2 x 40 jaar, 1 x 25 jaar H.A.V.O. - Atheneum Kerktoren W addinxveen voor herrijst Patat-opbrengst Pipo - Cor Witsche - op zwemfeest Gouwe Schaatsenrijders bij Plattelandsvrouwen Opening bloemisterij H. Sol 9 M t voor kerkrestauratie Ep» tl F r PT i a Jubilarissen bij V. d. Berg koninklijk onderscheiden s ig Winterprogramma NCVB Zilveren feest bij Weest Getrouw lJ M 7T ICruiswoordracdsF Z T gg HL m É7 h’r. 6801 D 7u u u w li 37 be I w ■I \i?feSÖ.UT JS WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 24 sept. 1970 (foto Sjaak Noteboom) 15 15 I» 78 53 jb bo 35 Pipo de Clown - de echte - komt zaterdag mét Mammaloe naar het zwemfeest van de zwemclub De Gouwe in het zwembad De Sniep. Aan de kassa van het zwembad is van vandaag af de voorverkoop van kaar ten begonnen, omdat wordt verwacht dat de belangstelling voor Cor Witsche cs bij de Waddinxveense jeugd enorm zal zijn. De toegangsprijs bedraagt voor kinderen tot 14 jaar 1,50. Pipo is niet de enige attractie van het zwemfeest. Er is ook gekostu meerd sprietlopen, demonstratie-zwemmen, kussengevechten, een hin- dernis-race, een kampioenschap onder-water-zwemmen, een kunstzwem show verzorgd door ZAR, komisch springen en ook vuurwerk! Een ge varieerd programma dus, waarvan de organisatie bij De Gouwe in goede handen is. WADDINXVEEN Voor de met koninklijk eremetaal beloonde jubilarissen van Van den Berg’s Molenbouw, de heren J. van Zijl, W. van der Heijden en D. van den Berg, werd vorige week een feestavond gegeven die werd bij gewoond door het gehele personeel. Ook burgemeester C. A. van der Hooft was aanwezig. Onder de inzenders van de goede oplossing worden twee boekenbonnen verloot ter waarde van resp. 7,50 en 5,Inzendingen tot uiterlijk 9 oktober a.s. De heer Van den Berg besloot zijn toespraak met het uitspreken van de wens dat de jubilarissen de hen res terende tijd bij het bedrijf met ge noegen zouden mogen doorbrengen en bood hen geschenken aan. Voor Zevenhuizen Deze maand is het 25 jaar geleden dat de hervormde vrouwenvereniging Weest Getrouw werd opgericht. Feest dus en wel op woensdag 14 oktober a.s. in de nood kerk, aanvang 19.30 uur. de echtgenotes waren er bloemen. Van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel kregen de drie een erepenning. stukken we. van mij; 87 ga- Tijdens de Molentocht van Sterker Door Strijd, zaterdag, zal de her vormde vrouwenvereniging Weest Getrouw patates frites verkopen in een kraam bij de start (inrit Groot handel Van Vliet). Dit gebeurt tus sen 13 en 18 uur. De opbrengst is bestemd voor het kerkrestauratie- fonds. Zevenhuizen Aan de Dorpsstr. 29 te Zevenhuizen, voormalige groen tezaak, gaat de bloemist H. Sol van de Noordelijke Dwarsweg, alwaar hij ook een bloemisterij annex tuinderij heeft, een bloemen en planten zaak betrekken. De officiële opening vindt donderdagavond a.s. plaats. Vrijdag is de zaak voor het eerst voor het publiek open. Zevenhuizen heeft nu geen groentewinkel meer, maar bij de plaatselijke winkelier en bij de groentehandelaren aan de deur kan men altijd terecht. Zevenhuizen Kees Verkerk en de Zevenhuizense supersprinter Jan Ba zen waren vorige week eregasten tij dens de bijeenkomst van de Zeven huizense Plattelandsvrouwen in Ho tel Vos. Zij vertoonden films over de schaatstraining en over hun va kantie met de schaatsploeg in Lap land. Ook een aantal heren toonde belangstelling. De opbrengst van een loting die tijdens deze bijeenkomst werd gehouden was bestemd voor de schaatstraining. Bij Van den Berg Molenbouw waren vorige week twee jubi larissen, die er veertig jaar trouwe dienst op hadden zitten. Uit handen van burgemeester Van der Hooft kregen zij hier voor de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau in brons. Zo kon even later directeur M. van den Berg zijn gedecoreerde broer D. van den Berg feliciteren, terwijl links de heer W. van der Hey- den met het brons op de revers glunderend toekijkt. In het midden de heer J. C. van Zijl, die ook werd gehuldigd, omdat hij zijn zilveren jubileum vier de. Directeur M. van den Berg sprak de feestvarkens in gloedvolle be woordingen toe. Hij herinnerde er aan hoe de jubilarissen Van der Heij den (afkomstig uit Nijmegen) en Van den Berg middenin de crisisja ren bij ’de Molenbouw’ in