagavond 23 september om 8 uur speelt een damesteam van RCV op het terrein in de Oranjewijk een lichtwedstrijd tegen de Haast- recht-dames. De opbrengst van deze wedstrijd, die muzikaal wordt opge luisterd, is ten bate van de kanker bestrijding. Burgemeester Van der Hooft verricht de aftrap. medaille, en het koppel De Jong-Van Kooten de derde, een bronzen plak. De grote verliezer was dit keer blaas kaak wind Gouwe terecht kwam. De beste stuur lui, die zoals altijd (in niet al te grote getale) aan de wal stonden vonden het natuurlijk allemaal prachtig en beloonden de schipbreukelingen met vastberaden hoongelach. Zo streden die koppels, dertien in getal, om de prijzen, maar voorname lijk om hun gezicht te redden. Als snelste koppel kwam tenslotte het duo Zwambom-Suijk naar voren, een Namens het personeel van bu reau Stuurman bood de heer Ooms de jubilerende directeur architect T. Verwey een minia tuur aan van het kunstwerk, dat bij het nieuwe gebouw is geplaatst. Ned. herv. kerk: 9.30 uur: ds J. v.d. Heuvel; 18.30 uur: ds D. van Vliet. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds T. v. ’t Veld; 18.30 uur: ds J. v.d. Heuvel. Bethel: 9.30 uur: ds D. van Vliet; 17 uur: ds T. v. ’t Veld. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds P. J. Mackaay, Oegstgeest; 19 uur: open deur-dienst. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds D. J. Modderaar; 18.30 uur: ds B. Koekkoek. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds D. J. Mod deraar. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur; wo. 20.00 uur Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 en za. 19.00 uur. Geboren: Nicoline Everdine, d.v. N. van den Haak en E. G. B. van Wave- ren. Ondertrouwd: Jozeph Cornells Wil helmus Boegheim en Gerritje Willem- pje Jongeneel; Jan Willem Brand horst en Gerritje Druijff. Overleden: Johannes Karreman, wn. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Van zaterdag 14 uur tot maandag 8.00 uur: W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-687. WADDINXVEEN De voetbal vereniging Waddinxveen houdt mor gen, vrijdag, haar eerste klaverjas- contactavond om 8 uur in het club huis. Iedereen is welkom. WADDINXVEEN Een paar weken geleden dwong de wind door samen zweerderig weg te blijven de Waddinxveense Jeugdcontactraad tot uitstellen van de vliegerwedstrijd. Zaterdag deed diezelfde blaaskaak opnieuw een po ging roet in het eten te strooien, nu door samen met de regen hard over de Gouwe te spoken om zo het tonnetje-varen te verzieken. Maar noch de organi satoren, noch de dertien enthousiaste koppels, die hadden ingeschreven, lieten zich ditmaal afbluffen. En dus ging het feest door. Al wachtte men voor de veiligheid wel even af tot er een politieboot in de buurt was om de wankele tonnetjes te escorteren. Geboren: Derek Victor z.v. J. A. Bud- dingh en S. C. Domburg; Ronald Bonne z.v. B. A. Huurman en A. Com- bee; Christa Johanna d.v. F. H. v.d. Berg en G. Loonstra. Ondertrouwd: Adrianus Bac en Jan netje Mulder. Overleden: Leent je van Opheusden, 60 jaar, e.v. L. Beider. wester zwiepte de Gouwegolven hoog op en in dat kokend geweld werden de twee tonnen, bijeengehouden door een plank als zitplaats, weerloze no- tedopjes. In minikleding trad dapper hiet eerste drietal koppels naar voren om zwoegend de peddelend te proberen de overkant te bereiken. De gebroe ders Bijstra bleken het goede zee- mansbloed in de aderen te hebben en overwonnen de elementen glansrijk. De rivalen duikelden echter om het hardst het water in, want de logge, stugge tonnen waren nu eenmaal moeilijker te besturen dan een ranke kajak. Dan was er ook nog de nodige stuurmanskunst nodig om te voor komen, dat je niet in Boskoop in plaats van aan de overkant van de prestatie, die goed was voor de zilve ren beker. De gebroeders Bijstra ver overden de tweede prijs, een zilveren Schouwburg: Vr. 8.15 u., Za. 3-7 u., Zo. 3-5 uur: „Mc Cord - Dood of le vend” (14 jr). Za. 9.15 u., Zo. 7-9.15 u., Ma. en Wo. 8.15 u.: „Meisjeshandel” (18 jr). Reunie: Do. 8.15 u., Vr. 8.15 u., Za. 7- 9 u., Zo. 7-9 u., Di. 8.15 u., Wo. 8.15 u.: „Het mooiste speelgoed” (18 jr). Zo. 3-5 u.: „Opstand der gladiatoren” (14 jr). Za. (nachtvoorst.) 