dienst kwamen en er nu veertig jaren van trouwe dienst hebben op zitten. Di rect na de oorlog, 25 jaar geleden dus, kwam de heer Van Zijl erbij. De constante na-oorlogse groei met een steeds toenemende faam van BMW-produkten in het buitenland kwamen allemaal tot stand mede dank zij de arbeidzaamheid van de jubilarissen, aldus de heer Van den Berg. ”U hebt nog meegemaakt dat we met negen man werkten. De ver anderingen van gasmotor naar elek triciteit, van rails naar lorrie naar heftruck, van Jaagpad naar Hene- gouwerweg, u was er getuige van,” zo zei hij, ’’BMW heeft een goede naam gekregen en die danken we ook aan u. Wij zijn trots op u.” Geschenken Zevenhuizen De toren van de Ne derlands Hervormde kerk nadert het einde van de restauratie. Langzamer hand komt het eeuwenoude bouw werk in volle glorie uit het pleister werk tevoorschijn. Zoals bekend wordt dit deel van de restauratstie bekostigd door de gemeente Zeven huizen. In de toren wordt ook een plaats gereserveerd voor de oude gevel steen van de voormalige diaconie huizen aan de Lange Zijde. Een stuk je historie uit het jaar 1686 blijft op die manier bewaard. Het nieuwe kantoorgebouw van Bouwkundig Ingenieurs bureau Stuurman NV in Wad- dinxveen, dat vorige week in gebruik werd genomen. (foto Sjaak Noteboom) mig accoord beslist over principiële zaken. Alleen door samenwerking is een H.A.V.O.-school in Waddinxveen haalbaar, maar gezien de recente cij fers van de bevolkingsopbouw ook spoedig te verwezenlijken! Van ver schillende zijden werden vragen ge steld over de invloed van het ge meentebestuur, de structuur van de school, het rayon dat wordt gepland enz. Al deze vragen worden in grote openheid beantwoord en naar het leek ook tot ieders tevredenhedi! De reacties uit verschillende kringen waren ook positief, zodat de werk groep in vol vertrouwen verdere ac ties ontwerpt en daartoe een en- quette onder de betreffende ouders gaat houden, om dan zo mogelijk in oktober en november vergaderingen te houden, waar de verdere stappen kunnen worden besproken. De voor zitter sprak in zijn slotwoord dank uit voor de van meeleven getuigende woorden van de aanwezigen en hoopt op een ’goede Pers”! Werkgroep HAVO-Atheneum voor Waddinxveen heeft woensdagavond een persconferentie gehouden, om via de nieuwsmedia de bevolking voor te bereiden op de plannen om op korte termijn in ons dorp een der gelijke onderwijsinrichting te reali seren! Er heeft zich een werkgroep gevormd van 18 personen, uit de kringen van het Openbaar-, R.K.- en Prot. Chr. onderwijs, om na de kran teninformatie een enquette te hou den en informatie avonden te orga niseren, waarbij uitgebreid van ge dachten worden gewisseld over de praktische uitvoering van de plan nen. De voorz. van de werkgroep, de heer H. P. M. Koenen, zette in zijn welkomstwoord uiteen hoe men de gang van zaken ziet en welke mo gelijkheden hier zijn. Hij wees in dit verband op de artikelen in de krant verl. jaar en de discthjsies in de Ge meenteraad. De werkgroep heeft zich van januari af bezig gehouden met vragen over samenwerking, school type, stichting, of vereniging en haal baarheid van een H.A.V.O.-ATHE NEUM voor Waddinxveen en omge ving en meent thans de tijd gekomen om in de openbaarheid te treden. Een oriënterend stencil is gezonden aan het gemeentebestuur, aan de onder wijsdeskundigen, aan de Ereburgers en diverse beambten. Wanneer er voldoende perspectief is gebleken, dan wordt een initiatief groep gevormd, die de meer officiële stappen zal voorbereiden. Er wordt gedacht aan een Openbare Gemeen teschool met samenwerking van alle levensbeschouwelijke groepen, die dan een bestuur vormen, waarbij elke groep tot volledige gelijkge- rechtigheid en met in acht neming van ieders overtuiging* het onderwijs kan worden gegeven. Niet de helft plus één, maar een volledig eenstem- De leden van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond komen voor het eerst in het seizoen bijeen. De heer A. J. de Looze te Rotterdam zal dia’s vertonen en vertellen onder de titel ’’langs de weg”. De avond begint om 8 uur in het Dorpshuis. Het winter programma vermeld vervolgens een gevarieerd programma. 