11 uu.: Intiem Rapport” (18 jr). Thalia: Vr. 8.15 u., Za. 2.30-6.45-9.15 u., Zo. 3-6.45-9.15 U., Ma. 2.30-8.15 u., Di. en Wo. 8.15 u.: „Airport” (14 jr). Za. 10 u. en Wo. 2.30 u.: „Bambi” A.L. WADDINXVEEN Twee dames- voetbalteams van WSE zullen zon dagmiddag 20 september op het ter rein in het Wamaarplantsoen een voorwedstrijd spelen, die vooraf gaat aan de ontmoeting WSE-Schoonho- ven. C. H. Kramp-Jac. van Vliet 11; T. Twigt sr-T. de Mik 20; A. Blom- C. C. Slappendel 20; J. de Heer-A. den Ouden 20; A. A. Rietveld-P. Graveland Pzn 20; A. Zwanenburg- A. Korevaar 11; C. Stolker-P. Baas 02; G. Heeren-N. H. van der Vlist 11; F. van Kempen-J. Verburg 20; A. Compeer-J. van Vliet 1-1; B. van Eijk-P. Graveland Gzn 20; J. Ver- meulen-C. Anker 02; D. Zwanen- burg-A. van Dam 20; A. Kostér-A. Blanken 02; W. v.d. Heijden-A. v. Dijk 2—0. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds C. Baas te Hendrik Ido Ambacht; 18.30 uur: cand. F. Luitjes te Schiedam. Geref. Gem-: 9.30 uur: Ds A. F. Hon- koop. 18.30 uur Ds A. F. Honkoop. heer Stuurman als directeur opvolg de, was het oorspronkelijke streek- architectenbureau al uitgegroeid tot een middelgroot en landelijk wer kend architecten- en ingenieurs bureau met een personeelsbestand van ca. twintig personen. Bureau Stuurman beweegt zich naast winkel- en woningbouwprojec ten o.a. ook op het terrein van de scholenbouw, t.w. basis-, middelbaar- en nijverheidsonderwijs. Tevens be hoort de bouw van kerken, fabrieks- en kantoorgebouwen, alsmede enkele civiel-technische werken tot de acti viteiten. Enkele belangrijke opdrachtep van recente datum zijn o.a. een fabrieks complex in Zwolle, de bejaardenflat met dienstencentrum te Waddinx veen, een MAVO-school in Akkrum, een scholencomplex met 24 lokalen en een sportzaal te Leiderdorp, nij verheidsscholen in Den Bosch, het raadhuis te Waddinxveen, alsmede de architectuur en bouwbegeleiding van de scholen van het Scholenbouwteam ’’Midden Holland”. Door het geheel in strakke moder ne architectuur vernieuwde exterieur is het oorspronkelijke gebouw niet meer te herkennen. Uiteraard werd het interieur van het twee bouwlagen tellende kantoor volledig aangepast aan de functionele eisen, die een hedendaags architectenbureau daar aan stelt. De verdieping van het kantoorpand zal voorlopig nog worden ingenomen door het nauw met bureau Stuurman samenwerkend Technisch Advies bureau T.A.B.O., een adviesbureau voor beton- en staalconstructies, warmte- en electrotechniek. In 1971 zal het architectenbureau Stuurman zestig jaar bestaan. Het ligt in het voornemen aan dit jubile um in ruim verband aandacht te schenken. Chr. Afgesch. gem.: 9.30 uur en 17.00 uur: ds A. P. Verloop. Remonstr. Gem.geen dienst. Oud Ger. gem.: Zuidkade 158: 10.00 uur en 18.30 uur: leesdienst. Voll. Ev. gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstr.: 9.30 uur: samenkomst. Idem dinsdag 20.00 uur. Geref. gem. Boskoop: Mendelweg: 9.30 uur: leesdienst; 19.00 uur: ds H. Rijksen. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. kop koffie geserveerd. Prachtig was hier het uitzicht op de bloemperken. De heer Van Helden sprak een dankwoord, in bijzonder tot de presi dente mevrouw H. E. C. Haspels-Bijl en mej. T. van Gent, voor het verzor gen van de prachtige reis. Ook bracht hij dank aan de heer Gaykema en Zuster Boer voor de goede zorgen. Het jaarlijkse uitstapje van de be- jaardensociëteit was weer voorbij. Voor dit jaarlijkse reisje wordt door de leden zelf gespaard en uit de op brengst van de verloting wordt de aanvulling geput. In zijn toespraak wees burgemees ter Van der Hooft op de continuering van de nauwe betrekkingen tussen het bureau en de gemeente Waddinx veen sinds het overlijden van archi tect Stuurman in 1965. In 1961 werd wijlen de heer Stuurman al benoemd tot ereburger der Gemeente Wad dinxveen vanwege zijn verdienstelijk werk op sociaal terrein in de gemeen te. In zjjn huldigingswoorden stelde de burgemeester, dat de heer Verwey op dit punt in de voetsporen van zjjn voorganger was getreden. Hij onder streepte zjjn woorden met het aan bieden van een speciale oorkonde. In 1965, toen de heer Verwey de op maandag 21 september 1970 ’s avonds om 20.00 uur zal ten over staan van deurwaarder K. E. van der Veen, gerechtsdeurwaarder te Leiden in het Verenigings Gebouw, Stationsstraat 16, worden over gegaan tot de verkoop van een flinke partij w.o. kleuren-, draagbare- en tafelmodellen. RADIOTOESTELLEN w.o. piano-radio’s, transistorradio’s, wereldontvangers, auto radio’s en stereo-radiomeubels. en wat verder ter tafel wordt gebracht. Te zien: 1 uur voor de veiling. Ondertrouwd: D. Bakker en M. Roos. Gehuwd: A. J. Boele en C. Bol; P. J. Rekelhof en J. C. Vemooij; M. C. J. Schop en N. R. de Bas; A. Hilgers en B. Verstoep. Geboren: Natasja Carolina, d.v. G. J. Kleiweg en W. J. C. Vergeer; Gerard Thomas Comelis, z.v. D. Speksnijder en H. M. Tol; Mariëlle Christina Eli sabeth, d.v. N. J. Vavier en C. E. M. Tomassen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bruine damesportemon- nee met inhoud, groene pukkel met inhoud, sleutelring met 2 sleutels, gouden schakelarmband met bedel tjes, herenbril in koker, een valkpar- kietje, een lichtblauw sjaaltje, zwart étui met inhoud, donker bruine bril in koker. Verloren: herenhorloge, een zwart balletpakje, rode damesportemonnee met inhoud, grijze herenpantalon, licht bruine herenportemonnee met inhoud, gouden schakelarmband met 2 medailles, zwarte herenportemon nee, herenhorloge, grijze plastic re genjas en regenbroek en spin. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw ’Het Anker”, Kerkweg 234, tel. 4522. De ingang van Wijkgebouw Het Anker is voor dit spreekuur niet aan de Kerkweg, maar achterom via de Noordkade. MOERKAPELLE Tien brandweer korpsen hielden in Moerkapelle hun jaarlijkse wedstrijd. Het wedstrijd terrein was deze keer een open vlakte aan de Zuidplasstraat, waar werd verondersteld dat twee personen auto’s en een tankwagen, gevuld met petroleum, bij een botsing in brand waren geraakt. Bovendien lag tegen het belendende perceel, een grote loods van een zakkenhandel, een ge deeltelijk gevulde olietank. De jury onder leiding van de heer Mooyman wees de brandweer van Gouda als winnaar aan met 227J punt. Naast de wisselbeker kreeg deze ploeg de prijs voor de beste pomp bediende en de beste ordonans. Zat. 19 sept.: P. v.d. Linde, Souburgh- laan 15, tel. 4100. Apotheker Van Doom, Pr. Bemhardlaan 3, tel. 4162, geopend. Zon. 20 sept.: Th. G. Blom, Jac. Catslaan 1, tel. 2112. Apotheek Van Doom gesloten. leder mens heeft toch met geld te maken? Veel of weinig, dat doet aan het feit niks af. Neem nou maar als je je keukentje wilt vernieuwen. Dan schiet je spaargeld toch wel eens tekort? Geen ramp, je stapt gewoon bij de bank binnen. Ga je een dagje naar Brussel? Je haalt je francjes bij de bank. Heb je een paar tientjes over? Dan zorgt de bank er wel voor dat je er aan verdient ook! Een bank gaat toch ook met z’n tijd mee. Heus, met de NMB kan ik net zo goed overweg als met m’n huis houden. En dat zegt wel wat, al zeg ik het zelf WADDINXVEEN Verleden week dinsdag startten twee bussen met de clubleden van de bejaarden-sociëteit en het damescomité der V.V.H. om him jaarlijkse reis te maken. Het weer was prima en allen genoten van de prachtige rit die via Boskoop naar Aalsmeer ging. In hotel „De Oude Veiling” werd een kop koffie met ge bak gepresenteerd. Langs mooie dorpen en groene weiden ging de tocht verder naar Bergen aan Zee. In hotel „De Nassau Bergen” werd de lunch gebruikt. Daarna werd er gelegenheid gegeven een strandwandeling te maken. Na een uurtje wandelen ging de tocht verder naar Alkmaar. Om drie uur stond de thee klaar in hotel „De Gulden Vlies”, daarna werd de stad bezichtigd. Op de thuisreis die langs Hillegom ging werd in hotel „Treslong” een

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7