28 Oktober spreekt de heer A. Kieft over Gezin en creativiteit. Op 26 november komt mevrouw J. Quartel-de Groot met een lezing over veranderingen in de moraal. De kerstfeestviering is op 21 december, waarna op 29 januari de leden onder leiding van ds. W. G. J. v. d. Sluys te Moerkapelle zullen gaan discussiëren over een nader te bepalen onder werp. De jaarvergadering is op 26 februari waarna een demonstratie wordt gegeven van haarstukjes en pruikjes. Over de Christen neder zetting in Israël genaamd Nes Am- min spreekt de heer D. Lam en ver toont dia’s op 24 maart. De avond op 23 april wordt gevuld door mevrouw G. v. Hees-Cino te Amstelveen met een show van 100 verschillende pop pen in klederdracht. De slotavond is op 12 mei, waarop mevrouw D. v. d. Meden-Coolsma zal declameren. Op woensdag 30 september ver trekken de leden voor een excursiq naar bakkerij V. d. Berg te Waddinx veen. En op 21 april bezichtigen de dames de cactuskwekerij van de heer Freek Hoogvliet te Maasdijk. De cur sus bloemenschikken bestaande uit 6 lessen begint op 10 november. naaien van twee stof; 86 vorm i drongen karpersoort. VERTICAAL: 1 japonstof; 3 voorzetsel; 4 arm v.e. boom; 5 eer bewijzen; 6 touw of kraag waarmee het mid den v.e. ra tegen een mast of steng aan wordt gehouden; 7 plaats in Noord-Barabant; 8 op die tijd; 9 gekuipt houten vat; 10 landbouwwerktuig; 11 telwoord; 13 deel v.e. vuurwapen; 16 toe spraak; 18 eetlust; 20 fluiteend; 21 vis; 23 etensbak voor de var kens; 25 onverschrokkenheid; 27 elk der grootheden waarvan de verhouding in een verhoudings- vorm is uitgedrukt; 29 mens in onvolwassen staat; 31 iemand die zo uitmunt in iets dat hij ter na volging gesteld kan worden; 32 hoge, pauselijke waardigheidsbe kleder; 34 pijnlijk ongemak; 36 boom; 37 dunbladerig gesteente; 38 leegloper, luipaard; 40 van een hengsel voorzien vat; 42 vaarroute; 44 rond balletje v.e geneesmiddel; 47 uitgestrekte wa tervlakte; 50 in de pan gebak ken ei waarbij de dooier heel ge bleven is; 52 bijbelse persoons naam; 53 vreselijk; 55 vaste re gel, richtsnoer; 57 bijplaneet van de aarde; 58 harde, ruwe uitwas aan een boom; 59 stevig stuk hout, bestemd om in de grond gedreven te worden; 62 voertuig zonder wielen; 63 niet wijd; 65 ellendige woning; 67 roofvogel; 69 god der liefde (mythologie); 70 adellijk persoon; 71 Romein se jachtgodin; 73 plaats in Noord- Holland; 75 stof die met zuur een zout vormt; 76 zijrivier van de Moezel; 79 flauwhartig; 80 be woner v.h. hoge Noorden; 83 chemisch symbool; 85 lidwoord. hoelang nog Moeten planten,vogels en vissen sterven door ons toedoen? Gaan wij door onze wereld te verpesten? Laten wij ons restje kostelijke natuur toch beschermen. Nü kan het nog... uvn Hoe lang nog? HORIZONTAAL 2 botergebak in lettervorm; 12 aardrijkskundige aanduid, (afk.); 14 Turkse munt; 15 verbreding v.h. hoofdeind v.e. ledikant; 16 muzieknoot; 17 insekt; 19 verou derde benaming voor christen; 21 tuinhaag; 22 wijnsoort; 24 stad in België; 25 tijdelijk, voor bijgaand gebruik; 26 duidelijk; kennelijk; 28 voorste ronding van de onderkaak bij de mens; 29 veldgewas; 30 alkachtige vogel; 32 maaltand; 33 in orde (afk.) Amerikaans-Engels)35 groot ste eiland ter wereld; 38 dat is (afk); 39 zinnebeeld van kracht en trots; 41 sterk prikkelende kruiderij; 42 vrouwelijk rund; 43 langwerpig stuk chocolade; 45 niet parkeren (afk.); 46 hetzelf de (afk. Latijn); 47 uiting van genegenheid; 48 grote eenheid van helderheid v.e. lichtbron; 49 in elkander; 50 bezigheid tot ver maak; 51 oude lengteëenheid; 53 voegwoord; 54 godin der twee dracht (Griekse mythologie)56 staafvormig werptuig; 57 ge stampte wortelstok v.e. sterbladi- ge plant, die eertijds vooral in Zeeland verbouwd werd; 60 on derdeel v.e. tennispartij; 61 voor zetsel; 62 klipzwaluw, die de eet bare vogelnestjes levert; 64 voor zetsel; 65 voorlopige redactie van iets dat men op schrift wil stel len; 66 verachtelijk, min; 68 gesponnen draad; 70 spaapplaats voor mensen; 72 voorloper van de broek; 74 drieteriige struisvo gel in Australië; 75 grondslag v. e. wiskundige figuur; 77 plant, die eertijds gebruikt werd voor de bereiding van verfstof; 78 lo terijbriefje; 79 noi.sens; 81 weef sel der spinnen; 82 bijwoord; 83 Argentijnse munt; 84 verbinding die ontstaat bjj het aan elkaar

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 10